AMERIKA

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56094
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1969 times
Been thanked: 5808 times
Status: Online

Re: AMERIKA

Post by Duminjo » 11 Dec 2021, 23:55

Fuddo wrote: 11 Dec 2021, 23:46
Duminjo wrote: 11 Dec 2021, 23:44

Jedino Titin bunker da im prodamo :cudi
I stavis ga u gepek kad nedje krenes, da imas kod sebe ako te snadje na ulici. :D.
Pa kad te stigne, malo se prekrstis, malo fatihu i molis sve bogove da bilo sta uspije. I obecas da si od sutra najveci vjernik i pokajnik. Sljedece godine se vec, u tom trenutku, vidis na hadzu.. i tako 😁

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56094
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1969 times
Been thanked: 5808 times
Status: Online

Re: AMERIKA

Post by Duminjo » 11 Dec 2021, 23:57

animals wrote: 11 Dec 2021, 23:47 Hvali Ameriku, drz se Evrope..
jos uvijek najpitomiji kontinent..
Jebace nas sve ona berbok iz zelenih. Nikako mi se ne svidja. Ima zajebanu cehru.

Ja bih sad preselio u Novi zeland

User avatar
rocko
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3318
Joined: 13 Jan 2020, 21:21
Has thanked: 67 times
Been thanked: 61 times
Status: Offline

Re: Pokolj u američkoj školi: Učenik (15) zapucao, ubio troje učenika i ranio 6 ljudi

Post by rocko » 11 Dec 2021, 23:59

Fuddo wrote: 08 Dec 2021, 05:04
rocko wrote: 08 Dec 2021, 04:59
Fudo j... ga ako laze koza ne laze rog. https://gasprices.aaa.com/state-gas-price-averages/ nema pumpe da je 2.80 gallon u Americi danas
Dok su muzli i sjedili kuci firme propadale , sad nemaju se gdjje vratit hajde radi u restoranu za minimalac i napojnicu bez ikakvih beneficija.
jebo Georgiju bitno je da Texas i Florida su nase 2 od 3 najvece drzave.
Mislim nece biti jos dugo vidjecemo ko je u pravu , i ne zaboravi ko pobjedi u Virgini
Kamijondzija iz NJ potrosio 153 dollara na kampanju i pobjedio Demokratu sa najduzim stazom u New Jersey


Image
Ima

https://www.gasbuddy.com/station/199791

2.79 :D.

Bjezi ba, kakve te kamiondzije spopale
Vidis ti koga vi nama gurate na vlast
Tctctc
Koja je to bruka i sramota istjera kamiondzija najstarijeg sentora u drzavi i to potrosi 153 dollara na kampanju kaje otislo na kafu ovaj skrsio milion dollara i izgubio to ti govori sve o stanju medju glasacima.

User avatar
rocko
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3318
Joined: 13 Jan 2020, 21:21
Has thanked: 67 times
Been thanked: 61 times
Status: Offline

Re: Pokolj u američkoj školi: Učenik (15) zapucao, ubio troje učenika i ranio 6 ljudi

Post by rocko » 12 Dec 2021, 00:00

MarlboroGold wrote: 07 Dec 2021, 21:38
MorningStar wrote: 07 Dec 2021, 21:32

Svicarska,Francuska,Spanija i tako ? U BiH mozes kupiti istu tu AR15 kao i u americi jesi to znao ??
Pa ko je ima? Gdje? Ja to ne viđam nigdje, a pogotovo da neko uleti u školu i pobije učenike i profesore.
desava se i u Evropi .

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84549
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11068 times
Been thanked: 16648 times
Status: Online

Re: Pokolj u američkoj školi: Učenik (15) zapucao, ubio troje učenika i ranio 6 ljudi

Post by Fuddo » 12 Dec 2021, 00:01

rocko wrote: 11 Dec 2021, 23:59
Fuddo wrote: 08 Dec 2021, 05:04

Ima

https://www.gasbuddy.com/station/199791

2.79 :D.

Bjezi ba, kakve te kamiondzije spopale
Vidis ti koga vi nama gurate na vlast
Tctctc
Koja je to bruka i sramota istjera kamiondzija najstarijeg sentora u drzavi i to potrosi 153 dollara na kampanju kaje otislo na kafu ovaj skrsio milion dollara i izgubio to ti govori sve o stanju medju glasacima.
Slazem se.
To jako puno govori o stanju medju glasacima, i glasacima opcenito.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31689
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2694 times
Been thanked: 5148 times
Status: Online

Re: AMERIKA

Post by Matan » 12 Dec 2021, 00:04

Duminjo wrote: 11 Dec 2021, 23:57
animals wrote: 11 Dec 2021, 23:47 Hvali Ameriku, drz se Evrope..
jos uvijek najpitomiji kontinent..
Jebace nas sve ona berbok iz zelenih. Nikako mi se ne svidja. Ima zajebanu cehru.

Ja bih sad preselio u Novi zeland
Ti si mlad , mozes..
ja vise ne idem nikud..
uzmes 100 ovaca i pici..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
rocko
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3318
Joined: 13 Jan 2020, 21:21
Has thanked: 67 times
Been thanked: 61 times
Status: Offline

Re: Pokolj u američkoj školi: Učenik (15) zapucao, ubio troje učenika i ranio 6 ljudi

Post by rocko » 12 Dec 2021, 00:08

Hurija wrote: 08 Dec 2021, 06:47
MorningStar wrote: 07 Dec 2021, 21:43

Ja znam 6 ljudi koji je ima - neces ni vidjeti jer ne nosa se to u setnji jel (dodji na streljanu pa ces da vidis svasta) - e pa u tome je i poenta , ljudi sa dozvolama za oruzje su stabilne licnost , sad ako se budala dokopa moze biti svasta. Ameri trebaju raditi na kontrolisanju ko moze nabaviti (mada imaju kontrolu nije to kao sto se zamislja odes u supermarket i kupis na kasi platis i dovidjenja) - ali ni to nije problem jer opet 94% krivicnih djela u usa koja ukljucuju oruzje je pocinjeno nelegalnim ili nelegalno nabavljenim oruzjem.
Ti izgleda imaš neka priviđenja ili halucinacije .

Kod nas u školu dijete unese eventualno manju čakiju .

Čudi me da tako dobro pratiš navodno tokove u BIH ili RS-u gdje su ti mrtvi civili u BiH kao u SAD-u.


Eto svaki dan uleti ludi Bošnjo ,Srbin ili "more" biti pijani Adolescent u Tržni centar ili školu i "roka" civile .Mozda neki Matan iz "Ercegovine" ,pokoka turiste u Međugorju .


Raspravljali smo o Vatrenom oruzju i novom zakonu ,prouči malo kakvo se može legalno dobiti i kupiti oruzje u BIH .Ni blizu nema učinkovitost i borbenu moć kao što se prodaje u trgovinama u SAD-e .


I ja vidjeh nekidan čojek sa Tenkom došao u šoping,sva sam bila u goloj vodi kad sam se probudila ,"spišala" se od straha .


:ooo
De ti meni reci koji su to zakoni o oruziju kod nas u BIH? Ako su uveli zakon na nivou drzave u zadnju godinu dana primi moje duboko izvinjenje ako nisu onda jos uvijek imamo 12 zakona o nabavljanju i drzanju oruzija ( 1 u Rs, `1 u Brckom i 10 u Federaciji) a zakoni ni nalik jedni drugim u jednom kantonu mozes imat samo 12 komada ( 5 pistolja i 7 pusaka) u drugom jednom dobio dozvolu samo odobrenje za nabavku , u jednom daj odobrenje za nabavku municije u drugom samo pokazi dozvolu za nosenje i drzanje i kupuj koliko hoces. Tako da "kod nas" mora biti definisano .
Ubojna moc ista i u BiH i u USA 9x19 mm isti metak i USA i u Ugandi, 223 Rem pusku mozes kupit u BiH za lov na lisice olucenom cijevi i srndace a to je civilina oznaka za 5,56 x45 metaka za AR.
A BiH ima stanovnika ko grad srednje velicine u USA. velika je ovo zemlja .

User avatar
rocko
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3318
Joined: 13 Jan 2020, 21:21
Has thanked: 67 times
Been thanked: 61 times
Status: Offline

Re: Pokolj u američkoj školi: Učenik (15) zapucao, ubio troje učenika i ranio 6 ljudi

Post by rocko » 12 Dec 2021, 00:12

MarlboroGold wrote: 08 Dec 2021, 07:42
rocko wrote: 08 Dec 2021, 03:49

Opet mjesas babe i zabe , drugacija socio-kulturna istorija , demografija itd. Brevik otisao u prodavnicu i sa dozvolom kupion Ruger mini-14 , pusku koja po mehanizmu radi ko AR. ti pricas o homogenim nacijama u kojim kontrola posjedovanja oruzija postoji 200 godina.
Homogene nacije? Turci i Balkanci u Njemačkoj, Arapi, Alžirci i Marokanci u Francuskoj i Italiji. O Norveškoj i Švedskoj ne treba ni govoriti. Danska puna stranaca i mnoge druge zemlje.

Opet ista šuplja priča. Koliko se često dešava tako nešto u tim sredinama u poređenju sa Amerikom?

edit - citirao sam pogrešan post, ali nema veze...
Turci i Balkanci stranci na boravisnim dozvolama kad prdnu na stranu moze ih protjerat i zabranit ulazak u EU . Arapi u Francuskoj domaci pa i oni stalno pucaju jal po koncertima jal po novinskim kucama jal po svojim komsilucima. Sve su to zemlje gdje je staranca stranac nikad nece biti domaci. i homogene nacije u kojima Torhwald zeni Hilde nemjesa se taj sa strancima ni u putu .

User avatar
rocko
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3318
Joined: 13 Jan 2020, 21:21
Has thanked: 67 times
Been thanked: 61 times
Status: Offline

Re: Pokolj u američkoj školi: Učenik (15) zapucao, ubio troje učenika i ranio 6 ljudi

Post by rocko » 12 Dec 2021, 00:15

The 51st State wrote: 08 Dec 2021, 06:54 Samo da primjetim, moronski je usa porediti u ovoj problematici sa svicom, svedskom ili bilo kojom drugom zemljom.
Upravo ja u Svici otisao sa prijateljima na streljanu a tamo tabla kaze zabranjen pristup osobama iz BIH , Cro, Kosova.

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: Pokolj u američkoj školi: Učenik (15) zapucao, ubio troje učenika i ranio 6 ljudi

Post by MunDzi » 12 Dec 2021, 00:29

rocko wrote: 12 Dec 2021, 00:15
The 51st State wrote: 08 Dec 2021, 06:54 Samo da primjetim, moronski je usa porediti u ovoj problematici sa svicom, svedskom ili bilo kojom drugom zemljom.
Upravo ja u Svici otisao sa prijateljima na streljanu a tamo tabla kaze zabranjen pristup osobama iz BIH , Cro, Kosova.
:valja A iz Srbije mogu?

User avatar
rocko
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3318
Joined: 13 Jan 2020, 21:21
Has thanked: 67 times
Been thanked: 61 times
Status: Offline

Re: Pokolj u američkoj školi: Učenik (15) zapucao, ubio troje učenika i ranio 6 ljudi

Post by rocko » 12 Dec 2021, 00:33

MarlboroGold wrote: 08 Dec 2021, 07:49
rocko wrote: 08 Dec 2021, 03:42

veze ti nemas sta pricas , to sto tvoja familija po Americi razmislja ko ovca to je njihov problem nisu mjerilo, ti iz Bosne nemas veze sta je Republikanska a sta Demokratska prica osim sto cujes na tv. U Austriji ti treba licna karta da kupis sacmaru, pistoj obuka jedan dan i kupuj koliko hoces, Svabo u prosjeku ima 4 komada po stanovniku, u Sloveniji moze kupit bilo koje automatsko oruizje koje nije standardno naoruzanje Vojske Slovenija odes kod mog jarana u prodavnicu i kupis M-70 normalno ima i M53 puskomitraljeza za prodat.
Prva stvar, Amerika nudi sebe svima u svijetu. Ne samo ono što je dobro, već što je i loše. Ljudi izvan Amerike su sasvim dovoljno upoznati sa tom državom, njenim ljudima, vrijednostima, uređenjem itd. baš zato što je prisutna svugdje i to ne krije od svijeta. Bolje mi znamo o trenutnoj situaciji kod vas (naravno ko prati) nego što vi znate o Bosni.

Druga stvar, kladim se da bolje poznajem od tebe samog čitav historijat i jednog i drugog, kao i sami Ustav Amerike i na čemu je zasnovan tako da mogu itekako vidjeti koliko je isti kao takav osnovan u današnje vrijeme. Nije to samo TV, već masa pročitane literature.

Ko smo to mi ? Ako mislis na nas Bosance i Hercegovce u USA ocito da pratimo , dolazimo, imamo familiju prijatelje nije 1980 pa da zoves jednom mjesecno 5 minuta i pitas jeste zivi i saljes pisma Air Mail. Danas ono Face Time, Viber,Whats Up itd. Ako mislis na Amerikance prosjecnog zaboli za Kinom a kamo za nekom Bosnom od par miliona ljudi . Veze ti nemas kakva je situacija , nego sto te plasiraju na internetu a svako bira sebi izbor informacija ono Echo Chamber efekat .
Fino je da ti to vjerujes ali sama premisa je pogresna jer neznas koji je moj nivo poznavanja Americkog Ustava, ko zna mozda ja poznajem Dejtonski Okvirni Mirovni Sporazum bolje od tebe ?
Ustav je isto vazan danas ko i kada je napisan , zato ja i Fuddo mozemo serbezli biti Muslimani u Americi , i otici u lokani dzemat i klanjat.
Da nema 2 Amandmana ko bi sprijecio tamo nekog u policiji koji ne voli Muslimane da mene i Fuddu odbije kad podnesemo za nabavnu dozvolu?
Pa sutra neki lola odluci da dodje nama na vrata sa puskom a mi ko '92 druge da Dovimo i bacamo lug u oci. Bio je tako serif u Karolajni i uslov da dobijes dozvolu za nosenje bilo da si 3-4 generacije domaci i da doneses pismo od svecenika da redovno ides u crkvu nedeljom. I tako NRA posalje par tesara , bravara lokalnih lola koji idu u crkvu a imaju po par prekrsajnih i posalje crnca doktora nauka, pukovnika Marinaca, odlikovanog Marinca i Muslimana/Arapa koji ima svoju firmu i zaposljava 500-600 ljudi , serif odbije sve njih osim ovih lokalnih bravara i tesara sa pismom od ssvecenika, sljedece dosao FBI uhapsio ga jer ovi svi uzorni gradjani ni kazne za pogresno parkiranje , osude ga za krsenje ustavom zasticenih ljudskih prava eno ga trune u federalnom zatvoru tu ce i da skonca.

A smijesno je pricati o tiraniji a zivjeti iza resetaka ( svako na 1 i 2 spratu od grada do kasabe ima resetke ) i iza protuprovalnih vrata jer i to je oblik tiranije kada se bojis da ce ti neko u kucu provalit cim odes do granapa.
U USA 90% ljudi ima staklena vrata ako nista vrata od verande, nikad nisu vidjeli protuprovalna vrata ni na poslovnom objektu a kamo na stambenom. Kad vidis resetke i metalna vrata znaju da si zabaso u ghetto , bjezi odmah.
A kad bi ti rekao da 60-70% Amerikanaca ne zakljucava kucu preko dana ( ono ko kad sam ja odrastao) ko zadnji krene na spavanje okrene Elzets bravu a auta stoje pred kucama otkljucana pa ti meni reci gdje sigurnije i da li 2 Amandman sprijecava tiraniju?

User avatar
rocko
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3318
Joined: 13 Jan 2020, 21:21
Has thanked: 67 times
Been thanked: 61 times
Status: Offline

Re: Pokolj u američkoj školi: Učenik (15) zapucao, ubio troje učenika i ranio 6 ljudi

Post by rocko » 12 Dec 2021, 00:34

MunDzi wrote: 12 Dec 2021, 00:29
rocko wrote: 12 Dec 2021, 00:15

Upravo ja u Svici otisao sa prijateljima na streljanu a tamo tabla kaze zabranjen pristup osobama iz BIH , Cro, Kosova.
:valja A iz Srbije mogu?
Jok ba i oni su na istoj deredzi

Mislim da samo nisam vidio Slovence da su bili navedeni.

User avatar
rocko
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3318
Joined: 13 Jan 2020, 21:21
Has thanked: 67 times
Been thanked: 61 times
Status: Offline

Re: Pokolj u američkoj školi: Učenik (15) zapucao, ubio troje učenika i ranio 6 ljudi

Post by rocko » 12 Dec 2021, 00:35

Fuddo wrote: 12 Dec 2021, 00:01
rocko wrote: 11 Dec 2021, 23:59
Koja je to bruka i sramota istjera kamiondzija najstarijeg sentora u drzavi i to potrosi 153 dollara na kampanju kaje otislo na kafu ovaj skrsio milion dollara i izgubio to ti govori sve o stanju medju glasacima.
Slazem se.
To jako puno govori o stanju medju glasacima, i glasacima opcenito.
Fuddo jesi dobar jesu li te zaobisla tornada sinoc?

User avatar
rocko
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3318
Joined: 13 Jan 2020, 21:21
Has thanked: 67 times
Been thanked: 61 times
Status: Offline

Re: Pokolj u američkoj školi: Učenik (15) zapucao, ubio troje učenika i ranio 6 ljudi

Post by rocko » 12 Dec 2021, 00:37

Fuddo wrote: 12 Dec 2021, 00:01
rocko wrote: 11 Dec 2021, 23:59
Koja je to bruka i sramota istjera kamiondzija najstarijeg sentora u drzavi i to potrosi 153 dollara na kampanju kaje otislo na kafu ovaj skrsio milion dollara i izgubio to ti govori sve o stanju medju glasacima.
Slazem se.
To jako puno govori o stanju medju glasacima, i glasacima opcenito.
Fuddo ja kazem bili izbori sad sta je tu je i u mom intresu je da Biden bude najbolji predsjednik USA ikad , jel ako on uspije onda su svi sretni i zadovoljni , j... ga ako omane boli ce glava i tebe i mene kad tad.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84549
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11068 times
Been thanked: 16648 times
Status: Online

Re: Pokolj u američkoj školi: Učenik (15) zapucao, ubio troje učenika i ranio 6 ljudi

Post by Fuddo » 12 Dec 2021, 00:38

rocko wrote: 12 Dec 2021, 00:35
Fuddo wrote: 12 Dec 2021, 00:01

Slazem se.
To jako puno govori o stanju medju glasacima, i glasacima opcenito.
Fuddo jesi dobar jesu li te zaobisla tornada sinoc?
Nije bilo kod nas nista, to je dole, podaleko…
Duvalo jeste, momacki.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84549
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11068 times
Been thanked: 16648 times
Status: Online

Re: AMERIKA

Post by Fuddo » 13 Dec 2021, 01:02

Medju stradalima ima i Bosanaca.
Zena i cetvero djece.
Boze sacuvaj
Dozvolite da se obratimo

User avatar
rocko
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3318
Joined: 13 Jan 2020, 21:21
Has thanked: 67 times
Been thanked: 61 times
Status: Offline

Re: AMERIKA

Post by rocko » 13 Dec 2021, 01:57

Fuddo wrote: 11 Dec 2021, 15:09 Tornado otpuho kentaki
Naka fabrika svijeca, ljudi radili, nidje ih.
A ovo mu sad uopste nije sezona, obicno udara tamo na proljece, ljeto…otisli sve utripm.
Jebo te Fuddo u onom Bowling Green ima nasih milion po Srebrenice i Bratunca tamo zivi

User avatar
rocko
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3318
Joined: 13 Jan 2020, 21:21
Has thanked: 67 times
Been thanked: 61 times
Status: Offline

Re: AMERIKA

Post by rocko » 13 Dec 2021, 01:59

animals wrote: 11 Dec 2021, 23:08 Zasto se ne prave podrumi ko u Evropi. kad je nevrijeme ti u podrum i
nista se ne moze desiti..
Nema ovdje podruma sa plocom nego na temelje/podrum samo ide kuca na fosne.

User avatar
rocko
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3318
Joined: 13 Jan 2020, 21:21
Has thanked: 67 times
Been thanked: 61 times
Status: Offline

Re: AMERIKA

Post by rocko » 13 Dec 2021, 02:00

Veca wrote: 11 Dec 2021, 23:15 ...ma nemaju oni uopce tu kulturu gradnje podruma, mozda bi bolje bilo da imaju!
Imaju vecina kuca ima podrum negdje grade na mrtvu plocu al to je to kvaliteta zemljista.

User avatar
rocko
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3318
Joined: 13 Jan 2020, 21:21
Has thanked: 67 times
Been thanked: 61 times
Status: Offline

Re: AMERIKA

Post by rocko » 13 Dec 2021, 02:02

animals wrote: 11 Dec 2021, 23:19
Fuddo wrote: 11 Dec 2021, 23:16

Imaju.
Vecina kuca ima podrum.
Pa kako moze betonski podrum razrusiti..ako je betonska ploca odozgo...
Srusi kucu na tebe to ti je 190-200 kilometar na sat vjetar.

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 34 guests