AMERIKA

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Tijelo prve muslimanke sutkinje u SAD-u pronađeno u rije

Post by Krokodil Behko » 13 Apr 2017, 23:19

Mutevelija wrote:Pa nije tako, jer se i objava primala iza zastora.

Imaš i objave iza zastora, tj da se Bog nije vidio a čuo se. To znači.


I da ne piše sigurno u arapskom iza zastora, i to iza zastora nema isti smisao kao na bosanskom jeziku u četiri oka.


"Selamun alejkum, šta znači kada se kaže da se Allah dž.š. ''obraća iza zastora''?

Odgovor:
Pod pojmom „iza zastora“, pretpostavljamo da mislite na plemeniti ajet u kome se kaže: „Nijednom čovjeku nije dato da mu se Allah obraća osim objavom, ili iza zastora, ili da pošalje izaslanika koji, Njegovom voljom, objavljuje ono što On želi. On je, zaista, Uzvišen i Mudar!“ (42:51)

Pojam „iza zastora“ označava stanje u kojemu rob ne vidi Gospodara koji mu se u tome trenu obraća. Rob nije sakriven od dragoga Gospodara, jer Gospodar sve vidi, dočim je Gospodar skriven pred robom.

Drugim riječima, rob je ustvari taj koji bîva u tome trenu pokriven uslijed svojstava svoga materijalnog tijela koje je ograničeno. Nasuprot tome, Gospodar nije pokriven jer ne može biti pokriven Onaj Koji ima vječna ničim ograničena svojstva.

Zbog ovoga se insistira na preciznosti jezičkog izraza, koji može, u prvome trenu, djelovati tek kao neka igra riječi, međutim, radi se o važnom teološkom pitanju. Onaj ko je pokriven (maḥğūb), to je rob, a uslijed toga je dragi Gospodar pred njima sakriven. Nasuprot tome, rob nije sakriven, jer dragi Bog sve vidi.

Sâma koprena (ḥiğāb) najčešće je specifična slika, „vizija“, nasuprotna zbilji koju se želi vidjeti. (Ovo je, između ostaloga, definicija imama Kušejrija.)
Niđe vese ni sa čim. Ovo ko da je neki naš političar, odgovorio na pitanje.
online

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Tijelo prve muslimanke sutkinje u SAD-u pronađeno u rije

Post by Mutevelija » 13 Apr 2017, 23:20

U principu zastor ti je da ne vidiš Boga kod poslanika bio, e sad kod žena može se naći i opravdanje i za nikab, jer je ne vidiš od nikaba a ona tebe vidi.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35700
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 585 times
Status: Offline

Re: Tijelo prve muslimanke sutkinje u SAD-u pronađeno u rije

Post by Venera » 13 Apr 2017, 23:22

Mutevelija wrote:
statebriga wrote:
Muhamed je davao savjete u vremenu u kojem je zivio :kafa

ne mozes misljenje covjeka o tradiciji oblacenja iz 7 stoljeca postalvjati u 21 stoljece , a pravilo oblacenja nemam nikakve veze sa religijom, generlano receno :kafa vec ima veze sa prihvaltjivom normom oblacenja tadasnjeg vremena , narocito zivota u pustinjama , na suhom i vrleom pijesku :kafa

ma vama je sve novotarija ako ne odgovara sa licnim misljenjem,a koje upravo diskriinira zene

da si zivio u vrijeme kad je Muhamed bio ziv, da si ga poznavao, tad bih rekla da si zaista zapamtio njegove rijeci,a sve sto znas o govorima Muhameda si naucio iz hadisa , znaci, ne znas sto je tocno a sto nije :kafa


Ja tebe mogu ispreskakati sa pitanjima i uvidjeti da nemaš nikakve veze sa Islamom sa jednostavnim pitanjima.

Može li žena biti imam.

Može li žena klanjati kad ima menstruaciju.

Može li muškarac imati sex sa ženom kad ima menstruaciju.

Smije li žena se osamostaliti se sa nekim drugim osim rodbine.

Šta je mahrem?

pa samo ti kazem: kako me mozes pitati sto i kako je rekao Muhamed, kao da si sa njim pio kafu,pa znas tocno sto je rekao :kafa

zene prije nisu imale uloske za mensturaciju, zato nisu mogle posjecivati ni mezare; danas musko moze imati skes sa zenom koaj ima mensturaciju, vjerovao ili ne, nekad nam se bas seksa toko mensturacije; danas se higijena redovno odrzava; ne curi krv kao voda sa cesme :kafa

da li se ti smijes osamostalititi sa nekim osim rodbine :kafa

zena moze biti imam, ima i vec nekoliko u SAD :kafa

zabrane nisu usko vezane za Boga i religiju, vec su vezne i za obicaje, i licne stavove :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35700
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 585 times
Status: Offline

Re: Tijelo prve muslimanke sutkinje u SAD-u pronađeno u rije

Post by Venera » 13 Apr 2017, 23:23

Mutevelija wrote:Nije jer ga opisuje. Nadovezuje se.

Nego ti meni odgovori na ona pitanja, da vidim dokle si spremna ići sa "reformama" Islama.
ne opsiuje ga, vec ga intreprtira na osnovu licnog stava :kafa

nema veze sa ajetom :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Tijelo prve muslimanke sutkinje u SAD-u pronađeno u rije

Post by Mutevelija » 13 Apr 2017, 23:28

statebriga wrote:
Mutevelija wrote:
statebriga wrote:
Muhamed je davao savjete u vremenu u kojem je zivio :kafa

ne mozes misljenje covjeka o tradiciji oblacenja iz 7 stoljeca postalvjati u 21 stoljece , a pravilo oblacenja nemam nikakve veze sa religijom, generlano receno :kafa vec ima veze sa prihvaltjivom normom oblacenja tadasnjeg vremena , narocito zivota u pustinjama , na suhom i vrleom pijesku :kafa

ma vama je sve novotarija ako ne odgovara sa licnim misljenjem,a koje upravo diskriinira zene

da si zivio u vrijeme kad je Muhamed bio ziv, da si ga poznavao, tad bih rekla da si zaista zapamtio njegove rijeci,a sve sto znas o govorima Muhameda si naucio iz hadisa , znaci, ne znas sto je tocno a sto nije :kafa


Ja tebe mogu ispreskakati sa pitanjima i uvidjeti da nemaš nikakve veze sa Islamom sa jednostavnim pitanjima.

Može li žena biti imam.

Može li žena klanjati kad ima menstruaciju.

Može li muškarac imati sex sa ženom kad ima menstruaciju.

Smije li žena se osamostaliti se sa nekim drugim osim rodbine.

Šta je mahrem?

pa samo ti kazem: kako me mozes pitati sto i kako je rekao Muhamed, kao da si sa njim pio kafu,pa znas tocno sto je rekao :kafa

zene prije nisu imale uloske za mensturaciju, zato nisu mogle posjecivati ni mezare; danas musko moze imati skes sa zenom koaj ima mensturaciju, vjerovao ili ne, nekad nam se bas seksa toko mensturacije; danas se higijena redovno odrzava; ne curi krv kao voda sa cesme :kafa

da li se ti smijes osamostalititi sa nekim osim rodbine :kafa

zena moze biti imam, ima i vec nekoliko u SAD
:kafa

zabrane nisu usko vezane za Boga i religiju, vec su vezne i za obicaje, i licne stavove :kafa

Dosta si rekla, nemaš ti veze sa Islamom.
BOg neće ni pogledati muškarce na sudnjem koji imaj analni seks i koji se sexa sa zenom za vrijeme menstruacije.
Svi su se učenjaci složili dakle i prijašnji i sadašnji.
Žena ne može biti imam baš zbog njenog džunubluka tokom mensturacije, isto tako i muškarac može biti džunubnakon orgazma i mora se okupati.
Po Islamu ne bi se smjelo osamostaliti iza 2 koljena sa ženskom ili muškom osobom.
Da žena ne može biti imam, kao što nije bilo ni poslanika ženskih, niti meleka, nije bilo ni muških, ustvari bespolni su bili.

Zabrane su vezane za propise iz Kurana i Sunneta, tj iz Hadisa, Islam bez Hadisa je prazan i ljušturan jer bi znali naredbe ali ne bi znali kako ih izvršavati.
Nisam ja sjedio sa Muhamedom nego ljudi koji su sjedili sa njim su zapisivali šta je on radio i kako je radio i šta je pričao.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Tijelo prve muslimanke sutkinje u SAD-u pronađeno u rije

Post by Mutevelija » 13 Apr 2017, 23:28

statebriga wrote:
Mutevelija wrote:Nije jer ga opisuje. Nadovezuje se.

Nego ti meni odgovori na ona pitanja, da vidim dokle si spremna ići sa "reformama" Islama.
ne opsiuje ga, vec ga intreprtira na osnovu licnog stava :kafa

nema veze sa ajetom :kafa
O da ima još hadisa na ovaj ajet.
I tačno piše.
"
1. Prenosi se od Safijje bint Šejbe da je Aiša, radijallahu anha, govorila: "Kada su objavljeni ajeti: 'i neka vela svoja spuste na džujubihinne (tj. svoja tijela, lica, vrat i grudi)' - uzeli su svoje izare (vrsta ogrtača) i pocijepale ih s krajeva i time pokrile svoja lica." Zabilježio ga je Buharija (4481), a sljedeći rivajet bilježi Ebu Davud (4102):

"Allah se smilovao ženama muhadžira. Kada je Allah objavio riječi: 'i neka vela svoja spuste na džujubihinne (tj. svoja tijela, lica, vrat i grudi)', pocijepale su najdeblji dio svog ogrtača i time pokrile svoja lica."

Ovaj hadis jasno spominje kako su ove ashabijke razumjele ovaj ajet "i neka vela svoja spuste na džujubihinne (tj. svoja tijela, lica, vrat i grudi)" - a to je da se pokriju lica, pa su pocijepale svoje ogrtače i time pokrile svoja lica, pokoravajući se time Allahovoj naredbi kada je rekao: "i neka vela svoja spuste na džujubihinne (tj. svoja tijela, lica, vrat i grudi)" što znači da pokriju lica. Na osnovu toga, osoba koja je zdrave pameti će shvatiti da ženino praktikovanje hidžaba i pokrivanje lica pred muškarcima je utemeljneno na vjerodostojnom sunnetu koji pojašnjava Allahovu knjigu. Aiša, radijallahu anha, je pohvalila te žene jer su požurile da se pokore Allahovoj naredbi u Njegovoj knjizi. Poznate je da se njihovo razumijevanje riječi "i neka vela svoja spuste na džujubihinne (tj. svoja tijela, lica, vrat i grudi)" i to da se ajet odnosi na lice dolazi od Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem, jer je on bio prisutan i one su ga pitale za sve što nisu razumile o svojoj vjeri. Allah kaže:

"A tebi objavljujemo Kur'an da bi objasnio ljudima ono što im se objavljuje, i da bi oni razmislili." (Prijevod značenja En-Nahl, 16:44)


I piše kad je objavljen taj i taj ajet taj i taj hadis važi za njega. nice try. :p

". Prenosi se od Aiše, radijallahu anha, da su žene Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem, izlazile po noći u El-Menasi' (poznato mjesto u pravcu Bekije) da bi vršile nuždu, a Omer, radijallahu anh, je govorio Poslaniku, sallallahu alejhi ve sellem: "Neka se tvoje žene pokriju." Ali Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, nije to uradio. Jedne noći Sevda bint Zem'ah, radijallahu anha, žena Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem, izašla je u jacijsko vrijeme, a bila je visoka žena. I Omer joj je doviknuo: "Prepoznali smo te, o Sevda!" nadajući se da će hidžab biti objavljen, pa je Allah objavio ajete hidžaba.

Zabilježili su ga Buharija (146) i Muslim (2170).

"abilježili su ga Ibn Huzejme (4/203), Hakim (1/624). On ga je ocijenio sahihom i Zehebi je se složio s njim. Također ga je i Albani ocijenio sahihom u Džilbab el-Mer'eh el-Muslimeh.

7. Prenosi se da je Asim el-Ahvel rekao: "Ulazili smo kod Hafse bint Sirin koja je stavila svoj hidžab i time pokrila i lice, i mi bismo joj govorili: 'Allah ti se smilovao. Allah kaže: 'A starim ženama koje više ne žude za udajom nije grijeh da odlože ogrtače svoje, ali ne pokazujući ona mjesta na kojima se ukrasi nose. (Prijevod značenja En-Nur, 24:60)'' A ona bi nama rekla: 'A šta dolazi nakon toga?' - 'a bolje im je da budu krjeposne.' A ona bi rekla: 'To potvrđuje ideju hidžaba.'"
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35700
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 585 times
Status: Offline

Re: Tijelo prve muslimanke sutkinje u SAD-u pronađeno u rije

Post by Venera » 13 Apr 2017, 23:37

Mutevelija wrote:
statebriga wrote:
pa samo ti kazem: kako me mozes pitati sto i kako je rekao Muhamed, kao da si sa njim pio kafu,pa znas tocno sto je rekao :kafa

zene prije nisu imale uloske za mensturaciju, zato nisu mogle posjecivati ni mezare; danas musko moze imati skes sa zenom koaj ima mensturaciju, vjerovao ili ne, nekad nam se bas seksa toko mensturacije; danas se higijena redovno odrzava; ne curi krv kao voda sa cesme :kafa

da li se ti smijes osamostalititi sa nekim osim rodbine :kafa

zena moze biti imam, ima i vec nekoliko u SAD
:kafa

zabrane nisu usko vezane za Boga i religiju, vec su vezne i za obicaje, i licne stavove :kafa

Dosta si rekla, nemaš ti veze sa Islamom.
BOg neće ni pogledati muškarce na sudnjem koji imaj analni seks i koji se sexa sa zenom za vrijeme menstruacije.
Svi su se učenjaci složili dakle i prijašnji i sadašnji.
Žena ne može biti imam baš zbog njenog džunubluka tokom mensturacije, isto tako i muškarac može biti džunubnakon orgazma i mora se okupati.
Po Islamu ne bi se smjelo osamostaliti iza 2 koljena sa ženskom ili muškom osobom.
Da žena ne može biti imam, kao što nije bilo ni poslanika ženskih, niti meleka, nije bilo ni muških, ustvari bespolni su bili.

Zabrane su vezane za propise iz Kurana i Sunneta, tj iz Hadisa, Islam bez Hadisa je prazan i ljušturan jer bi znali naredbe ali ne bi znali kako ih izvršavati.
Nisam ja sjedio sa Muhamedom nego ljudi koji su sjedili sa njim su zapisivali šta je on radio i kako je radio i šta je pričao.
zena moze biti imam, vec je dio stvarnnosti :kafa

pa eto,prema tvojoj izjavi,imam bi trebao biti bespolan :kafa

kako ti znas sto ce Bog reci osobam koje su imale seks tokom mensturacije ili nalani seks :kafa

ucenjaci nisu pili kafu sa Bogom,kuzis, a ja ti im sve vjerujes :kafa

hadisi nisu biljezeni tokom zivota Muhameda, vec nakon njegove smrti :kafa

nema materijalnih dokaza prvih zapisanih hadisa :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35700
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 585 times
Status: Offline

Re: Tijelo prve muslimanke sutkinje u SAD-u pronađeno u rije

Post by Venera » 13 Apr 2017, 23:38

veo nije hidzab :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Tijelo prve muslimanke sutkinje u SAD-u pronađeno u rije

Post by Bla » 13 Apr 2017, 23:43

ima li neka druga?
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Tijelo prve muslimanke sutkinje u SAD-u pronađeno u rije

Post by posmatrac » 13 Apr 2017, 23:55

statebriga wrote:
Krokodil Behko wrote:
Mutevelija wrote: Takođe, kaže Uzvišeni: "A ako od njih nešto tražite, tražite to od njih iza hidžaba (zastora). To je čistije i za vaša i za njihova srca" (El-Ahzab, 53)
Znači iza zavjese, iliti u 4 oka.
Pa pošto slijedi pitanje, da li to znači da je sva ulema glupa, odmah da dam odgovor - DA.
ulema je lopovski bezobrazna :kafa
Mumini 1400 godina samo rapravljaju da li je Muhamed rekao ovo ili ono i to oko najglupljih mogucih stvari od kojih se nema nikakve koristi, zato su onako napredni.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Tijelo prve muslimanke sutkinje u SAD-u pronađeno u rije

Post by Mutevelija » 13 Apr 2017, 23:58

statebriga wrote:
Mutevelija wrote:
statebriga wrote:
pa samo ti kazem: kako me mozes pitati sto i kako je rekao Muhamed, kao da si sa njim pio kafu,pa znas tocno sto je rekao :kafa

zene prije nisu imale uloske za mensturaciju, zato nisu mogle posjecivati ni mezare; danas musko moze imati skes sa zenom koaj ima mensturaciju, vjerovao ili ne, nekad nam se bas seksa toko mensturacije; danas se higijena redovno odrzava; ne curi krv kao voda sa cesme :kafa

da li se ti smijes osamostalititi sa nekim osim rodbine :kafa

zena moze biti imam, ima i vec nekoliko u SAD
:kafa

zabrane nisu usko vezane za Boga i religiju, vec su vezne i za obicaje, i licne stavove :kafa

Dosta si rekla, nemaš ti veze sa Islamom.
BOg neće ni pogledati muškarce na sudnjem koji imaj analni seks i koji se sexa sa zenom za vrijeme menstruacije.
Svi su se učenjaci složili dakle i prijašnji i sadašnji.
Žena ne može biti imam baš zbog njenog džunubluka tokom mensturacije, isto tako i muškarac može biti džunubnakon orgazma i mora se okupati.
Po Islamu ne bi se smjelo osamostaliti iza 2 koljena sa ženskom ili muškom osobom.
Da žena ne može biti imam, kao što nije bilo ni poslanika ženskih, niti meleka, nije bilo ni muških, ustvari bespolni su bili.

Zabrane su vezane za propise iz Kurana i Sunneta, tj iz Hadisa, Islam bez Hadisa je prazan i ljušturan jer bi znali naredbe ali ne bi znali kako ih izvršavati.
Nisam ja sjedio sa Muhamedom nego ljudi koji su sjedili sa njim su zapisivali šta je on radio i kako je radio i šta je pričao.
zena moze biti imam, vec je dio stvarnnosti :kafa

pa eto,prema tvojoj izjavi,imam bi trebao biti bespolan :kafa

kako ti znas sto ce Bog reci osobam koje su imale seks tokom mensturacije ili nalani seks :kafa

ucenjaci nisu pili kafu sa Bogom,kuzis, a ja ti im sve vjerujes :kafa

hadisi nisu biljezeni tokom zivota Muhameda, vec nakon njegove smrti :kafa


nema materijalnih dokaza prvih zapisanih hadisa :kafa
Hadise je Muhamed a.s u početku objave zabranjivao ksnij je ohrabrivao ih da ih prenose i zapisuju. ;)

Kasnije su Sahih Buhari i Sahih muslim zbirke nazvane, slično kao i sa Kur'anom , Kuran je se pisao za vrijme Muhameda a.s ali za vrijeme Osmana je sabran u jednu knjigu u poredan po redoslijedu sura po kojem je danas.
Znači diktirani i pisano u dijelovima i kasnije sabrano u zbirku.

") “Do not write anything from me EXCEPT QURAN. Anyone who wrote anything other than the Quran shall erase it.”

(B) Again, in the book “Taq-yeed Al-Ilm”, Abu Saeed Al-Khudry said, ” I asked the Messenger of God a permission to write his hadiths, but he refused to give me a permission.”

Response: The prophet (pbuh) forbade the writing of Hadith in the early stages of Islam, he feared that his sayings and the Quran would be mixed. Later on when the Quran was nearly completed he allowed for the Hadith to be written. The Full Hadith, what Sa’id Khudri narrated is below:

Abu Sa’id Khudri reported that Allah’s Messenger (may peace be upon him) said: Do not take down anything from me, and he who took down anything from me except the Qur’an, he should efface that AND narrate from me, for there is no harm in it and he who attributed any falsehood to me−and Hammam said: I think he also said:” deliberately” −he should in fact find his abode in the Hell−Fire. (Source: Sahih Muslim Book 42, Number 7147)

At the start of the Hadith as you read , he forbade the writing, but after that if you read further on Muhammed (p) says: “and narrate from me, for there is no harm in it,” As you can see, narrating a Hadith from the prophet (p) was not a problem but writing it down was an issue at the start. Professor Muhammad Hashim Kamali says the following on the above narration:

It is generally known that the prophet (pbuh) discouraged documentation of his own sayings and the sunna at the early stages of his mission in order to preserve the purity of the Quran and prevent any possibility of confusion between Quran and his sunna.

During the latter part of his mission, that is, at the time when much of the Quranic text had already been documented, the prophet responded positively to the request of some of his companions to write his sayings. By the time when most of the of Quran was received, memorised and documented, the prophet permitted documentation of his Sunna and addressed the companions to “preserve knowledge through writing” (Source: Muhammad Hashim Kamali, A text book of Hadith studies page 22)
Last edited by Mutevelija on 14 Apr 2017, 00:01, edited 1 time in total.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35700
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 585 times
Status: Offline

Re: Tijelo prve muslimanke sutkinje u SAD-u pronađeno u rije

Post by Venera » 14 Apr 2017, 00:00

posmatrac wrote:
statebriga wrote:
Krokodil Behko wrote:
Znači iza zavjese, iliti u 4 oka.
Pa pošto slijedi pitanje, da li to znači da je sva ulema glupa, odmah da dam odgovor - DA.
ulema je lopovski bezobrazna :kafa
Mumini 1400 godina samo rapravljaju da li je Muhamed rekao ovo ili ono i to oko najglupljih mogucih stvari od kojih se nema nikakve koristi, zato su onako napredni.
aha, a muminke su im pravile kafu :hihi trebalo je kafenizirati takve "umove" :hihi
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26338
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14234 times
Been thanked: 3768 times
Status: Online

Re: Tijelo prve muslimanke sutkinje u SAD-u pronađeno u rije

Post by Veca » 14 Apr 2017, 12:45

...opet mutonja kaki! ...ama, odakle tebi pravo da nekome kazes, da je musliman ili nije?! ...klanjaj 30x dnevno, ne silazi sa kozice, umri na njoj ako hoces, ne interesira me!!!

...sutkinji, neka je lahka zemlja.
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: AMERIKA

Post by SPINERKA » 14 Apr 2017, 12:48

Image

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Tijelo prve muslimanke sutkinje u SAD-u pronađeno u rije

Post by Mutevelija » 14 Apr 2017, 12:51

Kazu one zene sto gasule najtuznije kad prvi put stave hidzab i to kad motaju cefine.


"Ili cete odvracati od zla i nahovarati na dobro ili ce na vas Allah svoju srdzbu spustiti"
Tako mi Onoga u čijoj je ruci moja duša, ili ćete naređivati dobro i odvraćati od zla, ili će vas Allah kazniti, pa ćete Ga moliti a On vam se neće odazvat
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: AMERIKA

Post by SPINERKA » 17 Apr 2017, 18:06

:hihi :grana

Ovo je trebao Trump da cita ..
Image

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: AMERIKA

Post by Mutevelija » 17 Apr 2017, 19:15

Ubijeni ne zna zašto je ubijen, a ubojica ne zna zašto ubija, zeznut vakat.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: AMERIKA

Post by SPINERKA » 20 Apr 2017, 05:47

:aplauzz :spavanje
Image

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: AMERIKA

Post by SPINERKA » 30 Apr 2017, 15:16

:D. --yes, yes --Amerika -- svi imaju sansu

:cool
Image

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Tijelo prve muslimanke sutkinje u SAD-u pronađeno u rije

Post by harlekin » 30 Apr 2017, 22:34

Veca wrote:...opet mutonja kaki! ...ama, odakle tebi pravo da nekome kazes, da je musliman ili nije?! ...klanjaj 30x dnevno, ne silazi sa kozice, umri na njoj ako hoces, ne interesira me!!!

...sutkinji, neka je lahka zemlja.
veco sta se nerviras i vredjas coeka :cudi
rasprave kakav je ko musliman se odnose na ljude koji koji slijede islam,pa sad jesu li iskreni ovo ili ono.
ima svoje propise kao i sve drugo.
ne mozes bit inzinjer gradjevine a govorit kako si kirurg ili se osjecas kao kirurg,mislim mozes ali je glupo :cudi
isto tako ne mozes ne klanjat,ne oblacit se i zivjet po islamu odbacit ga a govorit ja musliman,veze to s islamom nema,
samo sto kod nas narod ima obicaj rec sta tko zna sta je men u srcu,a isto glupo,to lako svatko zna,da je men zbilja u srcu islam zivio bi ja po islamu,i tako svatko.

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests