AMERIKA

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
CikCikCikPogodi
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3117
Joined: 15 Aug 2020, 00:40
Has thanked: 94 times
Been thanked: 320 times
Status: Offline

Re: AMERIKA

Post by CikCikCikPogodi » 15 Apr 2022, 18:33

MorningStar wrote: 15 Apr 2022, 15:46
CikCikCikPogodi wrote: 15 Apr 2022, 10:22 S kim se rukuje :haha
Image
:sunja
Ovo je lik koji nas brani od Rusije, to trebaju imati ljudi na umu.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84543
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11067 times
Been thanked: 16647 times
Status: Offline

Re: AMERIKA

Post by Fuddo » 15 Apr 2022, 18:34

CikCikCikPogodi wrote: 15 Apr 2022, 18:33
MorningStar wrote: 15 Apr 2022, 15:46

:sunja
Ovo je lik koji nas brani od Rusije, to trebaju imati ljudi na umu.
I to radi i vise nego odlicno.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: AMERIKA

Post by Melek » 15 Apr 2022, 18:36

CikCikCikPogodi wrote: 15 Apr 2022, 18:33
MorningStar wrote: 15 Apr 2022, 15:46

:sunja
Ovo je lik koji nas brani od Rusije, to trebaju imati ljudi na umu.
Ne, on je samo frontmen jedne uigrane ekipe. Dok je Trump s druge strane bio svojeglava neuračunjljiva budala koja je šutala sve oko sebe na random bazi. Zar ne znaš za taj fazon?
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
rocko
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3318
Joined: 13 Jan 2020, 21:21
Has thanked: 67 times
Been thanked: 61 times
Status: Offline

Re: AMERIKA

Post by rocko » 15 Apr 2022, 18:48

MorningStar wrote: 15 Apr 2022, 02:11
rocko wrote: 14 Apr 2022, 22:38

U filmovima, to ono ko Brus Willis ranjen i malo krpe i izolir trake i puca ko da se nije nista desilo .
U teoriji moze se sanirat svaka rana, zato danas se ne okreces postranicno nego frontalno prema neprijatelju .
Moguce da he u filmovima ali ja malo iz svog iskustva - suborac: metak 7.62x54r prosao kroz obje noge (butine) PRI tome slomivsi obje butne kosti ( , presjekao arteriju na desnoj nozi.Krvarenje arterijsko pulsirajuce - turniquet primjenio+4x izraelski zavoj+morfij , suborac cekao na ekstrakciju 20+ minuta ,prezivio nisu morali sjeci nogu.

Slucaj dva , suborac minobacacka mina 120mm - geleri desna od kojih jedan koljeno lomi otvorena rana bez arterijskog krvarenja, drugi skocni zglob na istoj nozi presjeca (stopalo visit na mano mesa)krvarenje jel naravno. - zavoj+stezni zavoj za koljeno , za skocni tourniquete ali odma na butinu vrh jer nisam bio siguran za koljeno+ udlaga improvizovana (a I generalno preporuke su da se ionako ice na vrh butine a me dvije sake iznad rane jer arterija se moze povuci te se moze podvezati neznajuci ispod krvarenja) + morfij , cekao ekstrakciju 30ak minuta. Suborac prezivio - izgubio stopalo.

Turniquete zaustavlja bilo koje krvarenje , ako se primjeni prije nego ozlijedjeni umre - moze da putuje ili bilo sta 4-5 sati do bolnice , doktori ce u helicu ili medic vozilu da popustaju turniqete na par sekundi svakih 10ak minuta Ili koliko vec kako nebi doslo do odumiranja noge (medjutim cak I ako dodje bolje od smrti - barem medicinski) - zato se ono na celu pise markerom ili krvlju vrijeme primjene turniqueta (T=??:?? I morfij M=??:??)

Okretanje frontalno su koristile NATO (a Jo's uvijek koriste koliko ja znam) zbog pancira u tome I preferenca za stav koji se koristi za pucanje , istocni blok ide bocno tj izlaze bok her racunaju da nece vojnik imati pancir.Ja licno preferiram ovaj drugi jer pancir ne pancir bolje da ne pogodi pa ako moze sansu sebi povecati 20% u tom bolje. Moguce da su sad I NATO poceli da idu bocno her novi panciri imaju I ploce sa strana male (koje su svi vadili jer otezvaju kretanje I mobilnost znatno)

Ono malo koliko Sam ja skontao I naucio :hm

I kad si 62A sta pomaze za lower back pain :ooo

I tako bi ja mogao o stotinama koji nisu prezivjeli ranjavanje u nogu ,ruku, itd.
Nije samo zbog pancira nego bolje metak u jedno plucno krilo nego kroz torzo , moze se prezivjet metak u jedno plucno krilo nego u oba i jos masu untrasnjih organa u plucnoj duplji .
Razlog sto oni pucaju u torzo je legalan i praktican, covjek ranjen u nogu moze jos uvijek potgnuti obarac, zamhnuti nozem, sikirom, drugo nema upotrebe smrtonsne sile osim ako je ili ti ili on cak se upotreba sake, tazera, pendreka , beanbag podvodi pod manje smrtonosna sila ,
A onda nema reciprociteta sile nego visa sila ( on sakom policajac nogom, on nozem policajac pistoljem ) nece zandar izvadit noz pa ce se oni odmjeravat koje bolji borac sa sjecivom.
Jos na to ja i ti pucamo bolje od 60-75% americkih zandara. I oni odgovaraju za svako zrno , znaci moraju znati sta je u putanje i gdje ce zavrsit.

Sto se tice back pain moze biti masa stvari , za to prvo specijalisti da utvrdi sta je uzrok pa onda ili fizikalna terapija, ili muscle relaxant ili operativni zahvat. Na osnovu sto si napisao do sada bice da je od armor i belt i ulazenja i izlazenja sa istim is Humvee

User avatar
rocko
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3318
Joined: 13 Jan 2020, 21:21
Has thanked: 67 times
Been thanked: 61 times
Status: Offline

Re: AMERIKA

Post by rocko » 15 Apr 2022, 18:51

CikCikCikPogodi wrote: 15 Apr 2022, 18:33
MorningStar wrote: 15 Apr 2022, 15:46

:sunja
Ovo je lik koji nas brani od Rusije, to trebaju imati ljudi na umu.
Izmara Ruse u Ukrajini jer sta ako udju u Poljsku onda je tek pat pozicija da li je Poljska vrijedna rata izmedju NATO i Rusije ?

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31690
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7225 times
Been thanked: 3933 times
Status: Offline

Re: AMERIKA

Post by Mister No » 15 Apr 2022, 20:23

Ne treba Poljacima NATO da se zasititi od Rusa.
To je sad očito.
The Dark Side Of The Forum...

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: AMERIKA

Post by MorningStar » 15 Apr 2022, 21:51

rocko wrote: 15 Apr 2022, 18:48
I tako bi ja mogao o stotinama koji nisu prezivjeli ranjavanje u nogu ,ruku, itd.
Nije samo zbog pancira nego bolje metak u jedno plucno krilo nego kroz torzo , moze se prezivjet metak u jedno plucno krilo nego u oba i jos masu untrasnjih organa u plucnoj duplji .
Razlog sto oni pucaju u torzo je legalan i praktican, covjek ranjen u nogu moze jos uvijek potgnuti obarac, zamhnuti nozem, sikirom, drugo nema upotrebe smrtonsne sile osim ako je ili ti ili on cak se upotreba sake, tazera, pendreka , beanbag podvodi pod manje smrtonosna sila ,
A onda nema reciprociteta sile nego visa sila ( on sakom policajac nogom, on nozem policajac pistoljem ) nece zandar izvadit noz pa ce se oni odmjeravat koje bolji borac sa sjecivom.
Jos na to ja i ti pucamo bolje od 60-75% americkih zandara. I oni odgovaraju za svako zrno , znaci moraju znati sta je u putanje i gdje ce zavrsit.

Sto se tice back pain moze biti masa stvari , za to prvo specijalisti da utvrdi sta je uzrok pa onda ili fizikalna terapija, ili muscle relaxant ili operativni zahvat. Na osnovu sto si napisao do sada bice da je od armor i belt i ulazenja i izlazenja sa istim is Humvee
Pa vjerovatno da ti koji nisu prezivili nisu primili adekvatnu pomoc (primjenu turniqueta) na vrijeme - u slucaju arterijskog krvarenja recimo femoralne arterije u nozi - otprilike 2 minute su do gubitka svijesti a nedugo nakon toga i smrti.Medjutim ako se primjeni turniquet u roku par minuta nakon nastanka povrede - na periferiji tj rukama i nogama, bukvalno je moguce uzeti sjekiru odsjec ruku - podvezati i covjek se preziviti.

Medjutim povrede abdomena,pluca tj jezgra tijela (vitalnih organa i krvnih sudova u trupu) - prvo oko arterija u trupu, presijecanje arterije u trupu znaci da neko sa naprednim medicinskim znanjem mora da uzme clamp,ugura prste u ranu - trazi arteriju koja se skoro uvijek poput gumice povuce nazad nakon presjeka - nadje istu te podveze kako bi recimo zaustavio unutarnje krvarenje arterijsko / sad slag na tortu to se mora uraditi u tom roku od par minuta - nekada po mraku - pretezno pod neprijateljskom paljbom.Dok turniqet mozes i sam jednom rukom sebi primjeniti ako si svjestan. O daljnjim povredama trupa,pluca i to .. pogodak u bilo koji vitalni organ = veoma kratko vrijeme do operacione sale ili je pacijent mrtav,pluca ok moze 3 sided seal ali opet punjenje istih krvlju i kolaps i relativno kratkom periodu (hemo-thorax ovo znam jer sam imao iskustvo licno :ooo a to sredjuju na moje opste iznenadjenje tako sto ti zabiju sipku sa stranu u plucnu supljinu i ubace crijevo i lagano 3-4 sedmice drenira se (ja sam znao i zapaliti pokoju sve sa crijevom :D. ) - da ne pricamo opet o arterijama,srcu i to = pretezno nema spasa.
E sad uzeti situaciju sa rukom/nogom dje podvezes i covjek moze da zivi sledecih 5-6 sati dok ne dodje gdje treba da dodje.

Eto i slikovito (oprostite malo graphic)
Image

Malo vise graphic (stavio sam u spoiler)





















Image

I pretpostavljao sam da se radi o legalnom aspektu - jer pretpostavljam da ako poteze policajac oruzje znaci da ima pravo isto da potegne a to kad se desi = vec je situacija eskalirala na smrtonosnu upotrebu sile. Medjutim opeti ima tu "maglovita" zona kao sto sam vec naveo u prethodnim postovima gdje policajac ipak moze malo da "manevrise" posebno sada kad su bodycam obavezne i imaju BLM za vratom i te skupine degenerika.
Reciprotetna upotreba sile - spomenuo sam prema Francuskom postupanju koje otrpilike kaze - ako krene neko na tebe palicom moras da izvuces i ti palicu (ako imas) te prvo pokusas sa istom da ga neutraliziras , tek ako nisi u mogucnosti te i dalje si pod napadom onda oruzje. Isto ako je covjek nenaoruzan itd. Da sumiram ne mozes na covjeka koji je kreno na tebe palicom da istreses rafal (ako bas bas ne moras) - ovo je bila uputa u toku one "misije" vigipirate kada je vojska cuvala skole,sinagoge itd nakon teroristickih napada.

Mi nismo odgovarali za svako zrno - sta vise uvijek sam imao 200-300 "viska" ono kad se zapuca samo prijavis vise da si ispalio - tako ako nekad se moradne malo u maglovitim situacijama - da ne bude manjka :oo


Obisao sam sve kiroprakticari,hidzame,akupunkture itd itd probao raznih lijekova - neki pomazu neki ne ali to je sve kratkog daha - a da cackam nesto nedja nozem ne znam da nece sta jos gore :123

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84543
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11067 times
Been thanked: 16647 times
Status: Offline

Re: AMERIKA

Post by Fuddo » 15 Apr 2022, 22:05

Pustaju ti farmerke
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31690
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7225 times
Been thanked: 3933 times
Status: Offline

Re: AMERIKA

Post by Mister No » 15 Apr 2022, 22:34

Fudo s kim ti se ono preCjednik pozdravlja?
The Dark Side Of The Forum...

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27258
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14267 times
Been thanked: 14611 times
Status: Online

Re: AMERIKA

Post by ironman » 15 Apr 2022, 22:38

Malo me podsjeti na onog dobrog starog sefa u Policijskoj akademiji.
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84543
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11067 times
Been thanked: 16647 times
Status: Offline

Re: AMERIKA

Post by Fuddo » 15 Apr 2022, 22:59

Mister No wrote: 15 Apr 2022, 22:34 Fudo s kim ti se ono preCjednik pozdravlja?
Pusti truNpovce i njihove budalastine.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27258
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14267 times
Been thanked: 14611 times
Status: Online

Re: AMERIKA

Post by ironman » 15 Apr 2022, 23:06

Fuddo wrote: 15 Apr 2022, 22:59
Mister No wrote: 15 Apr 2022, 22:34 Fudo s kim ti se ono preCjednik pozdravlja?
Pusti truNpovce i njihove budalastine.
Screenshot_20220415-230435_Reddit.jpg
:D.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
rocko
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3318
Joined: 13 Jan 2020, 21:21
Has thanked: 67 times
Been thanked: 61 times
Status: Offline

Re: AMERIKA

Post by rocko » 16 Apr 2022, 01:48

MorningStar wrote: 15 Apr 2022, 21:51
rocko wrote: 15 Apr 2022, 18:48
I tako bi ja mogao o stotinama koji nisu prezivjeli ranjavanje u nogu ,ruku, itd.
Nije samo zbog pancira nego bolje metak u jedno plucno krilo nego kroz torzo , moze se prezivjet metak u jedno plucno krilo nego u oba i jos masu untrasnjih organa u plucnoj duplji .
Razlog sto oni pucaju u torzo je legalan i praktican, covjek ranjen u nogu moze jos uvijek potgnuti obarac, zamhnuti nozem, sikirom, drugo nema upotrebe smrtonsne sile osim ako je ili ti ili on cak se upotreba sake, tazera, pendreka , beanbag podvodi pod manje smrtonosna sila ,
A onda nema reciprociteta sile nego visa sila ( on sakom policajac nogom, on nozem policajac pistoljem ) nece zandar izvadit noz pa ce se oni odmjeravat koje bolji borac sa sjecivom.
Jos na to ja i ti pucamo bolje od 60-75% americkih zandara. I oni odgovaraju za svako zrno , znaci moraju znati sta je u putanje i gdje ce zavrsit.

Sto se tice back pain moze biti masa stvari , za to prvo specijalisti da utvrdi sta je uzrok pa onda ili fizikalna terapija, ili muscle relaxant ili operativni zahvat. Na osnovu sto si napisao do sada bice da je od armor i belt i ulazenja i izlazenja sa istim is Humvee
Pa vjerovatno da ti koji nisu prezivili nisu primili adekvatnu pomoc (primjenu turniqueta) na vrijeme - u slucaju arterijskog krvarenja recimo femoralne arterije u nozi - otprilike 2 minute su do gubitka svijesti a nedugo nakon toga i smrti.Medjutim ako se primjeni turniquet u roku par minuta nakon nastanka povrede - na periferiji tj rukama i nogama, bukvalno je moguce uzeti sjekiru odsjec ruku - podvezati i covjek se preziviti.

Medjutim povrede abdomena,pluca tj jezgra tijela (vitalnih organa i krvnih sudova u trupu) - prvo oko arterija u trupu, presijecanje arterije u trupu znaci da neko sa naprednim medicinskim znanjem mora da uzme clamp,ugura prste u ranu - trazi arteriju koja se skoro uvijek poput gumice povuce nazad nakon presjeka - nadje istu te podveze kako bi recimo zaustavio unutarnje krvarenje arterijsko / sad slag na tortu to se mora uraditi u tom roku od par minuta - nekada po mraku - pretezno pod neprijateljskom paljbom.Dok turniqet mozes i sam jednom rukom sebi primjeniti ako si svjestan. O daljnjim povredama trupa,pluca i to .. pogodak u bilo koji vitalni organ = veoma kratko vrijeme do operacione sale ili je pacijent mrtav,pluca ok moze 3 sided seal ali opet punjenje istih krvlju i kolaps i relativno kratkom periodu (hemo-thorax ovo znam jer sam imao iskustvo licno :ooo a to sredjuju na moje opste iznenadjenje tako sto ti zabiju sipku sa stranu u plucnu supljinu i ubace crijevo i lagano 3-4 sedmice drenira se (ja sam znao i zapaliti pokoju sve sa crijevom :D. ) - da ne pricamo opet o arterijama,srcu i to = pretezno nema spasa.
E sad uzeti situaciju sa rukom/nogom dje podvezes i covjek moze da zivi sledecih 5-6 sati dok ne dodje gdje treba da dodje.

Eto i slikovito (oprostite malo graphic)
Image

Malo vise graphic (stavio sam u spoiler)























Image

I pretpostavljao sam da se radi o legalnom aspektu - jer pretpostavljam da ako poteze policajac oruzje znaci da ima pravo isto da potegne a to kad se desi = vec je situacija eskalirala na smrtonosnu upotrebu sile. Medjutim opeti ima tu "maglovita" zona kao sto sam vec naveo u prethodnim postovima gdje policajac ipak moze malo da "manevrise" posebno sada kad su bodycam obavezne i imaju BLM za vratom i te skupine degenerika.
Reciprotetna upotreba sile - spomenuo sam prema Francuskom postupanju koje otrpilike kaze - ako krene neko na tebe palicom moras da izvuces i ti palicu (ako imas) te prvo pokusas sa istom da ga neutraliziras , tek ako nisi u mogucnosti te i dalje si pod napadom onda oruzje. Isto ako je covjek nenaoruzan itd. Da sumiram ne mozes na covjeka koji je kreno na tebe palicom da istreses rafal (ako bas bas ne moras) - ovo je bila uputa u toku one "misije" vigipirate kada je vojska cuvala skole,sinagoge itd nakon teroristickih napada.

Mi nismo odgovarali za svako zrno - sta vise uvijek sam imao 200-300 "viska" ono kad se zapuca samo prijavis vise da si ispalio - tako ako nekad se moradne malo u maglovitim situacijama - da ne bude manjka :oo


Obisao sam sve kiroprakticari,hidzame,akupunkture itd itd probao raznih lijekova - neki pomazu neki ne ali to je sve kratkog daha - a da cackam nesto nedja nozem ne znam da nece sta jos gore :123
Sta mislis da se ne povlaci arterija u nozi ,jos tu je masa drugih krvnih sudova, ima takko jedan samnom u jedinici sve sto ispricas on ima pricu da up tvoju.
Neznam za Francusku ali ovdje ne koriste srazmjernu nego visu sili , znaci palica smrtonsnom se silom odgovara normalno nece upucat dedu od 85 godina koji se jedva krece.
Ne pita njiho za municiju nego svako zrno oni odgovaraju , zato su prestali koristi sacmare jer ako policajac puca na osobu x a metak pogodi osobu y on je kriv jer za nehat.
Idi specijalisti i uradi MRI i CT Scan da se vidi sta je pa onda ce te moci tretirat.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: AMERIKA

Post by Taare » 20 Apr 2022, 18:34

Mike Tyson nedavno je podijelio svoju prilično čudnu teoriju da beskućnike love bogataši kojima to predstavlja vid sporta i rekreacije.
https://www.klix.ba/magazin/zanimljivos ... /220420098
Svi mi se morete obratit

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84543
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11067 times
Been thanked: 16647 times
Status: Offline

Re: AMERIKA

Post by Fuddo » 20 Apr 2022, 18:41

E ako je Tajson reko, mora da tu ima nesta :D.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42989
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14198 times
Been thanked: 12768 times
Status: Online

Re: AMERIKA

Post by Masamune » 20 Apr 2022, 18:45

Kud uđoh... muka mi je sad kad pogledah te slike
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27258
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14267 times
Been thanked: 14611 times
Status: Online

Re: AMERIKA

Post by ironman » 20 Apr 2022, 18:48

Fuddo wrote: 20 Apr 2022, 18:41 E ako je Tajson reko, mora da tu ima nesta :D.
Image
:D.
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84543
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11067 times
Been thanked: 16647 times
Status: Offline

Re: AMERIKA

Post by Fuddo » 20 Apr 2022, 18:54

Ojj :D.
Dozvolite da se obratimo

Mon
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4286
Joined: 10 Jan 2021, 18:55
Has thanked: 3440 times
Been thanked: 4014 times
Status: Offline

Re: AMERIKA

Post by Mon » 20 Apr 2022, 19:12

ironman wrote: 20 Apr 2022, 18:48
Fuddo wrote: 20 Apr 2022, 18:41 E ako je Tajson reko, mora da tu ima nesta :D.
Image
:D.
:valja

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: AMERIKA

Post by Taare » 20 Apr 2022, 19:16

Fuddo wrote: 20 Apr 2022, 18:41 E ako je Tajson reko, mora da tu ima nesta :D.
Eto šta oni kolačići sa drogom učine od čovjeka :D.
Svi mi se morete obratit

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 31 guests