Kanada

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35700
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 585 times
Status: Online

Re: KANADA: U modi su klupe protiv siromašnih ljudi

Post by Venera » 30 May 2018, 17:00

toxic wrote: 30 May 2018, 16:56
statebriga wrote: 30 May 2018, 16:52 laprdalo , procitaj sto si napisala , ili imas problema sa konekcijom u svojoj lijevoj i desnoj hemisferi glave :kafa
Oprosti sto sam ti povukla zivac :hihi
Ovde problem imas samo ti, da prihvatis tudje misljenje ili stav, poradi na tome.
a ocekujes da prihvatim tvoje bolesno misljenje :sok :lupa :lud

idi sad volontirati blokiranje klupa beskucnicima u svom Tornotu :djed
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: KANADA: U modi su klupe protiv siromašnih ljudi

Post by Socrates » 30 May 2018, 17:04

Mutevelija wrote: 30 May 2018, 16:59
Socrates wrote: 30 May 2018, 16:56
Mutevelija wrote: 30 May 2018, 16:51
Socrates wrote: 30 May 2018, 16:47 De bolan, ne budalesite (briga i mute) o nečemu o čemu blage veze nemate.

Na desetine je socijalnih programa koji sto indirektno sto direktno mogu da pomognu svakom pojedincu koji je suočen sa beskućnistvom.

Neki jednostavno izaberu takav život. Neki, recimo, odluče da budu beskućnici u Torontu, gdje su stanarine ekstremno visoke i teško da se mogu pokriti socijalnom pomoći, a ne žele da odu u manji grad, gdje su stanarine nize.

Postoje skloništa i smještaji (ovo su različite stvari). Postoje programi po provincijama gdje im socijalni radnici nalaze stanove. Alberta ima takav program.

U većini slučajeva, ovo spavanje po klupama se odnosi na dan. Preko noći, mislim da nema nikakve potrebe da iko spava na klupi jer ima skloništa koliko hoćeš. Problem je jedino da li imaju informacije o tome. Nije ni lako informacije dostaviti beskucnicima.

I neki su toliko depresivni da im se ne ide ni u sklonište.

Meni se čini da je problem i sa njihovom internom solidarnosću. Ovo su skoro bez izuzetka samci. Recimo, da se nekoliko njih dogovori i nadu stan zajednički, bilo bi lakše.
Ti podreZavay toxix samo kako Kanada ne bi ispala u ocima nas surovija od BiH
Ti lupas već godinama na Forumu, mnogo puta oko tema o kojima ništa ne znaš, pa se ja opet ne bunim.

Ja govorim o onome o čemu znam i sto je, između ostalog, povezano i sa mojim poslom.
Sto nisi Reko prije da si socijalni radnik
Zato sto nisam socijalni radnik. :lud
. . . . . . . . .

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Re: KANADA: U modi su klupe protiv siromašnih ljudi

Post by Krokodil Behko » 30 May 2018, 17:06

statebriga wrote: 30 May 2018, 16:16
toxic wrote: 30 May 2018, 16:10
statebriga wrote: 30 May 2018, 15:57
toxic wrote: 30 May 2018, 15:47 Ideja uopste nije bezveze, ne mogu zamisliti na sta bi licili gradovi/naselja kad bi svaki beskucnik legao gde mu se cefne.
To ne znaci da sam surova i da mi ih nije zao, al' skoro u svakom gradu ima po nekoliko prihvatilista za takve ljude, tu bi i trebalo da budu.
to znaci da si ipak surova , jer prihvatilista nemaju kapacietet primiti sve beskucnike/ce

u tvom Tornotu se poredjau kao sardine u centru grada , u po tursiticke sezone :kafa nesto poput migranta u parku u Sarajevu u satorima :kafa
I tebi je to ok?
Neka bude da sam surova jer mi nije ok vidjati takve prizore u samom centru grada.
tebi je ok da im se zabrani spavati na klupama, a nema dovoljno mjesta u prebivalsitima za beksucnike, zato spavaju na zemlji u centru grada Tornota , znaci, kad pada kisa , da li je bolje leci n aklupu ili biti na betonu :lud


jesi surova :kafa

Jeste, bravo, ona je hladna Kanađanka i uopšte nije tako vatrena jenkijevka, kao ti :rozi
online

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: KANADA: U modi su klupe protiv siromašnih ljudi

Post by Socrates » 30 May 2018, 17:07

Briga lupeta na svaku temu, nema veze o čemu je.

Mogli bi se vas dvoje uzet', Mute. :srce

Takvo blebetanje u paru bi garantovalo stabilnu bračnu zajednicu.

:ccc
. . . . . . . . .

User avatar
toxic
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20588
Joined: 26 Jul 2016, 15:22
Location: My Own World
Status: Offline

Re: KANADA: U modi su klupe protiv siromašnih ljudi

Post by toxic » 30 May 2018, 17:08

statebriga wrote: 30 May 2018, 17:00 a ocekujes da prihvatim tvoje bolesno misljenje :sok :lupa :lud

idi sad volontirati blokiranje klupa beskucnicima u svom Tornotu :djed
Jok, ni najmanje mi nije stalo da ti prihvatis moje misljenje.
Ja sam svoje rekla, a sto si se ti zakacila i guras mi nesto sto nisam napisala je tvoj problem.

S tobom je ionako besmisleno voditi konverzaciju jer ti se svaka svede na uvrede i omalovazavanje.
𝗪𝗲'𝗿𝗲 𝗔𝗹𝗹 𝗠𝗮𝗱 𝗛𝗲𝗿𝗲

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Offline

Re: KANADA: U modi su klupe protiv siromašnih ljudi

Post by Rum » 30 May 2018, 17:10

ovo samo kame mogu rijesiti
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35700
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 585 times
Status: Online

Re: KANADA: U modi su klupe protiv siromašnih ljudi

Post by Venera » 30 May 2018, 17:22

toxic wrote: 30 May 2018, 17:08
statebriga wrote: 30 May 2018, 17:00 a ocekujes da prihvatim tvoje bolesno misljenje :sok :lupa :lud

idi sad volontirati blokiranje klupa beskucnicima u svom Tornotu :djed
Jok, ni najmanje mi nije stalo da ti prihvatis moje misljenje.
Ja sam svoje rekla, a sto si se ti zakacila i guras mi nesto sto nisam napisala je tvoj problem.

S tobom je ionako besmisleno voditi konverzaciju jer ti se svaka svede na uvrede i omalovazavanje.
ti si napisala da ti se ideja u uvodnom postu doticnog clanka DOPADA , prestani se pravdati :lupa

ti si takvom izjavom iskljucivo uvrijedla neciju zdravu pamet :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35700
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 585 times
Status: Online

Re: KANADA: U modi su klupe protiv siromašnih ljudi

Post by Venera » 30 May 2018, 17:23

Krokodil Behko wrote: 30 May 2018, 17:06
statebriga wrote: 30 May 2018, 16:16
toxic wrote: 30 May 2018, 16:10
statebriga wrote: 30 May 2018, 15:57

to znaci da si ipak surova , jer prihvatilista nemaju kapacietet primiti sve beskucnike/ce

u tvom Tornotu se poredjau kao sardine u centru grada , u po tursiticke sezone :kafa nesto poput migranta u parku u Sarajevu u satorima :kafa
I tebi je to ok?
Neka bude da sam surova jer mi nije ok vidjati takve prizore u samom centru grada.
tebi je ok da im se zabrani spavati na klupama, a nema dovoljno mjesta u prebivalsitima za beksucnike, zato spavaju na zemlji u centru grada Tornota , znaci, kad pada kisa , da li je bolje leci n aklupu ili biti na betonu :lud


jesi surova :kafa

Jeste, bravo, ona je hladna Kanađanka i uopšte nije tako vatrena jenkijevka, kao ti :rozi
:ha
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: KANADA: U modi su klupe protiv siromašnih ljudi

Post by Mutevelija » 30 May 2018, 17:28

Socrates wrote: 30 May 2018, 17:07 Briga lupeta na svaku temu, nema veze o čemu je.

Mogli bi se vas dvoje uzet', Mute. :srce

Takvo blebetanje u paru bi garantovalo stabilnu bračnu zajednicu.

:ccc
Pa da završim u podrumu sa hidzabom :rol
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: KANADA: U modi su klupe protiv siromašnih ljudi

Post by Hannibal » 30 May 2018, 17:39

storm wrote: 30 May 2018, 16:26
Mutevelija wrote: 30 May 2018, 16:14 A zar nisu oni pokazatelj drustva, ne bi li bolje bilo da ih nema na klupama, tj da nemaju potrebe da mrze po klupama, valjda bi drustvo trebalo da tezi tome
Treba malo i dublje poznavanje toga...jest pokazatelj drustva, ali i nekih poremecaja, gdje drzava i drustvo tesko mogu nesto puno...
Radi se o tome, da mnogi od njih iz raznih razloga...mentalnih poremećaja, zivotnih iskustava, dogadjaja...itd itd...zele biti upravo to- beskucnici!
Razocarani izbjegavaju obaveze i programe institucija te na svoj nacin vole i hoce upravo takav zivot...
A to znam, jer sam cesto i popricao s njima uz pljugu. S jednim sam i odlican set fotografija odradio nakon duzeg razgovora...jbg oni rasterećenje od proslog zivota vide u tome...zato nikoga ne sudim više na prvu...
jel se to druzis sa beskucnicima klosaru haha
mene svaki beskucnik u gradu zna, obavezno navece kad se vracam kuci iz grada popricam sa par njih haha koji su to pisevi
🐽

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35700
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 585 times
Status: Online

Re: KANADA: U modi su klupe protiv siromašnih ljudi

Post by Venera » 30 May 2018, 17:41

Hannibal wrote: 30 May 2018, 17:39
storm wrote: 30 May 2018, 16:26
Treba malo i dublje poznavanje toga...jest pokazatelj drustva, ali i nekih poremecaja, gdje drzava i drustvo tesko mogu nesto puno...
Radi se o tome, da mnogi od njih iz raznih razloga...mentalnih poremećaja, zivotnih iskustava, dogadjaja...itd itd...zele biti upravo to- beskucnici!
Razocarani izbjegavaju obaveze i programe institucija te na svoj nacin vole i hoce upravo takav zivot...
A to znam, jer sam cesto i popricao s njima uz pljugu. S jednim sam i odlican set fotografija odradio nakon duzeg razgovora...jbg oni rasterećenje od proslog zivota vide u tome...zato nikoga ne sudim više na prvu...
jel se to druzis sa beskucnicima klosaru haha
mene svaki beskucnik u gradu zna, obavezno navece kad se vracam kuci iz grada popricam sa par njih haha koji su to pisevi
ljubim vas obojicu i tebe i storma :pusa :pusa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: KANADA: U modi su klupe protiv siromašnih ljudi

Post by Bla » 30 May 2018, 17:56

džaba se sad vadiš :oo
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: KANADA: U modi su klupe protiv siromašnih ljudi

Post by Podrinjac » 30 May 2018, 21:03

toxic wrote: 30 May 2018, 15:47 Ideja uopste nije bezveze, ne mogu zamisliti na sta bi licili gradovi/naselja kad bi svaki beskucnik legao gde mu se cefne.
To ne znaci da sam surova i da mi ih nije zao, al' skoro u svakom gradu ima po nekoliko prihvatilista za takve ljude, tu bi i trebalo da budu.
Mmmmm imaš jako sexy jezik.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: KANADA: U modi su klupe protiv siromašnih ljudi

Post by Mutevelija » 30 May 2018, 21:27



Objašnjeno
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
toxic
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20588
Joined: 26 Jul 2016, 15:22
Location: My Own World
Status: Offline

Re: Kanada

Post by toxic » 20 Dec 2018, 16:34

Kanada upozorila građane koji putuju u BiH: Opasnost sve, od terorizma do pasa lutalica

Image

Ministarstvo spoljnih poslova Kanade u svojim redovnim preporukama za putovanja okarakterisalo je BiH kao opasnu i nesigurnu zemlju.

U uvodnom dijelu upozorili su na kriminal, neoznačena minska područja i na neeksplodirana ubojita sredstva u ruralnim i planinskim područjima.

U dijelu koji se odnosi na sigurnost kanadske vlasti upozoravaju građane da, ukoliko putuju u BiH, ostanu na glavnom putu i trotoarima, da izbjegavaju napuštene objekte i putuju samo danju.

Takođe, posebnu pažnju posvetili su džeparošima i razbojnicima koji otimaju torbice u velikim urbanim područjima.

"Stranci su česta meta. Izbjegavajte isticanje nakita. Provale u kuće i krađe auta su česte, posebno u Sarajevu. Stranci su meta lopova na Trebeviću. Nasumični oružani napadi koje izvode kriminalne grupe se dešavaju najčešće u Sarajevu. Stranci su rijetka meta, ali postoji rizik da budete na pogrešnom mjestu u pogrešno vrijeme, pogotovo u noćnim klubovima i kafićima u ranim jutarnjim satima", stoji u upozorenju.

Kada je riječ o terorizmu, navodi se kako postoji visok rizik od terorističkog napada koji se može desiti bilo kada.

Upozorili su svoje građane i na česte proteste koji se mogu pretvoriti u nasilne pa se Kanađanima savjetuje da izbjegavaju područja gdje se organizuju protesti.

Pohvale nisu dali ni za sigurnost puteva navodeći kako putovanje može biti opasno jer se putevi slabo održavaju, ali i vozila. Za bh. vozače su istakli kako voze brzo i u alkoholisanom stanju. Kao argument su naveli visoku stopu saobraćajnih nesreća sa smrtnim posljedicama i velikim brojem povrijeđenih.

Pohvale su dali za usluge javnog prevoza, taksija, autobusa i voza.

Upozorenje je izdato i za napade pasa lutalica.

"Čuvajte vaše privatne stvari, pogotovo pasoš i druge putne dokumente. Izbjegavajte izolovana i neosvijetljena područja noću. Izbjegavajte isticati da ste dobrostojeći i pokazivanje veće sume novca", zaključuje se u preporukama.

(n.n.)
𝗪𝗲'𝗿𝗲 𝗔𝗹𝗹 𝗠𝗮𝗱 𝗛𝗲𝗿𝗲

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Kanada

Post by Julia-Klara » 20 Dec 2018, 16:36

Pa u pravu su ljudi :cudi
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Kanada

Post by Čupava » 20 Dec 2018, 16:37

Eto loše turističke reklame za BIH... :tuga
.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Kanada

Post by Julia-Klara » 20 Dec 2018, 16:45

Ali tako nam je, Cupava. Niko i ne razmislja kako popraviti sliku nas u ocima drugih :cudi Imamo sta za ponuditi, ali nije dosta da samo mi znamo o tome, sve se to treba i prezentirati.

A Kanada - cim postanem Cehinja, moracu otici da vidim kako je, posto me US nije kupila nicim.
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Kanada

Post by Čupava » 20 Dec 2018, 16:51

Julia-Klara wrote: 20 Dec 2018, 16:45 Ali tako nam je, Cupava. Niko i ne razmislja kako popraviti sliku nas u ocima drugih :cudi Imamo sta za ponuditi, ali nije dosta da samo mi znamo o tome, sve se to treba i prezentirati.

A Kanada - cim postanem Cehinja, moracu otici da vidim kako je, posto me US nije kupila nicim.
Ma sve znam... ko na divljem zapadu .... političari ne vode brigu o turizmu i ne razmišljaju kakve ovo posljedice donosi... a mogli bi biti petit Suisse 🇨🇭...
.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35700
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 585 times
Status: Online

Re: Kanada

Post by Venera » 20 Dec 2018, 17:03

Julia-Klara wrote: 20 Dec 2018, 16:36 Pa u pravu su ljudi :cudi
ako bi tako razmisljali, nikad ne bi putovali sirom svijeta :hm
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests