au nom du peuple...

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Marine Le Pen odbila staviti maramu na glavu

Post by posmatrac » 21 Feb 2017, 20:52

Mutevelija wrote:Zasto ne odbije sljem kad dodje na gradiliste??
Da joj ne padne sta na glavu i da je ne ubije, u dzamiji je moze bez marame ubiti samo muftija i nista drugo. :D

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Marine Le Pen odbila staviti maramu na glavu

Post by Mirelam » 21 Feb 2017, 20:54

posmatrac wrote:
Mirelam wrote:
Socrates wrote:Ili mozda sta ona kao ekstremni francuski nacionalista ima sa njim da razgovara? :hm :D.

O cemu bi oni uopste razgovarali? Mozda je i bolje da se nisu sreli. :ooo
Pa teoretski desnica bi trebala da ima zajednickih tema :ooo
Gdje ces religiju sa politikom mijesat, kjafire :D.
Pa koji su se quvac probali sastati? Beli je ona htjela na Islam preci? :ooo

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Marine Le Pen odbila staviti maramu na glavu

Post by Socrates » 21 Feb 2017, 20:58

Il' je on htio da se uclani u francusku desnicu :ooo
. . . . . . . . .

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Marine Le Pen odbila staviti maramu na glavu

Post by Melek » 21 Feb 2017, 21:06

Zar nije Liban bio francuska kolonija jedno vrijeme? Mislim da jeste, vjerovatno i muftija to isto misli, mozda cak i zna :hm
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Marine Le Pen odbila staviti maramu na glavu

Post by posmatrac » 21 Feb 2017, 21:08

Mirelam wrote:
posmatrac wrote:
Mirelam wrote:
Socrates wrote:Ili mozda sta ona kao ekstremni francuski nacionalista ima sa njim da razgovara? :hm :D.

O cemu bi oni uopste razgovarali? Mozda je i bolje da se nisu sreli. :ooo
Pa teoretski desnica bi trebala da ima zajednickih tema :ooo
Gdje ces religiju sa politikom mijesat, kjafire :D.
Pa koji su se quvac probali sastati? Beli je ona htjela na Islam preci? :ooo
Idu izbori u Frncuskoj, pa eto valjda ona malo pokusala da pridobije i koji ljevicarski glas , al kad je vidjela da je moralni muftija zelio u stvari sp.citi brze bolje je otkazala sastanak :zubi

Ma u pravu si sta je religijska ubleha nego preteca nacionalizma i desnicarenja ;)

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Marine Le Pen odbila staviti maramu na glavu

Post by Mutevelija » 21 Feb 2017, 21:28

Socrates wrote:Nemojte pretjerivati. Izjava je da muftija ima njeno postovanje ali da se ona nece pokriti.

Mute, greska u koracima je sljedeca: ako je blasfemija sto se ona htjela sa muftijom sresti nepokrivena, onda se muftiji i/ili dzamiji u kojoj bi se sreli daju bozanske karakteristike. A to je blasfemija by default.

Ja nisam rekao da je blapshemija, nego GOTOVO blapshemija, čaša nije puna nego gotovo još malo pa je puna.

"Blasphemy is the act of insulting or showing contempt or lack of reverence to a deity, to religious or holy persons or sacred things, or toward something considered sacred or inviolable.[2][3][4][5]


Kur'an nije Bog, ali vrijeđanje džamije Kur'ana je blapshemija.

"A variety of actions, speeches or behavior can constitute blasphemy in Islam. Some examples include insulting or cursing Allah, or Muhammad; mockery or disagreeable behavior towards beliefs and customs common in Islam; criticism of Islam's holy personages.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Marine Le Pen odbila staviti maramu na glavu

Post by Socrates » 21 Feb 2017, 21:37

Dok se ti dogovoris sam sa sobom sta znaci zabrana obozavanja ili davanja bozanskih karakteristika ovozemaljskim stvarima i ljudima, prodje voz za dzenet. :rol
. . . . . . . . .

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Marine Le Pen odbila staviti maramu na glavu

Post by Mutevelija » 21 Feb 2017, 21:42

Ja govorim o teškom grijehu koji je jednak blapshemiji.

Jer tako je Bog odredio.

Ne mogu ja tebi objašnjavati neke svari.

Isti si statebriga, ne moze se kroz prizmu "religije kao de facto pravila" gledati pravila u nekim eksplicitnim religijama kao sto su Islam judaizma i krscanstvo.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Marine Le Pen odbila staviti maramu na glavu

Post by Socrates » 21 Feb 2017, 21:52

Ne, nego je problem sto ste ispolitizovali religiju.

Islam je zapravo najjednostavnija religija.
. . . . . . . . .

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Marine Le Pen odbila staviti maramu na glavu

Post by Mutevelija » 21 Feb 2017, 22:00

Ispolitizovala se ona sama od 1 do 20 te godine za vrijeme Objave
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Marine Le Pen odbila staviti maramu na glavu

Post by Socrates » 21 Feb 2017, 22:13

E pa tako to BIDNE kad se napusti Bog. :rol
. . . . . . . . .

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25692
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3142 times
Been thanked: 4150 times
Contact:
Status: Offline

Re: Marine Le Pen odbila staviti maramu na glavu

Post by ina » 21 Feb 2017, 23:01

Možda nije sigurna da je ovjerila glasove svojih simpatizera, u već početoj predizbornoj kampanji, pa za svaki slučaj.
:cool
Strategije i mazanje ociju.
Svijest ima sidrište.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Marine Le Pen odbila staviti maramu na glavu

Post by Mutevelija » 21 Feb 2017, 23:07

Socrates wrote:E pa tako to BIDNE kad se napusti Bog. :rol
Nećemo dalje o tome.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81323
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10242 times
Been thanked: 7122 times
Status: Offline

Re: Marine Le Pen odbila staviti maramu na glavu

Post by Julia-Klara » 21 Feb 2017, 23:46

Mute, kaze se blasfemija :rol
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Marine Le Pen odbila staviti maramu na glavu

Post by Venera » 22 Feb 2017, 00:58

posmatrac wrote:
statebriga wrote:
stiacjem okolnosti,imamo dvije osobe u clanku,a obe su jako radikalne i ekstremne,no ako njih izbacimo iz price, treba se postaviti pitanje:

Sto je poenta insistiranja stavljanja marame ili kipah tokom sluzbene posjete religjskim autoritetima ?

Takvo insistiranje nema veze sa postovanjem,vec sa bsmislenim formalnostima :kafa
Ja se vise pitam koja je logika u pokusaju da se uopste odrzi ovaj bizarni sastanak izmedju jedne desnicarke koja pretenduje da dodje na celo svjetovne vlasti, sa jednim religijskim autoritetom koji samim tim sto je musliman ne bi trebao sebi da dozvoli da razgovara sa ovako extremin profilom jedne politicarke.

Osim ako u Libanu titula muftije ne cini ujedno i svjetovnu vlast, sto me imajuci u vidu "napredne" slobodarske arapske zemlje ne bi iznenadilo , i osim ako taj muftija nije siva eminencija i radikal koji vedri i oblaci tamo.

ALi ako je vec do susreta trebalo doci, i ako su obje strane imale interes da se odrzi onda je po meni domacin trebao biti popustljiviji.
Nije bilo komprimisa, mislim da se obje strane nece nasekirati mnogo zbog toga i to je kraj price.

Sad se sjetih,Cejlonska premijerka Sirimavo Bandaranaike je 1961 g u Beograd u drzavnu posjetu dosla bosa, niko joj nije zamjerao na tome :zubi
Bizarni sastanci su normlana pojava u svijetu diplomata, tocnije receno, nema mnogo bizarnosti, iako se tako pokusava predstviti u svijetu

npr. nije ni njemacka ministarka pristala na hidzab tokom posjete sausijkoj arabiji , pametna zena :kafa

nije bitno da li je hidzab ili neki drugi odjevni predmet ,a koji je striktno vezan za religiju , i insistirati da gost nosi isti je nonsense :kafa

postoje razliciti protokoli oblacenja za turiste, polsovne ljude,ako i za osobe iz svijeta politike/diplomacije

oblacenje diplomata ovisi od vrste sastanaka u sluzbenoj instituticiji , ili na svecanmi vecarama i slicno

da dodam, ni luda francuskinja,ni doticna njemica nisu cak ni muslimanke,ali su prisiljene staviti hidzab ,a hidzab ima iskljucivo relgijsku svrhu :kafa a ne nose ga ni mnoge muslimmanke, osim muslimanki koje su izabrale da nose hidzab :kafa

https://thinkprogress.org/photos-female ... .j0jtmtpgz

interesantno, dok su njemici ministirici prigovorili, druge dame su bolje prosle :kafa

Jod jedna glupost: u Iranu i slicnim drzavam insistraju na nosenju marame tokom posjete, umjesto da se skoncnetrisu na rjesavanje prolema i kriza unutar vlastitie zemlje i rade na poboljanju diplomatksih odnosa :kafa

Sustina price je : strane diplomate ne moraju imati hidzab,ni kipah ili nesto trece tokom posjete,jer su iznad svega stranci koji su dosli na razgovor
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Marine Le Pen odbila staviti maramu na glavu

Post by SPINERKA » 22 Feb 2017, 01:11

Sustina price je : strane diplomate ne moraju imati hidzab,ni kipah ili nesto trece tokom posjete,jer su iznad svega stranci koji su dosli na razgovor
Ne slazem se sa ovim .
Ako je zakon te zemlje da su zene pokrivene , onda i gosti , posjetioci , stranci to moraju postovati.
Image

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Marine Le Pen odbila staviti maramu na glavu

Post by Venera » 22 Feb 2017, 01:24

SPINERKA wrote:
Sustina price je : strane diplomate ne moraju imati hidzab,ni kipah ili nesto trece tokom posjete,jer su iznad svega stranci koji su dosli na razgovor
Ne slazem se sa ovim .
Ako je zakon te zemlje da su zene pokrivene , onda i gosti , posjetioci , stranci to moraju postovati.
ne moras se slagati sa mojim stavom :kafa

sluzbene diplomate su u pozciji da imaju pravo odbiti takav zatjev jer one dolaze u sluzbenu posjetu prezentrijauci vlastitu drzavu :kafa

u islamskim drzvama muskarci se ne rukuju sa zenama,ali je isto pravilo davno prekresno upravo tokom posjeta stranih diplomata :kafa

poslovni bonton i pravila nemaju veze sa prisiljavanjem nekoga sa stavljenjem marame ili slicnih religijskih predmeta :kafa

treba imati neki balans i granicu ,a ne insistirati i postavjati nosnese uslove :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Marine Le Pen odbila staviti maramu na glavu

Post by SPINERKA » 22 Feb 2017, 01:37

...Mislim da zbilja nije problem i mislim da i svi postuju zakone - obicaje zemlje koju posjecuju.

Marama je zbilja i modni detalj , zasto praviti problem, Jedino ako je cilj -provocirati - zbog neke dobiti.

Privatno, mislim da nije pristojno i ako idemo u posjetu prijateljima koji prakticiraju islam da su zene obuceno sa odjecom-bez rukava ili u kratkim haljinama.

Nisam sigurna, ali cini mi se da Vucic nije htjeo da skine cipele kada je posjecivao u Sarajevu Begovu dzamiju.

:kafa
Image

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Marine Le Pen odbila staviti maramu na glavu

Post by Venera » 22 Feb 2017, 01:47

SPINERKA wrote:...Mislim da zbilja nije problem i mislim da i svi postuju zakone - obicaje zemlje koju posjecuju.

Marama je zbilja i modni detalj , zasto praviti problem, Jedino ako je cilj -provocirati - zbog neke dobiti.

Privatno, mislim da nije pristojno i ako idemo u posjetu prijateljima koji prakticiraju islam da su zene obuceno sa odjecom-bez rukava ili u kratkim haljinama.

Nisam sigurna, ali cini mi se da Vucic nije htjeo da skine cipele kada je posjecivao u Sarajevu Begovu dzamiju.

:kafa
pisemo o sluzbenim posjetama predstavnika jedne drzave drugoj drzavi, a to znaci,ako ja dolazim jer predstavljam svoju drzavu,domacin mora prihvatiti mene kao gosta koji prezentira,iznad svega ideje i zakone svoje drzave

nisma sigurna sto Becka Konvencija kaze o zastiti diplomata i kako se donose odluke vezane za nosnsense insistiranja pojednih domacina,jer iz priozenih primjera vidimo da se ista ne postuju uvijek jednako,cak i od istih osoba tokom posjeta, npr. Misel Oabama je jednom prilikom slijedila protokol,a isti protokol nije slijeda tokom druge posjete, znaci postoje razlozi , sto god :kafa

diplomatske posjete nisu jednake posjetama turista :kafa tursta mora slijediti zakon drzave koju posjecuje,a strani diplomat akoji posjeti ili radi u stranj drzavi je pod zastitom vlastite rzave a ne drazve u koojoj radi kao gost :kafa

Nisam razumjela tvoj komentar u vezi zena koje prkaticiraju Islam i kratke rukave , sto god, meni to ne smeta, svaka zena ima izbor da vjeruje u Boga i da mu se moli onako kako zeli,to je izmejdu nje i Boga,a ako u mom drustvu hoda boih nogu ,i krtkim rukavma, bez marame,meni to apsolutno ne smeta. :kafa Bitno je da radi hoda i moli se Bogu onakokako njoj odgovara i da je tako sretna :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Marine Le Pen odbila staviti maramu na glavu

Post by SPINERKA » 22 Feb 2017, 01:58

Mogla si primjetiti da i novinarke kada izvjestavaju iz pojedinih islamskih drzava , nose marame .Nije to totalno pokrivanje ali ima je na glavi.


Nisam sigurna , naravno , ali neki zakon , pravila postoje.
Slicno je i sa posjetom Kraljici - Obamu su kritikovali sto se 'naklonio' i to malo vosenego su neki htjeli .


Prijeteljica mi je rekla da je -nije pd moranjem , ali za respekt da se treba pokriti ako ides u posjetu vrlo religioznim osobama.
To ce nm Mute objasniti . :roll :D.

Ne podrazavam pokrivanje zena u Americi .
Image

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 29 guests