au nom du peuple...

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Marine Le Pen odbila staviti maramu na glavu

Post by Venera » 22 Feb 2017, 03:12

mislim da nekad postoji odstupanje od pravila u svijetu oblacenja diplomata:

kraljica Elizabeta je poznata da u svojim posjetama uvijek nosi isti stil,isto sto je npr. radila i krlajica Viktorija, jer gardreoba i imidz su oduvijek vazne, jer prezentiraju originalnost i moc britanskih kraljica; eh,kad kraljica Eiizabeta simptaicna bakica zakaci veo u obliku trubana, na njen vlro prpoznatljiv sesir, umjesto hidzaba tokom posjete to je OK,a kad zena predsjednica druge drzave ne pristane na nosenje hidzaba to je automatski dozivljeno kao razlog za konflikt, ili u slucaju Misel Obame, razlog nije ni postojao :kafa

jos uvijek se pokusava opravdati potez oblacenja u skladu sa pravilima domacina,kao dokaz da gost zeli postici cilj u pregovorima, sto je totalni nonsense :kafa dokaz tome su primjeri koji su odstupili od takvih pravila tokom diplomatskih pregovora :kafa jedino su bili centar medijdkse paznje, ali who cares :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Marine Le Pen odbila staviti maramu na glavu

Post by SPINERKA » 22 Feb 2017, 04:33

:hihi

Mislim na Barack Hussein Obama II on se naklonio vise nego je trebao .
Image

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119668
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12171 times
Contact:
Status: Offline

Re: Marine Le Pen odbila staviti maramu na glavu

Post by Maja » 22 Feb 2017, 10:21

Jebe me se. Da mi je danas posaditi jos 25kg krompira.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Marine Le Pen odbila staviti maramu na glavu

Post by Melek » 22 Feb 2017, 10:22

I meni se.. bez da mi se sadi krompir..
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Marine Le Pen odbila staviti maramu na glavu

Post by posmatrac » 22 Feb 2017, 20:34

statebriga wrote:
posmatrac wrote:
statebriga wrote:
stiacjem okolnosti,imamo dvije osobe u clanku,a obe su jako radikalne i ekstremne,no ako njih izbacimo iz price, treba se postaviti pitanje:

Sto je poenta insistiranja stavljanja marame ili kipah tokom sluzbene posjete religjskim autoritetima ?

Takvo insistiranje nema veze sa postovanjem,vec sa bsmislenim formalnostima :kafa
Ja se vise pitam koja je logika u pokusaju da se uopste odrzi ovaj bizarni sastanak izmedju jedne desnicarke koja pretenduje da dodje na celo svjetovne vlasti, sa jednim religijskim autoritetom koji samim tim sto je musliman ne bi trebao sebi da dozvoli da razgovara sa ovako extremin profilom jedne politicarke.

Osim ako u Libanu titula muftije ne cini ujedno i svjetovnu vlast, sto me imajuci u vidu "napredne" slobodarske arapske zemlje ne bi iznenadilo , i osim ako taj muftija nije siva eminencija i radikal koji vedri i oblaci tamo.

ALi ako je vec do susreta trebalo doci, i ako su obje strane imale interes da se odrzi onda je po meni domacin trebao biti popustljiviji.
Nije bilo komprimisa, mislim da se obje strane nece nasekirati mnogo zbog toga i to je kraj price.

Sad se sjetih,Cejlonska premijerka Sirimavo Bandaranaike je 1961 g u Beograd u drzavnu posjetu dosla bosa, niko joj nije zamjerao na tome :zubi
Bizarni sastanci su normlana pojava u svijetu diplomata, tocnije receno, nema mnogo bizarnosti, iako se tako pokusava predstviti u svijetu

npr. nije ni njemacka ministarka pristala na hidzab tokom posjete sausijkoj arabiji , pametna zena :kafa

nije bitno da li je hidzab ili neki drugi odjevni predmet ,a koji je striktno vezan za religiju , i insistirati da gost nosi isti je nonsense :kafa

postoje razliciti protokoli oblacenja za turiste, polsovne ljude,ako i za osobe iz svijeta politike/diplomacije

oblacenje diplomata ovisi od vrste sastanaka u sluzbenoj instituticiji , ili na svecanmi vecarama i slicno

da dodam, ni luda francuskinja,ni doticna njemica nisu cak ni muslimanke,ali su prisiljene staviti hidzab ,a hidzab ima iskljucivo relgijsku svrhu :kafa a ne nose ga ni mnoge muslimmanke, osim muslimanki koje su izabrale da nose hidzab :kafa

https://thinkprogress.org/photos-female ... .j0jtmtpgz

interesantno, dok su njemici ministirici prigovorili, druge dame su bolje prosle :kafa

Jod jedna glupost: u Iranu i slicnim drzavam insistraju na nosenju marame tokom posjete, umjesto da se skoncnetrisu na rjesavanje prolema i kriza unutar vlastitie zemlje i rade na poboljanju diplomatksih odnosa :kafa

Sustina price je : strane diplomate ne moraju imati hidzab,ni kipah ili nesto trece tokom posjete,jer su iznad svega stranci koji su dosli na razgovor
KAd skontas da se ni onim arapskim Emirima, Seicima na zapadu ne brani njihova narodna tradicionalna nosnja( nose vjecito one culahije na glavama),a cesto idu upravo u drzavne sluzbene posjete, onda ne vidim nekog razloga ni da se nekome ko dolazi iz Evrope( ma ko to bio) brani da prikazuje svoju tradiciju u odjevnom smislu.
Pozanto je da su ARapi veliki nacionalisti, i da u svojim zemljama postavljaju stroge tvrdokorne zakone, a da se u zapadnim drzavama istih uopste ne zele pridrzavati.



Kako nije bizarna i mogucnost sastanka jedne extremne fasistkinje sa nekakvim "velikim" muftijom :D( sto zemlja nazadnija i narod primitivniji, odmah imamo vise "velikih", Veliki Strumfe Izvini :D). koji bi kao religijski autoritet trebao odbiti i pomisao da se sastane sa ovakim profilom politicarke.
U stvari kriminalac ko i ona.

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: au nom du peuple...

Post by dr laganini » 27 Feb 2017, 09:00

..naravno ovakav lik će bit favorit liberalne francuske :zubi bolesnik..

Neovisni kandidat na francuskim predsjedničkim izborima Emmanuel Macron pobijedit će dužnosnicu krajnje francuske desnice Marine Le Pen u drugome krugu francuskih predsjedničkih izbora, ako je vjerovati istraživanjima javnog mišljenja koje je u nedjelju objavila tvrtka Odoxa/Dentsu-Consulting poll.












Sudionici ankete smatraju da je Macronu vjetar u leđa dala ovotjedna najava saveza s političarem centra Francoisom Bayrouom, što mu je omogućilo da poveća prednost nad konzervativnim kandidatom Francoisom Fillonom.
Medijima 39-godišnji Emmanuel Macron nije zanimljiv samo zbog svog političkog angažmana i kao nezavisni kandidat na predstojećim izborima za predsjednika Francuske, na tapeti je vrlo često njegov privatni život.

Njegova supruga Brigitte Trogneux, 24 godine starija, bila mu je nastavnica u privatnoj katoličkoj srednjoj školi koju je pohađao u Amiensu. Upoznali su se u razredu, kad je Macron imao 15 godina, a njihova je veza postala službena kad je navršio 18. U knjizi koju je objavio u studenom prošle godine, ‘Revolution’, sam opisuje aferu kao ‘ljubav često tajnu, često skrivenu, i pogrešno protumačenu’.

Brigitte je u to vrijeme bila udana s troje djece, a s učenikom se navodno zbližila dok su zajedno radili na jednoj školskoj predstavi. ‘Pisali smo zajedno komad i malo pomalo me oduševljavala njegova inteligencija. Nije bio poput drugih’, rekla je u dokumentarcu za televiziju France 3.

Na kraju školske godine tada 16-godišnji Emmanuel priznao je svoju ljubav prema nastavnici. To se, naravno, nije svidjelo njegovim roditeljima koji su ga navodno natjerali da školu završi u Parizu, no par je ostao u kontaktu. Brigitte se razvela od muža i počela živjeti s Macronom kad je napunio 18 godina. Vjenčali su se 2007. godine, upravo kad je on započinjao političku karijeru, piše Jutarnji list.

I sam Macron je u nekoliko navrata njihovu vezu nazvao neuobičajenom, no snažnom

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: au nom du peuple...

Post by storm » 27 Feb 2017, 09:02

Pripremajte aparate fašisti :sjedi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: au nom du peuple...

Post by dr laganini » 27 Feb 2017, 09:04

..ko je fašista :cudi jel to opet etiketiraš da ti vrati pa da me baniraš :hm pa ćeš reć nisam ja..

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: au nom du peuple...

Post by storm » 27 Feb 2017, 09:15

dr laganini wrote:..ko je fašista :cudi jel to opet etiketiraš da ti vrati pa da me baniraš :hm pa ćeš reć nisam ja..
Sad glumiš francusku sobaricu....a fan si LePen struje :hihi
...i gdje sam tebe spominjao?
...ako se pronađeš, to rasčisti sa sobom :zubi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: au nom du peuple...

Post by dr laganini » 27 Feb 2017, 09:17

...pa eto kontradiktoran si napisa si da sam fan lepen a nisam valjda nisu pederi oni koji otvaraju temu o njima :hm

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: au nom du peuple...

Post by storm » 27 Feb 2017, 09:26

dr laganini wrote:...pa eto kontradiktoran si napisa si da sam fan lepen a nisam valjda nisu pederi oni koji otvaraju temu o njima :hm
Nisi se ti deklarirao samo otvaranjem teme :zubi
loše glumiš i postavljaš se u ulogu žrtve nešto :D

Tko te ne zna, doma bi te uzeo :p
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: au nom du peuple...

Post by dr laganini » 26 Mar 2017, 13:35

Kamenjar


Početna Iz Svijeta
Iz Svijeta
Marine Le Pen: Problem koji imamo danas je ovaj oblik jeftinog terorizma
Objavio Ante B - 24/03/20173



Napad u Londonu u srijedu pokazao je koliko je važno zaštititi nacionalne granice i ojačati sigurnosne mjere, rekla je u četvrtak francuska predsjednička kandidatkinja desnice Marine Le Pen.

Čelnica Nacionalne fronte rekla je da zemlje moraju međusobno surađivati na razmjeni obavještajnih informacija te dodala kako se zalaže za zatvaranje džamija koje imaju veze s ekstremizmom i oduzimanje francuskog državljanstva onima s više od jedne putnovnice koji su bili umiješani u napade.

“Problem koji imamo danas je ovaj oblik jeftinog terorizma”, kazala je Le Pen za televiziju BFM i radio RMC. “Moramo kontrolirati naše granice”.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7906 times
Status: Online

Re: au nom du peuple...

Post by Krokodil Behko » 08 May 2017, 09:48

Marion Le Pen mogla bi zamijeniti svoju tetu i dovesti državu do "Frexita"

Image
MARINE Le Pen izjavila je sinoć da će transformirati Nacionalnu frontu prije parlamentarnih izbora u lipnju, prenosi Independent.

"Radi se o izboru između domoljuba i globalista koji će se predstaviti biračima u svakom okrugu u parlamentarnim izborima", rekla je Le Pen.

Još ekstremnija Marion Le Pen mogla bi postati nova predsjednica stranke

Također je izjavila da će osnovati "novu političku skupinu". Njezina nećakinja Marion Le Pen (27) rekla je za L'Opinion da bi podrška od 40 posto glasova bila "ogromna pobjeda" za Nacionalnu frontu.

Marion bi mogla postati nova predsjednica Nacionalne fronte. Izabrana je za zastupnicu u parlamentu 2012. i stavovi su joj ekstremniji od njezine tete. Članovi stranke vide ju kao osobu koja bi mogla Francusku dovesti do "Frexita".

Le Pen osvojila skoro 50 posto glasova mladih između 18 i 24 godine

Iako je izgubila izbore, skoro 50 posto mladih glasača dalo je svoj glas Le Pen. Dobila je samo 20 posto glasova starijih od 65 godina, što znači da bi Marion Le Pen svojim vodstvom mogla privući nove i mlade članove u stranku.

Povjesničar i pisac Tim Stanley objavio je na Twitteru da Nacionalna fronta potječe od "rasističke desnice": "To je fašistička stranka, to im je u stranačkoj DNA".

Dok neki tvrde da su izbori označili potpuni poraz Le Pen, drugi smatraju da bi izbor Macrona mogao biti odskočna daska za ekstremnu desnicu u budućnosti.
online

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81265
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10220 times
Been thanked: 7089 times
Status: Online

Re: au nom du peuple...

Post by Julia-Klara » 08 May 2017, 12:59

Ovo neka porodicna stranka, ko SDA kod nas :ovaj
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15189
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 974 times
Been thanked: 962 times
Status: Offline

Re: au nom du peuple...

Post by Tokmak » 08 May 2017, 13:04

Marion... :bali

:ooo
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: au nom du peuple...

Post by Mutevelija » 08 May 2017, 13:31

Aa zlocko jel za desnice :obrve
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7906 times
Status: Online

Re: au nom du peuple...

Post by Krokodil Behko » 08 May 2017, 17:21

Pa on bi u vezi nje i mogao samo sa desnicom :hihi
online

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: au nom du peuple...

Post by Mutevelija » 08 May 2017, 17:22

De nećemo biti sad sexisti i reći da su žene za desnice.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7906 times
Status: Online

Re: au nom du peuple...

Post by Krokodil Behko » 22 May 2017, 19:14

NOVI PORAZ RADIKALNE DESNICE: Le Pen odustaje od ideje izlaska Francuske iz eurozone

Liderka francuske partije ekstremne desnice Nacionalni front, Marine Le Pen, odustaje od svoje ideje da Francuska treba da napusti Evropsku uniju, rekao je glavni ekonomski strateg te partije Bernard Monot.

Image
Le Pen je u petak izjavila da će njena partija započeti sa razmatranjem svog protivevropskog stava nakon što prođu parlamentarni izbori sljedećeg mjeseca.

(SB)
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7906 times
Status: Online

Re: au nom du peuple...

Post by Krokodil Behko » 26 Apr 2021, 10:23

Živa se ne čuje. Vjerovatno je umrla, ali i Francuska zajedno s njom. Ono baš nesposobna država i nesposoban narod.
online

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: fruit, Koraci_u_noci, Superhik and 18 guests