Češka

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

Post Reply
User avatar
selektor
Na probnom
Na probnom
Posts: 59
Joined: 01 Jan 2018, 15:13
Status: Offline

Re: Češka

Post by selektor » 15 Jan 2018, 21:32

Julia-Klara wrote: 15 Jan 2018, 21:19 U svakom slucaju su uslovi za zivot bolji nego u Bosni :cudi
Zavisi kako za koga. Mozda se i tebi dopada nedavna izjava predsjednika Ceske Milosa Zemana: Muslimane ne bih trebalo da pustamo kroz nasa vrata isto kao sto nije trebalo da stanovnici Troje puste u svoj grad drvenog konja; Ako su za tebe to bolji uslovi onda :respekt

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Češka

Post by rethna » 15 Jan 2018, 22:22

spacebound wrote: 15 Jan 2018, 07:22 Glavni grad Ceske je Prag, Varsava je u Poljskoj ;)
Image
Question everything.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Češka

Post by storm » 15 Jan 2018, 22:33

selektor wrote: 15 Jan 2018, 21:32
Julia-Klara wrote: 15 Jan 2018, 21:19 U svakom slucaju su uslovi za zivot bolji nego u Bosni :cudi
Zavisi kako za koga. Mozda se i tebi dopada nedavna izjava predsjednika Ceske Milosa Zemana: Muslimane ne bih trebalo da pustamo kroz nasa vrata isto kao sto nije trebalo da stanovnici Troje puste u svoj grad drvenog konja; Ako su za tebe to bolji uslovi onda :respekt

...ajmo sad ovako....a šta su za tebe uslovi?!
Kad ti Bakir titra, kako neće dati na tebe? ( kao i mile i draganče na svojoj strani)

Za tvoju informaciju....van bih pa i hr prema gore...ljudi ni upola niti slušaju, niti čitaju a još manje zarezuju i preozbiljno shvaćajuu političare i politiku...postoje ljudi koje malo više to sve zanima ali većina se i ne brine puno oko toga...
dok je u bih gotovo svatko potencijalni poslanik u parlamentu i točno zna i ima viziju kako bi i šta bi :oo ( bi da....al u ...)
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Češka

Post by Hannibal » 15 Jan 2018, 22:35

idu dvije trebe ulicom jedna se ceska a druga slovacka aaa
🐽

User avatar
selektor
Na probnom
Na probnom
Posts: 59
Joined: 01 Jan 2018, 15:13
Status: Offline

Re: Češka

Post by selektor » 15 Jan 2018, 22:55

storm wrote: 15 Jan 2018, 22:33
selektor wrote: 15 Jan 2018, 21:32
Julia-Klara wrote: 15 Jan 2018, 21:19 U svakom slucaju su uslovi za zivot bolji nego u Bosni :cudi
Zavisi kako za koga. Mozda se i tebi dopada nedavna izjava predsjednika Ceske Milosa Zemana: Muslimane ne bih trebalo da pustamo kroz nasa vrata isto kao sto nije trebalo da stanovnici Troje puste u svoj grad drvenog konja; Ako su za tebe to bolji uslovi onda :respekt

...ajmo sad ovako....a šta su za tebe uslovi?!
Kad ti Bakir titra, kako neće dati na tebe? ( kao i mile i draganče na svojoj strani)

Za tvoju informaciju....van bih pa i hr prema gore...ljudi ni upola niti slušaju, niti čitaju a još manje zarezuju i preozbiljno shvaćajuu političare i politiku...postoje ljudi koje malo više to sve zanima ali većina se i ne brine puno oko toga...
dok je u bih gotovo svatko potencijalni poslanik u parlamentu i točno zna i ima viziju kako bi i šta bi :oo ( bi da....al u ...)
Uslove je postavila Klara a ne ja, samo sam povukao paralelu.

Za tvoju informaciju, putujem svijetom, razgovaram sa ljudima. Islamofobija je jako vidljiva. Ispada, za svaki Bin Ladenov napad ili na primjer ISILov, da se ja, ili bilo koji drugi musliman, moram ni kriv ni duzan pravdat.Razgovarajuci sa jednom njemicom(prijateljicom) rekla mi je da vise nije spremna prolaziti kroz ono sto je vec prosla, jos kao dijete, mislila je na drugi svjetski rat. Koliko se god pribojava izbjeglicke krize toliko isto i fasizma, i ako dodje do rata spremila je tablete, popije i rijesi se belaja. Strah i nelagoda su se uvukli i u domacine i u izbjeglice, podjednako!

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Češka

Post by storm » 15 Jan 2018, 23:08

selektor wrote: 15 Jan 2018, 22:55
storm wrote: 15 Jan 2018, 22:33
selektor wrote: 15 Jan 2018, 21:32
Julia-Klara wrote: 15 Jan 2018, 21:19 U svakom slucaju su uslovi za zivot bolji nego u Bosni :cudi
Zavisi kako za koga. Mozda se i tebi dopada nedavna izjava predsjednika Ceske Milosa Zemana: Muslimane ne bih trebalo da pustamo kroz nasa vrata isto kao sto nije trebalo da stanovnici Troje puste u svoj grad drvenog konja; Ako su za tebe to bolji uslovi onda :respekt

...ajmo sad ovako....a šta su za tebe uslovi?!
Kad ti Bakir titra, kako neće dati na tebe? ( kao i mile i draganče na svojoj strani)

Za tvoju informaciju....van bih pa i hr prema gore...ljudi ni upola niti slušaju, niti čitaju a još manje zarezuju i preozbiljno shvaćajuu političare i politiku...postoje ljudi koje malo više to sve zanima ali većina se i ne brine puno oko toga...
dok je u bih gotovo svatko potencijalni poslanik u parlamentu i točno zna i ima viziju kako bi i šta bi :oo ( bi da....al u ...)
Uslove je postavila Klara a ne ja, samo sam povukao paralelu.

Za tvoju informaciju, putujem svijetom, razgovaram sa ljudima. Islamofobija je jako vidljiva. Ispada, za svaki Bin Ladenov napad ili na primjer ISILov, da se ja, ili bilo koji drugi musliman, moram ni kriv ni duzan pravdat.Razgovarajuci sa jednom njemicom(prijateljicom) rekla mi je da vise nije spremna prolaziti kroz ono sto je vec prosla, jos kao dijete, mislila je na drugi svjetski rat. Koliko se god pribojava izbjeglicke krize toliko isto i fasizma, i ako dodje do rata spremila je tablete, popije i rijesi se belaja. Strah i nelagoda su se uvukli i u domacine i u izbjeglice, podjednako!
Znam ja to i iz prve ruke...
apsolvirali smo to na nekoliko tema i u nekoliko navrata, malo pregledaj pdf Svijet od teme fašizam, do Migranti problem itd...
I slažem se da je islamofobija u porastu....psihoza je uspostavljena.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Češka

Post by Julia-Klara » 24 Jan 2018, 12:58

Premijer Babis juce predao ostavku svog cijelog kabineta , nakon sto im je (kabinetu) je prije dvije sedmice izglasano nepovjerenje
:valja
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Češka

Post by Julia-Klara » 24 Jan 2018, 19:47

Aj sto zaturi guzvu na FB :hihi
A sad mi mrsko raspravljat...Rado bih im Behka poslala da objasnjava razliku izmedju Islama i Islamizma :valja
Za sada sam po njihovom neko ko "nikad nije zivio sa Muslimanima", "veze nema o opasnostima koje vrebaju u mjestima gdje zive Muslimani", da "ako nisam znala" - "tamo gdj ezive Muslimani se ne moze hodati obucen kako hoces, nema mini siknjica, haljinica, sminke" ... :djed
A sve se smijem i posmatram ih. Ah, da, ceska ima 14 izbjeglica po posljednjem popisu (u posljednje 2-4 godine). I onda se plase islamizacije...Ooooooooooooj boGe :why

Njemacka ima 4.3 miliona muslimana :sok i opet nije islamizirana :lud U strahu su JAKO velike oci
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Češka

Post by Melek » 24 Jan 2018, 19:53

Ja da sam na tvom mjestu bi sad fino uzeo spray i nasarao par zvijezdi sto tjeraju mjeseca na par zidova glavne dzade.
Kad je pir nek' je pir :oo
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: Češka

Post by Vjetar » 24 Jan 2018, 19:56

Izašla bi vojska na ulice :D.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Češka

Post by Julia-Klara » 24 Jan 2018, 21:17

:D. Ne bi me iznenadilo :valja U kojem strahu zive, dobro je moj otac rekao - njima su Rusi strah u kosti utjerali za vijeke vijekova :djed
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Češka

Post by Julia-Klara » 03 Feb 2018, 12:08

Očevi u Češkoj od sada imaju pravo na porodiljsko odsustvo

Zakon je stupio na snagu u četvrtak koji omogućuje češkim očevima sa zdravstvenim osiguranjem da idu na porodiljno bolovanje, povlasticu koju već uživaju muškarci u dvadesetak ostalih zemalja Evropske unije.
Češki očevi sa zdravstvenim osiguranjem imat će pravo na 70 posto svoje bruto plate do sedmice bolovanja, sudeći po amandmanu koji je predložila bivša vlada lijevog centra Bohuslava Sobotke i koji je usvojio parlament prošle godine. Odsustvo, koje se mora uzeti u roku od šest sedmica od rođenja djeteta, također se odnosi na očeve koji usvoje dijete, prenosi Fena.
Jedini uslov je da je muškarac bude naveden kao otac djeteta u građanskom registru – izjavila je Jana Buranova, glasnogovornica administracije za socijalnu zaštitu. – On ne mora biti oženjen s majkom djeteta niti živjeti s njom – kazala je.

Zakonu su se usprotivili poslodavci kada je bio uveden, kao i ondašnji ministar finansija Andrej Babis, koji je sada premijer, prenosi AFP.
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Češka

Post by Julia-Klara » 13 Feb 2018, 15:46

Prosjecna plata (prije poreza, ne znam jel to neto ili bruto) u Pragu 35 274 (kraj 2016 godine), i veca je od prosjecne ceske plate,koja u prosjeku iznosi 27 575 (oko 1000 eura)


The average gross wage in Prague was Kč 35,274 for full-time equivalent employees at the end of 2016. This was substantially higher than the Czech average of Kč 27,575.

https://prague.tv/en/s72/Directory/c214 ... d-pensions
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7763 times
Status: Online

Re: Češka

Post by Krokodil Behko » 13 Feb 2018, 18:41

Julia-Klara wrote: 13 Feb 2018, 15:46 Prosjecna plata (prije poreza, ne znam jel to neto ili bruto) u Pragu 35 274 (kraj 2016 godine), i veca je od prosjecne ceske plate,koja u prosjeku iznosi 27 575 (oko 1000 eura)


The average gross wage in Prague was Kč 35,274 for full-time equivalent employees at the end of 2016. This was substantially higher than the Czech average of Kč 27,575.

https://prague.tv/en/s72/Directory/c214 ... d-pensions

Pa i nije nešto, čini mi se da je Slovenija jača.
Ne znam kakvi su troškovi života, ali ne vjerujem da je jeftinije od Ljubljane.
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37668
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2866 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Češka

Post by Pasaga » 13 Feb 2018, 19:24

Krokodil Behko wrote: 13 Feb 2018, 18:41
Julia-Klara wrote: 13 Feb 2018, 15:46 Prosjecna plata (prije poreza, ne znam jel to neto ili bruto) u Pragu 35 274 (kraj 2016 godine), i veca je od prosjecne ceske plate,koja u prosjeku iznosi 27 575 (oko 1000 eura)


The average gross wage in Prague was Kč 35,274 for full-time equivalent employees at the end of 2016. This was substantially higher than the Czech average of Kč 27,575.

https://prague.tv/en/s72/Directory/c214 ... d-pensions

Pa i nije nešto, čini mi se da je Slovenija jača.
Ne znam kakvi su troškovi života, ali ne vjerujem da je jeftinije od Ljubljane.
Da bude srece,da BH samo malo zivne,za sve te banane bi bili ZAPAD...
ne ovaj truli,vec onaj pravi ..... :123
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Češka

Post by Julia-Klara » 13 Feb 2018, 19:47

Pasa, jesi dolazio skoro u Cesku pa da imas osnova za tako nesto reci?
Ne vjerujem...
Ceska je ispred nas 100 godina, pocev od gradskog prevoza pa da ne nabrajam dalje.

A PROSJECNA plata od nekih 1150-1200 eura u Pragu je dobra. Pogotovo ako pogledam ovu od 874 KM u BiH ... I onda dodje Pasaga i prica kako bi mi bili nesto :D. De pa Paso...Drag si mi,ali sto sefica kaze "NE PREGONI"

http://www.bhas.ba/
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Češka

Post by storm » 13 Feb 2018, 19:50

....ima nešto....Češka nije Prag a ni Prag nije Češka...
isto vrijedi za relacije u svim zemljama...
Recimo tu u Celju si sa 1000€ dobar, super....u Ljubljani si žešći prosjek ili donji....

Zato su meni te brojke prosjećnih primanja onak....
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Češka

Post by Julia-Klara » 13 Feb 2018, 19:53

pa da, navela sam da je prosjek u Ceskoj 1000, u Pragu oko 1200.
Realna plata trgovcca u Lidlu i Penny-ju je oko 700 eura, 100 manje vise.

Plus sto Prag I (Brno) "cupamo" mi IT-jevci.
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Češka

Post by storm » 13 Feb 2018, 19:57

Julia-Klara wrote: 13 Feb 2018, 19:53 pa da, navela sam da je prosjek u Ceskoj 1000, u Pragu oko 1200.
Realna plata trgovcca u Lidlu i Penny-ju je oko 700 eura, 100 manje vise.

Plus sto Prag I (Brno) "cupamo" mi IT-jevci.
Pa da...glavni gradovi se čupaju na rukovodstva, menadžmente tvrtki, visoke tehnologije...
mislim da je to tu negdje sa deželom
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: Češka

Post by gaga » 13 Feb 2018, 20:36

Sverige är det land som tog emot allra flest asylsökande – i förhållande till befolkningsstorlek – förra året. Totalt beviljades 34.470 asylansökningar visar en sammanställning från Eurostat. Samtidigt ligger Sverige näst högst på listan när det gäller EU-avgiften.

Att länder som Sverige och Tyskland betalar betydligt mer i EU-avgift beror på att de också är två av de rikaste länderna. Något som både gör att man får högre EU-avgift samt framstår som ett mer lockande alternativ för asylsökande

Da ne prevodim sve,Svedska primila najvise izbjeglica u Europi u odnosu na svoj broj stanovnika.Svedska sa Njemackom placa najvise u fondove u Europi.Ne radi se ko nekoga voli ili ne voli nego drzave EU koje su u toj zajednici treba da pokazu solidaritet.Kad te drzave poput ,poljske,madjarske,ceske dobijaju pare na guzove,onda je dobro.Mislim da treba ukinuti novac koji im se daje,neka se same finansiraju gajeci "svoje europske krscanske vrijednosti"
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests