Rusija

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: U Rusiji uhapšena nastavnica zbog antiratnih komentara, prijavili je učenici

Post by Hurija » 02 Apr 2022, 08:18

Pravi diktatorski režim. Mozda će žena dobiti negdjge politički azil.
Ostalo je cutanje.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37873
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2941 times
Been thanked: 2280 times
Status: Offline

Re: U Rusiji uhapšena nastavnica zbog antiratnih komentara, prijavili je učenici

Post by Pasaga » 02 Apr 2022, 08:21

Image
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: U Rusiji uhapšena nastavnica zbog antiratnih komentara, prijavili je učenici

Post by MorningStar » 02 Apr 2022, 08:25

spacebound wrote: 02 Apr 2022, 08:10
MorningStar wrote: 01 Apr 2022, 22:13

Moram da sredim neke stvari oko posla - i neda mi lili (kakvi izgovori) :oo a neka i omladine ja potegao u tri na dva kontinenta pa ima valjda jurisnika da uskoce malo :oo
A na cijoj strani bi se borio?
Dok god ne diraju civile nije bitno koja strana :ooo , mada mi je malo neukusan nivo propagandisanja od strane ukrajinaca - i definitivno ne azov onaj jer ima naznaka da zarobljene znaju da muce i ubijaju.I priznajem da bi tesko mogao gadjati ovako nekoga pod ovom zastavom :ooo
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80493
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7160 times
Been thanked: 11614 times
Status: Online

Re: U Rusiji uhapšena nastavnica zbog antiratnih komentara, prijavili je učenici

Post by spacebound » 02 Apr 2022, 08:27

Znala sam.
Exchan ❌️

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: U Rusiji uhapšena nastavnica zbog antiratnih komentara, prijavili je učenici

Post by MorningStar » 02 Apr 2022, 08:28

spacebound wrote: 02 Apr 2022, 08:27 Znala sam.
Sta dje kud :hm

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80493
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7160 times
Been thanked: 11614 times
Status: Online

Re: U Rusiji uhapšena nastavnica zbog antiratnih komentara, prijavili je učenici

Post by spacebound » 02 Apr 2022, 08:34

Neukusna ti ukrajinska propaganda, znaci ruska ok, azov muci zarobljenike, wagnerovci dobri momci, rusija je nasljednica SSSRa, pa i ta zastava implicira onda rusku stranu. A citam Ukrajinu i na drugom forumu. Citala i kad si banovan.
Exchan ❌️

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: U Rusiji uhapšena nastavnica zbog antiratnih komentara, prijavili je učenici

Post by MorningStar » 02 Apr 2022, 08:43

spacebound wrote: 02 Apr 2022, 08:34 Neukusna ti ukrajinska propaganda, znaci ruska ok, azov muci zarobljenike, wagnerovci dobri momci, rusija je nasljednica SSSRa, pa i ta zastava implicira onda rusku stranu. A citam Ukrajinu i na drugom forumu. Citala i kad si banovan.
Ne neo kolicina propagande - lazu obje strane naravno (sta kazu istina je prva zrtva rata) medjutim ukrajinci su malo pretjerali sa duhovima Kijeva :ooo a nije ti tesko zakljuciti da ako uzmes i priblizno za ozbiljno podatke Ukrajinaca / Ukrajina nema problem samo je pitanje dana kad ce Putina za usi iz kancelarije izvuci :ooo .

A interesantan ti je sistem rezonovanja kako si uspjela da izvedes to "ruska ok,wagnerovci ok" :hm. Obje strane su veoma dobre iz vojnog aspekta i respekt za iste - ne siri vojnik propagandu itd to je vise segment politike

I sta si procitala :hm

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80493
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7160 times
Been thanked: 11614 times
Status: Online

Re: U Rusiji uhapšena nastavnica zbog antiratnih komentara, prijavili je učenici

Post by spacebound » 02 Apr 2022, 08:58

Pa ti si spomenuo jedino ukrajinsku propagandu kao problematicnu i azov bataljon. Nista drugo. Zakljucak se sam namece.

Niko to ne zakljucuje, vec se divimo snaznom i hrabrom otporu Ukrajinaca, i rasulu Ruske, nekoc svi mislismo mocne, armije. Nema ga ko nije mislio da ce ih pregazit ko plitak potok. Zato ne karikiraj.

Ko cita samo Ruske izvore ima drugi problem, sve Ruske gubitke smatra za Ukrajinsku propagandu i laz, svako povlacenje takticko, tako su htjeli, to je bio plan. Eno sad je Lugansk i Donjeck od pocetka cilj. Nista denacifikacija nista demilitarizacija, nista nova vlada. A sve su to uspjesi hrabre i mocne ruske armije, hau jes no :oo

Naucih u mjesec dana geografiju i historiju Ukrajine skoro k'o svoje zemlje :sunja
Exchan ❌️

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80493
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7160 times
Been thanked: 11614 times
Status: Online

Re: U Rusiji uhapšena nastavnica zbog antiratnih komentara, prijavili je učenici

Post by spacebound » 02 Apr 2022, 08:59

Nacisticka zemlja s predsjednikom jevrejem :haha
Exchan ❌️

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: U Rusiji uhapšena nastavnica zbog antiratnih komentara, prijavili je učenici

Post by MorningStar » 02 Apr 2022, 09:07

spacebound wrote: 02 Apr 2022, 08:58 Pa ti si spomenuo jedino ukrajinsku propagandu kao problematicnu i azov bataljon. Nista drugo. Zakljucak se sam namece.

Niko to ne zakljucuje, vec se divimo snaznom i hrabrom otporu Ukrajinaca, i rasulu Ruske, nekoc svi mislismo mocne, armije. Nema ga ko nije mislio da ce ih pregazit ko plitak potok. Zato ne karikiraj.

Ko cita samo Ruske izvore ima drugi problem, sve Ruske gubitke smatra za Ukrajinsku propagandu i laz, svako povlacenje takticko, tako su htjeli, to je bio plan. Eno sad je Lugansk i Donjeck od pocetka cilj. Nista denacifikacija nista demilitarizacija, nista nova vlada. A sve su to uspjesi hrabre i mocne ruske armije, hau jes no :oo

Naucih u mjesec dana geografiju i historiju Ukrajine skoro k'o svoje zemlje :sunja
Ne spomenuo sam kolicinu iste, mislim na videosnimke na sve strane (svako nosa telefon izgleda) , koga god zarobe ide pred kameru da prica , mitski piloti koji obaraju desetine neprijateljskih aviona , gadjanje skola itd (ne mislim da ne gadjaju se skole itd. Ali jel svaki objekt zaposjedjut od strane vojske postaje vojni cilj da ne idem u "whataboutism" pa da ne postam pocetak invazije na irak kada je u 30 minuta Bagdad zasvijetlio ko reklama za red Bull po noci :ooo ) te brojke koje objavljuju su malo ha :ooo Rusi su mnogo tisi.

Da dobro se bore - ja sam sumnjao da ce biti uopste rata jer ono 150 hiljada Ruskih vojnika na granici - mislio sam posto to nije dovoljan broj da naravno nema rata - Putin me prevario :valja A rat ko rat ovi hrabri oni nisu i to... Hrabrih i kukavica ima na obje strane ;)

Volim da citam obje strane te smatram da je istina negdje izmedju.

To je dobro - preporucujem da krenes i sa navigacijom i topografijom (imas topo karte) naucis racunanja u milijemima i citanje smijera te mozes u nekom belaju kod nas da komandujes artiljerijskom baterijom :oo

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80493
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7160 times
Been thanked: 11614 times
Status: Online

Re: U Rusiji uhapšena nastavnica zbog antiratnih komentara, prijavili je učenici

Post by spacebound » 02 Apr 2022, 09:09

Neka, ja cu bit Minhenska navijacka brigada.
Jedan rat mi je dosta za dva zivota.
Exchan ❌️

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42809
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14083 times
Been thanked: 12687 times
Status: Offline

Re: U Rusiji uhapšena nastavnica zbog antiratnih komentara, prijavili je učenici

Post by Masamune » 02 Apr 2022, 09:29

MorningStar wrote: 02 Apr 2022, 09:07
spacebound wrote: 02 Apr 2022, 08:58 Pa ti si spomenuo jedino ukrajinsku propagandu kao problematicnu i azov bataljon. Nista drugo. Zakljucak se sam namece.

Niko to ne zakljucuje, vec se divimo snaznom i hrabrom otporu Ukrajinaca, i rasulu Ruske, nekoc svi mislismo mocne, armije. Nema ga ko nije mislio da ce ih pregazit ko plitak potok. Zato ne karikiraj.

Ko cita samo Ruske izvore ima drugi problem, sve Ruske gubitke smatra za Ukrajinsku propagandu i laz, svako povlacenje takticko, tako su htjeli, to je bio plan. Eno sad je Lugansk i Donjeck od pocetka cilj. Nista denacifikacija nista demilitarizacija, nista nova vlada. A sve su to uspjesi hrabre i mocne ruske armije, hau jes no :oo

Naucih u mjesec dana geografiju i historiju Ukrajine skoro k'o svoje zemlje :sunja
Ne spomenuo sam kolicinu iste, mislim na videosnimke na sve strane (svako nosa telefon izgleda) , koga god zarobe ide pred kameru da prica , mitski piloti koji obaraju desetine neprijateljskih aviona , gadjanje skola itd (ne mislim da ne gadjaju se skole itd. Ali jel svaki objekt zaposjedjut od strane vojske postaje vojni cilj da ne idem u "whataboutism" pa da ne postam pocetak invazije na irak kada je u 30 minuta Bagdad zasvijetlio ko reklama za red Bull po noci :ooo ) te brojke koje objavljuju su malo ha :ooo Rusi su mnogo tisi.

Da dobro se bore - ja sam sumnjao da ce biti uopste rata jer ono 150 hiljada Ruskih vojnika na granici - mislio sam posto to nije dovoljan broj da naravno nema rata - Putin me prevario :valja A rat ko rat ovi hrabri oni nisu i to... Hrabrih i kukavica ima na obje strane ;)

Volim da citam obje strane te smatram da je istina negdje izmedju.

To je dobro - preporucujem da krenes i sa navigacijom i topografijom (imas topo karte) naucis racunanja u milijemima i citanje smijera te mozes u nekom belaju kod nas da komandujes artiljerijskom baterijom :oo
A šta bi ti, da nema te propagande? Imaju protiv sebe jednu od najvećih vojnih sila. Oni su čak i više primorani vršiti propagandu zbog morala vojske jer se brane, a uglavnom je zasnovana na Ghost of Kyiv i sličnima. S druge strane imaš psihopatu koji vrši propagandu s namjerom da sakrije sve ono što se dešava u Ukrajini jer su agresori. Ukinuo je sve televizije koje mu ne gode u cijeloj državi da bi samo režimske izvještavale. De malo osnovnog rezonovanja jebemu. To dvoje se ne može porediti.

Ghost of Kyiv i propaganda o specijalnoj vojnoj operaciji su nebo i zemlja.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

Superhik
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 859
Joined: 11 Feb 2022, 21:53
Has thanked: 68 times
Been thanked: 181 times
Status: Offline

Re: U Rusiji uhapšena nastavnica zbog antiratnih komentara, prijavili je učenici

Post by Superhik » 02 Apr 2022, 10:18

Nema propaganda ni medijska cenzura nista sa ovim. Ljudi sami biraju u sta ce vjerovati pa i djeca. Tako funkcionise sve u svijetu danas, niko ne sljivi cinjenice, etiku, istinu,... samo se gleda u kojem si timu. Tako funkcionise unutrasnja politika izmedju stranaka, tako funkcionise medjudrzavna politika, tako funkcionise i globalna politika. Samo se ferma koja si raja i nista vise. U prijevodu - na neke stvari zmiris a neke istices.

Primjer su Srbi koji imaju pristup svim informacijama, koji nisu ograniceni samo na rusku propagandu i cenzuru,.. pa su opet na toj strani. Kao sto imaju pristup i o svim informacijama o genocidu u BiH pa... ?

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: Rusija

Post by Krokodil Behko » 16 Apr 2022, 10:15

KRV, IZDAJE, SMRT, INTRIGE I BRATOUBILAČKI RAT: Ruska historija se ponavlja, hoće li i Putin završiti kao njegovi prethodnici...


Image

Kad je Lenjin umro, pokazalo se da je druga osoba u stranci, drug Trocki, izdajnik. Drugovi Kamenjev, Zinovjev, Buharin i Staljin svrgnuli su druga Trockog, protjerali ga iz Rusije i potom ubili.

Ali nakon nekoliko godina i drugovi Kamenev, Zinovjev i Buharin pokazali su se kao neprijatelji i štetočine. Tako ih je hrabri prijatelj Jagoda uhapsio i dao pogubiti.

Nešto kasnije Jagoda je kao neprijateljski agent uhapšen, drug Ježov ga je i pogubio. No, nakon nekoliko godina pokazalo se da Ježov nije drug, već običan izdajnik i neprijateljski agent.

Zato je Berija uhapsio i dao pogubiti Ježova. Nakon Staljinove smrti, svi su shvatili da je i Berija izdajnik. Zato je Žukov uhapsio Beriju, koji je takođe pogubljen kao izdajnik.



Ali Hruščov je ubrzo saznao da je Žukov neprijatelj i urotnik. Tako je protjerao Žukova na Ural. A malo kasnije postalo je jasno da je Staljin neprijatelj, štetočina i izdajnik. A s njim i većina Politbiroa.

U međuvremenu, mrtvi Staljin je protjeran iz mauzoleja, a počasni saborci na čelu s Hruščovim rastjerali su Politbiro, uključujući jednog Šepilova, koji se takođe pridružio izdajnicma i štetočinama. Prošlo je nekoliko godina i pokazalo se da je Hruščov prevarant, avanturista i neprijatelj. I tako je drug Brežnjev penzionisao Hruščova.

Nakon Brežnjevljeve smrti, pokazalo se da je i on bio štetočina i uzrok stagnacije. Zatim su bila još dvojica kojih se niko ne sjeća jer su samo kratko bili na funkcijama i umirali odmah. Ali tada je na vlast došao energični mladi Gorbačov. I pokazalo se da je cijela Komunistička partija bila grupa štetočina i neprijatelja. Politika je tada bila da će se sve odmah popraviti.

Onda se SSSR raspao. To je bila najveća greška u 20 vijeku, Gorbačov se pokazao kao neprijatelj, izdajnik i agent Zapada, kaže sada Vladimir Putin.

Pitanje je samo hoće li i predsjednik Rusije završiti na isti način kao i njegovi prethodnici, znajući kako se povijest ponavlja...
online

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Rusija

Post by Melek » 16 Apr 2022, 10:47

Pa istorijski gledano, kad su diktatorske klike u saradnji sa radikalnim bermudanima ikad opstajale na terenu?
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27121
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14193 times
Been thanked: 14524 times
Status: Offline

Re: Rusija

Post by ironman » 16 Apr 2022, 11:34

Krokodil Behko wrote: 16 Apr 2022, 10:15
KRV, IZDAJE, SMRT, INTRIGE I BRATOUBILAČKI RAT: Ruska historija se ponavlja, hoće li i Putin završiti kao njegovi prethodnici...


Image

Kad je Lenjin umro, pokazalo se da je druga osoba u stranci, drug Trocki, izdajnik. Drugovi Kamenjev, Zinovjev, Buharin i Staljin svrgnuli su druga Trockog, protjerali ga iz Rusije i potom ubili.

Ali nakon nekoliko godina i drugovi Kamenev, Zinovjev i Buharin pokazali su se kao neprijatelji i štetočine. Tako ih je hrabri prijatelj Jagoda uhapsio i dao pogubiti.

Nešto kasnije Jagoda je kao neprijateljski agent uhapšen, drug Ježov ga je i pogubio. No, nakon nekoliko godina pokazalo se da Ježov nije drug, već običan izdajnik i neprijateljski agent.

Zato je Berija uhapsio i dao pogubiti Ježova. Nakon Staljinove smrti, svi su shvatili da je i Berija izdajnik. Zato je Žukov uhapsio Beriju, koji je takođe pogubljen kao izdajnik.



Ali Hruščov je ubrzo saznao da je Žukov neprijatelj i urotnik. Tako je protjerao Žukova na Ural. A malo kasnije postalo je jasno da je Staljin neprijatelj, štetočina i izdajnik. A s njim i većina Politbiroa.

U međuvremenu, mrtvi Staljin je protjeran iz mauzoleja, a počasni saborci na čelu s Hruščovim rastjerali su Politbiro, uključujući jednog Šepilova, koji se takođe pridružio izdajnicma i štetočinama. Prošlo je nekoliko godina i pokazalo se da je Hruščov prevarant, avanturista i neprijatelj. I tako je drug Brežnjev penzionisao Hruščova.

Nakon Brežnjevljeve smrti, pokazalo se da je i on bio štetočina i uzrok stagnacije. Zatim su bila još dvojica kojih se niko ne sjeća jer su samo kratko bili na funkcijama i umirali odmah. Ali tada je na vlast došao energični mladi Gorbačov. I pokazalo se da je cijela Komunistička partija bila grupa štetočina i neprijatelja. Politika je tada bila da će se sve odmah popraviti.

Onda se SSSR raspao. To je bila najveća greška u 20 vijeku, Gorbačov se pokazao kao neprijatelj, izdajnik i agent Zapada, kaže sada Vladimir Putin.

Pitanje je samo hoće li i predsjednik Rusije završiti na isti način kao i njegovi prethodnici, znajući kako se povijest ponavlja...
Oni i srbija, ima tih na planeti jos.
Ja to zovem pleme.
Najlakse objasnit njihove pokusaje da se igraju drzave.
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31581
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2680 times
Been thanked: 5127 times
Status: Offline

Re: Rusija

Post by Matan » 16 Apr 2022, 11:40

Gdje god nema demokratije, vladari se krvlju smjenjuju..
valjda ce i Vucka neko tako smjeniti..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: Rusija

Post by Krokodil Behko » 23 May 2022, 17:13

online

User avatar
rocko
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3308
Joined: 13 Jan 2020, 21:21
Has thanked: 67 times
Been thanked: 61 times
Status: Offline

Re: Rusija

Post by rocko » 23 May 2022, 20:50

Krokodil Behko wrote: 23 May 2022, 17:13
Behko pa GDP i juga je bila teska sirotinja ( koliko ces projektovano imati radnika i radnih mjesta i sta ce biti zarada.)

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: Rusija

Post by Krokodil Behko » 09 Jun 2022, 11:24

NaTelegram kanalu General SVR, za koji se navodi da njime upravlja insajder iz Kremlja, pojavio se izvještaj prema kojem je ruski predsjednik Vladimir Putin na videokonferenciji vrijeđao i napadao svog ministra vanjskih poslova Sergeja Lavrova, prenose švicarski mediji.

Prema izvještaju, Putin se navodno sastao s Lavrovom putem videoveze i razgovarao o odnosima s Kinom. Navodi se da je Putin "izrazio frustraciju što Kina odbija Rusiji dati financijsku i materijalnu potporu".



Tokom sastanka Putin je navodno dao "nekoliko pogrdnih i opscenih" komentara o kineskom predsjedniku Xi Jinpingu, tvrdi se u izvještaju. Putin je navodno također izravno optužio Lavrova za neuspjeh pregovora s Kinom.

Prema izvještaju, Putin je nekoliko puta prekidao Lavrova kada se pokušao braniti. Lavrova je navodno opisao kao "šupka" i "pedera". Prema izvještaju insajdera iz Kremlja, Putin je u više navrata vrijeđao podređene.

Bivši ruski predsjednik Dmitrij Medvedev također je poslao ljutitu poruku protiv navodnih neprijatelja Rusije. "Ja ih mrzim. Oni su gadovi i degenerici", napisao je Medvedev u utorak na Telegramu.
online

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests