BLM protesti

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54053
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15285 times
Status: Online

Re: BLM protesti

Post by HAVANA » 25 Jan 2021, 20:15

Gojeni H wrote: 25 Jan 2021, 20:01
HAVANA wrote: 25 Jan 2021, 13:08 Cuuuj.Zar ima toga vani.Meni kazu u bosni ne salji djecu iza 18h vani.
Sta kaze onaj ambasador Svicarske u BiH. Lik dosao u Bosnu iz Juzne Afrike. Veli da je "setnja pjesice kroz Sarajevo navece licila na hod kroz raj na Zemlji" :D.
Ma joj stare mi dzenet sta sam se nagledo vani.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

Gojeni H
Na probnom
Na probnom
Posts: 82
Joined: 23 Dec 2020, 12:32
Status: Offline

Re: BLM protesti

Post by Gojeni H » 26 Jan 2021, 08:59

HAVANA wrote: 25 Jan 2021, 20:15
Gojeni H wrote: 25 Jan 2021, 20:01

Sta kaze onaj ambasador Svicarske u BiH. Lik dosao u Bosnu iz Juzne Afrike. Veli da je "setnja pjesice kroz Sarajevo navece licila na hod kroz raj na Zemlji" :D.
Ma joj stare mi dzenet sta sam se nagledo vani.
:cool

A onaj italijanski ambasador veli "kod vas djeca kad ih roditelji ne mogu pokupiti iz skole uzmu 3 marke I sami udju u taksi I taj ih odveze kuci", zatim veliko iznenadjenje na licu. "To je nezamislivo u bilo kojem drugom velikom gradu u Evropi".

Ne znamo mi sta imamo.

User avatar
CikCikCikPogodi
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3117
Joined: 15 Aug 2020, 00:40
Has thanked: 94 times
Been thanked: 320 times
Status: Offline

Re: BLM protesti

Post by CikCikCikPogodi » 26 Jan 2021, 11:14

Gojeni H wrote: 25 Jan 2021, 19:58
CikCikCikPogodi wrote: 25 Jan 2021, 12:40

Pa sta ta vasa policija radi. Zar nema gradska policija pravo da intenzivnije radi. Izgleda jedini lijek protiv ovih je da i kod vas policija unese strah u kosti ko americka, mislim da ozbiljniji puno budu.
Samo letimicni pogled na statistike o stopi smrtnosti policajaca u Francuskoj ili Belgiji nasuprot onoj u AmeriKi donio bi rezultat duhovnog otkrovenja koje bi pokazalo da je navodni strah od americkog drota samo jos jedan od niza tako dobro-primajucih americkih mitova.
Nije problem u Americi sto su svi naoruzani. Nisu ni problem ni duge cijevi sto mogu posjedovati. Ja ne vidim problem u tome da ga svako može posjedovati takav tip oruzja. Pusti debile sto govore ne treba ti AR-15 da se branis. Njima je AR-15 sluzi vise za vjezbanja nego za neku zastitu. U 99% slucajeva se koristi pistolj.
Problem kod njih ne kod većine ljudi, nego pojedinaca kao i svugdje u svijetu sto nemaju kulture. Bajke da je njihov presudni sistem prestrog je prica za malu djecu.
To ponasanje kod njih kao svugdje u svijetu dolazi od kuce, ne od sistema drzave.

I kod nas ima budala koje su spremne na sve i svasta. Evo mene bas cudi sto nekoga nisu opalile slike od rata, pa da izvadi pusku i da puca nasumicno po narodu.

Ali nikad ne kažem da se ne može desiti. Ne mozes ti predvidjeti sta je ljudima u glavi, i sta ce uraditi.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: BLM protesti

Post by insomnia » 27 Jan 2021, 07:10

Izgleda da je ovaj mali ipak clan protivnicke bande tako da napad i nije bio bas nasumican. Plus policija je kod njega nasla sarafciger
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
CikCikCikPogodi
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3117
Joined: 15 Aug 2020, 00:40
Has thanked: 94 times
Been thanked: 320 times
Status: Offline

Re: BLM protesti

Post by CikCikCikPogodi » 27 Jan 2021, 11:42

insomnia wrote: 27 Jan 2021, 07:10 Izgleda da je ovaj mali ipak clan protivnicke bande tako da napad i nije bio bas nasumican. Plus policija je kod njega nasla sarafciger
Jesi vidio ono u Tacomi sto je policajac satro budale sto su mu blokirali auto. Meni smijesno zbog čega se bune. Zato ja hoću u policiju za parkove ili lov i ribolov, da nemam problema sa gradskim budala koje nisu sposobne ni jaje isprziti.

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: BLM protesti

Post by Čarobni » 27 Jan 2021, 13:09

Nema se policija šta zaje*avat' sa ljudima koji ne slušaju naredbe, malo je 7 metaka, trebalo je 17, da znamo da neće pričat'.

User avatar
CikCikCikPogodi
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3117
Joined: 15 Aug 2020, 00:40
Has thanked: 94 times
Been thanked: 320 times
Status: Offline

Re: BLM protesti

Post by CikCikCikPogodi » 27 Jan 2021, 13:35

Čarobni wrote: 27 Jan 2021, 13:09 Nema se policija šta zaje*avat' sa ljudima koji ne slušaju naredbe, malo je 7 metaka, trebalo je 17, da znamo da neće pričat'.
Ja ne vidim ovdje nikakav problem policajac doso jer su se ovi trkali i driftali, ovi ga blokirali. Dobro da ih policajac pokosio a neki vozac kamiona.

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: BLM protesti

Post by Čarobni » 27 Jan 2021, 14:45

CikCikCikPogodi wrote: 27 Jan 2021, 13:35
Čarobni wrote: 27 Jan 2021, 13:09 Nema se policija šta zaje*avat' sa ljudima koji ne slušaju naredbe, malo je 7 metaka, trebalo je 17, da znamo da neće pričat'.
Ja ne vidim ovdje nikakav problem policajac doso jer su se ovi trkali i driftali, ovi ga blokirali. Dobro da ih policajac pokosio a neki vozac kamiona.
Nikakav problem, pokošeni su s punim pravom, napali su policajca.

Gojeni H
Na probnom
Na probnom
Posts: 82
Joined: 23 Dec 2020, 12:32
Status: Offline

Re: BLM protesti

Post by Gojeni H » 29 Jan 2021, 10:35

Čarobni wrote: 27 Jan 2021, 13:09 Nema se policija šta zaje*avat' sa ljudima koji ne slušaju naredbe, malo je 7 metaka, trebalo je 17, da znamo da neće pričat'.
Apsolutno si spreman to primijeniti na sebi, kada ti se nesto naredi bez pogovora to izvrsiti? Nisi parkirao tacno u metar gdje ti je policajac pokazao, metak u glavu?

Gojeni H
Na probnom
Na probnom
Posts: 82
Joined: 23 Dec 2020, 12:32
Status: Offline

Re: BLM protesti

Post by Gojeni H » 29 Jan 2021, 10:42

CikCikCikPogodi wrote: 26 Jan 2021, 11:14

Nije problem u Americi sto su svi naoruzani. Nisu ni problem ni duge cijevi sto mogu posjedovati. Ja ne vidim problem u tome da ga svako može posjedovati takav tip oruzja. Pusti debile sto govore ne treba ti AR-15 da se branis. Njima je AR-15 sluzi vise za vjezbanja nego za neku zastitu. U 99% slucajeva se koristi pistolj.
Problem kod njih ne kod većine ljudi, nego pojedinaca kao i svugdje u svijetu sto nemaju kulture. Bajke da je njihov presudni sistem prestrog je prica za malu djecu.
To ponasanje kod njih kao svugdje u svijetu dolazi od kuce, ne od sistema drzave.

I kod nas ima budala koje su spremne na sve i svasta. Evo mene bas cudi sto nekoga nisu opalile slike od rata, pa da izvadi pusku i da puca nasumicno po narodu.

Ali nikad ne kažem da se ne može desiti. Ne mozes ti predvidjeti sta je ljudima u glavi, i sta ce uraditi.
Nismo govorili o pravu na posjedovanje oruzja, naravno da bi svako trebao imati to pravo.
Naveo si tezu, kao cinjenicu, da je americka policija strah I trepet za onu evropsku.
Od same stope smrtnosti policajaca na duznosti, preko stope kriminala u SAD u poredjenju sa onom u Evropi, reklo bi se da je prica o "americkom policajcu koji je strah i trepet" samo dobro popuseni americki mit.

SAD imaju drugaciju kulturu I odredjene drustvene probleme koje Evropa nema ili ih ima u daleko manjoj mjeri. Neke stvari su neuporedive.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: BLM protesti

Post by insomnia » 29 Jan 2021, 23:05

Pokret BLM nominovan za nobelovu nagradu za mir 😂
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80651
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7228 times
Been thanked: 11707 times
Status: Online

Re: BLM protesti

Post by spacebound » 30 Jan 2021, 09:48

:srce

Black Lives Matter pokret nominovan za Nobelovu nagradu za mir


Norveški zastupnik Petter Eide nominovao je pokret Black Lives Matter za Nobelovu nagradu za mir 2021. godine.

Petter Eide tvrdi da se utjecaj BLM-ovih antirasističkih skupova osjetio daleko izvan Sjedinjenih Američkih Država, napominjući kako je jedan od ključnih izazova u Americi, ali i u Evropi i Aziji, vrsta sve većeg sukoba temeljenog na nejednakosti.

Black Lives Matter postao je vrlo važan svjetski pokret za borbu protiv rasne nepravde.

U svojim nominacijskim dokumentima, zastupnik je pozdravio pokret zbog sposobnosti da "mobilizira ljude iz svih društvenih skupina", uključujući i ljude iz njegove rodne Norveške, u čijem je glavnom gradu protestovalo blizu 12 hiljada ljudi.

BLM je prvobitno osnovan 2013. godine kao odgovor na oslobađanje Georgea Zimmermana za ubistvo nenaoružanog afroameričkog tinejdžera Trayvona Martina, kojeg je upucao na Floridi 2012. godine.

Pokret je stekao snagu nakon ubistava drugih crnaca, uključujući Georgea Floyda, koji je umro u policijskom pritvoru u Minneapolisu u julu prošle godine nakon što su ga policajci gušili, što je izazvalo globalne proteste protiv rasizma pod vodstvom BLM-a.

Rok za prijavu nominacija je 1. februar, a odabrani nobelovci dobit će nagradu na dodjeli nagrada 10. decembra u Oslu.


klix.ba
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 127 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: BLM protesti

Post by gospođa Brams » 30 Jan 2021, 10:26

Da se podsjetimo kakve kreature vode ovaj pokret

Image

Image

Suosnivacica BLM Toronto
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 127 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: BLM protesti

Post by gospođa Brams » 30 Jan 2021, 10:40

Ima ona snimka na kojoj svesrdno skandiraju "What do we want? DEAD COPS"
Predlazem da to puste u pozadini kad ce im urucit Nobela :ok
Uz kadrove "fiery but mostly peaceful protests" od prosle godine
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120520
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6999 times
Been thanked: 7954 times
Status: Online

Re: BLM protesti

Post by Krokodil Behko » 24 Feb 2021, 17:49

Tridesetogodišnji Amerikanac Angelo Quinto preminuo je tri dana nakon što je uhapšen, a sumnja se da bi uzrok smrti mogao biti policijsko nasilje. Američki mediji pišu da su mu policajci tokom privođenja pritisnuli vrat i tako ga držali pet minuta, prenosi Anadolu Agency (AA).
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120520
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6999 times
Been thanked: 7954 times
Status: Online

Re: BLM protesti

Post by Krokodil Behko » 25 Feb 2021, 09:57

NULTA TOLERANCIJA NA RASIZAM: Stevie Wonder seli se u Ganu


Image

Legendarni muzičar Stevie Wonder potvrdio je u emisiji Oprah Winfrey da će uskoro otići iz SAD-a zbog nepovoljnog položaja tamnoputih građana u toj zemlji.

Kako je objasnio poznatoj voditeljici, njegova odluka da se preseli u Ganu je politički motivisana.

- Ne želim da djeca moje djece i dalje mole ljude da ih vole i poštuju. Nadam se da će se stvari promijeniti u SAD-u za tamnopute građane, ali ja to ne želim da čekam - rekao je on.

Na pitanje da li će se zauvijek preseliti u Ganu, Stevie je jasno odgovorio: "Da."

Slavni muzičar već je nekoliko puta razmišljao o preseljenju u tu zapadnoafričku državu, a davne 1994. godine izjavio je kako tamo osjeća veću pripadnost nego u SAD-u.
online

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15208
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 976 times
Been thanked: 966 times
Status: Offline

Re: BLM protesti

Post by Tokmak » 25 Feb 2021, 10:27

gospođa Brams wrote: 30 Jan 2021, 10:40 Ima ona snimka na kojoj svesrdno skandiraju "What do we want? DEAD COPS"
Predlazem da to puste u pozadini kad ce im urucit Nobela :ok
Uz kadrove "fiery but mostly peaceful protests" od prosle godine
Ne smiješ ovakove i postove kao što je ovaj iznad pisati javno jer će te proglasiti fašistkinjom i bijelom supremacistom... ;)
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: BLM protesti

Post by insomnia » 25 Feb 2021, 10:42

Krokodil Behko wrote: 25 Feb 2021, 09:57
NULTA TOLERANCIJA NA RASIZAM: Stevie Wonder seli se u Ganu


Image

Legendarni muzičar Stevie Wonder potvrdio je u emisiji Oprah Winfrey da će uskoro otići iz SAD-a zbog nepovoljnog položaja tamnoputih građana u toj zemlji.

Kako je objasnio poznatoj voditeljici, njegova odluka da se preseli u Ganu je politički motivisana.

- Ne želim da djeca moje djece i dalje mole ljude da ih vole i poštuju. Nadam se da će se stvari promijeniti u SAD-u za tamnopute građane, ali ja to ne želim da čekam - rekao je on.

Na pitanje da li će se zauvijek preseliti u Ganu, Stevie je jasno odgovorio: "Da."

Slavni muzičar već je nekoliko puta razmišljao o preseljenju u tu zapadnoafričku državu, a davne 1994. godine izjavio je kako tamo osjeća veću pripadnost nego u SAD-u.
Posteno
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 127 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: BLM protesti

Post by gospođa Brams » 25 Feb 2021, 10:45

Tokmak wrote: 25 Feb 2021, 10:27
Ne smiješ ovakove i postove kao što je ovaj iznad pisati javno jer će te proglasiti fašistkinjom i bijelom supremacistom... ;)
https://www.google.com/amp/s/nypost.com ... white/amp/

Progres :love
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43008
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14205 times
Been thanked: 12774 times
Status: Offline

Re: BLM protesti

Post by Masamune » 25 Feb 2021, 11:17

Preseravanje sa supremacijom bijele rase. I na Balkanu su počeli koristiti takve izraze.

Prošle godine aktivna radikalna feministkinja Jelena Veljača hladno u jednom momentu izjavi "bijeli muškarci na poziciji moći" upirući prstom u dešavanja na Balkanu. Mantranje glupostima koje nemaju nikakve veze s vezom.

Agresivne ideologije politika identiteta kojima se sve više ispiraju mozgovi :lud
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 83 guests