Armenija i Azerbejdžan

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15461
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 676 times
Been thanked: 2169 times
Status: Offline

Re: Armenija i Azerbejdžan

Post by Laser » 10 Nov 2020, 12:33

Žurite sa analizama. Niko još nije vidio oficijelni dokument, a pogotovo ne detalje sporazuma.

A u detaljima je đavo.

Za početak, posve je indikativno slavlje u Azerbejdžanu i bijes u Jermeniji. U narednim danima ćemo vidjeti koliko je utemeljeno i jedno i drugo.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Armenija i Azerbejdžan

Post by MorningStar » 10 Nov 2020, 12:36

Laser wrote: 10 Nov 2020, 12:33 Žurite sa analizama. Niko još nije vidio oficijelni dokument, a pogotovo ne detalje sporazuma.

A u detaljima je đavo.

Za početak, posve je indikativno slavlje u Azerbejdžanu i bijes u Jermeniji. U narednim danima ćemo vidjeti koliko je utemeljeno i jedno i drugo.
Doduse ima i ta mjesta, ali je i indikativno da Ruska vojska vec pristize u regiju par sati nakon sto je sporazum potpisan..

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Armenija i Azerbejdžan

Post by Melek » 10 Nov 2020, 12:39

MorningStar wrote: 10 Nov 2020, 12:32 Nije to nikakva rupa :oo ziva bila pa vidila. Pobise se komsije oko medje - dodje treci i posla ovce da pasu po njihovom kad su se isprebijali :oo


Sa petogodisnjim mandatom koji se automatski produzava kolegice :oo , nece ih tito iscer’at vise.


A za brkicu ne znam nigdje ne spominje se Tr u tom sporazumu osim da ce imati u stabu sa rusima predstavnike..
Jel ti to misliš da sam ja žensko, wtf?
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Armenija i Azerbejdžan

Post by Melek » 10 Nov 2020, 12:41

Predsjednik Azerbejdžana je od početka tvrdio da će zaustaviti ratne operacije ako i samo ako se armenska vojna sila povuče sa teritorija Azerbejdžana. To se i dešava.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Armenija i Azerbejdžan

Post by MorningStar » 10 Nov 2020, 12:56

Melek wrote: 10 Nov 2020, 12:39
MorningStar wrote: 10 Nov 2020, 12:32 Nije to nikakva rupa :oo ziva bila pa vidila. Pobise se komsije oko medje - dodje treci i posla ovce da pasu po njihovom kad su se isprebijali :oo


Sa petogodisnjim mandatom koji se automatski produzava kolegice :oo , nece ih tito iscer’at vise.


A za brkicu ne znam nigdje ne spominje se Tr u tom sporazumu osim da ce imati u stabu sa rusima predstavnike..
Jel ti to misliš da sam ja žensko, wtf?
Moja greska - za mene samo zensko moze biti melek :oo

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Armenija i Azerbejdžan

Post by Taare » 10 Nov 2020, 13:05

Sporazum po redžepovom diktatu.
Uskoro će biti moguće da u edirnama uzjašeš na vespu i goniš do bakua bez da nekome pokažeš pasoš.
Armenija vraćena u kameno doba, a rusko prisustvo ograničeno voljom sudionika u sukobu.
Dakle, ako bi ar ili az nakon tih pet godina poželjeli da rusi napuste te teritorije, ovi će napustiti.
Azeri izlaze na svoje granice sa armenijom.


Image
Svi mi se morete obratit

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Armenija i Azerbejdžan

Post by MorningStar » 10 Nov 2020, 13:25

Kako da nije , eno rusi sve zovu brku sta ce dok dovlace vojsku i “razdvajaju” zaracene.

Vides to plavo na karti sto svijetlo - sto tamno - to kontrolisu jermeni trenutno i na tim linijama ce rusi da se zasijele + koridori , kao sto napisah 40-50 % ngorno-artsaka ostaje van kontrole azera jos ovaj put nisu jermeni ti koji ce im drzati tu teritoriju nego rusi - otici za 5 godina bgm mrka kapa a na rusima je onda oce li dopustiti da “artsak vojska/pravojska postoji... a Jermeni su naucili lekciju sta se desi kad oces sa anam natom i ne slusas :oo

Turci , ne znam opet nema sta bi nema stajanja dok se sve ne uzme gotovo vako nako, isto kao i u libiji i siriji - mi cemo,ja kazem, tako ce bit i onda ... nist


Ps:Upravo sto i rekoh - Rusi izmjenise sporazum koji su Armenci i Azeri potpisali :valja

https://translate.googleusercontent.com ... 8DT62wwmiw

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Armenija i Azerbejdžan

Post by Taare » 10 Nov 2020, 14:31

Svi mi se morete obratit

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Armenija i Azerbejdžan

Post by Melek » 10 Nov 2020, 17:02

E, pa to je to. Ono plavo sa Stepanakertom ide Armeniji, a vjerovatno će pasti i deal za koridor prema Nakičivanu.

A vidi ovo:
Baku, Azerbaijan (PortSEurope) November 10, 2020 – Lost in the small print of the ceasefire deal between Azerbaijan and Armenia, that ended six weeks of heavy fighting for the mountain enclave of Nagorno-Karabakh, is a road link to an Azeri exclave on the Iranian-Turkish border, something that will give Turkey a land bridge to the rump of Azerbaijan, and in future, direct access to Azeri
Turci prave izgleda nešto golemo sa bratskim narodima...
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Armenija i Azerbejdžan

Post by MorningStar » 10 Nov 2020, 17:16

Melek wrote: 10 Nov 2020, 17:02 E, pa to je to. Ono plavo sa Stepanakertom ide Armeniji, a vjerovatno će pasti i deal za koridor prema Nakičivanu.

A vidi ovo:
Baku, Azerbaijan (PortSEurope) November 10, 2020 – Lost in the small print of the ceasefire deal between Azerbaijan and Armenia, that ended six weeks of heavy fighting for the mountain enclave of Nagorno-Karabakh, is a road link to an Azeri exclave on the Iranian-Turkish border, something that will give Turkey a land bridge to the rump of Azerbaijan, and in future, direct access to Azeri
Turci prave izgleda nešto golemo sa bratskim narodima...
Dobiju da mogu cestom proci ?Turska vec ima kroz Gruziju cestovnu vezu - ovo je vise bitno za onu azersku enklavu sto je bila uglavljena ni tam ni vam...

Jasta prave ruske baze u komsiluku :ooo

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Armenija i Azerbejdžan

Post by Taare » 10 Nov 2020, 17:41

Melek wrote: 10 Nov 2020, 17:02 E, pa to je to. Ono plavo sa Stepanakertom ide Armeniji, a vjerovatno će pasti i deal za koridor prema Nakičivanu.

A vidi ovo:
Baku, Azerbaijan (PortSEurope) November 10, 2020 – Lost in the small print of the ceasefire deal between Azerbaijan and Armenia, that ended six weeks of heavy fighting for the mountain enclave of Nagorno-Karabakh, is a road link to an Azeri exclave on the Iranian-Turkish border, something that will give Turkey a land bridge to the rump of Azerbaijan, and in future, direct access to Azeri
Turci prave izgleda nešto golemo sa bratskim narodima...
To sam i rekao. Dakle, tamo negdje u edirnama uzjaši bajk i goni do bakua. Neće biti granica.
Ja ne mogu. Msm, ne bi mogo od skenderije do otoke, a kamoli do bakua, jelte. Ali, poenta je da će biti moguće.
Ide tu autoput i željeznica.
Čengiz će to sklepati u vrlo kratkom roku.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37927
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Armenija i Azerbejdžan

Post by Pasaga » 10 Nov 2020, 18:05

Armenci ce sad da budu dobri,tihi.
Nakon pet godina,ako jedna strana,zazeli povlacenje Ruja,moraju se povuci.
Slabo pratite.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Armenija i Azerbejdžan

Post by MorningStar » 10 Nov 2020, 18:12

Pasaga wrote: 10 Nov 2020, 18:05 Armenci ce sad da budu dobri,tihi.
Nakon pet godina,ako jedna strana,zazeli povlacenje Ruja,moraju se povuci.
Slabo pratite.
Aha :kafa , mozda grijesim ali mescini da to rijetko upali kad se jedna jaca drzava uvali dje smatraju da im je strateski bitno , evo ovi potpisali primirje rusi im ga malo “doradili” :valja , mislis ono za 5 godina azeri kazu ajte necemo vas ovdje vise Rusi - a Rusi odgovore aha dobro samo da se spakujemo :ooo

Pola tog sto Azerbeijan je vratio/uzeo je ili povod za buduce sukobe ali vjerovatnije korisna alatka da rusija vuce za nos obje strane.

Azeri nisu vratili kompletne teritorije za sto su se kleli da nemaaa stajanja dok se ne uzme.

Armeni naklepani ali jbg da su kolapsirali toliko valjda bi azeri uzeli sve sto gledaju kao svoje ..

I onda dodju ruje i kazu ajte popol’a to momci a mi cemo vas pazit :ooo

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37927
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Armenija i Azerbejdžan

Post by Pasaga » 10 Nov 2020, 18:14

https://www.novosti.rs/planeta/svet/934 ... din-miting


Nisu ni jedni vise imali ni kapacitet ni resurse
...bar mislim tako
spas za oboje ....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Armenija i Azerbejdžan

Post by Melek » 13 Nov 2020, 13:50

Eno ih demoliraju vlastite kuće i idu u Armeniju. Baš me zanima hoće li i mrtve iz grobova povući sa sobom, ko zeme onomad :hm
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56116
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1970 times
Been thanked: 5827 times
Status: Offline

Re: Armenija i Azerbejdžan na rubu novog rata

Post by Duminjo » 13 Nov 2020, 14:02

Duminjo wrote: 12 Oct 2020, 21:39
Melek wrote: 12 Oct 2020, 21:29

Nema ovo veze sa Armenijom već sa okupacijom azerbejdžanske teritorije i to je Putko dobro naglasio. Nisu Rusi zaštitnici Armenaca već Armenije u njezinim avnojevskim granicama :kafa
Dosta vladajucih u Armeniji potice iz ove pokrajine. Imaju puno uticaja na razne načine slicno ko hercegovci u zagrebu :ooo zapetljano je to do djavla i sigurno nece tek tako otici i prepustiti ovu pokrajinu.
Mislim da ce putko, kao i ostali, pustiti Azerbejdžan ovako da napada dok ne dodju skoro do cilja i dok im ne bude malo falilo da ih protjeraju. Onda će se stisnuti svi i zavladace mir na sveopste odusevljenje svih strana. Slavice Armenci sto ih je jos nekoliko ostalo. Slavice Azerbejdžanci jer su uglavnom vratili sve na svoje. Putko i Sultan ce se hvaliti kako su zaustavili krvoprolice pa se predstavljati kao mirotvorci 🙈
Sve ce izgledati divno a ustvari ce najebat običan narod. Ostace pat pozicija, zamrznuto stanje do nekih drugih vremena :ooo
Pisano 12-og oktobra :kafa

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Armenija i Azerbejdžan

Post by Taare » 13 Nov 2020, 14:41

De bolan, šta vam je.
Azeri vratili 80% teritorije, izašli na granicu sa armenijom, plus dobili koridor do turske.
Ona šačica armena koja je ostala, sa svih strana je okružena azerima i samo ih mali koridor spaja sa armenijom.
Što se tiče armenije, ovaj sukob ih je vratio 30 godina unazad.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56116
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1970 times
Been thanked: 5827 times
Status: Offline

Re: Armenija i Azerbejdžan

Post by Duminjo » 13 Nov 2020, 15:18

Fufe wrote: 13 Nov 2020, 14:41 De bolan, šta vam je.
Azeri vratili 80% teritorije, izašli na granicu sa armenijom, plus dobili koridor do turske.
Ona šačica armena koja je ostala, sa svih strana je okružena azerima i samo ih mali koridor spaja sa armenijom.
Što se tiče armenije, ovaj sukob ih je vratio 30 godina unazad.
Pa nije nam nista. Pisemo isto. Armenci sjebani a Azeri opet nisu oslobodili SVE.

Upetljali se rusi i turci ko fol mirotvorci a prije toga cijeli svijet pustio da se kolju..

I opet je ostalo armenaca na azerbejdžanskom tlu koji ce kad tad zasmetati nekome

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37927
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Armenija i Azerbejdžan

Post by Pasaga » 13 Nov 2020, 16:23

Ruje se vratile u staru koloniju,na fin nacin...i babo ruco.
Nemislim da ce im Turska udovoljit da ostanu,da puste zile.
Pratim ovde ovdasnje medije,ne mirise na to.
Stampa ,dvoje vrlo jake novine,posjetile su po par familija,i Azera i Jermena,koji zive ovde.
Na moje iznenadjenje,Azeri o jermenima sve u pozitivi,dok Jermenci vele da nebi mogli zivit jedni pored drugih.
To me bas fasciniralo,podsjetilo na nase komsije.
Bilo kako bilo,Jermeni ce polako da cure,odlaze.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37927
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Armenija i Azerbejdžan

Post by Pasaga » 13 Nov 2020, 16:50

Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 84 guests