Armenija i Azerbejdžan

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37923
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2957 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Armenija i Azerbejdžan

Post by Pasaga » 08 Aug 2022, 20:49

KatoBosanski wrote: 08 Aug 2022, 20:35
insomnia wrote: 08 Aug 2022, 20:27 Ne mozemo se mi porediti sa drzava jer drzava i nismo. Ovo je protektorat. NATO zna za svaki metak koji uđe i izađe iz drzave. Ko ce ti pustiti da kupis dronove?
Gdje ima volje, ima i mogucnosti. Ilegalno se mogu dronovi (i manpadovi i atgmovi) uvesti ako se rascjepkaju na komade pa (po potrebi) sastave u BiH, a moglo se nabaviti i onih komercijalnih i vec poceti sa modifikacijama (komercijalno dostupne termalno-nocne kamere i hvataljke za bacanje granata). Mogao je dosad svaki (bosnjacki) kanton i legalno imati po par Hueya (mogu se i oni naknadno naoruzati).

Ali nije nama to prioritet, cak i lovacko naoruzanje, optiku i opremu koje bi mogli bez problema nabaviti necemo, samo nek ne puca, dabogda ti rat bio u kuci i slicne gluposti koje Bosnje vole valjati, a onda kukati kako su morali nositi jednu pusku na trojicu vojnika i trcati u patikama ili gumenim cizmama. Jebiga, kako je obicnom narodu prioritet iPhone i ljetovanje u inozemstvu, tako je i vlasti pranje love.
Nece bolan Bosnjo,ovi koji bi,nedaju suzivotasi
Koliko je generala,oficira,koji su procjenili ispravno stanje i razvoj sit,
sklonjeno,vako ili nako,cak i likvidacijma
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

KatoBosanski
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 391
Joined: 27 Jul 2022, 23:30
Has thanked: 402 times
Been thanked: 94 times
Status: Offline

Re: Armenija i Azerbejdžan

Post by KatoBosanski » 08 Aug 2022, 21:04

insomnia wrote: 08 Aug 2022, 20:41 Jbg to je vec drugi par opanaka.


Pa i jeste i nije. Mi cak i kad imamo mogucnosti naoruzanja, jednostavno ne koristimo cak i oskudne, legalne, potencijale. Masa naroda nema oruzje, nikad nije njime pucala, i ne pada joj napamet nabavljati isto. Mislim, pa glavni razlog zasto Srbi imaju toliko lovackih drustava je upravo paravan za legalno posjedovanje oruzja - kao da oni nesto love, vecinom se loka, pije i pjevaju cetnicke pjesme.

Tko je nama kriv sto bosnjacka komponenta OSBIH nije popunjena dokraja? Okej, Srbi blokiraju budzet, mala plata i slicne izlike: 1) umjesto hodzinske kuce i jos jedne prazne dzamije, napraviti zgradu i par stanova, dati vojnicima. 2) Sedmicno im korpu domace hrane donirati, tako da imaju pokriven dio troskova. 3) Primiti momke koji to hoce raditi i koji su u slobodno vrijeme spremni dijeliti znanje preko airsoft klubova. 4) Navodno moraju sami opremu kupovati, pa i to mozemo financirati ako treba.

Sve se moze, ali kurko, lakse kmecati i drugog kriviti.

Da su Srbi pametnije odograli. Bez ovoliko zlocina i genocida do sad bi poklopili citavu BiH. Jednostavno nismo drzavotvoran narod. Nismo nikad ni imali drzave i ne znamo kako istu napraviti i ocuvati
90-e su bile iznimka jer se bukvalno borilo za vlastitu glavu. Sko neces ima grobnica. Jbg
Pa to svakako, Srbi su za nas izmislili svemir kad pricamo o stvaranju drzave, jedino sto su bez obzira na organizaciju kukavicke pizde i psihopati. Da nisu isli masovno ubijati ljude nego samo protjerivati bilo bi manje otpora. Da nisu isli muciti ljude u Prijedoru, mogli su umjesto 3000, pobiti svih 30000. Da se nisu bespotrebno kurcili, javno prijetili i dijelili oruzje svakoj srpskoj budali, mogli su ciljeve ostvariti u roku par mjeseci. Bosnje su najveci problem jer apsolutno nisu sposobni uciti iz vlastitih gresaka i ocekuju da im drugi daju drzavu, da im drugi naprave sistem, da im drugi doniraju oruzje i da ih, u konacnici, drugi brane. Bez obzira sto su se na vlastitoj kozi nekoliko puta u zadnjem stoljecu imali priliku uvjeriti da od toga nema nista. Kolektivno glup narod kad pricamo o politici.

Cuj stoljecu, u nekoliko zadnjih stoljeca. https://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Banja_Luka prije skoro 300 godina ista prica. Fratri dijele informacije Austrijancima preko Dubrovnika i govore da se Bosnje uopce ne pripremaju za rat, ponasaju se kao da je isti zavrsio i da se njih to ne tice. Citao sam u nekoj knjizi (hrvatski povjesnicar) i doslovno oplakao (nismo se ni truna promijenili). :valja

Jedino sto nas je spasavalo su tvrdoglavost i planine, a razvojem tehnologije ti faktori polagano ali sigurno gube na bitnosti.

Uglavnom, nadam se da ce Azeri satrati Armenske cetnike, pa neka dalje nastave kmecati.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Armenija i Azerbejdžan

Post by insomnia » 08 Aug 2022, 21:11

Eto nas ko Kurdi. Njima su jedini prijatelj planine. I opet nisu naucili cak ni iz vlastite poslovice. Zavali ih Amerika
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Armenija i Azerbejdžan

Post by insomnia » 16 Sep 2022, 13:25

Jermeni kazu da imaju 135 mrtvih u zadnjih par dana sukoba
Image
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80604
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7216 times
Been thanked: 11673 times
Status: Online

Re: Armenija i Azerbejdžan

Post by spacebound » 16 Sep 2022, 13:31

Sta li bi ti dao da te upuscaju na klkx samo na ove teme, Ukrajina, Rusija, Nagorno - Karabah, Sirija, Izrael :hihi
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Armenija i Azerbejdžan

Post by insomnia » 16 Sep 2022, 13:35

Ma kaki. Nudio mi je narod svoje profile. Banovali bi me za tri minute. A realno i osto sam debil. Sa obje strane
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84541
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11067 times
Been thanked: 16638 times
Status: Offline

Re: Armenija i Azerbejdžan

Post by Fuddo » 16 Sep 2022, 21:57

insomnia wrote: 16 Sep 2022, 13:35 Ma kaki. Nudio mi je narod svoje profile. Banovali bi me za tri minute. A realno i osto sam debil. Sa obje strane
Ima bratina sumir
Najjaci je :D.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Armenija i Azerbejdžan

Post by insomnia » 16 Sep 2022, 22:12

Fuddo wrote: 16 Sep 2022, 21:57
insomnia wrote: 16 Sep 2022, 13:35 Ma kaki. Nudio mi je narod svoje profile. Banovali bi me za tri minute. A realno i osto sam debil. Sa obje strane
Ima bratina sumir
Najjaci je :D.
Svi isto Kiki i Kurdi al na steroidima. Samk Ukrainac more ubiti ukrainca
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120484
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7931 times
Status: Offline

Re: Armenija i Azerbejdžan

Post by Krokodil Behko » 18 Sep 2022, 01:20

Znači, muslimani sad nisu naši, nego ovi drugi

Predsjednica Zastupničkog doma američkog Kongresa Nancy Pelosi stigla je u trodnevnu posjetu Armeniji koja se u prethodnim danima ponovo sukobila sa Azerbejdžanom.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120484
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7931 times
Status: Offline

Re: Armenija i Azerbejdžan

Post by Krokodil Behko » 18 Sep 2022, 16:15

Zanimljivo je to, da Rusi imaju bazu u Armeniji i neće da im pomognu. Utrčavaju Amerikanci
Srbi bi ovo trebali budno motriti, šta se zbiva i kako Rusi začas puste neko govno niz vodu



Pelosi osudila Azerbejdžan zbog napada na Armeniju, uslijedila oštra reakcija


Nancy Pelosi, predsjedavajuća Zastupničkog doma američkog Kongresa, osudila je tokom posjete Armeniji nedavane napade Azerbejdžana te ih nazvala "ilegalnim i smrtonosnim".


U nedavnim sukobima na granici dva susjeda sa dugom historijom neprijateljstva poginulo je ukupno 200 osoba.

Govoreći u Erevanu, Pelosi je rekla da SAD. podupire armenski suverenitet i želi znati šta joj je potrebno za odbranu.Također kazala je da su napade "pokrenuli Azeri i da to mora biti priznato."

Pelosi je rekla da su napadi na Armeniju od strane Azerbajdžana dio svjetske borbe između demokracije i autokracije.

Na komentare Pelosi reagovali su iz Azerbejdžana. Ministar vanjskih poslova ove države kazao je kako su optužbe Pelosi neutemeljene i nepoštene, te da je Pelosi poznata kao proarmenska političarka.

"Ovo je ozbiljan udarac normalizaciji odnosa između Armenije i Azerbejdžana", rekao je Jeyhun Bayramov. Ponovio je tvrdnje da je do sukoba došlo zbog opsežne armenske vojne provokacije.
online

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Armenija i Azerbejdžan

Post by insomnia » 18 Sep 2022, 16:17

I Bosnjaci bi mogli nauciti kako to sto podrzavas ili ne podrzavas Ruse i nema bas tolike veze. Tako da Bi Aleks zacas mogo postati novi sultan unatoc ruskoj zastavi do mjeseca
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120484
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7931 times
Status: Offline

Re: Armenija i Azerbejdžan

Post by Krokodil Behko » 18 Sep 2022, 16:22

insomnia wrote: 18 Sep 2022, 16:17 I Bosnjaci bi mogli nauciti kako to sto podrzavas ili ne podrzavas Ruse i nema bas tolike veze. Tako da Bi Aleks zacas mogo postati novi sultan unatoc ruskoj zastavi do mjeseca

A što opet i uvijek Bošnjaci?

Bošnjaci nikad nisu bili turkofili ni pola, kao što su Srbi rusofili.

Znaš ti to dobro, al mora se pljucnuti na bošnjake.
Msm, fino promijeniš nacionalnost i državljanstvo i riješiš problem.
Nemaš se šta frustrirati zbog Bošnjaka, a s druge strane, ti njima sigurno nećeš nedostajati
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120484
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7931 times
Status: Offline

Re: Armenija i Azerbejdžan

Post by Krokodil Behko » 18 Sep 2022, 16:25

insomnia wrote: 18 Sep 2022, 16:21 Pa ja. Sad odjednom nema veze sto su rusi i iran na strani Armenije a direktni NATO saveznici i clanovi Turska i Izrael na strani Azerbejdzana? Nema veze sto je pravda i pravo na strani Azerbejdzana, sto ovi uzdajuci se u rusku podrsku prave novi rat da malo sklone Ukrajinu u stranu?

To niko nije tvrdio.
Htio sam reći, mijenjaju se strane u skladu s interesima. Jermeni mijenjaju stranu, očito je jer ne bi Pelosi išla na nesigurno.
Nećeš ispasti analitičar, ako nam nabrajaš ono što je bilo, nego nam nabroj ono što će biti i zbog čega će biti
online

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Armenija i Azerbejdžan

Post by insomnia » 18 Sep 2022, 16:26

Krokodil Behko wrote: 18 Sep 2022, 16:25
insomnia wrote: 18 Sep 2022, 16:21 Pa ja. Sad odjednom nema veze sto su rusi i iran na strani Armenije a direktni NATO saveznici i clanovi Turska i Izrael na strani Azerbejdzana? Nema veze sto je pravda i pravo na strani Azerbejdzana, sto ovi uzdajuci se u rusku podrsku prave novi rat da malo sklone Ukrajinu u stranu?

To niko nije tvrdio.
Htio sam reći, mijenjaju se strane u skladu s interesima. Jermeni mijenjaju stranu, očito je jer ne bi Pelosi išla na nesigurno.
Nećeš ispasti analitičar, ako nam nabrajaš ono što je bilo, nego nam nabroj ono što će biti i zbog čega će biti
Pa evo Pelosi upravo to tvrdi.
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Armenija i Azerbejdžan

Post by insomnia » 18 Sep 2022, 16:27

Krokodil Behko wrote: 18 Sep 2022, 16:22
insomnia wrote: 18 Sep 2022, 16:17 I Bosnjaci bi mogli nauciti kako to sto podrzavas ili ne podrzavas Ruse i nema bas tolike veze. Tako da Bi Aleks zacas mogo postati novi sultan unatoc ruskoj zastavi do mjeseca

A što opet i uvijek Bošnjaci?

Bošnjaci nikad nisu bili turkofili ni pola, kao što su Srbi rusofili.

Znaš ti to dobro, al mora se pljucnuti na bošnjake.
Msm, fino promijeniš nacionalnost i državljanstvo i riješiš problem.
Nemaš se šta frustrirati zbog Bošnjaka, a s druge strane, ti njima sigurno nećeš nedostajati
Pa zato sto se sva strategija zasniva na tome aj vidite kakvi su ovi. Pa valjda jednom vidite da to bas i nema veze.
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Armenija i Azerbejdžan

Post by insomnia » 18 Sep 2022, 16:32

Kako god. Azeri ih deru ko truhlu storu
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Armenija i Azerbejdžan

Post by insomnia » 18 Sep 2022, 16:39

Oruzje stize
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Armenija i Azerbejdžan

Post by Taare » 18 Sep 2022, 18:10

Kako je ovaj azerbejdžan uspio u tome da sa svima bude dobar?
Ok, osim armenije, jelte.
Dobri sa amerima, rujama, turkama, židovima...
Svi mi se morete obratit

User avatar
Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: Armenija i Azerbejdžan

Post by Duh » 18 Sep 2022, 18:27

skoro ko vucic

User avatar
Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: Armenija i Azerbejdžan

Post by Duh » 18 Sep 2022, 18:30

I kao Tito
i on je bio sa svima dobar.
osim Albanijom.

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 29 guests