Vijesti iz svijeta - politika

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Novi Zeland: Uvozimo radnike jer se naši drogiraju

Post by posmatrac » 27 Feb 2017, 19:10

Tigris wrote:
posmatrac wrote:KAzu najljepsa klima na svijetu " vjecito proljece", kakva sansa za bar cuvati ovce, ali se drogiram jbg :D.


cime se pucas :D.
Nekad Glockom 21, nekad koristim M9, kako kad :D.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Novi Zeland: Uvozimo radnike jer se naši drogiraju

Post by Nice try » 28 Feb 2017, 09:04

Krokodil Behko wrote:
Image
Novozelandski premijer Bill English upozorava da se njegova zemlja mora osloniti na imigrantske radnike, jer se Novozelanđani drogiraju.
On pojašnjava da mnogi lokalni radnici ne mogu proći testove na drogu kada apliciraju za radno mjesto.

Samo u prvom mjesecu ove godine na Novi Zeland je stiglo 71.300 ljudi, pokazuju statistike.

English je, objašnjavajući zašto 140.000 nezaposlenih Novozelanđana ne zadovoljava testove za radno mjesto u toj zemlji sa 4,8 miliona stanovnika, napomenuo da je "jedna od najtežih stvari - proći test na drogu".

"Na radnom mjestu ne možete imati osobu pod uticajem droge, a mnogo mladih ljudi nije u stanju da prođe taj test", objašnjava premijer Novog Zelenda.

Istraživanje objavljeno 2012. godine u medicinskom časopisu "Lancet" pokazuje da Australijanci i Novozelanđani imaju jednu od najviših stopa konzumenata kanabisa i metamfetamina u svijetu, prenose ekonomski portali.

(klix)
Kuda ide ovaj svijet :grana
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Vijesti iz svijeta - politika

Post by dr laganini » 27 Mar 2017, 14:48

..Bivši konzervativni premijer Bojko Borisov u nedjelju je ostvario pobjednički povratak na parlamentarnim izborima u Bugarskoj, gdje njegova stranka vodi pred socijalistima sklonim zbližavanju s Rusijom, prenose agencije.





Izlazne ankete daju stranci GERB Bojka Borisova oko 32 posto glasova prema 28 posto za socijaliste (BPS) što bi trebalo omogućiti treći mandat Borisova u sklopu koalicije s manjim strankama.

Bivši 57-godišnji premijer u nedjelju navečer proglasio je pobjedu i najavio konzultacije s ciljem "brzog formiranja vlade".

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120469
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7929 times
Status: Online

Ministar Tajlanda: Prljavi evropski bijeli psi glavni su raznositelji virusa

Post by Krokodil Behko » 13 Mar 2020, 18:05

Image


Charnvirakul je u četvrtak navečer na Twitteru u dvije objave, koje su poslije obrisane, ustvrdio da se bijelci "nikada ne peru" te da predstavljaju prijetnju za stanovnike Tajlanda.

"U Europi je sada zima i ti ljudi od zime bježe na Tajland. Mnogi su obučeni u prljavu odjeću i nikada se ne tuširaju. Kao domaćini, moramo biti oprezni. Čak se ni oni ne žele međusobno družiti i zatvaraju granice", pisalo je u objavi koja je obrisana.


"Danas sam u Chiang Maiju. Gotovo da nema kineskih turista, samo bijelaca. Više od 90 posto Tajlanđana nosi maske, a nijedan bijelac ne nosi masku. Zato je toliko ljudi u njihovim zemljama inficirano", stoji u još jednom tweetu koji je također obrisan. "Zapadnjaka se moramo brinuti više od stanovnika Azije."

Više je medija napisalo da taj profil vodi sam ministar. Charnvirakul je prošlog tjedna obrisao svoj Facebook profil nakon niza zbunjujućih izjava o tome hoće li se strane putnike iz rizičnih zemalja staviti u karantenu.

Objave na Twitteru obrisane su nakon kritika zbog rasizma.

Charnvirakul je prije imao problema jer je sugerirao da se turiste za zapada koji u Tajlandu ne nose maske treba istjerati iz zemlje. Poslije se za to ispričao.

Kako god bilo, Tajland je u velikim problemima jer je zbog koronavirusa drastično pao broj turista. Procjenjuje se da je samo u veljači u zemlji bilo 40 posto turista nego u isto vrijeme prošle godine, a za ožujak će rezultati biti još gori.

(Jutarnji.hr/SB)
online

Dorian
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6229
Joined: 20 Sep 2019, 17:27
Status: Offline

Re: Ministar Tajlanda: Prljavi evropski bijeli psi glavni su raznositelji virusa

Post by Dorian » 13 Mar 2020, 18:25

Rasizam, svakako.

Sa druge strane, za šta je Evropljanima, za kakvu vrstu "turizma", služio Tajland, i ne krivim ga.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Ministar Tajlanda: Prljavi evropski bijeli psi glavni su raznositelji virusa

Post by storm » 13 Mar 2020, 18:30

Dorian wrote: 13 Mar 2020, 18:25 Rasizam, svakako.

Sa druge strane, za šta je Evropljanima, za kakvu vrstu "turizma", služio Tajland, i ne krivim ga.
Pa netko im je to ponudio, zar ne?
Zašto u Japan ne idu na taj vid razonode i odmora?
Kao i obicno... Oko svog praga prvo bi se moralo...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: Ministar Tajlanda: Prljavi evropski bijeli psi glavni su raznositelji virusa

Post by MunDzi » 13 Mar 2020, 18:35

Uletih na temu kao mamena, jer sam u naslovu vidjela bijeli psi i virus.

Htjedoh upitati, a sta je s mackama :valja

jer imam bijelog macka. :D.

Moram pauzirati od vijesti.
Udarila korona u glavu.

Dorian
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6229
Joined: 20 Sep 2019, 17:27
Status: Offline

Re: Ministar Tajlanda: Prljavi evropski bijeli psi glavni su raznositelji virusa

Post by Dorian » 13 Mar 2020, 18:57

storm wrote: 13 Mar 2020, 18:30
Dorian wrote: 13 Mar 2020, 18:25 Rasizam, svakako.

Sa druge strane, za šta je Evropljanima, za kakvu vrstu "turizma", služio Tajland, i ne krivim ga.
Pa netko im je to ponudio, zar ne?
Zašto u Japan ne idu na taj vid razonode i odmora?
Kao i obicno... Oko svog praga prvo bi se moralo...
Je li to stvarno hoćeš da kažeš da je pedofilija u Tajlandu bila sponzorisana ili ohrabrivana od njihovih vlasti?

Ljudi se osuđuju na dugogodišnje robije jer to što žrtva pristane da bude žrtva počinioca ne oslobađa krivice. A i ozbiljno je pitanje koliko je to pristajanje dobrovoljno a koliko pod prijetnjom smrti.

Uostalom, u tim godinama žrtve nema govora o dobrovoljnom pristanku.

A za Japan. Imaju i oni svoje probleme slične vrste, groping je jedan od njih.

User avatar
prog321
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3682
Joined: 16 Jan 2020, 13:20
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ministar Tajlanda: Prljavi evropski bijeli psi glavni su raznositelji virusa

Post by prog321 » 13 Mar 2020, 19:01

Jeko groping ?
It's a morbid observation, but if every one on earth just stopped breathing for an hour, the greenhouse effect would no longer be a problem.

Dorian
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6229
Joined: 20 Sep 2019, 17:27
Status: Offline

Re: Ministar Tajlanda: Prljavi evropski bijeli psi glavni su raznositelji virusa

Post by Dorian » 13 Mar 2020, 19:03

prog321 wrote: 13 Mar 2020, 19:01 Jeko groping ?
Fatanje.

Napastvovanje u sredstvima javnog prevoza je bio veliki problem u Japanu, toliki da su organizovali posebna vozila javnog prevoza za žene. Kao što u Indiji imaju posebne vagone za žene zbog problema silovanja.

User avatar
bagra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12016
Joined: 12 Jun 2013, 20:00
Has thanked: 492 times
Been thanked: 1077 times
Status: Offline

Re: Ministar Tajlanda: Prljavi evropski bijeli psi glavni su raznositelji virusa

Post by bagra » 13 Mar 2020, 19:08

gori su ovi mrko-smedji "Bosanski avlijaneri" (medjunarodno priznata rasa)
ali da, slazem se... ni obicnim Bijelim €pskim psima nije mahane.
prljavoj toj podrasi pogotov. :dole

User avatar
prog321
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3682
Joined: 16 Jan 2020, 13:20
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ministar Tajlanda: Prljavi evropski bijeli psi glavni su raznositelji virusa

Post by prog321 » 13 Mar 2020, 19:09

Uuuu. Sviđa mi se japan.
It's a morbid observation, but if every one on earth just stopped breathing for an hour, the greenhouse effect would no longer be a problem.

User avatar
vrhbosnica
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11970
Joined: 13 Oct 2019, 20:16
Been thanked: 25 times
Status: Offline

Re: Ministar Tajlanda: Prljavi evropski bijeli psi glavni su raznositelji virusa

Post by vrhbosnica » 13 Mar 2020, 20:02

Bijeli covjek je uvijek bio nositelj bolesti, rata, pljacke, porobljavanja itd...
Svima nama, kadli-tadli, valja krenuti na "finalno putovanje", u Dženet ili Džehenem, Raj ili Pakao, svejedno. Gdje ću ja završiti nije mi dostupno znati, ali znam jedno: poći ću iz Sarajeva...

Dorian
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6229
Joined: 20 Sep 2019, 17:27
Status: Offline

Re: Ministar Tajlanda: Prljavi evropski bijeli psi glavni su raznositelji virusa

Post by Dorian » 13 Mar 2020, 20:07

vrhbosnica wrote: 13 Mar 2020, 20:02 Bijeli covjek je uvijek bio nositelj bolesti, rata, pljacke, porobljavanja itd...
U Amerikama nismo imali vremena oružijem pobiti lokalno stanovništvo, prije i više smo ih pobili boginjama i ostalim bolestima.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Ministar Tajlanda: Prljavi evropski bijeli psi glavni su raznositelji virusa

Post by insomnia » 13 Mar 2020, 20:12

Koje ste vi boje, hljeba vam?
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

Dorian
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6229
Joined: 20 Sep 2019, 17:27
Status: Offline

Re: Ministar Tajlanda: Prljavi evropski bijeli psi glavni su raznositelji virusa

Post by Dorian » 13 Mar 2020, 20:13

Ružičaste.

User avatar
vrhbosnica
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11970
Joined: 13 Oct 2019, 20:16
Been thanked: 25 times
Status: Offline

Re: Ministar Tajlanda: Prljavi evropski bijeli psi glavni su raznositelji virusa

Post by vrhbosnica » 13 Mar 2020, 20:36

insomnia wrote: 13 Mar 2020, 20:12 Koje ste vi boje, hljeba vam?
Nebitno koje smo boje, cinjenice su cinjenice...
Svima nama, kadli-tadli, valja krenuti na "finalno putovanje", u Dženet ili Džehenem, Raj ili Pakao, svejedno. Gdje ću ja završiti nije mi dostupno znati, ali znam jedno: poći ću iz Sarajeva...

User avatar
vrhbosnica
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11970
Joined: 13 Oct 2019, 20:16
Been thanked: 25 times
Status: Offline

Re: Ministar Tajlanda: Prljavi evropski bijeli psi glavni su raznositelji virusa

Post by vrhbosnica » 13 Mar 2020, 20:37

Dorian wrote: 13 Mar 2020, 20:07
vrhbosnica wrote: 13 Mar 2020, 20:02 Bijeli covjek je uvijek bio nositelj bolesti, rata, pljacke, porobljavanja itd...
U Amerikama nismo imali vremena oružijem pobiti lokalno stanovništvo, prije i više smo ih pobili boginjama i ostalim bolestima.
Mislis na zarazene deke?
Svima nama, kadli-tadli, valja krenuti na "finalno putovanje", u Dženet ili Džehenem, Raj ili Pakao, svejedno. Gdje ću ja završiti nije mi dostupno znati, ali znam jedno: poći ću iz Sarajeva...

Dorian
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6229
Joined: 20 Sep 2019, 17:27
Status: Offline

Re: Ministar Tajlanda: Prljavi evropski bijeli psi glavni su raznositelji virusa

Post by Dorian » 13 Mar 2020, 20:46

Evropljani su nosili virus ali nisu sami bili bolesni. A kako je ta bolest bila nepoznata u Amerikama prije dolaska bijelaca, Evropljana, kada smo došli nastao je spektakl. Konkvistadori, pilgrimi sa Mayflowera i ostali su samo dokrajčili ono šta je ostalo.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Ministar Tajlanda: Prljavi evropski bijeli psi glavni su raznositelji virusa

Post by storm » 13 Mar 2020, 21:07

Dorian wrote: 13 Mar 2020, 18:57
storm wrote: 13 Mar 2020, 18:30

Pa netko im je to ponudio, zar ne?
Zašto u Japan ne idu na taj vid razonode i odmora?
Kao i obicno... Oko svog praga prvo bi se moralo...
Je li to stvarno hoćeš da kažeš da je pedofilija u Tajlandu bila sponzorisana ili ohrabrivana od njihovih vlasti?

Ljudi se osuđuju na dugogodišnje robije jer to što žrtva pristane da bude žrtva počinioca ne oslobađa krivice. A i ozbiljno je pitanje koliko je to pristajanje dobrovoljno a koliko pod prijetnjom smrti.

Uostalom, u tim godinama žrtve nema govora o dobrovoljnom pristanku.

A za Japan. Imaju i oni svoje probleme slične vrste, groping je jedan od njih.
A ti hoćeš meni reći, da se baš bore protiv te pojave u svojoj zemlji...?
Bijela četa bolesnika (koje naravno, ni sa čim ne opravdavam ni u naznakama), eto baš i upravo Thailand odabrala, za svoje prljavštine, iako je strogo proganjano?
Zezas me, jel da?
Bijelog turista ima u svim azijskim zemljama, pa se ne sjećam, da se mogu tako ponašati još negdje.
Eto, i u Indiji su izgleda bijelci krivi za silovanja pod "dobar dan"
Svakako su ta djeca žrtve, niti to ikako umanjuje pogan tih bijelaca, ali ima nešto i do njihove bagre na svim nivoima vlasti.
Hajde neka u Singapur odu to izvoditi... Ili Indoneziju...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 35 guests