Korejski poluotok

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18087
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3711 times
Been thanked: 3615 times
Status: Offline

Re: Korejski poluotok

Post by srculence7 » 22 Jan 2018, 16:23

Krokodil Behko wrote: 20 Jan 2016, 10:12
Sjeverna Koreja napravila alkoholno piće od kojeg nema mamurluka

Sjeverna Koreja tvrdi kako je njihov naučnik izumio moćno alkoholno piće od kojeg konzumenti nemaju posljedice, pa ni mamurluk.

Image
Prema navodima Pyongyang Timesa, eksperti su na ovome radili četiri godine, a jedan od tajnih dijelova recepta je taj što su šećer u piću Koryo zamijenili sastojcima iz kuhane i zapečene glutenske riže. Rezultat je taj da piće sadrži između 30 i 40 posto alkohola i cijene ga mnogi eksperti, kao i konzumenti koji vole ova pića, jer je ukusno i ne uzrokuje mamurluk. Zbog njegovih sastojaka koji važe za izuzetno zdrave, smatraju ga eliksirom života.

Zapečena glutenska riža sadži esencijalne aminokiseline, anorganske sastojke i vitamine koji pomažu tijelu da brzo rastopi masnoće u tijelu, te je zbog toga ovo omiljeno piće Kima Jong-una. Također, izumitelji tvrde da poboljšava zdravstveno stanje, brzo uklanja umor, daje snagu i otvara apetit.

Koryo je osvojio seriju priznanja u indsutriji pića i hrane Sjeverne Koreje, kao i medalju za kvalitet.
Da li sme ovo da se iznese preko granice? :hm :ooo
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Korejski poluotok

Post by Bla » 22 Jan 2018, 16:42

pa vidiš šta piše na etiketi :roll
kakva riža kakvi bakrači
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18087
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3711 times
Been thanked: 3615 times
Status: Offline

Re: Korejski poluotok

Post by srculence7 » 22 Jan 2018, 16:45

SEVERNA KOREJA OTELA AMERIMA RATNI BROD: Poniženje i lekcija koju su SAD dobile od Pjongjanga boli i posle 50 godina!

Postoji samo jedan aktivan brod američke mornarice koji je u vlasništvu strane vlade. I to, ni manje-ni više, Severne Koreje

Severna Koreja je 23. januara 1968. godine napala i oduzela USS Pueblo, polunaoružani špijunski brod koji se kreatao u međunarodnim vodama u blizini njihove obale.

Barem je tako tvrdila američka vlada. Poslat je kako bi sakupio što više podataka o "misterioznoj" vojsci još misterioznije nacije, a na njemu se nalazila osetljiva špijunska oprema za enkripciju i obaveštajne dokumente

Jedan član posade je ubijen, a 82 ostalih su zarobljeni i maltretirani narednih godinu dana.

Pedesetogodišnjica od otimanja broda obeležava se 23. januara i sjajan je podsetnik da su veze između Vašingtona i Pjongjanga bile napete i pre nego što su Donald Tramp i Kim Džong-un razmenjivali uvrede na nivou osnovne škole. A dobra je lekcija i za danas.

Iako su ove dve zemlje u čudnim odnosima više od pola veka, neki periodi su bili gori od ostalih. Te 1968. godine, čak i po današnjim kriterijumima, bilo je jako opasno. Kao i danas, obe zemlje su razmenile oštre note upućene jedna drugoj. Odmah nakon otimanja broda, američka mornarica insistirala je na tome da se posada vrati i da se Severna Koreja izvini, a želeli su čak da traže i kompenzaciju shodno sa međunarodnim pravom.

Pjongjangu se ovo nije dopalo. Narednih par meseci obeležile su tenzije i mali okršaji između SAD i Severne Koreje. Nekoliko dana ranije specijalne snage Severne Koreje su skoro uspele da ubiju predsednika Južne Koreje u Plavoj kući, koja je ekvivalent Beloj kući u SAD.



S druge strane, vrhovni general Pak Čang-kuk izjavio je da se USS Pueblo kretao vodama Severne Koreje, a ne međunarodnim. Pjongjang je tražio SAD da to prizna i da se izvini i obeća da se tako nešto više nikada neće ponoviti - dokumentovano. Vašington je prvo ignorisao ideju, ali su na kraju pristali i tako obustavili jednogodišnju diplomatsku sramotu kojoj su bili izloženi.

U tim mesecima, SAD koje su bile u ratu sa Vijetnamom stekle su veliko vojno prisustvo oko Južne Koreje, gde su raspoređivale nekoliko avio prevoznika. SSSR, ključni severnokorejski saveznik poslao je brodove u Japansko more. Scenografija je izgledala kao da se priprema jedan ozbiljan konflikt.

U međuvremenu zarobljena američka posada u Pjongjangu preživljavala je teror - glad, saslušanja, premlaćivanja i psihološko mučenje trajali su nešto manje od godinu dana. Komandant Lojd M. Bučer je čak izveden pred lažan streljački vod da bi „priznao" svoje greške kada su zapretili da će ubiti njegove ljude.

Za Severnokoreance, brod je bio pravo bogatstvo za špijunažu zahvaljujući svoj tehnologiji koju je posedovao i priručnicima za rukovanje. Zanimljivo je da je posada SAD u momentu preuzimanja broda pokušala da uništi mnoge stvari na njemu, ali stručnjaci veruju da je velika vrednost pala u ruke Severne Koreje, tačnije pripadnika KGB u SSSR.

Inače, tadašnji američki predsednik Lindon Džonson susreo se sa ozbiljnim zahtevima da se osveti Severnoj Koreji. Štaviše, postojali su i ratni planovi, koji su uključivali nulekarne napade. Srećom, Džonson je bio uzdržan i želeo je diplomatskim putem i tajnim pozivima da reši spor.

Džek Čevers, koji je napisao knjigu o incidentu sa Pueblom, zapitao se da li bi Trampova administracija pokazala ovakvu uzdržanost ako bi se suočila sa sličnom provokacijom.



Posada je puštena na slobodu pred Božić, a SAD su se izvinile Severnoj Koreji i potpisale dokument da se tako nešto više neće ponoviti. Šteta je ipak učinjena - Severna Koreja je ponizila Ameriku i postigla svoj cilj. Danas, trofej Hladnog rata usidren je u reci Potong kao deo ratnog muzeja u Pjongjangu.

Otimanje američkog broda dobar je podsednik da je režim Kima Džonga-una, sada već trećeg naslednika diktature, nepredividiv etnitet koji ne poštuje međunarodna pravila. Tokom Drugog svetskog rata SAD i SSSR su imali jasan dogovor oko špijunskih brodova - ne dirajte nas, nećemo ni mi vas. SAD je pogrešno procenila Pjongjang smatrajući da će poštovati ista pravila. Ali, nisu.

I, takva potcenjivanja ništa manje nisu opasna ni danas.

(informer.rs)
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120157
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7768 times
Status: Online

Re: Korejski poluotok

Post by Krokodil Behko » 22 Jan 2018, 17:47

srculence7 wrote: 22 Jan 2018, 16:23
Krokodil Behko wrote: 20 Jan 2016, 10:12
Sjeverna Koreja napravila alkoholno piće od kojeg nema mamurluka

Sjeverna Koreja tvrdi kako je njihov naučnik izumio moćno alkoholno piće od kojeg konzumenti nemaju posljedice, pa ni mamurluk.

Image
Prema navodima Pyongyang Timesa, eksperti su na ovome radili četiri godine, a jedan od tajnih dijelova recepta je taj što su šećer u piću Koryo zamijenili sastojcima iz kuhane i zapečene glutenske riže. Rezultat je taj da piće sadrži između 30 i 40 posto alkohola i cijene ga mnogi eksperti, kao i konzumenti koji vole ova pića, jer je ukusno i ne uzrokuje mamurluk. Zbog njegovih sastojaka koji važe za izuzetno zdrave, smatraju ga eliksirom života.

Zapečena glutenska riža sadži esencijalne aminokiseline, anorganske sastojke i vitamine koji pomažu tijelu da brzo rastopi masnoće u tijelu, te je zbog toga ovo omiljeno piće Kima Jong-una. Također, izumitelji tvrde da poboljšava zdravstveno stanje, brzo uklanja umor, daje snagu i otvara apetit.

Koryo je osvojio seriju priznanja u indsutriji pića i hrane Sjeverne Koreje, kao i medalju za kvalitet.
Da li sme ovo da se iznese preko granice? :hm :ooo

Kako će, ako su pod sankcijama?
Eto ti viskija, i u njemu ima riže :D
online

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18087
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3711 times
Been thanked: 3615 times
Status: Offline

Re: Korejski poluotok

Post by srculence7 » 22 Jan 2018, 17:59

Krokodil Behko wrote: 22 Jan 2018, 17:47 Kako će, ako su pod sankcijama?
Eto ti viskija, i u njemu ima riže :D
Pa ne znam za alkohol ali pročitala sam ovo :oo
"Zbog nejednake i ponekad nepostojeće međunarodne primene (sankcija), Severna Koreja ne oseća konkretan uticaj mnogih restrikcija, i još izvozi zabranjenu robu, kao što su oružje, minerali i statue"...
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120157
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7768 times
Status: Online

Re: Korejski poluotok

Post by Krokodil Behko » 22 Jan 2018, 18:01

srculence7 wrote: 22 Jan 2018, 17:59
Krokodil Behko wrote: 22 Jan 2018, 17:47 Kako će, ako su pod sankcijama?
Eto ti viskija, i u njemu ima riže :D
Pa ne znam za alkohol ali pročitala sam ovo :oo
"Zbog nejednake i ponekad nepostojeće međunarodne primene (sankcija), Severna Koreja ne oseća konkretan uticaj mnogih restrikcija, i još izvozi zabranjenu robu, kao što su oružje, minerali i statue"...

Drž se ti viskija, škotski/irski/američki - nebitno. Pusti ove likove, oni malo kaskaju za standardima :hihi
online

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18087
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3711 times
Been thanked: 3615 times
Status: Offline

Re: Korejski poluotok

Post by srculence7 » 26 Jan 2018, 02:34

Kako deca žive u Severnoj Koreji

Da li se život dece iz Severne Koreje razlikuje od života naše dece?
Evo kako protiče detinjstvo u najzatvorenijoj zemlji na svetu.

Image

-Prvo što novorođena beba dobije jeste socijalni status "songbun". Na ovaj način, vlada smatra bebu lojalnom, promenljivom ili neprijateljskom. "Songbun" se nasleđuje od oca i određuje koju školu će dete pohađati, na kom univerzitetu će se školovati i da li će moći da postane član Radničke partije.

Image

- Obrazovanje započinje u vrtiću. Od 4. godine, deca mogu pohađati vrtić ako njihovi roditelji to žele. Kada napune 5 godina, moraju ga pohađati po naredbi vlade. Svako dete koje želi da ide u školu, mora da pohađa vrtić barem godinu dana.

Image

- Neka deca koja žive u sirotištima, zapavo imaju roditelje. Razlog tome je što mnogi mladi roditelji ne mogu priuštiti podizanje dece. Usvojeni siročići mogu biti vraćeni u sirotište iz istog razloga.

Image

- U školama, učenici uče ruski jezik i biografije vođa zemlje. Neki predmeti su čak posvećeni popularizaciji revolucionarnih programa Kim Il Sunga, Kim Džong Il i Kim Džong Una. Zajedno sa ruskim, uče i engleski jezik, ali na početnom nivou jer ne koriste stane knjige. Sa 10 godina, svi učenicu stupaju u Zajednicu korejske dece i počinju da posećuju političke mitinge.

Image

- Deca provode slobodne vreme u hobi klubovima. Na primer, u centru Pjongjanga postoji palata za školarce u kojoj deca mogu da uče o kompjuterima, muzici, umetnosti. Mogu da se bave sportom i slično. Takvi klubovi postoje i u manjim okruzima i oni su normalan deo školovanja. Rezultat su prelepi dečiji koncerti.

Image

- Časovi i druga dešavanja puni su ideološke propagande. U hodnicima škola nalaze se politički posteri, a u knjigama propagandni tekstovi. Organizuju se političke predstave. Za vreme velikih praznika, deca organizuju vojne parade, oblače vojne uniforme i marširaju sa kartonskim automobilima i raketnim bacačima.

Image

- Za decu postoji mnogo više zabave nego što izgleda. Ako roditelji imaju dovoljno novca, mogu da vode decu u bioskop da gledaju 3D filmove, zoološki vrt, ili zabavni park. Ako je novac problem, deca mogu gledati crtane filmove na televiziji, ali samo korejske. Postoji mnogo festivala sa muzikom i obiljem slatkiša.

Detinjstvo u Severnoj Koreji je na kraju krajeva, samo detinjstvo. Istina, možda nije tako bezbrižno kao u nekim drugim zemljama, ali je i dalje zabavno.

(fokuzz)
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

Indigo NT
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 146
Joined: 16 Dec 2010, 17:48
Contact:
Status: Offline

Re: Korejski poluotok

Post by Indigo NT » 26 Jan 2018, 09:53

srculence7 wrote: 26 Jan 2018, 02:34
Image

(fokuzz)
hahhaha, nesto najjace sto sam vidio
“Ništa ne mijenja tvoje mišljenje o prijatelju tako sigurno kao uspjeh – tvoj ili njegov.”
http://www.plagijati.info/ | Bosanska imena | http://najboljicitati.com/

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Korejski poluotok

Post by Melek » 26 Jan 2018, 09:57

A kad se vrsi obrezivanje?
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120157
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7768 times
Status: Online

Re: Korejski poluotok

Post by Krokodil Behko » 26 Jan 2018, 10:20

Indigo NT wrote: 26 Jan 2018, 09:53
srculence7 wrote: 26 Jan 2018, 02:34
Image

(fokuzz)
hahhaha, nesto najjace sto sam vidio

Da znaš. :plavi

Da ih nema, trebalo bi ih izmisliti.
online

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18087
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3711 times
Been thanked: 3615 times
Status: Offline

Re: Korejski poluotok

Post by srculence7 » 26 Jan 2018, 15:41

Moja reakcija na to :lupa
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Korejski poluotok

Post by Nice try » 26 Jan 2018, 16:30

Djeca ne znaju za bolje i njima je sve to sasvim uredu i ne pate za nekim drugim stvarima.
Samo, ovdje se spominje kako je u većim gradovima, a u manjim je situacija daleko gora sigurno.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18087
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3711 times
Been thanked: 3615 times
Status: Offline

Re: Korejski poluotok

Post by srculence7 » 26 Jan 2018, 16:35

Nice try wrote: 26 Jan 2018, 16:30 Djeca ne znaju za bolje i njima je sve to sasvim uredu i ne pate za nekim drugim stvarima.
Samo, ovdje se spominje kako je u većim gradovima, a u manjim je situacija daleko gora sigurno.
Deca provode slobodne vreme u hobi klubovima. Na primer, u centru Pjongjanga postoji palata za školarce u kojoj deca mogu da uče o kompjuterima, muzici, umetnosti. Mogu da se bave sportom i slično. Takvi klubovi postoje i u manjim okruzima i oni su normalan deo školovanja. Rezultat su prelepi dečiji koncerti.
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18087
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3711 times
Been thanked: 3615 times
Status: Offline

Re: Korejski poluotok

Post by srculence7 » 28 Feb 2018, 04:14

11 činjenica koje dokazuju koliko je Kim Jong Un fascinantan čovek :oo

Nema mnogo informacija o najmlađem diktatoru na svetu. On ne govori o svom ličnom životu, a u njegovoj zvaničnoj biografiji možete pronaći neke prilično čudne stvari. Jedina šansa da saznamo nešto o ovm čoveku jeste da čitamo izveštaje veoma pažljivih novinara ili južnokorejskih obaveštajaca. Evo nekih interesantnih činjenica o najnepredvidljivijem političaru današnjice. Možda nije toliko strašan?

1. Nepoznat datum rođenja

Kim Jong Un je rođen 8. januara ili 6. jula 1982. godine, ili možda 1983. godine. Ili možda 1984. godine. Čemu takva misterija? Rečeno je da vođa želeo da izgleda starije i zrelije, pa je njegov zvanična godina rođenja 1982. Međutim, obaveštajci iz Južne Koreje tvrde da je Kim Jong Un rođen dve godine kasnije. U svakom slučaju, on je jedan od najmlađih lidera na svetu.

Image

2. Njegove obrve su sve kraće

Na fotografijama iz različitih godina, jasno je uočljivo da se nešto čudno dešava sa obrvama severnokorejskog lidera: one su sve kraće. Veruje se da je to namerno uradio kako bi više ličio na svog oca, Kim Jong Ila. Naravno, ovo je samo teorija, a bilo bi još čudnije da se Kim Jong Un dotakne ove teme u nekom od zvaničnih govora.

Image

3. Njegovo detinjstvo je misterija

Ovaj čovek takođe ne želi da objavljuje fotografije iz svog detinjstva. Međutim, 2014. godine, ova i još neke fotografije prikazane su na velikom ekranu za vreme velikog vojnog praznika u Koreji. Navodno, to su slike vođe zemlje iz detinjstva, ali niko ne zna zasigurno da li je to tačno.

Image

4. On bira devojke za lokalni pop bend

U Severnoj Koreji postoji pop muzika, ali ni slična onoj koju mi znamo. Na primer, umesto muzičara sa dugom kosom kakvu obično imaju pop pevači u svojim bendovima, severnokorejski bendovi su vojni orkestri. U spotovima, oni moraju da pokažu kako dobro žive ljudi u Severnoj Koreji. Jedan od najpoznatijih ženskih bendova u Severnoj Koreji jeste “Moranbong”. Govori se da vođa lično bira devojke za bend.

Image

5. On ima nekoliko zvaničnih titula

Naravno, on je "Vrhovni vođa Demokratske Narodne Republike Koreje, vođa Partije i vođa Naroda."

Takođe:

- "Novi početak"
- "Briljantan drug"
- "Genije iznad svih"
- "Maršal Severne Koreje" (od 2012. godine)

Osim toga, on je diplomirao fiziku na univerzitetu Kim Il Sung i ekonomiju na privatnom fakultetu HELP u Maleziji.

Image

6. Obrazovao se u Švajcarskoj pod drugim imenom

U veoma prestižnoj školi blizu Berna u Švajcarskoj, bio je učenik iz Severne Koreje od 1998- do 2000. godine. On je registrovan kao član ambasade. Teško je na osnovu ove fotografije reći da li se radi o budućem vođi Severne Koreje. Međutim, ljudi koji su učili sa njim sigurni su da se radi o Kim Jong Unu lično. Sećaju se da je bio zabavan i da ga je sport interesovao više od politike - i nije bio dobar učenik.

Image

7. Voli košarku i prijatelj je sa Dennis Rodmanom

Isti školski drugari tvrde je u mladosti Kim Jong Un stalno crtao košarkašku zvezdu Michael Jordana . Istina je da političar voli košarku. 2013. godine, upoznao je Dennisa Rodmana i pokazao mu svoje sopstveno ostrvo. Uprkos ogromnim razlika između njih dvojice, postali su prijatelji. Dennis kaže: "Možda je psihopata, ali ja to nisam primetio".

Image

8. Smeje se na svakoj fotografiji

Možda izgleda malo čudno što se vođa toliko ozbiljne zemlje toliko smeje, ali to radi sa razlogom: mora da pokaže ljudima da je on oličenje radosti.

Image

9. Ima frizuru kao hipster

Smešna je, ali nema ničeg čudnog u frizuri Kim Jong Una. Zapravo, ovo je obična vojna frizura. Možete je videti na Bredu Pittu u filmu "Bes" i na milionima hipstera širom sveta. Frizura diktatora izgleda čudno samo zato što je on nosi na pogrešan način. On čudno češlja kosu, što loše izgleda zbog njegovog oblika lica. Glasine kažu da ne veruje berberinima i da se sam šiša.

Image

10. Ne mora da ide u kupatilo

Barem u to veruje narod u Severnoj Koreji. Isto važi i za njegovog oca, Kim Jong Ila (što možete pročitati u njegovoj zvaničnoj
biografiji).

Image

11. Kada bi Kim Jong Un smršao, ovako bi izgledao:

Image

(fokuzz) :DD
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Korejski poluotok

Post by Konsultant » 28 Feb 2018, 04:17

Jedan od najpoznatijih ženskih bendova u Severnoj Koreji jeste “Moranbong”. Govori se da vođa lično bira devojke za bend.
:inasab :srce

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18087
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3711 times
Been thanked: 3615 times
Status: Offline

Re: Korejski poluotok

Post by srculence7 » 28 Feb 2018, 04:19

Sviđaju ti se njihove obrve Kons? :hihi
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Korejski poluotok

Post by Konsultant » 28 Feb 2018, 04:21

Nije ko u Heidi. Mah....Pokvario me Rumson, kaze samo kosooko. Sta cu povodljiv sam.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Korejski poluotok

Post by Nice try » 28 Feb 2018, 08:55

Bio bi još veća faca da malo smrša
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120157
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7768 times
Status: Online

Re: Korejski poluotok

Post by Krokodil Behko » 28 Feb 2018, 10:13

10. Ne mora da ide u kupatilo

Istina, uglavnom kaki na usta :kafa
online

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Korejski poluotok

Post by rethna » 28 Feb 2018, 16:50

Sta ce mu obrve kad se ne znoji Image
Question everything.

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: Krokodil Behko and 17 guests