Afganistan

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

Ruana
Status: Offline

Re: Stravične ispovijesti o narkomaniji u Afganistanu

Post by Ruana » 15 Apr 2013, 12:39

Po stoti put, kakve veze ima sta pise, procitaj knjigu "lovac na zmajeve" mislim da se tako na nasem zove i vidjeces Kabul prije dolaska amera.
Poznajem masu Afganistanaca i svi kazu da su talibani americki produkt, i da droga nije uopste bila zastupljena ovoliko kao kad su oni dosli.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120522
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7000 times
Been thanked: 7956 times
Status: Online

Re: Stravične ispovijesti o narkomaniji u Afganistanu

Post by Krokodil Behko » 23 Aug 2013, 11:25

Ruana wrote:Po stoti put, kakve veze ima sta pise, procitaj knjigu "lovac na zmajeve" mislim da se tako na nasem zove i vidjeces Kabul prije dolaska amera.
Poznajem masu Afganistanaca i svi kazu da su talibani americki produkt, i da droga nije uopste bila zastupljena ovoliko kao kad su oni dosli.
Ne čitam sve što mi preporuče. Trebalo bi mi 1000 života da sve to iščitam a možda mi ne bi bilo zanimljiuvo. Nekako mi se čini da su talibani eventualno, neželjeno dijete iz vanbračne zajednice S. Arabije i USA. Kako god okreneš, mora se sagledati realnije. Ne mogu ni ti kauboji biti toliko uticajni u svijetu, pa da u nekoj zemlji sa toliko jakom predislamskom tradicijom a potom i islamskom, postave neki pokret koji će decenijama vedriti i oblačiti i to uz podršku naroda. Nemoguće je cijeli narod zavesti. Slabo ti šta mogu lijepog napisati o S. Arabiji a ipak nisam Mrki :D
Đubrad na vlasti - u svakom pogledu. Iskrivljivači vjere. Talibani su i njihov eksperiment. Željeli su da vide dokle bi dogurali ako bi krenuli s masovnim izvozom svoje ideologije kao što su Rusi nekada izvozili svoju revoluciju. od nekih dvadesetak direktnih učesnika u terorističkom napadu na USA, njih 15 su sigurno Saudijci. I opet ništa. Invazija je izvršena na Afganistan jer je tamo nesretna sirotinja i lakše se dogovoriti da se tamo pošalje sila. Kao da je neko lud pa ne zna za američke biznise i invazije zbog istih. Samo skrećem pažnju i na one koji im obilato pomažu u tome. Sutra kad bi USA pošle da izvrše invaziju na Iran, čvrsto sam uvjeren da bi za to dobili podršku predmetne S. Arabije a kod nas bi bilo tolikih majmuna da bi još to i podržali jer eto, bože moj, Iranci su šije i treba ih .ebati. U to se uvjerismo ovih dana a u vezi sa onom nagradom za ubistvo profesora sa FIN.
online

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Afganistan

Post by Bla » 02 Dec 2013, 10:04

US odlazi sljedeće godine. što je relativno blizu. Gledam sad nekakvu emisiju, kako im je posao naglo počeo da opada nakon što je Obama najavio da se povlače 2014. Uopšte me ne bi začudilo da opet krenu sa međusobnim krvljenjem.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Afganistan

Post by Lebowski » 11 Dec 2013, 16:19

Karzai: Amerika mi konstantno prijeti

Afganistanski predsjednik kaže da se Amerika ponaša kao kolonijalna sila, te traži da prekine sa ubistvima civila i da pusti afganistanske državljane iz zatvora u Guantanamu.

"Pitam Amerikance - zašto afganistanski narod mora ispaštati zbog rata protiv terorizma? Zašto napadate afganistanske kuće zbog prisustva talibana i tako uzrokujete patnju i smrt mnogih žena i djece?", pita se Karzai.

On je u intervjuu za francuski list Le Monde istakao da SAD koristi bespilotne letjelice da ubiju jednog teroristu u Afganistanu, jer smatraju da je jedan Afganistanac manje vrijedan od jednog Amerikanca.

"Mislim da Amerikanci trebaju imati isto poštovanje prema afganistanskom djetetu kao i prema djetetu u SAD-u", rekao je.

'Prijetnje SAD-a'

Podsjetio je na to kako SAD od njega traži da potpiše sporazum o prisustvu američkih vojnika u Afganistanu i nakon 2014. godine.

"Prijete mi konstantno. Prijete da nam neće pomoći u vezi sa isplatom plata i da će Afganistan uvesti u građanski rat", kazao je Karzai.

On je odbio potpisati sporazum o sigurnosti između Afganistana i SAD-a, pozvavši ih da prije potpisivanja sporazuma prekinu sa svim vojnim operacijama protiv civila u Afganistanu.

Tražio je, također, povratak svih afganistanskih državljana iz zatvora u Guantanamu.

Karzaija su na čelo Afganistana postavile zapadne sile krajem 2001. godine, nakon pada režima talibana, nakon čega je 2004, a zatim i 2009. godine, izabran za predsjednika te zemlje.

Anadolija
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Afganistan

Post by Spanac_113 » 11 Dec 2013, 16:26

demokratija van on van :valja

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Afganistan

Post by Spanac_113 » 11 Dec 2013, 16:27

a koliko se navcica nakro otkako su ga ameri demokratski izabrali to nije greda :D

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Avganistan

Post by Lebowski » 05 Feb 2014, 19:03

Avganistan legalizovao premlaćivanje žena!

Image

Mala promjena avganistanskog krivičnog zakona imaće ogromne posljedice u zemlji u kojoj su 'ubistva iz časti' i prisilni brakovi svakodnevica, piše The Guardian. Naime novi avganistanski zakon će omogućiti muškarcima da fizički napadaju svoje žene, djecu i sestre, bez straha od sudskog kažnjavanja, poništavajući tako godine sporog napretka u borbi protiv nasilja u ovoj zemlji.

Mala, ali značajna promjena u avganistanskom kaznenom zakonu zabranjuje rodbini optužene osobe da svjedoči protiv nje, piše The Guardian. Većina slučajeva nasilja nad ženama u Avganistanu događa se u krugu porodice, tako da će zakon koji je parlament već usvojio, a čeka još samo potpis predsjednika Hamida Karzaija, djelotvorno utišati žrtve, kao i većinu potencijalnih svjedoka njihove patnje.

Prema novom zakonu, tužioci nikada ne bi mogli doći na sud kao Sahar Gul, maloljetna nevjesta čija ju je tazbina okovala lancima u podrumu i izgladnjivala, zapalila i pretukla kad je odbila raditi kao prostitutka za njih. Žene poput 31-godišnje Sitare, čiji je nos i usne odrezao njen suprug krajem prošle godine, nikada ne bi mogla ustati protiv svojih napadača da je ovaj zakon prije donesen, podsjeća The Guardian.

'Ubistva iz časti' koja izvršavaju očevi i braća koji ne odobravaju žensko ponašanje biće gotovo nemoguće kazniti. Prisilni brak i prodaja ili trgovanje kćerkom iz osvete ili da se podmiri dug će takođe biti uglavnom izvan kontrole zakona u zemlji u kojoj je i inače rijetkost kažnjavanje zlostavljanja.

Human Rights Watch je kazao da će ovaj zakon 'pustiti zlostavljače žena i djevojaka s lanca'.

Promjena se događa u dijelu krivičnog zakona pod naslovom 'Zabrana propitivanja pojedinca kao svjedoka'. Drugi na koje se odnosi zabrana su djeca, ljekari i branioci optuženoga.

Veze s Vašingtonom, koje su loše već godinama, još su se više pogoršale.

Zemlje koje su potrošile milijarde dolara ne bi li se poboljšalo avganistansko pravosuđe i ljudska prava danas su uglavnom usmjerene na sigurnost te se povlače iz avganistanske politike.

Heather Barr iz Human Rights Watcha je kazala kako su protivnici ženskih prava ohrabreni posljednjih godinu dana, čim su vidjeli priliku da unazade njihova prava. Naglasila je kako je još od maja prošle godine bilo poznato da bi ovaj zakon mogao biti donesen, ali se o tome nije govorilo javno.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

Bambi
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5425
Joined: 20 Feb 2012, 17:30
Location: Grad celika,a ime mu je Zenica
Status: Offline

Re: Avganistan legalizovao premlaćivanje žena!

Post by Bambi » 05 Feb 2014, 19:05

Ja bih premlatila onog ko je uveo ovaj zakon :kafa

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Avganistan legalizovao premlaćivanje žena!

Post by laganini » 05 Feb 2014, 19:09

..i vjerojatno i u afganistanu neki kažu kako žene imaju dovoljna prava...kako sve triba gledat s odmakom...
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

dacina_curica
Status: Offline

Re: Avganistan legalizovao premlaćivanje žena!

Post by dacina_curica » 05 Feb 2014, 19:14

De ba, mani se teorije relativiteta na ovakvim temama. :roll

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Avganistan legalizovao premlaćivanje žena!

Post by laganini » 05 Feb 2014, 19:15

..zašto dc ..misliš da je bih primjer u pravima...ili hrvatska...
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

dacina_curica
Status: Offline

Re: Avganistan legalizovao premlaćivanje žena!

Post by dacina_curica » 05 Feb 2014, 19:23

Ne, ne mislim.
Samo kazem da je potpuno bahato i bezobrazno relativizirati nesto poput zakona koji ne samo odobrava vec i, u okruzenju poput ovog (Afganistana) u kojem tradicija kapu kroji, takoreci podstice na ubistvo.
Nema tu "nekome je to normalno". Po toj mentalnoj kontrukciji mozemo reci i da je genocid opravdano djelo jer je nekome "normalan", pa onda mozemo krenuti i u stavke tipa djecije prostitucije, pedofilije i ostalih vrsta zlostavljanja i tako u nedogled...jer ruku na srce - uvijek postoji NEKO kome je to normalno.

Ruana
Status: Offline

Re: Avganistan legalizovao premlaćivanje žena!

Post by Ruana » 05 Feb 2014, 20:08

dacina_curica wrote:Ne, ne mislim.
Samo kazem da je potpuno bahato i bezobrazno relativizirati nesto poput zakona koji ne samo odobrava vec i, u okruzenju poput ovog (Afganistana) u kojem tradicija kapu kroji, takoreci podstice na ubistvo.
Nema tu "nekome je to normalno". Po toj mentalnoj kontrukciji mozemo reci i da je genocid opravdano djelo jer je nekome "normalan", pa onda mozemo krenuti i u stavke tipa djecije prostitucije, pedofilije i ostalih vrsta zlostavljanja i tako u nedogled...jer ruku na srce - uvijek postoji NEKO kome je to normalno.
:pusa

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Avganistan legalizovao premlaćivanje žena!

Post by Zagorka » 05 Feb 2014, 20:13

skoro na jednoj temi (bio je dan prava zena,ili nesto slicno)pisala sam statistike koje sam cula na dnevniku hr,za broj premlaćivanih i ubijenih zena u hr,od strane partnera......porazno......tako da ne mislis lagahni da ste se u tom smislu previse odmakli,znaci divljastvo je prisutno.....na zalost......balkan nema kome sta reci.....laf nije legalno a ubiše puru....
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37927
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Avganistan legalizovao premlaćivanje žena!

Post by Pasaga » 05 Feb 2014, 20:13

dacina_curica wrote:Ne, ne mislim.
Samo kazem da je potpuno bahato i bezobrazno relativizirati nesto poput zakona koji ne samo odobrava vec i, u okruzenju poput ovog (Afganistana) u kojem tradicija kapu kroji, takoreci podstice na ubistvo.
Nema tu "nekome je to normalno". Po toj mentalnoj kontrukciji mozemo reci i da je genocid opravdano djelo jer je nekome "normalan", pa onda mozemo krenuti i u stavke tipa djecije prostitucije, pedofilije i ostalih vrsta zlostavljanja i tako u nedogled...jer ruku na srce - uvijek postoji NEKO kome je to normalno.
Oni vaze za propagatore nekog ispravnog islama.....
Nemislim da ima igdje vece pedofilije i djecije prostitucije kao kod njih.
Te zakone sto usvajaju,samo okrecu vodu na svoj mlin.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Ruana
Status: Offline

Re: Avganistan legalizovao premlaćivanje žena!

Post by Ruana » 05 Feb 2014, 20:18

Zagorka wrote:skoro na jednoj temi (bio je dan prava zena,ili nesto slicno)pisala sam statistike koje sam cula na dnevniku hr,za broj premlaćivanih i ubijenih zena u hr,od strane partnera......porazno......tako da ne mislis lagahni da ste se u tom smislu previse odmakli,znaci divljastvo je prisutno.....na zalost......balkan nema kome sta reci.....laf nije legalno a ubiše puru....
Tako je zeguljo.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Avganistan legalizovao premlaćivanje žena!

Post by laganini » 05 Feb 2014, 20:25

Ruana wrote:
Zagorka wrote:skoro na jednoj temi (bio je dan prava zena,ili nesto slicno)pisala sam statistike koje sam cula na dnevniku hr,za broj premlaćivanih i ubijenih zena u hr,od strane partnera......porazno......tako da ne mislis lagahni da ste se u tom smislu previse odmakli,znaci divljastvo je prisutno.....na zalost......balkan nema kome sta reci.....laf nije legalno a ubiše puru....
Tako je zeguljo.
Ljudi jeli moguce ja stanem na stranu prava zena a one me napadnu

Boze sto je ovo
.
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

Ruana
Status: Offline

Re: Avganistan legalizovao premlaćivanje žena!

Post by Ruana » 05 Feb 2014, 20:31

laganini wrote:..i vjerojatno i u afganistanu neki kažu kako žene imaju dovoljna prava...kako sve triba gledat s odmakom...
Da imaju, bogate zene niko ne mlati, sirotinji je najlakse isprati mozak.

dacina_curica
Status: Offline

Re: Avganistan legalizovao premlaćivanje žena!

Post by dacina_curica » 05 Feb 2014, 20:32

Ne napada te bolan niko! :roll

A zenama ne treba niko da im staje na stranu, da ih je jednostavno pustiti na miru i da uzivaju u ravnopravnosti...Ali Utopija je ipak samo knjiga....

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Avganistan legalizovao premlaćivanje žena!

Post by Zagorka » 05 Feb 2014, 20:36

Nemoj nas vala braniti,ako je to branjenje. :oo I nisi napadnut,samo govorim da zene tuku i u Bosni,i u Hercegovini,i u Hrvatskoj......činjenica........znamo mi da afganistan prednjači,nije to ništa novo,samo kazem da ga pratimo u stopu.....
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 84 guests