Francuska

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: Macron stao u odbranu djevojke koja je uvrijedila Islam

Post by MunDzi » 14 Feb 2020, 18:11

Od njenog verbalnog neukusa je tragicnija cinjenica da policija mora da cuva jednu balavicu od nekih uvredjenih muslimana.
U prevodu, bezbjednost njenog zivota je u pitanju.
Zaista, koliko te neko moze uvrijediti da bi policija morala da ga cuva od tebe!!!!!!
Van pameti.
Treba poraditi na takvoj neproporcionalnoj reakciji.

Dorian
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6229
Joined: 20 Sep 2019, 17:27
Status: Offline

Re: Macron stao u odbranu djevojke koja je uvrijedila Islam

Post by Dorian » 14 Feb 2020, 18:15

Dok žestoko reaguješ, nisi siguran u sebe.

Ako si siguran u svoju snagu, ne trebaš ni reagovati. Znaš da ti uvrede drugih ne mogu naštetiti.

Tako se recimo ponaša katolička crkva. Reaguju ali mirno i civilizovano i time daju utisak da su toliko jaki da bilo šta drugi da urade ne mogu im ništa, sigurni su u svoju poziciju i moć.

Imidž je jako važan.

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Macron stao u odbranu djevojke koja je uvrijedila Islam

Post by Rockefeller » 14 Feb 2020, 20:32

Dorian wrote: 14 Feb 2020, 17:36
Rockefeller wrote: 14 Feb 2020, 16:59

Znaju. Bili su tamo dugi niz godina. Pričamo o socijalnoj mobilnosti koje u europskim državama ima jako malo. I pričamo o ksenofobiji i u tim okvirima islamofobiji koja je problem broj jedan u Europi.
Znači ovako:

Dođe, recimo Pakistanac, u Evropu. I kaže, ja hoću da dobijem posao itd, ali neću da prihvatim vaše zakone o ljudskim pravima, slobodi vjeroispovijesti i vrijeđanja vjeroispovijesti, slobodu da mi se kćer obrazuje gdje hoće, radi gdje hoće, uda za koga hoće ili seksa a ne uda jer to ima pravo u ovoj zemlji, to hoću ja da joj određujem. Hoću da dobijem sve od Evrope, ali da ne prihvatim moralna, društvena, običajna itd pravila te Evrope od koje hoću posao, socijalu, školstvo, zdravstvo itd. Pa čak neću ni da poštujem zakone koji su u suprotnosti sa mojom religijom ili mojom tradicijom.

A ako me neko bude ružio zato što ta moralna, društvena, običajna itd pravila te Evrope ne prihvatam, ili zakone koji mi se ne sviđaju, onda ću vam bombu u autobus ili metro jer mi vrijeđate vjeru i kulturu.

I onda se čudi islamofobiji.

Baška pitanje što je onda uopšte i dolazio u tu Evropu koja ga vrijeđa?
Njegov dolazak u Europu je socijalni ugovor. Nije dobila i dala samo jedna strana nego obje uzajamno. Koliko on mora poštovati druge toliko i drugi moraju poštovati njega i njegov integritet. Postoje pravila u okviru kojih se trebaju ponašati i ja upravo govorim o takvim ljudima - ljudima koji su diskriminisani na osnovu stereotipa.

Imam ja jedan primjer i iz vlastitog života. Jednom sam za novu godinu putovao sa autobusom preko hrvatske granice i u tom autobusu je bio i jedan momak iz Bangladeša a živi u Njemačkoj. Ja znatiželjan upoznao se sa momkom pa sam odatle i dobio informacije.

Na hrvatskoj granici svi smo prošli bez problema. Njega zato što izgleda k'o Pakistanac (ustvari to i jeste na neki način) je hrvatska policija zadržala pola sata. Ispitivali su ga sve moguće i još kad se nadodaju poteškoće u sporazumijevanju objektivno jeste bilo nekih pola sata - toliko da mu je cijeli autobus dao aplauz kad je ušao.
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

Dorian
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6229
Joined: 20 Sep 2019, 17:27
Status: Offline

Re: Macron stao u odbranu djevojke koja je uvrijedila Islam

Post by Dorian » 14 Feb 2020, 21:14

To što ja tražim bolji život, ne znači da oni od kojih ga tražim imaju obavezu da mi ga daju .

Mogu mi s punim pravom reći da me ne žele, da ostanem kući i gradim bolji život tu gdje živim.

A to znači da sam ja taj koji mora da prihvati uslove onih od kojih tražim pomoć. Kad već bježim od obaveze da svoju kuću mijenjam nabolje.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83788
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10909 times
Been thanked: 16210 times
Status: Offline

Re: Macron stao u odbranu djevojke koja je uvrijedila Islam

Post by Fuddo » 14 Feb 2020, 21:16

Rockefeller wrote: 14 Feb 2020, 20:32
Dorian wrote: 14 Feb 2020, 17:36

Znači ovako:

Dođe, recimo Pakistanac, u Evropu. I kaže, ja hoću da dobijem posao itd, ali neću da prihvatim vaše zakone o ljudskim pravima, slobodi vjeroispovijesti i vrijeđanja vjeroispovijesti, slobodu da mi se kćer obrazuje gdje hoće, radi gdje hoće, uda za koga hoće ili seksa a ne uda jer to ima pravo u ovoj zemlji, to hoću ja da joj određujem. Hoću da dobijem sve od Evrope, ali da ne prihvatim moralna, društvena, običajna itd pravila te Evrope od koje hoću posao, socijalu, školstvo, zdravstvo itd. Pa čak neću ni da poštujem zakone koji su u suprotnosti sa mojom religijom ili mojom tradicijom.

A ako me neko bude ružio zato što ta moralna, društvena, običajna itd pravila te Evrope ne prihvatam, ili zakone koji mi se ne sviđaju, onda ću vam bombu u autobus ili metro jer mi vrijeđate vjeru i kulturu.

I onda se čudi islamofobiji.

Baška pitanje što je onda uopšte i dolazio u tu Evropu koja ga vrijeđa?
Njegov dolazak u Europu je socijalni ugovor. Nije dobila i dala samo jedna strana nego obje uzajamno. Koliko on mora poštovati druge toliko i drugi moraju poštovati njega i njegov integritet. Postoje pravila u okviru kojih se trebaju ponašati i ja upravo govorim o takvim ljudima - ljudima koji su diskriminisani na osnovu stereotipa.

Imam ja jedan primjer i iz vlastitog života. Jednom sam za novu godinu putovao sa autobusom preko hrvatske granice i u tom autobusu je bio i jedan momak iz Bangladeša a živi u Njemačkoj. Ja znatiželjan upoznao se sa momkom pa sam odatle i dobio informacije.

Na hrvatskoj granici svi smo prošli bez problema. Njega zato što izgleda k'o Pakistanac (ustvari to i jeste na neki način) je hrvatska policija zadržala pola sata. Ispitivali su ga sve moguće i još kad se nadodaju poteškoće u sporazumijevanju objektivno jeste bilo nekih pola sata - toliko da mu je cijeli autobus dao aplauz kad je ušao.
Jednom su i mene tako zadrzali, a uopste ne izgledam ko pakistanac, ne znam sto.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Macron stao u odbranu djevojke koja je uvrijedila Islam

Post by Rockefeller » 14 Feb 2020, 21:19

Možda k''o Bosanac. Tebe nisu pitali gdje radiš i takve stvari.
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53240
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1875 times
Been thanked: 14898 times
Status: Online

Re: Macron stao u odbranu djevojke koja je uvrijedila Islam

Post by HAVANA » 14 Feb 2020, 21:21

Fuddo wrote: 14 Feb 2020, 21:16
Rockefeller wrote: 14 Feb 2020, 20:32

Njegov dolazak u Europu je socijalni ugovor. Nije dobila i dala samo jedna strana nego obje uzajamno. Koliko on mora poštovati druge toliko i drugi moraju poštovati njega i njegov integritet. Postoje pravila u okviru kojih se trebaju ponašati i ja upravo govorim o takvim ljudima - ljudima koji su diskriminisani na osnovu stereotipa.

Imam ja jedan primjer i iz vlastitog života. Jednom sam za novu godinu putovao sa autobusom preko hrvatske granice i u tom autobusu je bio i jedan momak iz Bangladeša a živi u Njemačkoj. Ja znatiželjan upoznao se sa momkom pa sam odatle i dobio informacije.

Na hrvatskoj granici svi smo prošli bez problema. Njega zato što izgleda k'o Pakistanac (ustvari to i jeste na neki način) je hrvatska policija zadržala pola sata. Ispitivali su ga sve moguće i još kad se nadodaju poteškoće u sporazumijevanju objektivno jeste bilo nekih pola sata - toliko da mu je cijeli autobus dao aplauz kad je ušao.
Jednom su i mene tako zadrzali, a uopste ne izgledam ko pakistanac, ne znam sto.
Mene golog skinuli na doljanima. I jednog jarana, poznatog muzicara. To nas je izvadilo. On sve viko ljudi ovo je negativan publicitet, zastooo? :haha
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83788
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10909 times
Been thanked: 16210 times
Status: Offline

Re: Macron stao u odbranu djevojke koja je uvrijedila Islam

Post by Fuddo » 14 Feb 2020, 21:24

Rockefeller wrote: 14 Feb 2020, 21:19 Možda k''o Bosanac. Tebe nisu pitali gdje radiš i takve stvari.
Pa nisu me nista pitali, uzeli mi pasos i jedno sat vremena citav autobus samo mene ceko.
Onaj narod poceo da dobaciva, istIrraajjj ga, hajmo mi, vozi.
Sreca bio neki ok lik, onaj dzeri turs iz viteza, kaze sjedi, necu nidje bez tebe.
Jebo me svak ako i danas znam sto smo da Zagreba isli 12 sati, sjecam se da je proso i kroz Knin, sto je tuda iso, pojma nemam.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Macron stao u odbranu djevojke koja je uvrijedila Islam

Post by Rockefeller » 14 Feb 2020, 21:25

Dorian wrote: 14 Feb 2020, 21:14 To što ja tražim bolji život, ne znači da oni od kojih ga tražim imaju obavezu da mi ga daju .

Mogu mi s punim pravom reći da me ne žele, da ostanem kući i gradim bolji život tu gdje živim.

A to znači da sam ja taj koji mora da prihvati uslove onih od kojih tražim pomoć. Kad već bježim od obaveze da svoju kuću mijenjam nabolje.
Oni imaju puno pravo da kaže da me ne žele i jedino to je od njih i pošteno. Država ima dvjestotinjak. Oni koji traže pomoć završe na kraju na minimalcu u toj državi. Ja im je ne bih tražio makar zemlju jeo.

Oni trebaju čovjeka-radnika ti im se nudiš, oni trebaju - ti nudiš. Ti trebaš posao, oni nude. Ti trebaš - oni nude. To je trgovina. Razmjena. Prodaja. Obje strane daju i primaju.
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

Dorian
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6229
Joined: 20 Sep 2019, 17:27
Status: Offline

Re: Macron stao u odbranu djevojke koja je uvrijedila Islam

Post by Dorian » 14 Feb 2020, 21:29

Rockefeller wrote: 14 Feb 2020, 21:25
Dorian wrote: 14 Feb 2020, 21:14 To što ja tražim bolji život, ne znači da oni od kojih ga tražim imaju obavezu da mi ga daju .

Mogu mi s punim pravom reći da me ne žele, da ostanem kući i gradim bolji život tu gdje živim.

A to znači da sam ja taj koji mora da prihvati uslove onih od kojih tražim pomoć. Kad već bježim od obaveze da svoju kuću mijenjam nabolje.
Oni imaju puno pravo da kaže da me ne žele i jedino to je od njih i pošteno. Država ima dvjestotinjak. Oni koji traže pomoć završe na kraju na minimalcu u toj državi. Ja im je ne bih tražio makar zemlju jeo.

Oni trebaju čovjeka-radnika ti im se nudiš, oni trebaju - ti nudiš. Ti trebaš posao, oni nude. Ti trebaš - oni nude. To je trgovina. Razmjena. Prodaja. Obje strane daju i primaju.
Više im se ljudi nudi nego što njima treba. Ako ti ne pristaneš na uslove, iza tebe čekaju u redu milioni koji će pristati

Lijepo je imati visoko mišljenje o sebi, ali svako je zamjenjiv i bez svakoga se može. Nije Amerika propala kada je ubijen Kenedi, neće ni Evropa što će nekog Pakistanca ili Bosanca mršnuti nazad.

User avatar
prog321
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3682
Joined: 16 Jan 2020, 13:20
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Macron stao u odbranu djevojke koja je uvrijedila Islam

Post by prog321 » 14 Feb 2020, 21:31

Otišao si da radiš posao u njemačkoj. U državi u kojoj je nijemac napravio nijemcima da žive i rade.
Ti kao stranac si samo gost u toj državi i moraš se njihovih pravila pridržavati.
Šta je tu nejasno ?

Tebe su zaposlii jer si jeftiniji i više radiš od rođenog nijemca. Ništa drugo.
Da mogu naći nijemca za te pare, tebe ne bi ni pogledali.
It's a morbid observation, but if every one on earth just stopped breathing for an hour, the greenhouse effect would no longer be a problem.

Dorian
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6229
Joined: 20 Sep 2019, 17:27
Status: Offline

Re: Macron stao u odbranu djevojke koja je uvrijedila Islam

Post by Dorian » 14 Feb 2020, 21:38

A kako si jeftiniji, druge Nijemce gazda tjera da rade za manje plate plašeći ih da će zaposliti tebe umjesto njih. I ti očekuješ da te ti Nijemci vole? A uz to imaš drugačije običaje, religiju itd.

I onda priđeš sisatoj Njemici u dopičnjsku, ona kaže da ne voli muslimane i ti postaviš bombu u autobus od bijesa što je svi Nijemci taslače, a ti bi ali ne možeš.
Last edited by Dorian on 14 Feb 2020, 21:42, edited 1 time in total.

Dorian
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6229
Joined: 20 Sep 2019, 17:27
Status: Offline

Re: Macron stao u odbranu djevojke koja je uvrijedila Islam

Post by Dorian » 14 Feb 2020, 21:39

Nije čudo što populisti i desnica jačaju...

User avatar
prog321
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3682
Joined: 16 Jan 2020, 13:20
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Macron stao u odbranu djevojke koja je uvrijedila Islam

Post by prog321 » 14 Feb 2020, 21:42

Ma nijemci ih mrzeeee. Iz dna duše.
Ovi moji što sam išao u srednju sa njima više se i ne kriju.
Postiraju sve anti-imigraciona sranja na fejsbuku.
Tačno se zapitam jesu li to isti ljudi sa kojima sam jeo za istim stolom.
It's a morbid observation, but if every one on earth just stopped breathing for an hour, the greenhouse effect would no longer be a problem.

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Macron stao u odbranu djevojke koja je uvrijedila Islam

Post by Rockefeller » 14 Feb 2020, 21:46

Fuddo wrote: 14 Feb 2020, 21:24
Rockefeller wrote: 14 Feb 2020, 21:19 Možda k''o Bosanac. Tebe nisu pitali gdje radiš i takve stvari.
Pa nisu me nista pitali, uzeli mi pasos i jedno sat vremena citav autobus samo mene ceko.
Onaj narod poceo da dobaciva, istIrraajjj ga, hajmo mi, vozi.
Sreca bio neki ok lik, onaj dzeri turs iz viteza, kaze sjedi, necu nidje bez tebe.
Jebo me svak ako i danas znam sto smo da Zagreba isli 12 sati, sjecam se da je proso i kroz Knin, sto je tuda iso, pojma nemam.
Marinko kren'o u Zagreb da polaže prijemni. :oo

Ne, bar ja shvatam da se oko ovog zayebavamo. Taj momak, dodaj one studente iz Nigerije i još raznih tih situacija... Mislim da oko toga uopće može biti debate da li postoje stereotipi o tim ljudima ili ne.

Da se razumijemo postoje i o Bosancima: da smo gradjevinci i jeftina radna snaga ali bar u Njemačkoj ili Sloveniji postoji nekakva socijalna mobilnost. Čak šta više zadnje vrijeme čujem Slovence kako govore kao "neće više ni oni" tj. Bosanci što je dobar znak.
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Macron stao u odbranu djevojke koja je uvrijedila Islam

Post by Rockefeller » 14 Feb 2020, 21:54

Dorian wrote: 14 Feb 2020, 21:29 Više im se ljudi nudi nego što njima treba. Ako ti ne pristaneš na uslove, iza tebe čekaju u redu milioni koji će pristati

Lijepo je imati visoko mišljenje o sebi, ali svako je zamjenjiv i bez svakoga se može. Nije Amerika propala kada je ubijen Kenedi, neće ni Evropa što će nekog Pakistanca ili Bosanca mršnuti nazad.
Neka pristanu. I sam kažeš da je svako zamjeniv i bez svakog se može.
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
grunf
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 599
Joined: 11 Jan 2020, 10:01
Status: Offline

Re: Macron stao u odbranu djevojke koja je uvrijedila Islam

Post by grunf » 15 Feb 2020, 01:03

Rockefeller wrote: 14 Feb 2020, 16:44
grunf wrote: 14 Feb 2020, 08:18
Bosanski forum bi se pretvorio u crkveni magazin kada bi nas napustili likovi poput Rokfelera.

Ateista koji cezne za vizijom muslimanskog Komonvelta.

Koji krep...
Nisam ja ateista.
Sve sto si napisao u svojih tri hiljade i kusur komentara moglo je da stane u dvije recenice:Mi radimo na tome da ojacamo bosnjacke familije. Da izgledaju vise kao Ikanovici(Bajro Ikanovic op. a.), a manje kao Fazlinovici.
Glup sam!

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Macron stao u odbranu djevojke koja je uvrijedila Islam

Post by Socrates » 15 Feb 2020, 01:09

Kad mu prije pročita sve komentare?
. . . . . . . . .

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Macron stao u odbranu djevojke koja je uvrijedila Islam

Post by Hannibal » 15 Feb 2020, 01:20

HAVANA wrote: 14 Feb 2020, 08:12 Jadan djeci da kupim nesta.I dam divce petobanku.2 sata me peglali,sreca samo par bilo i nekako se zavrsi.Najgore odakle ti,haj reci uletice mu u kucu,boga pitaj sta ce naci,pa poslije ce na belaju zavrsit.Jedva nekako smrljo da mi je vozac kamiona iz hr dao...
auu postovanje za ovo
🐽

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4104 times
Contact:
Status: Offline

Re: Macron stao u odbranu djevojke koja je uvrijedila Islam

Post by ina » 15 Feb 2020, 09:54

Ne znam vala ko je tu gori. Ona ili oni koji su se toliko uzjepurili na osip nerazmisljanja.
Svijest ima sidrište.

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests