Sirija

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Sirija

Post by KOMESAR » 25 Feb 2018, 21:06

gaga wrote: 25 Feb 2018, 21:00
KOMESAR wrote: 25 Feb 2018, 20:48
gaga wrote: 25 Feb 2018, 20:44
KOMESAR wrote: 25 Feb 2018, 20:36

Svakog pilota koji bude uhvacen treba ziva oguliti i onda posoliti. Nema vecih zlocinaca od njih.
Vecina ti pilota su krscani,ortodoxi,zato i rade to sto rade,Asad se ne pojavljuje vec nekoliko mjeseci,mislim da taj smrad se nalazi u Rusiji.
Asad je legalni predsjednik i jedan od rijetkih koji je imo dovoljno pameti da ostane ziv.
Zlocinac nece dugo
Poceo si se mijesati u bozije? :jok
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Sirija

Post by rethna » 26 Feb 2018, 01:17

gaga wrote: 25 Feb 2018, 20:44
KOMESAR wrote: 25 Feb 2018, 20:36
gaga wrote: 25 Feb 2018, 20:11
storm wrote: 25 Feb 2018, 20:05

Nije ti to neko riješenje...
Kako behko kaže, eto sad nema zapadnih sila u djelovanju...Assad sa rusima melje čitavo područje u svrhu mira?
Ma da.zato su i saveznici srusili citav Drezden mada je Njemacka kapitulirala.Sve u cilju osvete,sila Boga ne moli.Zavrsice se i ovaj rat,bice sudjeno mnogima.Ne bih bio u kozi ovih pilota i njihovih familija do pedesetog koljena kada se zavrsi rat.Nadam se da ce Rusi izgraditi ono sto je sruseno.
Svakog pilota koji bude uhvacen treba ziva oguliti i onda posoliti. Nema vecih zlocinaca od njih.
Vecina ti pilota su krscani,ortodoxi,zato i rade to sto rade,Asad se ne pojavljuje vec nekoliko mjeseci,mislim da taj smrad se nalazi u Rusiji.
Podavno se spekulisalo i suskalo kako bi Asad mogao dobiti azil u Rusiji, dok se bude vrsilo komadanje Sirije izmedju Rusije i Amerike.
Gdje ce Kurdi i sta ce biti s njima?
Question everything.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37923
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2957 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Sirija

Post by Pasaga » 26 Feb 2018, 04:34

Kurde i ostali sljam ce da stite cionisti,ameri ...
Do posljednjeg .....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Sirija

Post by storm » 26 Feb 2018, 08:08

Pasaga wrote: 26 Feb 2018, 04:34 Kurde i ostali sljam ce da stite cionisti,ameri ...
Do posljednjeg .....
Ti si vec ne znam koji, da tu nazivas kurde sljamom...
35 milijuna ljudi tako lagano svrstate?
Koji je kriterij?
Isto tako su i Jezidi sljam, predvidjam...a da niste u zivotu nikog sreli...samo nisu pravi, eto :hm
Kakvih sam primjeraka sreo, ne postoji nacija, da tom logikom ne bi mogao ustvrditi da je odredjena nacija teski sljam...
Pogotovo jer u migracijske tokove budu ukljuceni uglavnom ljudi sa dna ljestvice i vrlo bi jednostavno bilo zakljuciti, eto svi su takvi...
Jednako odredjeni broj ljudi tu misli i prva im je asocijacija na bosance....rovokopaci i kriminalci...
Ne svidja vam se?!
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Sirija

Post by Nice try » 26 Feb 2018, 08:13

Ne mislim da bilo kakvo svrstavnje vodi negdje dobro.
Pogledajte slike,pa zar iko može biti imun na patnje djece.Takve patnje i tragediju....ne znam.
Šta je tako vrijedno svega toga.
Meni je danima stvarno muka od ratova ......uvijek najneviniji stradaju.Kakav život :(
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96637
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34576 times
Been thanked: 21246 times
Contact:
Status: Online

Re: Sirija

Post by Rum » 26 Feb 2018, 09:12

storm wrote: 26 Feb 2018, 08:08
Pasaga wrote: 26 Feb 2018, 04:34 Kurde i ostali sljam ce da stite cionisti,ameri ...
Do posljednjeg .....
Ti si vec ne znam koji, da tu nazivas kurde sljamom...
35 milijuna ljudi tako lagano svrstate?
Koji je kriterij?
Isto tako su i Jezidi sljam, predvidjam...a da niste u zivotu nikog sreli...samo nisu pravi, eto :hm
Kakvih sam primjeraka sreo, ne postoji nacija, da tom logikom ne bi mogao ustvrditi da je odredjena nacija teski sljam...
Pogotovo jer u migracijske tokove budu ukljuceni uglavnom ljudi sa dna ljestvice i vrlo bi jednostavno bilo zakljuciti, eto svi su takvi...
Jednako odredjeni broj ljudi tu misli i prva im je asocijacija na bosance....rovokopaci i kriminalci...
Ne svidja vam se?!
I mi smo sljam za druge drzave ne mnoze nas sa nulom
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Sirija

Post by Socrates » 26 Feb 2018, 09:18

storm wrote: 26 Feb 2018, 08:08
Pasaga wrote: 26 Feb 2018, 04:34 Kurde i ostali sljam ce da stite cionisti,ameri ...
Do posljednjeg .....
Ti si vec ne znam koji, da tu nazivas kurde sljamom...
35 milijuna ljudi tako lagano svrstate?
Koji je kriterij?
Isto tako su i Jezidi sljam, predvidjam...a da niste u zivotu nikog sreli...samo nisu pravi, eto :hm
Kakvih sam primjeraka sreo, ne postoji nacija, da tom logikom ne bi mogao ustvrditi da je odredjena nacija teski sljam...
Pogotovo jer u migracijske tokove budu ukljuceni uglavnom ljudi sa dna ljestvice i vrlo bi jednostavno bilo zakljuciti, eto svi su takvi...
Jednako odredjeni broj ljudi tu misli i prva im je asocijacija na bosance....rovokopaci i kriminalci...
Ne svidja vam se?!
Sam će ga Bog znati sta je u pitanju. :hm Ako iskljucim licni animozitet pojedinca jer je sreo 2,5, 10, 100, ili 102 Kurda, moje lično mišljenje je da je tipicni jugoslavenski sindrom u pitanju.

U Jugoslaviji, po svemu sudeći, svi narodi i pojedinci su bili potpuno ravnodušni sto se tiče sudbine Albanaca na Kosovu. Bilo bratstvo i jedinstvo, a Kosovare ko yebe, nek' se pate. Dok nije zakucala Mecka na svačija vrata. :cudi

Tako sad mislim da su Kurdi bliskoistocni "Albanci" u razmišljanju bivsejugoslovena. Mora neki narod biti sljam.
. . . . . . . . .

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Sirija

Post by Melek » 26 Feb 2018, 09:23

storm wrote: 26 Feb 2018, 08:08
Pasaga wrote: 26 Feb 2018, 04:34 Kurde i ostali sljam ce da stite cionisti,ameri ...
Do posljednjeg .....
Ti si vec ne znam koji, da tu nazivas kurde sljamom...
35 milijuna ljudi tako lagano svrstate?
Koji je kriterij?
Isto tako su i Jezidi sljam, predvidjam...a da niste u zivotu nikog sreli...samo nisu pravi, eto :hm
Kakvih sam primjeraka sreo, ne postoji nacija, da tom logikom ne bi mogao ustvrditi da je odredjena nacija teski sljam...
Pogotovo jer u migracijske tokove budu ukljuceni uglavnom ljudi sa dna ljestvice i vrlo bi jednostavno bilo zakljuciti, eto svi su takvi...
Jednako odredjeni broj ljudi tu misli i prva im je asocijacija na bosance....rovokopaci i kriminalci...
Ne svidja vam se?!
Pretpostavljam da Pasaga ima u mislima sve one silne demonstracije Kurda u Svedskoj koji su, kad je u Bosni i Hercegovini bio u jeku najzesci val genocida i etnickog ciscenja protestovali upravo zbog toga sto se BiH daje toliki znacaj a njih se zapostavilo na politicko-humanitarnom polju. Oni koji imaju 30% mjesta u turskom parlamentu, imali su i u Iraku itd.. Da ne govorim o tipicno kurdskim porodicnim ekstravagancijama koje svako malo isplivaju barem ovdje u svedskoj javnosti. Ekstravagancije tipa brat ubio sestru jer je dobio takvu direktivu od roditelja da spasi porodici "obraz" jer se mala udala za Sveda itd itd..

Premda, u pravu si. Ne treba praviti stereotipe. :cudi
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Sirija

Post by Socrates » 26 Feb 2018, 09:27

Desetine naroda imaju takve "ekstravagancije".

Mjesta u parlamentu ništa ne znače. Koliko su mjesta u jugoslovenskom parlamentu imali Bošnjaci, Hrvati, i ostali? Jel' to ista značilo?

O političkim preferencijama sto se tiče drugih naroda ne bih, jer tu ima toliko nelogičnosti.
. . . . . . . . .

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Sirija

Post by Melek » 26 Feb 2018, 09:32

Ma da, samo kad konstatujes da je bagri krivo sto ih se ne tretira dok druge kolju na mile oci, i to sve vidis, cujes i dozivis, jer o tome zvanicno trube, nije lako a ne ye..t im mater, bez obzira na obzire. Medjutim SAD ih je dohakala ista sudbina, mozda bi sad i mi trebali izaci na proteste slicnog tipa :hm
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Sirija

Post by Socrates » 26 Feb 2018, 09:39

Pa dobro, to je možda bio jedan glupav potez njihovih vodja u dijaspori.

Treba uzeti u obzir da ovo nije sad njih stiglo, nego traje vjekovima.
. . . . . . . . .

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Sirija

Post by rethna » 26 Feb 2018, 11:32

Pasaga wrote: 26 Feb 2018, 04:34 Kurde i ostali sljam ce da stite cionisti,ameri ...
Do posljednjeg .....
Poredjenja radi da izvines, Kurdi su obican toaletni papir u citavom ovom poretku. Kada zapadnjaci pobrisu sto trebaju i sto se moze, biti ce odbaceni, da se razgrade ili da ih neko sapere.
Question everything.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Sirija

Post by storm » 26 Feb 2018, 11:57

rethna wrote: 26 Feb 2018, 11:32
Pasaga wrote: 26 Feb 2018, 04:34 Kurde i ostali sljam ce da stite cionisti,ameri ...
Do posljednjeg .....
Poredjenja radi da izvines, Kurdi su obican toaletni papir u citavom ovom poretku. Kada zapadnjaci pobrisu sto trebaju i sto se moze, biti ce odbaceni, da se razgrade ili da ih neko sapere.
Stvar je u tome, da smo svi mi toaletni papir za velike igrače.... svi balkanci, bliski istok ( izuzev Turske) itd....
Interesi USA, Rusije, Kine, KSA, Izraela, Turske rade svoje...
Ne bih ja na zapadnjake samo stavio stigmu prljavštine....imaju jednakovrijedne partnere (ili po potrebi suparnike) na istoku planete...
a super im je kad se frkču međusobno male role toalet papira....još je lakši posao, koji su zacrtali...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: Sirija

Post by gaga » 26 Feb 2018, 16:03

Ne treba praviti stereotipe,medjutim za srbe su Nijemci koji su u Kragujevcu ubili nekoliko hiljada ljudi,sljam.Kaze se,ubili ih Nijemci,ne neki njemacki strazar,nego Nijemci.Kurdi su sebi dali pretjeran znacaj osokoljeni podrskom Amerike.Naravno da ne treba citav narod nazivati sljamom.
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: Sirija

Post by gaga » 26 Feb 2018, 16:08

storm wrote: 26 Feb 2018, 11:57
rethna wrote: 26 Feb 2018, 11:32
Pasaga wrote: 26 Feb 2018, 04:34 Kurde i ostali sljam ce da stite cionisti,ameri ...
Do posljednjeg .....
Poredjenja radi da izvines, Kurdi su obican toaletni papir u citavom ovom poretku. Kada zapadnjaci pobrisu sto trebaju i sto se moze, biti ce odbaceni, da se razgrade ili da ih neko sapere.
Stvar je u tome, da smo svi mi toaletni papir za velike igrače.... svi balkanci, bliski istok ( izuzev Turske) itd....
Interesi USA, Rusije, Kine, KSA, Izraela, Turske rade svoje...
Ne bih ja na zapadnjake samo stavio stigmu prljavštine....imaju jednakovrijedne partnere (ili po potrebi suparnike) na istoku planete...
a super im je kad se frkču međusobno male role toalet papira....još je lakši posao, koji su zacrtali...
Od ovih zemalja koje si nabrojao,jedino Amerika nije drzava(naravno i Izrael,privremena naseobina cionista),nego institucija koja zahvaljujuci sili ima uticaj.Nema ni neke istorije niti je istorijski vazna,od postanka,220 godina je u ratovima.Da nema silu,niko je ne bi sljivio jedan posto.
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Sirija

Post by storm » 26 Feb 2018, 16:18

Nije samo sila...tu je gospodarstvo od kojeg i putem cijeg tehnoloskog razvoja napreduje cijeli svijet...
I taj opjevani istok, bi lagano mogao zakatanciti svoju galopirajucu privredu, da nema zapada i usa, sto tehnoloski sto potrosacki.
Nije sve crno bijelo.
A glede ratovanja to stoji...kad je usa proizvodnja naoružanja ispod 10%...u banani su...
A da li su drzave ili ne...hehe..to je sve
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Sirija

Post by Socrates » 26 Feb 2018, 16:21

storm wrote: 26 Feb 2018, 11:57
rethna wrote: 26 Feb 2018, 11:32
Pasaga wrote: 26 Feb 2018, 04:34 Kurde i ostali sljam ce da stite cionisti,ameri ...
Do posljednjeg .....
Poredjenja radi da izvines, Kurdi su obican toaletni papir u citavom ovom poretku. Kada zapadnjaci pobrisu sto trebaju i sto se moze, biti ce odbaceni, da se razgrade ili da ih neko sapere.
Stvar je u tome, da smo svi mi toaletni papir za velike igrače.... svi balkanci, bliski istok ( izuzev Turske) itd....
Interesi USA, Rusije, Kine, KSA, Izraela, Turske rade svoje...
Ne bih ja na zapadnjake samo stavio stigmu prljavštine....imaju jednakovrijedne partnere (ili po potrebi suparnike) na istoku planete...
a super im je kad se frkču međusobno male role toalet papira....još je lakši posao, koji su zacrtali...
Stvar je u tome..... :hm

Da ogromna većina od, recimo, 90% ljudi na dunjaluku sve političke vijesti i tokove tumači tako da potvrdi svoje prethodno formirane stavove. U narodu poznato kao Confirmation Bias.

Pročita vijest, upale mu se klikeri kako je nedavno pročitao dvije do tri internetske teorije zavjere, već je odlučio koga mrzi (Nasistizam Rules!!!!) i onda piše o politici.

Da se potrudi da zaista razumije svijet u kojem se nalazi, nema šanse. Da se potrudi da razumije istoriju i političku kompleksnost planete, makar od Drugog Svjetskog Rata, nema šanse. Pa nerijetko vidim da nemaju sklonost ni da se osvrnu na ulogu geografije u politici, što je beyond reasonable explanation. :cudi

Klasični primjer je Jauković. Kašikara jugonostalgicarska na iskljucive financijere za njega idealne političke opcije a medalja od onog koji mu je tu opciju pretvorio u opstu krvavu ludnicu 90-tih :lud

Ne kažem da su svi Jaukovici među diletantima političkim tumacima. On je ekstremni primjer.
. . . . . . . . .

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Sirija

Post by storm » 26 Feb 2018, 16:25

Socrates wrote: 26 Feb 2018, 16:21
storm wrote: 26 Feb 2018, 11:57
rethna wrote: 26 Feb 2018, 11:32
Pasaga wrote: 26 Feb 2018, 04:34 Kurde i ostali sljam ce da stite cionisti,ameri ...
Do posljednjeg .....
Poredjenja radi da izvines, Kurdi su obican toaletni papir u citavom ovom poretku. Kada zapadnjaci pobrisu sto trebaju i sto se moze, biti ce odbaceni, da se razgrade ili da ih neko sapere.
Stvar je u tome, da smo svi mi toaletni papir za velike igrače.... svi balkanci, bliski istok ( izuzev Turske) itd....
Interesi USA, Rusije, Kine, KSA, Izraela, Turske rade svoje...
Ne bih ja na zapadnjake samo stavio stigmu prljavštine....imaju jednakovrijedne partnere (ili po potrebi suparnike) na istoku planete...
a super im je kad se frkču međusobno male role toalet papira....još je lakši posao, koji su zacrtali...
Stvar je u tome..... :hm

Da ogromna većina od, recimo, 90% ljudi na dunjaluku sve političke vijesti i tokove tumači tako da potvrdi svoje prethodno formirane stavove. U narodu poznato kao Confirmation Bias.

Pročita vijest, upale mu se klikeri kako je nedavno pročitao dvije do tri internetske teorije zavjere, već je odlučio koga mrzi (Nasistizam Rules!!!!) i onda piše o politici.

Da se potrudi da zaista razumije svijet u kojem se nalazi, nema šanse. Da se potrudi da razumije istoriju i političku kompleksnost planete, makar od Drugog Svjetskog Rata, nema šanse. Pa nerijetko vidim da nemaju sklonost ni da se osvrnu na ulogu geografije u politici, što je beyond reasonable explanation. :cudi

Klasični primjer je Jauković. Kašikara jugonostalgicarska na iskljucive financijere za njega idealne političke opcije a medalja od onog koji mu je tu opciju pretvorio u opstu krvavu ludnicu 90-tih :lud

Ne kažem da su svi Jaukovici među diletantima političkim tumacima. On je ekstremni primjer.
Imaš JAUKovića i na forumu :D.

Inače, da....to je to :ok
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Sirija

Post by Socrates » 26 Feb 2018, 16:27

gaga wrote: 26 Feb 2018, 16:08
storm wrote: 26 Feb 2018, 11:57
rethna wrote: 26 Feb 2018, 11:32
Pasaga wrote: 26 Feb 2018, 04:34 Kurde i ostali sljam ce da stite cionisti,ameri ...
Do posljednjeg .....
Poredjenja radi da izvines, Kurdi su obican toaletni papir u citavom ovom poretku. Kada zapadnjaci pobrisu sto trebaju i sto se moze, biti ce odbaceni, da se razgrade ili da ih neko sapere.
Stvar je u tome, da smo svi mi toaletni papir za velike igrače.... svi balkanci, bliski istok ( izuzev Turske) itd....
Interesi USA, Rusije, Kine, KSA, Izraela, Turske rade svoje...
Ne bih ja na zapadnjake samo stavio stigmu prljavštine....imaju jednakovrijedne partnere (ili po potrebi suparnike) na istoku planete...
a super im je kad se frkču međusobno male role toalet papira....još je lakši posao, koji su zacrtali...
Od ovih zemalja koje si nabrojao,jedino Amerika nije drzava(naravno i Izrael,privremena naseobina cionista),nego institucija koja zahvaljujuci sili ima uticaj.Nema ni neke istorije niti je istorijski vazna,od postanka,220 godina je u ratovima.Da nema silu,niko je ne bi sljivio jedan posto.
Tvrditi da Amerika nema istoriju i značaj za današnji svijet je potpuno neutemeljeno.

Svi Ustavi modernog doba mnogo vise kopiraju iz američkog Ustava nego iz bilo čega drugog. Američka kultura je influensirala tvoj život mnogo vise nego sto si ti spreman da priznas.

Da ne govorim modernoj muzici, književnosti, filmu.

Jel' se vi nekad čitate, prijatelji?
. . . . . . . . .

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: Sirija

Post by gaga » 26 Feb 2018, 16:45

Posto se nalazim u Sweden,evo procitaj ovo,Husqvarna,poznata fabrika je radila i proizvodila kad Amerika nije ni bila samostalna,moderna drzava.
Toliko o toj drzavi.Vidis da su cak ukrali taj obelisk ispred Crne kuce.Ali sila nije Bogu draga,procice i to.
http://www.husqvarnagroup.com/sv/om/historia
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 43 guests