PALESTINA - Od rijeke do mora

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

Post Reply
Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Palestinski tinejdžer živ zapaljen

Post by Spanac_113 » 05 Jul 2014, 13:12

JERUSALEM - Muhamed Abu Kudair, Palestinac kojeg su, kako se vjeruje, oteli i ubili radikalni Jevreji, živ je zapaljen, pokazali su preliminarni rezultati autopsije. "Direktan uzrok smrti su opekotine od vatre i kasnije komplikacije", rekao je palestinski tužilac Muhamed al Vevi.

Image

Tenzije između Izraelaca i Palestinaca su u porastu zbog ubistva palestinskog tinejdžera, za koje se sumnja da je izvršeno iz osvete poslije pronalaska tijela tri izraelska tinejdžera na Zapadnoj obali.

Izraelski tinejdžeri oteti su 12. juna i kasnije su njihova tijela pronađena na Zapadnoj obali.

Kudair je otet sredinom sedmice u istočnom dijelu Jerusalima. Njegovo spaljeno tijelo pronađeno je nekoliko sati kasnije u šumi.

(Vijesti.ba/Srna)

Ruana
Status: Offline

Re: Palestinski tinejdžer živ zapaljen

Post by Ruana » 05 Jul 2014, 13:21

Ovo je strasno, ima li kraja ovome. Joj kud otvorih.

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Palestinski tinejdžer živ zapaljen

Post by Spanac_113 » 05 Jul 2014, 13:26

nek si otvorila.
otkako su ona tri momka nestala, izraelski drzavni vrh prijeti odmazdom otvoreno te su toku trodnevne potrage ubili 6 mladica koji nisu imali nikave veze sa otmicom.
po pronalasku mrtvih tijela mladih izraelaca dalo se na znanje svjetu cijelom da ce biti jos odmazde.
otimaju djete i zapale ga zivog.
dok se vojska postavlja na polozaje oko gaze ponovo.

ja ne znam kome i koliko trebam da j..... mater za ovakav nacin ponasanja fasisticke jedne zemlje kojoj svi ljube guzu.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Palestinski tinejdžer živ zapaljen

Post by storm » 05 Jul 2014, 13:29

Može im se.... njihovu drže usa i pola europe za muda i to ti je :bua

Hladno bi podnijeo da ih arapi pregaze :pusi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Palestinski tinejdžer živ zapaljen

Post by Spanac_113 » 05 Jul 2014, 13:30

i samo da jos dodam;
sram bilo svih koji idu u irak i siriju ratovat protiv siita dok se ovo desava svaki dan vec 60 godina.
sram vas bilo.

User avatar
POSAVLJAK
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2738
Joined: 24 Dec 2011, 13:53
Location: Wligorski okrug zapadno europskog centra na planini Arhipelagovog vrha
Contact:
Status: Offline

Re: Palestinski tinejdžer živ zapaljen

Post by POSAVLJAK » 05 Jul 2014, 13:38

Spanac_113 wrote:i samo da jos dodam;
sram bilo svih koji idu u irak i siriju ratovat protiv siita dok se ovo desava svaki dan vec 60 godina.
sram vas bilo.
idu u sveti rat, zar ne...

Ruana
Status: Offline

Re: Palestinski tinejdžer živ zapaljen

Post by Ruana » 05 Jul 2014, 16:32

Zato uvjek kazem mozda cu se ogrjesiti ali mi nije zao nijednog jedinog covjeka koji pogine u Iraku i Siriji ili bilo gdje, gdje izmedju sebe ratuju, pa kako ih nije stid ovog svakog ubijenog djeteta iz Palestine. Kako se ne boje Boga kad idu u "dzihad" u Siriju.
Dzihad je u Palestini, dzihad je dici svoj glas protiv ovih monstruma, dzihad je boriti se svim raspolozim sredstvima prot njih. Koliko je arapa da su samo po kamen bacali na ovu pascad dosad bi ih zaustavili.

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: PALESTINA

Post by Spanac_113 » 22 Aug 2014, 17:17

hamas streljanjem pogubio 11 izraelskih dousnika.
u slikama:
http://www.reuters.com/news/pictures/sl ... witter#a=2

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: PALESTINA

Post by KOMESAR » 22 Aug 2014, 18:52

Spanac_113 wrote:hamas streljanjem pogubio 11 izraelskih dousnika.
u slikama:
http://www.reuters.com/news/pictures/sl ... witter#a=2
Takve izdajice treba nabiti na kolac.Strijeljanje je nagrada.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37680
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2874 times
Been thanked: 2206 times
Status: Offline

Re: PALESTINA

Post by Pasaga » 22 Aug 2014, 18:56

KOMESAR wrote:
Spanac_113 wrote:hamas streljanjem pogubio 11 izraelskih dousnika.
u slikama:
http://www.reuters.com/news/pictures/sl ... witter#a=2
Takve izdajice treba nabiti na kolac.Strijeljanje je nagrada.
:ruke

..stacemo sa nasim....
kad se usvaja taj zakon.... :123 :123
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: PALESTINA

Post by KOMESAR » 22 Aug 2014, 19:16

Pasaga wrote:
KOMESAR wrote:
Spanac_113 wrote:hamas streljanjem pogubio 11 izraelskih dousnika.
u slikama:
http://www.reuters.com/news/pictures/sl ... witter#a=2
Takve izdajice treba nabiti na kolac.Strijeljanje je nagrada.
:ruke

..stacemo sa nasim....
kad se usvaja taj zakon.... :123 :123
Njih ćemo, ko Mladića, prepustiti crncima iz Afrike.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37680
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2874 times
Been thanked: 2206 times
Status: Offline

Re: PALESTINA

Post by Pasaga » 27 Aug 2014, 17:19

Iran: Palestici su srušili Izrael na koljena



Image



Iran je danas saopćio da su Palestinci postigli pobjedu i doveli svog izraelskog neprijatelja "na njihova koljena" tokom krvavog 50. dnevnog obračuna u Gazi. -Herojski palestinski narod otvorio je novu eru pobjedom otpora koja je dovela cionistički režim na koljena - navedeno je u saopćenju iranskog ministarstva spoljnih poslova, prenijela je agencija AFP Ta pobjeda, navelo je ministarstvo, otvorila je put konačnom oslobođenju svih okupiranih teritorija, posebno Jerusalema. Poslije sedam sedmica najsmrtonosnijeg palestinsko-izraelskog okršaja u posljednjoj deceniji, u utorak je stupio na snagu vremenski neograničen prekid vatre. Palestinski zvaničnik rekao je da dogovor o prekidu vatre uključuje i kraj izraelske osmogodišnje blokade Gaze. Kraj blokade bio je ključni zahtjev Palestinaca u postizanju primirja. Od početka konflikta, 8. jula, život je izgubilo 2.143 Palestinca i 70 Izraelaca. Ujedinjene nacije saopćile su da oko 70 posto palestinskih žrtava čine civili, dok su 64 poginula Izraelca bili vojnici. - See more at: http://www.avaz.ba/clanak/132586/iran-p ... Hjxq9.dpuf


Nek je i ovim jadnicima malo sunce granulo. :srce :srce :srce
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: PALESTINA

Post by Spanac_113 » 27 Aug 2014, 17:21

e jbg :grana
svaka im cast al bas 'na koljena'...ne znam nesto

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37680
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2874 times
Been thanked: 2206 times
Status: Offline

Re: PALESTINA

Post by Pasaga » 27 Aug 2014, 17:28

Spanac_113 wrote:e jbg :grana
svaka im cast al bas 'na koljena'...ne znam nesto
...kamen po kamen....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: PALESTINA

Post by Spanac_113 » 27 Aug 2014, 17:32

skupo kamenje neko Pasa moj.
svaki put mi padne na pamet ona kragujevacka prica, 100 civila za svakog njemackog vojnika. jebo to.
nista od ove price dok ameri i evropa (pichke) ne promjene plocu.

http://www.aljazeera.com/indepth/opinio ... 90462.html

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37680
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2874 times
Been thanked: 2206 times
Status: Offline

Re: PALESTINA

Post by Pasaga » 27 Aug 2014, 17:34

Spanac_113 wrote:skupo kamenje neko Pasa moj.
svaki put mi padne na pamet ona kragujevacka prica, 100 civila za svakog njemackog vojnika. jebo to.
nista od ove price dok ameri i evropa (pichke) ne promjene plocu.

http://www.aljazeera.com/indepth/opinio ... 90462.html
...nisam vican engleskom.... :p

Samo svabe moraju promjenit pricu,niko vise.... :djed
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: PALESTINA

Post by Spanac_113 » 27 Aug 2014, 17:35

u biti tu ti je lista zlocina izraela od 48' do danas.
i sta? nista, pickin dim.

ma i svabama mater vise...

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: PALESTINA

Post by laganini » 27 Aug 2014, 17:50

malo se ratovalo i opet na početak do nove granate....
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: PALESTINA

Post by Spanac_113 » 02 Oct 2014, 11:21

"Izraelu rok za povlačenje"

Palestinci traže da SB UN postavi rok do novembra 2016. za povlačenje izraelaca sa palestinskih teritorija okupiranih 1967. uključući i Istočni Jerusalim.

Image
Mahmud Abas (foto: Beta/AP)

Predlog rezolucije prosleđen je članicama Saveta bezbednosti pošto je palestinski predsednik Mahmud Abas u obraćanju Generalnoj skupštini UN prošlog petka najavio da će tražiti da Saveta odredi rok za povlačenje kao i da postaviti pravila za pregovore s Izraelom.

U nacrtu rezolcije, u koju je imala uvid agencija Asošijejted pres, potvrdujuje se odlučnost Saveta bezbednosti da doprinese postizanju mirnog rešenja kojim će biti okončana izraelska okupacija "bez odlaganja" i ispuniti vizija dve države.

Prema tom predlogu, Palestina će biti "nezavisna, suverena, demokratska i održiva država" koja će živeti pored Izreala u miru i bezbednosti u grancima od pre izbijanja Bliskoistočnog ratra 1967. godine.

U tom dokumentu se poziva na jačanje napora kroz pregovore za postizanje mirnog rešenja izraelsko-palestinskog sukoba i "pravičnog rešenja" statusa Jerusalima kao prestonice dve države.

Ključna odredbe predloga su "potpuno povlačenje Izraela, okupacione sile, sa svih palestinskih teritorija okupiranih od 1967. godine, uključujući Istočni Jerusalim, što je brže moguće i završeno u određenom vremenskom roku ne posle novembra 2016. i ostvarivanje nezavisnosti i suvereniteta države Palesitine i prava na samoodređenje palestinskog naroda".

Palestina ima status države posmatrača u UN, ali će se verovatrno suočiti s teškom borbom u Savetu bezbednosti UN gde SAD, najbliži saveznik Izraela, imaju pravo na veto koji su iskoristile za blokadu više rezolucija povezanih s Palestinom.

Abas je na sastanku s palestinskim vođstvom večeras u Ramali rekao da je nacrt predložen u petak kada je govorio i da se nada odgovoru u roku od mesec dana.

Palestinski predsednik je rekao da je bio pod pritiskom da ne podnese rezoluciju s rokom za povlačenje, a palestinski zvaničnici kažu da su SAD naznačile da će uložiti veto ako bude neophodno.

Američka ambasadorka pri UN Samanta Pauer rekla je juče, na pitanje o roku, da Vašington smatra da je jedini način za dogovoreno rešenje da dve strane dođu do njega pregovorima. Izraelski ambasador Ron Prosor rekao je povodom predloga rezolucije da "još jednom Palestinci pucaju na sve strane, promašujući pravu metu".

"Njihova navika da zaobilaze pregovore jednostranim akcijama i optuživanjem svih osim sebe samih, samo će pomeriti region još dalje od stabilnosti", rekao je Prosor.

'B92'

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37680
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2874 times
Been thanked: 2206 times
Status: Offline

Re: PALESTINA

Post by Pasaga » 02 Oct 2014, 19:51

Spanac_113 wrote:"Izraelu rok za povlačenje"

Palestinci traže da SB UN postavi rok do novembra 2016. za povlačenje izraelaca sa palestinskih teritorija okupiranih 1967. uključući i Istočni Jerusalim.

Image
Mahmud Abas (foto: Beta/AP)

Predlog rezolucije prosleđen je članicama Saveta bezbednosti pošto je palestinski predsednik Mahmud Abas u obraćanju Generalnoj skupštini UN prošlog petka najavio da će tražiti da Saveta odredi rok za povlačenje kao i da postaviti pravila za pregovore s Izraelom.

U nacrtu rezolcije, u koju je imala uvid agencija Asošijejted pres, potvrdujuje se odlučnost Saveta bezbednosti da doprinese postizanju mirnog rešenja kojim će biti okončana izraelska okupacija "bez odlaganja" i ispuniti vizija dve države.

Prema tom predlogu, Palestina će biti "nezavisna, suverena, demokratska i održiva država" koja će živeti pored Izreala u miru i bezbednosti u grancima od pre izbijanja Bliskoistočnog ratra 1967. godine.

U tom dokumentu se poziva na jačanje napora kroz pregovore za postizanje mirnog rešenja izraelsko-palestinskog sukoba i "pravičnog rešenja" statusa Jerusalima kao prestonice dve države.

Ključna odredbe predloga su "potpuno povlačenje Izraela, okupacione sile, sa svih palestinskih teritorija okupiranih od 1967. godine, uključujući Istočni Jerusalim, što je brže moguće i završeno u određenom vremenskom roku ne posle novembra 2016. i ostvarivanje nezavisnosti i suvereniteta države Palesitine i prava na samoodređenje palestinskog naroda".

Palestina ima status države posmatrača u UN, ali će se verovatrno suočiti s teškom borbom u Savetu bezbednosti UN gde SAD, najbliži saveznik Izraela, imaju pravo na veto koji su iskoristile za blokadu više rezolucija povezanih s Palestinom.

Abas je na sastanku s palestinskim vođstvom večeras u Ramali rekao da je nacrt predložen u petak kada je govorio i da se nada odgovoru u roku od mesec dana.

Palestinski predsednik je rekao da je bio pod pritiskom da ne podnese rezoluciju s rokom za povlačenje, a palestinski zvaničnici kažu da su SAD naznačile da će uložiti veto ako bude neophodno.

Američka ambasadorka pri UN Samanta Pauer rekla je juče, na pitanje o roku, da Vašington smatra da je jedini način za dogovoreno rešenje da dve strane dođu do njega pregovorima. Izraelski ambasador Ron Prosor rekao je povodom predloga rezolucije da "još jednom Palestinci pucaju na sve strane, promašujući pravu metu".

"Njihova navika da zaobilaze pregovore jednostranim akcijama i optuživanjem svih osim sebe samih, samo će pomeriti region još dalje od stabilnosti", rekao je Prosor.

'B92'
Ovo mogu smatrati gotovim vetom.
Nikakvi pregovori Palestinu nece uciniti drzavom.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests