Grbovi i zastave Bosne i Hercegovine..

Poznate ličnosti, ratovi, važni događaji

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15373
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 649 times
Been thanked: 2127 times
Status: Offline

Re: Maturantu u Srebrenici koji je nosio zastavu s ljiljanima škola smanjila vladanje

Post by Laser » 29 Jun 2019, 20:21

Femea wrote: 29 Jun 2019, 20:02
Laser wrote: 29 Jun 2019, 19:48

Nema nagrade.

Zastava sa ljiljanima je ratna zastava Armije BiH. Ta ih zastava podsjeća na životni promašaj. Prolilo se toliko krvi a dobio se samo čemer i jad.

Eh sad, pošto je yebeno teško išamarat sam sebe zbog zayeba, onda mrziš onog koji ti je pokvario planove, iako su planovi bili i ostali zayeb.
Razumijem i znala sam da si očekivao takav odgovor.
Ali ako razmišljamo zdravorazumski, kakva je uvreda načinjena profesorici i zbog čega sniženo vladanje???
Nema podloge za tako nešto a još luđe povezivati učenika sa ratnim dešavanjima, nije bio ni rođen.
Zato meni to liči na stranačkopolitički pritisak da se odreaguje, jer u suprotnom bi možda nekom izmakla stolica, čak toj istoj profesorici.
Kako god besmisleno.
Haj dobro.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
Femea
Propala kaladontašica 
Propala kaladontašica 
Posts: 25549
Joined: 24 Mar 2016, 17:26
Status: Offline

Re: Maturantu u Srebrenici koji je nosio zastavu s ljiljanima škola smanjila vladanje

Post by Femea » 29 Jun 2019, 20:22

Laser wrote: 29 Jun 2019, 20:21
Femea wrote: 29 Jun 2019, 20:02

Razumijem i znala sam da si očekivao takav odgovor.
Ali ako razmišljamo zdravorazumski, kakva je uvreda načinjena profesorici i zbog čega sniženo vladanje???
Nema podloge za tako nešto a još luđe povezivati učenika sa ratnim dešavanjima, nije bio ni rođen.
Zato meni to liči na stranačkopolitički pritisak da se odreaguje, jer u suprotnom bi možda nekom izmakla stolica, čak toj istoj profesorici.
Kako god besmisleno.
Haj dobro.
:yes


:D.
Prestala sam da se opterećujem moranjima i očekivanjima, bilo čijim, pa i svojim.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: Maturantu u Srebrenici koji je nosio zastavu s ljiljanima škola smanjila vladanje

Post by Krokodil Behko » 29 Jun 2019, 20:23

Chloe wrote: 29 Jun 2019, 13:42 Ugodnije, ljepșe i sigurnije se osjećam u Zagrebu nego pri posjetama Hercegovini.

Isti osjećaj sigurnosti sam doživjela u Beogradu, za razliku od RS. :cudi

To je zato što ovi iz HR i SR, ne smiju više voditi takve politike prema BiH, pa su ih izmjestili u BiH, da ih vode njihovi trabanti - do posljednjeg čovjeka, a sudeći po statistikama, to nije tako daleko. Nestanak Hrvata živi ćemo dočekati. Entitet će biti ostatku BiH, nešto kao Vojvodina u Srbiji. Kome od njih inje pravo, može da se preseli u HR, ili Tasmaniju (ako ih tamo budu htjeli), svejedno je.

toxic wrote: 29 Jun 2019, 18:37 Pa ovi izgleda ne odbijaju nego dele sakom i kapom :D.

Ono sto ne razumem je cemu strah ako im je HR zakon to tako dozvolio?

I sta znaci rodjenim hrvatima?
Ako neko ispunjava druge uslove, ne mora biti rodjen tamo da bi imao drzavljanstvo. Isto kao sto ni ovi drugi nemaju pravo na drzavljanstvo samo zato jer su rodjeni tamo :cudi

Zato što imaju status kakav niko nema na planeti. Istovremeno su konstitutivni narod u BiH, a računaju se i kao HR dijaspora, pa glasaju na njihovim izborima i imaju svoje vlastite delegate u Saboru HR. Pored toga, hoće trećinu vlasti u BiH i polovinu u entitetu FBiH, a nema ih ni 20% na nivou entiteta. Tamo gdje su većina, makar za 1%, zalažu se za građanski princip jedan čovjek-jedan glas, da bi uzeli sve, a tamo gdje ih nema ni 10%, zalažu se za konstutivnost, a to znači pola.
Isto to rade i Srbi u entitetu RS i drže sami svu vlast, a kad Bošnjaci, kao najbrojniji kažu, hoćemo sad i mi to na nivou cijele BiH, eh onda je to majorizacija.

Stvorene su dvije naciokrartije, koje se navodno bore za prava Hrvata i Srba, kao i za njihovu dobrobit, a u stvari Bošnjaci drže skoro svu ekonomiju u državi, jer oni nemaju rezervne domovine i disciplinovaniji su oko plaćanja poreza, razvoja biznisa, itd. Jedina snaga koji Hrvati i Srbi imaju u Bih, jeste ona koja proizilazi iz Ustava, a koji im omogućuje gradnju tih naciokratskih politika.,

Presudama Evropskog suda za ljudska prava (4 presude i peta je u toku) naložene su izmjene ustava i ovo stanje je kod njih neodrživo. Sve što mogu jeste da opstruiraju do vlastitog nestanka, pošto je broj Hrvata u BiH prepolovljen, u odnosu na predratni popis, a negativni priraštaj kod Srba je duplo veći nego u Srbiji, plus ogromno iseljavanje.

Laser wrote: 29 Jun 2019, 19:48
Nema nagrade.

Zastava sa ljiljanima je ratna zastava Armije BiH. Ta ih zastava podsjeća na životni promašaj. Prolilo se toliko krvi a dobio se samo čemer i jad.

Eh sad, pošto je yebeno teško išamarat sam sebe zbog zayeba, onda mrziš onog koji ti je pokvario planove, iako su planovi bili i ostali zayeb.

Nije ratna, sjedi jedan.

Chloe wrote: 29 Jun 2019, 18:46 :hm
Nema to veze sa domovnicama.

Odnos Hrvata iz Hrvatske, i odnos Hrvata iz BiH, prema BiH nije isti.... :cudi

Mog zeta Gorana nervira politika Hr prema BiH, jer se miješaju previșe, a zeta Slavku iz Viteza nervira što se Hercegovina nije pripojila Hrvatskoj. :cudi

Ne znam kako da objasnim vișe.

Može se Hercegovina pripojiti HR, kad god hoće - BEZ MOSTARA, STOCA I NEUMA.


Mutevelija wrote: 29 Jun 2019, 19:59 A realno sto smo mijenjali grb federacije :hm
Image

I što su Srbi morali mijenjati grb rsa
Image

Podloga za ljiljan je plave boje i to je dizajnirao neki retardirani žohar.
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37873
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2941 times
Been thanked: 2280 times
Status: Offline

Re: Maturantu u Srebrenici koji je nosio zastavu s ljiljanima škola smanjila vladanje

Post by Pasaga » 29 Jun 2019, 21:24

Nemoze nista ....,ni Grude-.... srce su BH ....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Maturantu u Srebrenici koji je nosio zastavu s ljiljanima škola smanjila vladanje

Post by Hannibal » 29 Jun 2019, 21:25

grude 😍
🐽

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15373
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 649 times
Been thanked: 2127 times
Status: Offline

Re: Maturantu u Srebrenici koji je nosio zastavu s ljiljanima škola smanjila vladanje

Post by Laser » 29 Jun 2019, 21:30

Krokodil Behko wrote: 29 Jun 2019, 20:23
Laser wrote: 29 Jun 2019, 19:48
Nema nagrade.

Zastava sa ljiljanima je ratna zastava Armije BiH. Ta ih zastava podsjeća na životni promašaj. Prolilo se toliko krvi a dobio se samo čemer i jad.

Eh sad, pošto je yebeno teško išamarat sam sebe zbog zayeba, onda mrziš onog koji ti je pokvario planove, iako su planovi bili i ostali zayeb.
Nije ratna, sjedi jedan.
Haj dobro.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Maturantu u Srebrenici koji je nosio zastavu s ljiljanima škola smanjila vladanje

Post by Podrinjac » 29 Jun 2019, 22:25

Na teritoriji gdje se miješaju tri različite zaračene kulture, nacije i religije, nadati se nekakvom suživotu je besmisleno.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Maturantu u Srebrenici koji je nosio zastavu s ljiljanima škola smanjila vladanje

Post by Mutevelija » 29 Jun 2019, 23:54

Da smo ateisti opet bi ovako bilo :kafa
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Maturantu u Srebrenici koji je nosio zastavu s ljiljanima škola smanjila vladanje

Post by Nice try » 01 Jul 2019, 08:46

Laser wrote: 28 Jun 2019, 17:30
Nice try wrote: 28 Jun 2019, 16:31 Vidiš,moj suživot nije ni bajka,ni naslov,već ga zaista živim....
Koji je magarac izmislio izraz "suživot".
Dal se suživot živi il se suživi? Kako se može suživit.

Dobro je reko Avdo Sidran ono o suživotu.
Riječ je izmišljena posebno za naše prilike :hihi
Ne život,ne gledanje preko nišana,već eto,jedni pored drugih,neko prisiljen,ustvari većina,ali eto...
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Maturantu u Srebrenici koji je nosio zastavu s ljiljanima škola smanjila vladanje

Post by Nice try » 01 Jul 2019, 08:50

Krokodil Behko wrote: 28 Jun 2019, 20:13
Nice try wrote: 28 Jun 2019, 16:31

Nemoj mi tim tonom,čitam sve što mi dođe pod ruku,ali ne znači da vjerujem.Vodim se svojim zdravim razumom i potrebom da u sredini ovakvoj kakva jeste,odgojim djecu koja neće gledati ljude kroz bilo kakve prizme.Nije lako,ali ide.

To je pogrešan način obrazovanja, pošto su prizme veoma dobre, a samim tim i poželjne, sve dok nam drugi o glavi rade.

I još jednom da ponovim da mi je žao što ovdje nema još forumaša koji aktivnije prate politiku i vide dalje od nosa.

Eto, ti sve vidiš. Ako je već tako, baš bih volio da znam kad su neki s takvim stavovima, učinili išta pod milim bogom korisno, protiv uzepeovaca i genocidaša?
Ne vidim Behko,nisam to ni tvrdila,ali gledaš na ovo malo površno i naivno.Ustvari više naivno.
Eto,bio si borac.
Ne postiže se ni puškom sve ono što bi se i moglo.
Politika sve određuje.Šta,gdje,kako i kome.

A na kraju krajeva,džaba i teritorije,bilo kojem narodu,ako nema od čega da živi na njima.
Svejedno je.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Maturantu u Srebrenici koji je nosio zastavu s ljiljanima škola smanjila vladanje

Post by lejlamo » 01 Jul 2019, 08:55

vila wrote: 29 Jun 2019, 12:56 Mozda bi bilo dobro prihvatiti da u bih zive tri nacije i da svaka ima svoja nacionalna obiljezja
Ja sam davno na ovom forumu napisala da je zastava herceg bosne moja zastava i tocka
Ispred moje opcine stoji i drzavna zastava ali stoji i nasa
Kome smeta nek ne gleda
Isto tako mi ne smetaju ni ljiljani u drugim opcinama
A ocekivati da ce na pecari medu navijjacima vioriti drzavna???
Nece nikad...doslovno nikad
Procitala sam @dumijev post pa cu mu i odgovoriti
Micale su se i nase zastave na raznoraznim stadionima
Treba nekad biti i objektivan pa reci da su se i pod ljiljanima cinili zlocini
Prema tome ili prihatiti da imamo svi svoja nacionalna obiljezja (sto je jedino rjesenje) ili i dalje pricati o cetnicima,ustasama i balijama
Samo da napomenem ,ovdje komentiram i iznosim misljenje samo o zastavama a ne o nekom navijackom fokloru i transparentima
a jebo ga više i taj šupak od herceg bosne, pa ne postoji ti to više, vilooo.. :D. niko vam nije javio jel?
i de bona pa to je zastava koja propagira mržnju i pod njom su, i lično meni, počinjeni i pričinjeni zločini i velika šteta.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Maturantu u Srebrenici koji je nosio zastavu s ljiljanima škola smanjila vladanje

Post by Nice try » 01 Jul 2019, 09:05

ina wrote: 29 Jun 2019, 08:09
Nice try wrote: 28 Jun 2019, 16:36

Ja sigurno nisam dosadna.Nisi me razumjela.Mi ovdje se dijelimo na one koji zagovaraju suživot,smatraju ga nemogućim i one koji ga zaista žive.Ne uvijek iz želje koliko iz potrebe.
Mladi se mogu okrenuti...zavisi ko ih okreće.

Ovo ti vala nije bilo ni zabavno.
Mislite da je lako
A ni ovo:
I još jednom da ponovim da mi je žao što ovdje nema još forumaša koji aktivnije prate politiku i vide dalje od nosa.




Rezonujes najprije kao majka, i ja kao majka u svoje vrijeme mogu razumjeti... Ali sustina onog sto sam rekla jasna je.
Prvi problem nije ucenik nego nastavnica i njoj slicni.
Nije zabavno,da.

Pa svako u ovoj priči je problem.
I ta nastavnica je isto tako bila dijete i mahala zastavom,a i ovaj dječak će sutra možda biti nastavnik.

Htjela sam objasniti,ali većina vas ne shvata,da ne treba goniti inat.Treba se izdići iznad toga,ako želimo ovdje živjeti u kakvom takvom miru.
Ne dopustiti da nama ovlada onaj revolt.Ovakvi slučajevi ne donose ništa dobro.Ti nosiš tu zastavu,eh i ka ću ovu...
I šta?
Ništa,tenzije tada narastu i život je još teži.
Ustvari i ne vidimo koliko je teži od te sumaglice nacionalizma koja nam titra pred očima.
Time nas i drže na uzdi i okreću kako žele.Političari,svi maheri koji se bogate i uništavaju ovu zemlju na račun naše mržnje,ljubavi i nacinalne netrpeljivosti.

Mah.

Gledam svaki dan generacije koje odrastaju na način tog inata,nema veze kako im je ali daj da se "anamoni" mrze.
Kad umre neko druge nacionalnosti stariji pred djecom govore: "jedan manje" i tako slične stvari...

Ludilo kao u ratu,samo što ne puca oko nas.
Ovakve teme su uvijek bolne i rasprave nezahvalne,ali ljudi moji,ovo je Balkan.
Mora se nekako uobličiti život,na neki način naći smisao u ovom snu o boljem životu.

Ina,nije sve namijenjeno kao odgovor na tvoj post.

Voljela bih da mogu precizno objasniti šta osjećam,ali na kraju krajeva i ne želim.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Maturantu u Srebrenici koji je nosio zastavu s ljiljanima škola smanjila vladanje

Post by storm » 01 Jul 2019, 09:07

Vozeći se u petak od banja luke, preko jajca, travnika, viteza, itd... Stalno mi putovnica bila u ruci...
Malo malo pa druga zastava visi...
Pokušavam biti smiješan a tužno je zapravo... Jebale vas zastave!
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Maturantu u Srebrenici koji je nosio zastavu s ljiljanima škola smanjila vladanje

Post by Nice try » 01 Jul 2019, 09:12

Laser wrote: 29 Jun 2019, 19:23
Femea wrote: 29 Jun 2019, 18:43 Maturant, završio školovanje a samim tim zaključene ocjene i vladanje.Sada mu naknadno smanjuju vladanje, kakva budalaština :lupa
Nagradno pitanje:

Zašto im je zastava sa ljiljanima mrska i teška kao noćna mora?
Evo još jedno nagradno :hihi
Zanimljivije i vjerujem da ćemo teže naći odgovor:Zašto je zastava sa ljiljanima zabranjena na npr.stadionima?Našim stadionima i našim utakmicama?


Eno sad "našim".Na koga li sam mislila :hm
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Maturantu u Srebrenici koji je nosio zastavu s ljiljanima škola smanjila vladanje

Post by storm » 01 Jul 2019, 09:19

Nice try wrote: 01 Jul 2019, 09:12
Laser wrote: 29 Jun 2019, 19:23
Nagradno pitanje:

Zašto im je zastava sa ljiljanima mrska i teška kao noćna mora?
Evo još jedno nagradno :hihi
Zanimljivije i vjerujem da ćemo teže naći odgovor:Zašto je zastava sa ljiljanima zabranjena na npr.stadionima?Našim stadionima i našim utakmicama?


Eno sad "našim".Na koga li sam mislila :hm
Zato jer smo / ste / mi / vi / tko to sad? / nebitno :oo dosljedni u nečemu, mi / oni / znamo ovaj put tko... Nisu.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4107 times
Contact:
Status: Offline

Re: Maturantu u Srebrenici koji je nosio zastavu s ljiljanima škola smanjila vladanje

Post by ina » 01 Jul 2019, 09:33

Nemam vremena... A i mrsko mi ovo razvlaciti...
:cvijece
Svijest ima sidrište.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3083 times
Status: Offline

Re: Maturantu u Srebrenici koji je nosio zastavu s ljiljanima škola smanjila vladanje

Post by Chloe » 01 Jul 2019, 09:46

Nice try wrote: 01 Jul 2019, 09:05 Nije zabavno,da.

Pa svako u ovoj priči je problem.
I ta nastavnica je isto tako bila dijete i mahala zastavom,a i ovaj dječak će sutra možda biti nastavnik.

Htjela sam objasniti,ali većina vas ne shvata,da ne treba goniti inat.Treba se izdići iznad toga,ako želimo ovdje živjeti u kakvom takvom miru.
Ne dopustiti da nama ovlada onaj revolt.Ovakvi slučajevi ne donose ništa dobro.Ti nosiš tu zastavu,eh i ka ću ovu...
I šta?
Ništa,tenzije tada narastu i život je još teži.
Ustvari i ne vidimo koliko je teži od te sumaglice nacionalizma koja nam titra pred očima.
Time nas i drže na uzdi i okreću kako žele.Političari,svi maheri koji se bogate i uništavaju ovu zemlju na račun naše mržnje,ljubavi i nacinalne netrpeljivosti.

Mah.

Gledam svaki dan generacije koje odrastaju na način tog inata,nema veze kako im je ali daj da se "anamoni" mrze.
Kad umre neko druge nacionalnosti stariji pred djecom govore: "jedan manje" i tako slične stvari...

Ludilo kao u ratu,samo što ne puca oko nas.
Ovakve teme su uvijek bolne i rasprave nezahvalne,ali ljudi moji,ovo je Balkan.
Mora se nekako uobličiti život,na neki način naći smisao u ovom snu o boljem životu.

Ina,nije sve namijenjeno kao odgovor na tvoj post.

Voljela bih da mogu precizno objasniti šta osjećam,ali na kraju krajeva i ne želim.
Razumijem te u potpunosti.
Nisam podbornik inata i provociranja.
Nisam nacionalista. Ali nije poštena reakcija obzirom na sve.

Inat i provociranje su su svuda oko nas, postali su vid komunikacije i odnosa među ljudima, zlo. Veliko zlo.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15373
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 649 times
Been thanked: 2127 times
Status: Offline

Re: Maturantu u Srebrenici koji je nosio zastavu s ljiljanima škola smanjila vladanje

Post by Laser » 01 Jul 2019, 10:26

Nice try wrote: 01 Jul 2019, 09:12
Laser wrote: 29 Jun 2019, 19:23
Nagradno pitanje:

Zašto im je zastava sa ljiljanima mrska i teška kao noćna mora?
Evo još jedno nagradno :hihi
Zanimljivije i vjerujem da ćemo teže naći odgovor:Zašto je zastava sa ljiljanima zabranjena na npr.stadionima?Našim stadionima i našim utakmicama?


Eno sad "našim".Na koga li sam mislila :hm
Zastava sa ljiljanima? Šta pod tim podrazumijevamo?

1. Imamo bijelu zastavu na kojoj je plavi Kotromanićev grb sa šest ljiljana žute boje. To je bila zvanična zastava Republike BiH od 4. maja 1992 pa do 28. maja 1998 kada je usvojena sadašnja zastava.

2. Zastava Armije RBiH sa istovjetnim grbom + natpis ARMIJA REPUBLIKE BOSNE I HERCEGOVINE + ukršteni mačevi.

Dakle, dvije različite zastave.

Doduše, slične su po tome što sa njih biju zlatni ljiljani i tako se skijaju se po živcima luzerima što uzalud proliše silnu krv, a u poganim namjerama ih spriječiše mudonje pod tim zastavama.

To je ono što Behko nevidi pa u maniru neprikosnovenog znalca dijeli jedinice onima koji se usude objasnit da polovina pučanstva BiH ima kompleks od ljiljana.

Koliko god bile slične, one su ipak različite.

Koja od tih zastava se nesmije koristiti na stadionima u BiH?
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14921
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 442 times
Been thanked: 797 times
Status: Offline

Re: Maturantu u Srebrenici koji je nosio zastavu s ljiljanima škola smanjila vladanje

Post by vila » 01 Jul 2019, 16:00

lejlamo wrote: 01 Jul 2019, 08:55
vila wrote: 29 Jun 2019, 12:56 Mozda bi bilo dobro prihvatiti da u bih zive tri nacije i da svaka ima svoja nacionalna obiljezja
Ja sam davno na ovom forumu napisala da je zastava herceg bosne moja zastava i tocka
Ispred moje opcine stoji i drzavna zastava ali stoji i nasa
Kome smeta nek ne gleda
Isto tako mi ne smetaju ni ljiljani u drugim opcinama
A ocekivati da ce na pecari medu navijjacima vioriti drzavna???
Nece nikad...doslovno nikad
Procitala sam @dumijev post pa cu mu i odgovoriti
Micale su se i nase zastave na raznoraznim stadionima
Treba nekad biti i objektivan pa reci da su se i pod ljiljanima cinili zlocini
Prema tome ili prihatiti da imamo svi svoja nacionalna obiljezja (sto je jedino rjesenje) ili i dalje pricati o cetnicima,ustasama i balijama
Samo da napomenem ,ovdje komentiram i iznosim misljenje samo o zastavama a ne o nekom navijackom fokloru i transparentima
a jebo ga više i taj šupak od herceg bosne, pa ne postoji ti to više, vilooo.. :D. niko vam nije javio jel?
i de bona pa to je zastava koja propagira mržnju i pod njom su, i lično meni, počinjeni i pričinjeni zločini i velika šteta.
Postojalo ne postojalo to je nasa nacionalna zastava
Plus toga...ma koliko vi sutjeli o tome,i pod ljiljanima su cinjeni zlocini i velika steta
A ne bi me cudilo ni da ti netko o tome nije javio

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Maturantu u Srebrenici koji je nosio zastavu s ljiljanima škola smanjila vladanje

Post by lejlamo » 01 Jul 2019, 16:04

de, nikakav ti to protu argument nije, niti umanjuje tvoju zadojenost fašizmom.
ta zastava je fašistička, tvoju ljubav i identifikaciju s takvim simbolom mogu samo osuditi.

Post Reply

Return to “Historija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests