Islamizacija u BiH i susjednim zemljama

Poznate ličnosti, ratovi, važni događaji

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Islamizacija u BiH i susjednim zemljama

Post by Mutevelija » 05 Dec 2016, 15:36

Kakve veze sad ima jesul bili muslimani lil nisu u 19 vijeku su se zvali muslimani Bošnjaci ili Turci Bošnjaci, a krščani raja Bošnjačka.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Islamizacija u BiH i susjednim zemljama

Post by Mutevelija » 05 Dec 2016, 15:37

dr laganini wrote:
Mutevelija wrote:Bošnjani je termin stariji od 1992 godine, ne pravi se mutav.
..koristio se nešto malo zahvaljujuć austro ugarskoj politici koja je htjela smanjit utjecaj srba i hrvata na svoje sunarodnjake.....znači ja bi ipak reka da je 1992 kolektivnija svijest o bošnjacima kao naciji..pojedinačno je sigurno bilo..
Evo šta kaže tvoj Hrvat Mažuranić u 18 vijeku
""Krstjani i Turci mrze se strašno među sobom: nu neka bi i to bilo, samo da se Krstajni jedne i druge izpovedi malo bolje gledaju. Nego premda su i po krvi i po svetoj veri prava rođena bratja, ipak se mrze, kao da nikakove svojbine neima među njimi. Turci zovu svakog Krstjanina Vlahom, a Vlasi među sobom jedan zove drugoga Šokcem; a on njega Šiakom: a ipak bi mogli znati, da im neće biti sreće, ni napredka, dok god se ova sramotna imena nezametnu. U Bosni se Krstjani nesmiu zvati Bošnjaci: kad se reče Bošnjaci: onda Muhamedovci samo sebe razumiu, a Krstjani su samo raja Bošnjačka a drugčije Vlasi; Bošnjaci i Osmanlije prem da su Muhamedovci i jedan i drugi, opet se mrze strašno kao prava nebratja. – Bošnjak mrzi na Osmanliu, jerbo kaže, da neima pod nebom gadniega čoveka od Osmanlie, a Osmanlia kaže, da su Bošnjaci poturice, i da su gori od đaura, zato da jih treba davit i gaziti, nek se boje poturice, i nek znadu, tko jim zapoveda. I od tuda dolazi, da se Bošnjaci boje Osmanliah, kao i Krstjani od Bošnjakah Turakah."
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Islamizacija u BiH i susjednim zemljama

Post by dr laganini » 05 Dec 2016, 15:39

posmatrac wrote:
dr laganini wrote:..zato što su najduže ostlai muslimanstvo ko vira je opstala..a onda možeš mislit kolko je jaka bila onih koji se nisu poturčili..mislim na one koji su se izjašnjavali ko katolici i opstali do današnjeg dana usprkos turcima i titinim komunistima.. :puši
Eto ga, i tebi istorija pocinje od 10 vijeka :D
PA i vi ste prihvatali krscvanstvo pod uticajem Rima, prije toga bili Pagani.Sve je to isto, zato i jeste glupost.
..p ako osporava da ga nismo prihvatili ne lupetaj..al je opstala cilo vrime manje više..nit smo mi zaslužni što smo katolici nit bošnjaci što su muslimani..ali jesmo i jest da se iz kršćanstva prelazilo na muslimansku a ne obratno zbog turskog zuluma..šta ti nije jasno..u 10 vijeku je bila paganija ne znam zašto to izvlačiš nebitno je za temu..

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Islamizacija u BiH i susjednim zemljama

Post by posmatrac » 05 Dec 2016, 15:40

Mutevelija wrote:Kakve veze sad ima jesul bili muslimani lil nisu u 19 vijeku su se zvali muslimani Bošnjaci ili Turci Bošnjaci, a krščani raja Bošnjačka.
HAjde mi nadji neki popis stanovnista iz vremena Osmanlija, gdje se ljudi popisuju po imenu "raja Bosnjacka"?Nigdje veze.

Svi smo do 19 vijeka bili Bosanci (Bosniak je strana rijec za Bosanca,a uvijek smo bili pod stranom cizmom ovdje), ali se sa povlacenjem Osmanlija krajem 19 vijeka pravoslavci i katolici sve vise vezu za Beograd i Zagreb, i preko noci postaju Srbi odnosno Hrvati, vezuci vjeru za naciju, sto cini i sam Alija Izetbegovic 1992 kada Bosnjastvo veze iskljucivo za muslimane, cime svjesno ucestvuje u vjerkoj podjeli Bih, koja je istivremeno kod nas i etnicka, sto je apsurd nad apsurdima.
ZAsto Bosanski jezik, a ne Bosnjacki, kada ste Bosnjaci? :zubi
Last edited by posmatrac on 05 Dec 2016, 15:42, edited 1 time in total.

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Islamizacija u BiH i susjednim zemljama

Post by posmatrac » 05 Dec 2016, 15:42

dr laganini wrote:
posmatrac wrote:
dr laganini wrote:..zato što su najduže ostlai muslimanstvo ko vira je opstala..a onda možeš mislit kolko je jaka bila onih koji se nisu poturčili..mislim na one koji su se izjašnjavali ko katolici i opstali do današnjeg dana usprkos turcima i titinim komunistima.. :puši
Eto ga, i tebi istorija pocinje od 10 vijeka :D
PA i vi ste prihvatali krscvanstvo pod uticajem Rima, prije toga bili Pagani.Sve je to isto, zato i jeste glupost.
..p ako osporava da ga nismo prihvatili ne lupetaj..al je opstala cilo vrime manje više..nit smo mi zaslužni što smo katolici nit bošnjaci što su muslimani..ali jesmo i jest da se iz kršćanstva prelazilo na muslimansku a ne obratno zbog turskog zuluma..šta ti nije jasno..u 10 vijeku je bila paganija ne znam zašto to izvlačiš nebitno je za temu..
Pa zato sto gore iznad pocrtavas, kako su katolici na ovim prostorima uspjesno vijekovima odoljevali pritiscima Osmanlija, u cemu ima istine, ali eto niste odolili Rimljanima :D

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Islamizacija u BiH i susjednim zemljama

Post by dr laganini » 05 Dec 2016, 15:46

..kažem kako je bilo onima koji nisu prešli na muslimansku ..čitaj..

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Islamizacija u BiH i susjednim zemljama

Post by posmatrac » 05 Dec 2016, 15:48

dr laganini wrote:..kažem kako je bilo onima koji nisu prešli na muslimansku ..čitaj..
PA tacno, isto kao sto je i pod Rimljanima bilo onima koji nisu zeljeli da prelaze na krscanstvo ;)

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Islamizacija u BiH i susjednim zemljama

Post by dr laganini » 05 Dec 2016, 15:50

..naravno..ima i sad drugi vira na hr područjima..ali vira u boga je održala stožerni bosanski narod na ovim teritorijima.. :zubi

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Islamizacija u BiH i susjednim zemljama

Post by dr laganini » 05 Dec 2016, 16:10

..ali na znanje i ravnanje..katolici u Bosni i Hercegovini, u najvećoj mjeri Hrvati, autohtono pučanstvo na cijelom njezinu prostoru;

da je Katolička Crkva prisutna u Bosni i Hercegovini od rimskih vremena, a Vrhbosanska nadbiskupija spominje se daleke 1089

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120404
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7901 times
Status: Online

Re: Islamizacija u BiH i susjednim zemljama

Post by Krokodil Behko » 05 Dec 2016, 18:43

Mi, tu na forumu, za Muteveliju obično kažemo, da piše gluposti.
Međutim, danas je Mutevelija zakucao na temi, ove dvije matore kljusine, koji skupa nisu bili u stanju napisati nijednu razumnu, ili bar polurazumnu rečenicu, na temi, a trudili se cijeli dan.

Čestitke :ruke


Posmatrač, nula bodova, savjetujem ti kaladonte, outfit, itsl teme.
Mene ne zanimaju pametovanja na temi, nego samo linkovi, a ti nisi donio nijedan, ali si zato kao i ostali pametnjakoviči, napisao hejbet kilometarskih postova, da prikriješ neznanje, ili tačnije rečeno, da prikriješ propagandu, a kriješ ti nama još nešto, na ovom forumu, ali hajde, ja sam moderator pa ću pustiti da forumaši to sami skontaju. Već ih ima par koji su to skontali i iznijeli stav po tom pitanju.

Krenimo redom, sa (ovaj put) detaljnim zakucavanjem.
posmatrac wrote: U vrijeme dolaska Osmanlija na prostore Bih, u njoj je zivjelo oko 80% katolika Bosanskih, 9% Bosansih jeretika, Bogumila, pripadnika Crkve Bosanske koja nije priznavala uticaj ni Rima ni Konstantinopola, te 5% pravoslavaca koji su zivjeli u dolini Drine.
Na osnovu kojeg si izvora, utvrdio tu vjersku strukturu?
Molim link i to neki relevantan, od nekog uvaženijeg historičara, koji se sjetio da u svojoj knjizi navede historijski izvor, na koji se poziva.
Znači, već sam rekao, da me poštediš svojih monologa, jer ko si ti?
Link i to je to. :ok

Još jednom da ponovim, ili link ili si lažov na kvadrat, jel se kužimo?


posmatrac wrote:U Bosni se ne radi samo o promjeni vjerskog identiteta, nego sto je jos gore i nacionalnog
A koje su to nacije tad bile, na ovim prostorima?
To ako budeš dokazao, e onda si stvarno najveći genij među historičarima - ikada.
Znači, treba ti link. Kužiš?
Svaki put kad tvrdiš da je nešto činjenica, treba ti i link.

posmatrac wrote:, pa je sama promjena "vjere" znacila i da neko sebi otvara put da napreduje u politickom zivotu, tj na hijerarhijskoj ljestvici(Mehmed PAsa Sokolovic je npr pravoslavac iz Rudog, kao i brat mu Ferhat Pasa, njih su Turci kao djecake prisilno oteli, tkz "Danak u Krvi")
Nije tačno da je Ferhat bio Mehmedov brat, nego su bili amidžići!
Ferhatova su se braća zvala Ali-beg i Derviš-beg i te podatke možeš pronaći svugdje po internetu, čak i na srpskim sajtovima.

Nije tačno ni to, da je on odveden kao mali dječak, jer je u Carigrad otišao sam, u starosnoj dobi od nekih 15-16 godina, što je po zrelosti, danas ekvivalent od nekih 18-19 godina.

Evo tu, na ovom linku, možeš pročitati dosta korisnih stvari, o Mehmed paši.


http://www.geocities.ws/famous_bosniaks ... OVICH.html

Pa je promjena vjere znacila i apsolutnu lojalnost(sto je najgore cak i onu duhovnu) Turcima, i svjest o drzavi Bosni kod onih koji su se "prodali" Turcima, sve do pojave Gradascevica,
Budimo iskreni, samo se krinkaš kao neki ljevičar, a zapravo si nešto drugo? Nemojmo se lagati :ok

Veliš prodali se i izgubili svijest o sebi samima?
Pa kako onda objašnjavaš organizaciju bitke kod Banja Luke 1737, ako si ti ikada čuo za tu bitku, naravno.

Čija je bila organizacija?
Čija je bila vojska?
Da li su sultan i porta išta znali o svemu?

Na svoju ruku sazvao je sve kapetane i ajane na vijećanje u Travnik. Na ovom vijećanju, svi kapetani i ajani, prije svih, ultimativno zahtijevaju da se odmah izvrše sve pripreme za odbranu, bez znanja i saglasnosti Porte. Vezir je razglasio odbranu na teritoriji Bosne, te je brzo sakupio oko 10.000 vojnika na travničkom polju. Svi kapetani u tadašnjoj bosanskoj vojsci su se odazvali pozivu.
Bitka se odigrala pod Banjom Lukom 4. augusta 1737. godine i bošnjačka vojska izvojevala je apsolutnu pobjedu. Pet juriša razbilo je austrijsku silu i natjeralo je u bijeg, ostavljajući 1300 mrtvih uz veliko junaštvo bosanskih kapetana i boraca. Smatra se da je bitka kod Banja Luke bila jedna od najvažnijih događaja u historiji Bošnjaka.
Ostatak tvog prvog posta, ne bih komentarisao, jer je bezvrijedan i mogao bi biti značajan samo na ravnogorskim forumima.
posmatrac wrote: NAravno, upravo zato je Bosanska vlastela( a samim tim i narod) bila primorana da prihvata uslove koje je trazio PApa i VAtikan, da bi dobili zastitu.

SAbor na Bilinom Polju 6 aprila 1203 g, tj Bilinopoljska Izjava
Imaš li IKAKAV dokaz, da je ti IKADA provedeno u djelo?
Budeš li to pronašao, ja ti poklonim svoj status globalnog moderatora :klanja
posmatrac wrote: Isto kao sto su Hrvati prelazili na krscanstvo pot uticajem Rimskih osvajaca,
Imaš li IKAKAV dokaz, da su Hrvati uopšte bili tu, u ovoj regiji, u doba rimskog carstva?
posmatrac wrote: MAloljetna djecica bila toliko samosvjesna i inteligentna da sami dobrovoljno idu u JAnicare?
Muška lica, od 7 do 20 godina, a najčešće od 14 do 20 godina.
A šta si ti konto, uzmu oni "decu u sepetima", pa im tamo dodijele dadilje, da ih uče kako se piški i kaki?

pa su mogla biti "prikupljana" samo nemuslimanska djeca. Danak se ubirao u balkanskim zemljama koje su bile pod turskom vlašću,
Lijepo ti rekoh, drži se kaladonata.
Itekako su muslimanska djeca išla u janjičare!
Itekako se dobrovoljno išlo i iz muslimanskih i iz kršćanskih porodica.
Osim Turaka i Armenaca, svi ostali narodi su bili podložni devoirmi, pa tako i Bošnjaci i Albanci..itd..
Čak šta više, u janjičarima su Bošnjaci bili, ba čak su i upisani u defder baš tako - BOSNAK, u rubrici "vjeroispovijest, odmah nakon pada Bosne, a bilo ih je i prije pada Bosne u Janjičarima.

Ono BOSNAK, to znači da je taj janjičar (bar u trenutku stupanja u jedinicu) bio sljedbenik Crkve Bosanske. Eto toliko o nepostojanju izraza Bošnjak, do 1992 :lud

Jel ti vidiš koliko ne vidiš, bar sad?

Fajnali, malo zakucavanja:

1. Da li si znao, da je dnaak u krvi predotomanski običaj u ovom dijelu Evrope?
- Uveli su ga bizantski carevi i svako peto dijete sa Balkana, moralo je u bizantsku vojsku.

And fajnali-fajnali

- Prisilna dervisnama kršćanske djece, biva ukinuta već polovinom 16. stoljeća, pa mi nije jasno o čemu ti i o kakvim otimanjima djece uopšte pričaš!

posmatrac wrote: ali i takvi ocevi su bili uslovljeni na neki nacin, Turci su im nudili razne beneficije.
Već ti je sve rečeno, još samo jedno pitanje, kako neko istovremeno može biti uslovljen/ucijenjen a nude se benefiti? Približider?

posmatrac wrote: Kojim Bosnjackim? TAda nije bilo ovih Bosnjaka od 1992, koji su Bosnjastvo vezali za Islam iskljucivo, nego se samim "prelascima" u Janicare prelazilo i na Islam, tj otimana krscanska djeca su postajali muslimani.
Već ti je sve pojašnjeno, samo ističem ovaj citat, jer on je sad na redu, tek toliko da vidiš koliko si apsurda napisao na temi.

posmatrac wrote: Jest, tako su nas nazivali Turci i Ugari,a li su Bosnjaci bili srednjevijekovni gradjani Bih, koji nisu bili muslimani, jer Islama u Bosni do 15 vijeka nije ni bilo.
Zanimljivo da su danas Bosnjaci, samo muslimani :zubi
Naravno da jesu. Ili ti možda imaš neko pametnije pojašnjenje, za ovu povelju?


Image
posmatrac wrote: HAjde mi nadji neki popis stanovnista iz vremena Osmanlija, gdje se ljudi popisuju po imenu "raja Bosnjacka"?Nigdje veze.
Već rečeno, tad nije ni bilo nacija. Imaš li ti link o raji srpskoj ili hrvatskoj, pa makar i u sred Srbije i HR?

Evo ti link do popisa stanovništva iz 1604. godine, pa prostudiraj i javi mi zaključke.

https://www.scribd.com/doc/211833029/Op ... odine-Sv-3


Svi smo do 19 vijeka bili Bosanci (Bosniak je strana rijec za Bosanca,a uvijek smo bili pod stranom cizmom ovdje)
Upravo obrnuto.
Izraz Bosanac je novokomponovani izraz i nastao je tek u doba AU uprave u BiH.
Izraz Bošnjak postoji oduvijek. Isprva kao Bošnjanin i isprva kao teritorijalna odrednica ali postojao je.
Za razliku od njega, za izraz Bosanac, ne znamo ništa do pojave AU, na ovim prostorima.

Ako se imalo kontaš oko leksike, sama zvučnost te riječi ti govori da je to izraz novijeg karaktera.
dr laganini wrote:..naravno..ima i sad drugi vira na hr područjima..ali vira u boga je održala stožerni bosanski narod na ovim teritorijima.. :zubi
Usput i tebe da potkačim.
Jel misliš na onu državotvornu bosansku naciju, koja je u ime Hrvatske, spržila 120 ljudi u Ahmićima, u sred Bosne?

Posebno poznatu po tome, da su stožerni u ZG, taman toliko, da su dosadili i bogu i narodu?
online

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26707
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14760 times
Been thanked: 3944 times
Status: Offline

Re: Islamizacija u BiH i susjednim zemljama

Post by Veca » 05 Dec 2016, 19:05

...al' volim kad Behko uleti! :haha
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: Islamizacija u BiH i susjednim zemljama

Post by Sheval » 05 Dec 2016, 19:08

Treba razluciti "normalni" soft Islam kakav je uvijek bio na ovim prostorima od radikalnog.Siguran sam da je preko 90% ovdasnjih Bosnjaka protiv radikala.Ustvari...nisam siguran...znam.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Islamizacija u BiH i susjednim zemljama

Post by Mutevelija » 05 Dec 2016, 20:39

Hvala Behko uvijek sam bio odličan iz historije :zubi
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Islamizacija u BiH i susjednim zemljama

Post by Mutevelija » 05 Dec 2016, 20:40

Sheval wrote:Treba razluciti "normalni" soft Islam kakav je uvijek bio na ovim prostorima od radikalnog.Siguran sam da je preko 90% ovdasnjih Bosnjaka protiv radikala.Ustvari...nisam siguran...znam.
Šta soft Islam šta radikalan.

Šta podrazumijevaš pod time?
Jer nije radikalan Islam onaj sa šerijatskom vlasti, jer tu je uspostavljen mir već i ima vlast kakva takva , radikalan Islam ja povezujem sa terorizmom i bezakonjem.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: Islamizacija u BiH i susjednim zemljama

Post by Sheval » 05 Dec 2016, 21:10

Poslusaj pjesmu...vino piju nane,Age Sarajlije...

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Islamizacija u BiH i susjednim zemljama

Post by Mutevelija » 05 Dec 2016, 21:11

Sheval wrote:Poslusaj pjesmu...vino piju nane,Age Sarajlije...
Dobro to je pred kraj Osmanskog carstva možda čak i za vrijeme Austrougarske.
Inače jedan je Jevrej prvi osnovao pivnicu u Sarajevu.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: Islamizacija u BiH i susjednim zemljama

Post by Sheval » 05 Dec 2016, 21:13

Nebitno...vino su pili i age i begovi...
Ne mora nuzno biti alkohol...taj soft Islam je odlika Islama na Balkanu i osjetno se razlikuje od onog na Bliskom Istoku.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Islamizacija u BiH i susjednim zemljama

Post by Mutevelija » 05 Dec 2016, 21:17

Sheval wrote:Nebitno...vino su pili i age i begovi...
Ne mora nuzno biti alkohol...taj soft Islam je odlika Islama na Balkanu i osjetno se razlikuje od onog na Bliskom Istoku.
Ne bi bas rekao da su ga oduvijek pili, ne bi se složio sa tobom za vino bi za rakiju
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: Islamizacija u BiH i susjednim zemljama

Post by Sheval » 05 Dec 2016, 21:21

Eto...rakija :D
Po meni nije to nikakvo skrnavljenje vjere...to je taj Islam svojevrstan Balkanu.I ne samo tu kod nas...u Albaniji,Turskoj...oprecan onome u Afganistanu npr.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Islamizacija u BiH i susjednim zemljama

Post by Mutevelija » 05 Dec 2016, 21:25

Nije sknavljenje vjere :wink nego neznanje jer u Kur'anu piše da je vino zabranjeno, a oni su izbjegavali vino da li svjesno ili nesvjesno pili Alkohol.

Ne postoji Islam svojevrstan Balkanu jer se ne bi zvao Islam nego Bogoslužje.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Post Reply

Return to “Historija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests