ndh-10.04.1941.

Poznate ličnosti, ratovi, važni događaji

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: U Španiji u 92. godini umrla Višnja Pavelić

Post by drugrankovic » 30 Dec 2015, 22:29

Biba wrote::rol Rankec, pravit cu se da nisam procitala ..majke mi...
Zasto? Ni tu nemamo sansu... pa da ranko barbarin...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: U Španiji u 92. godini umrla Višnja Pavelić

Post by drugrankovic » 30 Dec 2015, 22:32

Krokodil Behko wrote:
Kaže da Pavelić ne bi bio zadovoljan dašnjom Hrvatskom: “Radi Bosne ne bi sigurno. Bosna mu je bila glavna briga”.
A sigurno mu se ne bi dopao ni treći entitet :ideja
O RS da ne govorimo.

Nikad mi neće biti jasno zašto se Tuđmanoidi osjećaju prozvanima, kad se govori o Paveliću, jer to nisu iste politike. Tuđman je u Bih vodio politiku dogovora s četnicima o trošku BiH, za razliku od Pavelića koji nije priznavao nikakva prava srpske nacije, zapadno od Drine.

Tuđmanoidi bre, ne uzbuđujte se previše, nemate vi nikakve veze s Pavelićem, eventualno s Mihailovićem i tako tim četnicima :ok
Dakle mio ti je pavelic... znamo i zasto...

I jedan i drugi su te kkao slugu gledali... za razliku od srbina 1941 na kog ste snjima jurnuli...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: U Španiji u 92. godini umrla Višnja Pavelić

Post by Biba » 30 Dec 2015, 22:34

drugrankovic wrote:
Biba wrote::rol Rankec, pravit cu se da nisam procitala ..majke mi...
Zasto? Ni tu nemamo sansu... pa da ranko barbarin...
Ama rankec ranko nije to....ne mogu bas o svemu brbljati... :djed
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: U Španiji u 92. godini umrla Višnja Pavelić

Post by Krokodil Behko » 30 Dec 2015, 22:37

drugrankovic wrote:
Krokodil Behko wrote:
Kaže da Pavelić ne bi bio zadovoljan dašnjom Hrvatskom: “Radi Bosne ne bi sigurno. Bosna mu je bila glavna briga”.
A sigurno mu se ne bi dopao ni treći entitet :ideja
O RS da ne govorimo.

Nikad mi neće biti jasno zašto se Tuđmanoidi osjećaju prozvanima, kad se govori o Paveliću, jer to nisu iste politike. Tuđman je u Bih vodio politiku dogovora s četnicima o trošku BiH, za razliku od Pavelića koji nije priznavao nikakva prava srpske nacije, zapadno od Drine.

Tuđmanoidi bre, ne uzbuđujte se previše, nemate vi nikakve veze s Pavelićem, eventualno s Mihailovićem i tako tim četnicima :ok
Dakle mio ti je pavelic... znamo i zasto...

I jedan i drugi su te kkao slugu gledali... za razliku od srbina 1941 na kog ste snjima jurnuli...

Mnoga je ulema 1941. godine širom BiH, pa i u mom rodnom gradu, potpisivala peticije da se civili Srbi ne maltretiraju, pa kao što vidiš nisi nimalo u pravu.

Ok, kad se prisjetimo 1992. sve što mogu reći jeste da su bili budale.
Nije meni problem potpisati pakt i sa crnim đavolom, samo ako je biH u pitanju :respekt

Sve je bolje od Karadžića i njegovih seljo-koljača, zar ne?
online

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: U Španiji u 92. godini umrla Višnja Pavelić

Post by drugrankovic » 30 Dec 2015, 22:42

Pa sad...

Jasenovac luburic klanje djece? Bese u tome i rvatskog cvjeca...

Kad se pase i ustase opet ujedinise dobro su i prosli?

Mislim nece neko dva put u jamu tek tako...

Ne bih reko daje to bolje... nikako...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: U Španiji u 92. godini umrla Višnja Pavelić

Post by drugrankovic » 30 Dec 2015, 22:46

Biba wrote:
drugrankovic wrote:
Biba wrote::rol Rankec, pravit cu se da nisam procitala ..majke mi...
Zasto? Ni tu nemamo sansu... pa da ranko barbarin...
Ama rankec ranko nije to....ne mogu bas o svemu brbljati... :djed
Ma razumije ranko...


Rece ranko malo primitivno iz sprdnje na barbarski nacin :D.
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: ndh-10.04.1941.

Post by Lebowski » 23 Apr 2016, 22:28

Volja je Svevišnjeg Allaha htjela, da uz pomoć ustaša u zemlji i inozemstvu, te savezničkih vojski kucne radosni čas za sve Hrvate, katolike i muslimane. U ovom radosnom i velikom trenutnku za cjelokupni hrvatski narod, kada je osnovana samostalna i nezavisna Hrvatska Država na cijelom povijesnom teritoriju hrvatskom, kličem: ‘Neka Allah Svevišnji poživi Poglavnika! Neka Allah Svevišnji poživi njegova Opunomoćenika i sve ustaše! Neka živi samostalna i nezavisna Hrvatska Država i hrvatski narod, dok je svijeta i vijeka


Svemogući Allah dž.š. koji vlada svijetom, izlio je na nas svoju veliku milost... Rodila se Nezavisna Država Hrvatska i otpočela svoj život... Zato smo se sastali danas u ovoj velebnoj džamiji, koja preko četiri stotine godina geda u događaje iz povijesti naše,d a u njoj zahvalimo Svemogućem na ostvarenju Nezavisne Države Hrvatske i da ga u najvećoj skrušenosti zamolimo da je do vijeka čuva. Osim toga želimo da Mu uputimo molbu da Poglavniku Dr. Anti Paveliću dade snage i života, da organizaciju države u potpunosti izvede i da joj dade oblik i sadržaj, koji će učiniti zadovoljnim njezine državljane. Prije nego što u tom smislu proučimo dovu, pozivam Vas da uzviknemo:

Živjela Nezavisna Država Hrvatska!
Živio Poglavnik Dr. Ante Pavelić
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: ndh-10.04.1941.

Post by Fazlija » 30 Apr 2016, 12:05

laganini wrote:...nestanak te države je bio 15.05.1945. godine..znači iz jedne diktature u drugu...
Koliko ja znam, dan oslobodjenja Zagreba je 8. maja 1945. Tada su ustase zbrisale iz Zagreba i nisu vise obnasali nikakav oblik vlasti niti na jednom podrucju. Bili su u bijegu pred pobjednicima.

Sto se tice diktature, jeste da je komunisticki rezim bio diktatura, ali neusporedivo prosvjecenija nego ustaska fasisticka diktatuta.
http://forum.srednjiput.rs/

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: ndh-10.04.1941.

Post by Mohr » 15 May 2016, 18:56

Bleiburg i Draža – laža i paralaža




“Rano ujutro u subotu 5. svibnja 1945. iz Zagreba je poletio avion prema jugu, prema Jadranu i Italiji, kojim su upravljala dva zarobljena američka pilota, s pratnjom dva ustaška časnika. Oni su nosili tek sastavljeni Memorandum vlade NDH s potpisima svih ministara, upućen glavnom komandantu Savezničkih snaga na Sredozemlju, engleskom maršalu Alexanderu, koji se nalazio u Caserti pokraj Napulja. Za svaku sigurnost, dva do tri sata nakon prvog poletio je i drugi avion, također s primjerkom rečenog Memoranduma, koji je nosio osobno jedan od potpisnika, ministar Vjekoslav Vrančić. Ustaška vlada u tom dokumentu izjavljuje da “slobodno područje Hrvatske” stavlja pod zaštitu zapovjednika Savezničke vojske u Sredozemlju i predlaže da se u to područje uputi vojska pod njegovom komandom, “kojoj će se pridružiti hrvatske oružane snage”. Vjerovali ili ne, točno tako: ustaše će se pridružiti – ponavljam, pridružiti, a ne samo predati – Savezničkoj vojski, i to na slobodnom području Hrvatske; znači, oslobođene od partizana, koji su inače komunisti, pa kao takvi valjda su ipak oni pravi neprijatelji zapadnih saveznika, dok su ustaše – valjda zbog “sličnog načina razmišljanja” – oni pravi saveznici. Nevjerojatno, ali doista tako, crno na bijelo, pa zato već i sam Bekić u svom prikazu tog Memoranduma osjeća potrebu komentirati: “Nakon što su četiri godine bili najvjerniji sluge Hitlerove Njemačke, i kao takvi objavili rat zapadnim silama, nakon što su u vlastitoj zemlji počinili besprimjerne zločine, i osramotili hrvatski narod, ustaški su kvislinzi smatrali da se mogu pozivati na Atlantsku povelju .zapadnih demokracija, i to u ime hrvatskog naroda!” (Danijel Ivin, „Smisao Bleiburga“, iz zbornika „Bleiburg i Križni put 1945.“)



I dok u vlastima državica zakrinkanih demokratskim atributima, sjede licemjeri, lažovi i lopovi, podržavani od kontroliranih medija i na katedre ustoličenih kvazipovjesničara, uz prilježni rad poltronskih učitelja i profesora u preodgajanju učenika na nove, etnizirane „istine“, revizionisti povijesti punom parom uz podršku vladajućih elita vuku svoje narode natrag u blato iz kojeg ih je – uz nevjerojatne žrtve – jedva izvukao „jedan od 10 najvećih zločinaca čovječanstva“, kako sve više sotoniziraju vođu općejugoslavenskog pokreta otpora...





http://www.tacno.net/kolumna/bleiburg-i ... -paralaza/

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: ndh-10.04.1941.

Post by Melek » 15 May 2016, 20:22

Moze jedno kontroverzno pitanje.. Je li loza "Mohr" jevrejskog porijekla?
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: ndh-10.04.1941.

Post by Mohr » 17 May 2016, 23:18

Melek wrote:Moze jedno kontroverzno pitanje.. Je li loza "Mohr" jevrejskog porijekla?
Pitanje za koga? I koja to loza?

A sve u svemu i da jeste (pretpostavljam na šta tj. na koga misliš) kakve to ima veze s bilo čim izrečenim od strane "loze"? Osim tvoje trapave predrasude ;) Da iole imaš pojma o tome šta je "loza" mislila i pričala (pisala) o svome podrijetlu, ne bi to besmisleno a tobož' kontraverzno pitanje ni postavio :hihi :pusa No dobro, hajmo dalje :cudi

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: ndh-10.04.1941.

Post by Melek » 17 May 2016, 23:22

Pa zar nema danas ljudi sa prezimenom Mohr u BiH ? Mislim da ih ima jedan dio, zato, kao, pitam. Ali nema veze, idemo dalje..
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: ndh-10.04.1941.

Post by Mohr » 17 May 2016, 23:28

Moguće i da ima, ali ja još nikad nisam naišao na to prezime, ne samo u BiH, nego ni bilo gdje van nje... :cudi

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: ndh-10.04.1941.

Post by Melek » 17 May 2016, 23:31

Ja jesam, pa sam pomislio da si i ti taj :)
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: ndh-10.04.1941.

Post by Mohr » 17 May 2016, 23:34

Koji "taj" :obrve

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: ndh-10.04.1941.

Post by Melek » 17 May 2016, 23:40

Ama da se prezivas Mohr u stvarnosti. Vjeroispovijest, nacionalnost itd mi uopste ne igraju nikakvu ulogu niti ce.. Malo me ponukalo da na to pomislim posto dosta zucno reagujes na konc. logore i te stvari, pa rekoh, da se ipak usudim pitati..
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: ndh-10.04.1941.

Post by Mohr » 17 May 2016, 23:55

Pa kako bi, normalan čo'jek, inače treb'o reagovati na "te stvari" :cudi Dapače, zar kao Bošnjak ne bi' trebalo da imam još više ("recentnih") razloga za to :roll

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: ndh-10.04.1941.

Post by Melek » 17 May 2016, 23:57

Pa u neku ruku da.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: ndh-10.04.1941.

Post by Mohr » 18 May 2016, 00:02

Eto vidiš... ;)

Ne, Mohr mi nije prezime, to mi je (samo) nick :cvike

User avatar
Licki
Na probnom
Na probnom
Posts: 47
Joined: 22 May 2016, 19:19
Status: Offline

Re: ndh-10.04.1941.

Post by Licki » 04 Jun 2016, 04:59

Koliko Srba generala je bilo u NDH...zna li se tacan broj i koji su bili?

Post Reply

Return to “Historija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests