Hrvatsko prolece

Poznate ličnosti, ratovi, važni događaji

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Hrvatsko prolece

Post by mrki62 » 22 May 2014, 12:34

JCR wrote: Gadi mi se to što pod izgovorom bratstva i jedinstva brani genocidnu tvorevinu tzv. "srpsku republiku". Pokušava anulirati 9 genocida nad Bošnjacima, što od strane če.tnika, što od strane komunjara.
I meni se gadi što mnogi na ovom furumu podržavaju onog što je svojim potpisom stvorio RS pa je na sudu sa kvazi svjedocima omogućeno da zločinci ostanu opranih ruku pa kad je neko u ime BiH tužio Srbiju za agresiju , taj neko pošalje samo jednog advokata (Softića) kao da je u pitanju neki obični karambol od dva auta.
Gadi mi se al moram ćutat, jer nekome smeta :pusi
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
Dzagoda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4639
Joined: 10 Feb 2014, 12:19
Status: Offline

Re: Hrvatsko prolece

Post by Dzagoda » 22 May 2014, 12:35

A sad po temi, da Ranko ne vadi vise cinjenice iz zadnjice :lupa

Juga je skrsena od strane Amerike, jer je postala zarazna. Ko ne konta, nek se vrne u skolu. Naravno da su Hrvati i Srbi nacionalisti bili najplodnije tlo gdje turit gliste, sto vidimo kako iz ratnih, tako i iz poslijeratnih dogadjaja.

1990 je State Department poslao "legalnu" pomoc Sloveniji da im pomognu "pri borbi za nezavisnost i pisanju novog ustava".

Zaboravila sam tacno ime advokatske firme koja se time bavi, ali ako treba iskopacu. Licno sam za fakat saznala sasvim slucajno, tipu koji radi za njih radila addition. I on se izlanuo. U isto vrijeme moj tadasnji sef je pitao njegovu zenu (na drugoj strani) zasto je bio u Slo, gdje je ona puno pametnije odgovorila "That's confidential". Ispostavilo se da nije confidential, jer su promovisali to na ads za svoju tvrtku.

Helenese, apetit za raspad Juge je postojao puno prije toga i kod Hrvata i kod Srba. Ovi su htjeli katolicku drzavu, a drugi da se rasplinu do Tokija. So, sasvim slucajno su se americki apetiti poklopili sa datom situacijom.

E sad, ko god da je kakio u Vukovaru, je'l to Ranko opravdanje za pokolj koji su Srbi ucinili?!
Kao "vajni covjek" kako se rpedstavljas, imas mozga da opravdavas sumsku?! Zasnovanu na klanju, silovanju, protjerivanju i pljacki?!
I rest my case :lupa

Plus sto se obrazovanja tice, reci sta te zanima, da te prosvijetlim :zubi Al se pripremi, jer neJa u mene "subjektivno", nek kad te obrazujem, nes znat kako se tOcno zoves vise :plavi :plavi :plavi :plavi :plavi :plavi
D.I.L.L.I.G.A.F.
btw. U ovom ruznom svijetu imam noge za 10 :D

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Hrvatsko prolece

Post by mrki62 » 22 May 2014, 12:38

Jagoda wrote:
Juga je skrsena od strane Amerike, jer je postala zarazna. Ko ne konta, nek se vrne u skolu. Naravno da su Hrvati i Srbi nacionalisti bili najplodnije tlo gdje turit gliste, sto vidimo kako iz ratnih, tako i iz poslijeratnih dogadjaja.
Od Amerike????
Zašto se nije ništa dešavalo prije dolaska na vlast Tuđmana, Milošojća i Izetbegovića ??
Da njih trojice nije bilo ( kriv tito ) bio bi sasvim drugačiji postupak dešavanja devedesetih godina.
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
JCR
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1721
Joined: 30 Apr 2014, 10:45
Status: Offline

Re: Hrvatsko prolece

Post by JCR » 22 May 2014, 12:39

mrki62 wrote:
JCR wrote: Gadi mi se to što pod izgovorom bratstva i jedinstva brani genocidnu tvorevinu tzv. "srpsku republiku". Pokušava anulirati 9 genocida nad Bošnjacima, što od strane če.tnika, što od strane komunjara.
I meni se gadi što mnogi na ovom furumu podržavaju onog što je svojim potpisom stvorio RS pa je na sudu sa kvazi svjedocima omogućeno da zločinci ostanu opranih ruku pa kad je neko u ime BiH tužio Srbiju za agresiju , taj neko pošalje samo jednog advokata (Softića) kao da je u pitanju neki obični karambol od dva auta.
Gadi mi se al moram ćutat, jer nekome smeta :pusi
I zbog toga želiš da se opet uključimo u srpsku državu Jugoslaviju jer je zločinac Tito kao bio bolji?

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Hrvatsko prolece

Post by drugrankovic » 22 May 2014, 12:41

JCR wrote:
mrki62 wrote:JCR ,........ čemu gađenje drugačijosti.
Demokratija je i to tebi odgovara a kad ti odgovara, onda prihvati one koji drugačije misle od tebe i tu tvoje gađenje nema mjesta
Gadi mi se to što pod izgovorom bratstva i jedinstva brani genocidnu tvorevinu tzv. "srpsku republiku". Pokušava anulirati 9 genocida nad Bošnjacima, što od strane če.tnika, što od strane komunjara.


ma pusti ga, vidiš kako odma preskače POČETAK i fiju skače na sam kraj... nema argumenata na gore navedeno, ne postoje iskreni i onda ajmo zažmurimo oko ustaštva, i opala.... da da srbi su agresori zlikovci fašisti!

priča o prolećarima o pravim rzalozima raspada - da se razumemo hrvatska je ta koja je rušila svaku jugoslaviju, i koja je bila fašistoidna uvek, a prolećari su oni koji su na vlast došli 1990... trebalo ih je sa pesmom dočekati širom drugih republika zar ne?!


on sad o srebrenici.... trolanje i preskakivanje teme i POČETKA, klasika... priča nema samo kraj već i početak...i to vam odavno ne prolazi drži se teme
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Dzagoda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4639
Joined: 10 Feb 2014, 12:19
Status: Offline

Re: Hrvatsko prolece

Post by Dzagoda » 22 May 2014, 12:43

mrki62 wrote:
Jagoda wrote:
Juga je skrsena od strane Amerike, jer je postala zarazna. Ko ne konta, nek se vrne u skolu. Naravno da su Hrvati i Srbi nacionalisti bili najplodnije tlo gdje turit gliste, sto vidimo kako iz ratnih, tako i iz poslijeratnih dogadjaja.
Od Amerike????
Zašto se nije ništa dešavalo prije dolaska na vlast Tuđmana, Milošojća i Izetbegovića ??
Da njih trojice nije bilo ( kriv tito ) bio bi sasvim drugačiji postupak dešavanja devedesetih godina.
Gdje bio Misko prije rata?! :lupa COme on, znas ti i bolje, nismo se probudili jedno jutro i boom - rat. Ameri sve planiraju jako pazljivo:)

Opet da naglasim, ne krivim ih nimalo, jer da nije stoke kod nas nikad ne bi uspjeli.
D.I.L.L.I.G.A.F.
btw. U ovom ruznom svijetu imam noge za 10 :D

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Hrvatsko prolece

Post by Spanac_113 » 22 May 2014, 12:43

znaci zasluzili su srebrenicu zbog hrvatskog proljeca? ukratko.

User avatar
Dzagoda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4639
Joined: 10 Feb 2014, 12:19
Status: Offline

Re: Hrvatsko prolece

Post by Dzagoda » 22 May 2014, 12:44

drugrankovic wrote: onda ajmo zažmurimo oko ustaštva, i opala.... da da srbi su agresori zlikovci fašisti!

priča o prolećarima o pravim rzalozima raspada - da se razumemo hrvatska je ta koja je rušila svaku jugoslaviju, i koja je bila fašistoidna uvek, a prolećari su oni koji su na vlast došli 1990... trebalo ih je sa pesmom dočekati širom drugih republika zar ne?!


on sad o srebrenici.... trolanje i preskakivanje teme i POČETKA, klasika... priča nema samo kraj već i početak...i to vam odavno ne prolazi drži se teme
Aaaaaa sad kuzim, zarad "ustastva" je bilo ok poklat silni narod, je'l?!

Nisu svi Srbi agresori, zlikovci i fasisti, ali ti si izgleda nebeski primjer. Sjedi 1.
D.I.L.L.I.G.A.F.
btw. U ovom ruznom svijetu imam noge za 10 :D

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Hrvatsko prolece

Post by drugrankovic » 22 May 2014, 12:45

mrki62 wrote:
Jagoda wrote:
Juga je skrsena od strane Amerike, jer je postala zarazna. Ko ne konta, nek se vrne u skolu. Naravno da su Hrvati i Srbi nacionalisti bili najplodnije tlo gdje turit gliste, sto vidimo kako iz ratnih, tako i iz poslijeratnih dogadjaja.
Od Amerike????
Zašto se nije ništa dešavalo prije dolaska na vlast Tuđmana, Milošojća i Izetbegovića ??
Da njih trojice nije bilo ( kriv tito ) bio bi sasvim drugačiji postupak dešavanja devedesetih godina.
ti i dalje sa njom o... jeste amerika je rušila 1941 i prvu jugoslaviju...ma daj
gore su čisti argumenti a "hrvatsko cveće" nema nikakvih suprotnih na to pa će ti sad reći da je za raspad tj prolecarstvo krivo i otapanja slasa na arktiku i globalno zagrevanje...

nek se drži teme
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Hrvatsko prolece

Post by mrki62 » 22 May 2014, 12:46

JCR wrote: I zbog toga želiš da se opet uključimo u srpsku državu Jugoslaviju jer je zločinac Tito kao bio bolji?
Ne, samo želim da te podučim u nečemu; pronađi mi jednog jedinog političara, koji je bolji od tite i onda ću ja napisat kako sam pogriješio al taj mora imati položaj u odlučivanju :)

Inače, hrvatsko proljeće su ostvarili disidenti a disident ima jasno značenje i svaki disident je onaj koji ne prihvata trenutnu vlast

@Jagoda
jer da nije stoke kod nas nikad ne bi uspjeli.
Dakle, ameri nisu krivi a niti je Tuđman radio kako su ameri htjeli a niti su ona dvojica radili kako su ameri htjeli a ako jesu, onda ok - idoli su prodane duše, koji ne zavređuju poštivanje.
Jel tako ?
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Hrvatsko prolece

Post by drugrankovic » 22 May 2014, 12:48

Jagoda wrote:
drugrankovic wrote: onda ajmo zažmurimo oko ustaštva, i opala.... da da srbi su agresori zlikovci fašisti!

priča o prolećarima o pravim rzalozima raspada - da se razumemo hrvatska je ta koja je rušila svaku jugoslaviju, i koja je bila fašistoidna uvek, a prolećari su oni koji su na vlast došli 1990... trebalo ih je sa pesmom dočekati širom drugih republika zar ne?!


on sad o srebrenici.... trolanje i preskakivanje teme i POČETKA, klasika... priča nema samo kraj već i početak...i to vam odavno ne prolazi drži se teme
Aaaaaa sad kuzim, zarad "ustastva" je bilo ok poklat silni narod, je'l?!

Nisu svi Srbi agresori, zlikovci i fasisti, ali ti si izgleda nebeski primjer. Sjedi 1.

šta imaš reći o temi? tražila si da ti se objasni početak, dobila si ne lupaj već pošto tu nema protiv argumenata stvar je poptuno jasna, dokaza koliko oćeš gore, pogledaj i film i činjenice ko je došao na vlast 1990 u hrvatskoj, te kako se odobrava kad neko krši ustav a ne kad neko drugi...
jbt jesi alapača... imaš ti neki protiv argument na temu? šta sad pokušavaš poznatom demagogijom da skreneš?
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Hrvatsko prolece

Post by Spanac_113 » 22 May 2014, 12:49

koja bolesna tema :grana

svi su rusili jugoslaviju, ukljucujuci tita, samo su je srbi gradili i branili.
:lud

User avatar
Dzagoda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4639
Joined: 10 Feb 2014, 12:19
Status: Offline

Re: Hrvatsko prolece

Post by Dzagoda » 22 May 2014, 12:51

drugrankovic wrote: jbt jesi alapača... imaš ti neki protiv argument na temu? šta sad pokušavaš poznatom demagogijom da skreneš?
Hvala na reklami :hihi Upravo postizem sve sto zelim; otarDeR tu pjenu sa usta :plavi :plavi :plavi :plavi :plavi :plavi

Denial ti ne stoji bas dobro kad ne znas kulirat :hihi
D.I.L.L.I.G.A.F.
btw. U ovom ruznom svijetu imam noge za 10 :D

User avatar
JCR
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1721
Joined: 30 Apr 2014, 10:45
Status: Offline

Re: Hrvatsko prolece

Post by JCR » 22 May 2014, 12:52

drugrankovic wrote:
JCR wrote:
mrki62 wrote:JCR ,........ čemu gađenje drugačijosti.
Demokratija je i to tebi odgovara a kad ti odgovara, onda prihvati one koji drugačije misle od tebe i tu tvoje gađenje nema mjesta
Gadi mi se to što pod izgovorom bratstva i jedinstva brani genocidnu tvorevinu tzv. "srpsku republiku". Pokušava anulirati 9 genocida nad Bošnjacima, što od strane če.tnika, što od strane komunjara.


ma pusti ga, vidiš kako odma preskače POČETAK i fiju skače na sam kraj... nema argumenata na gore navedeno, ne postoje iskreni i onda ajmo zažmurimo oko ustaštva, i opala.... da da srbi su agresori zlikovci fašisti!

priča o prolećarima o pravim rzalozima raspada - da se razumemo hrvatska je ta koja je rušila svaku jugoslaviju, i koja je bila fašistoidna uvek, a prolećari su oni koji su na vlast došli 1990... trebalo ih je sa pesmom dočekati širom drugih republika zar ne?!


on sad o srebrenici.... trolanje i preskakivanje teme i POČETKA, klasika... priča nema samo kraj već i početak...i to vam odavno ne prolazi drži se teme
Upravo radi ovoga mi se gadiš jer negiraš genocide, a evo ti samo neki od zločina koji su počinjeni pod petokrakom koja ustvari znači 4s:
-Bleiburg
-Sjenica
-Novi Pazar
-Prijepolje
-Vukovar
-Srebrenica

Ako niste zločinci kako to da je Sandžak koji je prije 2. sv. rata imao preko 90% Bošnjaka sada ima nekih 50%?
Ne, samo želim da te podučim u nečemu; pronađi mi jednog jedinog političara, koji je bolji od tite i onda ću ja napisat kako sam pogriješio al taj mora imati položaj u odlučivanju
Taj Tito je 10. najveći zločinac svijeta. Kako takva osoba može da bude dobar političar i čovjek?

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Hrvatsko prolece

Post by drugrankovic » 22 May 2014, 12:53

Spanac_113 wrote:koja bolesna tema :grana

svi su rusili jugoslaviju, ukljucujuci tita, samo su je srbi gradili i branili.
:lud

tačno, srbi su je gradili najviše, hrvati je rušili najviše
nisu je svi srbi branili
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Dzagoda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4639
Joined: 10 Feb 2014, 12:19
Status: Offline

Re: Hrvatsko prolece

Post by Dzagoda » 22 May 2014, 12:54

drugrankovic wrote:
Spanac_113 wrote:koja bolesna tema :grana

svi su rusili jugoslaviju, ukljucujuci tita, samo su je srbi gradili i branili.
:lud

tačno, srbi su je gradili najviše, hrvati je rušili najviše
nisu je svi srbi branili
De bolan ne sramoti se vise, stid me za tebe bolan, bolan! :lupa
D.I.L.L.I.G.A.F.
btw. U ovom ruznom svijetu imam noge za 10 :D

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Hrvatsko prolece

Post by drugrankovic » 22 May 2014, 12:55

JCR wrote:
drugrankovic wrote:
JCR wrote:
mrki62 wrote:JCR ,........ čemu gađenje drugačijosti.
Demokratija je i to tebi odgovara a kad ti odgovara, onda prihvati one koji drugačije misle od tebe i tu tvoje gađenje nema mjesta
Gadi mi se to što pod izgovorom bratstva i jedinstva brani genocidnu tvorevinu tzv. "srpsku republiku". Pokušava anulirati 9 genocida nad Bošnjacima, što od strane če.tnika, što od strane komunjara.


ma pusti ga, vidiš kako odma preskače POČETAK i fiju skače na sam kraj... nema argumenata na gore navedeno, ne postoje iskreni i onda ajmo zažmurimo oko ustaštva, i opala.... da da srbi su agresori zlikovci fašisti!

priča o prolećarima o pravim rzalozima raspada - da se razumemo hrvatska je ta koja je rušila svaku jugoslaviju, i koja je bila fašistoidna uvek, a prolećari su oni koji su na vlast došli 1990... trebalo ih je sa pesmom dočekati širom drugih republika zar ne?!


on sad o srebrenici.... trolanje i preskakivanje teme i POČETKA, klasika... priča nema samo kraj već i početak...i to vam odavno ne prolazi drži se teme
Upravo radi ovoga mi se gadiš jer negiraš genocide, a evo ti samo neki od zločina koji su počinjeni pod petokrakom koja ustvari znači 4s:
-Bleiburg
-Sjenica
-Novi Pazar
-Prijepolje
-Vukovar
-Srebrenica

Ako niste zločinci kako to da je Sandžak koji je prije 2. sv. rata imao preko 90% Bošnjaka sada ima nekih 50%?
Ne, samo želim da te podučim u nečemu; pronađi mi jednog jedinog političara, koji je bolji od tite i onda ću ja napisat kako sam pogriješio al taj mora imati položaj u odlučivanju
Taj Tito je 10. najveći zločinac svijeta. Kako takva osoba može da bude dobar političar i čovjek?


o blajburgu sam rekao na uvodu u temu, stoga mani se da i to izokrećeš i praviš samo žrtvama, prvo pročitaj početak, blajburg, priznaj da je hrvatska bila fašistička i da su ustaše počinile zločin pa onda dalje... nema više preskakanja druže hrvat... :jok
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Hrvatsko prolece

Post by mrki62 » 22 May 2014, 12:56

JCR wrote: Upravo radi ovoga mi se gadiš jer negiraš genocide, a evo ti samo neki od zločina koji su počinjeni pod petokrakom koja ustvari znači 4s:
Petokraka ima 5 kraka i nikakve veze sa 4s
pet je 5 a četiri je 4 i nije isto
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
Dzagoda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4639
Joined: 10 Feb 2014, 12:19
Status: Offline

Re: Hrvatsko prolece

Post by Dzagoda » 22 May 2014, 12:57

drugrankovic wrote:... nema više preskakanja druže hrvat... :jok
Tako je Ranko, idemo od pocetka:)

[ytube][/ytube]
D.I.L.L.I.G.A.F.
btw. U ovom ruznom svijetu imam noge za 10 :D

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Hrvatsko prolece

Post by mrki62 » 22 May 2014, 12:59

Dok su ljudi opterećeni Srpstvom, Hrvatstvom il Bošnjaštvom, tu sreće nema - svi su isti.
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

Post Reply

Return to “Historija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 30 guests