Hrvatsko prolece

Poznate ličnosti, ratovi, važni događaji

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Hrvatsko prolece

Post by mrki62 » 22 May 2014, 23:19

Rockefeller wrote:Pa nacije. Čim su se osamostalili jašta nego nacije. Dje je tu problem? Do izlaska poštuj jugoslovenski ustav, nakon toga svoj. Komplikujete bezveze.
Složio bih se ja s tobom al ako bi te nacije bile u okviru novonastale države a ne da se te nacije sele izvan novonastale države.



@Mic, ma to sam ja, imam više nikova :pusi
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: Hrvatsko prolece

Post by Sheval » 22 May 2014, 23:19

Samo Sloga Srbina Spašava.
Nedaj se druže Rankoviću!

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Hrvatsko prolece

Post by drugrankovic » 22 May 2014, 23:28

JCR wrote:
drugrankovic wrote:
Mic-Sokoli wrote:@rankovic(light)
Ja se cudim kako nisi dosad pupusio ban.
Koliko si ljudi pojedinacno a i kompletnih nacija izvrijedjao ja nisam nigdje vidio,a pogotovo na ovom forumu se letilo i za "manje".
Pun si nesto Energije/Elana a nemas kartu ni do Prishtine :D.
Sjedi i ne laj vise,sram te bilo.....


izvredjao? cime? u ovom postu sve je argumentovano i dozivljeno, od ustaskih organizacija, prolecara, promena ustava 1974 i odobravanje toga do osporavanja kada o drugi cini 1989... na kraju krajeva te proustaše i prolećari dođoše na vlast 1990... nazvaću te običnim lažovom jer argumenti koji su ti gore nisu uvrede... kako zvati one koji podržavaju bušića teroristu i ubice ambasadora koji pevaju ustaške pesme pri hapšenju nego ustašama? humanisti?


našo ko će mi priča o sramoti... banovan sam ja već jednom i nisam ni reč rekao a kamoli zakukao mada je bilo psovki ka meni a ne obrnuto... treba da budem banovan zbog činjeničnih dešavanja i što ti imaš tu većinu?
ne laži, ako imaš šta reći o iznetom gore argumentuj u suprotnom, prođi
Pa de meni molim te tim činjenicama odgovori 9 genocida samo nad Bošnjacima. Ja sam ti u više navrata iznio svoje argumente od kojih bježiš i skrećeš temu. Neki dan sam ti fino postavio sliku koja je objašnjenje zašto je VRS teroristička paravojska, da se prisjetiš to je slika mezara djeteta starog maksimalno 10 minuta, dakle najmlađe žrtve genocida u Srebrenici, a ako ne i svih evropskih genocida. Sada ti iznesem činjenice i argumente koje jasno pokazuju zašto ste vi agresori, a ne žrtve, a ti se pretvaraš da nisi ništa vidio i nastavljaš po svome.


do sada nigde nije iznošeno da je dete ubijeno u srebrenici pa ni hodža koji je na dan obeležja pominjao žrtvu po žrtvu i datum rođenja...
podvaljuješ... na takvo nešto da je i istina šta misliš da mogu odgovoriti kada već priznajem i da je ovo zločin ?
ovdje na temu prolećara i kako su se stvari spremale da bi na kraju ispale ti trolaš namerno i krećeš od nečeg što se posle dogodilo kad je već sve otišlo u pm u krvavi rat... drži se teme i argumenata...
kažem ja bilo je sa srpske strane ali rat nije samo ovčara i srebrenica već sve ono pre toga... prolećari su došli na vlast 1990 nije li to unelo strah u srbe i tačno dalo na znaje šta im se sprema kad su prvo ih izbacili iz ustava kao narod...


namerno se hvataš kraja preskačući početak, a za prethodni rat i da ne spominješ to puj pike kao ne važi...
sve ima svoje posledice, ne opravdavam time zločine ali priznaj da za srebrenicu dobrim delom trebaš da jebeš mater oriću u suprotnom si licemer...


da, priznajem bilo je zločina sa srpske strane, ali zašto preskačeš i ideš na sam kraj, zato što te istina boli i pravi uzrok svega nastanka
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
JCR
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1721
Joined: 30 Apr 2014, 10:45
Status: Offline

Re: Hrvatsko prolece

Post by JCR » 22 May 2014, 23:34

Evo ti opet slika i proklet bio svako ko vam ovo oprosti. Imaš internet koristi ga i upiši ime ove djevocice koja je imenovana tek par dana prije ukopa. A iznio sam ti ja vaš "strah" i prije 1990. godine. Na to mi nisi odgovorio, dakle konkretno odgovori mi jesul vas Bošnjaci u Sandžaku prepadali 1912. godine kad ste zajedno sa braćom crnogorskim srbima izvršili prvi genocid nad Bošnjacima i Albancima?
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Mic-Sokoli
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1012
Joined: 29 Jan 2012, 21:23
Status: Offline

Re: Hrvatsko prolece

Post by Mic-Sokoli » 22 May 2014, 23:39

u niku koji krostim? šta ti znaš o takvoj veličini ljudskoj kakav je drug leka bio? propagandu, koja ti je servirana
da sa poštovanjem govoriš o profesionalcu, velikom komunisti i jugoslovenu...
Rankovic za mene zlocinac,za tebe heroj,more li :D
za razliku od tvog nika i avatara...
...beziiiiii idu Siptariiiiiiiiiii sa jataganima medju zubima,lavove vuku za sobom,potpo......itd itd :D. :D. :D.
siptar znam ja da je tebi drug leka trn u oku bio dok ti je kundacio dedu i njegovog brata, komsiju....
Vidi koji si ti,iznad kazes da ne znas kakva mi je propaganda servirana u vezi krepalog zlikovca,da bi u boldiranom potvrdio njegove zlocine......

Nema on meni sta da bude trn u oku,ni kao Albancu ni kao covjeku.
Tebi i slicnima je trn u oku sto ste vojno moralno i materijalno porazeni sa svih strana.
Hrvati su vas dobro razbili,Bosnjaci su vas i pored sopstvene nespremnosti i vase prednosti koju ste imali uz JNA isto zgazili,sto ih sad hebete u zdrav mozak je druga prica,a proci ce i to.
Samo se pokusajte otcijepiti pa cete vidjet kad vas bosnjo razbaca ko malu djecu....

A o Albancima sta da ti pricam....
Dvije Drzave,drzavotvorninarod trece Drzave,Dolina se siri li siri :D .......VELIKA ALBANIJA pred Kucom.....
Uglavnom.....nemas kartu ni do Prishtine...
:pusi
http://www.youtube.com/watch?v=W2QmK8XszUM

Se shqiptari i fort si guri,
Jo s'lufton pa u mbështet për muri
Po kur t'pshtetët dije djallë
O zor asht turrin me ja ndalë!

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119837
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5701 times
Been thanked: 12278 times
Contact:
Status: Offline

Re: Hrvatsko prolece

Post by Maja » 22 May 2014, 23:48

drugrankovic wrote:




siptar znam ja da je tebi drug leka trn u oku bio dok ti je kundacio dedu i njegovog brata, komsiju....
Upozorenje pred ban.

Takodjer i zbog razbacivnja izrazima debil, glup itd.
Licne uvrede nisu dozvoljene.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120501
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6993 times
Been thanked: 7944 times
Status: Online

Re: Hrvatsko prolece

Post by Krokodil Behko » 22 May 2014, 23:49

drugrankovic wrote:
JCR wrote:
drugrankovic wrote:
Mic-Sokoli wrote:@rankovic(light)
Ja se cudim kako nisi dosad pupusio ban.
Koliko si ljudi pojedinacno a i kompletnih nacija izvrijedjao ja nisam nigdje vidio,a pogotovo na ovom forumu se letilo i za "manje".
Pun si nesto Energije/Elana a nemas kartu ni do Prishtine :D.
Sjedi i ne laj vise,sram te bilo.....


izvredjao? cime? u ovom postu sve je argumentovano i dozivljeno, od ustaskih organizacija, prolecara, promena ustava 1974 i odobravanje toga do osporavanja kada o drugi cini 1989... na kraju krajeva te proustaše i prolećari dođoše na vlast 1990... nazvaću te običnim lažovom jer argumenti koji su ti gore nisu uvrede... kako zvati one koji podržavaju bušića teroristu i ubice ambasadora koji pevaju ustaške pesme pri hapšenju nego ustašama? humanisti?


našo ko će mi priča o sramoti... banovan sam ja već jednom i nisam ni reč rekao a kamoli zakukao mada je bilo psovki ka meni a ne obrnuto... treba da budem banovan zbog činjeničnih dešavanja i što ti imaš tu većinu?
ne laži, ako imaš šta reći o iznetom gore argumentuj u suprotnom, prođi
Pa de meni molim te tim činjenicama odgovori 9 genocida samo nad Bošnjacima. Ja sam ti u više navrata iznio svoje argumente od kojih bježiš i skrećeš temu. Neki dan sam ti fino postavio sliku koja je objašnjenje zašto je VRS teroristička paravojska, da se prisjetiš to je slika mezara djeteta starog maksimalno 10 minuta, dakle najmlađe žrtve genocida u Srebrenici, a ako ne i svih evropskih genocida. Sada ti iznesem činjenice i argumente koje jasno pokazuju zašto ste vi agresori, a ne žrtve, a ti se pretvaraš da nisi ništa vidio i nastavljaš po svome.


do sada nigde nije iznošeno da je dete ubijeno u srebrenici pa ni hodža koji je na dan obeležja pominjao žrtvu po žrtvu i datum rođenja...
podvaljuješ... na takvo nešto da je i istina šta misliš da mogu odgovoriti kada već priznajem i da je ovo zločin ?
ovdje na temu prolećara i kako su se stvari spremale da bi na kraju ispale ti trolaš namerno i krećeš od nečeg što se posle dogodilo kad je već sve otišlo u pm u krvavi rat... drži se teme i argumenata...
kažem ja bilo je sa srpske strane ali rat nije samo ovčara i srebrenica već sve ono pre toga... prolećari su došli na vlast 1990 nije li to unelo strah u srbe i tačno dalo na znaje šta im se sprema kad su prvo ih izbacili iz ustava kao narod...


namerno se hvataš kraja preskačući početak, a za prethodni rat i da ne spominješ to puj pike kao ne važi...
sve ima svoje posledice, ne opravdavam time zločine ali priznaj da za srebrenicu dobrim delom trebaš da jebeš mater oriću u suprotnom si licemer...


da, priznajem bilo je zločina sa srpske strane, ali zašto preskačeš i ideš na sam kraj, zato što te istina boli i pravi uzrok svega nastanka
Mogu ti reći, da se ni ti ne držiš teme. Nije BiH postala u Jugoslaviji 1945., a nisu ni ostale zemlje članice. Španac ti je već rekao većinu stvari, a ja bih tu samo dodao proglas ZAVNOBiH-a uz kratak komentar
Riječima „Smrt fašizmu! Sloboda narodu!“ u kući porodice Gašić u Mrkonjić Gradu, prije 70 godina otvoreno je prvo zasjedanje ZAVNOBiH-a na kojem je odlukom 247 vijećnika svih bh. naroda, BiH definisana kao jedinstvena i nedjeljiva država jednakih prava za sve narode.

Time je obnovoljena bosanskohercegovačka državnost u granicama koje su datirale još iz vremena srednjovjekovne Bosne, a BiH postala jedna od šest ravnopravnih republika u tadašnjoj Jugoslaviji.

Uoči zasjedanja ZAVNOBiH-a vrhovni komadant NOP-a Josip Broz Tito prihvatio je koncepciju o BiH kao ravnopravnoj federalnoj jedinici, i rekao: “BiH mora biti ravnopravna republika najmanje onoliko koliko su to Srbija i Hrvatska. I drugo, Muslimani moraju biti apsolutno ravnopravan narod, u mjeri koliko su to Srbi i Hrvati u BiH.”


ZAVNOBiH je bio najviši državni organ antifašističkog pokreta u Bosni i Hercegovini tokom Drugog svjetskog rata, te se razvio kao nosilac bosanskohercegovačke državnosti.
Što se podvučenog tiče, čini mi se da su BH narodi već imali gotovu koncepciju, koju je Tito prihvatio i prihvatio je biH kao ravnopravnu federalnu jedinicu.
Nadam se da je jasan pojam Federacije.

Ukratko, na 2. zasjedanju AVNOJ-a, delegati iz BiH su unijeli suverenitet BiH u Jugoslaviju. Čini mi se, da ako smo imali pravo da unesemo suverenitet i učlanimo se, vjerovatno smo imali pravo i da se iščlanimo.

Rezime bi bio da su svih šest zemalja upravo to - zemlje, a Jugoslavija je bila savez tih zemalja. Nadam se da ne moram sad guglati i prve pomene, svake od ovih zemalja posebno.

Srbija je morala biti konstruktivnija i imati na umu da je to ipak samo savez država, koji bi mogao pući.
online

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Hrvatsko prolece

Post by Rockefeller » 22 May 2014, 23:56

mrki62 wrote:
Rockefeller wrote:Pa nacije. Čim su se osamostalili jašta nego nacije. Dje je tu problem? Do izlaska poštuj jugoslovenski ustav, nakon toga svoj. Komplikujete bezveze.
Složio bih se ja s tobom al ako bi te nacije bile u okviru novonastale države a ne da se te nacije sele izvan novonastale države.



@Mic, ma to sam ja, imam više nikova :pusi
Specifičan je slučaj samo sa Bosnom. Svi drugi imaju uredno i sredjeno.

A ako ćeš mi šta odgovarati ili pisati to prebaci na odgovarajuću temu. Ovu spamamo.
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120501
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6993 times
Been thanked: 7944 times
Status: Online

Josip Boljkovac: Prvi smo napali Srbe i izazvali rat

Post by Krokodil Behko » 28 Nov 2014, 01:21

Image

O početku rata na prostoru bivše SFRJ ima različitih gledišta i tumačenja. Naravno, u zavisnosti koju stranu pitate. Ipak trebalo bi napomenuti da se dešavalo da nečije svjedočenje o tim ratnim sukobima izazove pravu buru reakcija.

Jedno od takvih je svakako i svjedočenje prvog Tuđmanovog ministra policije Josipa Boljkovca koji je u intervjuu za dnevni list "Vesti“,rekao je kako je Hrvatska 1991. planski napala Srbe u Hrvatskoj i namjerno izazvala rat.

Boljkovac tvrdi i da su se Tuđman i Milošević tokom cijelog rata dogovarali i donosili odluke zajedno.

"Glavaš me za vrijeme svjedočenja optužio da sam ga proganjao zbog rušenja mosta na rijeci Dravi u Osijeku. On je rekao da je most srušio da bi se grad zaštitio od tenkova JNA, a ja sam rekao da je JNA u tom trenutku bila regularna vojska jedne međunarodno priznate države, a Hrvatska, koja tada još nije bila priznata, dio Jugoslavije„, rekao je tada Boljkovac i dodao kako su njegova svjedočenja na suđenju Glavašu bila cenzurisana.

Na pitanje novinara ko je zapravo započeo rat, Boljkovac iznenađujuće odgovara:

"Prvi su napadnuti Srbi. Napadnuta je Jugoslavija, a ne Hrvatska!. Šušak, Glavaš i Vice Vukojević napali su Borovo Selo kako bi isprovocirali rat„.

Dalje nastavlja kako je rat zapravo bio posljedica dogovora između Miloševića i Tuđmana o podjeli BiH i razmjeni stanovništva kroz etničko čišćenje.

"Tuđman je Miloševiću prepustio Bosansku Posavinu, a Milošević njemu pomogao da se riješi Srba u Krajini. Imam materijalne dokaze da je bivši general JNA i kasnije general hrvatske vojske Milivoj Petković organizivao povlačenje Hrvata iz Bosanske Posavine", tvrdio je Boljkovac.

Na pitanje o eventualnim dokazima dogovora Tuđmana i Miloševića, Boljkovac odgovara kako mu je jednom prilikom, kada je donio naredbu o hapšenju ubica šefa policije u Osijeku Josipa Rajhl Kira, Tuđman rekao kako i Milošević misli da on više ne bi smio biti na čelu MUP-a. Kao drugi dokaz navodi da je Tuđmanov bliski saradnik, Hrvoje Šarinić tokom rata kod Miloševića bio najmanje 40 puta.

Dalje optužuje Tuđmana da je njegov cilj bio rat po svaku cijenu.

"Prema njegovoj ideji, Srbi su trebali nestati iz Hrvatske, a ubistvo Kira naređeno je od samog vrha države„, govori Boljkovac.

Dodaje kako su 1991. godine, prije nego što je bio ispaljen i prvi metak porodice uglednih hrvatskih političara bile su spremne na bijeg. Među njima navodi visokopozicionirane HDZ-ovce, ali i bivšeg predsjednika Hrvatske Stipu Mesića.

BOLJKOVAC: U HRVATSKOJ I DALJE ŽIVI USTAŠTVO

Podsjećanja radi, početkom ove godine, nakon komemorativnog skupa žrtvama ustaškog terora u Gornjoj Trebinji kod Karlovca, Boljkovac je novinarima rekao da se ne boji mogućeg zatvora zbog optužbi za zločin nad civilima 1945. jer "nije kriv niti sud ima argumente za njegovu krivicu“.

Županijski sud u Zagreb optužio je Boljkovca da je kako šef kotarske OZNE 1945. Godine naredio likvidaciju 21 civila zbog njihove saradnje sa ustaškim vlastima.

"Sve je moguće zbog prevelikih diskrecionih ovlašćenja sudija, iako likvidacija iz 1945. godine nema nikakve veze sa mnom“, rekao je Boljkovac, javila je agencija Hina.

On smatra tragičnim to što se u Hrvatsku vraća “ustaštvo pa se sudi SKOJ-evcima koji su protiv fašizma dizali ustanak 1941.godine“.

"Kome treba sada suđenje protiv onih koji su prvi dizali ustanak i izvršavali zadatke, propješačili ove krajeve kad se klalo i ubijalo, kao i ovdje u bivšoj opštini Skakavac? Nekome valjda treba. Ali to je opomena. Opomena!", kazao je Boljkovac.

KO JE JOSIP BOLJKOVAC?

Josip Boljkovac, prvi ministar unutrašnjih poslova Tuđmanove Hrvatske i jedan od posljednjih hrvatski partizanskih kapitalaca, umro je u 10.11.2014. u 93. godini u karlovačkoj bolnici.

Boljkovac je rođen 1920. Godine u Vukovoj Gorici nedaleko Karlovca, a početkom Drugog svjetskog rata odlazi u partizane, da bi kraj dočekao kao šef Ozne za kotar Karlovac. Šezdesetih godina bio je gradonačelnik Karlovca, a nakon sloma Hrvatskog proljeća 1972, odnosno Maspoka, kada je stao na stranu Savke Dapčević - Kučar i Mika Tripala, uklonjen je iz političkog i javnog života. Početkom devedesetih priključio se HDZ-u i Tuđman ga imenuje prvim ministrom unutrašnjih poslova samostalne Hrvatske, da bi ga već 1991. smijenio sa tog položaja, ali ga nije ućutkao.

Naprotiv, tek je tada progovorio na način koji je sablažnjavao politički establišment i najširu javnost Hrvatske opijenu antisrpskom histerijom.

(Vijesti.ba/Vesti-online)
online

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Josip Boljkovac: Prvi smo napali Srbe i izazvali rat

Post by Lebowski » 28 Nov 2014, 09:17

Koji mu je motiv za ovakve izjave?
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Josip Boljkovac: Prvi smo napali Srbe i izazvali rat

Post by storm » 28 Nov 2014, 09:24

Mislim da je nečega sigurno bilo, što navodi... a mnogo više nadodao, uvrijeđenog ega jer je skinut :cudi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Josip Boljkovac: Prvi smo napali Srbe i izazvali rat

Post by STrendzer » 28 Nov 2014, 09:26

veoma autenticno

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Josip Boljkovac: Prvi smo napali Srbe i izazvali rat

Post by storm » 28 Nov 2014, 09:27

I opasno me nerviraju opaske....dogovarali su :123
pa ako s nekim ratuješ, normalno je da češ pregovarati, igrati igru nadmudrivati sa za što manje žrtava i štete.....a s kim se trebalo dogovarati... sa uzbekistancima :cudi

autentično ako ti muzika godi uhu :kafa

pun je internet "autentičnosti"
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Josip Boljkovac: Prvi smo napali Srbe i izazvali rat

Post by mrki62 » 28 Nov 2014, 09:37

storm wrote:I opasno me nerviraju opaske....dogovarali su :123
pa ako s nekim ratuješ, normalno je da češ pregovarati, igrati igru nadmudrivati sa za što manje žrtava i štete.....a s kim se trebalo dogovarati... sa uzbekistancima :cudi

autentično ako ti muzika godi uhu :kafa

pun je internet "autentičnosti"
Pa svakako su se dogovarali, pa zar tebi nije nenormalno da tobože Hrvatska munjevitom brzinom "oslobodi toliko područje i u Bljesku i u Oluji?
Pa HV sve da su i ultra maratonci, ne bi mogli u tako kratkom vremenu osloboditi toliko područje države.
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Josip Boljkovac: Prvi smo napali Srbe i izazvali rat

Post by STrendzer » 28 Nov 2014, 09:48

ima storme autenticnosti,ima-i bez muzike,ima ovo sto kaze mrrki temelja-ima

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Josip Boljkovac: Prvi smo napali Srbe i izazvali rat

Post by storm » 28 Nov 2014, 09:50

mrki62 wrote:
storm wrote:I opasno me nerviraju opaske....dogovarali su :123
pa ako s nekim ratuješ, normalno je da češ pregovarati, igrati igru nadmudrivati sa za što manje žrtava i štete.....a s kim se trebalo dogovarati... sa uzbekistancima :cudi

autentično ako ti muzika godi uhu :kafa

pun je internet "autentičnosti"
Pa svakako su se dogovarali, pa zar tebi nije nenormalno da tobože Hrvatska munjevitom brzinom "oslobodi toliko područje i u Bljesku i u Oluji?
Pa HV sve da su i ultra maratonci, ne bi mogli u tako kratkom vremenu osloboditi toliko područje države.
Mislim da je više uloge u tom blitzkriegu imala usa jer je to bilo pod direktnim pokroviteljstvom ... a srbi su se povukli iz istog razloga, kao i hrvati iz posavine ... nije bilo šanse da ostanu tamo na duži rok ...
da je bilo do hrvata ne bi se stalo iznad banja luke, ali je big brother rekao dosta :oo
a i beogradu su postali uteg oko vrata pa je slijed događaja logičan...
demoralizirana vojska rsk, iz bg sve manje potpore, a hv prethodnim akcijama stao na strateške kote za strahovitu prednost... i kad tu nadodaš američku obavještajnu potporu, da su znali u čovjeka, gdje se tko nalazi i nije mjesta nekom čuđenju .....olujuu treba malo šire gledati, ne samo onih 4-5 dana
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Josip Boljkovac: Prvi smo napali Srbe i izazvali rat

Post by mrki62 » 28 Nov 2014, 11:15

storm wrote:
Mislim da je više uloge u tom blitzkriegu imala usa jer je to bilo pod direktnim pokroviteljstvom ... a srbi su se povukli iz istog razloga, kao i hrvati iz posavine ... nije bilo šanse da ostanu tamo na duži rok ...
da je bilo do hrvata ne bi se stalo iznad banja luke, ali je big brother rekao dosta :oo
a i beogradu su postali uteg oko vrata pa je slijed događaja logičan...
demoralizirana vojska rsk, iz bg sve manje potpore, a hv prethodnim akcijama stao na strateške kote za strahovitu prednost... i kad tu nadodaš američku obavještajnu potporu, da su znali u čovjeka, gdje se tko nalazi i nije mjesta nekom čuđenju .....olujuu treba malo šire gledati, ne samo onih 4-5 dana
Nemam ja tebe baš za naivnog al to još ne znači da naivno ne pišeš :pusi
Ono što su se Milošojć i Tuđman dogovorili, to je potpisano pa su parafirani sporazumi itd itd ,... e sad , ja kao Merikanac kažem Milošojću i Tuđmanu; mamicu vam vašu, to što ste se dogovorili i potpisali, to treba i ispoštovati i sad po tvom Merikanac kriv.
Pa jel se ti uopšte sjećaš balvan revolucije i Jovana Raškovića?
Jel se Jovan Rašković slučajno ili dogovorno pojavio po tim balvan revolucijama i mitinzima?
Jel se Arkan slučajno pred rat pojavio u Hrvatskoj sa arsenalom oružja i jesul ga slučajno po Tuđmanovom komandom sproveli do Srbijanske granice - da mu se ne daj bože šta ne desi?
Da li su se slučajno pojavili Šeks, Merčep, Glavaš i Šušak ?
Da nisu i njih Merikanci postavili na određene položaje?
Da nisu Merikanci nagovorili Tuđmana da mrzi one iz Istre jer tamo nije imao glasače pa ih je zato nazivao stokom sitnih zubi?
Znaš, kad treba uveličat Tuđmana, Milošojća i Izetbegovića, onda ide klasika; da nije bilo njega, ne bi bilo ovog il onog a kad treba pokazati na krivnju e onda se kaže: pa znaš, nije on mogo sam, to su njega Merikanci prisilili, pa znaš, to je bilo u interesu viših sila, pa zapad je to zahtijevao itd itd a nikad da se kaže kako je izdan i narod i država.
Dok se je ratovalo i jedna i druga vojska je trebala hranu a to sve država financira a ako ti je neko rođeni otvorio kuhinju pa kuha za tu vojsku, pa da se zaradi samo jedna kuna ( da ne kažem euro ), eto ti love do krova i samo boga moliti da rat što više potraje.
Šta misliš ko je kuhao hrvatskoj vojsci?
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
Elfudin
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 629
Joined: 19 Nov 2014, 22:54
Location: Rajvosa
Contact:
Status: Offline

Re: Josip Boljkovac: Prvi smo napali Srbe i izazvali rat

Post by Elfudin » 28 Nov 2014, 15:08

Bio je dogovor izmedju Njofre i Slobe, mjenjali se za Hrvate iz posavine i Srbe iz krajine...
Horde Zla 1987

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26742
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14891 times
Been thanked: 3971 times
Status: Offline

Re: Josip Boljkovac: Prvi smo napali Srbe i izazvali rat

Post by Veca » 28 Nov 2014, 16:41

mrki62 wrote:
storm wrote:
Mislim da je više uloge u tom blitzkriegu imala usa jer je to bilo pod direktnim pokroviteljstvom ... a srbi su se povukli iz istog razloga, kao i hrvati iz posavine ... nije bilo šanse da ostanu tamo na duži rok ...
da je bilo do hrvata ne bi se stalo iznad banja luke, ali je big brother rekao dosta :oo
a i beogradu su postali uteg oko vrata pa je slijed događaja logičan...
demoralizirana vojska rsk, iz bg sve manje potpore, a hv prethodnim akcijama stao na strateške kote za strahovitu prednost... i kad tu nadodaš američku obavještajnu potporu, da su znali u čovjeka, gdje se tko nalazi i nije mjesta nekom čuđenju .....olujuu treba malo šire gledati, ne samo onih 4-5 dana
Nemam ja tebe baš za naivnog al to još ne znači da naivno ne pišeš :pusi
Ono što su se Milošojć i Tuđman dogovorili, to je potpisano pa su parafirani sporazumi itd itd ,... e sad , ja kao Merikanac kažem Milošojću i Tuđmanu; mamicu vam vašu, to što ste se dogovorili i potpisali, to treba i ispoštovati i sad po tvom Merikanac kriv.
Pa jel se ti uopšte sjećaš balvan revolucije i Jovana Raškovića?
Jel se Jovan Rašković slučajno ili dogovorno pojavio po tim balvan revolucijama i mitinzima?
Jel se Arkan slučajno pred rat pojavio u Hrvatskoj sa arsenalom oružja i jesul ga slučajno po Tuđmanovom komandom sproveli do Srbijanske granice - da mu se ne daj bože šta ne desi?
Da li su se slučajno pojavili Šeks, Merčep, Glavaš i Šušak ?
Da nisu i njih Merikanci postavili na određene položaje?
Da nisu Merikanci nagovorili Tuđmana da mrzi one iz Istre jer tamo nije imao glasače pa ih je zato nazivao stokom sitnih zubi?
Znaš, kad treba uveličat Tuđmana, Milošojća i Izetbegovića, onda ide klasika; da nije bilo njega, ne bi bilo ovog il onog a kad treba pokazati na krivnju e onda se kaže: pa znaš, nije on mogo sam, to su njega Merikanci prisilili, pa znaš, to je bilo u interesu viših sila, pa zapad je to zahtijevao itd itd a nikad da se kaže kako je izdan i narod i država.
Dok se je ratovalo i jedna i druga vojska je trebala hranu a to sve država financira a ako ti je neko rođeni otvorio kuhinju pa kuha za tu vojsku, pa da se zaradi samo jedna kuna ( da ne kažem euro ), eto ti love do krova i samo boga moliti da rat što više potraje.
Šta misliš ko je kuhao hrvatskoj vojsci?

:aplauzz ...gl. ku'ar je bio,krivousti...pomocni ku'ar,milosevic,a zaprsku je napravio,alijica!
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120501
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6993 times
Been thanked: 7944 times
Status: Online

Re: Josip Boljkovac: Prvi smo napali Srbe i izazvali rat

Post by Krokodil Behko » 28 Nov 2014, 19:49

Zar baš niko neće da doturi link teme Rankoviću? :888
online

Post Reply

Return to “Historija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests