HVO

Poznate ličnosti, ratovi, važni događaji

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: HVO

Post by dadojović » 10 Nov 2019, 00:14

Veca wrote: 10 Nov 2019, 00:09 ...Dado je daleko, nista on ne vidi, a niti cuje! :zubi
Ha, ha cijeli život živim ili na granici s Bosnom ili u Bosni.
Bosnu vidim skoro s prozora.
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31592
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7128 times
Been thanked: 3864 times
Status: Offline

Re: HVO

Post by Mister No » 10 Nov 2019, 00:26

Zeljko Komsic nije Bosnjak ali ima podrsku Bosnjaka u fulu.
Mesic ju je uvijek i imao, ali zato Boban nije.
Sadasnja politika Hrvatske je na tragu Bobanove, a ne Mesiceve, o tome se radi.

Mesica Hercegovci mrze iz dna duse kao i Komsica.
Hercegovci kontrolisu Hrvate u BiH potpuno i to je ta jednadzba.

Licno bi Z. Hercegovinu i pustio da se prikljuci Hrvatskoj (bez Neuma naravno), jer Hrvati sa tog prostora zloupotrebljavaju svoj konstitutivni polozaj blokirajuci sve zivo sto ide u korist BiH.
Zapravo su filijala Hrvatske robe koja se dila po BiH, i BiH dozivljavaju kao kravu muzaru, a Bosnjake za debile.

To im moze proci dok podplacuju ove SDA uhljupe koji im omogucuju to ponasanje zbog sake eura.

Doce tome kraj, jer pocece se ta Hercegovacka roba sumnjivih vlasnika micati sa polica Binga u Sarajevu , Tuzli, Zenici itd.

No dok je ovaca ima i vune, Bosnjaci su uvijek ispadali ovce.
High Hopes...

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: HVO

Post by dadojović » 10 Nov 2019, 00:34

Što se tiče današnje politike HR uvijek je riječ o trećem entitetu s to o priključenju Hercegovine Hrvatskoj to više ne spominju ni najrigidniji desničari.
Zapravo desničar broj jedan u HR je Hasanbegović. Ili barem jedan od najustaknutijih
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83782
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10908 times
Been thanked: 16200 times
Status: Online

Re: HVO

Post by Fuddo » 10 Nov 2019, 00:36

dadojović wrote: 10 Nov 2019, 00:34 Što se tiče današnje politike HR uvijek je riječ o trećem entitetu s to o priključenju Hercegovine Hrvatskoj to više ne spominju ni najrigidniji desničari.
Zapravo desničar broj jedan u HR je Hasanbegović. Ili barem jedan od najustaknutijih
De ba...ahahahaha
Mislim, tebi fala sto nisi u tim fazonima, al rocko smori kolinda bogaoca.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26333
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14218 times
Been thanked: 3768 times
Status: Offline

Re: HVO

Post by Veca » 10 Nov 2019, 00:39

dadojović wrote: 10 Nov 2019, 00:14
Veca wrote: 10 Nov 2019, 00:09 ...Dado je daleko, nista on ne vidi, a niti cuje! :zubi
Ha, ha cijeli život živim ili na granici s Bosnom ili u Bosni.
Bosnu vidim skoro s prozora.

...mozes zivjeti gdje hoces, ali ako si slijep i gluh, dzaba ti! :) :ćitire
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31592
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7128 times
Been thanked: 3864 times
Status: Offline

Re: HVO

Post by Mister No » 10 Nov 2019, 00:41

Ne spominju zato sto nemaju podrsku medjunarodne zajednice.
Ambasador je zbog posjete povodom 9. januara povucen zbog reakcija iz SAD-ea i EU, i samo neko naivan moze povjerovati da je sam, bez podrske Vlade otisao na takav prijem.

Ja bi dao 3 entitet, ali pitanje je njegovih granica.
High Hopes...

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26333
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14218 times
Been thanked: 3768 times
Status: Offline

Re: HVO

Post by Veca » 10 Nov 2019, 00:44

...Misteru, qratz bi im ja dala da ponesu! ...i jednima, a i drugima! ;)
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: HVO

Post by storm » 10 Nov 2019, 00:44

Mister No wrote: 10 Nov 2019, 00:41 Ne spominju zato sto nemaju podrsku medjunarodne zajednice.
Ambasador je zbog posjete povodom 9. januara povucen zbog reakcija iz SAD-ea i EU, i samo neko naivan moze povjerovati da je sam, bez podrske Vlade otisao na takav prijem.

Ja bi dao 3 entitet, ali pitanje je njegovih granica.
Nema od nekih pripojenja, otepljenja trajno ništa.....u prvom redu zbog eu no way....
e da se treći gura potiho....gura se, jer zaboravio si gore u jednadžbu ubaciti da su heregovci strašno jaki i u samom zagrebu...
hrvate više manje bolli kita za trećim...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: HVO

Post by dadojović » 10 Nov 2019, 00:48

Fuddo wrote: 10 Nov 2019, 00:36
dadojović wrote: 10 Nov 2019, 00:34 Što se tiče današnje politike HR uvijek je riječ o trećem entitetu s to o priključenju Hercegovine Hrvatskoj to više ne spominju ni najrigidniji desničari.
Zapravo desničar broj jedan u HR je Hasanbegović. Ili barem jedan od najustaknutijih
De ba...ahahahaha
Mislim, tebi fala sto nisi u tim fazonima, al rocko smori kolinda bogaoca.
Fudo dragi, predsjednik Hrvatske ima malo veće ovlasti od tebe
A siguran sam da si vidio da skoro svaki dan u HR novinama naslovnica glasi: Kolinda opet lupeta
Mister da i tebi odgovorim usput.
Što se tiče entiteta ja sam za ukidanje republike srpske za početak pa tek onda o ostalom.
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31592
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7128 times
Been thanked: 3864 times
Status: Offline

Re: HVO

Post by Mister No » 10 Nov 2019, 00:55

storm wrote: 10 Nov 2019, 00:44
Mister No wrote: 10 Nov 2019, 00:41 Ne spominju zato sto nemaju podrsku medjunarodne zajednice.
Ambasador je zbog posjete povodom 9. januara povucen zbog reakcija iz SAD-ea i EU, i samo neko naivan moze povjerovati da je sam, bez podrske Vlade otisao na takav prijem.

Ja bi dao 3 entitet, ali pitanje je njegovih granica.
Nema od nekih pripojenja, otepljenja trajno ništa.....u prvom redu zbog eu no way....
e da se treći gura potiho....gura se, jer zaboravio si gore u jednadžbu ubaciti da su heregovci strašno jaki i u samom zagrebu...
hrvate više manje bolli kita za trećim...
Mislim da to i jeste najveci problem.

Hrvatska je toliko ekonomski ojacala Hercegovce da vise oni upravljaju politikom Hrvatske nego Hrvati koji tamo zive.
Takodje zloupotrebljavajuci dvojno drzavljanstvo kroje i izbore u samoj Hrvatskoj.

Mislim svaka im cast.
Hrvatska je zemlja sa nevjerovatnim potencijalom a usjeli su je Hercegovci sjebat i opljackat.
Sve to sa doboljubljem na usnama, krizicem oko vrata i Gospom u srcu.
High Hopes...

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26333
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14218 times
Been thanked: 3768 times
Status: Offline

Re: HVO

Post by Veca » 10 Nov 2019, 01:04

"Sve to sa doboljubljem na usnama, krizicem oko vrata i Gospom u srcu.


:valja
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37666
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: HVO

Post by Pasaga » 10 Nov 2019, 05:57

Mister No wrote: 10 Nov 2019, 00:55
storm wrote: 10 Nov 2019, 00:44

Nema od nekih pripojenja, otepljenja trajno ništa.....u prvom redu zbog eu no way....
e da se treći gura potiho....gura se, jer zaboravio si gore u jednadžbu ubaciti da su heregovci strašno jaki i u samom zagrebu...
hrvate više manje bolli kita za trećim...
Mislim da to i jeste najveci problem.

Hrvatska je toliko ekonomski ojacala Hercegovce da vise oni upravljaju politikom Hrvatske nego Hrvati koji tamo zive.
Takodje zloupotrebljavajuci dvojno drzavljanstvo kroje i izbore u samoj Hrvatskoj.

Mislim svaka im cast.
Hrvatska je zemlja sa nevjerovatnim potencijalom a usjeli su je Hercegovci sjebat i opljackat.
Sve to sa doboljubljem na usnama, krizicem oko vrata i Gospom u srcu.
To,koliko su ojacali,kako i na koji nacin,misteriozna pitanje,u najmanju ruku.
Onaj ko je ista vidio,ili bio imalo u toku,trebalo bi ga biti strah,sta ce biti sutra .
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: HVO

Post by Konsultant » 10 Nov 2019, 07:50

Mister No wrote: 09 Nov 2019, 23:39 Meni nije jasno odakle tolika pomama za Bosanskom zemljom od strane Srbije i Hrvatske, kad ne mogu svoj narod zadrzati.
Zato sto dobar dio vrha HDZ HR vuce porijeklo iz Hercegovina, pa povuci-integrisi svoje sa domovinom.
dadojović wrote: 09 Nov 2019, 23:45 Mržnja prema Bošnjacima zadnjih godina u Hrvatskoj?????
Mrznja je jedno i mislim najiskrenije da je nema, a ubleha o trecem entitetu je upravo ono sto treba kao i RS prica o osjepljenju. Hajmo sakriti pravu srz problema, odose mladi, de onda odvedi vodu na svoj mlin, upakuj nesto o nacionalnizmu. Branitelj je povukao dobro pitanje, gdje su nam djeca? Kome vise ubleharite. Jasno da je ovo: nacionalizam uvijek vodi bogaćenju manjine i siromašenju većine. Mi tome zorno svjedočimo. I Rambo je to srocio, nacionalizam je prica za one s min platom.
Krokodil Behko wrote: 09 Nov 2019, 23:49 Jbt, stvarno, jesul takvi likovi retardirani/drogirani, ili šta?
Koja jebena budućnost, kad su Srbi skoro pa komplet, još drilovaniji, nego početkom devedesetih?
Mržnje je mnogo više, samo što još uvijek niko nije dobio dozvolu, da krene s ratom, inače ...
Upravu si, tako je, dobar dio i to onaj vrh sto je najbitnije vrti plocu 90tih. Dovukli S400 i oni su ko bitni. Koliko je prosjecna plata, kako se zivi, koliko su zavrnuli... ipak ima nesto srednje sloja koji se buni protiv ljevih projekata i prosipanja love. Ekonomija definitivno treba biti primat, a otvaraju se nekim oci, makar u inostranstvu. Tim s min platama i jeste hrana ta prica evo ga spremaj se samo treba komanda.
Sutra da te marsovci napadnu, sta ces nego se braniti. Kamenom pa kamenom. Do tada zivi i uzivaj u miru.
Mister No wrote: 10 Nov 2019, 00:26 Mesica Hercegovci mrze iz dna duse kao i Komsica.
Hercegovci kontrolisu Hrvate u BiH potpuno i to je ta jednadzba.
Hercegovac i Posavac nisu isti sklop. Tokom citavog rata HDZ je bolio q za Posavinu.
Mister No wrote: 10 Nov 2019, 00:55 Hrvatska je zemlja sa nevjerovatnim potencijalom a usjeli su je Hercegovci sjebat i opljackat.
Sve to sa doboljubljem na usnama, krizicem oko vrata i Gospom u srcu.
Itekako, samo problem je ko je u vrhu i ko kroji kapu.

I opet... vrnemo se malo temi. Zakopah se oko akcije na Kupresu, Armija krenula, HVO se prikljucio, za razliku od 92, vec 94 i 95 artiljerija se koristila uveliko. VRS je bio oslabljen ali nisu ni imali zaledjinu politicara. Googlajte imate svjedocanstvo sa strane VRS.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37666
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: HVO

Post by Pasaga » 10 Nov 2019, 09:37

Krokodil Behko wrote: 09 Nov 2019, 23:49 Baš danas vidim na fejsu. Neko okačio link sa suđenja onom četniku, koji je napravio živu lomaču u Višegradu.
Odmah se nađe vako neki zagledan u budućnost pa kaže: Imal išta osim rata, treba misliti na buudćnost.

Jbt, stvarno, jesul takvi likovi retardirani/drogirani, ili šta?
Koja jebena budućnost, kad su Srbi skoro pa komplet, još drilovaniji, nego početkom devedesetih?
Mržnje je mnogo više, samo što još uvijek niko nije dobio dozvolu, da krene s ratom, inače ..
.
:bravo
...relevantno,adekvatno .....
samo je pitanje dana kad ce se pristupit realizaciji
..a po obicaju,ni druga strana nije nikad izdala saveznike ....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Udružena agresija HVO-a i VRS na Republiku BIH

Post by Mutevelija » 15 Dec 2019, 22:25

You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120143
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6888 times
Been thanked: 7762 times
Status: Online

Re: HVO

Post by Krokodil Behko » 27 Apr 2021, 09:55

MILANOVIĆ UGOSTIO GENERALE HVO-a: Među njima i Tihomir Blaškić kojeg je osudio Haški tribunal

Predsjednik Republike Hrvatske Zoran Milanović primio je umirovljene generale i ratne komandante Hrvatskog vijeća obrane (HVO). Na sastanku u Uredu predsjednika Hrvatske razgovaralo se o ulozi HVO-a u obrani Hrvata u svim dijelovima Bosne i Hercegovine, kao i o doprinosu pripadnika HVO-a u obrani Republike Hrvatske tokom "Domovinskog rata", prenosi portal HMS.
online

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: HVO

Post by Hurija » 27 Apr 2021, 10:03

Fino se sjećati prošlosti.🌝
Ostalo je cutanje.

User avatar
Totem
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2035
Joined: 16 Feb 2021, 12:51
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: HVO

Post by Totem » 27 Apr 2021, 10:09

Mister No wrote: 10 Nov 2019, 00:55
storm wrote: 10 Nov 2019, 00:44

Nema od nekih pripojenja, otepljenja trajno ništa.....u prvom redu zbog eu no way....
e da se treći gura potiho....gura se, jer zaboravio si gore u jednadžbu ubaciti da su heregovci strašno jaki i u samom zagrebu...
hrvate više manje bolli kita za trećim...
Mislim da to i jeste najveci problem.

Hrvatska je toliko ekonomski ojacala Hercegovce da vise oni upravljaju politikom Hrvatske nego Hrvati koji tamo zive.
Takodje zloupotrebljavajuci dvojno drzavljanstvo kroje i izbore u samoj Hrvatskoj.

Mislim svaka im cast.
Hrvatska je zemlja sa nevjerovatnim potencijalom a usjeli su je Hercegovci sjebat i opljackat.
Sve to sa doboljubljem na usnama, krizicem oko vrata i Gospom u srcu.



Sta ces. Mostar, Novi Pazar i Podgorica su centri moci 😁
Jedna lasta....men'scini prolijece

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31592
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7128 times
Been thanked: 3864 times
Status: Offline

Re: HVO

Post by Mister No » 27 Apr 2021, 12:02

Paralela koju pokusavas da podmetnes ti ne pije vode.
N. Pazar ili Sandzaklije nisu ni blizu uticajni u BiH koliko su to Hercegovci u Hrvatskoj.
High Hopes...

User avatar
Totem
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2035
Joined: 16 Feb 2021, 12:51
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: HVO

Post by Totem » 27 Apr 2021, 12:06

Ne bi se slozio. Prvi komandant armije vam bio Sandzo. Clan ratnog predsednistva isto. Fahro...nije da nije utecajan...
Svo podzemlje je iz Sandzaka.
O Crnogorcima da i ne govorim sta su i ko su u Beogradu.
A ko je uticajniji...nijanse su u pitanju.
Jedna lasta....men'scini prolijece

Post Reply

Return to “Historija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests