Turski genocid nad Armencima

Poznate ličnosti, ratovi, važni događaji

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: BUNDESTAG ODLUČIO: Turska je počinila genocid nad Armeni

Post by Nole » 02 Jun 2016, 19:02

Ubijeno 250.000 do 500.000 i to nije genocid???? Di je sad Storm...

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: BUNDESTAG ODLUČIO: Turska je počinila genocid nad Armeni

Post by SPINERKA » 02 Jun 2016, 19:33

:hm

..Ako priznaju--onda idu tuzbe -ostete-novcane. To Njemacka najbolje zna , kao i Srbija.
Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

Re: BUNDESTAG ODLUČIO: Turska je počinila genocid nad Armeni

Post by Krokodil Behko » 02 Jun 2016, 19:46

Nole wrote:Ubijeno 250.000 do 500.000 i to nije genocid???? Di je sad Storm...

Evo, ja ću ti umjesto njega reći da je genocid.

E sad, nije mi jasno zašto bi nas se ticao genocid u bijelom svijetu, kad imamo i naše?
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: BUNDESTAG ODLUČIO: Turska je počinila genocid nad Armeni

Post by storm » 02 Jun 2016, 19:48

Nole wrote:Ubijeno 250.000 do 500.000 i to nije genocid???? Di je sad Storm...
Tu sam dragi :pusa

volim kad ti zafalim :love

OT

odličan video gledao sam neki dan :place

[ytube][/ytube]

Genocid bez debate....iako je definiran pojam genocid tek 50ih godina prošlog stoljeća, ovo nije ništa drugo no genocid.
E sad turcima na obraz...nema se što puno nadodati na članak- tuga :cudi

Ima tu i malo igre sad....dogovor turska- eu (čitaj njemačka) glede izbjeglica malo "škripi" ... pa je svaki mogući pritisak zgodan za iskoristiti....pričamo o beskrupoloznoj politici ofkors :o

Zašto se nije to ranije poteglo, nije pitanje za mene :cudi

Moj omiljeni bend Sistem of a down (armenci iz usa)


POSEBNA PREPORUKA :tamo [ytube][/ytube]
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: BUNDESTAG ODLUČIO: Turska je počinila genocid nad Armeni

Post by Mohr » 02 Jun 2016, 19:58

Bundestag je Međunarodni krivični sud, šta li :cudi


A i zajebano je to nasljedno pravo. Republika, koja je i nastala kao negacija carstva (dakle njegova sušta suprotnost) postaje nasljednica sultanskih svinjarija. Jasno je da Švabe 'oće malo da curiknu Erdogana, koji jeste oveći ronjase :o usput time šaljući poruku i gazdi, Uncle Sam-u da, ako već (pod prisilom) moraju da se svade s Rujama, neće durat i kabadahiju iz Stambola ;)

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: BUNDESTAG ODLUČIO: Turska je počinila genocid nad Armeni

Post by Vladimir RUS » 02 Jun 2016, 19:59

Jedina ispravna odluka.

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15208
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 976 times
Been thanked: 966 times
Status: Offline

Re: BUNDESTAG ODLUČIO: Turska je počinila genocid nad Armeni

Post by Tokmak » 02 Jun 2016, 22:09

znači da je Republika Turska genocidna tvorevina
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: BUNDESTAG ODLUČIO: Turska je počinila genocid nad Armeni

Post by storm » 02 Jun 2016, 22:31

Našao sam ga

[ytube][/ytube]
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: BUNDESTAG ODLUČIO: Turska je počinila genocid nad Armeni

Post by Venera » 02 Jun 2016, 22:58

hold your horses people :kafa

http://www.armenia.com.au/news/Armenia- ... people/960

STANBUL (Agos)—Turkey’s Peoples’ Democratic Party (HDP) Co-Chair, Figen Yüksekdağ, during a group meeting, discussed the Armenian Genocide. Yüksekdağ said, “On 101st anniversary of the genocide, we apologize to Armenian people. We apologize to Aunt Elizabeth, to Uncle Krikor. We apologize to our friends, comrade Garo and to our sister Roza.”

Yüksekdağ started the meeting by saying, “I would like to begin by commemorating the Armenians, Syriac and Chaldean people who were exiled and killed 101 years ago.”

She continued by saying “The mentality that led to the genocide avoids recognition today. However, recognition doesn’t demean a state, it only relieves pain. These lands will eventually spill out the bloodshed, regardless of your [the Turkish governments’] wishes. Our history is a history of massacres. Recognizing the massacres is a historical responsibility.”

“The ones who withhold their apologies have the same mentality. They use “Armenian” as an insult. This means that the genocidal mentality is still alive. We apologize to Armenian people. As I said, the mentality that led to death and destruction in the past is still active today.”
Plus: Intelektulaci Tuske su takodjer osnovali organizacju pod imenom " Ja se izvinjavam" 2008 godine

:aplauzz :aplauzz
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: BUNDESTAG ODLUČIO: Turska je počinila genocid nad Armeni

Post by Venera » 02 Jun 2016, 23:22

Vergangenheitsbewältigung

process of coming to terms with the past

:aplauz

The verdict of the Turkish courts-martial of 1919–20 acknowledged the Armenian Genocide (then known as "war crimes"), and sentenced the perpetrators to death.[89] However, in 1921, during the resurgence of the Turkish National Movement, amnesty was given to those found guilty. Thereafter, the successive Turkish government, under Mustafa Kemal Atatürk, adopted a policy of denial.
ahaaaa :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: BUNDESTAG ODLUČIO: Turska je počinila genocid nad Armeni

Post by Socrates » 02 Jun 2016, 23:29

Brate, da svi sjednemo I da bratski prebrojimo genocide od pocetka svijeta I da se onda napijemo od tuge kada zakljucimo koliko je ljudska rasa monstruozna.
. . . . . . . . .

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

Re: BUNDESTAG ODLUČIO: Turska je počinila genocid nad Armeni

Post by Krokodil Behko » 02 Jun 2016, 23:51

Jel reko taj Bundestag šta oko naoružavanja predmetne Turske u I sv.r?
Odakle im je stiglo? Nije da pravdam, nego ako je Njemačko carstvo, ne samo naoružalo Otomansko carstvo, nego su imali i hejbet oficira dole (Na Galipoliju su komandovali Nijemci u turskoj vojsci), ne bi bilo loše da podijele odgovornost za taj genocid.
Istina, ne postoji više njemačko carstvo, ali ne postoji ni otomansko.

Ovo je ista parada kao i prije nekoliko godina, kad je francuski parlament htio usvajati istu deklaraciju. Stišali se čim su dobili produženje auto i farmaceutskih biznisa u Turskoj.

Ovo oni samo pritišču Tursku zbog nekih sasvim drugih stvari, a ako neko među vama misli da je kancelarka tolika idiotuša, da će kvariti odnose sa jednom velikom i jakom zemljom, zbog nekakvih Armenaca pobijenih prije 100 godina, taj je stvarno potpuno odlijepio.
online

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: BUNDESTAG ODLUČIO: Turska je počinila genocid nad Armeni

Post by Socrates » 02 Jun 2016, 23:58

Pa nema sta ona kvariti odnose, Bundestag vec izglasao, I to sa tri covjeka koji nisu glasali Za. Znaci, I njena stranka je izglasala.

Ona nema nikakav autoritet da ponisti odluku Bundestaga.

Odluka je, naravno, I dnevno-politicka. Ali, da je bio genocid, bio je.
. . . . . . . . .

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

Re: BUNDESTAG ODLUČIO: Turska je počinila genocid nad Armeni

Post by Krokodil Behko » 03 Jun 2016, 00:06

Genocid niko ne poriče. Pričamo o odgovornosti ostalih. Također, pričamo i o genocidima koji nisu genocidi, jer su ih počinili Rusi, Jenkiji, Britanci, Francuzi...

A da, glupo je tovariti genocid državi koja nema veze s tim otomanskim carstvom.
Idući tom logikom, Englezi i Španci su odgovorni za najmanje 100 genocida i to više nego (današnja) turska republika, pošto su te genocide počinile kraljevine Španije i Britanije, a iste još uvijek postoje, zar ne?

Budimo iskreni?

Ne priliči Turcima da negiraju nešto što je očito i bolje bi bilo da i sami priznaju, ali tek poslije Njemačke, jer nisam siguran čak ni za Njemačku, da je čisto kao država, preuzela odgovornost za holokaust u 2ww.
Jednostavno, nejednaki su aršini.
online

Hasan 88
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 135
Joined: 10 Apr 2016, 10:35
Location: http://www.privatno.net/
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: BUNDESTAG ODLUČIO: Turska je počinila genocid nad Armeni

Post by Hasan 88 » 03 Jun 2016, 00:08

Erdogan stoti put pokazuje kakav je kreten.

Genocid se desio, to cijeli svijet zna, ne ponovilo se.
"Osveta je kao pijanstvo, nikad nije dosta." - Meša Selimović Bosnian | Izreke o obitelji

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: BUNDESTAG ODLUČIO: Turska je počinila genocid nad Armeni

Post by Socrates » 03 Jun 2016, 00:11

Krokodil Behko wrote:Genocid niko ne poriče. Pričamo o odgovornosti ostalih. Također, pričamo i o genocidima koji nisu genocidi, jer su ih počinili Rusi, Jenkiji, Britanci, Francuzi...

A da, glupo je tovariti genocid državi koja nema veze s tim otomanskim carstvom.
Idući tom logikom, Englezi i Španci su odgovorni za najmanje 100 genocida i to više nego (današnja) turska republika, pošto su te genocide počinile kraljevine Španije i Britanije, a iste još uvijek postoje, zar ne?

Budimo iskreni?

Ne priliči Turcima da negiraju nešto što je očito i bolje bi bilo da i sami priznaju, ali tek poslije Njemačke, jer nisam siguran čak ni za Njemačku, da je čisto kao država, preuzela odgovornost za holokaust u 2ww.
Jednostavno, nejednaki su aršini.
Pa svi imaju svojih odgovornosti I genocida, tu nema price.

Samo, ovaj argument kako turska drzava nema veze sa otomanskim carstvom je malo klimav. Tehnicki govoreci, ni Njemacka poslije WWII nije imala nista sa Trecim Rajhom, pa je opet bila odgovorna za zlodjela Treceg Rajha.
. . . . . . . . .

Hasan 88
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 135
Joined: 10 Apr 2016, 10:35
Location: http://www.privatno.net/
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: BUNDESTAG ODLUČIO: Turska je počinila genocid nad Armeni

Post by Hasan 88 » 03 Jun 2016, 00:14

Njemačka je sa svojim genocidom raskrstila, ispričala se, isplaćala reparacije i svakodnevno u dokumentarcima podsjeća svoj narod kakve su strahote učinjene. Vrlo su objektivni oko ww2.

Turci negiraju, umanjuju, lažu, nešto kao Srbi u RS oko ovog našeg rata.
"Osveta je kao pijanstvo, nikad nije dosta." - Meša Selimović Bosnian | Izreke o obitelji

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

Re: BUNDESTAG ODLUČIO: Turska je počinila genocid nad Armeni

Post by Krokodil Behko » 03 Jun 2016, 00:29

Socrates wrote:
Krokodil Behko wrote:Genocid niko ne poriče. Pričamo o odgovornosti ostalih. Također, pričamo i o genocidima koji nisu genocidi, jer su ih počinili Rusi, Jenkiji, Britanci, Francuzi...

A da, glupo je tovariti genocid državi koja nema veze s tim otomanskim carstvom.
Idući tom logikom, Englezi i Španci su odgovorni za najmanje 100 genocida i to više nego (današnja) turska republika, pošto su te genocide počinile kraljevine Španije i Britanije, a iste još uvijek postoje, zar ne?

Budimo iskreni?

Ne priliči Turcima da negiraju nešto što je očito i bolje bi bilo da i sami priznaju, ali tek poslije Njemačke, jer nisam siguran čak ni za Njemačku, da je čisto kao država, preuzela odgovornost za holokaust u 2ww.
Jednostavno, nejednaki su aršini.
Pa svi imaju svojih odgovornosti I genocida, tu nema price.

Samo, ovaj argument kako turska drzava nema veze sa otomanskim carstvom je malo klimav. Tehnicki govoreci, ni Njemacka poslije WWII nije imala nista sa Trecim Rajhom, pa je opet bila odgovorna za zlodjela Treceg Rajha.

Svejedno, nije mi logično. Njemačka se jeste izvinjavala i plaćala reparacije, ali zbog zločina III rajha. Bio je Nirnberški proces, tokom kojeg su osuđeni pojedinci, a kasnije je bilo još mnogo pojedinačnih ili grupnih procesa, međutim nikad se nije vodio proces protiv njemačke države, a u kontekstu odgovornosti te države za genocid.
Mislim da sam sad precizirao.
Ovdje se samo govori o genocidu kojeg je počinila Turska, kao država, pa zato ovo i jeste bitno.

Usput, več imamo temu o ovome u Historiji i ovo ću kasnije spojiti tamo, pa kako se ne bih ponavljao, a ti lijen da čitaš tamo, evo repriza mojih postova s te teme, pa da se malo pobliže upoznamo s okolnostima.

Krokodil Behko wrote:
Julia-Klara wrote:Bez obzira na to, turske vlasti strogo kontroliraju strance koji se penju na Ararat i ne dozvoljavaju Armencima uspon.
Dirljivo :(

Nego, dal' ti je ta frendica pričala o genocidu Armenaca nad Azerbejdžancima?
Nije? Aha, tako sam i mislio.

I taj se genocid odigravao istovremeno kad i genocid nad njima.
Rusi su maksimalno instruirali Armence i potpalili ih protiv svih muslimanskih naroda, kako bi oni bili njihov trojanski konj na kavkaskom frontu. Prethodno bi trebalo poznavati činjenice. Ok, kao što rekoh genocid nad Armencima je bio ali sami Armenci, bili su topovsko meso Rusa u tom ratu.

Ja sada neću ništa pisati kako bih osporavao taj genocid od strane Turske/otomanskog carstva, nego ću samo pojasniti okolnosti.

Image

Prethodno bi trebalo znati, da su Armenci, tuto completo kao kolektiv, učinili sve i I sv. ratu da što više razbjesne svakog Turčina na planeti. Naravno da je genocid za osudu, ali ako rasporediš svoje ljudstvo na tri trećine i jednu trećinu pošalješ u rusku (neprijateljsku vojsku), s drugom trećinom vršiš secesiju nad 25% teritorije države u kojoj živiš, a treću trećinu unutar državne vojske koristiš kao petu kolonu, te ako to sve rezultira prodorom Ruske vojske do pola Turske, naravno da će ti Turci servirati ekstra hladnu osvetu.
Krokodil Behko wrote:
Lebowski wrote:Ne kažem da ti opravdavaš ali čitajući post stiče se takav dojam.

1. pravili probleme
2. činili genocid nad Azerbejdžancima
3. kažnjavanje od strane Turaka
4. ovo što piše u važnom dijelu posta

1. Pravili probleme jesu. Hem su išli u Rusku vojsku, hem su proglasili secesiju do pola Turske hem su i sami činili zločine nad Azerbejdžancima. Pogledajmo kartu. Zelenom bojom sam ti označio njihove zacrtane granice, kako su to oni i Rusi bili zamislili. Jbg pa to je teritorija, možeš reći ko pola Rusije.

Image

2. Genocid nad Azerbejdžancima je fakat i imaš gore tekst o tome. Nadam se da ne moram ponovo isticati isto. Pogledajmo kartu. Gle kako su oni prodrli i pocijepali Azerbejdžansku teritoriju zbog samo jednog dijela teritorije gdje ih je bilo. Isto to je bilo planirano i za Tursku. Čini mi se da je to bio neki velikodržavni projekat u kojem oni jesu ispali jedna od dvije žrtve ali da su baš nedužni u svemu - to nisu.

Image

3. Rekao sam da je to za osudu i samo sam objašnjavao okolnosti pod kojim se to desilo.

4. U važnom dijelu posta piše da su i jedni i drugi krivi zbog zločina počinjenih radi težnje ka obezbjeđenju životnog prostora, što je ujedno i istina.
online

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: BUNDESTAG ODLUČIO: Turska je počinila genocid nad Armeni

Post by Socrates » 03 Jun 2016, 00:38

Pa ja ne znam Behko sta ti hoces da dokazujes ovdje. Nije valjda da branis Turke?

Tema je o Bundestagovoj rezoluciji i genocidu Turske nad Armenima.

Ako je iko svoje zlocine shvatio I prihvatio, to je Njemacka. Suditi drzavu ne mozes tako da ih odvedes na sud I da se proglasi smrtna osuda nad drzavom. Mozes jedino da im nalozis koje reparacije da placaju I kome.

Njemacka je, osim toga, bila podijeljena na cetiri okupacione zone nakon rata I imala je veoma striktan program denacifikacije. Znaci, osudjeni su veoma jasno I glasno na zatvor, finansijsku odstetu zrtvama I "lijecenje".

Ne znam u cemu je problem.

Ako hoces da razvodnis temu sad, a ti samo izvoli.

I zasto turski genocid ima bilo kakve "okolnosti" koje moraju da se objasnjavaju? Objasnjavajuci "okolnosti" sta mi zapravo radimo?

Nekad mi se stvarno cini da smo svi pomalo bolesni.
. . . . . . . . .

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

Re: BUNDESTAG ODLUČIO: Turska je počinila genocid nad Armeni

Post by Krokodil Behko » 03 Jun 2016, 00:55

Socrates wrote:Pa ja ne znam Behko sta ti hoces da dokazujes ovdje. Nije valjda da branis Turke?

Tema je o Bundestagovoj rezoluciji i genocidu Turske nad Armenima.

E pa eto, i ti ili praviš lapsus ili ne vidiš ono što je očito.
Ne može ova turska republika biti kriva za genocid, jer nije ga ona ni počinila, niti je to do sada bila praksa. Samo ti se učinilo, da je Njemačka osuđena i džaba ti sad taj pokušaj (h)umora "ne može se država osuditi na smrt", kad ti je jasno da postoji međunarodni sud pravde, pa se tu mogu donositi razne zanimljive presude.
Budi iskren?



Objasnjavajuci "okolnosti" sta mi zapravo radimo?
1. Trudimo se da budemo objektivni, kao što je i na sudskim procesima praksa da se saslušaju svi svjedoci i istraže sve moguće okolnosti ili se ja varam.
Opet da te pitam, budi iskren?

Šta treba, atmosfera linča, jer danas je inn skočiti i reći to i to, pa makar veze s mozgom da nema?

2. Trudimo se da kažemo da su i ti Armenci genocidaši, ništa manji od osmanlija i nemaš pravo da se šokiraš i zgražavaš, pošto su okolnosti pojašnjene, dokazi podastrijeti itd.. Znači, đe je osuda za genocid armenske države nad Azerbejdžancima i Turcima?
online

Post Reply

Return to “Historija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 74 guests