Turski genocid nad Armencima

Poznate ličnosti, ratovi, važni događaji

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: BUNDESTAG ODLUČIO: Turska je počinila genocid nad Armeni

Post by storm » 14 Jun 2016, 20:45

Jovane jes' to ti :kafa
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: BUNDESTAG ODLUČIO: Turska je počinila genocid nad Armeni

Post by STrendzer » 14 Jun 2016, 20:47

s osmanlijama dodzose i srbi zapadno od Drine.. :roll

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120521
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7000 times
Been thanked: 7956 times
Status: Online

Re: BUNDESTAG ODLUČIO: Turska je počinila genocid nad Armeni

Post by Krokodil Behko » 14 Jun 2016, 20:51

Vladimir RUS wrote:Sarajeva već bošnjačke strane koja je počinila taj zločin) jeste mjesto Kazani.
Jeste, bili su Kazani.
Bio je i Alija, koji je doznao za to i naredio da se svi počinioci pohvataju i izvedu pred sud. Neki su ubijeni prilikom hapšenja, uključujući tu i Cacu.

Do sada, slovom i brojem, trideset (30) posmrtnih ostataka.
Za neupućene, Kazani su jama, jedna jama. JEDNA jama.
Tu nema ko zna koliko posmrtnih ostataka i čak i ako pretpostavimo da ih ima još triseset, to je još uvijek ispod broja žrtava u samo jednom dijelu Markala.

I šta bi ti sad? Znak jednakosti? Pa jel ti to stvarno misliš da je neko toliko glup?

Na našoj su strani, zločine počinili pojedinci, niskorangirani oficiri i vojnici, bez ikakvog naređenja o tome s vrha. Na srpskoj strani, zločini stostruko veći, a sve je pokriveno naređenjima s vrha, od strane pojedinaca koji su te zločine isplanirali, kao dio svoje fašističke kampanje u ratu u BiH.

Čini mi se da je razlika povelika. :hm


To je samo jedno od mjesta u kome su Srbi Sarajeva stradali. Sarajevo je imalo mini-logore za Srbe
Koji su to mini logori? Nazivi? Svjedoci? Krivci? Žrtve? Optužnice? Presude, pa makar i prvostepene? Linkovi?


da bi kasnije u promjeni naziva sarajevskih naziva ulica čak i Čika Jova Zmaj izvukao deblji kraj.


Šta sad on ima sa biH? Realno, on je pjesnik iz Srbije i tu nema ko štra prigovarati oko toga. Ni naši pjesnici nemaju svoje ulice u Srbiji, ako nisu Srbi.

U SA bar nema ulice Ante Pavelića, Artukovića i sl, dok u Srbiji i RS i nije rijetkost naići na Dražinu ulicu, Arkanove garde i raznih četničkih vojvoda. Imamo i studentski dom "Radovan Karadžić" i šta sve ne.. I šta veliš, ima sarajevo neke velike krivice?
online

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15461
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 676 times
Been thanked: 2169 times
Status: Offline

Re: BUNDESTAG ODLUČIO: Turska je počinila genocid nad Armeni

Post by Laser » 14 Jun 2016, 22:00

Krokodil Behko wrote:...I šta veliš, ima sarajevo neke velike krivice?
Ima, kako neče imat.

Nije srpsko, jbg.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: BUNDESTAG ODLUČIO: Turska je počinila genocid nad Armeni

Post by Sheval » 14 Jun 2016, 22:05

Najveci gubitnici.Ne cudi ovo kmecanje.

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: BUNDESTAG ODLUČIO: Turska je počinila genocid nad Armeni

Post by Vladimir RUS » 16 Jun 2016, 21:12

Krokodil Behko wrote:Na našoj su strani, zločine počinili pojedinci, niskorangirani oficiri i vojnici, bez ikakvog naređenja o tome s vrha. Na srpskoj strani, zločini stostruko veći, a sve je pokriveno naređenjima s vrha, od strane pojedinaca koji su te zločine isplanirali, kao dio svoje fašističke kampanje u ratu u BiH.
Iskreno, bolji odgovor nisam ni očekivao. Ulogu svog naroda u ratu maksimalno minimiziramo, tuđu ističemo sa posebnim akcentom. Šta drugo očekivati u ovakvoj zemlji kakva je BiH, sa glavnim gradom koji se hvali multietničnošću, a ima skroz monoetničku strukturu stanovništva. Kakva struktura takav i grad. Čak je i Drvarska ulica izvukla deblji kraj što je vrhunac samoizolacije grada koji bi trebao biti uzor svim gradovima u BiH. U Banjaluci postoji i dan danas ulica fra Ivana Franje Jukića. Postoji i bista u njegovu čast u Banja Luci, kao i ulica Ive Andrića, Ivana Gorana Kovačića, Meše Selimovića...čak oko 100 imena ulica u Banja Luci i dan danas čine nesrpska imena što se za Sarajevo ne može reći s obzirom da je u tom gradu izvršen potpun urbicid nad srpskim imenima. Da stvar bude zanimljivija, u FBiH ne samo da je izvršen urbicid nad srpskim imenima ulica, već je i jedan nacista iz SS Handžar divizije dobio ulicu.

http://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest/pecat ... stom-99807

[To je taj antifašistički duh. :D

Ipak smo mi Srbi u svim slobodarskim bitkama bili protiv tuđina, okupacije, fašizma, samo su naše komšije, koji su odjednom postali novokomponovani antifašisti, uvijek bili na drugoj strani borbe, počevši od Otomanske imperije do legalizovane međunarodne okupacije BiH. Da nebi (srpskih) Partizana, pitanje je dali bi bilo današnje BiH. Avnojevsku BiH je stvorio neki Jovo, a ne neki Himzo, to je istina koja boli današnje (anti)fašiste iz Sarajeva grada.
Krokodil Behko wrote:Čini mi se da je razlika povelika. :hm
Vaistinu velika i hvala bogu da je velika jer mora da je teško kada znaš da je 90 tvoga naroda je bilo na pogrešnoj strani, a 90 odsto srpskog na strani njegovanja slobodarskih ideja, ideja oslobođenja od fašističkog okupatora.

Krokodil Behko wrote:Koji su to mini logori? Nazivi? Svjedoci? Krivci? Žrtve? Optužnice? Presude, pa makar i prvostepene? Linkovi?
http://srb.fondsk.ru/news/2012/12/05/u- ... -tome.html
Krokodil Behko wrote:Šta sad on ima sa biH? Realno, on je pjesnik iz Srbije i tu nema ko štra prigovarati oko toga. Ni naši pjesnici nemaju svoje ulice u Srbiji, ako nisu Srbi.
Zašto je onda i Aleksa Šantić - čovjek koji je pisao o Emini, ostao bez ulice u Sarajevu?

Imaju kako nemaju. Ulica Meše Selimovića u Beogradu, čak ima i spomen ploča u njegovu čast.
Krokodil Behko wrote:U SA bar nema ulice Ante Pavelića, Artukovića i sl, dok u Srbiji i RS i nije rijetkost naići na Dražinu ulicu, Arkanove garde i raznih četničkih vojvoda. Imamo i studentski dom "Radovan Karadžić" i šta sve ne.. I šta veliš, ima sarajevo neke velike krivice?
Da vidimo, Imate ulicu u Goraždu po jednom SS Handžarevcu, jedno vrijeme bila je inicijativa da sarajevski aerodrom nosi naziv po ratnom zločincu Aliji Izetbegoviću, u Bihaću jedna ulica nosi ime po ratnom zločincu Rasimu Deliću, ratni zločinac Naser Orić, koji je ubijao, pljačkao, silovao, palio i klao, dobio posao u jednom ministarstvu FBiH. Nacisti, glavnokomandujući u ratu, svirepi ratni zločinci. Sve ljepše od ljepšeg.

Počistite prvo u svom dvorištu pa onda možete da pričate drugima. To što vas Bošnjaka više ima više od nas Srba pa ste grlatiji ne znači da mi nećemo odgovoriti.

Znači prvo počnite da procesuirate, a ne da "razvlačite" istrage i suđenja (kao što Orića "razvlačite" godinama, pa i decenijama umjesto da ga odmah osudite i to na ogromnu robiju. Ne da ga niste osudili već ste mu i kaznu smanjili tako da umjesto za ubistvo 3000 ljudi. on odgovara za 3. Da nije smješno u kojoj državi živim, bilo bi žalosno).

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120521
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7000 times
Been thanked: 7956 times
Status: Online

Re: BUNDESTAG ODLUČIO: Turska je počinila genocid nad Armeni

Post by Krokodil Behko » 16 Jun 2016, 21:24

Pohvaljujem te za trud oko tog posta, samo što su to sve trolerske spike o svemu i ničemu koje nisu dio onog o čemu smo govorili. Imamo temu o nazivima ulica, pa možeš to i tamo da repriziraš, odgovorit ću ali ovdje ne. Na taj nivo, nećeš me spustiti.

Ozbiljnost tvog posta potvrđuje taj link o "belosvetskoj zaveri" haškog tribunala, pa neće da potvrdi postojanje tih logora. Ne znam da li si se ti smijao, kad si pisao ono o neizglasavanju rezolucije o Srebrenici u PSBiH, ali evo, ja se sad smijem i tebi i tom debilu koji je napisao takav članak.

Iskreno, ako čovjek vjeruje u takve napise, koji ničim nisu potvrđeni, da li je on bar malo normalan?
online

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: BUNDESTAG ODLUČIO: Turska je počinila genocid nad Armeni

Post by Vladimir RUS » 17 Jun 2016, 18:45

Prvi si počeo da skrećeš sa teme. ;)

Šta ti nije jasno uvijek možeš pronađi iz više izvora. Nije ono jedan jedini izvor. :kafa

User avatar
Rewa
Na probnom
Na probnom
Posts: 31
Joined: 08 Jun 2016, 00:42
Status: Offline

Re: BUNDESTAG ODLUČIO: Turska je počinila genocid nad Armeni

Post by Rewa » 28 Jul 2016, 00:39

Vladimir RUS wrote:Prvi si počeo da skrećeš sa teme. ;)

Šta ti nije jasno uvijek možeš pronađi iz više izvora. Nije ono jedan jedini izvor. :kafa
Vukadine ba pa valjda se znamo ye.o ga ti... :lupa

Živim u ulici Stanislava Galića broj 92 (doživotna robija). To je jedna mala ulica na u našem gradu u kojoj nema mnogo automobila i mi djeca možemo da se po cijeli dan igramo bez straha da će nam se nešto desiti. Svako jutro ja i moja drugarica Jelena, koja živi u ulici Momira Nikolića (osuđen na 20 godina zatvora) broj 69, zajedno idemo u školu. Naravno da bi došli do škole moramo da pređemo aveniju Radoslava Krstića (osuđen na 35 godina zatvora) i parkić Ljubomira Borovčanina (osuđen na 17 godina zatvora) gdje nas čeka Marko Miličević najbolji matematičar u našem razredu. Na putu do škole uvijek se malo poigramo na igrališu dječijeg vrtića „Milan Lukić“ (doživotna robija). Kada nas vaspitačice otjeraju sa ljuljaški odemo do gradske biblioteke „Milomir Stakić“ (doživotna robija) da vratimo knjige i podignemo nove.

Od biblioteke do naše škole „Biljana Plavšić“ (osuđena na 11 godina zatvora) stižemo za 5 minuta.

Ja i moji drugari smo odlični učenici i želimo da upišemo srednju školu „Momčilo Krajišnik“ (osuđen na 20 godina zatvora), ali moramo da imamo sve petice tj. da budemo „Vukovci sa Vučijaka“.

Nakon škole idemo na trening, treniramo ritmičku gimnastiku, u klubu „Duško Tadić” (osuđen na 20 godina zatvora) i mi smo šampioni Republike Srpske i vicešampioni Velike Srbije. Naravno bićemo mnogo bolji kada se izgradi sportski kompleks „Radovan Karadžić“ (suđenje u toku) sa olimpijskim stadionom „Ratko Mladić“ (suđenje u toku). Ja sam član i izviđačke čete „Radoslav Brđanin“ (osuđen na 30 godina zatvora).

Naveče kada dođemo kući obično smo na fejsu gdje „četujem“ sa našim drugovima iz cijele Republike Srpske, Srbije i srbskom dijasporom.

Kao što vidite ja sam jedna obična djevojčica koja voli sve ljude dobre volje, koja želi da putuje i nauči da puca iz AK- 47.
Nismo na istom, vjernici ce u Dzenet, dok ce ćafiri zavrsit u ždehenemu....

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: BUNDESTAG ODLUČIO: Turska je počinila genocid nad Armeni

Post by KOMESAR » 28 Jul 2016, 08:10

Rewa wrote:
Vladimir RUS wrote:Prvi si počeo da skrećeš sa teme. ;)

Šta ti nije jasno uvijek možeš pronađi iz više izvora. Nije ono jedan jedini izvor. :kafa
Vukadine ba pa valjda se znamo ye.o ga ti... :lupa

Živim u ulici Stanislava Galića broj 92 (doživotna robija). To je jedna mala ulica na u našem gradu u kojoj nema mnogo automobila i mi djeca možemo da se po cijeli dan igramo bez straha da će nam se nešto desiti. Svako jutro ja i moja drugarica Jelena, koja živi u ulici Momira Nikolića (osuđen na 20 godina zatvora) broj 69, zajedno idemo u školu. Naravno da bi došli do škole moramo da pređemo aveniju Radoslava Krstića (osuđen na 35 godina zatvora) i parkić Ljubomira Borovčanina (osuđen na 17 godina zatvora) gdje nas čeka Marko Miličević najbolji matematičar u našem razredu. Na putu do škole uvijek se malo poigramo na igrališu dječijeg vrtića „Milan Lukić“ (doživotna robija). Kada nas vaspitačice otjeraju sa ljuljaški odemo do gradske biblioteke „Milomir Stakić“ (doživotna robija) da vratimo knjige i podignemo nove.

Od biblioteke do naše škole „Biljana Plavšić“ (osuđena na 11 godina zatvora) stižemo za 5 minuta.

Ja i moji drugari smo odlični učenici i želimo da upišemo srednju školu „Momčilo Krajišnik“ (osuđen na 20 godina zatvora), ali moramo da imamo sve petice tj. da budemo „Vukovci sa Vučijaka“.

Nakon škole idemo na trening, treniramo ritmičku gimnastiku, u klubu „Duško Tadić” (osuđen na 20 godina zatvora) i mi smo šampioni Republike Srpske i vicešampioni Velike Srbije. Naravno bićemo mnogo bolji kada se izgradi sportski kompleks „Radovan Karadžić“ (suđenje u toku) sa olimpijskim stadionom „Ratko Mladić“ (suđenje u toku). Ja sam član i izviđačke čete „Radoslav Brđanin“ (osuđen na 30 godina zatvora).

Naveče kada dođemo kući obično smo na fejsu gdje „četujem“ sa našim drugovima iz cijele Republike Srpske, Srbije i srbskom dijasporom.

Kao što vidite ja sam jedna obična djevojčica koja voli sve ljude dobre volje, koja želi da putuje i nauči da puca iz AK- 47.
Franjo k'o mačka,tisuću života?
:ok
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120521
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7000 times
Been thanked: 7956 times
Status: Online

Re: Turski genocid nad Armencima

Post by Krokodil Behko » 24 Apr 2021, 01:23

Turcima demokrati nisu dragi, kao nama

Dugo očekivani razgovor desio se više od tri mjeseca nakon Bidenove inauguracije 20. januara, u odgodi koja se u javnosti smatra hladnim stavom prema Erdoganu, koji je imao bliske veze s bivšim predsjednikom Donaldom Trumpom.

Također se desio dan prije nego što se očekuje da Biden proglasi masakr nad etničkim Armenima u Otomanskom carstvu iz 1915. godine kao genocid, u potezu koji će sasvim sigurno razbjesniti Ankaru i dodatno zategnuti odnose dvije zemlje.
online

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5891
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 175 times
Been thanked: 294 times
Status: Offline

Re: Turski genocid nad Armencima

Post by bosnjakinja » 24 Apr 2021, 01:25

nek i ameri proglase genocid nad indijancima,svako drugima pametuje

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Turski genocid nad Armencima

Post by Taare » 24 Apr 2021, 03:26

Čuj genocid :grana
Svi mi se morete obratit

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37927
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Turski genocid nad Armencima

Post by Pasaga » 24 Apr 2021, 07:43

Taare wrote: 24 Apr 2021, 03:26 Čuj genocid :grana
en,ostalo je nesto
da se vidi zasto je to bilo tako
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5891
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 175 times
Been thanked: 294 times
Status: Offline

Re: Turski genocid nad Armencima

Post by bosnjakinja » 24 Apr 2021, 07:46

Znam par armenaca za njih su srbi hippie mirotvorci.ima bosnjaka koji ih podrzavaju no armenac te Ne voli.cak srebrenicu negiraju ili pak neki smatraju opravdanom :kafa

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120521
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7000 times
Been thanked: 7956 times
Status: Online

Re: Turski genocid nad Armencima

Post by Krokodil Behko » 24 Apr 2021, 09:37

bosnjakinja wrote: 24 Apr 2021, 07:46 Znam par armenaca za njih su srbi hippie mirotvorci.ima bosnjaka koji ih podrzavaju no armenac te Ne voli.cak srebrenicu negiraju ili pak neki smatraju opravdanom :kafa

Izgleda da će Jenkiji ovo ipak uraditi. Turska je iskočila iz kaputa kojeg su joj sašili i sad je problem.
Jebe se nekog za Armene i njihov genocid. Ovdje su druge igre u pitanju. Turska snažno smeta i Rusiji i Evropi i Americi, Izrael se podrazumijeva, kao i šije, Kurdi i možda ima još.
online

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5891
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 175 times
Been thanked: 294 times
Status: Offline

Re: Turski genocid nad Armencima

Post by bosnjakinja » 24 Apr 2021, 09:46

Krokodil Behko wrote: 24 Apr 2021, 09:37
bosnjakinja wrote: 24 Apr 2021, 07:46 Znam par armenaca za njih su srbi hippie mirotvorci.ima bosnjaka koji ih podrzavaju no armenac te Ne voli.cak srebrenicu negiraju ili pak neki smatraju opravdanom :kafa

Izgleda da će Jenkiji ovo ipak uraditi. Turska je iskočila iz kaputa kojeg su joj sašili i sad je problem.
Jebe se nekog za Armene i njihov genocid. Ovdje su druge igre u pitanju. Turska snažno smeta i Rusiji i Evropi i Americi, Izrael se podrazumijeva, kao i šije, Kurdi i možda ima još.
Svima smetaju .da im je Allah na pomoci

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Turski genocid nad Armencima

Post by The 51st State » 24 Apr 2021, 09:58


User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Turski genocid nad Armencima

Post by insomnia » 24 Apr 2021, 10:05

Jel moguce da samo zbog vjerske povezanosti sa Turcima pjenite ovoliko na rijec gdnocid?
Narod koji ih je dozivio nekoliko, zadnji od njih prije cetvrt vijeka?
Strasno
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Turski genocid nad Armencima

Post by The 51st State » 24 Apr 2021, 10:07

insomnia wrote: 24 Apr 2021, 10:05 Jel moguce da samo zbog vjerske povezanosti sa Turcima pjenite ovoliko na rijec gdnocid?
Narod koji ih je dozivio nekoliko, zadnji od njih prije cetvrt vijeka?
Strasno
Je,i moguce da ti zbog mrznje prema arapima i toj vjeri, svaki jevrejski zlocin opravdavas ili mu aplaudiras. Necemo tako Baho...

Btw. Armeni tvrde 1.5 mik ubijenih, po popisu ih bilo 1.2 u tadasnjoj carevini, ring a bell...

Post Reply

Return to “Historija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 57 guests