OLUJA

Poznate ličnosti, ratovi, važni događaji

Moderator: Krokodil Behko

Mundzira
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 888
Joined: 08 Jul 2022, 20:13
Has thanked: 142 times
Been thanked: 244 times
Status: Offline

Re: Danas je 27 godina od akcije Oluja: Utjecala je na tok rata u BiH te je još razlog spora Hrvatske i Srbije

Post by Mundzira » 04 Aug 2022, 15:12

Odlicno sam izabrala rijeci.

Na glavu se mozes samo ti nasaditi i opet neces razumjeti napisano. To je vec tvoj problem, nikako moj.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Danas je 27 godina od akcije Oluja: Utjecala je na tok rata u BiH te je još razlog spora Hrvatske i Srbije

Post by insomnia » 04 Aug 2022, 15:15

Suncokretima sad ni Oluja ne valja? Opet ‘ta će oni? 😂
Premise mi pametujemo za narod koji se usljed najvece opasnosti za fizicki opstanak uspio pobiti između sebe.
I to ne popucati se malo jedinica protiv jedinice nego odmah dogurati do logora i ratnih zlocina
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55977
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5776 times
Status: Offline

Re: Danas je 27 godina od akcije Oluja: Utjecala je na tok rata u BiH te je još razlog spora Hrvatske i Srbije

Post by Duminjo » 04 Aug 2022, 15:17

200 hiljada je otjerano sa svoga. Cinjenica.
Isto kao sto su i u RS otjerali nesrpsko zivlje.
Sve su to cinjenice.



Sve isto. Cestitam

Mundzira
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 888
Joined: 08 Jul 2022, 20:13
Has thanked: 142 times
Been thanked: 244 times
Status: Offline

Re: Danas je 27 godina od akcije Oluja: Utjecala je na tok rata u BiH te je još razlog spora Hrvatske i Srbije

Post by Mundzira » 04 Aug 2022, 15:19

Joj jeste covjek uporan. I limitiran.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Danas je 27 godina od akcije Oluja: Utjecala je na tok rata u BiH te je još razlog spora Hrvatske i Srbije

Post by insomnia » 04 Aug 2022, 15:20

Dobro. Lupila si, nije da nisi
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Danas je 27 godina od akcije Oluja: Utjecala je na tok rata u BiH te je još razlog spora Hrvatske i Srbije

Post by insomnia » 04 Aug 2022, 15:21

Fali sad ovdje DadojEvic da nam krene pricati o srbima u parlamentu
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

Novi Član
Na probnom
Na probnom
Posts: 80
Joined: 17 Jul 2022, 15:48
Has thanked: 20 times
Been thanked: 28 times
Status: Offline

Re: Danas je 27 godina od akcije Oluja: Utjecala je na tok rata u BiH te je još razlog spora Hrvatske i Srbije

Post by Novi Član » 04 Aug 2022, 15:27

insomnia wrote: 04 Aug 2022, 15:15 Suncokretima sad ni Oluja ne valja? Opet ‘ta će oni? 😂
Premise mi pametujemo za narod koji se usljed najvece opasnosti za fizicki opstanak uspio pobiti između sebe.
I to ne popucati se malo jedinica protiv jedinice nego odmah dogurati do logora i ratnih zlocina
Tebi sam mislio juce reci ali sa se suzdrzao ali sad moram. Šta se ti petljaš ti si jajara obicna!

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Danas je 27 godina od akcije Oluja: Utjecala je na tok rata u BiH te je još razlog spora Hrvatske i Srbije

Post by insomnia » 04 Aug 2022, 15:28

Dok si ti umlatio amidzica?
Nego sta od ovog nije tacno?
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Danas je 27 godina od akcije Oluja: Utjecala je na tok rata u BiH te je još razlog spora Hrvatske i Srbije

Post by carobnjak N » 04 Aug 2022, 15:29

Novi Član wrote: 04 Aug 2022, 14:46
carobnjak N wrote: 04 Aug 2022, 14:15

da
ali su spasili od sigurnog pokolja bosansku Krajinu
u Bužimu bi bio gori genocid nego u Srebrenici jer bi se svetili
za svoje poginule vojnike
U ratu su krili gubitke ali danas imaju nekoliko parastosa godišnje
po 50poginulih za dan znalo biti

znači Srebrenica samo gore i zešce
Nije tacno da su spasili krajinu od sigurnog pokolja! Krajina se je beanila 4 god bez icije pomocu,bez oruzja i municije. Kad je naj teze bilo napao nas je onaj smarad iz kladuse i razvukao liniju za skoro duplo.Pogledaj malo po you tube naci ces snimke tigrova u slunju. Da nije bilo oluje nista se sa krajinom ne bi desilo kao sto se nije ni do oluje desilo.
Ja bio TAD TU u Bužimu, 1995godine.
Bili u izbjeglištvu nase familije, iz kuće 4 borca, jedan poginuo 1994godine.
Od tad počinje uzmicanje 505 i 506 brigade, cijelu godinu su isli taktikom uzmicanja brdo po brdo, pokusavajuci tako da kupe vrijeme. Prije Oluje na mjesec dana, korpusu je nestajalo municije, obične pješadijske.
Nanić je spremao proboj svoje brigade preko Slunja za Hr, a zene i djeca su trebali ići u Bihać, gdje im je Un mozda mogao pruziti neku zaštitu.

Mladić bi se osvetio 100% jer je to vec pokusao u napadu Breza 94godine, koji je bio cisto osvetnicki jer im je u zimu 93godine, 505ta prosla sa 300 boraca iza leđa i tamo ih napravili zasjedu, na mjestu gdje su imali smijenu jedinica.
56 mrtvih i preko 200 ranjenih
Isto su prošli i u tom pokusaju osvete, vjerovatno i vise gubitaka, samo ne znamo tacan broj jer su dolazili iz raznih krajeva, npr iz Han Pijeska imaju licne karte od poginulih.
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

Mundzira
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 888
Joined: 08 Jul 2022, 20:13
Has thanked: 142 times
Been thanked: 244 times
Status: Offline

Re: Danas je 27 godina od akcije Oluja: Utjecala je na tok rata u BiH te je još razlog spora Hrvatske i Srbije

Post by Mundzira » 04 Aug 2022, 15:32

insomnia wrote: 04 Aug 2022, 15:20 Dobro. Lupila si, nije da nisi
Nisam lupila.
Ne vadite is konteksta i obuzdajte svoje subjektivne strasti!!!!!

Nisam pricala o ubijanjima, masovnim ubijanjima i slicno. Valjda je to vec svima kristalno jasno da tu nema usporedbe izmedju Oluje i onoga sto se desavalo na teritoriji BiH koja se sada zove RS. Ne mogu da vjerujem da neko ocekuje da to moram naglasiti. Ali vjerujem da neko maliciozan jedva doceka da mi pametuje - sto je Duminjo upravo uradio.

Cak sam u svom drugom postu i objasnila, pa sam cini mi se rijec "otjerati" cak stavila pod navodnike.
Uglavnom, rezultati su etnicki ciste teritorije - ebem li ga, ko to ne moze da razumije ili tvrdi da nije cinjenica, taj fakat ima problema.

Novi Član
Na probnom
Na probnom
Posts: 80
Joined: 17 Jul 2022, 15:48
Has thanked: 20 times
Been thanked: 28 times
Status: Offline

Re: Danas je 27 godina od akcije Oluja: Utjecala je na tok rata u BiH te je još razlog spora Hrvatske i Srbije

Post by Novi Član » 04 Aug 2022, 15:33

carobnjak N wrote: 04 Aug 2022, 15:29
Novi Član wrote: 04 Aug 2022, 14:46
Nije tacno da su spasili krajinu od sigurnog pokolja! Krajina se je beanila 4 god bez icije pomocu,bez oruzja i municije. Kad je naj teze bilo napao nas je onaj smarad iz kladuse i razvukao liniju za skoro duplo.Pogledaj malo po you tube naci ces snimke tigrova u slunju. Da nije bilo oluje nista se sa krajinom ne bi desilo kao sto se nije ni do oluje desilo.
Ja bio TAD TU u Bužimu, 1995godine.
Bili u izbjeglištvu nase familije, iz kuće 4 borca, jedan poginuo 1994godine.
Od tad počinje uzmicanje 505 i 506 brigade, cijelu godinu su isli taktikom uzmicanja brdo po brdo, pokusavajuci tako da kupe vrijeme. Prije Oluje na mjesec dana, korpusu je nestajalo municije, obične pješadijske.
Nanić je spremao proboj svoje brigade preko Slunja za Hr, a zene i djeca su trebali ići u Bihać, gdje im je Un mozda mogao pruziti neku zaštitu.

Mladić bi se osvetio 100% jer je to vec pokusao u napadu Breza 94godine, koji je bio cisto osvetnicki jer im je u zimu 93godine, 505ta prosla sa 300 boraca iza leđa i tamo ih napravili zasjedu, na mjestu gdje su imali smijenu jedinica.
56 mrtvih i preko 200 ranjenih
Isto su prošli i u tom pokusaju osvete, vjerovatno i vise gubitaka, samo ne znamo tacan broj jer su dolazili iz raznih krajeva, npr iz Han Pijeska imaju licne karte od poginulih.
Respekt!

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Danas je 27 godina od akcije Oluja: Utjecala je na tok rata u BiH te je još razlog spora Hrvatske i Srbije

Post by insomnia » 04 Aug 2022, 15:33

Mundzira wrote: 04 Aug 2022, 15:32
insomnia wrote: 04 Aug 2022, 15:20 Dobro. Lupila si, nije da nisi
Nisam lupila.
Ne vadite is konteksta i obuzdajte svoje subjektivne strasti!!!!!

Nisam pricala o ubijanjima, masovnim ubijanjima i slicno. Valjda je to vec svima kristalno jasno da tu nema usporedbe izmedju Oluje i onoga sto se desavalo na teritoriji BiH koja se sada zove RS. Ne mogu da vjerujem da neko ocekuje da to moram naglasiti. Ali vjerujem da neko maliciozan jedva doceka da mi pametuje - sto je Duminjo upravo uradio.

Cak sam u svom drugom postu i objasnila, pa sam cini mi se rijec "otjerati" cak stavila pod navodnike.
Uglavnom, rezultati su etnicki ciste teritorije - ebem li ga, ko to ne moze da razumije ili tvrdi da nije cinjenica, taj fakat ima problema.
Pa dobro sta su trebali? Ostaviti ih na svojoj teritoriji?
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

Mundzira
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 888
Joined: 08 Jul 2022, 20:13
Has thanked: 142 times
Been thanked: 244 times
Status: Offline

Re: Danas je 27 godina od akcije Oluja: Utjecala je na tok rata u BiH te je još razlog spora Hrvatske i Srbije

Post by Mundzira » 04 Aug 2022, 15:44

insomnia wrote: 04 Aug 2022, 15:33
Mundzira wrote: 04 Aug 2022, 15:32

Nisam lupila.
Ne vadite is konteksta i obuzdajte svoje subjektivne strasti!!!!!

Nisam pricala o ubijanjima, masovnim ubijanjima i slicno. Valjda je to vec svima kristalno jasno da tu nema usporedbe izmedju Oluje i onoga sto se desavalo na teritoriji BiH koja se sada zove RS. Ne mogu da vjerujem da neko ocekuje da to moram naglasiti. Ali vjerujem da neko maliciozan jedva doceka da mi pametuje - sto je Duminjo upravo uradio.

Cak sam u svom drugom postu i objasnila, pa sam cini mi se rijec "otjerati" cak stavila pod navodnike.
Uglavnom, rezultati su etnicki ciste teritorije - ebem li ga, ko to ne moze da razumije ili tvrdi da nije cinjenica, taj fakat ima problema.
Pa dobro sta su trebali? Ostaviti ih na svojoj teritoriji?
Ne znam.
Nisam pametna da znam sta su trebali uraditi.

Ali eto Tudjman je haman ipak bio "pametan" (nema on bez razloga bistu u Makarskoj :ooo) pa ih se fino "rijesio" bez genocida. A i to bi qurko, da nije imao podrsku zapada i da mu ameri nisu vojsku istrenirali i pripremili za Oluju. Haman nisu stigli objasniti da ne trebaju ubijati starce po nekim selendrama u kamenjaru, koji se nisu htjeli po stare dane seliti sa svog kamenjara. Jbg, koleteralne zrtve.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80530
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7184 times
Been thanked: 11633 times
Status: Offline

Re: Danas je 27 godina od akcije Oluja: Utjecala je na tok rata u BiH te je još razlog spora Hrvatske i Srbije

Post by spacebound » 04 Aug 2022, 15:46

Ja razumijem sta je mundzi rekla i time mislila.
Ali s druge strane, da se nije desila Oluja Hrvatska bi danas imala svoju RS koja bi ih kocila, pa umjesto sto razmisljaju o uvodjenju eura iduce godine, sanjali bi kandidatski status, isto kao i mi.
Kamo srece da smo mi imali snage i podrske za otjerat govna u maticu, tamo da snove sanjaju, a i naricu, prema osjecaju vec, a mi da sad euro uvodimo umjesto marke.
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Danas je 27 godina od akcije Oluja: Utjecala je na tok rata u BiH te je još razlog spora Hrvatske i Srbije

Post by insomnia » 04 Aug 2022, 15:49

Mundzira wrote: 04 Aug 2022, 15:44
insomnia wrote: 04 Aug 2022, 15:33

Pa dobro sta su trebali? Ostaviti ih na svojoj teritoriji?
Ne znam.
Nisam pametna da znam sta su trebali uraditi.

Ali eto Tudjman je haman ipak bio "pametan" (nema on bez razloga bistu u Makarskoj :ooo) pa ih se fino "rijesio" bez genocida. A i to bi qurko, da nije imao podrsku zapada i da mu ameri nisu vojsku istrenirali i pripremili za Oluju. Haman nisu stigli objasniti da ne trebaju ubijati starce po nekim selendrama u kamenjaru, koji se nisu htjeli po stare dane seliti sa svog kamenjara. Jbg, koleteralne zrtve.
Jbg realnost, ruzna ali ipak realnost je da poneko nevin pogine u ratu. Nema vojske koja ne pocini i poneki zlocin. Opet da su sjedili kod kuca umjesto turali balvane po cesti i masakrirali narod nista od ovog im se ne bi dogodilo
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55977
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5776 times
Status: Offline

Re: Danas je 27 godina od akcije Oluja: Utjecala je na tok rata u BiH te je još razlog spora Hrvatske i Srbije

Post by Duminjo » 04 Aug 2022, 15:53

Hrvatska nije nikako mogla imati svoj entitet RS jer je srba bilo mnogo manje u Hrvatskoj nego u BiH. Plus, hrvati nisu, kao Bosanci, imali Hrvate za susjede da pripomognu u stvaranju entiteta RS.
Protjerivanje srba iz Hrvatske je precutno i Milosevic aminovo a kad se s druge strane doslo pred BL, isti Milosevic zaprijetio ulaskom regularne vojske tadasnje krnje Jugoslavije u BiH.

Stvari nisu nikako za usporedjivati

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15377
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 650 times
Been thanked: 2130 times
Status: Offline

Re: Danas je 27 godina od akcije Oluja: Utjecala je na tok rata u BiH te je još razlog spora Hrvatske i Srbije

Post by Laser » 04 Aug 2022, 16:05

Mundzira wrote: 04 Aug 2022, 15:44
insomnia wrote: 04 Aug 2022, 15:33

Pa dobro sta su trebali? Ostaviti ih na svojoj teritoriji?
Ne znam.
Nisam pametna...
Tačno.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Danas je 27 godina od akcije Oluja: Utjecala je na tok rata u BiH te je još razlog spora Hrvatske i Srbije

Post by insomnia » 04 Aug 2022, 16:06

Hajde bgt danas oni svi imaju Hrvatske pasose. Sa’ranili đeda i digli se po Becu
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

Mundzira
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 888
Joined: 08 Jul 2022, 20:13
Has thanked: 142 times
Been thanked: 244 times
Status: Offline

Re: Danas je 27 godina od akcije Oluja: Utjecala je na tok rata u BiH te je još razlog spora Hrvatske i Srbije

Post by Mundzira » 04 Aug 2022, 16:08

insomnia wrote: 04 Aug 2022, 15:49
Mundzira wrote: 04 Aug 2022, 15:44
Ne znam.
Nisam pametna da znam sta su trebali uraditi.

Ali eto Tudjman je haman ipak bio "pametan" (nema on bez razloga bistu u Makarskoj :ooo) pa ih se fino "rijesio" bez genocida. A i to bi qurko, da nije imao podrsku zapada i da mu ameri nisu vojsku istrenirali i pripremili za Oluju. Haman nisu stigli objasniti da ne trebaju ubijati starce po nekim selendrama u kamenjaru, koji se nisu htjeli po stare dane seliti sa svog kamenjara. Jbg, koleteralne zrtve.
Jbg realnost, ruzna ali ipak realnost je da poneko nevin pogine u ratu. Nema vojske koja ne pocini i poneki zlocin. Opet da su sjedili kod kuca umjesto turali balvane po cesti i masakrirali narod nista od ovog im se ne bi dogodilo
Pa jbg, jesam li ja igdje poricala realnost?
Nisam.

Jesam li lijepo rekla da su se digli da prave sranje u zemlji u kojoj zive?
Jesam.

Jesam li rekla hajde stisni pa ostani i rizikuj da ti se neko sveti zbog necega s cim nemas veze?
Jesam.

Jesam li rekla da je zbog straha lakse krenuti za "svojima" na seobe.
Jesam.

Jesam li rekla da je rezultat etnicki cista teritorija?
Jesam.

Jesam li sta slagala?
Nisam.

Jesam li rekla da su Oluja i divljanje/masovna ubistva nesrba po BiH od strane Mladicevih i inih + genocid nesto sto treba izjednaciti i svrstati pod isto po svakom bozijem parametru?
Nisam.

Po kojem onda osnovu tvrdis da sam lupila? :cudi
Vala, ni po kojem. To je ono, hajde samo nek se nesto kaze i kontrira.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Danas je 27 godina od akcije Oluja: Utjecala je na tok rata u BiH te je još razlog spora Hrvatske i Srbije

Post by insomnia » 04 Aug 2022, 16:10

Mundzira wrote: 04 Aug 2022, 16:08
insomnia wrote: 04 Aug 2022, 15:49

Jbg realnost, ruzna ali ipak realnost je da poneko nevin pogine u ratu. Nema vojske koja ne pocini i poneki zlocin. Opet da su sjedili kod kuca umjesto turali balvane po cesti i masakrirali narod nista od ovog im se ne bi dogodilo
Pa jbg, jesam li ja igdje poricala realnost?
Nisam.

Jesam li lijepo rekla da su se digli da prave sranje u zemlji u kojoj zive?
Jesam.

Jesam li rekla hajde stisni pa ostani i rizikuj da ti se neko sveti zbog necega s cim nemas veze?
Jesam.

Jesam li rekla da je zbog straha lakse krenuti za "svojima" na seobe.
Jesam.

Jesam li rekla da je rezultat etnicki cista teritorija?
Jesam.

Jesam li sta slagala?
Nisam.

Jesam li rekla da su Oluja i divljanje/masovna ubistva nesrba po BiH od strane Mladicevih i inih + genocid nesto sto treba izjednaciti i svrstati pod isto po svakom bozijem parametru?
Nisam.

Po kojem onda osnovu tvrdis da sam lupila? :cudi
Vala, ni po kojem. To je ono, hajde samo nek se nesto kaze i kontrira.
Sami razlozi, pocetak i slijed događaja nije ni priblizno isti tako da se ni po kojem osnovu ne moze porediti
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

Post Reply

Return to “Historija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 50 guests