HOS

Poznate ličnosti, ratovi, važni događaji

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: HOS

Post by laganini » 08 Aug 2014, 21:35

mrki valjda znaš strukturu nacionalnu u istri...takvi nikad neće dat prohrvatskoj stranki glas.. kužiš no.. :hihi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
JCR
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1721
Joined: 30 Apr 2014, 10:45
Status: Offline

Re: HOS

Post by JCR » 08 Aug 2014, 21:37

mrki62 wrote:
laganini wrote: ..primakni s ešapnuću ti... :lupa
Kako ja znam, u Istri Franjo nije imao glasačko tijelo i zbog toga njegov odnos kao takav.
Tako to rade diktatori.

Ne prihvata demokratsko pravo da svako glasa po svom, već je moralo onako kako je on zamislio.
E kao Tito nije radio ništa slično :lupa

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: HOS

Post by Lebowski » 08 Aug 2014, 21:40

JCR wrote:
mrki62 wrote:
JCR wrote: Ta "braća" su ista kao i Abdić, eno ih i danas hodaju po Krajini i ponosni su Autonomaši. Ko ih jebe
Pa ti ljudi ne bi bili takvi - kad ne bi bilo Fikreta.
Ne, ne... Da nije bilo Fikreta mi ne bi znali da su oni takvi ;)
Ipak mislim da je do Fikreta...koji bi bio drugi razlog da oni tamo budu "posebni"? :cudi Ima li nešto vezano za historiju?
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
JCR
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1721
Joined: 30 Apr 2014, 10:45
Status: Offline

Re: HOS

Post by JCR » 08 Aug 2014, 21:42

Ne govorim striktno o AP Zapadnoj Bosni, već o tom mentalitetu. Da su takvi došli na čelo 5. Korpusa lahko bi prodali Krajinu četnicima, kao i onaj peder što je prodo Žepče

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: HOS

Post by mrki62 » 08 Aug 2014, 21:46

laganini wrote:mrki valjda znaš strukturu nacionalnu u istri...takvi nikad neće dat prohrvatskoj stranki glas.. kužiš no.. :hihi
Ako si upoznat sa Hrvatskom , onda treba da znaš i za antihrvatski potez Tuđmana, kad je odbio Korejce za Luku Rijeka, da bi oni dovozili u luku aute iz Koreje i distribuirali po Evropi al pošto je tvoj Tuđman prohrvatski (kao) i nije dopustio samo zato što je to Istra
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: HOS

Post by laganini » 08 Aug 2014, 21:48

dobro rijeka nije istra ali nema veze ali mislim da nebi tribali nasjedat na kafanske priče ili nečiju propagandu..prvi put čujem za to i to nema veze s logikom.. :jok
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: HOS

Post by mrki62 » 08 Aug 2014, 21:57

HOS je prvenstveno organizirao Dobrosav Paraga, jel tako? Imaš li zastavicu sa šahovnicom, na jednoj strani HOS a na drugoj za dom spremni?
Ko je preoteo Paraginu HSP i poturio Anti Đapiću?
Da ti pomognem - Tuđman.
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: HOS

Post by laganini » 08 Aug 2014, 22:12

di te kritizirah da si opsjednut alijom :zubi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120468
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7928 times
Status: Online

Re: HOS

Post by Krokodil Behko » 09 Aug 2014, 11:57

SJEĆANJE: Obljetnica je ubojstva BLAŽA KRALJEVIĆA od strane UDBA-inih terorista

Image

KRUŠEVO - Ubojice Blaža Kraljevića žele biti savjest nacije. Oni hoće da budu oličenje dobrog i naprednog i da budu jedini i nepogrješivi kriterij za zlo i nazadno.
Oni se skrivaju iza te svoje pogreške i sumnjive račune žele prikriti, odnosno klokanskim skokom preskočiti jedno razdoblje prikrivanja. Isti sebi daju za pravo da prozivaju tko je pravi Hrvat, jer oni nisu ništa drugo nego staljinisti skriveni u ruhu demokracije i očuvanju "bratstva i jedinstva".

Majku ti tvoju „ustašku" Kraljeviću koji si došao iz Australije kao dragovoljac nećeš dugo, mi ćemo tebi pokazati kako se čuva Jugoslavija, a na čeki u Kruševu meci su kosili rafalnom paljbom... Na zemlji zgrčen u klupko izbezumljena pogleda-nezaštićen od ostalih plaćenika ostao je ležati hrvatski branitelj, "krilnik" Blaž Kraljević, general HOS-a..., u ropcu krvi, u srcu Zapadne Hercegovine. Evo danas je obljetnica tog svirepog ubojstva za koje nikad nitko nije odgovarao.

Plaćene ubojice su slušale jauke i čuju pozive kako general zove u pomoć ...braćo naši smo.., a prsti UDBA-inih plaćenih terorista su se grčili od nemoćnog bijesa i izvršavanje zadnjeg zadatka jer treba očuvati "brastvo i jedinstvo", a majku vam ustašku sve vas treba pobiti koji ste se ustali protiv Jugoslavije!

Lice ubojica crveno kao paprika a oči su im razbojničke sijevale, oko usta im navrla pjena. Sve ubojice se izobličie kod ovakvih plaćenih zadataka. Lezi, lezi majku ti ustašku j.... Kakav sud, pljujem ja na to.., ja sam tvoj sud, ja sam tvoj bog, razumiješ li, tvoj bog, a bili su žedni hrvatske krvi, možda ubojicama je obećano da će biti carevi Herceg Bosne. Džingis-kanovi, šta li???

Da je bilo hrvatskog zajedništva kao što su zajedničkim snagama zaustavili tenkove u Pologu danas bi Hrvati imali svoj etintet i svoj jezik i svoju televiziju i gotovo sve ostalo što nemaju. Znali su pojedinci kada su se dva mačka počupala, jedan iz muslimanske, drugi iz pravoslavne kuće, i tu bi se nalazili materijali za sijanje mržnje i iznijeli bi, kako je siromah mačak iz muslimanske kuće mirno zijevao i sunčao se, a u tome doleti mačak iz pravoslavne kuće i opsujemu mačku.......a ubojice Hrvati plaćenici ako niste imali para da kupite lakirane cipele, ima na veresiju....ako nema na veresiju založi kućnu tapiju.., ako nemaš tapije založi zlato, ..a ako nemaš ni to, založi obraz, jer danas se može sve založiti, a bez obraza je danas najlakše, jer za njega se najmanje pita, pošto obrazi danas nisu uopće u modi.

Ovakvim teroristima pamet ne znači ništa, oni su" skoti", ne smiju da misle plaćena je samo njihova ruka i njihovo rame a ubiše Blaža Kraljevića u čijem srcu nema nikakve krivice osim velike ljubavi prema Hrvatskoj samostalnosti i samostalnosti Bosne i Hercegovine, gdje se diglo tisuće branitelja koji su patili i čamili i čekali bolji život a vi razbojnici-teroristi mislili ste da ste u gradu Cara Dušana kraj Vardara i da date do znanja ubojstvom krilnika Blaža Kraljevića da se Velika Srbija mora voljeti!

No, ipak, odlaskom Josipa Perkovića u Njemačku i on će progovoriti kome je KOS poslao iz Zagreba popis imena i kome se mora osobno uručiti 30 heklera s prigušivačem a do danas ti hekleri nisu vraćeni jer zločinci čuvaju u kući i prikazuju kao trofejno oružje. Kada Perković progovori i dostavi popis isti će biti objavljen i tek tada tražit će te zakone po rupama, tavanima, podrumima, zemljom kojom odaju opančari a vama je bilo povjereno da udesite, usmrtite "ustaše" i ostale branitelje demolizirate.

Sram vas bilo.... Terororisti KOS-a zar se ne sjećate kako je hrvatski narod boravio po tamnicama u Hrvatskoj na Golom Otoku, po Brozovoj zapovijedi u cilju boljeg vaspitanja jer svoj zanat na Golom otoku je ispekao i Ante Raštogorac iz Zlosela-Kupres gdje je tamanio oko četristo ustaša sa Bleiburga. Kako ih je ubijao - "zadivao čekićem u glavu ekser svakom ustaši" , jer je bio plaćen za to i ukopan u Beogradu na aleji narodnih heroja.

Naša draga komšinica, seka- Srbija, također je u panici, jer arhiv će se otvoriti. Pokušavaju nas naši političari zabavljati o izborima, a izbori su danas postali pravi sport, kao recimo u Sarajevu butmirske trke. Natječu se stari i mladi drugovi i radikali, ali nikako ne mogu jedni druge da unište jer puno je neotkrivenih ubojstava. Sustav zatajio...
online

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: HOS

Post by mrki62 » 09 Aug 2014, 14:06

Od kako sam upoznat sa tim slučajem, znam da je bilo govora da je Tuđman dao komandu za njegovu likvidaciju i nikakva UDBA

Image

09. augusta 1992. godine, poslije briljantnih uspjeha jedinica HOS-a pod komandom general - bojnika Blaža Kraljevića na Trebinjskom ratištu i oslobađanja uže gradske jezgre i iskrene želje za oslobađanjem cjelokupne teritorije Republike Bosne i Hercegovine, sa ostalim patriotskim snagama stali su na put nacionalistima i fašistima iz samozvane hrvatske zajednice "Herceg-bosna", koji su po svaku cijenu željeli podijeljenu Bosnu i Hercegovinu.

Pripadnici vojne policije HVO-a, prema naredbi vrha hrvatske zajednice "Herceg-bosna" u zasjedi su, u mjestu Kruševo na magistralnom putu od Mostara prema Čitluku, ubili Blaža Kraljevića i 8 pripadnika HOS-a.
Blaž Kraljević rođen je 17. septembra 1947. godine, u mjestu Lisice, blizu Ljubuškog. Po dolasku u Hercegovinu krajem 1991., postao je šef promidžbe Hrvatske stranke prava, odnosno ogranka HSP-a za BiH, a 15. januara 1991. godine, imenovan je zapovjednikom ratnog stožera HOS-a za Hercegovinu, sa činom pukovnika HOS-a.

Politika Hrvatskih odbrambenih snaga, na čelu sa Kraljevićem, bila je usmjerena na političko i vojno savezništvo Hrvata i Bošnjaka u Bosni i Hercegovini protiv velikosrpske politike osvajanja Bosne i Hercegovine. Hrvatske odbrambene snage dostigle su u ljeto 1992. godine zavidnu jačinu. Nakon oslobađanja Mostara, Hrvatske odbrambene snage, u kojima se pored Hrvata borio i dobar dio Muslimana/Bošnjaka, izvršile su prodor do grada Stoca, a 6. augusta, zauzele su dijelove općine Trebinje. Blaž Kraljević je izdao javni proglas u kojem poziva Hrvate i Bošnjake, tada Muslimane, da ne prihvate izdaju Bosne i Hercegovine.
Nažalost, Kraljević je ubijen iz zasjede 09. augusta 1992. godine.



A na ovom linku http://www.hsp1861.hr/vijesti2011-8/09082011-1.html se može pročitati ovo:: NA SLICI: DOBROSLAV PARAGA I GENERAL BLAŽ KRALJEVIĆ UBIJEN PRIJE 19 GODINA PO NALOGU ZLOČINCA TUĐMANA I MANOLIĆA A PRODAN OD DVA IZDAJNIKA ANTE ĐAPIĆA I ANTE PRKAČINA
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: HOS

Post by storm » 09 Aug 2014, 16:07

Ima mnogo verzija, ali sam nekako najskloniji mrkijevoj verziji... Sve ukazuje na to, meni ta spika sa udbom nema smisla
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: HOS

Post by drugrankovic » 18 Oct 2014, 06:57

ubili ga... nijesu željeli zajedničku bosnu... rjetki jesu pa su tako i prošli, na žalost ali istina
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: HOS

Post by storm » 18 Oct 2014, 07:37

Salahuddin wrote:Kakva UDBA i klinac pasiji. Njega je maknuo Tudjman, koji je imao drugacije planove u vezi BiH. Posto je Kraljevic , HOS je trebalo primorati da se pokori HVO-u. To sa Kraljevicem nije islo, pogotovo sto je pred samu pogibiju postao i general Armije BiH (cini mi se da je tada to nekako bilo). Sad, HOS jeste cinio zlocine u dretelju i za to je osudjen komandant logora - Bosnjak. Sta reci o njemu, nemam pojma. Mnogo je kontroveri oko njegove licnosti, pa cak i dok je boravio u Australiji.
Malo je preuveličana uloga Tuđmana u bosni ... nije se on u tad razorenoj hrvatskoj imao toliko vremena baviti bosnom, krivica mu je jedino što je neke stvari prešutno odobrio i krivim ljudima dao kompetencije za to ....
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: HOS

Post by laganini » 18 Oct 2014, 09:36

ne zaboravite činjenicu da hos uz sve uvažavanje nije bila legitimna vojska pa onda razmislite zašto je ovo ili ono....
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: HOS

Post by Lebowski » 18 Oct 2014, 09:40

Tuđman je imao jako bitnu ulogu i bez njega vrlo vjerovatno nikad ne bi bilo problema na relaciji Hrvati - Bošnjaci u BiH...

Bio je tu prije rata i bavio se nama, ispratio rat i vodio vojsku i kad je trebalo napadati i oslobađat, kad je trebalo prvo jedne pa onda druge, a na kraju i potpisao mir.. Ako on nije bitan e jbg..
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: HOS

Post by laganini » 18 Oct 2014, 09:45

jeli to još njegov duh hara bih-om.... :zubi sve posli njegove smrti cvate u bosni i to u mirodopskim uvijetima...
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: HOS

Post by Lebowski » 18 Oct 2014, 09:46

Posijao je sjeme zla. :zao

Sada trebaju godine da se riješimo tog korova.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: HOS

Post by laganini » 18 Oct 2014, 09:48

takva retorika je i komunista u hrvatskoj....slučajno..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120468
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7928 times
Status: Online

Re: HOS

Post by Krokodil Behko » 18 Oct 2014, 09:51

storm wrote:
Salahuddin wrote:Kakva UDBA i klinac pasiji. Njega je maknuo Tudjman, koji je imao drugacije planove u vezi BiH. Posto je Kraljevic , HOS je trebalo primorati da se pokori HVO-u. To sa Kraljevicem nije islo, pogotovo sto je pred samu pogibiju postao i general Armije BiH (cini mi se da je tada to nekako bilo). Sad, HOS jeste cinio zlocine u dretelju i za to je osudjen komandant logora - Bosnjak. Sta reci o njemu, nemam pojma. Mnogo je kontroveri oko njegove licnosti, pa cak i dok je boravio u Australiji.
Malo je preuveličana uloga Tuđmana u bosni ... nije se on u tad razorenoj hrvatskoj imao toliko vremena baviti bosnom, krivica mu je jedino što je neke stvari prešutno odobrio i krivim ljudima dao kompetencije za to ....
Hajde eto, da pročitam nešto zabavno uz kafu :kafa
online

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: HOS

Post by laganini » 18 Oct 2014, 09:52

neki mu nikad neće oprostit nezavisnu državu hrvatsku...boli to.....mislim njih :zubi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

Post Reply

Return to “Historija”

Who is online

Users browsing this forum: bosnjakinja and 33 guests