Hrvatska- domovinski rat

Poznate ličnosti, ratovi, važni događaji

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120150
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7765 times
Status: Online

Re: Hrvatska- domovinski rat

Post by Krokodil Behko » 04 May 2015, 10:39

Zanimljivo je to, da on ima istu priču ovdje i na onoj temi o koloni JNA.
Ovdje govori o "obostranom razoružavanju". gdje bi bili razoružani samo lokalni Srbi, a JNA (koja je naša zajednička :oo ) pazila bi na red i mir, a na onoj temi, govori o poštovanju primirja u trenucima kad su JNA tenkovi "čuvajući red i mir", došli do pola Sarajeva.

Griješni smo što smo uopšte pružili otpor.
online

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Hrvatska- domovinski rat

Post by Biba » 12 May 2015, 17:44

Krokodil Behko wrote:DODIKOVA DEFINICIJA "BLJESKA": "Zločin koji ima karakter genocida"!
Image
Parastos za stradale u vojno-policijskoj akciji "Bljesak" održan je i u Bosanskoj Gradiški a predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik "Bljesak" je nazvao zločinom koji ima karakter genocida. Izjavio je da nije dobro što za to niko nije odgovarao.

U povodu dvadesete godišnjice "Bljeska" u beogradskoj crkvi svetog Marka služen je parastos za stradale. Predstavnici srpskih izbjegličkih udruženja tvrde da se odnos prema Srbima nije promijenio i da Hrvatska čini sve da do povratka ne dođe.

Parastos za stradale održan je i u Bosanskoj Gradiški. Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik "Bljesak" je nazvao zločinom koji ima karakter genocida. Izjavio je da nije dobro što za to niko nije odgovarao.

"U tih nekoliko dana hrvatske akcije "Bljesak" koji se u Hrvatskoj evo slavi kao velika pobjeda, protjerano je samo u tih nekoliko dana 15 hiljada ljudi s tog prostora. U svakom slučaju niko nije za to odgovarao", kazao je Milorad Dodik, predsjednik Republike Srpske.

Operacija "Bljesak" Hrvatske vojske i specijalne policije RH.započela je 1. maja 1995., kada su hrvatske snage munjevitom akcijom oslobodile područja zapadne Slavonije. Za samo 31 sat oslobođeno je oko 500 kvadratnih kilometara teritorija i uspostavljen je nadzor nad autocestom Zagreb-Lipovac.

Kao odgovor na operaciju "Bljesak" vojska bivše Republike Srpske Krajine izvela je napade na civilne ciljeve u hrvatskim gradovima. Građani Zagreba napadnuti su raketama s kasetnim punjenjem, a građani Karlovca i Siska topovskim granatama.

Srpska strana tvrdi da je u operaciji "Bljesak" 1. i 2. maja 1995. godine ubijeno je ili se vodi kao nestalo 283 Srba.
A taj Dodik se pravi mutav pa ko biva ne zna da je sve hrvatsko ili tamo ubijeno ili protjerano...Moj bivši kolega (pokojni je) Matan je morao pobjeći iz Lipovca...Imao je dobre prijatelje Srbe koji su ga upozorili da odlazi..inače bi bio ubijen...al eto mi smo genocidni...ma muka mi je više...od takvih priča...sjećam se vala da je meni još davih osamdesetih iz čista mira moja cimerica psovala majku ustašku...ama ni za šta...samo što sam Hrvatica a to nikad nisam ni spominjala...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120150
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7765 times
Status: Online

Re: Hrvatska- domovinski rat

Post by Krokodil Behko » 12 May 2015, 19:56

Ne brini ti ništa. Dodiku su Hrvati neprijatelji samo u HR. U BiH su mu saveznici, li bar neki od njih. Npr Dragan Čović. Čak ga je zvao i u sinove svatove. I onda dođe pa kaže "ne vole me Bošnjaci" Pa ko će te normalan voliti, kad se ližeš sa glavnim negatorom srpskih ratnih zločina i sl? S kim si, takav si, pa tako da si i ti ravnogorac bre.. Kužiš?
online

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Hrvatska- domovinski rat

Post by laganini » 12 May 2015, 20:22

..znaci ako sam ja prijatelj tvog neprijatelja i tvoj sam neprijatelj.. :hm
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Hrvatska- domovinski rat

Post by storm » 12 May 2015, 20:28

laganini wrote:..znaci ako sam ja prijatelj tvog neprijatelja i tvoj sam neprijatelj.. :hm
Iskreni prijatelj mi sigurno nisi :cudi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120150
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7765 times
Status: Online

Re: Hrvatska- domovinski rat

Post by Krokodil Behko » 12 May 2015, 20:29

Ti si nam kao pojedinac, svakako neprijatelj, to znamo.
Eto te ko dirigovan, da braniš tog seljačića.
online

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Hrvatska- domovinski rat

Post by laganini » 12 May 2015, 20:38

Krokodil Behko wrote:Ti si nam kao pojedinac, svakako neprijatelj, to znamo.
Eto te ko dirigovan, da braniš tog seljačića.
..sto bi ja njega branio govorim o tvojoj logici zakljucivanja...pa i stora...imam siri krug prijatelja i nisu svi jedno drugom simpa niti su meni prijatelji mojih prijatelja.....mislim ovo nema veze s dodikom ni covicem govorim o principima....
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9730
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times
Status: Offline

Re: Hrvatska- domovinski rat

Post by String » 12 May 2015, 20:45

Mogu samo reci jedno na ovoj temi:

BRAVO HRVATSKA!!!!
Image
Image
Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120150
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7765 times
Status: Online

Re: Hrvatska- domovinski rat

Post by Krokodil Behko » 12 May 2015, 20:46

laganini wrote:
Krokodil Behko wrote:Ti si nam kao pojedinac, svakako neprijatelj, to znamo.
Eto te ko dirigovan, da braniš tog seljačića.
..sto bi ja njega branio govorim o tvojoj logici zakljucivanja...pa i stora...imam siri krug prijatelja i nisu svi jedno drugom simpa niti su meni prijatelji mojih prijatelja.....mislim ovo nema veze s dodikom ni covicem govorim o principima....
Ne kaki, ne govorimo o pojedincima, nego o kreatorima nacionalnih politika.
Jel ti misliš da je neko glup, pa da razmisli o tvom postu?
online

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Hrvatska- domovinski rat

Post by laganini » 12 May 2015, 20:47

...pa s kim su dobri bosnjacki lideri.. :hm
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120150
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7765 times
Status: Online

Re: Hrvatska- domovinski rat

Post by Krokodil Behko » 12 May 2015, 20:52

A vi ste neko mjerilo? :haha

Trenutno dobri sa svim srpskim strankama, osim Dodikove, jer njemu je svakako dogorilo.
Taj tvoj seljačić, doduše slabo se uklapa u tu pozitivnu atmosferu, jer mu to nije cilj.
Uostalom, slabo ga i pitaju, na državnom nivou, nije ničim ni zaslužio.

Drago mi je da ga braniš :ok On je neodbraniv i znamo šta nam misliš, sve dok to radiš.

A štasi mislio, da si pametan?
online

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Hrvatska- domovinski rat

Post by laganini » 12 May 2015, 20:55

...jebiga ako je stav "tvojih" slican tvome jadna vsm majka...
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120150
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7765 times
Status: Online

Re: Hrvatska- domovinski rat

Post by Krokodil Behko » 12 May 2015, 20:58

To je moj stav spec za takve kao što si ti. Fino ti rekoh, ti si nam kao pojedinac zlomisleći i tu nema dileme. Prema iole dobronamjernijim Hrvatima i stav će se promijeniti. Već smo to vidjeli u odnosu na srpske stranke. Idi bolan i pomozi svom narodu. Ne piši o politici nikada, jer im samo odmažeš. Hejter si, kužiš?
online

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Hrvatska- domovinski rat

Post by laganini » 12 May 2015, 21:00

...naravno ti znas sto je najbolje za hrvate....koji kompleksi..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Hrvatska- domovinski rat

Post by Biba » 12 May 2015, 21:08

Krokodil Behko wrote:Ne brini ti ništa. Dodiku su Hrvati neprijatelji samo u HR. U BiH su mu saveznici, li bar neki od njih. Npr Dragan Čović. Čak ga je zvao i u sinove svatove. I onda dođe pa kaže "ne vole me Bošnjaci" Pa ko će te normalan voliti, kad se ližeš sa glavnim negatorom srpskih ratnih zločina i sl? S kim si, takav si, pa tako da si i ti ravnogorac bre.. Kužiš?
Kontam.Imam bivšeg kolegu, inače nije nikad diplomirao...Taj priča jedno a kod brata zaposleni svi oni koji su "rovali"...ma samo da im je "ruke došlo" ...nema moj bivši kolega pojma kakve su spiskove imali...ama on bi za pare i gu...e dao...to su takvi ljudi...sto stranaka bi promijenio i gura se silom u politiku...čujem da su ga izbacili s pozicije...eno i na fb. ga kritikaju...našao se mlađi i školovaniji
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14912
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 436 times
Been thanked: 786 times
Status: Offline

Re: Hrvatska- domovinski rat

Post by vila » 13 May 2015, 10:48

Krokodil Behko wrote:A vi ste neko mjerilo? :haha

Trenutno dobri sa svim srpskim strankama, osim Dodikove, jer njemu je svakako dogorilo.
Taj tvoj seljačić, doduše slabo se uklapa u tu pozitivnu atmosferu, jer mu to nije cilj.
Uostalom, slabo ga i pitaju, na državnom nivou, nije ničim ni zaslužio.

Drago mi je da ga braniš :ok On je neodbraniv i znamo šta nam misliš, sve dok to radiš.

A štasi mislio, da si pametan?
znači bošnjačke stranke i bošnjački lideri su dobri sa svim srpskim strankama osim Dodikove?
e sad mi reci ima li ijedna ta srpska stranka u svom programu( vezano za interese RS) išta po čemu se razlikuje od Dodikove..
ne tribaš se mučiti...sigurno nema..RS je za sve njih neupitna
i sad mi odgovori otkud ti pravo da Hrvatima kao najmanjem narodu spočitavaš političke dogovore sa Srbima a u isto vrijeme podržavaš dobre odnose bošnjačkih lidera sa srpskim strankama?
nemoj prodavati demagogiju
To šta ti ili ja mislimo o Čoviću ili Dodiku ili nekom trećem uopće nije važno
Ali to je klasična priča bošnjačke politike...Hrvati koketiraju sa Dodikom
pa ajmomangupi udarite vi na srpske interese ...šta se čeka(da se razumjemo mislim samo i isključivo na političke udarce)
ali ne...zna se da je RS tvrd orah..pa ćemo to stanje prihvatiti kao neupitno
ali zato u federaciji imamo Hrvate...udri po njima...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120150
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7765 times
Status: Online

Re: Hrvatska- domovinski rat

Post by Krokodil Behko » 13 May 2015, 11:05

vila wrote:
Krokodil Behko wrote:A vi ste neko mjerilo? :haha

Trenutno dobri sa svim srpskim strankama, osim Dodikove, jer njemu je svakako dogorilo.
Taj tvoj seljačić, doduše slabo se uklapa u tu pozitivnu atmosferu, jer mu to nije cilj.
Uostalom, slabo ga i pitaju, na državnom nivou, nije ničim ni zaslužio.

Drago mi je da ga braniš :ok On je neodbraniv i znamo šta nam misliš, sve dok to radiš.

A štasi mislio, da si pametan?
znači bošnjačke stranke i bošnjački lideri su dobri sa svim srpskim strankama osim Dodikove?
e sad mi reci ima li ijedna ta srpska stranka u svom programu( vezano za interese RS) išta po čemu se razlikuje od Dodikove..
ne tribaš se mučiti...sigurno nema..RS je za sve njih neupitna
i sad mi odgovori otkud ti pravo da Hrvatima kao najmanjem narodu spočitavaš političke dogovore sa Srbima a u isto vrijeme podržavaš dobre odnose bošnjačkih lidera sa srpskim strankama?
nemoj prodavati demagogiju
To šta ti ili ja mislimo o Čoviću ili Dodiku ili nekom trećem uopće nije važno
Ali to je klasična priča bošnjačke politike...Hrvati koketiraju sa Dodikom
pa ajmomangupi udarite vi na srpske interese ...šta se čeka(da se razumjemo mislim samo i isključivo na političke udarce)
ali ne...zna se da je RS tvrd orah..pa ćemo to stanje prihvatiti kao neupitno
ali zato u federaciji imamo Hrvate...udri po njima...

Ne kontaš politiku. Ako se s tobom ne mogu dogovoriti oko nekih stvari, ne moraš ih stalno stavljati na dnevni red. Ako to i sama znaš a ipak potenciraš, pa ti samo želiš da sve bude i gore. U tome je razlika između SzP i Dodika trenutno. Ne znam šta će sutra biti ali nek se gura koliko se može i da se ode što dalje, a oni ipak pomažu u tome, dok taj RS, niko nije ni dirao, baš kao što niko ne dira ni Hrvate u Federaciji. Tako dođemo do Dodika i Čovića i njihovih podsticaja paranoje od Bošnjaka.
Za razliku od navedenog primjera, gdje bi običnim ljudima bilo i bolje, ovaj dvojac (dodajmo im i psihopatu Radončića), rado bi sve poveo u feudalizam.

Kad se samo sjetim njihovog sastanka u MO, nakon izbora.
"Mi smo osovina a, ostali nek nam se pridruže" Jes, ćus. ;)
online

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14912
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 436 times
Been thanked: 786 times
Status: Offline

Re: Hrvatska- domovinski rat

Post by vila » 13 May 2015, 11:15

eto ti kontaš :ooo
tko je prouzročio "paranoju" Hrvata?
tko je prouzročio platforme,komšiće i sve krize oko toga?
dodik možda..ili čović?
nemoj zajebavati jutros na uranku
a plus toga zar sličnu izjavu(kao ovu mostarsku) nikad nisi čuo od bošnjačkih lidera...
ali eto ako ćemo idealizirati i nećemo "paranoisati" nek ti bude ...
šutim... :pst

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120150
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7765 times
Status: Online

Re: Hrvatska- domovinski rat

Post by Krokodil Behko » 13 May 2015, 11:56

vila wrote:eto ti kontaš :ooo
tko je prouzročio "paranoju" Hrvata?
tko je prouzročio platforme,komšiće i sve krize oko toga?
dodik možda..ili čović?
Prouzročio je SDP, sa tadašnjim šefom Lagumdžijom. Kao što je poznato, ja sam (uglavnom) simpatizer te stranke, ali mi nije bilo krivo kad su izgubili jesenas, jer sam i sam držao, da je Lagumdžija kriv i da mora otići. Treba razumjeti i građanski karakter te stranke, pa tako da taj Komšić nije izmišljen nego stvaran, svidjelo se to tebi ili ne?

Znači, ne možeš očekivati od neke građanske opcije, da blagonaklono gleda na nacionalne opcije. Ne gledam ni ja ali bih bio uviđavniji od njega i prije bih koalirao s hrvatskom nacionalnom strankom, nego s bošnjačkom, čisto pragmatizma radi,a pogotovo razbijanja predrasuda i paranoja radi.

Eh sad, Lagumdžije više nema i trebalo bi malo skratiti doživljaj oko toga što je prošlost i pogledati malo u budućnost. Malo dalje od direktorske pozicije u Aluminiju, jer stvarno je bezočna laž, da je Aluminij poslovao u plusu, s HDZ-ovim kadrom, nekada ranije Ta firma NIKAD nije bila u plusu, osim kad su haračili i preko njemačke ambasade, zavrtali ruku i EPBiH i EPHB, da im se da skoro pa besplatna struja, to znamo svi.

Primjera radi, zbog mira i sloge, ja bih prihvatio taj hrvatski prijedlog oko načina izbora hrvatskog člana predsjedništva, ali to je po meni samo kratkoročno rješenje, jer ako mi dominira građanski princip, naravno da nemam visoko mišljenje o nacionalnim torovima.

Baš sinoć negdje napisah, imali smo svoju struju u ARBiH, do jeseni 1993. dok nas ove Alijine hodžice nisu počistile. Šteta što mi nismo počistili njih, pa postali pravi partizani. Začas bi mi počistili i ostale dvije vojske. Ne zato što te mrzim, nego iz suprotnih razloga. Ja došo da te branim :ples
online

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Hrvatska- domovinski rat

Post by laganini » 13 May 2015, 12:03

...lagundzkija prouzrokova a vama ko mrsko bilo...tada ste dobili ali dugorocno ce te pusiti dok se vrati povjerenje...
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

Post Reply

Return to “Historija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests