Kako su ubijani Srbi na Kazanima

Poznate ličnosti, ratovi, važni događaji

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43001
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14201 times
Been thanked: 12774 times
Status: Online

Re: Kako su ubijani Srbi na Kazanima

Post by Masamune » 16 Nov 2021, 23:44

Srbi poput Mandića tu nemaju šta tražiti i takve treba nabiti nogom u guzicu, a pogotovo da povezuju RS sa Kazanima u tom kontekstu. Srbi kao on nemaju pravo da morališu o spomeniku. Srbi kao on koji tvrde da je u Srebrenicu stigla Božija pravda.

O spomeniku i negodovanju istog, kao i o formi, se na takav način istinski mogu izjašnjavati samo porodice stradalih i to je apsolutno opravdano sviđalo se to nekima ili ne.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

Ma znas
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1425
Joined: 12 Nov 2021, 20:11
Has thanked: 10 times
Been thanked: 137 times
Status: Offline

Re: Kako su ubijani Srbi na Kazanima

Post by Ma znas » 17 Nov 2021, 16:39

Nisu samo Srbi ubijani na Kszsnima. Tu ima i Hrvata ali i Bosnjska. Nasa stranka ima pogredan pristup. Na sponpmeniku trebaju biti i imena policajsva koji su poginuli prilikom hapsenja M. Topalovica. Ako tako postupimo onda sve postsje jasno, cak i Forti ali i Benjamini. Nadam se da ce Benjamins uputiti zahtjev za podizanje spomenika u Tomasici kod Prijedora, Fici, Visegradu, Rogatici, Bratuncu, Zvorniku, Bijeljini, Gacku, Nevesinju, Sanskom Mostu, jer je u svakom ovom stratistu ubijeno vise ljudi nego na Kazanima. Zasto imamo dvojake arsine.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43001
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14201 times
Been thanked: 12774 times
Status: Online

Re: Kako su ubijani Srbi na Kazanima

Post by Masamune » 17 Nov 2021, 17:07

Ima, ali su uglavnom Srbi. Što se tiče onih koji su poginuli prilikom hapšenja što se mene tiče nemam ništa protiv takvog spomenika također.

Ali, sve dok upravo nema spomenika tamo na mjestima stradanja koja si spomenuo takvi odatle, kao i ovi poput Mandića koji obnaša neku funkciju za nestale Srbe oko Romanije i tih dijelova (ne sjećam se tačno niti znam odakle je on tačno) nemaju šta moralisati o Kazanima. Treba im samo po kratkom postupku jebati sve po spisku bez pardona.

Kazani se moraju posebno posmatrati i ne treba porediti, jer su to također građani Sarajeva koji su isto bili pod snajperskom vatrom i drugom od strane agresora, a oni koji su ih trebali zaštiti su se ogriješili i uradili su to što su uradili. To treba uraditi zbog Sarajeva i civilizacijskih normi i vrijednosti, tako da je to ispravan potez po svim vrijednostima bez obzira na tekst na koji sam i ja sam imao primjedbe, ali i ovo je ok. U RS neka se guše u tom njihovom smradu što se mene tiče, jer su takvi kakvi su. Čitav svijet zna za način kako je RS nastala. Ima i tamo normalnih ljudi, ali strukture su im poprilično zločinačke i zrače tom mantrom.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11848
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2933 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: Kako su ubijani Srbi na Kazanima

Post by Naseef Mushroom » 17 Nov 2021, 22:41

MarlboroGold wrote: 17 Nov 2021, 17:07 Ima, ali su uglavnom Srbi. Što se tiče onih koji su poginuli prilikom hapšenja što se mene tiče nemam ništa protiv takvog spomenika također.

Ali, sve dok upravo nema spomenika tamo na mjestima stradanja koja si spomenuo takvi odatle, kao i ovi poput Mandića koji obnaša neku funkciju za nestale Srbe oko Romanije i tih dijelova (ne sjećam se tačno niti znam odakle je on tačno) nemaju šta moralisati o Kazanima. Treba im samo po kratkom postupku jebati sve po spisku bez pardona.

Kazani se moraju posebno posmatrati i ne treba porediti, jer su to također građani Sarajeva koji su isto bili pod snajperskom vatrom i drugom od strane agresora, a oni koji su ih trebali zaštiti su se ogriješili i uradili su to što su uradili. To treba uraditi zbog Sarajeva i civilizacijskih normi i vrijednosti, tako da je to ispravan potez po svim vrijednostima bez obzira na tekst na koji sam i ja sam imao primjedbe, ali i ovo je ok. U RS neka se guše u tom njihovom smradu što se mene tiče, jer su takvi kakvi su. Čitav svijet zna za način kako je RS nastala. Ima i tamo normalnih ljudi, ali strukture su im poprilično zločinačke i zrače tom mantrom.
Interesantno je kada ja pišem da je agresija na RBiH imala cilj da izbriše sve Bošnjake što Karadžićev govor, genocid i Karađorđevo potvrđuju ja dobijem uglavnom odgovor i napadaju me kako nisu ubijani samo Bošnjaci od četničke strane već i Srbi, Hrvati i svi ostali, Bosanci i Hercegovci, što je tačno ali većina Nebošnjaka su poginuli jer su četnici mislili da gađaju balije.

Ali kada se radi o priči o Kazanima onda za Njihovu Stanku nema veze što je među Cacinim žrtvama na Kazanima pored Srba bilo i Bošnjaka, Hrvata i Ukrajinaca, onda se koristi argument "uglavnom Srbi" samo da bi se slagalo sa pričom te šejtanske stranke "Tamo su ubijali Bošnjake a ovamo su ubijali Srbe" iako Caco za razliku od ovih nije gađao granatama pa je mislio da su sve Srbi već je bio na licu mjesta i znao je da su bile različite nacionalnosti.

Ako Njihova Stranka želi potvrditi ono šta ja tvrdim svo vrijeme da su srpska stranka onda ih razumijem 100% što ih interesuju samo srpske žrtve i niko drugi a ako nisu onda je pitanje kakvu opasnu politiku vodi ta stranka?
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43001
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14201 times
Been thanked: 12774 times
Status: Online

Re: Kako su ubijani Srbi na Kazanima

Post by Masamune » 17 Nov 2021, 22:44

Mislim da sam bio apsolutno jasan, a ti trazi nekog drugog za krstaski pohod na "njihovu stranku".
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15460
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 675 times
Been thanked: 2167 times
Status: Offline

Re: Kako su ubijani Srbi na Kazanima

Post by Laser » 17 Nov 2021, 22:47

MarlboroGold wrote: 17 Nov 2021, 22:44 Mislim da sam bio apsolutno jasan, a ti trazi nekog drugog za krstaski pohod na "njihovu stranku".
Što krstaški? :D.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43001
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14201 times
Been thanked: 12774 times
Status: Online

Re: Kako su ubijani Srbi na Kazanima

Post by Masamune » 17 Nov 2021, 22:48

Laser wrote: 17 Nov 2021, 22:47
MarlboroGold wrote: 17 Nov 2021, 22:44 Mislim da sam bio apsolutno jasan, a ti trazi nekog drugog za krstaski pohod na "njihovu stranku".
Što krstaški? :D.
Htjedoh da legnem pa mi to prvo pade na pamet 😁
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15460
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 675 times
Been thanked: 2167 times
Status: Offline

Re: Kako su ubijani Srbi na Kazanima

Post by Laser » 17 Nov 2021, 22:49

MarlboroGold wrote: 17 Nov 2021, 22:48
Laser wrote: 17 Nov 2021, 22:47

Što krstaški? :D.
Htjedoh da legnem pa mi to prvo pade na pamet 😁
Haj sa bismilom. :D.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11848
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2933 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: Kako su ubijani Srbi na Kazanima

Post by Naseef Mushroom » 17 Nov 2021, 22:55

MarlboroGold wrote: 17 Nov 2021, 22:44 Mislim da sam bio apsolutno jasan, a ti trazi nekog drugog za krstaski pohod na "njihovu stranku".
Pa ti si počeo sa tom logikom.
Četnici ispaljuju granate gdje su kako su oni zvali muslimanske teritorije, tu se kaže "Oni su ubijali Bosance i Hercegovce".
Caco svaku žrtvu lično vidio, zna koje je nacionalnosti, da je htio poštedio bi svakoga ko nije Srbin i tvoj komentar na to je "Ali uglavnom su bili Srbi".
Nešto se tu ne slaže.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

Ma znas
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1425
Joined: 12 Nov 2021, 20:11
Has thanked: 10 times
Been thanked: 137 times
Status: Offline

Re: Kako su ubijani Srbi na Kazanima

Post by Ma znas » 20 Nov 2021, 10:23

Zrtva je zrtva bez obzira na etnicku odredjenost ali i broj je vazan. Deset nije isto sto je stotitna, a stitina nije isto sto je hiljada a hilja nije isto sto je nekoliko hiljada.

Dakle, krenimo od najvecuh stratista, obiljezimo ih na dostojanstven nacin i tako redom sve do pojedinacne zrtve ali prioritet bi se trebao postovati.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11848
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2933 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: Kako su ubijani Srbi na Kazanima

Post by Naseef Mushroom » 20 Nov 2021, 10:42

Ma znas wrote: 20 Nov 2021, 10:23 Zrtva je zrtva bez obzira na etnicku odredjenost ali i broj je vazan. Deset nije isto sto je stotitna, a stitina nije isto sto je hiljada a hilja nije isto sto je nekoliko hiljada.

Dakle, krenimo od najvecuh stratista, obiljezimo ih na dostojanstven nacin i tako redom sve do pojedinacne zrtve ali prioritet bi se trebao postovati.
Pa vidiš da je Njihovoj Stranci važno ko je ko jer pominju samo srpske žrtve a ignorišu bošnjačke, hrvatske i ukrajinske žrtve ne Kazanima.
Ta stranka se ne služi tvojom logikom već logikom "Ako je se utvrdilo koji je najveći zločin sa srpske strane i onda najveći zločin sa hrvatske strane onda moramo naći i najveći zločin i kod Bošnjaka makar sa jedne strane bilo 10.000 žrtava a sa druge 5 žrtava, treba se naći zločin gdje će se sva tri zločina i sve tri strane pomenuti u istoj rečenici".

Vidiš da se zadnjih par godina češće pominju Kazani nego Srebrenica iako je to šta je Caco uradio kod nas bio izuzetak dok su na teritoriji koju su držali pripadnici vrs se ta dešavanja događala svaki dan i neće se nikada procesuirati jer jednostavno ne mogu doći na red od stotine drugih slučajeva koja su još stravičnija.

Zato i ignorišu ukrajinske, hrvatske i bošnjačke žrtve na Kazanima jer im se ne uklapa u priču "Svi su krivi, tamo su Srbi ubijali Bošnjake a ovdje Bošnjaci Srbe".
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

Ma znas
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1425
Joined: 12 Nov 2021, 20:11
Has thanked: 10 times
Been thanked: 137 times
Status: Offline

Re: Kako su ubijani Srbi na Kazanima

Post by Ma znas » 20 Nov 2021, 14:57

Iz tog razloga sam i napisao onakav komentar. Dakle, trebamo uvazavati i broj zrtava, jer nismo svi podjednako cinili zlocine.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37927
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Kako su ubijani Srbi na Kazanima

Post by Pasaga » 20 Nov 2021, 15:25

vidim,cini mi se danas si malo bolji








:sunja
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37927
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Kako su ubijani Srbi na Kazanima

Post by Pasaga » 20 Nov 2021, 15:28

Dzafere
Onaj sudija iz Haskog tribunala,Barmrnc,kako li se zove

veli,ima jos oko 4.000 slucajeva koji se moraju pretrest.
To bi bio posao naseg sudstva.
MSM...ako se ikad konsoliduje
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Ma znas
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1425
Joined: 12 Nov 2021, 20:11
Has thanked: 10 times
Been thanked: 137 times
Status: Offline

Re: Kako su ubijani Srbi na Kazanima

Post by Ma znas » 20 Nov 2021, 15:55

Zavisno od subjektivnig ubjedjenja. Ja mislim da sam ranije bio bolji i konkretniji. Argumentiran komentar cijenim

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43001
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14201 times
Been thanked: 12774 times
Status: Online

Re: Kako su ubijani Srbi na Kazanima

Post by Masamune » 07 Apr 2022, 11:54

Murphy obišao Kazane: Spomenik je nepotpun bez imena žrtava i nalogodavca zločina Cace

Image
Murphy na Kazanima (Foto: Twitter)

Ambasador Sjedinjenih Država u BiH Michael Murphy obišao je spomen-obilježje na Kazanima kako bi odao počast srpskim žrtvama koje je tokom opsade Sarajeva ubila jedinica pod komandom Mušana Topalovića Cace.

Kako je objavio na službenom Twitter profilu američke ambasade u BiH, rat u u našoj zemlji bio je užasna tragedija.

"Zato je dužnost današnjih lidera da promovišu pomirenje, pozovu počinioce zločina na odgovornost i da odaju priznanje i odaju počast žrtvama. Nedavno sam odao počast žrtvama na Kazanima", napisao .

Murphy je rekao da je zasluga čelnika Sarajeva što su im podigli spomen obilježje.
"Međutim, pomirenje zahtijeva priznavanje svih teških istina iz prošlosti. Memorijal Kazani je nepotpun bez imena svih žrtava i jasnog, otvorenog priznanja počinilaca zločina. Ubistva na Kazanima naredio je Mušan Topalović Caco, komandant Desete brdske brigade Armije Republike BiH", stoji u objavi.

Zaključio je da se raduje danu kada će spomen obilježje Kazani odražavati ovu činjenicu.

Podsjećamo, postojalo je više prijedloga šta bi trebalo biti ispisano na spomeniku. Naša stranka, koja je jedna od vladajućih u Kantonu Sarajevo, insistirala je da mora biti navedeno da su žrtve ubijene i ko ih je ubio. S druge strane, njihovi koalicioni partneri NiP i SDP, kao i neke druge stranke nisu bili saglasni.

I javnost je bila podijeljena oko toga da li treba biti istaknuto ono na čemu su insistirali u Našoj stranci. Međutim, Gradsko vijeće Sarajeva je prihvatilo prvobitni prijedlog gradonačelnice Karić koji i stoji na spomen ploči.

Za zločine na Kazanima, na kazne od 10 mjeseci do šest godina zatvora do sada je osuđeno 14 vojnika Armije Republike Bosne i Hercegovine (ARBiH). Zločin su počinili pripadnici 10. brdske brigade ARBiH pod komandom Mušana Topalovića Cace.

klix.ba
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Kako su ubijani Srbi na Kazanima

Post by The 51st State » 07 Apr 2022, 12:05

Toliko o amerikancima, odose i oni u srpski kamp lagano.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Kako su ubijani Srbi na Kazanima

Post by insomnia » 07 Apr 2022, 12:34

Podhitno se okrenuti Afganistanu
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Kako su ubijani Srbi na Kazanima

Post by The 51st State » 07 Apr 2022, 12:37

Nema potrebe ide natpis sve sto je ovaj reko i to sa podebljanim fontom, kako ono ti kajes vera za obrok, pa tako ce i ovo.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54033
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15283 times
Status: Offline

Re: Kako su ubijani Srbi na Kazanima

Post by HAVANA » 07 Apr 2022, 12:40

Pa nije nista slago al haj da se ne uvlacimo opet.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

Post Reply

Return to “Historija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 64 guests