Zašto ne postoji Dan žrtava katoličke crkve?

Poznate ličnosti, ratovi, važni događaji

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Imena 796 beba iz irske grobnice

Post by dr laganini » 10 Mar 2017, 18:46

Socrates wrote:
SPINERKA wrote::lupa


ohani malo --ima toga u svim vjerama.

sta rade u Pakistanu, Indiji itd --spaljuju zive zene ako samo izaberu muskarca koga nije familija odabrala.Tek o radjanju vanbracne djece :sok
Jedan, ti si off topic. Dva, nijedna druga religija nema takvu centralisticku hijerarhiju. Tri, Vatikan je jedina drzava koja ekskluzivno zastupa citavu jednu religiju.
..i kakve veze ima sto je centralisticka..i ajde npr. koje to nisu centralisticke i hijerarhiju..

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Imena 796 beba iz irske grobnice

Post by Socrates » 10 Mar 2017, 18:54

Naravno da ima veze sto je centralisticka. Prije svega zato sto svaki ovakav zlocin mora po komandnoj odgovornosti da vodi do odgovornosti Vrhovnog Poglavara jer on I njegov najuzi krug odredjuju religijske kanone I pravila. A, posto je Vatikan I drzava, I do odgovornosti te drzave.

Ili za Vatikan to ne vazi?

A koja druga religija je centralizovana u tolikoj mjeri?
. . . . . . . . .

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Imena 796 beba iz irske grobnice

Post by storm » 10 Mar 2017, 19:01

Socrates wrote::tuga

I onda neki dizu u nebesa Papa Franju. Dok ne prizna da je Vatikan oduvijek bio zlocinacka i kriminalna organizacija, dok se ne odrekne citavog bogatstva i sjaja Vatikana i da porodici ove sirotinje (ili bilo kome drugom ko danas ima slicnu sudbinu) koja je patila zbog njih, dok ne ode u potpuno pokajnistvo na hljebu i vodi, dok citava organizacija ne bude razmontirana do zadnjeg zlocina i kriminala koji su pocinili, Papa Franjo je isti kao i sva ostala bagra koji su bili pape.

Neki ce opet reci da je ovo lokalna stvar, ali to jednostavno nije istina. Vatikan je oduvijek bio centralno vodjena hijerarhija i nista se nije desavalo bez odobrenja ovih iznad. Dok se to ne prizna i dok se citava drzava ne razmontira jer su zlocinacka organizacija, nista Papa Franjo nije bolji.

Kad priznaju, onda mozemo pricati i o nekim dobrim stvarima koje je citav zlocinacki poduhvat donio.

:tuga
Generalno gledano za katoličku crkvu povijesno, si u pravu...
No da malo bolje poznas relacije i protokole, vidio bi da papa Franjo čini presedan za presedanom, izjavama, pismima i postavljanjem nekih novih normi.
Na užas svih ostalih u hijerarhiji... Stoga mu ide priznanje.
Trebaš biti prilično neupućen pa usporediti papu Franju sa pijom, da ne spominjem borghi klan...
Sad ako ti očekuješ da razmontira katoličku crkvu, ne znam kako bi te razumio :oo
Vatikan je kvart u Rimu i samo formalno država... Skup zgrada svete stolice a teško da figurira kao država jer prvo nema građana... Eventualno duty free zona :oo

Još jedan dokaz da religiju treba maknuti iz svake zone utjecaja u državi...
Zaostala, neljudska razmišljanja... Onda dobijemo takve gadosti.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Imena 796 beba iz irske grobnice

Post by Venera » 10 Mar 2017, 19:06

SPINERKA wrote:Samostan Betlehem na Vracama u Sarajevu - krije slicne tajne.
http://www.redovnistvo.ba/hr/page.php?id=35

Koji je zenski red?
Last edited by Venera on 10 Mar 2017, 19:16, edited 1 time in total.
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Imena 796 beba iz irske grobnice

Post by Venera » 10 Mar 2017, 19:08

storm wrote:
Socrates wrote::tuga

I onda neki dizu u nebesa Papa Franju. Dok ne prizna da je Vatikan oduvijek bio zlocinacka i kriminalna organizacija, dok se ne odrekne citavog bogatstva i sjaja Vatikana i da porodici ove sirotinje (ili bilo kome drugom ko danas ima slicnu sudbinu) koja je patila zbog njih, dok ne ode u potpuno pokajnistvo na hljebu i vodi, dok citava organizacija ne bude razmontirana do zadnjeg zlocina i kriminala koji su pocinili, Papa Franjo je isti kao i sva ostala bagra koji su bili pape.

Neki ce opet reci da je ovo lokalna stvar, ali to jednostavno nije istina. Vatikan je oduvijek bio centralno vodjena hijerarhija i nista se nije desavalo bez odobrenja ovih iznad. Dok se to ne prizna i dok se citava drzava ne razmontira jer su zlocinacka organizacija, nista Papa Franjo nije bolji.

Kad priznaju, onda mozemo pricati i o nekim dobrim stvarima koje je citav zlocinacki poduhvat donio.

:tuga
Generalno gledano za katoličku crkvu povijesno, si u pravu...
No da malo bolje poznas relacije i protokole, vidio bi da papa Franjo čini presedan za presedanom, izjavama, pismima i postavljanjem nekih novih normi.
Na užas svih ostalih u hijerarhiji... Stoga mu ide priznanje.
Trebaš biti prilično neupućen pa usporediti papu Franju sa pijom, da ne spominjem borghi klan...
Sad ako ti očekuješ da razmontira katoličku crkvu, ne znam kako bi te razumio :oo
Vatikan je kvart u Rimu i samo formalno država... Skup zgrada svete stolice a teško da figurira kao država jer prvo nema građana... Eventualno duty free zona :oo

Još jedan dokaz da religiju treba maknuti iz svake zone utjecaja u državi...
Zaostala, neljudska razmišljanja... Onda dobijemo takve gadosti.
Borgi klan sa lancanom vezom ubistava u Vatikanu nije nista drugaciji od niza braskih ubistava npr. sultanskih clanova porodice ili porodicnih clanova krscanskih monarhija :rumenko :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Imena 796 beba iz irske grobnice

Post by Venera » 10 Mar 2017, 19:09

Generalno receno, jeste nonsense braniti Vatikan :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Imena 796 beba iz irske grobnice

Post by Socrates » 10 Mar 2017, 19:14

storm wrote:
Socrates wrote::tuga

I onda neki dizu u nebesa Papa Franju. Dok ne prizna da je Vatikan oduvijek bio zlocinacka i kriminalna organizacija, dok se ne odrekne citavog bogatstva i sjaja Vatikana i da porodici ove sirotinje (ili bilo kome drugom ko danas ima slicnu sudbinu) koja je patila zbog njih, dok ne ode u potpuno pokajnistvo na hljebu i vodi, dok citava organizacija ne bude razmontirana do zadnjeg zlocina i kriminala koji su pocinili, Papa Franjo je isti kao i sva ostala bagra koji su bili pape.

Neki ce opet reci da je ovo lokalna stvar, ali to jednostavno nije istina. Vatikan je oduvijek bio centralno vodjena hijerarhija i nista se nije desavalo bez odobrenja ovih iznad. Dok se to ne prizna i dok se citava drzava ne razmontira jer su zlocinacka organizacija, nista Papa Franjo nije bolji.

Kad priznaju, onda mozemo pricati i o nekim dobrim stvarima koje je citav zlocinacki poduhvat donio.

:tuga
Generalno gledano za katoličku crkvu povijesno, si u pravu...
No da malo bolje poznas relacije i protokole, vidio bi da papa Franjo čini presedan za presedanom, izjavama, pismima i postavljanjem nekih novih normi.
Na užas svih ostalih u hijerarhiji... Stoga mu ide priznanje.
Trebaš biti prilično neupućen pa usporediti papu Franju sa pijom, da ne spominjem borghi klan...
Sad ako ti očekuješ da razmontira katoličku crkvu, ne znam kako bi te razumio :oo
Vatikan je kvart u Rimu i samo formalno država... Skup zgrada svete stolice a teško da figurira kao država jer prvo nema građana... Eventualno duty free zona :oo

Još jedan dokaz da religiju treba maknuti iz svake zone utjecaja u državi...
Zaostala, neljudska razmišljanja... Onda dobijemo takve gadosti.
Nemam ja sta biti neupucen. :ne Jednostavno je otvoriti knjige I priznati zlocine. Barem Vatikan ima sve zapisano. :djed

Evo, kao paralela, da li je Vucic ista bolji od Milosevica ako sada prica o miru I bla bla bla, a ne zeli da se suoci sa prosloscu Srbije pod Milosevicem? Kada kazem "suoci", mislim stvarno "suoci", kao sto se je Njemacka suocila sa svojom nacistickom prosloscu.

Odgovornost Vatikana je jos i veca kada se uzme u obzir da su monopolizirali vjerovanje u Boga sto se tice katolickih vjernika.
. . . . . . . . .

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Imena 796 beba iz irske grobnice

Post by dr laganini » 10 Mar 2017, 19:21

..znaci vatikan ima zapisano..greska.. :zubi

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Imena 796 beba iz irske grobnice

Post by Socrates » 10 Mar 2017, 19:25

Pa rekao sam da nakon priznanja nebrojenih zlocina i kriminalnih radnji koje su pocinili mozemo priznati i dobre stvari koje je katolicka crkva donijela. Jedna od tih je sistematsko zapisivanje I prenosenje, u limitiranoj mjeri, tog znanja i pucanstvu.
. . . . . . . . .

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Imena 796 beba iz irske grobnice

Post by dr laganini » 10 Mar 2017, 19:30

...to upravo dokazuje samosvjesnost gresaka koje je neko napravio u sustavu crkve...crkva kao institucija ka i svaka druga institucija se mijenjala kroz stoljeca i upravo njena fleksibilnost je cini jakom i prihvatljivom...

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Imena 796 beba iz irske grobnice

Post by Socrates » 10 Mar 2017, 19:34

Jest, eto, mijenjala se. Ovaj zlocin u Irskoj je uradjen relativno nedavno. :123 Da ne pominjem seksualno zlostavljanje djece i sakrivanje toga. To je novija istorija, a i sadasnjost.

Inace, mogu i ja popljackati i pobiti i unesreciti gomile ljudi, pa se onda, kada sam cak ostvario i pravo da sve to bogatstvo zadrzim i zlocine sakrijem, zakleti da se mijenjam.

Svakako. :123
. . . . . . . . .

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Imena 796 beba iz irske grobnice

Post by Venera » 10 Mar 2017, 19:36

dr. laganini,ali ne znamo sve njihove greske, tj. Vatikan daje ciljani dio informacija, jer mora i jer ima interes,ali mnoge zapise javnost ne zna :kafa

pisala sma ranije, danasnji Papa je Jezuit,a Jezuiti su bili proganjani iz evrope krajem 19 stoljeca i tokom 20 stolljeca , uprvo,jer su imali drugaciji stav od ostalih katolicih redova :kafa

sumanjam da ce Papa "promjeniti " Vatikan, i da ce poslije njega biti nesto bolje, na zalost :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Imena 796 beba iz irske grobnice

Post by dr laganini » 10 Mar 2017, 19:39

Socrates wrote:Jest, eto, mijenjala se. Ovaj zlocin u Irskoj je uradjen relativno nedavno. :123 Da ne pominjem seksualno zlostavljanje djece i sakrivanje toga. To je novija istorija, a i sadasnjost.

Inace, mogu i ja popljackati i pobiti i unesreciti gomile ljudi, pa se onda, kada sam cak ostvario i pravo da sve to bogatstvo zadrzim i zlocine sakrijem, zakleti da se mijenjam.

Svakako. :123
...ti si mlad..relativno al u svakom slucaju od sesdesete do danas je vecj napredak nego dva suoljeca prije toga..ja pamtim kad nismo imali elektricnu energiju...kad su opanci bili normalna obuca..kad je tv bila revolucionarna stvar..a danas u svijetu neta si defacto gradjanin svijeta...samo sam slikovito htio pokazat te civilizacijske skokove..tebk to vjerojatno tesko zamislit al govorim istinu...

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Imena 796 beba iz irske grobnice

Post by dr laganini » 10 Mar 2017, 19:43

statebriga wrote:dr. laganini,ali ne znamo sve njihove greske, tj. Vatikan daje ciljani dio informacija, jer mora i jer ima interes,ali mnoge zapise javnost ne zna :kafa

pisala sma ranije, danasnji Papa je Jezuit,a Jezuiti su bili proganjani iz evrope krajem 19 stoljeca i tokom 20 stolljeca , uprvo,jer su imali drugaciji stav od ostalih katolicih redova :kafa

sumanjam da ce Papa "promjeniti " Vatikan, i da ce poslije njega biti nesto bolje, na zalost :kafa
..crkva nije samo papa to je cijela struktura i uvik ima promjena al ib nikad nece bit revolucionarni..sad je aktuelno da ce se avecenici moc zenit al to nije iz ideoloski nego prakzicni razloga ..dali kadra..

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Imena 796 beba iz irske grobnice

Post by storm » 10 Mar 2017, 19:43

statebriga wrote:Generalno receno, jeste nonsense braniti Vatikan :kafa
Nikako braniti...
Ima katolicizam otprilike istih problema sa svojim fundamentalistima kao i islam... Irci su poput saudijaca, kad je vec netko vukao paralele...
Ili narodski rečeno dosta njih hoće biti veći katolici od pape... Eto soc još jedna paralela... Ako je Ivan 2. Bio George Bush... Benedict 16. Vladimir putin... Onda je papa Franjo - Justin Trudeau... Dosta bolji i ljudskiji... Ali jos uvijek političar tj vjerski vodja :cudi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Imena 796 beba iz irske grobnice

Post by Venera » 10 Mar 2017, 19:45

dr laganini wrote:
Socrates wrote:Jest, eto, mijenjala se. Ovaj zlocin u Irskoj je uradjen relativno nedavno. :123 Da ne pominjem seksualno zlostavljanje djece i sakrivanje toga. To je novija istorija, a i sadasnjost.

Inace, mogu i ja popljackati i pobiti i unesreciti gomile ljudi, pa se onda, kada sam cak ostvario i pravo da sve to bogatstvo zadrzim i zlocine sakrijem, zakleti da se mijenjam.

Svakako. :123
...ti si mlad..relativno al u svakom slucaju od sesdesete do danas je vecj napredak nego dva suoljeca prije toga..ja pamtim kad nismo imali elektricnu energiju...kad su opanci bili normalna obuca..kad je tv bila revolucionarna stvar..a danas u svijetu neta si defacto gradjanin svijeta...samo sam slikovito htio pokazat te civilizacijske skokove..tebk to vjerojatno tesko zamislit al govorim istinu...
kakve veze ima materijalni napredak , kad su ratovi jos uvijek jedan od oblika rijesenja sukoba i sticanja novcna i materijalne dobiti na racun ljudskih zivota :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Imena 796 beba iz irske grobnice

Post by Venera » 10 Mar 2017, 19:50

dr laganini wrote:
statebriga wrote:dr. laganini,ali ne znamo sve njihove greske, tj. Vatikan daje ciljani dio informacija, jer mora i jer ima interes,ali mnoge zapise javnost ne zna :kafa

pisala sma ranije, danasnji Papa je Jezuit,a Jezuiti su bili proganjani iz evrope krajem 19 stoljeca i tokom 20 stolljeca , uprvo,jer su imali drugaciji stav od ostalih katolicih redova :kafa

sumanjam da ce Papa "promjeniti " Vatikan, i da ce poslije njega biti nesto bolje, na zalost :kafa
..crkva nije samo papa to je cijela struktura i uvik ima promjena al ib nikad nece bit revolucionarni..sad je aktuelno da ce se avecenici moc zenit al to nije iz ideoloski nego prakzicni razloga ..dali kadra..
kasnis sa infomracija, vec se formiraju i zene svestenici :kafa

a zenidba svestenika je pozeljna umjesto da malteritiraju redovnice :hihi puno je njih bilo mentlano "puknutih" :kafa

ni status casnih sestara nije normlan, nije ni cudo sto su doslovno bile za status mentlano labilinih licnosti

tocno se sad pitam, da li postoje psiholozi ili psijiatri koji provjeravaju zdravlje radnika u crkvama :kafa ipak biti svestenik ili casna sestra nije zdrava odluka, s zobirom na odstupanje od nomlranih ljudksih potreba :kafa da se razumijemo,to je tako u mnogim ekstremnim zanimanjima :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Imena 796 beba iz irske grobnice

Post by Socrates » 10 Mar 2017, 19:51

storm wrote:
statebriga wrote:Generalno receno, jeste nonsense braniti Vatikan :kafa
Nikako braniti...
Ima katolicizam otprilike istih problema sa svojim fundamentalistima kao i islam... Irci su poput saudijaca, kad je vec netko vukao paralele...
Ili narodski rečeno dosta njih hoće biti veći katolici od pape... Eto soc još jedna paralela... Ako je Ivan 2. Bio George Bush... Benedict 16. Vladimir putin... Onda je papa Franjo - Justin Trudeau... Dosta bolji i ljudskiji... Ali jos uvijek političar tj vjerski vodja :cudi
Pa nije ti bas neka paralela. ovo sa Trudeauom. Recimo, kanadski politicari, cak I konzervativni, su priznali zlocine nad kanadskim Indijancima.... I platili odstete. Pa zlocin nad Japancima za vrijeme Drugog Svjetskog Rata. I platili odstetu. Zlocin nad Kinezima kada su ih dovodili u Kanadu. I platili odstetu.

Naravno, ovo sve ide kroz institucije koje su uspostavljene, I nema nikakve veze sa ideoloskim stavovima pojedinacnih premijera.

Papa je kao covjek mozda bolji od prethodnika. Hajde, toliko cu priznati. Medjutim, dok drzava Vatikan ne prizna zlocine jasno I glasno, izvini se zrtvama, I plati odstetu, to je sve od malog znacaja.
. . . . . . . . .

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Imena 796 beba iz irske grobnice

Post by dr laganini » 10 Mar 2017, 19:53

,..s naglaskom na odstetu...

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Imena 796 beba iz irske grobnice

Post by Socrates » 10 Mar 2017, 19:54

S naglaskom na sve. Nazalost, nema pravde za nevine zrtve, ali, eto, barem odsteta. :tuga
. . . . . . . . .

Post Reply

Return to “Historija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 34 guests