Zašto ne postoji Dan žrtava katoličke crkve?

Poznate ličnosti, ratovi, važni događaji

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Imena 796 beba iz irske grobnice

Post by storm » 11 Mar 2017, 21:02

Trojstvo
Image
"Sveto Trojstvo", Luca Rossetti da Orta, 1739

Image
"Štit Trojstva"

Trojstvo ili Presveto Trojstvo je u kršćanstvu naziv za Boga kada se želi naglasiti nauk da je on jedan, a istovremeno se sastoji od tri osobe: Oca, Sina i Duha Svetog. To je jedna od temeljnih istina kršćanstva.

Bog kao Presveto Trojstvo, objavio se prilikom Isusova krštenja na rijeci Jordan: "Kad se krstio sav narod, krstio se i Isus. I dok se molio, rastvori se nebo, siđe na nj Duh Sveti u tjelesnom obličju, poput goluba, a glas se s neba zaori: "Ti si Sin moj, Ljubljeni! U tebi mi sva milina! (Lk 3,21-22)"

Iako postoje zajednice koje sebe smatraju kršćanskima i nemaju ovaj nauk (npr. Jehovini svjedoci), većina kršćanskih crkava vjeru u Trojstvo drže definicijom kršćanstva: kršćanin je onaj tko vjeruje u Presveto Trojstvo i tko je kršten u ime Oca i Sina i Duha Svetoga.

Riječ trojstvo i slično se ne spominje u Bibliji, ali ipak crkve koje podržavaju ovu doktrinu u Bibliji nalaze temelje za vjerovanje.

Trojstvo u umjetnosti

Image

Krunjenje Djevice Marije, slika Diega Velázqueza. Lijevo na slici je Sin Božiji, desno Bog Otac a iznad njih Duh Sveti u obliku goluba. U sredini je Djevica Marija, Isusova majka.
Pošto su stariji kršćanski slikari htjeli dati snažnu sliku Trojstva, obično su birali jedan od sljedećih načina prikazivanja Trojstva: Isus je prikazan u ljudskom obliku ili predstavljen simbolom križa ili Jaganjca; nad njim lebdi Duh Sveti predstavljen u obliku goluba, a iznad se vidi poprsje Boga Oca ili samo oblak kroz koji pruža ispruženu ruku. Kasnije su i Otac i Sin predstavljani s kompletnim tijelom (Isus se može prepoznati po ranama od čavla na rukama i stopalima), a između njih lebdi golub, čija glava, kao i kod Oca i Sina, je okružena aureolom. Kasnije sve tri osobe su predstavljane u ljudskom obliku, sjedeći jedni pored drugih: Otac u sredini s kraljevskom krunom ili papinskom tijarom, desno od njega je Isus s kraljevskom krunom a lijevo Duh Sveti izgledom mlađi od Oca i Sina. Ipak Duh Sveti je najčešće predstavljan u obliku goluba što je bilo i najlakše za razumjeti.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Imena 796 beba iz irske grobnice

Post by Venera » 11 Mar 2017, 21:20

Rani hriscani nisu imali pojma o Svetom Trojstvu,a koje je tek spomenuto dva stoljeca kasnije, i usvjeno kao dio religije , a to znaci,da je Sveto Trojstvo teorija/doktrina koja je ljudksi produkt nacina vjerovanja :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Imena 796 beba iz irske grobnice

Post by storm » 11 Mar 2017, 21:25

statebriga wrote:Rani hriscani nisu imali pojma o Svetom Trojstvu,a koje je tek spomenuto dva stoljeca kasnije, i usvjeno kao dio religije , a to znaci,da je Sveto Trojstvo teorija/doktrina koja je ljudksi produkt nacina vjerovanja :kafa
Normalno....poslije se izmišljalo i dopisivalo, kako bi se držalo pod kontrolom neuki puk...
Nešto kao Tolkien i Rowling
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Imena 796 beba iz irske grobnice

Post by Venera » 11 Mar 2017, 21:32

storm, da,a i to je tipicno za sve religije :kafa

al' dzaba, mnogi su spremi da se sukobe radi vlastitih uvjerenja :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Imena 796 beba iz irske grobnice

Post by Socrates » 11 Mar 2017, 21:37

Razgovarali su u cetvrtom vijeku, posto je prvo zasjedanje u Nicaei raspravljalo o bozanskim karakteristikama Isusa, to jest Boga Sina, jer je kontroverza oko toga i bila razlog za sazivanje tog skupa. Arius je bio onaj koji se protivio deificiranju Isusa do te mjere da ga se proglasi Bogom Sinom. Po njemu su arijevska germanska plemena i dobila taj pridjev.

Dugo je trajao sukob germanskih plemena sa katolickom crkvom oko toga, i na kraju su ona sto su prihvatila katolicanstvo opstala, a arijevska plemena koja su to striktno odbijala su izumrla.
. . . . . . . . .

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Imena 796 beba iz irske grobnice

Post by storm » 11 Mar 2017, 22:37

Ovo će netko od glavnih prebaciti na katolicizam....otišli smo od vijesti i opet zakopali u bit katolicizma zapravo...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Imena 796 beba iz irske grobnice

Post by dr laganini » 12 Mar 2017, 09:20

Socrates wrote:Pobogu, Lagani, zar si i ovo morao copy/paste?
,.copy paste je uvik korisno upotrijebit u cemu je problem.. :cudi

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Imena 796 beba iz irske grobnice

Post by dr laganini » 12 Mar 2017, 09:36

storm wrote:
statebriga wrote:Rani hriscani nisu imali pojma o Svetom Trojstvu,a koje je tek spomenuto dva stoljeca kasnije, i usvjeno kao dio religije , a to znaci,da je Sveto Trojstvo teorija/doktrina koja je ljudksi produkt nacina vjerovanja :kafa
Normalno....poslije se izmišljalo i dopisivalo, kako bi se držalo pod kontrolom neuki puk...
Nešto kao Tolkien i Rowling
...zasto ateiste najvise boli religiozna pitanja..mozda crv sumnje..mozda sto su hendikepirani za blago vjerovanja...zulja ih tl i to debelo...jednom na indexu otvorio temu u nedjeljnk jutro:jesu li ateisti hendikepirani sto ne viriju i pedeset stranica je palo za jedan dan.. :hihi

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Imena 796 beba iz irske grobnice

Post by posmatrac » 12 Mar 2017, 12:15

storm wrote:Ovo će netko od glavnih prebaciti na katolicizam....otišli smo od vijesti i opet zakopali u bit katolicizma zapravo...
Znas kako kazu " ateisti vrlo cesto zbog same zelje za analitickom samospoznajom istorije religija, a ne zbog sijepog prihvatanja onoga sto je u proslosti prihvacano prsilno manipulativnim putem, bolje poznaju nacela tih religija od "vjernika", pa upravo zato i jesu ateisti"

Moderni covjek se razvio prije 800000 godina, sto znaci da je poceo da zivi u nekim oblicima drustvenih zajednica, pa je jako iluzorno vjerovati da je Bog odlucio da ih prosvijetli starim i novim zavjetom tek prije 2000 godina, osim ako kvarna aristokratija u dosluhu sa svestenstvom nije u stvari prepiskom paganskih religijskih spisa skontala da se samo monoteizmom moze izvrsiti kontrola nad sirim drustvenim masama,a ne kao sto je bio slucaj pod politeistima koji su religijskim manipulacijama uglavno parcijalno zaglupljivali i pljackali plemena i mnogo manje grupacije ljudi.

U Irskoj je znaci religija kao politicka organizacija , u fasistickoj Njemackoj nacija, sto je isto( zanimljivo da je VAtikan i bio na strani fasizma u 2 svjetskom ratu, oni su uvijek zajedno) bila uvijek alibi psihopatama da u ime nje mogu da rade sta hoce( da ubijaju tu neduznu djecicu), sto samo potvrdjuje cinjenicu da pripadnost nekoj religiji ni na koji nacin ne predstavlja istovremeno iskreno vjerovanje u potrebu za moralom, istinom, pravdom, sto zapravo i jeste iskrena vjera u Boga, tj vjera u svoju Svijest.

https://hr.sott.net/article/794-Judaiza ... -terorizma

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Imena 796 beba iz irske grobnice

Post by storm » 12 Mar 2017, 15:22

dr laganini wrote:
storm wrote:
statebriga wrote:Rani hriscani nisu imali pojma o Svetom Trojstvu,a koje je tek spomenuto dva stoljeca kasnije, i usvjeno kao dio religije , a to znaci,da je Sveto Trojstvo teorija/doktrina koja je ljudksi produkt nacina vjerovanja :kafa
Normalno....poslije se izmišljalo i dopisivalo, kako bi se držalo pod kontrolom neuki puk...
Nešto kao Tolkien i Rowling
...zasto ateiste najvise boli religiozna pitanja..mozda crv sumnje..mozda sto su hendikepirani za blago vjerovanja...zulja ih tl i to debelo...jednom na indexu otvorio temu u nedjeljnk jutro:jesu li ateisti hendikepirani sto ne viriju i pedeset stranica je palo za jedan dan.. :hihi
Nisam ateist, baš potpuni.. Samo nisam vjernik, kojeg jedna organizacija jebe u zdrav mozak 2000+ godina...
Mislim pomalo svojom glavom i koristim razum, logiku, posjedujem empatiju prema ljudima, borim se koliko mogu sa predrasudama itd itd....
U osnovnim postulatima te vjere, držim da sam veći vjernik od većine današnjih...
Komedija je da mi osoba koja nije okusila bračnu vezu ili bilo koju vezu, objašnjava sto bi trebalo... Prema zakonima i pravilima pisanim u pustinji prije dva tisucljeca dopisivanim i formiranim u srednjem vijeku.
Da mi propovijeda o milosrdju medju ljudima , a samo uzima od tih istih ljudi...
Ok.. I udijele...
Ali opet udijele sto je netko dao ili donirao...
Zašto u nekoj kriznoj situaciji ne prodaju neki komad zemlje, zgradu, posjed.... Koji je u njihovoj vlasništvu?
Tako ja razumijem milosrdje... A ne da čuvam svoje a dijelim tudje...
Svi mi ako nesto posjedujemo, platimo porez... Vjerske institucije, ništa.
I opet me ne smetaju... Ali dok mi ne zadiru u moj odabir života... Od abortusa pa na dalje...
Zar je abortus gori od događanja u Irskoj?
Ovo su bili abortusi djece od par dana do par godina....
Isto sve neželjene trudnoće uglavnom...
Dabogda im duše te nevine djece marširale pred očima u vječnost...
Isto se danas kao bore za svaki "nevin život"...
Jebeni pokret u ime obitelji...
Svaki im život vrijedi... Sve dok nije taj život musliman, peder, migrant, ili ne daj bože da misli svojim mozgom i tako dalje ... Onda ih treba pobiti sve.... Mrs stoko!
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Imena 796 beba iz irske grobnice

Post by dr laganini » 12 Mar 2017, 15:29

..skoncetriraj se...ajmo da idem sad analizirat obrtnika sto bi i sto sve nije i sto bi sve triba... :hm il ljubav sto sve je i nije a opet valjda ne sumnjamo.u ljubav...u bilo kom obliku..

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Imena 796 beba iz irske grobnice

Post by storm » 12 Mar 2017, 15:31

dr laganini wrote:..skoncetriraj se...ajmo da idem sad analizirat obrtnika sto bi i sto sve nije i sto bi sve triba... :hm il ljubav sto sve je i nije a opet valjda ne sumnjamo.u ljubav...u bilo kom obliku..
Šta pišeš ti?
Ja da se koncentriram?
Napišeš nebulozu samo da ostane tvoja zadnja i kao odgovorio si mi :lup
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Imena 796 beba iz irske grobnice

Post by Venera » 12 Mar 2017, 15:33

dr laganini wrote:
storm wrote:
statebriga wrote:Rani hriscani nisu imali pojma o Svetom Trojstvu,a koje je tek spomenuto dva stoljeca kasnije, i usvjeno kao dio religije , a to znaci,da je Sveto Trojstvo teorija/doktrina koja je ljudksi produkt nacina vjerovanja :kafa
Normalno....poslije se izmišljalo i dopisivalo, kako bi se držalo pod kontrolom neuki puk...
Nešto kao Tolkien i Rowling
...zasto ateiste najvise boli religiozna pitanja..mozda crv sumnje..mozda sto su hendikepirani za blago vjerovanja...zulja ih tl i to debelo...jednom na indexu otvorio temu u nedjeljnk jutro:jesu li ateisti hendikepirani sto ne viriju i pedeset stranica je palo za jedan dan.. :hihi
nisam ateista , a drugo,slucaj sa beabicama u Irskoj nije religijska patnja, vec lice zla u ime religije :kafa

drugo, mnogi vjernici cesto puta znaju vrlo malo o vlastitoj religiji, ili su licemjerni i prave se glupi da ne kuze sto im religija servira :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Imena 796 beba iz irske grobnice

Post by dr laganini » 12 Mar 2017, 15:40

..slazem.se.odmakli smo.se.od.teme...ali kad vec jesmo.to ti ne daje pravo da negiras necija gledista i da mislis da si iznad toga :jok

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Imena 796 beba iz irske grobnice

Post by Venera » 12 Mar 2017, 16:01

dr laganini wrote:..slazem.se.odmakli smo.se.od.teme...ali kad vec jesmo.to ti ne daje pravo da negiras necija gledista i da mislis da si iznad toga :jok
tebi ne brannim da jasno objasnis vlastiti stv,ali sa znanjem , to je sve sto zelim u kvalitetnoj debati :kafa

negirati neciji stav znanjem ili razionalnim objasnjenjem tebi ne bi trebao biti problem,jer pises sa stavom da vladas znanjem, pa eto,pisi, da bollje razumijem tvoj drugaciji stav :kafa

nije normlano da bilo koja osoba opravdava religijsko zlo,a takodjer, nije ni OK tvrditi da je samo njegova religija bolja od drugih :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Imena 796 beba iz irske grobnice

Post by dr laganini » 12 Mar 2017, 16:43

..ko opravdava...najvise je sto sam napisa da su to bila necija dica i da dica niau majkama ukradena...kuzis..i to zapakirano u odredjenom povjesnom.vrimenu..pa ja osudjujem i samoubice kamoli ne to...

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Imena 796 beba iz irske grobnice

Post by Venera » 12 Mar 2017, 19:28

dr laganini wrote:..ko opravdava...najvise je sto sam napisa da su to bila necija dica i da dica niau majkama ukradena...kuzis..i to zapakirano u odredjenom povjesnom.vrimenu..pa ja osudjujem i samoubice kamoli ne to...
ama tebi smeta nase pisanje o analizi katolicanstva :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Imena 796 beba iz irske grobnice

Post by dr laganini » 12 Mar 2017, 20:12

...ma ne svaka reklama je dobrodošla... :zubi

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Zašto ne postoji Dan žrtava katoličke crkve?

Post by Podrinjac » 04 Apr 2017, 20:08

Kako bi se drugačije hrišćanstvo proširilo nego ratovima? Možda poklonima?

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Zašto ne postoji Dan žrtava katoličke crkve?

Post by Vladimir RUS » 04 Apr 2017, 20:15

Ko i sve druge vjere nažalost. Samo sljedbenici Hare Krišne haraju krišom.

Post Reply

Return to “Historija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests