Šta bi bilo da Jugoslavija nije ušla u 2. sv. rat?

Poznate ličnosti, ratovi, važni događaji

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Šta bi bilo da Jugoslavija nije ušla u 2. sv. rat?

Post by drugrankovic » 27 Mar 2015, 21:57

sta se sve nece laprdat danas...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Šta bi bilo da Jugoslavija nije ušla u 2. sv. rat?

Post by Biba » 28 Mar 2015, 11:37

sve bi bilo isto, drugi bi upravljali našom domajom...slicno kao i sada ...sve su to samo nijanse :pusi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
tovar
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1326
Joined: 08 Aug 2012, 14:55
Status: Offline

Re: Šta bi bilo da Jugoslavija nije ušla u 2. sv. rat?

Post by tovar » 28 Mar 2015, 14:03

Jugoslavija nije ni ušla u 2. sv. rat. Rat je ušao u Jugoslaviju davno ptije 2. sv. rata, sa prvim danom njenog proglašenja a izašao je iz nje sa zadnjim danom njene propasti. Jugofili i danas žale za rijetkim danima primirja u Jugoslaviji koji su se događali isključivo radi pregrupiranja srbo-hegemonističkog okupatora i pomagača. II sv. rat su srpski rojalisti na području tzv. Jugoslavije samo opurtonistički iskoristili u učvršćivanju svoje okupatorske hegemonije pri čemu su se s lakoćom prilagodili tadašnjim ratnim strahotama kao svom prirodnom okruženju.

Svaka sila za vremena,
a nevolja redom ide!
O, sudbo kleta...
vrati mi vjeru...u ljude, u ljubav, u bolje sutra;
za uzvrat ja ću moliti Boga
da ti oprosti za sva moja tužna jutra...

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Šta bi bilo da Jugoslavija nije ušla u 2. sv. rat?

Post by drugrankovic » 28 Mar 2015, 17:36

srbo hegemonisitičkog okupatora :plavi

:haha

sta rece od 1941 do 1991 bio rat u njoj, samo se okupator pregrupisvao ?

:ha

razna sranja moraš izgovorit da bi zataško postojanje pavelića i njegovih fašista :djed

kako ono srbo šta?

:plavi
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
tovar
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1326
Joined: 08 Aug 2012, 14:55
Status: Offline

Re: Šta bi bilo da Jugoslavija nije ušla u 2. sv. rat?

Post by tovar » 28 Mar 2015, 17:52

Baš ti opet prvi namirisao moja sranja. Treba li ti toalet papira da obrišeš nos? Nije Jugoslavija bila od `41 do ´91. Nitko ne može zataškati povjesne činjenice kao ni ti postojanje Nedića i Ljotića pogotovo ne Dražu Mihailovića kojeg i danas slavite srcem, dušom i dizanjem spomenika. Mi smo se srpske zločinačke hegemonije pod krinkom jugoslavenstva riješili jednom zauvijek i to je povijesna nepobitna istina koju tek ne možeš promijeniti baš nikako ma što god napisao ovdje.
O, sudbo kleta...
vrati mi vjeru...u ljude, u ljubav, u bolje sutra;
za uzvrat ja ću moliti Boga
da ti oprosti za sva moja tužna jutra...

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Šta bi bilo da Jugoslavija nije ušla u 2. sv. rat?

Post by Konsultant » 30 Mar 2015, 14:08

KOMESAR wrote: Kako?
Gdje je Nertva,Kozara,Konjuh,Drvar...?

p.s.
Samo Nikoletina je pobio toliko :zid
Dodaj tu jos Batu Z. Njegov ceh u Valter brani Sarajevo je trocifren.

User avatar
Joachim
Na probnom
Na probnom
Posts: 17
Joined: 04 Oct 2015, 14:08
Status: Offline

Re: Šta bi bilo da Jugoslavija nije ušla u 2. sv. rat?

Post by Joachim » 04 Oct 2015, 14:19

Pa nije ni usla jer je htjela . Zeljeli suostati neutralni ali se Musolini fino uvalio u Grckoj i Albaniji i Hicu je morao da mu pomogne . Onda su glupi kraljevi generali izveli tzv udar i Jugoslavija je pregazena

User avatar
kuplung
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1353
Joined: 10 Mar 2015, 14:50
Status: Offline

Re: Šta bi bilo da Jugoslavija nije ušla u 2. sv. rat?

Post by kuplung » 04 Oct 2015, 14:26

kakav su udar izveli?koliko smo ucili samo su negdje se kratko branili par dana,to je sve.

User avatar
Joachim
Na probnom
Na probnom
Posts: 17
Joined: 04 Oct 2015, 14:08
Status: Offline

Re: Šta bi bilo da Jugoslavija nije ušla u 2. sv. rat?

Post by Joachim » 04 Oct 2015, 14:34

To ti je druze tzv udar koji je skinuo kralja koji je bio blizak sa Nijemcima i postavio probritanski orijentisanog regenta . Bio je to kozmeticki zahvat jer je Jugoslavija bila pod uticajem Britanije . Da kratko su se drzali a nisu ni imali neku veliku sansu . Ono sto je bitno jeste da je angazovanje Njemackih snaga u ofanzivi na Jugoslaviju pomaklo datume sa invazijom na Rusiju

User avatar
kuplung
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1353
Joined: 10 Mar 2015, 14:50
Status: Offline

Re: Šta bi bilo da Jugoslavija nije ušla u 2. sv. rat?

Post by kuplung » 04 Oct 2015, 14:38

Joachim wrote: Ono sto je bitno jeste da je angazovanje Njemackih snaga u ofanzivi na Jugoslaviju pomaklo datume sa invazijom na Rusiju
ha?

User avatar
Joachim
Na probnom
Na probnom
Posts: 17
Joined: 04 Oct 2015, 14:08
Status: Offline

Re: Šta bi bilo da Jugoslavija nije ušla u 2. sv. rat?

Post by Joachim » 04 Oct 2015, 14:41

kuplung wrote:
Joachim wrote: Ono sto je bitno jeste da je angazovanje Njemackih snaga u ofanzivi na Jugoslaviju pomaklo datume sa invazijom na Rusiju
ha?
Da operacija je bila planirana da krene odmah posle praznika rada jer su Njemacki generali planirali i u svoje planove ukalkulisali i rusko vrijeme . Guderian je izjavio da je ta Jugoslovenska operacija nastetila planovima za Rusku kampanju

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Šta bi bilo da Jugoslavija nije ušla u 2. sv. rat?

Post by storm » 04 Oct 2015, 16:37

Joachim wrote:
kuplung wrote:
Joachim wrote: Ono sto je bitno jeste da je angazovanje Njemackih snaga u ofanzivi na Jugoslaviju pomaklo datume sa invazijom na Rusiju
ha?
Da operacija je bila planirana da krene odmah posle praznika rada jer su Njemacki generali planirali i u svoje planove ukalkulisali i rusko vrijeme . Guderian je izjavio da je ta Jugoslovenska operacija nastetila planovima za Rusku kampanju
Prestani na videokasetama gledati...Dozvolite da se obratimo....
komična je usporedba količine vojske, koju su držali u jugoslaviji i s kojom su kretali na istočni front.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37873
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2941 times
Been thanked: 2280 times
Status: Offline

Re: Šta bi bilo da Jugoslavija nije ušla u 2. sv. rat?

Post by Pasaga » 04 Oct 2015, 17:09

sve neki neizbruseni dijamanti..... :D.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: Šta bi bilo da Jugoslavija nije ušla u 2. sv. rat?

Post by Terasa svjesti » 04 Oct 2015, 17:13

Juga bi bila djeljena od strane Fašista i Nacista .
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: Šta bi bilo da Jugoslavija nije ušla u 2. sv. rat?

Post by Krokodil Behko » 04 Oct 2015, 17:53

Joachim wrote:
kuplung wrote:
Joachim wrote: Ono sto je bitno jeste da je angazovanje Njemackih snaga u ofanzivi na Jugoslaviju pomaklo datume sa invazijom na Rusiju
ha?
Da operacija je bila planirana da krene odmah posle praznika rada jer su Njemacki generali planirali i u svoje planove ukalkulisali i rusko vrijeme . Guderian je izjavio da je ta Jugoslovenska operacija nastetila planovima za Rusku kampanju

Praznik rada je 1. maj, a sve je bilo gotovo do polovine aprila.
Imamo li u vidu, da je za okupljanje vojne sile Hitleru bilo potrebno svega 9 dana, onda mu je isto toliko bilo potrebno i da ih vrati nazad, a to je oko 25. aprila i 6 dana je prije praznika rada.

Hitler je napravio zajeb u Rusiji, jer je centralnom dijelu oklopnih jedinica, koje su napredovale prema Moskvi, naredio da se okrenu južno i pomažu južnom kraku u ne toliko bitnim operacijama, kako se na kraju ispostavilo. Izgubio je oko 20 dana u samoj ofanzivi ito bi bila ta fatalna greška.
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37873
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2941 times
Been thanked: 2280 times
Status: Offline

Re: Šta bi bilo da Jugoslavija nije ušla u 2. sv. rat?

Post by Pasaga » 04 Oct 2015, 17:55

...jebale su ga temperature.......jok vojnika vec vremena.....snjeg i led.....
drugo.....nije smio odmah uzimat Moskvu.....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Šta bi bilo da Jugoslavija nije ušla u 2. sv. rat?

Post by drugrankovic » 04 Oct 2015, 18:54

Krokodil Behko wrote:
Joachim wrote:
kuplung wrote:
Joachim wrote: Ono sto je bitno jeste da je angazovanje Njemackih snaga u ofanzivi na Jugoslaviju pomaklo datume sa invazijom na Rusiju
ha?
Da operacija je bila planirana da krene odmah posle praznika rada jer su Njemacki generali planirali i u svoje planove ukalkulisali i rusko vrijeme . Guderian je izjavio da je ta Jugoslovenska operacija nastetila planovima za Rusku kampanju

Praznik rada je 1. maj, a sve je bilo gotovo do polovine aprila.
Imamo li u vidu, da je za okupljanje vojne sile Hitleru bilo potrebno svega 9 dana, onda mu je isto toliko bilo potrebno i da ih vrati nazad, a to je oko 25. aprila i 6 dana je prije praznika rada.

Hitler je napravio zajeb u Rusiji, jer je centralnom dijelu oklopnih jedinica, koje su napredovale prema Moskvi, naredio da se okrenu južno i pomažu južnom kraku u ne toliko bitnim operacijama, kako se na kraju ispostavilo. Izgubio je oko 20 dana u samoj ofanzivi ito bi bila ta fatalna greška.
na jesen se ne krece na rusiju...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: Šta bi bilo da Jugoslavija nije ušla u 2. sv. rat?

Post by Krokodil Behko » 04 Oct 2015, 19:06

drugrankovic wrote:
na jesen se ne krece na rusiju...
exactly, 22 juna.
online

User avatar
Joachim
Na probnom
Na probnom
Posts: 17
Joined: 04 Oct 2015, 14:08
Status: Offline

Re: Šta bi bilo da Jugoslavija nije ušla u 2. sv. rat?

Post by Joachim » 04 Oct 2015, 21:00

Uzmemo li u obzir da vojska i njeno grupisanje i prebacivanje nije bas prebacivanje uglja i da treba malo vise vremena . Da treba da se popune gubitci da se remontuje oprema izvrsi popuna MTS . Zadrzavanje kod Kijeva je taj takodje kljucni segment kasnjenja .

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Šta bi bilo da Jugoslavija nije ušla u 2. sv. rat?

Post by drugrankovic » 05 Oct 2015, 12:02

u tim pokretima tvoj narod bjese svega 3 % u partizanima ostalo u ustasluku i svapskim formacijama...

to je cinjenica

bilo je i mog naroda u kvinslinzima, ali polovina srba iz srbije bjese u partizane a oni u bosni, apsolutnom vecinom...

i to je cinjenica

dakle, zna se ko je mrzeo jugoslaviju jer mrzi srbina pod jedan a drugo ko je vecinski ako ne apsolutno bivao prvo turski soldat, potom austrougarski, potom hitlerov i pavelicev...

datira ta netrpeljivost od davnina prema srbinu koji je od svih ostalih najmanje bio na strani negativca...

ali jebat ga, ovi ostali su potomci djedova kojima su srbi bili neprijatelji i cesto ih dobro opicishe po nosu, pa nema veze sto su oni bili s negativcima a srbin veciski na strani pozitivca... otud je i austrougarska danas po prici hrvatske i bosnjaka melem, a osmanlije med i mlijeko...

u komunizmu, sklanjanjem rankovica unisten je svaki vid jugoslovenstva, tad je privid svoje lice pokazao...

sto se tice nemackih gresaka, svakako je o u jugoslaviji izgubio 250 000 guzica, i oslabio svoje polozaje u rusiji, s grckom takodje bjese zajeba, ali najveci zajeb je iskljucivo napad pred zimu...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

Post Reply

Return to “Historija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 33 guests