Držanje i upotreba vatrenog oružja

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
REMB
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2128
Joined: 31 Jan 2015, 18:16
Been thanked: 7 times
Status: Offline

Re: Samo da kažem.......

Post by REMB » 30 Jul 2015, 21:30

Drago mi je da je biba ponovo tu.

User avatar
Jonas
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3445
Joined: 19 Feb 2012, 10:40
Location: Forum
Has thanked: 100 times
Been thanked: 302 times
Status: Offline

Re: Samo da kažem.......

Post by Jonas » 30 Jul 2015, 21:33

REMB wrote:Drago mi je da je biba ponovo tu.
I meni je to drago.

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26710
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14766 times
Been thanked: 3948 times
Status: Offline

Re: Samo da kažem.......

Post by Veca » 30 Jul 2015, 22:58

Salahuddin wrote:Obijen mi stan jucer dok sam bio vani sa zenom i djecom. Odnijeli su samo jedan laptop i jedan Seiko sat koji je bio na stolu. Vidi se da su "vrsljali" po ormanu u spavacoj. Vjerovatno trazili pare, kao da neko ovdje cuva pare u kuci. Vjerovatno nisu bili duze od par minuta unutar.


...e vala! :sok ...bas mi je zao! :pusa
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: Samo da kažem.......

Post by Terasa svjesti » 30 Jul 2015, 23:01

Veca wrote:
Salahuddin wrote:Obijen mi stan jucer dok sam bio vani sa zenom i djecom. Odnijeli su samo jedan laptop i jedan Seiko sat koji je bio na stolu. Vidi se da su "vrsljali" po ormanu u spavacoj. Vjerovatno trazili pare, kao da neko ovdje cuva pare u kuci. Vjerovatno nisu bili duze od par minuta unutar.


...e vala! :sok ...bas mi je zao! :pusa
Hm djeca , amateri , čuj ukrali stvari kojim se može ući u trag . Mislim da u SAD-u takva provala nije ni bitna jer je Salahuddin osigurao imovinu . :ok


Hej šta je sa oružjem falili li šta od arsenala . :hm
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26710
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14766 times
Been thanked: 3948 times
Status: Offline

Re: Samo da kažem.......

Post by Veca » 30 Jul 2015, 23:04

...da si procit'o prijasnje postove znao bi da od arsenala,nista ne fali! :D :ha
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Mika
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1613
Joined: 22 Mar 2015, 22:02
Location: Xavier's school for gifted youngsters
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Samo da kažem.......

Post by Mika » 30 Jul 2015, 23:04

Salahuddin wrote:Obijen mi stan jucer dok sam bio vani sa zenom i djecom. Odnijeli su samo jedan laptop i jedan Seiko sat koji je bio na stolu. Vidi se da su "vrsljali" po ormanu u spavacoj. Vjerovatno trazili pare, kao da neko ovdje cuva pare u kuci. Vjerovatno nisu bili duze od par minuta unutar.
:grana

Dobro je da nisu odnijeli vise mada bi meni bio uzasan osjecaj i da znam da mi je ko vrsljo po stvarima a kamoli sta drugo.
Sreca pa vas nije bilo...vjerovatno sreca za njih poznavajuci kakav arsenal imas :D.
Cuvajte se malih zena, to da valja naraslo bi.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37873
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2941 times
Been thanked: 2280 times
Status: Offline

Re: Samo da kažem.......

Post by Pasaga » 30 Jul 2015, 23:08

Ovdje oko mene,u naselju,cesto se to desava....cak u jutarnjim satima.
Meni bi bio gori osjecaj da je tu neko bio koga ne zelim....negoli svu tu
vrjednost koju bi eventualno odnjeli....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: Samo da kažem.......

Post by Terasa svjesti » 31 Jul 2015, 07:39

Salahuddine u SAD-u je čini mi se ulazak u privatno vlasništvo i posjed veliki rizik. Čini mi se da bi po tamnošnjim zakonima mogao odrraniti svoju terirtoriju bez odgovornosti .
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14921
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 442 times
Been thanked: 797 times
Status: Offline

Re: Samo da kažem.......

Post by vila » 31 Jul 2015, 08:58

Salahuddin wrote:
Terasa svjesti wrote:Salahuddine u SAD-u je čini mi se ulazak u privatno vlasništvo i posjed veliki rizik. Čini mi se da bi po tamnošnjim zakonima mogao odrraniti svoju terirtoriju bez odgovornosti .
Svakako. Da sam bio u stanu, pucao bih onog momenta kad mu glava prodje ispod stoka.
?????
Wtf?
okani se bolan pistolja,,,nije to dobro

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: Samo da kažem.......

Post by Terasa svjesti » 31 Jul 2015, 09:11

Nešto razmišljam a vjerujem da je tako ako je u pitanju sigurnost moje obitelj nebi se premišljao i birao sredstva . :roll
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14921
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 442 times
Been thanked: 797 times
Status: Offline

Re: Samo da kažem.......

Post by vila » 31 Jul 2015, 09:13

Ne znam
ja sam ti nekako protiv te masovnosti oruzja,,,amerikanci su zabrijali s tim
i sami sebi stvorili problem

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Samo da kažem.......

Post by Vladimir RUS » 31 Jul 2015, 09:37

A da se preselis u neki mirniji kraj?

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: Samo da kažem.......

Post by Krokodil Behko » 31 Jul 2015, 10:05

U USA svi su krajevi takvi, osim ako ne govorimo o šumetinama.
online

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Samo da kažem.......

Post by KOMESAR » 31 Jul 2015, 10:44

Vladimir RUS wrote:A da se preselis u neki mirniji kraj?
A da nabavi cuku?
Preporučujem da mu da ime Ferari Napraviće i super posao.
Kad pita neku žensku hoćeš li da dođem po tebe s Ferarijem svaka će pristati.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Samo da kažem.......

Post by Čarobni » 31 Jul 2015, 12:43

Salahuddin wrote:
Terasa svjesti wrote:Salahuddine u SAD-u je čini mi se ulazak u privatno vlasništvo i posjed veliki rizik. Čini mi se da bi po tamnošnjim zakonima mogao odrraniti svoju terirtoriju bez odgovornosti .
Svakako. Da sam bio u stanu, pucao bih onog momenta kad mu glava prodje ispod stoka.
:ok

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Samo da kažem.......

Post by navika » 31 Jul 2015, 19:31

Krokodil Behko wrote:U USA svi su krajevi takvi, osim ako ne govorimo o šumetinama.
Pa nisu svi, a nemora znaciti ni da je on u losoj eriji.
Cini mi se negdje procitah da Salahudin jos zivi u stanu, a tu su cesce provale, jednostavno komsija te moze upratit da nisi kuci.
Salahudin je vjernik i to mu nedopusta imt cuku u kuci, ali ne znam zadto ne preselis u kucu :cudi
Pa i radi djece, vise prostora, slobode i mira. Ako te kamata sputava pa mozes rentati.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: Samo da kažem.......

Post by Krokodil Behko » 31 Jul 2015, 19:49

navika wrote:
Krokodil Behko wrote:U USA svi su krajevi takvi, osim ako ne govorimo o šumetinama.
Pa nisu svi, a nemora znaciti ni da je on u losoj eriji.
Cini mi se negdje procitah da Salahudin jos zivi u stanu, a tu su cesce provale, jednostavno komsija te moze upratit da nisi kuci.
Salahudin je vjernik i to mu nedopusta imt cuku u kuci, ali ne znam zadto ne preselis u kucu :cudi
Pa i radi djece, vise prostora, slobode i mira. Ako te kamata sputava pa mozes rentati.

Pa dobro eto, utjehe radi, živi u USA i može bez problema smaknuti svakog provalnika, čim ga ugleda u svojoj kući. Volio bih da i mi to imamo. Ubij pseto na pragu i gotovo. Ovako, čak i ako je samoodbrana, čovjek vrlo lako zaglavi u zatvoru ili mu bar odrežu neku uslovnu.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: Držanje i upotreba vatrenog oružja

Post by Krokodil Behko » 02 Aug 2015, 23:21

Nisu winchesterke loše. Probao sam jednu u ratu, od nekog lovca iz Teočaka.
Naravno, čim je lovačka, imala je optiku i s obzirom na dužinu, tačnije rečeno kratkoću cijevi, bila je dobro precizna.
online

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Držanje i upotreba vatrenog oružja

Post by drugrankovic » 03 Aug 2015, 18:19

Salahuddin wrote:Moram nekako da se pripremim i sakupim top 10 ili top 5 pistolja koje ja drzim kao najbolje, uzimajuci u obzir sve osim cijene. Jer ako krenemo na cijene, lako bi Turci i Brazilci odnijeli pobjedu sa nekim modelima, kao SAR (Sarsilmaz) i Canik (nekoliko modela) i brazilski Taurus ( PT-111, Millenium G2). Jeftini a dobri, sto bi se reklo kod nas. Ali cijene cemo zanemariti i ici po kvalitetu izrade, dizajnu, preciznoscu itd. Svaki prijedlog, koji mozete da prdlozite na ovj temi je dobrodosao. Izvagacemo koliko je prijedlog dobar i iznijeti slabe i dobre strane svakog oruzja.

De, da ne pisem sam, i vi koji volite TT-jca, slobodno kazite. :D.

ne znam ko to voli tetejca?

svakako spada u jedan od losih pistolja u istoriji.
mane koje ga diskredituju

jaka probojna moć a užasna zaustavna - dje je probojna moć tolko prenaglašena na zaustavnu , dovodi do toga da gadjas u etu npr lopova, a on ostaje na nogama i uzvraca ti, jer metci profijukase kroz njega...

dosta neprecizan, zbog ove jake probojne moci sklon i rikošetiranju od kojeg možete tada nastradati i vi i okolina

ne poseduje automatik kocnicu koja se aktivira prilikom vadjenja okvira, pa stoga ako je prije toga metak u cjevi ima se mogucnost pucanja te nije bezbedan

totalna opasnost po rukovaoca sto bi se reklo i ne korisnost sto ga stavlja na dno tabele
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Držanje i upotreba vatrenog oružja

Post by drugrankovic » 03 Aug 2015, 18:58

evo vidis... sad bi mogli ovako do beskraja jer mozemo rec da su vrsene i modernizacije onog izvornog ruskog tetejca pa imamo razne primjere ali...? imas problem dobri salahudine...

izbegavam ovu temu, iz razloga sto razumem ostale ljude koji imaju problem sa onima koji se loze na pistolje.
oruzje ima svoju upotrebu, i sluzbeno sto sam sa njim u kontaktu je jedno i kad druge upucujes, iz istih potreba da ce sutra u sluzbi poslu koristiti je sasvim druga stvar...

ovo nije tema za muskarce, naprotiv, prije ce biti biti za nezrelu klincadiju, i napaljenka u sta cu te ovaj put svrstati. Ok, razlog tog masturbiranja na oruzje je i amerika, vrlo nesigurno tlo po bezbednost covjeka.
igra ulogu kod "obozavaoca" i dizajn, jebo njegovu snagu ako je ruzan ko cigan jel.. . No, obozavaoci su u stvari napaljeni likovi, drugo je kad je rec o poslu, jer svugde postoje represivne snage, dal policija, vojska, obezbedjenje, njima i jeste cilj vatrenog oruzja kao i svakog odstranjivanje elementa tj lica koje je izvrsilo neposredan napad na lice, ili objekat... dakle UBIJANJE salahudine.
sve ostalo je zavaravanje.
I ako raspravljamo sa nekog aspekta o vojnom naoruzanju, pa hajde, ali o licno, i koje ocito gomilas, i slikas se sa njia ko da su ti to trofeji iz osvojenog turnira u basketu, e to je vec problem.

ono postoji od vajkada i sluzi za ubijanja

ok, jedna stvar je samoodbrana, nabavi oruzje, prouci i obuci se za njegovu upotrebu i to je to u slucaju ne daj boze jel... ali to kolekcionarstvo i strastvenost... NAPALJENOST

kad potegnes pistolj upotrebi ga, i u razne necije razloge ne ulazim, jer i to satram kako se ponasas i ophodis tako i prolazis... ko cacka ecku i pravi se kabadahija ume i da najebe...

i kad vidis teu dje civili kontaju koji je "brzi", jace udarne moci ili prosti recnikom jaci, kvalitetnijeg metala tj materijala... to je mjesto za okupljanje upravo ono sto si postao... pa se slikas sa pistoljima ko sa medaljama...

po meni su tri : sjurza ruski, bereta, desert eagle, a cz 99 patriotski :D
iz dobre namjere sam napisao post, svjestan sam u kakvom svjetu zivimo no...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

Post Reply

Return to “Vojska, vojna tehnologija, bitke i strategije”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests