JESU ili NISU prohodali po mjesecu.......

Poznate ličnosti, ratovi, važni događaji

Moderator: Krokodil Behko

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: JESU ili NISU prohodali po mjesecu.......

Post by Lebowski » 25 Jan 2016, 11:42

Ne da su poginuli ili umrli prirodno ili pod sumnjivim okolnostima već i dan-danas žive, većina njih.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: JESU ili NISU prohodali po mjesecu.......

Post by STrendzer » 25 Jan 2016, 12:01

poznavajuci ljude i ljudsku psihu i sve moguce razloge zbog,zasto,kako..itd. ne vjerujem da su ljudi bili na Mjesecu....u danasnjem jebenom i extremno pokvarenom te nemoralnom svijetu vjerujem samo ono sto sam ja licno falcovo i nista drugo...pa cak ni to...ako se jos uz to doda da su u utrci bili amerikanci protiv rusa onda je jos lakse pogodit koliko i koji mediji su ucestvovali u pravljenju "istine".

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: JESU ili NISU prohodali po mjesecu.......

Post by Lebowski » 25 Jan 2016, 12:37

Razmišljajući tako postaneš sklon teorijama zavjera.. Od svega možeš napraviti priču onako kako tebi odgovara
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: JESU ili NISU prohodali po mjesecu.......

Post by Nole » 25 Jan 2016, 12:38

STrendzer wrote:poznavajuci ljude i ljudsku psihu i sve moguce razloge zbog,zasto,kako..itd. ne vjerujem da su ljudi bili na Mjesecu....u danasnjem jebenom i extremno pokvarenom te nemoralnom svijetu vjerujem samo ono sto sam ja licno falcovo i nista drugo...pa cak ni to...ako se jos uz to doda da su u utrci bili amerikanci protiv rusa onda je jos lakse pogodit koliko i koji mediji su ucestvovali u pravljenju "istine".
Lepo napisa Đorđe Balašević:
Amerikanci u kosmosu, Rusi u kosmosu, Kunezi u kosmosu, Bogićević u Kosmosu...
Genije je Đoka...obožavam ga!! :ok

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: JESU ili NISU prohodali po mjesecu.......

Post by STrendzer » 25 Jan 2016, 13:12

Lebowski wrote:Razmišljajući tako postaneš sklon teorijama zavjera.. Od svega možeš napraviti priču onako kako tebi odgovara
naslusah i nacitah se mnogo mnogo "istina i fakata" plasiranih rukama onih najjaciH....,i kad god covjek nesto povjeruje poslije nekog vremena se nadje drugo objasnjenje koje nije isto kao prvo...i tako to u krug..

danasnja istina je striktno samo za danas,sutrasnja samo za sutra,sve po potrebi itd..

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4104 times
Contact:
Status: Offline

Re: JESU ili NISU prohodali po mjesecu.......

Post by ina » 25 Jan 2016, 14:51

U onom kontekstu hladnog rata mozda su obe sile zeljele pokazati tehnolosku nadmoc nad drugima..
Pogotovo USA svoju. I u tome i uspjela.
U datim godinama i nisu imali :hm dovoljno jaku tehnologiju da bi mogli
koordinirati tako kompleksno putovanje.

Ne znam... ali mi je draze vjerovati da nisu bili.
Svijest ima sidrište.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: JESU ili NISU prohodali po mjesecu.......

Post by Biba » 25 Jan 2016, 18:00

Kad se pocne razmisljati malo omteorijama zavjere, one se i ne cine bas tak nevjerojatne...neke..
I ja sumnjam da su bili...
Treba odaslati poruku - Mi smo najjaci, najpametniji, najbolji...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: JESU ili NISU prohodali po mjesecu.......

Post by Lebowski » 25 Jan 2016, 21:05

Istina o ovome uopšte ne zavisi od našeg vjerovanja u to.. nisu ovo neke metafizičke stvari. Dokazi su tu pa ko voli i želi neka ih traži i gleda.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: JESU ili NISU prohodali po mjesecu.......

Post by Bla » 26 Mar 2016, 23:02

inasab wrote:U datim godinama i nisu imali :hm dovoljno jaku tehnologiju da bi mogli
koordinirati tako kompleksno putovanje.
Nije to baš toliko kompleksna stvar, ne Mjesec.
Treba ti način da postigneš brzinu, da izmjeriš brzinu, da se orjentišeš, i da smanjiš brzinu. Ništa što ljudi nisu imali već par desetina godina prije samog slijetanja.
Ostalo su sitni detalji. ;)
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Re: JESU ili NISU prohodali po mjesecu.......

Post by Krokodil Behko » 27 Mar 2016, 10:01

Meni je zanimljiva jedna stvar. na mjesec su sletili deset godina prije Apple 1 i oko 15 godina prije one preteče interneta (arpanet ili nešto tako). Znači nisu upotrebljavali neku napredniju elektroniku. Eventualno ako je NASA to sve imala, a tajila, s tim da ne vjerujem baš, pošto sam čitao malo o nastanku silicijumske doline i nema šanse da je NASA imala takve male a sposobne računare i da se ne zna za to, pošto su mnoge kompanije iz silicijumske doline bile involvirane u razvoj NASA i inače vojne tehnologije. Čak je i nastala, da bi razvijala tehnologije raketa i sl, za potrebe USA army.
online

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: JESU ili NISU prohodali po mjesecu.......

Post by carobnjak N » 27 Mar 2016, 10:09

Mujo kuje konja po mjesecu ...radi trebe otišao na Mjesec još tad jarane...eee
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4104 times
Contact:
Status: Offline

Re: JESU ili NISU prohodali po mjesecu.......

Post by ina » 27 Mar 2016, 16:06

Bla wrote:
inasab wrote:U datim godinama i nisu imali :hm dovoljno jaku tehnologiju da bi mogli
koordinirati tako kompleksno putovanje.
Nije to baš toliko kompleksna stvar, ne Mjesec.
Treba ti način da postigneš brzinu, da izmjeriš brzinu, da se orjentišeš, i da smanjiš brzinu. Ništa što ljudi nisu imali već par desetina godina prije samog slijetanja.
Ostalo su sitni detalji. ;)
I C64 je mogao dati odredjene trazene kalkulacije, kao i obicni digitron. Ipak taj let i nije toliko jednostavan.
Da je.. vec bi se neki egocentrik slikav'o i pravio selfi
trcajuci da pokaze na fb. Ne bi se vadili tim da danas, kao, nema se nikakve ekonomske koristi ici tako daleko.
Kako god..
Laz koja se blistavo upakuje i uvjeravajuce milion puta ponovi i prezentira, na kraju postane istina. :DD
Svijest ima sidrište.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: JESU ili NISU prohodali po mjesecu.......

Post by Biba » 27 Mar 2016, 16:27

Mislim da nisu..lagati i varati uopce nije tesko....tesko je istinu kazati....
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: JESU ili NISU prohodali po mjesecu.......

Post by Bla » 27 Mar 2016, 17:15

Ma koji čipovi, koji računari, da uradiš kalkulacije je potrebno znanje, komad papira i olovka. Ako je to vama problem, ne znači da je svima.
Što se znanja tiče, čika Kepler je odradio tri zakona još hiljadu šesto i neke.
A prije njega i jedan drugi čiko zvani Kopernik (pominjalo ga se u više navrata i u osnovnoj školi a koja je na ovim prostorima bila obavezna - ne znam kakvo je sada stanje, al' svi ste išli u škole onda kada jeste bila obavezna).
Znači nešto više od 300 godina prije slijetanja na Mjesec.
Čika Njutn nedugo poslije dodao svoje, nisu mu samo jabuke padale po glavi, nego ima i nekih praktičnih stvari koje je čovječanstvo izvuklo iz njihovog odnosno njihovih razmišljanja i piskaranja.

Ako vi živite u nekom svom zatucanom svijetu, to ne znači da su vaša uvjerenja zasnovana na ne znam ni ja čemu, ali na nauci sigurno nisu, tačna.
Iako vama očito jesu, i ja vam to ne sporim. Pobogu, pa vi na ovom ili nekom sličnom topicu još diskutujete o tome da li je zemlja ravna ploča, halo????

Ne treba ti nikakav računar da izračunaš koju brzinu trebaš dostići npr. da nadvladaš zemljinu gravitaciju, pod kojim uglom da sagoriš još goriva da uđeš u orbitu oko Zemlje,
da sagoriš još goriva da povećaš tu orbitu do te mjere da se ona presječe sa mjesečevom, da uđeš u njegovo gravitaciono polje, da uđeš u orbitu oko njega, usporiš i sletiš.
Naravno, uz računar stvar bude brža i lakša, ali ništa posebno, jer pripreme radiš na Zemlji, i proračune radiš na Zemlji. Prije no što zavrneš i jedan šaraf na ono što će biti raketa koja će da te pogura odavde. Gore radiš eventualne korekcije.
A tehnologija raketnog pogona je poprilično napredovala još za vrijeme nacističke njemačke, a 20 godina rada poslije nije malo.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35710
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1089 times
Been thanked: 586 times
Status: Offline

Re: JESU ili NISU prohodali po mjesecu.......

Post by Venera » 27 Mar 2016, 17:26

Vjerujete da su Rusi setali po Mjesecu,a Amerikanaci nisu? :haha

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: JESU ili NISU prohodali po mjesecu.......

Post by Biba » 27 Mar 2016, 17:36

Jah kad je neki ciko tvrdio da je Zemlja okrugla, najbrza zivotinja bila konj....a on piso o brzini okretanja Zemlje... cime je mjerio...k... :pusi
Ja mislim da bi prije moja mama uspjela doci na Mjesec ....jednako kak ide i na tavan :heidi2
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: JESU ili NISU prohodali po mjesecu.......

Post by Bla » 27 Mar 2016, 17:53

Kad je neki čiko prije 2300 godina izračunao da je zemlja okrugla, za ideju mu je bio potreban samo jedan bunar i malo sunčeve svjetlosti za vrijeme ljetnog solsticija. Što se tiče tehnologije, sunčani sat se koristio još mnogo ranije.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: JESU ili NISU prohodali po mjesecu.......

Post by Nole » 27 Mar 2016, 18:03

Ovde bi neki poverovali u činjenicu da su ljudi bili na mesecu samo u slučaju da su oni bili u misiji...normalno da su bili...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Re: JESU ili NISU prohodali po mjesecu.......

Post by Krokodil Behko » 27 Mar 2016, 18:07

Bla wrote:Ma koji čipovi, koji računari, da uradiš kalkulacije je potrebno znanje, komad papira i olovka. Ako je to vama problem, ne znači da je svima.
Što se znanja tiče, čika Kepler je odradio tri zakona još hiljadu šesto i neke.
A prije njega i jedan drugi čiko zvani Kopernik (pominjalo ga se u više navrata i u osnovnoj školi a koja je na ovim prostorima bila obavezna - ne znam kakvo je sada stanje, al' svi ste išli u škole onda kada jeste bila obavezna).
Znači nešto više od 300 godina prije slijetanja na Mjesec.
Čika Njutn nedugo poslije dodao svoje, nisu mu samo jabuke padale po glavi, nego ima i nekih praktičnih stvari koje je čovječanstvo izvuklo iz njihovog odnosno njihovih razmišljanja i piskaranja.

Ako vi živite u nekom svom zatucanom svijetu, to ne znači da su vaša uvjerenja zasnovana na ne znam ni ja čemu, ali na nauci sigurno nisu, tačna.
Iako vama očito jesu, i ja vam to ne sporim. Pobogu, pa vi na ovom ili nekom sličnom topicu još diskutujete o tome da li je zemlja ravna ploča, halo????

Ne treba ti nikakav računar da izračunaš koju brzinu trebaš dostići npr. da nadvladaš zemljinu gravitaciju, pod kojim uglom da sagoriš još goriva da uđeš u orbitu oko Zemlje,
da sagoriš još goriva da povećaš tu orbitu do te mjere da se ona presječe sa mjesečevom, da uđeš u njegovo gravitaciono polje, da uđeš u orbitu oko njega, usporiš i sletiš.
Naravno, uz računar stvar bude brža i lakša, ali ništa posebno, jer pripreme radiš na Zemlji, i proračune radiš na Zemlji. Prije no što zavrneš i jedan šaraf na ono što će biti raketa koja će da te pogura odavde. Gore radiš eventualne korekcije.
A tehnologija raketnog pogona je poprilično napredovala još za vrijeme nacističke njemačke, a 20 godina rada poslije nije malo.

Samo sam konstatovao, da su to sve izveli bez naprednije elektronike, ne u kontekstu proračuna nego u kontekstu smještanja same te tehnologije, na deset stepeni ispod modernije elektronike, a ipak su uspjeli što je naravno razlog više da se to tretira kao ephalni uspjeh.

Također, sve je već poznato i oko fon Brauna, ali i ostalih nacista zaslužnih za NASA-ine uspjehe.
Legenda kaže da su nakrcali pun brod V-2 raketa, ali im bez živog fon Brauna to ništa nije vrijedilo.
Gledao sam na HC emisiju sa snimcima njegovih neuspješnih lansiranja V-1 i V2, a potom sam u biografiji Steve Jobsa pročitao zanimljiv detalj i spojio fon Brauna s nastankom silicijske doline, odnosno, NASA je upravo tamo smjestila pogone za razvoj projektila.

Image
online

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4104 times
Contact:
Status: Offline

Re: JESU ili NISU prohodali po mjesecu.......

Post by ina » 27 Mar 2016, 19:14

Sto nam se nagovori. Vjerovano mu i pernati papagaj skakuce od srece. :rol
Zatucanost inace zivi u pretjeranoj sigurnosti i neostavljenom prostoru i mrvici sumnje.
Lijepo je u masni neznalica... i sanjati o mjesecevom sjaju (odavde sa zemlje).
Svijest ima sidrište.

Post Reply

Return to “Historija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests