Je li istorija realna?

Poznate ličnosti, ratovi, važni događaji

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Je li istorija realna?

Post by Šabović Adis » 01 Mar 2022, 17:38

Ma znas wrote: 01 Mar 2022, 10:40 Opcenito historija nije realna jer je pisu ljudi.

(trtmrtsmrt)
Daćemo kravama da je pišu onda...
Ne mereeee 👉👌

User avatar
Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: Je li istorija realna?

Post by Duh » 01 Mar 2022, 18:15

nekidan sam negdje procitao naslov-srbi prije potopa.
ne znam o cemu je, ali mi predje osmijeh preko lica.
oni fino svojima sve ispricaju potkovano istorijskim cinjenicama, raznim neimenovanim izvorima i svjedocima...
realno receno, i realno je izgubilo svoj realan smisao.

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Je li istorija realna?

Post by Šabović Adis » 01 Mar 2022, 18:49

ne dade se usranome do potoka.jpg
:valja
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Ne mereeee 👉👌

Ma znas
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1425
Joined: 12 Nov 2021, 20:11
Has thanked: 10 times
Been thanked: 137 times
Status: Offline

Re: Je li istorija realna?

Post by Ma znas » 01 Mar 2022, 19:51

Historiju pise covjek a niko nije nepogresiv pa i ti u svojoj tvrdnji. Koliko znam krave ne pisu historiju ali ima histiricara sa kravljim mozgom. :sjedi

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27250
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14262 times
Been thanked: 14597 times
Status: Online

Re: Je li istorija realna?

Post by ironman » 01 Mar 2022, 20:05

Politička istorija Srbije
Bog stvori Zemlju, stvori i narode razne a među njima naravno i Srbe. I reče Bog Srbima: Vama dajem jednu veoma specifičnu osobinu, neka to bude kurčenje, a da stvar učinim zanimljivijom neka to bude kurčenje bez ikakvog osnova. I još reče Bog: Idite sada Srbi i kurčite se po Zemlji dok je sveta i veka, i dok neka sila ne popizdi pa vas satre do poslednjeg.

I tako Srbi godinama hodiše po jevroaziji dok konačno u 7. veku ne dođoše na Balkan. Jedan Srbin reče: Čini mi se da je ovaj plodni balkanski prostor izuzetno povoljan za kurčenje. Ostala braća podržaše ga u glas. Čak šta više, reče glavni Srbin, hajde da se nastanimo u sred Balkana da bi naše kurčenje došlo do izražaja.

I kurčismo se tako vekovima dok ne dođoše Turci. Kad dođoše oni vele: Aman Srbistanci daj samo da prođemo tuda pa da pljačkamo bogatu zapadnu jevropu. Srbi odgovoriše: Kurac da prođete. Satreše nas. Posle pet vekova izbi buna. Turci vele: evo vam primirje, Srbi vele: Evo vama kurac.

Prođoše ondak ratovi manji i veći dok ne dođe do Prvog svetskog rata. Austrougarska reče: Aman Srbi deset puta smo veći od vas, predajte se. Odgovor je glasio: Predamo se kurac bre! Satreše nas.

Dođe i Drugi svetski rat. Vlada potpisala pakt. Narod viče: Kurac pakt. Nemačka kaže: Dobićete po pički. Srbija kaže: Dobićete vi kurac, i to tvrd za mnogo godina. Satreše nas.

Ameri rekoše: Dajte bazu na Kosovu. Srbin reče: Damo vam kurac na Kosovu i to u paketu sa još dva kurca da se zasladite. Satreše nas.

Nato viče: Uđite u naš pakt da vas ne bi razmoždili. Mi vičemo: Uđemo kurac u vaš kurčevi pakt, nabijemo vas sve na kurac, i usput popušite nam kurac. Epilog se da naslutiti...
:ooo
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Je li istorija realna?

Post by Šabović Adis » 01 Mar 2022, 20:07

Ma znas wrote: 01 Mar 2022, 19:51 Historiju pise covjek a niko nije nepogresiv pa i ti u svojoj tvrdnji. Koliko znam krave ne pisu historiju ali ima histiricara sa kravljim mozgom. :sjedi
Govori u svoje ime.
Ne mereeee 👉👌

Ma znas
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1425
Joined: 12 Nov 2021, 20:11
Has thanked: 10 times
Been thanked: 137 times
Status: Offline

Re: Je li istorija realna?

Post by Ma znas » 03 Mar 2022, 16:23

Ne, nego u tvije ime.
Izgleda da si ti ovdje samo da kvaris teme, samoinicijstivno ili po preporuci tesko je znati :kafa

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Je li istorija realna?

Post by Šabović Adis » 03 Mar 2022, 16:29

Neka, hvala, nisam idiot, koji ne zna za sebe, pa da mu treba portparol. U moje ime ja ću da govorim.
Šabović Adis
Ne mereeee 👉👌

Ma znas
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1425
Joined: 12 Nov 2021, 20:11
Has thanked: 10 times
Been thanked: 137 times
Status: Offline

Re: Je li istorija realna?

Post by Ma znas » 07 Mar 2022, 21:01

Po ovome kako zakljucujes, tesko bih se slozio sa tvojom tvrdnjom. Nista nisi osporavao ali jesi svoje obiljezje drugima pripisivao. Da li znas ko tako radi ???

:tuga :tuga :tuga

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Je li istorija realna?

Post by Šabović Adis » 07 Mar 2022, 23:39

Ja.
Ne mereeee 👉👌

Superhik
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 861
Joined: 11 Feb 2022, 21:53
Has thanked: 69 times
Been thanked: 182 times
Status: Offline

Re: Je li istorija realna?

Post by Superhik » 13 Mar 2022, 14:43

Povodom zabrane ulaska u BiH kvaziistoricaru Milosu Kovicu i dodikovog protesta - red je da se podsjeti ko je lik i sta propagira. Izvod iz intervjua:
Kako gledate na dio njegove(bakirove) izjave da je nekada u BiH živio samo jedan narod, Bošnjani?

– Moram jednim delom biti saglasan sa njim, zaista je vekovima unazad u BiH živeo jedan narod, a prema svim istorijskim izvorima, od ranog srednjeg veka, do dolaska Turaka, bio je to srpski narod. Šta to znači? Hercegovina je vekovima bila u sastavu države Nemanjića, kao i deo Dalmacije. Beograd, recimo, nije, tek samo povremeno. Bosna je, prema svim istorijskim izvorima, bila nastanjena Srbima, koji su kasnije tokom vekova bili podeljeni verski, ali je ostalo jedno etničko poreklo.

Riječ, odnosno ime Bošnjani, da li ono ima istorijsko utemeljenje?

– To nije ništa drugo do novo takmičenje u izmišljanju nekog novog identiteta. Istina, srpski srednjovekovni vladari su koristili slične reči za svoje podanike, ali nema sumnje kojeg su oni bili porekla. Bošnjani, to je, u stvari, jedan od regionalnih identiteta, kao i recimo dukljanski ili zahumski iza kojeg stoji etnički srpski identitet.
Standardna srpska mitomanija kojom se Srbi pumpaju generacijama i nista novo Kovic nije tu doprinijeo - samo ponavlja davno zacrtano u SANU.
Plus sto opravdava mladiceve zlocine gdje je sam svjedocio u Hagu pokusavajuci kroz historijski kontekst opravdati mladicevu "osvetu dahijama". Plus sto kroz historijski kontekst tj mitove o srpskoj Bosni propagira srpski svet.

Ovo je anatomija i baza zla na Balkanu. Sumnjam da ce zabrana ulaska ovog fasiste u BiH pomoci nesto ali je dobro da se konacno skrece paznja i na ovaj korijen problema. Istorija koju uce Srbi uz ovakve ne samo da nije realna - vec je cisti fasizam i zlo. Nadam se da ce se povodom ovoga povuci polemika i da ne bude samo Bakir koji spominje Bosnjane koji nisu ni Srbi ni Hrvati.

Problem politiziranja historije srednjeg vijeka je prisutan kod sva tri naroda, kao i tumacenje cinjenica o srednjem vijeku u svjetlu danasnjeg nacionalizma. Ali Srbima jos niko nije u tome ni do koljena. Mora se ipak priznati skroz realno da je historija koja se uci u dijelovima BiH sa bosnjackom vecinom najrealnija. Zato sto su je pisali svjetski priznati autori a ne samo Bosnjaci.

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Je li istorija realna?

Post by harlekin » 13 Mar 2022, 15:00

Zvanicna istorija je jedna od vecih sprdacina,danas kad informaciju mozes provjerit u minuti koristeci 5 izvora ne znas zasigurno istinu,ali zato je "cinjenica" sto je neko nest nakon bacve loseg vina naskrabo kokosijim perom na necemu ili neki "istoricar" koji je et slucajno bio u sluzbi nekog dvora.

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Je li istorija realna?

Post by Šabović Adis » 13 Mar 2022, 15:43

Ako ti se ne sviđa zvanična uvijek moš napisat nezvaničnu.
Ne mereeee 👉👌

User avatar
Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: Je li istorija realna?

Post by Duh » 13 Mar 2022, 15:54

koji sud osvetu prihvati kao nesto sto opravdava zlocin?
samim tim bi i sudjenje proglasio nepotrebnim.

genetski svaki narod moze dokazati uz malo truda da je najstariji na svijetu...od adama i eve ili od dva ona ateisticka majmuna.
i naravno povezanost sa ramzesom, persijom i apacima.

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Je li istorija realna?

Post by Šabović Adis » 13 Mar 2022, 16:04

Kako osveta a zločin?
Ne mereeee 👉👌

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120484
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7932 times
Status: Online

Re: Je li istorija realna?

Post by Krokodil Behko » 13 Mar 2022, 16:33

Bingov buraz wrote: 13 Mar 2022, 14:43 Hercegovina je vekovima bila u sastavu države Nemanjića, kao i deo Dalmacije. Beograd, recimo, nije, tek samo povremeno.

Da li ovo znači, uzeli bi Hecegovinu, a BG i Vojvodinu vratili Mađarima?
online

User avatar
Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: Je li istorija realna?

Post by Duh » 13 Mar 2022, 16:54

Šabović Adis wrote: 13 Mar 2022, 16:04 Kako osveta a zločin?
cuvaru jugoslavije. za zlocine roditelja ne odgovaraju djeca...a kamoli nekim dahijama osvetu praviti.
znam ja da je mene nekad tesko razumjeti, ali do tebe je...titami.
ev ti video.

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Je li istorija realna?

Post by Šabović Adis » 13 Mar 2022, 17:10

Duh wrote: 13 Mar 2022, 16:54
Šabović Adis wrote: 13 Mar 2022, 16:04 Kako osveta a zločin?
cuvaru jugoslavije. za zlocine roditelja ne odgovaraju djeca...a kamoli nekim dahijama osvetu praviti.
znam ja da je mene nekad tesko razumjeti, ali do tebe je...titami.
ev ti video.
Nisi me shvatio - ako se svetim onda se svetim. Sebe. Sebe osvećujem, ne nekog drugog ili nešto drugo. I to se osvećujem onome koji mi je nanio nepravdu. Osvetom je i ispravljam. Stoga i kako zločin a osveta.
Nemam pojma kako si skočio na dahije...
Ne mereeee 👉👌

User avatar
Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: Je li istorija realna?

Post by Duh » 13 Mar 2022, 17:16

pa imas u postu od bingovog buraza.
tu nije rijec o osvecivanju sebe. ok bi i civilizirano braniti se, ali svetiti se nije cak ni u jugi bilo dozvoljeno zakonski.

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Je li istorija realna?

Post by Šabović Adis » 13 Mar 2022, 18:02

Sigurno ne brkaš osvetu s odmazdom?

Buraz? Aha.
Pa eto, hoće to kad zvanična istorija nije dobra, i kad istorija kao takva ne valja zato što su je pisali ljudi (ma znaš, čitaš li?), pa zato treba nezvanična i obojena ovom ili onom bojom, koju su pisali sveci ili neki drugi nebesnici i karakondžule.
Ne mereeee 👉👌

Post Reply

Return to “Historija”

Who is online

Users browsing this forum: HAVANA and 23 guests