Nacizam - nastanak,uspon i pad

Poznate ličnosti, ratovi, važni događaji

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Zvali su je hijenom Auschwitza, silovala je i tukla žene

Post by Hannibal » 07 Mar 2019, 20:16

statebriga wrote: 07 Mar 2019, 20:06
Rudolph wrote: 07 Mar 2019, 19:49

bas smo bili kulturni na ovoj temi a one ovako pih
vas dvojcu treba izbaciti sa teme :lud :lud
trebamo cmizdrit na temi
🐽

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Zvali su je hijenom Auschwitza, silovala je i tukla žene

Post by Hannibal » 07 Mar 2019, 20:16

😭😭😭😭😭
🐽

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35684
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1071 times
Been thanked: 578 times
Status: Offline

Re: Zvali su je hijenom Auschwitza, silovala je i tukla žene

Post by Venera » 07 Mar 2019, 20:18

Hannibal wrote: 07 Mar 2019, 20:16
statebriga wrote: 07 Mar 2019, 20:06

vas dvojcu treba izbaciti sa teme :lud :lud
trebamo cmizdrit na temi
moja mama je trazila brata nakon otkrivene masovne gorbnice, ne znam, sto kazes na to !
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Zvali su je hijenom Auschwitza, silovala je i tukla žene

Post by Hannibal » 07 Mar 2019, 20:19

statebriga wrote: 07 Mar 2019, 20:18
Hannibal wrote: 07 Mar 2019, 20:16

trebamo cmizdrit na temi
moja mama je trazila brata nakon otkrivene masovne gorbnice, ne znam, sto kazes na to !
u ausvicu?
🐽

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35684
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1071 times
Been thanked: 578 times
Status: Offline

Re: Zvali su je hijenom Auschwitza, silovala je i tukla žene

Post by Venera » 07 Mar 2019, 20:22

Hannibal wrote: 07 Mar 2019, 20:19
statebriga wrote: 07 Mar 2019, 20:18

moja mama je trazila brata nakon otkrivene masovne gorbnice, ne znam, sto kazes na to !
u ausvicu?
ne, u BiH !

imajte postovanja prema mrtvima
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Zvali su je hijenom Auschwitza, silovala je i tukla žene

Post by Hannibal » 07 Mar 2019, 20:23

statebriga wrote: 07 Mar 2019, 20:22
Hannibal wrote: 07 Mar 2019, 20:19

u ausvicu?
ne, u BiH !

imajte postovanja prema mrtvima
ja sam se zajebavo sa irmom
🐽

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4104 times
Contact:
Status: Offline

Re: Zvali su je hijenom Auschwitza, silovala je i tukla žene

Post by ina » 07 Mar 2019, 21:19

Hannibal wrote: 07 Mar 2019, 17:40ma nemoj
E hocu... ti reci ( k' o prava mlada nenuska :oo ) da se ne pravis budaletina, jer to nisi. Ne moras pod svaku cijenu pokusavati ispasti zabavan.
Svijest ima sidrište.

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Zvali su je hijenom Auschwitza, silovala je i tukla žene

Post by Hannibal » 07 Mar 2019, 21:38

ina wrote: 07 Mar 2019, 21:19
Hannibal wrote: 07 Mar 2019, 17:40ma nemoj
E hocu... ti reci ( k' o prava mlada nenuska :oo ) da se ne pravis budaletina, jer to nisi. Ne moras pod svaku cijenu pokusavati ispasti zabavan.
vecu budalu od mene nisi upoznala
🐽

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4104 times
Contact:
Status: Offline

Re: Zvali su je hijenom Auschwitza, silovala je i tukla žene

Post by ina » 07 Mar 2019, 21:45

Hannibal wrote: 07 Mar 2019, 21:38
ina wrote: 07 Mar 2019, 21:19

E hocu... ti reci ( k' o prava mlada nenuska :oo ) da se ne pravis budaletina, jer to nisi. Ne moras pod svaku cijenu pokusavati ispasti zabavan.
vecu budalu od mene nisi upoznala
Dobro Hanni, kako hoces. Zapamceno.
:mah
Svijest ima sidrište.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120136
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6879 times
Been thanked: 7758 times
Status: Online

Re: Nacizam - nastanak,uspon i pad

Post by Krokodil Behko » 28 May 2020, 10:17

BIJES MEĐU ČESIMA: U prodaji kalendar s fotografijama nacističkih zločinaca


Image

Prodaja zidnog kalendara s fotografijama visokopozicioniranih nacista izazvala je bijes u Češkoj.

Potražnja za kalendarom tako je velika da kupci koji su ga naručili, moraju čekati 14 dana za isporuku, objavila je online trgovina izdavača "Naše vojsko" u Pragu, prenosi Hina. Kalendar sadrži fotografije zloglasnih zapovjednika SS-a.

Savez jevrejskih zajednica u Češkoj namjerava podnijeti tužbu protiv izdavača zbog propagiranja nacionalsocijalizma i veličanja ratnih zločinaca, koja ima veću težinu od bilo kakvih argumenata o slobodi izražavanja.




Kristoph Israng, njemački ambasador u Češkoj, izrazio je putem Twittera gnušanje. "Proizvodi koji veličaju najgore ratne zločince u ljudskoj povijesti su nepodnošljivi. Ne mogu shvatiti da neko radi, prodaje ili kupuje takvo smeće. Drago mi je što se u Češkoj, koja je toliko pretrpjela od nacista, pokrenula rasprava o tome želite li to i dalje tolerirati."

Ministarstvo unutrašnjih poslova u Pragu reagiralo je otkazom zakupa skladišnog prostora tog izdavača, bivše državne izdavačke kuće.





Praško gradsko vijeće već je u aprilu poništilo najam prodajnog prostora, navodeći etičke razloge.

Izdavač "Naše vojsko" u prošlosti je izazvao bijes prodajom šoljica s Hitlerovim likom. Policija u tome nije vidjela razloge za tužbu pa je slučaj odbacila.
online

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55519
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1861 times
Been thanked: 5568 times
Status: Offline

Re: Nacizam - nastanak,uspon i pad

Post by Duminjo » 02 Sep 2020, 00:40

Čovek koji je započeo Drugi svetski rat: Izveo pakleni plan koji je uspeo da unovči


Tog 1. septembra 1939. godine Nemačka je napala Poljsku i svet gurnula "preko ivice", u rat i sukob toliko strašan da ga je pre ovog datuma bilo nemoguće i zamisliti. Ipak, većina ljudi ne zna da je Hitler za ovaj svoj potez imao i "izgovor".

Image
Alfred Naujocks

Na sastanku sa komandantima kopnene vojske, mornarice i vazduhoplovstva koji je održan 22. avgusta 1939. Hitler je izdao naređenje za napad na Poljsku, rekavši da "Poljska mora biti uništena". Tokom sastanka okupljenima je rekao da će postojati povod za napad što znači da je sve bilo pažljivo planirano. "Daću povod za početak rata. Nije bitno da li je verodostojan ili nije. Pobednika posle ne pitaju da li je govorio istinu. Kada se započinje i vodi rat, nije bitno pravo, nego pobeda", rekao je Hitler.


Čovek koji je sve smislio
Čitava operacija zapravo je isplanirana nekoliko dana ranije i iza nje je stajao Rajnhard Hajdrih, šef Glavnog bezbednosnog ureda Trećeg rajha koji će uskoro, zbog svojih zverstava, dobiti zloslutan nadimak - Praški Kasapin.

Dana 10. avgusta on je u svoju kancelariju pozvao SS oficira Alfreda Naujoksa i dao mu naređenje da sa još nekoliko ljudi izvrši inscenirani napad.

Njihov zadatak je bio da upadnu u radio-stanicu u Glajvicu, gradu na samoj granici sa Poljskom.

"Treba izazvati dojam da su taj napad izveli Poljaci. Našoj propagandi je zbog inostrane štampe potreban dokaz da je Poljska više puta povredila granicu", naredio je Hajdrih.

Naujoksu je saopšteno da će im po dolasku u Glajvic biti stavljen na raspolaganje Nemac koji govori poljski, koji će održati govor nakon "zauzimanja stanice". Šifra za napad bila je "Konserven".

Nakon dolaska u Glajvic, Naujoks je pozvao šefa Gestapoa u tom gradu, Hajnriha Milera, koji mu je rekao da će mu biti stavljeno na raspolaganje nekoliko kriminalaca koji će, obučeni u poljske uniforme, izvršiti "napad", a koje nakon toga treba da pobiju i ostave mrtve na mestu incidenta.


Plan je bio "bez greške"
Sve je proteklo "kao podmazano". Hajdrih izdao je naređenje za napad telefonom 31. avgusta u popodnevnim časovima. Napad je izveden u 20 časova. Redovni program radio-stanice je prekinut, a komentator je na poljskom jeziku 3-4 minuta govorio protiv nacista, psovao i pozivao na oslobođenje.

I tako je Hitler dobio svoj "povod". Nacistički propagandni mediji brujali su o napadu i "drskosti Poljaka" koji su se usudili da povrede teritorijalni integritet Nemačke.

Sledećeg dana, 1. septembra 1939. godine u 4.45 sati ujutro, Nemačka je napala Poljsku, koristeći inscenirani napad kao izgovor.

Dva dana nakon toga Francuska i Ujedinjeno Kraljevstvo objavili su rat Nemačkoj, čime je sukob i formalno dobio karakter svetskog.


Čovek koji je počeo Drugi svetski rat
Alfred Naujoks je preživeo Drugi svetski rat i nakon toga uhapšen. Na suđenju u Nirnbergu ispričao je čitav plan i sve što danas znamo o "incidentu u Glajvicu" potiče od njega.

Uspeo je da pobegne iz pritvora pre nego što mu je suđeno za ratne zločine. Živeo je pod lažnim imenom i radio kao biznismen u Hamburgu sve do šezdesetih. Navodno je bio uključen u mrežu koja je nacistima obezbeđivala pasoše i siguran put u Južnu Ameriku.

Pred kraj života prodao je medijima svoju priču i kao "čovek koji je započeo Drugi svetski rat" doživeo slavu.

Umro je od srčanog urada 4. aprila 1966
. pre nego što ga je stigla ruka pravde.

Post Reply

Return to “Historija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests