Komunistički zločini & propast komunizma

Poznate ličnosti, ratovi, važni događaji

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
saint_mirad
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1104
Joined: 22 Sep 2020, 20:37
Has thanked: 80 times
Been thanked: 213 times
Status: Offline

Re: Komunistički zločini & propast komunizma

Post by saint_mirad » 10 May 2021, 16:09

MarlboroGold wrote: 10 May 2021, 16:07 Mozda nije bio islamofob, ali je bio budaletina.

Sto se tice uvodnog posta apelujem na moderaciju da ovakve teme gazi kao zohare.
Sto budaletina? Covek je bio vrhunski intelektualac, i prijatan sagovornik.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42914
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14141 times
Been thanked: 12722 times
Status: Online

Re: Komunistički zločini & propast komunizma

Post by Masamune » 10 May 2021, 16:11

saint_mirad wrote: 10 May 2021, 16:09
MarlboroGold wrote: 10 May 2021, 16:07 Mozda nije bio islamofob, ali je bio budaletina.

Sto se tice uvodnog posta apelujem na moderaciju da ovakve teme gazi kao zohare.
Sto budaletina? Covek je bio vrhunski intelektualac, i prijatan sagovornik.
Ne sporim intelekt samo nije trebao dolaziti na forum kad popije.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11845
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: Komunistički zločini & propast komunizma

Post by Naseef Mushroom » 10 May 2021, 16:37

saint_mirad wrote: 10 May 2021, 16:01
Naseef Mushroom wrote: 10 May 2021, 15:56 Od onog njenog poganog komentara vezanog za Ramazan i muslimane je samo još poganiji bio onaj komentar NINa koji je čak objavljen u SAFFu
NINa su raspizidili tada drugi forumasi. On je posle pisao kako je preterao i da to nije trebao dozvoliti sebi, ali bilo je kasno jer je Saff vec bio pokrenuo lov na vestice. NIN nije islamofob, on i ja smo imali jako kvalitetne razmene upisa jos dok sam bio na vernickoj strani.
Ma ja, "Nisam ja rasista već su me raspizdili crnci pa sam im rekao Nigger".
I nije on kao islamofob negativac nego je negativac ko objavi njegov post, svašta.
Znači kada bi neko nešto ružno napisao a ti prijavio post ti bi bio kriv?
Evo ga

Image

Mada se ja za njega ne brinem, pogotovo kao administratora. Tu je bilo sigurno par poruka od određenih Klixovca sa šarenim slovima "Osvanuo si na nekim portalima, zato je najbolje napravi novi račun i pravi se da si novi forumaš ali nemoj više tako pretjerati već pljuj umjereno"
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Komunistički zločini & propast komunizma

Post by The 51st State » 10 May 2021, 16:40

Infantilni bolesik

User avatar
saint_mirad
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1104
Joined: 22 Sep 2020, 20:37
Has thanked: 80 times
Been thanked: 213 times
Status: Offline

Re: Komunistički zločini & propast komunizma

Post by saint_mirad » 10 May 2021, 16:42

Naseef Mushroom wrote: 10 May 2021, 16:37
saint_mirad wrote: 10 May 2021, 16:01

NINa su raspizidili tada drugi forumasi. On je posle pisao kako je preterao i da to nije trebao dozvoliti sebi, ali bilo je kasno jer je Saff vec bio pokrenuo lov na vestice. NIN nije islamofob, on i ja smo imali jako kvalitetne razmene upisa jos dok sam bio na vernickoj strani.
Ma ja, "Nisam ja rasista već su me raspizdili crnci pa sam im rekao Nigger".
I nije on kao islamofob negativac nego je negativac ko objavi njegov post, svašta.
Znači kada bi neko nešto ružno napisao a ti prijavio post ti bi bio kriv?
Evo ga

Image

Mada se ja za njega ne brinem, pogotovo kao administratora. Tu je bilo sigurno par poruka od određenih Klixovca sa šarenim slovima "Osvanuo si na nekim portalima, zato je najbolje napravi novi račun i pravi se da si novi forumaš ali nemoj više tako pretjerati već pljuj umjereno"
NIN je napisao na hiljade drugih odmerenih postova. Smatram da nije posteno da se njegovo pisanje reducira na ovaj jedan nepromisljeni upis.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Komunistički zločini & propast komunizma

Post by The 51st State » 10 May 2021, 16:46

Pusti tu suplju, odmejeren dok se receptori ne nasilje etanolom, glupo ti ga je braniti kao nekog satro objektivca iako je to oksimoron za taj misaoni sklop.

User avatar
saint_mirad
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1104
Joined: 22 Sep 2020, 20:37
Has thanked: 80 times
Been thanked: 213 times
Status: Offline

Re: Komunistički zločini & propast komunizma

Post by saint_mirad » 10 May 2021, 16:49

The 51st State wrote: 10 May 2021, 16:46 Pusti tu suplju, odmejeren dok se receptori ne nasilje etanolom, glupo ti ga je braniti kao nekog satro objektivca iako je to oksimoron za taj misaoni sklop.
Nije suplja, valjda smo prevazisli crno-beli pogled na svet. Ja se dosta dobro secam NINa jer sam bio tamo na forumu dok je bio on admin i generalni utisak mi je pozitivan. Naravno da mu ovo gore nije trebalo, ali jbg ko je bez greha nek prvi baci kamen. Zamisli da neko od tvojih 30k postova nadje jedan koji te inkriminise i onda osudi celo tvoje forumsko delovanje samo na osnovu toga. Ko da covek nema pravo pogresiti.

Usvoj iste stroge standarde najpre za sebe pa ces videti koliko je tesko ne napraviti gresku nikako.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11845
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: Komunistički zločini & propast komunizma

Post by Naseef Mushroom » 10 May 2021, 16:53

saint_mirad wrote: 10 May 2021, 16:42
Naseef Mushroom wrote: 10 May 2021, 16:37
Ma ja, "Nisam ja rasista već su me raspizdili crnci pa sam im rekao Nigger".
I nije on kao islamofob negativac nego je negativac ko objavi njegov post, svašta.
Znači kada bi neko nešto ružno napisao a ti prijavio post ti bi bio kriv?
Evo ga

Image

Mada se ja za njega ne brinem, pogotovo kao administratora. Tu je bilo sigurno par poruka od određenih Klixovca sa šarenim slovima "Osvanuo si na nekim portalima, zato je najbolje napravi novi račun i pravi se da si novi forumaš ali nemoj više tako pretjerati već pljuj umjereno"
NIN je napisao na hiljade drugih odmerenih postova. Smatram da nije posteno da se njegovo pisanje reducira na ovaj jedan nepromisljeni upis.
Jedino šta je ovdje pošteno jeste da se taj lik reducira na jednog notornog alkoholičara i kada nekada spontano dođe diskusija o bivšim forumašima kao npr. sada pa se pomene njegovo ime neće skoro niko pomenuti njegove odmjerene postove već će većina reći "Pa to je onaj infatilni pijani bolesnik koji je osvanuo u SAFFu" i to je najveća pravda ma koliko ga ti uzalud pokušavao opravdati.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
saint_mirad
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1104
Joined: 22 Sep 2020, 20:37
Has thanked: 80 times
Been thanked: 213 times
Status: Offline

Re: Komunistički zločini & propast komunizma

Post by saint_mirad » 10 May 2021, 16:58

Jedino šta je ovdje pošteno jeste da se taj lik reducira na jednog notornog alkoholičara i kada nekada spontano dođe diskusija o bivšim forumašima kao npr. sada pa se pomene njegovo ime neće skoro niko pomenuti njegove odmjerene postove već će većina reći "Pa to je onaj infatilni pijani bolesnik koji je osvanuo u SAFFu" i to je najveća pravda ma koliko ga ti uzalud pokušavao opravdati.
Hoce bit ovako kako kazes, ali sigurno to nije pravedno. Nije pravedno da neko uradi 99 dobrih stvari, a da ga ljudi pamte po jednoj losoj. Nije pravedno, ali tako jest i to je falinka u formiranju stavova.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120466
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7928 times
Status: Online

Re: Komunistički zločini & propast komunizma

Post by Krokodil Behko » 10 May 2021, 17:07

ne razlikuju komuniste od zločinaca pa u svom kretenizmu pripisuju zločine komunistima umjesto zločincima

Jel i vama kroz glavu prođe, kad čitate ovo gore "Za zločine su krivi samo pojedinci, hejteri ne generalizirajte"

Isto je tako i Karadžić tvrdio, kako on nije četnik i kako su Srbi zajedno i partizani i četnici, itd.

Eto, tek mi sad naumpade, zbog čega su Karadžićevi četnici bili gori od Dražinih, jer su se ujedinili s partizanima.

Isto tako i Hitler je tvrdio da je njmu rat nametnut, itd,itd..
online

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Komunistički zločini & propast komunizma

Post by insomnia » 10 May 2021, 17:24

NiN je i poslije ovog posta nastavio forumati podugo forumati. Onda je u gluho doba pijan napisao jos gori pa ga je Chmoljo izbrisao
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Komunistički zločini & propast komunizma

Post by insomnia » 10 May 2021, 17:35

No zanimljivo kako se ovim domacim antifasistima borba protiv fasizma po pravilu zavrsava nedje u proljece 46-e.
Ovo 90-tih ni mukajet. Valjda bratoubilacki rat, svi smo isti, sta li
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Komunistički zločini & propast komunizma

Post by Taare » 10 May 2021, 18:30

Naseef Mushroom wrote: 10 May 2021, 15:56 Od onog njenog poganog komentara vezanog za Ramazan i muslimane je samo još poganiji bio onaj komentar NINa koji je čak objavljen u SAFFu
:heidi
Svi mi se morete obratit

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Komunistički zločini & propast komunizma

Post by The 51st State » 10 May 2021, 18:31

saint_mirad wrote: 10 May 2021, 16:49
The 51st State wrote: 10 May 2021, 16:46 Pusti tu suplju, odmejeren dok se receptori ne nasilje etanolom, glupo ti ga je braniti kao nekog satro objektivca iako je to oksimoron za taj misaoni sklop.
Nije suplja, valjda smo prevazisli crno-beli pogled na svet. Ja se dosta dobro secam NINa jer sam bio tamo na forumu dok je bio on admin i generalni utisak mi je pozitivan. Naravno da mu ovo gore nije trebalo, ali jbg ko je bez greha nek prvi baci kamen. Zamisli da neko od tvojih 30k postova nadje jedan koji te inkriminise i onda osudi celo tvoje forumsko delovanje samo na osnovu toga. Ko da covek nema pravo pogresiti.

Usvoj iste stroge standarde najpre za sebe pa ces videti koliko je tesko ne napraviti gresku nikako.
Pa istina, nije crno bijeki svijet, ali u kontekstu teisticke/ ateisticke pozicije to jeste crno bijelo pa onda unutar ta dva pola distinkcija i nijansiranje, tako da tvoje razvodnjavanie i prebacivanje na eventualnu griznju savjest i empatiju tipa omaklo se, ne ide. Posebno sto se radi o liku koji zna baratati rijecima, uostalom mnogostruko podcjenjeni narod je davno reko sto trijezan misli pjan govori.

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27234
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14251 times
Been thanked: 14585 times
Status: Online

Re: Komunistički zločini & propast komunizma

Post by ironman » 10 May 2021, 18:34

saint_mirad wrote: 10 May 2021, 16:58
Jedino šta je ovdje pošteno jeste da se taj lik reducira na jednog notornog alkoholičara i kada nekada spontano dođe diskusija o bivšim forumašima kao npr. sada pa se pomene njegovo ime neće skoro niko pomenuti njegove odmjerene postove već će većina reći "Pa to je onaj infatilni pijani bolesnik koji je osvanuo u SAFFu" i to je najveća pravda ma koliko ga ti uzalud pokušavao opravdati.
Hoce bit ovako kako kazes, ali sigurno to nije pravedno. Nije pravedno da neko uradi 99 dobrih stvari, a da ga ljudi pamte po jednoj losoj. Nije pravedno, ali tako jest i to je falinka u formiranju stavova.
Jesi ti drug dobar nama?
De procitaj opet ovaj pasus o 99 dobrih stvari.
Ima budala kojima je dr dabic ucinio 99 dobrih stvari a eto omako mu se genocid.
Previse relativiziras i po meni hodas po ivici zileta na forumu koji se zove Bosanski..
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Komunistički zločini & propast komunizma

Post by Taare » 10 May 2021, 18:40

The 51st State wrote: 10 May 2021, 16:40 Infantilni bolesik
Kao što sam za to da se adekvatno odgovori onima iz jajca, tako sam apsolutno za to da se ovakav otpad učini primjerom drugima.
Fino porazgovarati s njim i taman. Kad porazgovaraš s jednim, drugi će automatski podviti repove.
Pa ja, neko će nas provocirat, vrijeđat i ismijavat naše svetinje, a mi ćemo šutit i govorit elham.
E pa nećemo jer znamo da te neće ostaviti na miru, nego će biti gori i gori.
Takav je to pogani mentalitet. Rođeni sadist koji uživa u onome što radi žrtvi.
To je zajedničko komunjarama, uzp-ovcima i četaljima.
Zato treba fino popričati i na fini način skrenuti pažnju da to više ne rade.
Svi mi se morete obratit

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Komunistički zločini & propast komunizma

Post by insomnia » 10 May 2021, 18:49

Image
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31681
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7223 times
Been thanked: 3930 times
Status: Offline

Re: Komunistički zločini & propast komunizma

Post by Mister No » 10 May 2021, 19:03

Sovjeti su silovali dva miliona Njemica
Najmanje 100.000 djevojaka i žena silovano je između ranog ljeta i jeseni 1945. godine samo u Berlinu. Prema istraživanjima, ukupno je silovano oko dva miliona žena. Tačan broj silovanih Njemica nakon pada Trećeg rajha nikada neće biti poznat. Razmjere onoga što se dešavalo u proljeće 1945. godine postat će vidljive u ljeto te godine, kada je sve više i više trudnica počelo dolaziti u ambulante, urede gradskih vlasti ili se ispovijedati svećenicima. Tražile su dozvolu da abortiraju i nadale se oprostu

Kraj je rata 1945. godine u Berlinu. Rusi su u gradu, leševi su posvuda. “Tako sam prestrašena”, piše osamnaestogodišnja Brigitte Eicke u svom dnevniku kojeg je vodila posljednje tri godine. Počela je za Božić 1942. U proljeće 1945. godine, kako bi dobila posao daktilografkinje, posudila je pisaći stroj. Za vježbu je prekucala bilješke iz svog dnevnika, proširila ih i dodala još komentara.

Nakon toga, zapisi su ostali skriveni narednih 50 godina. Godine 1990. Brigitte je čula da novinari traže ljude koji su doživjeli kraj rata u Berlinu kako bi čuli njihova sjećanja. Izvadila je bilješke iz kutije i poslala ih. “Nemam snage, a moj je bicikl veoma težak. Bila sam bespomoćna, prepuštena na milost i nemilost Rusima, kojima se nisam mogla suprotstaviti kada su me skinuli s njega”, piše u njenom dnevniku.

“Dvojica Rusa su me silovala. Prvi se vratio i silovao me je ponovo. Automobili su prolazili pokraj nas, niko nije reagirao.” Tako je Klara M. iz Magdeburga u junu 1945. godine opisala lokalnom doktoru šta joj se dogodilo. Dva mjeseca ranije silovali su je vojnici Crvene armije. Ubrzo je shvatila da je trudna. Donijeti “rusko dijete” na svijet nije bilo opcija. Zato je podnijela zahtjev za pobačaj i tada je morala otkriti kako je ostala trudna.

O razmjerama ovog ratnog zločina i danas se samo nagađa. Mnoge Njemice učinile su isto ono što je uradila Klara M. u liječničkoj ordinaciji. Pobacile ili probale pobaciti i onda šutjele o tome šta im se desilo jer su bile osramoćene, jer su se osjećale krivima i jer su bile traumatizirane. Živjele su u tišini, duboko potisnuvši ono što im se dogodilo. Silovatelje nisu prijavljivale ni policiji ni savezničkim snagama, tek su se neke od njih povjerile rođacima ili lokalnom svećeniku. Zločin je ostajao uglavnom bez pisanih tragova.

Žene Berlina strahovale su od dvije riječi. “Frau komm!” Riječi koje su izgovarali vojnici s puškama u rukama praćene su masovnom pljačkom berlinskih stanova. Iz njih je iznošeno sve. Namještaj, posteljina, posuđe, garderoba, prozori… Sve je to pljačkano i poslano za Rusiju. Nisu pljačkani samo stanovi, cijele su tvornice rastavljane i transportirane u SSSR. No, kako su mašine skidane nestručno, većina opljačkanog uništena je u transportu ili je jednostavno propala zbog nestručnog skladištenja. Propao je tako i Staljinov plan o ekonomskom uzletu temeljen na rekviriranim njemačkim strojevima. Uporedo s pljačkama, trajala su masovna silovanja njemačkih žena.

U knjizi Corneliusa Ryana The Last Battle ispisana su neka od najmučnijih svjedočanstava njemačkih žena, žrtava silovanja. Jedno od njih jeste i sjećanje Ursule Koster iz Zehlendorfa, koja se s roditeljima, dvije kćerke i sedmomjesečnom bebom skrivala u podrumu kada su upali Rusi. Nakon što su im pretresli stvari, pronašli su bocu francuskog parfema. Ruski vojnik prosuo je sadržaj bočice po svojoj uniformi. Drugi je Ursuline roditelje i djecu odgurao u susjednu prostoriju. Silovala su je četverica, jedan za drugim. Dva druga vojnika ušla su u podrum ujutro, dok je Ursula dojila bebu. Otrgli su joj dijete iz ruku i stavili u kolica kraj nje. Onda su je obojica silovali....
The Dark Side Of The Forum...

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Komunistički zločini & propast komunizma

Post by greeneyes » 10 May 2021, 20:02

Nije dobro
Samo sabura

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Komunistički zločini & propast komunizma

Post by Melek » 11 May 2021, 13:29

Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

Post Reply

Return to “Historija”

Who is online

Users browsing this forum: Krokodil Behko and 21 guests