Komunistički zločini & propast komunizma

Poznate ličnosti, ratovi, važni događaji

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Komunistički zločini & propast komunizma

Post by Šabović Adis » 10 May 2021, 14:13

Komunistički zločini - svi znaju, osim onih koji ne znaju, da je to oksimoron.

Uglavnom ih spominju kreteni koji ne shavataju ni komunizam ni zločinaštvo, ne razlikuju komuniste od zločinaca pa u svom kretenizmu pripisuju zločine komunistima umjesto zločincima. Ne razlikuju oni ni čin od djela pa a ni zločine od zlodjela - njima to sve isto.

Ekvivalent komunističkim zločinima bi bio na primjer mačji laveži ili, dalekobilo, burek od sira što je daleko veći zločin od bilo kojeg "komunističkog". Dakle nema to. Osim u poeziji. Lošoj. A svi znaju, osim onih koji ne znaju, da poete je politički korektan izraz za pjandure. Rjeđe ih spominju oni koji baš znaju rečenu razliku a s ciljem da rečene zločine podvale komunistima, dakle oni koji nisu glupi ko kurac nego pokvareni do srži. Navode se nakakva ubistva bez suđenja iako svi znaju, osim onih koji ne znaju, da nema suda do suda partije, i da svakoj pa i najmanjoj akciji komunista prethodi direktiva partije koja se temelji na sudu partije. Znači, rečena ubistva bez suđenja niti su ubistva, jer ubistva nemaju zakonsko uporište za razliku od likvidacija, sprovođenja smrtnih presuda u djelo isl. koja itekako imaju, niti su bez suđenja. A upravo je partija ta koja po svom sudu određuje ko je ko i šta je šta, pa tako i koje je zločin a koje nije. Dakle ne zločin. Kazna. Jebo im Dostojevski mater!

Propast komunizma - još moronskiji oksimoron nego onaj gore
Svi znaju, osim onih koji ne znaju, da komunizma bez komunista nema. Isto tako ni propalog komunizma nema bez propalih komunista. Njih i poznamo po tome što stalno drve o propasti komunizma. Zamislite samo boks meč, i jedan od boksera bude nokautiran - dok tog nokautiranog na nosilima nose u stacionar on bulazni o propasti boksa u cjelosti. E taj nokautirani je najsličniji propalim komunistima a to su sve oni bivši komunisti, koji su kao takvi deklasirani. Eto ih sad u raznim ezdepeovima, ezdeesovima, ezdeaovima, hadeovo-ezdeono. A lijepo je drug Havel reko, parafraziram: "Od bivših komunista gori su jedino oni koji su se prometnuili u antikomuniste". Oni koji pažljivo čitaju uvidjeće da su antikomunisti u toj klasifikaciji gori i da su bivši komunisti loši, jer znaju da komparativa bez pozitiva nema. Ove druge ko jebe!

Komunizam, to je najviši stadij razvoja ljudskog društva. Po definiciji. Dakle nije to nekakvo državno uređenje, ekonomski model ni oblik vladavine kako to mnogi pogrešno tumače. Prosto, nema drugog najvišeg stadija razvoja ljudskog društva do komunizma niti drugog komunizma do najvišeg stadija razvoja ljudskog društva. Daljnji razvoj ljudskog društva bi bio unapređenje u - propast. Kako? Zašto? Pa zna se kako i zašto, svi znaju, osim onih koji ne znaju, da komunizmu predstoji utopija. A utopija je mjesto kojeg nema (grč. u-topos, mjesto koje to nije), dakle niđe. A samim tim je i nikad. Dakle van vremena i prostora. Van takozvanog prostorvremenskog kontinuuma, kako to neki vole reći. Van događaja uopšte, jer svaki događaj podrazumiejva mjesto radnje i vrijeme radnje. Što znači da svaki onaj koji je nekako "napredovao" iz komunizma (na primjer u demokratiju :valja ) je ustvari nazadovao jer demokratija nije stvar koja predstoji komunizmu nego stvar koja mu prethodi. Ukratko, vratio se na staro a da to i ne zna (vidi onog nogautiranog boksera koji u behutu pjeva antiborbene i antirevolucionarne). Sve go utopist. Eto ih po Parlamentima i Saborima, ne zna se koji je luđi.

Komunisti, to je avangarda ljudskog društva. Po definiciji. Ne kler. Ne ulema. Komunisti su avangarda. I to društva. Društvena avangarda, ne nacionalna elita poput nacista. I ne vjerski autorit...
E, jel ko od vas kad ćebovo hodžu? Dobro, ne mora baš bit hodža, može i neko svešteno lice. Samo zamislite scenu:

tup tup tup tup
- aaaaj aaaaaj aaaaj aaaaaj, ne znaš šta radiš
- mhhh et, nek ti znaš šta te snašlo

Neprocjenjivo. Preporuke! :valja
Đe sam ono stao? E, da, što ovo spominjem? Pa radi djece! Djeco, treba da znate čemu služe i kako se ispravno koriste ove mračnjačke spodobe u mantijama. Oni ne služe da biste imali kome ljubit ruke. Oni služe da imate u kome boga ubjat. Nećete ga valjda jedni u drugima ubijat, pajel? Što ih više mlavite to se oni striktinje knjige pridržavaju i ne zijevaju mimo nje. Čim malo popustite to odmah digne glavu, krene zvjerat lijevo-desno i počne držat govore. Mimo knjige, dabome. Dakle, prvo paradajz. Onda soha, do daljnjeg! To kao fizički dokaz da komunizam nije propao.

P.S.
Nakon svega, ako ima neko ko bi želio da ispdane glup slobodno neka dođe ovdje da se pravi pametan. Ispadanje mu je zagarantovano. Poziv se odnosi na sve. Uključujući i boga. Posebno boga, njemu sam najviše kivan.

ja - prvo lice patije
Ne mereeee 👉👌

User avatar
Zizi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 24184
Joined: 09 Nov 2019, 18:32
Has thanked: 6257 times
Been thanked: 5482 times
Status: Offline

Re: Komunistički zločini & propast komunizma

Post by Zizi » 10 May 2021, 14:39

Šabović Adis wrote: 10 May 2021, 14:13
Komunistički zločini - svi znaju, osim onih koji ne znaju, da je to oksimoron.

Uglavnom ih spominju kreteni koji ne shavataju ni komunizam ni zločinaštvo, ne razlikuju komuniste od zločinaca pa u svom kretenizmu pripisuju zločine komunistima umjesto zločincima. Ne razlikuju oni ni čin od djela pa a ni zločine od zlodjela - njima to sve isto.

Ekvivalent komunističkim zločinima bi bio na primjer mačji laveži ili, dalekobilo, burek od sira što je daleko veći zločin od bilo kojeg "komunističkog". Dakle nema to. Osim u poeziji. Lošoj. A svi znaju, osim onih koji ne znaju, da poete je politički korektan izraz za pjandure. Rjeđe ih spominju oni koji baš znaju rečenu razliku a s ciljem da rečene zločine podvale komunistima, dakle oni koji nisu glupi ko k.... nego pokvareni do srži. Navode se nakakva ubistva bez suđenja iako svi znaju, osim onih koji ne znaju, da nema suda do suda partije, i da svakoj pa i najmanjoj akciji komunista prethodi direktiva partije koja se temelji na sudu partije. Znači, rečena ubistva bez suđenja niti su ubistva, jer ubistva nemaju zakonsko uporište za razliku od likvidacija, sprovođenja smrtnih presuda u djelo isl. koja itekako imaju, niti su bez suđenja. A upravo je partija ta koja po svom sudu određuje ko je ko i šta je šta, pa tako i koje je zločin a koje nije. Dakle ne zločin. Kazna. Jebo im Dostojevski mater!

Propast komunizma - još moronskiji oksimoron nego onaj gore
Svi znaju, osim onih koji ne znaju, da komunizma bez komunista nema. Isto tako ni propalog komunizma nema bez propalih komunista. Njih i poznamo po tome što stalno drve o propasti komunizma. Zamislite samo boks meč, i jedan od boksera bude nokautiran - dok tog nokautiranog na nosilima nose u stacionar on bulazni o propasti boksa u cjelosti. E taj nokautirani je najsličniji propalim komunistima a to su sve oni bivši komunisti, koji su kao takvi deklasirani. Eto ih sad u raznim ezdepeovima, ezdeesovima, ezdeaovima, hadeovo-ezdeono. A lijepo je drug Havel reko, parafraziram: "Od bivših komunista gori su jedino oni koji su se prometnuili u antikomuniste". Oni koji pažljivo čitaju uvidjeće da su antikomunisti u toj klasifikaciji gori i da su bivši komunisti loši, jer znaju da komparativa bez pozitiva nema. Ove druge ko jebe!

Komunizam, to je najviši stadij razvoja ljudskog društva. Po definiciji. Dakle nije to nekakvo državno uređenje, ekonomski model ni oblik vladavine kako to mnogi pogrešno tumače. Prosto, nema drugog najvišeg stadija razvoja ljudskog društva do komunizma niti drugog komunizma do najvišeg stadija razvoja ljudskog društva. Daljnji razvoj ljudskog društva bi bio unapređenje u - propast. Kako? Zašto? Pa zna se kako i zašto, svi znaju, osim onih koji ne znaju, da komunizmu predstoji utopija. A utopija je mjesto kojeg nema (grč. u-topos, mjesto koje to nije), dakle niđe. A samim tim je i nikad. Dakle van vremena i prostora. Van takozvanog prostorvremenskog kontinuuma, kako to neki vole reći. Van događaja uopšte, jer svaki događaj podrazumiejva mjesto radnje i vrijeme radnje. Što znači da svaki onaj koji je nekako "napredovao" iz komunizma (na primjer u demokratiju :valja ) je ustvari nazadovao jer demokratija nije stvar koja predstoji komunizmu nego stvar koja mu prethodi. Ukratko, vratio se na staro a da to i ne zna (vidi onog nogautiranog boksera koji u behutu pjeva antiborbene i antirevolucionarne). Sve go utopist. Eto ih po Parlamentima i Saborima, ne zna se koji je luđi.

Komunisti, to je avangarda ljudskog društva. Po definiciji. Ne kler. Ne ulema. Komunisti su avangarda. I to društva. Društvena avangarda, ne nacionalna elita poput nacista. I ne vjerski autorit...
E, jel ko od vas kad ćebovo hodžu? Dobro, ne mora baš bit hodža, može i neko svešteno lice. Samo zamislite scenu:

tup tup tup tup
- aaaaj aaaaaj aaaaj aaaaaj, ne znaš šta radiš
- mhhh et, nek ti znaš šta te snašlo

Neprocjenjivo. Preporuke! :valja
Đe sam ono stao? E, da, što ovo spominjem? Pa radi djece! Djeco, treba da znate čemu služe i kako se ispravno koriste ove mračnjačke spodobe u mantijama. Oni ne služe da biste imali kome ljubit ruke. Oni služe da imate u kome boga ubjat. Nećete ga valjda jedni u drugima ubijat, pajel? Što ih više mlavite to se oni striktinje knjige pridržavaju i ne zijevaju mimo nje. Čim malo popustite to odmah digne glavu, krene zvjerat lijevo-desno i počne držat govore. Mimo knjige, dabome. Dakle, prvo paradajz. Onda soha, do daljnjeg! To kao fizički dokaz da komunizam nije propao.

P.S.
Nakon svega, ako ima neko ko bi želio da ispdane glup slobodno neka dođe ovdje da se pravi pametan. Ispadanje mu je zagarantovano. Poziv se odnosi na sve. Uključujući i boga. Posebno boga, njemu sam najviše kivan.

ja - prvo lice patije
Zašto si na Njega najviše kivan?

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Komunistički zločini & propast komunizma

Post by insomnia » 10 May 2021, 14:47

Nemojte ljudi Nosare radi nase djece
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Zizi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 24184
Joined: 09 Nov 2019, 18:32
Has thanked: 6257 times
Been thanked: 5482 times
Status: Offline

Re: Komunistički zločini & propast komunizma

Post by Zizi » 10 May 2021, 14:50

Banova ga spejsa, ostadoh bez odgovora. :)

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27160
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14210 times
Been thanked: 14545 times
Status: Offline

Re: Komunistički zločini & propast komunizma

Post by ironman » 10 May 2021, 14:53

insomnia wrote: 10 May 2021, 14:47 Nemojte ljudi Nosare radi nase djece
Ahahah,sjecam se sa kliks foruma Nosara.
Sa grbom jusgolavije.
Tebe s citao tamo,vazda cool postanje.
Nego na reditu jutros vidjeh smijesan clip.
Smijem li postavit a da se ne uvrijedis.
Odmah si mi.pao na pamet jer sam vidio sliku tamo na selfiu?
Last edited by ironman on 10 May 2021, 14:55, edited 1 time in total.
dream of spring..
...at dawn look to the east.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Komunistički zločini & propast komunizma

Post by The 51st State » 10 May 2021, 14:54

insomnia wrote: 10 May 2021, 14:47 Nemojte ljudi Nosare radi nase djece
Nije valjda on

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Komunistički zločini & propast komunizma

Post by insomnia » 10 May 2021, 14:59

Ma nije. Onako mi pade na pamet kad pomenu djecu
Tako je onomad zavapila TV Sabina kad su ga banovali.
Jbt Pedja “je” na kraju provali. U stvari je to citavo vrijeme bio nekakav Vedran iz NS. Frajer se godinama predstavljao ko zensko i piso na politici
Last edited by insomnia on 10 May 2021, 15:02, edited 1 time in total.
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Komunistički zločini & propast komunizma

Post by insomnia » 10 May 2021, 14:59

ironman wrote: 10 May 2021, 14:53
insomnia wrote: 10 May 2021, 14:47 Nemojte ljudi Nosare radi nase djece
Ahahah,sjecam se sa kliks foruma Nosara.
Sa grbom jusgolavije.
Tebe s citao tamo,vazda cool postanje.
Nego na reditu jutros vidjeh smijesan clip.
Smijem li postavit a da se ne uvrijedis.
Odmah si mi.pao na pamet jer sam vidio sliku tamo na selfiu?
A postavljaj jasta ces
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Komunistički zločini & propast komunizma

Post by Naseef Mushroom » 10 May 2021, 15:08

Šabović Adis wrote: 10 May 2021, 14:13 Tebe ću, sroljo, svakog 15.5. u godini od Vječne vatre vuć za uši sve do Forina, a tu ću te nabit nogom, ko magarčinu što i jesi, da te svi vide i da ti se svi smiju...da ti Šapke malo objasni kako antifašizam nikad faktički nije ni postojao, odnosno kako je pobijeđen nakon sedamdeset i kusur godina globalno, a u Sarajevu lokalno.
Samo da saznam kako se zoveš
Čuvaj se @The 51 State sroljo jedan kada te se petero 80godišnjih fašista dočepa 15.5 koji se okupljaju tu svake godine.
Adis slavi pobjedu 15.5. nad fašistickim sroljama dok ga tih petero antifašista slave

Image
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Komunistički zločini & propast komunizma

Post by The 51st State » 10 May 2021, 15:08

insomnia wrote: 10 May 2021, 14:59 Ma nije. Onako mi pade na pamet kad pomenu djecu
Tako je onomad zavapila TV Sabina kad su ga banovali.
Jbt Pedja “je” na kraju provali. U stvari je to citavo vrijeme bio nekakav Vedran iz NS. Frajer se godinama predstavljao ko zensko i piso na politici
To je jedna od jacih provala, sto jes jes. Znam, odmotano klupko je solidnu bizarnost objedanilo.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Komunistički zločini & propast komunizma

Post by Melek » 10 May 2021, 15:15

Ja fakat sad ovdje ne kontam ni ko je fašista ni ko je antifašista, ko da sam u po Srbije zaglavio :cudi
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Komunistički zločini & propast komunizma

Post by Naseef Mushroom » 10 May 2021, 15:18

A znam to :oo
Glumio neku feministkinju, svaki put se naljutio kada neko zove Sabinu Čudić "Čudićka" i prijavljivao postove dok se jednom nije Čika Pedja javio "Sram te bilo Vedrane" :D.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Komunistički zločini & propast komunizma

Post by Hurija » 10 May 2021, 15:24

:D

Ovdje kao da se znaju ljudi sa drugih foruma.
Ostalo je cutanje.

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27160
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14210 times
Been thanked: 14545 times
Status: Offline

Re: Komunistički zločini & propast komunizma

Post by ironman » 10 May 2021, 15:26

insomnia wrote: 10 May 2021, 14:59
ironman wrote: 10 May 2021, 14:53

Ahahah,sjecam se sa kliks foruma Nosara.
Sa grbom jusgolavije.
Tebe s citao tamo,vazda cool postanje.
Nego na reditu jutros vidjeh smijesan clip.
Smijem li postavit a da se ne uvrijedis.
Odmah si mi.pao na pamet jer sam vidio sliku tamo na selfiu?
A postavljaj jasta ces
https://9gag.com/gag/a43g1rm
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
saint_mirad
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1104
Joined: 22 Sep 2020, 20:37
Has thanked: 80 times
Been thanked: 213 times
Status: Offline

Re: Komunistički zločini & propast komunizma

Post by saint_mirad » 10 May 2021, 15:33

Hurija wrote: 10 May 2021, 15:24 :D

Ovdje kao da se znaju ljudi sa drugih foruma.
Dosta raje sa klixovog foruma je ovde. Neki zbog banova, neki jer im je dopizdila Bloo. :D.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Komunistički zločini & propast komunizma

Post by The 51st State » 10 May 2021, 15:38

To ti dodje na isto

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42838
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14106 times
Been thanked: 12695 times
Status: Offline

Re: Komunistički zločini & propast komunizma

Post by Masamune » 10 May 2021, 15:49

Haman Bloo totalno skrenula na tamnu stranu sile :oo
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Komunistički zločini & propast komunizma

Post by Naseef Mushroom » 10 May 2021, 15:56

Od onog njenog poganog komentara vezanog za Ramazan i muslimane je samo još poganiji bio onaj komentar NINa koji je čak objavljen u SAFFu
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
saint_mirad
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1104
Joined: 22 Sep 2020, 20:37
Has thanked: 80 times
Been thanked: 213 times
Status: Offline

Re: Komunistički zločini & propast komunizma

Post by saint_mirad » 10 May 2021, 16:01

Naseef Mushroom wrote: 10 May 2021, 15:56 Od onog njenog poganog komentara vezanog za Ramazan i muslimane je samo još poganiji bio onaj komentar NINa koji je čak objavljen u SAFFu
NINa su raspizidili tada drugi forumasi. On je posle pisao kako je preterao i da to nije trebao dozvoliti sebi, ali bilo je kasno jer je Saff vec bio pokrenuo lov na vestice. NIN nije islamofob, on i ja smo imali jako kvalitetne razmene upisa jos dok sam bio na vernickoj strani.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42838
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14106 times
Been thanked: 12695 times
Status: Offline

Re: Komunistički zločini & propast komunizma

Post by Masamune » 10 May 2021, 16:07

Mozda nije bio islamofob, ali je bio budaletina.

Sto se tice uvodnog posta apelujem na moderaciju da ovakve teme gazi kao zohare.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

Post Reply

Return to “Historija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 37 guests