Evropa je mirno gledala osvajanje bosanskog kraljevstva

Poznate ličnosti, ratovi, važni događaji

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5885
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 173 times
Been thanked: 294 times
Status: Offline

Re: Evropa je mirno gledala osvajanje bosanskog kraljevstva

Post by bosnjakinja » 05 Jun 2022, 20:38

Matan wrote: 05 Jun 2022, 20:28
bosnjakinja wrote: 05 Jun 2022, 19:20


pricamo o vremenu kada su arapi bili u topu,civilizacija...jebote ako je iko izmislio cistocu to su oni to jest muslimani


nemoj mi reci da se ljutis na covjeka prije 700 godina hahahaha
Ako su sad prljavi, kakvi su bili prije 700 godina tek :grana
mozemo da pricamo o tome ko je prljav ...po mom arapi nisu sigurno prljaviji od zapadnjaka,ali jesu od bosnjaka i turaka,albanaca

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31673
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2691 times
Been thanked: 5144 times
Status: Offline

Re: Evropa je mirno gledala osvajanje bosanskog kraljevstva

Post by Matan » 05 Jun 2022, 20:44

bosnjakinja wrote: 05 Jun 2022, 20:38
Matan wrote: 05 Jun 2022, 20:28

Ako su sad prljavi, kakvi su bili prije 700 godina tek :grana
mozemo da pricamo o tome ko je prljav ...po mom arapi nisu sigurno prljaviji od zapadnjaka,ali jesu od bosnjaka i turaka,albanaca
Pa ako zivis na zapadu, i udjes u zgradu gdje su npr, kod mene sve Austrijanci..
cisto i uredno stubiste, ulaz i dvoriste..
a tamo gdje zive Arspi, slikacu ti jednom..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5885
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 173 times
Been thanked: 294 times
Status: Offline

Re: Evropa je mirno gledala osvajanje bosanskog kraljevstva

Post by bosnjakinja » 05 Jun 2022, 20:51

Matan wrote: 05 Jun 2022, 20:44
bosnjakinja wrote: 05 Jun 2022, 20:38

mozemo da pricamo o tome ko je prljav ...po mom arapi nisu sigurno prljaviji od zapadnjaka,ali jesu od bosnjaka i turaka,albanaca
Pa ako zivis na zapadu, i udjes u zgradu gdje su npr, kod mene sve Austrijanci..
cisto i uredno stubiste, ulaz i dvoriste..
a tamo gdje zive Arspi, slikacu ti jednom..
zavisi gdje zivis,zivim ja u mjestu gdje zive arapi koji su kupili stanove i koji su kupili kuce,i vecinom je uredno

ok ako odes u rosengård nece biti uredno to stoji

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27248
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14261 times
Been thanked: 14596 times
Status: Offline

Re: Evropa je mirno gledala osvajanje bosanskog kraljevstva

Post by ironman » 05 Jun 2022, 20:57

Igra lova ulogu.
Ko je nema ne mora bit arap,onima koji je imaju vazda ce njegovo bit nedovoljno dobro.
A ako pricamo o arapima koji su izbjegli u EU bez igdje icega to nije mjerilo,zivot u izbjeglickom kampu te promijeni.
Nagore.
S druge strane stoji npr. Dubai..gdje to sto pricamo o arapima vazi za one jadne indijce i msm ljude iz Bangladesa koji rade za arape po gradilistima..
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11845
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: Evropa je mirno gledala osvajanje bosanskog kraljevstva

Post by Naseef Mushroom » 06 Jun 2022, 08:24

Matan wrote: 05 Jun 2022, 20:44
bosnjakinja wrote: 05 Jun 2022, 20:38

mozemo da pricamo o tome ko je prljav ...po mom arapi nisu sigurno prljaviji od zapadnjaka,ali jesu od bosnjaka i turaka,albanaca
Pa ako zivis na zapadu, i udjes u zgradu gdje su npr, kod mene sve Austrijanci..
cisto i uredno stubiste, ulaz i dvoriste..
a tamo gdje zive Arspi, slikacu ti jednom..
Lahko je za stubište i dvorište, jesi li bio Austrijancu u podrumu?

Image
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31673
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2691 times
Been thanked: 5144 times
Status: Offline

Re: Evropa je mirno gledala osvajanje bosanskog kraljevstva

Post by Matan » 06 Jun 2022, 09:59

Naseef Mushroom wrote: 06 Jun 2022, 08:24
Matan wrote: 05 Jun 2022, 20:44

Pa ako zivis na zapadu, i udjes u zgradu gdje su npr, kod mene sve Austrijanci..
cisto i uredno stubiste, ulaz i dvoriste..
a tamo gdje zive Arspi, slikacu ti jednom..
Lahko je za stubište i dvorište, jesi li bio Austrijancu u podrumu?

Image
Jah, zar nije i kod nas se trudnici vadilo dijete iz stomaka..
ima ludaka svugdje..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5885
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 173 times
Been thanked: 294 times
Status: Offline

Re: Evropa je mirno gledala osvajanje bosanskog kraljevstva

Post by bosnjakinja » 06 Jun 2022, 10:04

ironman wrote: 05 Jun 2022, 20:57 Igra lova ulogu.
Ko je nema ne mora bit arap,onima koji je imaju vazda ce njegovo bit nedovoljno dobro.
A ako pricamo o arapima koji su izbjegli u EU bez igdje icega to nije mjerilo,zivot u izbjeglickom kampu te promijeni.
Nagore.
S druge strane stoji npr. Dubai..gdje to sto pricamo o arapima vazi za one jadne indijce i msm ljude iz Bangladesa koji rade za arape po gradilistima..
Bas tako.znam ja kad prodjes kroz mjesta gdje zive cisti svedjani ali oni bez skole tzv white trash,pogan isto

Mi i turci smo pojam za cistocu i arapima i zapadnjacima,moj poznanik jedan radio jedno vrijeme kao dostavljas namjestaja i sl...kaze jedino smo mi cisti,a svasta se nagledao kod svedjana!! :oo

Superhik
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 861
Joined: 11 Feb 2022, 21:53
Has thanked: 69 times
Been thanked: 182 times
Status: Offline

Re: Evropa je mirno gledala osvajanje bosanskog kraljevstva

Post by Superhik » 26 Jun 2022, 13:03

Otišlo se dosta od teme.
Po mom mišljenju Bosna nije nikada bila dio Evrope osim geografski. Ne zbog nas već zbog Evrope kojoj nikad nismo odgovarali zbog vjere.

Onda su kidisali na nas zbog vjere bogumilske ili CB, slali krstaše, inkvizicije,.. a uhvaćeni Bosnjani se prodavali kao roblje. Zato I jesu dopustili pad Bosne jer su znali da će se Mehmed kad tad povući sa glavnicom vojske i da će onda lakše osvojiti Bosnu. To su djelomice i uraditi kad je ugarski kralj Korvin zauzeo sjever Bosne a ostalo kad mogne. Međutim nisu mogli znati da su Turci jači nego što su mislili, da će najveći dio Bosnjana preći na Islam. Pa je poslije Krbavske i Mohacke bitke bilo jasnije da nema ništa od konačnog ugarskog zauzeca Bosne. Ironicno u samoj Evropi se poslije pojavio protestantizam.

I onda osmanski period gdje smo još manje bili Evropljani, odnosno gdje smo im još manje pasali. A sami Bošnjaci muslimani I nisu imali većeg izbora kada su krstaši, uskoci,.. upadali i ubijali sve živo. I pored netrpeljivost prema etnickim Turcima su Bošnjaci muslimani ipak bili prisiljeni na obranu od Evrope.

Pa onda AU protektorat, pa kraljeva diktatura, pa komunistički period gdje su nas tretirali kao crnce u kolonijama i nastojali promijeniti.

I poslije 92-ge jbg muslimani kakvi god da su al u očima Evrope i dalje muslimani i opet neprihvatljivi.

Kako god okrenes, kroz cijelu historiju našeg postojanja nas nisu prihvatili i smatrali za prijetnju. Ne postoji ama nijedan dio naše historije kada su nas prihvatili kao svoje. Sudili su nam mladji od nas , divlji azijski narodi poput Mađara koji su poslije dosli. Ili genocidne, kulturocidne,... komsije čije su države mladje od naše.

Međutim i mi smo se promijenili. Nekada smo bili više ponosni i manje pouzdani u Evropu. Više svoji a manje nečiji

Post Reply

Return to “Historija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 30 guests