Partizani/NOB - istina i mit?

Poznate ličnosti, ratovi, važni događaji

Moderator: Krokodil Behko

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Partizani i ostale vojske-istina i mit?

Post by posmatrac » 12 Jul 2017, 17:00

Melek wrote: 12 Jul 2017, 16:37 Po ko zna koji put:

I partizani su nacionalisti i to onog najgoreg kova.
To smo svi na svojoj kozi osjetili i jos uvijek osjecamo.

Po jos ko zna koji put:

I partizani su kapitalisti i to onog najgoreg kova.
To smo svi na svojoj kozi osjetili i jos uvijek osjecamo.

Smijesno je da se to ne vidi. Ta korumpiranost, lopovluk, kradljivost i beskrupuloznost koju su oni proveli,
zemlju unistili i jos je vise unistavaju, vjesto i suptilno sve u rukavicama.

:cudi
To sto ti mijesas Cetnike i druge domace izdajnike koji su se utopili u partizanske komunisticke redove, pa su 40tak godina cekali "demokratiju" i novi svjetski potredak da izokrenu vrijednosti i da pokazu svoja prava lica, je vise do tebe , nego do sustine i istine.

PArtizani su bili Jugo nacionalisti i patriote, i borili su se upravo protiv ovih koji 27 godina nakon raspada Juge sve pod nacelima "vjere u Boga" i demokratije besomucno pljackaju ove prostore.

Partizani se borili protiv besklasnog drustva, za drzavu u kojoj je bilo garantovano besplatno lijecenje, besplatno obrazovanje i PArtizani bili kapitalisti :grana

DAnas su u redovima nacional kriminalnih stranaka kao sluga kapitalistoickog zapada , koje dominiraju ovim prostorima stranaka sve samo pravi Komunisti, tj takav slucaj imamo 27 godina :grana

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Partizani i ostale vojske-istina i mit?

Post by storm » 12 Jul 2017, 17:30

Zato smo besplatno i glupi...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Partizani i ostale vojske-istina i mit?

Post by posmatrac » 12 Jul 2017, 17:32

storm wrote: 12 Jul 2017, 17:30 Zato smo besplatno i glupi...
NAravno, zato tu urodjenu glupost treba neko da kontrolise, a ne da joj se dozvoljava da se razmase :oo

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Partizani i ostale vojske-istina i mit?

Post by storm » 12 Jul 2017, 18:55

posmatrac wrote: 12 Jul 2017, 17:32
storm wrote: 12 Jul 2017, 17:30 Zato smo besplatno i glupi...
NAravno, zato tu urodjenu glupost treba neko da kontrolise, a ne da joj se dozvoljava da se razmase :oo
Znam gdje nećete više nikad :fuckoff

evo ....Merkel vam postavlja novu jugu u Trstu :aplauzz
ugodan nastavak druženja
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Partizani i ostale vojske-istina i mit?

Post by Socrates » 12 Jul 2017, 19:50

Joj Franceka sto je bio komunisticki raspolozen. :hihi
. . . . . . . . .

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Partizani i ostale vojske-istina i mit?

Post by posmatrac » 17 Jul 2017, 13:13

storm wrote: 12 Jul 2017, 18:55
posmatrac wrote: 12 Jul 2017, 17:32
storm wrote: 12 Jul 2017, 17:30 Zato smo besplatno i glupi...
NAravno, zato tu urodjenu glupost treba neko da kontrolise, a ne da joj se dozvoljava da se razmase :oo
Znam gdje nećete više nikad :fuckoff

evo ....Merkel vam postavlja novu jugu u Trstu :aplauzz
ugodan nastavak druženja
Nije valjda da te je srce zabolilo zbog cinjenice sto se Merkerlova zalaze za gradjansko drustvo na ovim prostorima, sto jedino ide na ruku ljevicarskim politickim stranka, a sto jako zalosti ustaska , cetnicka i talibanska nadanja da ce posebno Bih ostati vjecno podijeljena izmedju prvatnih interesa nacional kriminalno religijskih Vodja, skrivenih iza maske lazne odgovornosti za interese svojih privatnih glavoklimajucih ovaca :zubi

http://vijesti.ba/clanak/367568/njemack ... ki-koncept

A Komunizma i Socijalizma nema preko noci, prvo ce da se pojavi kod vas, pa tek onda kod nas :ok

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Partizani i ostale vojske-istina i mit?

Post by Bla » 17 Jul 2017, 13:17

Pa malo fantazirajuće (pođoh napisati fantastično, ali ima i dvostruko značenje) zvuči početak tog teksta, gdje novinar kao zna kako je zvučala rasprava _iza zatvorenih vrata_. Jes' eto garant im se Čović požalio kako ga je Merkelica ružila. :roll
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Partizani i ostale vojske-istina i mit?

Post by posmatrac » 17 Jul 2017, 13:25

Ne kontam zasto bi ga morala "ruziti", dovoljno je da mu je otvoreno iznijela svoj stav, kao i Plenkovicu po pitanju vidjenja arbitraze izmedju Hrvatske i Slovenije.

Ili je valjda logicno da moramo obavezno sami biti nazocni u 100% slucajeva vezanih za informacije koje se plasiraju na Netu, da bi 100% bili uvjereni u validnost istih.
Bem ti Net, treba ga zapaliti, nepouzdan je strano :hihi

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Partizani i ostale vojske-istina i mit?

Post by Bla » 17 Jul 2017, 13:28

Pa čim vidim nešto slovima nakićeno, odmah osjetim neki smrad iz pozadine. Ne znam zašto. :ovaj
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Partizani i ostale vojske-istina i mit?

Post by posmatrac » 17 Jul 2017, 13:37

DA ti nije crkla papiga, idi provjeri pa mi javi, bilo bi mi zao .

Jarane, nije jos Net toliko uzanpredovao da siri "mirise", ali evo ako ti imas tu specijalnu sposobnost, pa se jos " nauzivaj"

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/56 ... a_bih.html

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Partizani i ostale vojske-istina i mit?

Post by Bla » 17 Jul 2017, 14:03

Pa meni je nebitna tematika. Mislim ne moraš mene ubjeđivati drugim tekstom o istoj temi, pogotovo što i u njemu izjava počinje sa "Očigledno je". Čim vidim takav način prezentacije, koji je toliko ukorijenjen u naše nadrinovinarstvo, dobijem moždani osip.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Partizani i ostale vojske-istina i mit?

Post by posmatrac » 17 Jul 2017, 14:08

Bla wrote: 17 Jul 2017, 14:03 Pa meni je nebitna tematika. Mislim ne moraš mene ubjeđivati drugim tekstom o istoj temi, pogotovo što i u njemu izjava počinje sa "Očigledno je". Čim vidim takav način prezentacije, koji je toliko ukorijenjen u naše nadrinovinarstvo, dobijem moždani osip.
Ok BLa , postujem tvoj stav :ok

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Partizani i ostale vojske-istina i mit?

Post by posmatrac » 17 Jul 2017, 23:20

Titov (partizanski) stav u vezi sa opstojnoscu Bosne kao drzave(tada republike)

Nije cudo da ga mrze Ustase, Cetnici i balijske Ustase

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Partizani i ostale vojske-istina i mit?

Post by storm » 18 Jul 2017, 06:45

Ako je volio bosnu, zasto nije postavio sarajevo glavnim gradom?
Ako je išta moglo biti esencija jugislovenstva, to je bilo sarajevo i bosna...
Samo demagogiju prodajes
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Partizani i ostale vojske-istina i mit?

Post by storm » 18 Jul 2017, 06:59

posmatrac wrote: 17 Jul 2017, 13:13
storm wrote: 12 Jul 2017, 18:55
posmatrac wrote: 12 Jul 2017, 17:32
storm wrote: 12 Jul 2017, 17:30 Zato smo besplatno i glupi...
NAravno, zato tu urodjenu glupost treba neko da kontrolise, a ne da joj se dozvoljava da se razmase :oo
Znam gdje nećete više nikad :fuckoff

evo ....Merkel vam postavlja novu jugu u Trstu :aplauzz
ugodan nastavak druženja
Nije valjda da te je srce zabolilo zbog cinjenice sto se Merkerlova zalaze za gradjansko drustvo na ovim prostorima, sto jedino ide na ruku ljevicarskim politickim stranka, a sto jako zalosti ustaska , cetnicka i talibanska nadanja da ce posebno Bih ostati vjecno podijeljena izmedju prvatnih interesa nacional kriminalno religijskih Vodja, skrivenih iza maske lazne odgovornosti za interese svojih privatnih glavoklimajucih ovaca :zubi

http://vijesti.ba/clanak/367568/njemack ... ki-koncept

A Komunizma i Socijalizma nema preko noci, prvo ce da se pojavi kod vas, pa tek onda kod nas :ok
Ne insinuiraj mi nesto sto niti sam rekao, niti mislim...
Ja sam prvi za gradjansku BIH ...lišenu svih tih torova...
Samo sto si ti jedan od tih torova, koji jbga trenutno nije na vlasti, pa kukas :oo
Komunizam ti nije bio gradjanska bih...jedino je umjesto tri tora, bio jedan.
I jugo nacionalizam je nacionalizam...mrznja i gazenje svih koji se ne slazu sa direktivom tora. To pogubniji jer se nastojalo zbuksati sest, sedam nacija u jednu drzavu...i to nije problem, dok nije nasilno i sa represijom.
Eto EU je slična stvar...ali nema prisile i više manje svi zainteresirani hrle u nju...neces?
Ok...referendum i cao.
Države se povezuju zbog ekonomije, sigurnosti, vise zivotnih prilika itd...a ne da se jedan narod samoostvari, kako je srbija imala tu privilegiju, da ispuni san, svi u jednoj drzavi i pod jednom ideologijom...samo su komunisti popusili foru. I dzabe me uvjeravas suprotno, sve smo vidjeli 89-95 pa i dan danas...ti jos bolje nego ja ;) (svu ljubav, bratstvo, jedinstvo i smisao)
Jugoslavija je generirala ovo sto danas imate
Habibti, ya nour el - ain... :srce

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Partizani i ostale vojske-istina i mit?

Post by posmatrac » 18 Jul 2017, 11:23

storm wrote: 18 Jul 2017, 06:45 Ako je volio bosnu, zasto nije postavio sarajevo glavnim gradom?
Ako je išta moglo biti esencija jugislovenstva, to je bilo sarajevo i bosna...
Samo demagogiju prodajes
Objasnih to 20 puta, zato sto je naslijedio drzavu koja je prije njega bila stvorena, koja je iz pravnih razloga naslijedila ugovore Kraljevine Srbije.

DA je nazvao SArajevo glavim gradom, tebi bi vjerovatno smetalo sto Jugoslaviju cijelu nije nazvao Bosnom( nasla bi mu se vec neka zamjerka :zubi ),a da znas koliko je bilo Sarajevo poslije drugog svjetskog rata, i da znas da su tek naknadno Komunisti izgradili 80% grada( Pofalici, MAlta, Grbavica,Hrasno, Ch Willa, Otoka, Anex, Svrakino, Kosevio, Breka, Ciglane, Alipasino, Olimpijsko, Vojnicko P, Dobrinja itd) onda bi shvatiio da ti sugestija nema nikakvog smisla.

Vidim da nas ti stalno "hranis" raznim dubokoumnim razmisljanima, pa je Tito mrzio Bosnu, zato valjda sto ju je izvukao iz ruku fasisticke NDH :hihi

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Partizani i ostale vojske-istina i mit?

Post by storm » 18 Jul 2017, 11:34

Nema veze...pisano je na ovoj temi, kako su neke zemlje bukvalno iz nicega izgradile glavne gradove...primjer samo australija/cannbera...
Ostalo opet pamfletaris :zubi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Partizani i ostale vojske-istina i mit?

Post by posmatrac » 18 Jul 2017, 11:37

storm wrote: 18 Jul 2017, 06:59
posmatrac wrote: 17 Jul 2017, 13:13
storm wrote: 12 Jul 2017, 18:55
posmatrac wrote: 12 Jul 2017, 17:32

NAravno, zato tu urodjenu glupost treba neko da kontrolise, a ne da joj se dozvoljava da se razmase :oo
Znam gdje nećete više nikad :fuckoff

evo ....Merkel vam postavlja novu jugu u Trstu :aplauzz
ugodan nastavak druženja
Nije valjda da te je srce zabolilo zbog cinjenice sto se Merkerlova zalaze za gradjansko drustvo na ovim prostorima, sto jedino ide na ruku ljevicarskim politickim stranka, a sto jako zalosti ustaska , cetnicka i talibanska nadanja da ce posebno Bih ostati vjecno podijeljena izmedju prvatnih interesa nacional kriminalno religijskih Vodja, skrivenih iza maske lazne odgovornosti za interese svojih privatnih glavoklimajucih ovaca :zubi

http://vijesti.ba/clanak/367568/njemack ... ki-koncept

A Komunizma i Socijalizma nema preko noci, prvo ce da se pojavi kod vas, pa tek onda kod nas :ok
Ne insinuiraj mi nesto sto niti sam rekao, niti mislim...
Ja sam prvi za gradjansku BIH ...lišenu svih tih torova...
Samo sto si ti jedan od tih torova, koji jbga trenutno nije na vlasti, pa kukas :oo
Komunizam ti nije bio gradjanska bih...jedino je umjesto tri tora, bio jedan.
I jugo nacionalizam je nacionalizam...mrznja i gazenje svih koji se ne slazu sa direktivom tora. To pogubniji jer se nastojalo zbuksati sest, sedam nacija u jednu drzavu...i to nije problem, dok nije nasilno i sa represijom.
Eto EU je slična stvar...ali nema prisile i više manje svi zainteresirani hrle u nju...neces?
Ok...referendum i cao.
Države se povezuju zbog ekonomije, sigurnosti, vise zivotnih prilika itd...a ne da se jedan narod samoostvari, kako je srbija imala tu privilegiju, da ispuni san, svi u jednoj drzavi i pod jednom ideologijom...samo su komunisti popusili foru. I dzabe me uvjeravas suprotno, sve smo vidjeli 89-95 pa i dan danas...ti jos bolje nego ja ;) (svu ljubav, bratstvo, jedinstvo i smisao)
Jugoslavija je generirala ovo sto danas imate
U Komunizmu bio 1 tor u kojem su ljudska prava pojedinca bila iznad etno religijskog prebrojavanja krvnih zrnaca, i Juga nije bila gradjanska :hihi

"Jugonacionalisti" su branili ove prostore od stranih neprijatelja( i domacih koji su radili za strane "sluzbe"), ovi "religijski" klerikalisti se brane jedni od drugih, po sistemu "zavadi pa vladaj" pljackaju ove prostore.

Koji je to moj tor koji nije trenutno na vlasti, moja politicka shvatanja su kosmopolitska i gradjanska, torizacija je sklonija etno religijskim ovcama.

Jugoslavija generirala danasnje probleme, to nisu uradili strani osvajaci tokom istorije koji su jedan narod podijelili razlicitim religijama koje su donosili na ove prostore, pa je Jugoslavija kriva sto je ta religijska " iskljucivost isplivala na povrsinu 90tih, sa dolaskom "demokratije"?

Drzave slobodno trziste i ekonomsko uvezovanje mogu ciniti na mnogo humaniji nacin, kada se u tim drzavama dese korjenite politicke promjene i kada na vlasti budu bili oni koji ce vise voditi racuina o interesima radnicke klase i obicnog covjeka, ali dok je MMfa i dok Zidovi(oni najmocniji, ne svi) u njemu postavljaju pravila ponasanja bicemo mi ovdje jos dugo u k.rcu, kao i 70% planete.

ZA referendum u vezi sa Eu se slazem.

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Partizani i ostale vojske-istina i mit?

Post by posmatrac » 18 Jul 2017, 11:38

storm wrote: 18 Jul 2017, 11:34 Nema veze...pisano je na ovoj temi, kako su neke zemlje bukvalno iz nicega izgradile glavne gradove...primjer samo australija/cannbera...
Ostalo opet pamfletaris :zubi
Dobro, Tito je mrzio Bosnu, zato sto SArajevo nije nazvao glavnim gradoom , ok :hihi

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Partizani i ostale vojske-istina i mit?

Post by storm » 18 Jul 2017, 11:41

posmatrac wrote: 18 Jul 2017, 11:38
storm wrote: 18 Jul 2017, 11:34 Nema veze...pisano je na ovoj temi, kako su neke zemlje bukvalno iz nicega izgradile glavne gradove...primjer samo australija/cannbera...
Ostalo opet pamfletaris :zubi
Dobro, Tito je mrzio Bosnu, zato sto SArajevo nije nazvao glavnim gradoom , ok :hihi
Dobro...sad mozes ti akrobacijama izvrtati sto je bila moja misao, niti me dira previse, jer znam, da ti je neke fakte tesko svariti ;)
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Post Reply

Return to “Historija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests