Plemeniti i pravedni vladari

Poznate ličnosti, ratovi, važni događaji

Moderator: Krokodil Behko

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Plemeniti i pravedni vladari

Post by Lebowski » 12 Feb 2015, 01:38

Misljenja sam da nijedan vladar koji je osvajao, rusio druge drzave, carstva nije bio bas plemenit.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Plemeniti i pravedni vladari

Post by STrendzer » 12 Feb 2015, 08:57

H. Chavez je ljudina,makar otvoreno kaze sta misli o onima tamo..

najveci vodja svih vremena bio je valjda Dzingis Khan i njegova vojska,nije da znam mnogo o tome(sto-sta sam i zaboravio)ali sam gledao nekoliko dokumetacija o njima,nikad niko nije imao toliku teritoriju u vrijeme kad se ratovalo srcem i junackom dusom a ne kao danas ovi hostapleri bjelosvjetski,sakriju se u bunker pa traze nevine ljude da im snajperom ili laserom prosviraju glavu..

steta da da su nakon sto su pokorili sve sto se imalo pokorit(sto nikad niko drugi nije uspio) otisli i ostavili pokorene teritorije,mozda bi danasnji zivot bio bar za mrvu pravedniji nego sto jeste sad..

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Plemeniti i pravedni vladari

Post by Biba » 02 Mar 2015, 14:43

U Hrvata je kazu najpravedniji bio Dmitar Zvonimir...bilo i blaga i blagostanje...svakome...a ne ko sada...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Plemeniti i pravedni vladari

Post by Biba » 02 Mar 2015, 16:25

Pametan Salahudin.U nas ima uzrečica - Podaj sirotinji da vlada pa ces vidjet gada...Znate svi da je Gubec vodio seljacku bunu...svrgnuce Tahija...kak se ponasala rulja seljaci...ma pljackali i vise unistili nego opljackali...tesko je biti vladar a jos teze pravedan..vjerujem sta Salahudin kaze..ma njje ni danas bolje..samo se radi malo ufino..kad nama budu one cipove ugradili...pa zar to nece biti da s nama vlada netko a ne znamo tko....
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Plemeniti i pravedni vladari

Post by Lebowski » 02 Mar 2015, 21:31

Salahuddin wrote:
Lebowski wrote:Misljenja sam da nijedan vladar koji je osvajao, rusio druge drzave, carstva nije bio bas plemenit.
U Srednjem vijeku, npr, to je bila norma zivota. Da, iz danasnjeg ugla, gdje u svijetu (bar u njegovom relativno vecem dijelu) vlada demokratija ili neki drugi oblik uredjenja koji je "civilizovan", mi na to gledamo tako kako si ti napisao. Ali u tim periodima, svi su bili takvi. Oni manji vladari, da su bili u stanju, isto tako bi srusili drugu vlast u nekoj zemlji, zauzeli tu zemlju, pokorili je i sve ostalo, samo da su bili u stanju. To je bilo neko drugo doba, vladali su neki drugi standardi.
Na osonovu čega onda reći da je neko iz tog vremena plemenit(iji) ako su svi maltene isti i ponašaju se po tim normama?
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Plemeniti i pravedni vladari

Post by Mohr » 08 May 2016, 22:54

Vodio je Jugoslaviju putem razvoja, postupno je demokratizirajući, dovevši je do toga da je u vrijeme njegove smrti bila najsigurnija i najotvorenija država u svijetu.


I dok se diljem svijeta u brojnim gradovima i metropolama nalaze ulice i trgovi koji nose Titovo ime, a u nekima su mu podigli i spomenike, dotle fukara u njegovoj rodnoj zemlji poduzima sve ne bi li mu se zatrlo ime.






http://kontraportal.com/neuspjeli-pokusaji/

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Plemeniti i pravedni vladari

Post by Rockefeller » 08 May 2016, 23:07

August

August, lat. IMP·CAESAR·DIVI·F·AVGVSTVS, (Rim, 23. rujna 63. pr. Kr. – Nola kod Napulja, 19. kolovoza 14.), pravim imenom Gaj Julije Cezar Oktavijan (lat. Gaius Julius Caesar Octavianus), pranećak Julija Cezara (unuk Cezarove sestre Julije), bio je trijumvir u drugom trijumviratu, a kasnije i prvi rimski car.

Bezpogovorno povijesno ocijenjen kao jedan od najvećih rimskih careva. Premda su njegovim dolaskom na vlast očuvane dotadašnje forme Rimske Republike, vladao je autokratski preko 40 godina kao jedini i nikom odgovorni gospodar moćnog Rima. U zasluge mu se, između ostalog, ubraja to što je priveo kraju gotovo stogodišnje razdoblje građanskih ratova i donio Rimu mir (Pax Romana), razvoj i prosperitet, te udario temelje rimskoj imperijalnoj veličini. Imenom Oktavijan, u povijesti je ostao poznat pod imenom August, što je ustvari titula koju mu je dodijelio Senat 27. pr. Kr., a znači Uzvišeni, pa se u povijesti uvriježilo da se tim činom, ta godina računa i kao početak Rimskog Carstva.
i tako dalje, više možete pročitati na vikipediji
https://hr.wikipedia.org/wiki/August
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Plemeniti i pravedni vladari

Post by navika » 09 May 2016, 01:26

Najsiromašniji predsednik na svetu

Sedamdesetsedmogodišnji ateista, predsednik Uragvaja Hoze Muhika važi za najskromnijeg predsednik na svetu. On od svoje plate, koja iznosi 12.500 dolara, sa sebe zadržava 1.250 dolara, sve ostalo daje u dobrotvorne svrhe i to mu je donelo nadimak "najsiromašniji predsednik na svetu".



Muhika za sebe zadržava samo 1.250 dolara dok ostatak novca prebacuje na račun organizacije koja pomaže mala preduzeća i nevladine organizacije koje rade na Predsednik Urugvaja Hoze Muhika važi za najskromnijeg predsednika na svetu, pošto koristi 10 odsto plate, a ostalo daje u dobrotvorne svrhe. Od plate koja je 12.500 dolara, zadržava 1.250, što mu je donelo nadimak "najsiromašniji predsednik na svetu".izgradnji stambenih objekata za siromašne.

"Zadovoljan sam ovim iznosom jer u Urugvaju mnogi žive s mnogo manje", kaže Muhika koji je i svoju suprugu zamolio da učini isto.

Urugvajski predsednik i njegova supruga žive na farmi u Montevideu, a njegov najveći "udar" na državni budžet bila je kupovina "bube" fabrike "Folksvagen" u vrednosti od 1.945 dolara.
image.jpg
Muhika predsedničku palatu koristi samo za sastanke i susrete s državnicima, ali tokom hladnih dana tamo borave beskućnici i njihove porodice, prenose agencije.

Pod njegovim vođstvom Urugvaj ima najmanju stopu korupcije u Južnoj Americi, a Muhika tvrdi da ga ne zanimaju neverovatni iznosi i brojni bankarski računi, jer ono najvrednije što ima ne može se kupiti novcem. Reč je o njegovom psu Manueli.

Muhika se može pohvaliti činjenicom da je Urugvaj treći po razvijenosti na kontinentu i jedna je retkih država koje su uspele da izbegnu recesiju i zadrže pozitivnu stopu rasta.

Ove godine, Muhika je odlučio da krene u legalizaciju kontrolisane prodaje marihuane pod kontrolom države, kako bi borba protiv zločina u vezi sa trgovinom droge bila efikasnija, a rekao je da će isto tražiti od svetskih vođa.

Muhika nije jedini predsednik koji je donirao svoju platu u dobrotvorne svrhe. To su činili i Džon Kenedi i Herbert Huver.
image.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Plemeniti i pravedni vladari

Post by Hurija » 07 Jun 2021, 11:14

:D

Za neke je Tito i nakon 41 godinu jos zakon ,ono najbolji i jelo se zlatnom kašijom.

E da mozes misliti moglo se svugdje i prenoćiiti,nije bilo bitno sa kim .
Ostalo je cutanje.

Post Reply

Return to “Historija”

Who is online

Users browsing this forum: bosnjakinja and 29 guests