Opsada Sarajeva 92-95.g.

Poznate ličnosti, ratovi, važni događaji

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
alcapone
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15966
Joined: 22 Jul 2018, 16:33
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Opsada Sarajeva 92-95.g.

Post by alcapone » 03 May 2019, 14:35

Sarajevo ce biti ,sve drugo ce proci 😁
1n73LL1g3nc3 15 7h3 4b1L17Y 70 4D4P7 70 CH4NG3

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31593
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7129 times
Been thanked: 3865 times
Status: Offline

Re: Opsada Sarajeva 92-95.g.

Post by Mister No » 03 May 2019, 14:43

Krokodil Behko wrote: 03 May 2019, 09:48
Zoran Čegar: Mi svi griješimo kada kažemo 'Srbi su nas ubijali'. To nije istina, nego...


Image

Zoran Čegar, zamjenik komandanta specijalne jedinice FUP-a i nekadašnji zamjenik komandanta specijalne policije MUP RBiH, u Novom danu na N1 govorio je o 2. maju, danu odbrane Sarajeva kada su snage bivše JNA krenule su u ofanzivu prema zgradi Predsjedništva BiH.



- Niko od nas nije očekivao obim tog rata i da će grad biti 1.500 dana blokiran, da će gađati grad, da će zatvoriti vodu, struju, da će napraviti logor od Sarajeva. To nije niko očekivao, to nijedna normalna glava nije mogla očekvati. Taj dan je Sarajevo raketirano avionski. Gađali su Hum avionom, par ciljeva po Sarajevu, televiziju, nas u Domu policije - prisjeća se Čegar.



Kako kaže, tog 2. maja je bilo nekoliko važnih bitaka, ne samo za Predsjedništvo BiH.



- Jako mi je teško 2. i 3. maja. Mi nikada ne smijemo zaboraviti period od 1992. do 1995. Desile su stvari koje se nisu smjele desiti. Mnoge države su se razišle u miru. Mi svi griješimo kada kažemo 'Srbi su nas ubijali'. To nije istina. Nisu nas ubijali Srbi, nas su ubijali srpski ološ, srpske bande i horde, pjane i drogeraši. Ne možemo generalisati i reći Srbi. Srbi su divan narod, divni ljudi, moji prijatelji, akademici, diplomate, inženjeri, doktori... Moji prijatelji su sad u Banjaluci i Beogradu, to su Srbi. A ovi ratni zločinci koji su klali, žene ubijali, držali Sarajevo kao taoca, to je jedan sprski ološ, to je otpad srpski. Ovi koji veličaju Mladića i Karadžića, ne pravim nikakvu razliku između ovih koji su klali i ovih. Isto je to. Ovi koji njima daju podršku, sutra kad bi mogli i oni bi nam to napravili. Ja to tako gledam, možda griješim, ali ja tako gledam. Desile su se stvari koje se nisu smjele desiti. 2. maja su koristili sve što su mogli koristiti samo da se približe, da uđu u grad, da spoje Vrbanju, KMT, Vojnu bolnicu, Koševsko brdo i Poljine i da podijele grad - sjeća se Čegar.



Kako je kazao, napadači nisu očekivali taakv otpor.



- Razoružali su nam Teritorijalnu odbranu, rezervni sastav milicije pa policije. Ostavili su nas goloruke. Jedino kod nas se borci rađaju, a ne umiru i dodaju se na spiskove. Meni danas nije proslava, meni je danas žalost. Poginuli su moji prijatelji, moji suborci. Proslava je onome ko nas je napao. Možda sam malo ters, ali ja tako gledam - kazao je.



Poručuje da su bile mnoge bitke koje su se prešutile zato što to nekome ne odgovara.



- Žali Bože mrtvih, raseljenih, boraca što sad hodaju i traže svoja prava. Govorim o istinskim borcima, a ne ubačenim kriminalcima koji su plaćeni da zapale Predsjedništvo, Kanton... To su stvari koje mene bole. Ja se za ovo danas nisam borio, budite sigurni da nisam. Ovdje je bio najpamentiji onaj koji je otišao. Mi koji smo ostali, mi znamo kako je nama. Sreća pa ja radim. Nikad od ove države nisam dobio čačkalicu, niti me ko zovnuo na neku proslavu. Njima najviše smeta što smo mi živi. Njima to najviše smeta. Ovaj koji je bio četnik, kojeg sam ja razmijenio za svoje zarobljenike, on meni tamo kroji sudbinu, negdje po opštinama, vladama, Predsjedništvu. Oni svi su u talovima, jedan drugog podržavaju da ostanu na vlasti - kazao je Čegar.



(N1)
Postavlja se pitanje sta dalje???
Jos malo pa ce biti sami sebe opkolili.

O patriotizmu, uredjenju i sl. trkeljaju dijasporasi.
High Hopes...

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Opsada Sarajeva 92-95.g.

Post by Zagorka » 03 May 2019, 14:50

Krokodil Behko wrote: 03 May 2019, 09:48
Zoran Čegar: Mi svi griješimo kada kažemo 'Srbi su nas ubijali'. To nije istina, nego...


Image

Zoran Čegar, zamjenik komandanta specijalne jedinice FUP-a i nekadašnji zamjenik komandanta specijalne policije MUP RBiH, u Novom danu na N1 govorio je o 2. maju, danu odbrane Sarajeva kada su snage bivše JNA krenule su u ofanzivu prema zgradi Predsjedništva BiH.



- Niko od nas nije očekivao obim tog rata i da će grad biti 1.500 dana blokiran, da će gađati grad, da će zatvoriti vodu, struju, da će napraviti logor od Sarajeva. To nije niko očekivao, to nijedna normalna glava nije mogla očekvati. Taj dan je Sarajevo raketirano avionski. Gađali su Hum avionom, par ciljeva po Sarajevu, televiziju, nas u Domu policije - prisjeća se Čegar.



Kako kaže, tog 2. maja je bilo nekoliko važnih bitaka, ne samo za Predsjedništvo BiH.



- Jako mi je teško 2. i 3. maja. Mi nikada ne smijemo zaboraviti period od 1992. do 1995. Desile su stvari koje se nisu smjele desiti. Mnoge države su se razišle u miru. Mi svi griješimo kada kažemo 'Srbi su nas ubijali'. To nije istina. Nisu nas ubijali Srbi, nas su ubijali srpski ološ, srpske bande i horde, pjane i drogeraši. Ne možemo generalisati i reći Srbi. Srbi su divan narod, divni ljudi, moji prijatelji, akademici, diplomate, inženjeri, doktori... Moji prijatelji su sad u Banjaluci i Beogradu, to su Srbi. A ovi ratni zločinci koji su klali, žene ubijali, držali Sarajevo kao taoca, to je jedan sprski ološ, to je otpad srpski. Ovi koji veličaju Mladića i Karadžića, ne pravim nikakvu razliku između ovih koji su klali i ovih. Isto je to. Ovi koji njima daju podršku, sutra kad bi mogli i oni bi nam to napravili. Ja to tako gledam, možda griješim, ali ja tako gledam. Desile su se stvari koje se nisu smjele desiti. 2. maja su koristili sve što su mogli koristiti samo da se približe, da uđu u grad, da spoje Vrbanju, KMT, Vojnu bolnicu, Koševsko brdo i Poljine i da podijele grad - sjeća se Čegar.



Kako je kazao, napadači nisu očekivali taakv otpor.



- Razoružali su nam Teritorijalnu odbranu, rezervni sastav milicije pa policije. Ostavili su nas goloruke. Jedino kod nas se borci rađaju, a ne umiru i dodaju se na spiskove. Meni danas nije proslava, meni je danas žalost. Poginuli su moji prijatelji, moji suborci. Proslava je onome ko nas je napao. Možda sam malo ters, ali ja tako gledam - kazao je.



Poručuje da su bile mnoge bitke koje su se prešutile zato što to nekome ne odgovara.



- Žali Bože mrtvih, raseljenih, boraca što sad hodaju i traže svoja prava. Govorim o istinskim borcima, a ne ubačenim kriminalcima koji su plaćeni da zapale Predsjedništvo, Kanton... To su stvari koje mene bole. Ja se za ovo danas nisam borio, budite sigurni da nisam. Ovdje je bio najpamentiji onaj koji je otišao. Mi koji smo ostali, mi znamo kako je nama. Sreća pa ja radim. Nikad od ove države nisam dobio čačkalicu, niti me ko zovnuo na neku proslavu. Njima najviše smeta što smo mi živi. Njima to najviše smeta. Ovaj koji je bio četnik, kojeg sam ja razmijenio za svoje zarobljenike, on meni tamo kroji sudbinu, negdje po opštinama, vladama, Predsjedništvu. Oni svi su u talovima, jedan drugog podržavaju da ostanu na vlasti - kazao je Čegar.



(N1)

Možda jest generalisanje reći : ubijali su nas srbi, ali svakako je i ovo njegovo :srbi su divan narod.

Nema divnog naroda.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Opsada Sarajeva 92-95.g.

Post by carobnjak N » 03 May 2019, 15:04

Sarajevo se vojno nikad nije moglo ni osvojiti jer za to je trebalo da apsolutno cijela vojska rs-a ucestvuje u nekom pjesadijskom napadu i to uz ogromne gubitke. Ono sto je cudno je da se nije uspjelo deblokirati, recimo 94te. Mislim da to je razlog prilican hrkljus u vojnoj hijerarhiji, dosta nesposobnih oficira, a inace da je to stimalo, Armija je mogla i da probije obruc i da djeluje ofanzivno i da su tako docekali Oluju 95te , to bi bio kraj price o vojsci rs.
Vojnicki najustrojeniji su bili tuzlanski i bihacki korpusi, ostalo sve jbo lud zbunjenog.
Nemogu ulicne barabe voditi citave brigade, samo zato sto su hrabri. Oni mogu voditi interventni vod , maximalno cetu vojnika i biti pod strogom kontrolom.
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37666
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Opsada Sarajeva 92-95.g.

Post by Pasaga » 03 May 2019, 15:47

carobnjak N wrote: 03 May 2019, 15:04 Sarajevo se vojno nikad nije moglo ni osvojiti jer za to je trebalo da apsolutno cijela vojska rs-a ucestvuje u nekom pjesadijskom napadu i to uz ogromne gubitke. Ono sto je cudno je da se nije uspjelo deblokirati, recimo 94te. Mislim da to je razlog prilican hrkljus u vojnoj hijerarhiji, dosta nesposobnih oficira, a inace da je to stimalo, Armija je mogla i da probije obruc i da djeluje ofanzivno i da su tako docekali Oluju 95te , to bi bio kraj price o vojsci rs.
Vojnicki najustrojeniji su bili tuzlanski i bihacki korpusi, ostalo sve jbo lud zbunjenog.
Nemogu ulicne barabe voditi citave brigade, samo zato sto su hrabri. Oni mogu voditi interventni vod , maximalno cetu vojnika i biti pod strogom kontrolom.
... koliki je bio interes za deblokadom,govori jedna cinjenjica:
Dok se probio onaj tunel ispod piste..
prvo sto je ulazilo u grad jeste piva,cigare,viski,i ostali artikli koji su dobro kotirali na crnom trzistu.
Druga stvar,bilo je mnogo izdaja,od strane nasih oficira radi kriminalnih radnji....
... ima tih bisera ....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Vrag
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26599
Joined: 05 Oct 2018, 08:54
Has thanked: 56 times
Been thanked: 246 times
Status: Offline

Re: Opsada Sarajeva 92-95.g.

Post by Vrag » 03 May 2019, 15:51

Najlakse je glumiti generala poslije bitke

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37666
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Opsada Sarajeva 92-95.g.

Post by Pasaga » 03 May 2019, 15:52

Vrag wrote: 03 May 2019, 15:51 Najlakse je glumiti generala poslije bitke
...de bolan zacepi.....imadi malo pristojnosti,
bar to mozes ....
otkud tebe u tim vodama ....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Vrag
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26599
Joined: 05 Oct 2018, 08:54
Has thanked: 56 times
Been thanked: 246 times
Status: Offline

Re: Opsada Sarajeva 92-95.g.

Post by Vrag » 03 May 2019, 15:57

Pasaga wrote: 03 May 2019, 15:52
Vrag wrote: 03 May 2019, 15:51 Najlakse je glumiti generala poslije bitke
...de bolan zacepi.....imadi malo pristojnosti,
bar to mozes ....
otkud tebe u tim vodama ....
Kakve pristojnosti? Pricate sta bi kad bi, eto to sad niko ne zna. U onom trenutku si uradio sto si mogao. Bas je neko htio da ulicna baraba vodi brigadu. Vodio je ko je mogao i bio sposoban. Opkoljen si, granatiran sa svih strana. Daj sta das.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37666
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Opsada Sarajeva 92-95.g.

Post by Pasaga » 03 May 2019, 16:01

Vrag wrote: 03 May 2019, 15:57
Pasaga wrote: 03 May 2019, 15:52
...de bolan zacepi.....imadi malo pristojnosti,
bar to mozes ....
otkud tebe u tim vodama ....
Kakve pristojnosti? Pricate sta bi kad bi, eto to sad niko ne zna. U onom trenutku si uradio sto si mogao. Bas je neko htio da ulicna baraba vodi brigadu. Vodio je ko je mogao i bio sposoban. Opkoljen si, granatiran sa svih strana. Daj sta das.
drug,iz postovanja prema tebi,a i prema tom vremenu,nebih polemisao stobom na ovu temu.
Ako je ovo sve sto mozes reci,zahvaljujem.
Da ti ne obrazlazem dalje....smjesno je.....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Vrag
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26599
Joined: 05 Oct 2018, 08:54
Has thanked: 56 times
Been thanked: 246 times
Status: Offline

Re: Opsada Sarajeva 92-95.g.

Post by Vrag » 03 May 2019, 16:03

Pasaga wrote: 03 May 2019, 16:01
Vrag wrote: 03 May 2019, 15:57

Kakve pristojnosti? Pricate sta bi kad bi, eto to sad niko ne zna. U onom trenutku si uradio sto si mogao. Bas je neko htio da ulicna baraba vodi brigadu. Vodio je ko je mogao i bio sposoban. Opkoljen si, granatiran sa svih strana. Daj sta das.
drug,iz postovanja prema tebi,a i prema tom vremenu,nebih polemisao stobom na ovu temu.
Ako je ovo sve sto mozes reci,zahvaljujem.
Da ti ne obrazlazem dalje....smjesno je.....
Bolje nemoj, ako cete nastaviti sa slicnom pricom

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Opsada Sarajeva 92-95.g.

Post by Melek » 03 May 2019, 16:27

E, ako ćemo sad biti takvi pa se častiti kreativnim nadimcima - postoje dijasporaši a postoje i podrumaši. Ja znam čitavo jato dijasporaša što su barem tri puta ranjavani bili a isto tako znam i brdo podrumaša kojim (osim onih što su u medjuvremenu oćelavili) dlaka s glave ne fali. By the way, baliluk je jako ljigava pojava.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Opsada Sarajeva 92-95.g.

Post by Krokodil Behko » 03 May 2019, 16:34

Mister No wrote: 03 May 2019, 14:43 Postavlja se pitanje sta dalje???
Jos malo pa ce biti sami sebe opkolili.

O patriotizmu, uredjenju i sl. trkeljaju dijasporasi.

Pa sad, iz dana u dan, sve je više onih među Srbima koji vjeruju u to.
Msm između onih ca 25% Srba koji su (ako je vjerovati anketi) uopšte i čuli za opsadu Sarajeva.

Zagorka wrote: 03 May 2019, 14:50 Možda jest generalisanje reći : ubijali su nas srbi, ali svakako je i ovo njegovo :srbi su divan narod.

Nema divnog naroda.

A trebalo bi i dokazati tu divotu.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Opsada Sarajeva 92-95.g.

Post by Krokodil Behko » 03 May 2019, 16:39

carobnjak N wrote: 03 May 2019, 15:04 Vojnicki najustrojeniji su bili tuzlanski i bihacki korpusi

Da znaš.
Znalo se ko kosi, a ko vodu nosi.
Meni je uvijek enigma bila tih 500 metara, od Dobrinje do Hrasnice.

Vrag wrote: 03 May 2019, 15:57 Kakve pristojnosti? Pricate sta bi kad bi, eto to sad niko ne zna. U onom trenutku si uradio sto si mogao. Bas je neko htio da ulicna baraba vodi brigadu. Vodio je ko je mogao i bio sposoban. Opkoljen si, granatiran sa svih strana. Daj sta das.
A kako znaš da su bili sposobni?
online

User avatar
alcapone
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15966
Joined: 22 Jul 2018, 16:33
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Opsada Sarajeva 92-95.g.

Post by alcapone » 03 May 2019, 16:40

Nemoze ni znati onaj koji nije dozivio..
1n73LL1g3nc3 15 7h3 4b1L17Y 70 4D4P7 70 CH4NG3

User avatar
Vrag
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26599
Joined: 05 Oct 2018, 08:54
Has thanked: 56 times
Been thanked: 246 times
Status: Offline

Re: Opsada Sarajeva 92-95.g.

Post by Vrag » 03 May 2019, 16:44

Ama kakvi podrumasi i dijasporasi, govorim da nema smisla(malo i bezobrezna) pricati kako je moglo biti i sta se moglo uraditi. Svi smo svjesni sada sta se moglo uraditi. Ali u ono vrijeme, udarali su te sa svih strana, bez mogucnosti da uzvratis kako treba.

User avatar
alcapone
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15966
Joined: 22 Jul 2018, 16:33
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Opsada Sarajeva 92-95.g.

Post by alcapone » 03 May 2019, 16:45

Vrag wrote: 03 May 2019, 16:44 Ama kakvi podrumasi i dijasporasi, govorim da nema smisla(malo i bezobrezna) pricati kako je moglo biti i sta se moglo uraditi. Svi smo svjesni sada sta se moglo uraditi. Ali u ono vrijeme, udarali su te sa svih strana, bez mogucnosti da uzvratis kako treba.
Ma pusti nek se tjese.. pobjeguje..
1n73LL1g3nc3 15 7h3 4b1L17Y 70 4D4P7 70 CH4NG3

User avatar
Vrag
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26599
Joined: 05 Oct 2018, 08:54
Has thanked: 56 times
Been thanked: 246 times
Status: Offline

Re: Opsada Sarajeva 92-95.g.

Post by Vrag » 03 May 2019, 16:49

Krokodil Behko wrote: 03 May 2019, 16:39
carobnjak N wrote: 03 May 2019, 15:04 Vojnicki najustrojeniji su bili tuzlanski i bihacki korpusi

Da znaš.
Znalo se ko kosi, a ko vodu nosi.
Meni je uvijek enigma bila tih 500 metara, od Dobrinje do Hrasnice.

Vrag wrote: 03 May 2019, 15:57 Kakve pristojnosti? Pricate sta bi kad bi, eto to sad niko ne zna. U onom trenutku si uradio sto si mogao. Bas je neko htio da ulicna baraba vodi brigadu. Vodio je ko je mogao i bio sposoban. Opkoljen si, granatiran sa svih strana. Daj sta das.
A kako znaš da su bili sposobni?
Neko je procijenio, nisam ja. Ali ne moze se reci da su bili i nesposobni. Ja vise na to gledam kao da je u tom trenutku trebao neko hrabar, koji bi mogao povesti. Da li su dobar izbor bili ne mozemo znati.

User avatar
Vrag
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26599
Joined: 05 Oct 2018, 08:54
Has thanked: 56 times
Been thanked: 246 times
Status: Offline

Re: Opsada Sarajeva 92-95.g.

Post by Vrag » 03 May 2019, 16:50

alcapone wrote: 03 May 2019, 16:45
Vrag wrote: 03 May 2019, 16:44 Ama kakvi podrumasi i dijasporasi, govorim da nema smisla(malo i bezobrezna) pricati kako je moglo biti i sta se moglo uraditi. Svi smo svjesni sada sta se moglo uraditi. Ali u ono vrijeme, udarali su te sa svih strana, bez mogucnosti da uzvratis kako treba.
Ma pusti nek se tjese.. pobjeguje..
I ti si promasio o cemu pisem

User avatar
alcapone
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15966
Joined: 22 Jul 2018, 16:33
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Opsada Sarajeva 92-95.g.

Post by alcapone » 03 May 2019, 16:51

Vrag wrote: 03 May 2019, 16:50
alcapone wrote: 03 May 2019, 16:45

Ma pusti nek se tjese.. pobjeguje..
I ti si promasio o cemu pisem
Ma pricati moze samo onaj koji je to sve prezivio..
1n73LL1g3nc3 15 7h3 4b1L17Y 70 4D4P7 70 CH4NG3

User avatar
Vrag
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26599
Joined: 05 Oct 2018, 08:54
Has thanked: 56 times
Been thanked: 246 times
Status: Offline

Re: Opsada Sarajeva 92-95.g.

Post by Vrag » 03 May 2019, 16:54

alcapone wrote: 03 May 2019, 16:51
Vrag wrote: 03 May 2019, 16:50

I ti si promasio o cemu pisem
Ma pricati moze samo onaj koji je to sve prezivio..
Ama kakve veze to ima je li prozivio, dijasporas, podrumas...

Ako nema ima masinu za vracanje u proslosti onda i hajd ima smisla.

Post Reply

Return to “Historija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests