Armija RBiH

Poznate ličnosti, ratovi, važni događaji

Moderator: Krokodil Behko

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Poništena presuda generalu Armije RBiH Sakibu Mahmuljinu

Post by The 51st State » 16 Nov 2021, 13:55

General War wrote: 16 Nov 2021, 13:22
The 51st State wrote: 16 Nov 2021, 13:00

kad budem kod tome ili tensiskom u tranzitu kroz tuz lujavicu ti da se uvjeris i uzivo ne bi li presto svoje frustracije oko dijaspore prosipati.

dakle, teska te muka spopala sto bosnjaci ikako imaju glas i stav koji se uzima kako tako u obzir.
Moja muka si ti kao tipican zadrti ksenofob a ne bosnjaci, iz kojih se neprestano krijes a meni imputiras...a super ako navracas, imat ces prilike da pokazes sta znas opatriotizmu ne sikiraj se...I ja svracam kod Tome na prasetinu nekad nedeljom...pa et.
Tebi je ksenofob svako ko ne pusi uzpovske i genocidaske agende, znamo se.

Ok, prepoznacu te po subari.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11848
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2933 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: Poništena presuda generalu Armije RBiH Sakibu Mahmuljinu

Post by Naseef Mushroom » 16 Nov 2021, 14:01

General War wrote: 16 Nov 2021, 12:45
Naseef Mushroom wrote: 16 Nov 2021, 10:17
Zašto pišeš da su nevini pod navodnicima kada je to dokazano i potvrđeno? Ili bi ti mog brata samo zbog izgleda a ne zbog dokaza osudio? To se zove fašizam.
Ili jednog generala ARBiH.

A sa naših prostora je se uvijek doseljavalo i odseljavalo, kad je trebalo odbranila je se država i nije se karadžićev govor ostvario, sada u miru može svaki građanin BiH da živi na mjesecu ako želi i ako može to priuštiti. U firmi gdje sam radio kolege su mi bile Nijemac, Marokanac, Poljak, Albanac i Austrijanac a brat od tog Nijemca je migrirao u Kanadu.

Pisati tako nešto i misliti da si nekome spustio u doba globalizacije gdje jedan Afrikanac u selu u Nigeriji može tražiti vizu i posao za Austrijii gdje svaka kuća u BiH ima nekoga vani može samo neko ko misli da su ikebane još popularne jer tada vam je se za svaku izrečenu glupost aplaudiralo.
Po navodinicma jer kako moze biti Delic kriv a podcinjeni mu komadanti korpusa nisu krivi za zlocine iste te jedinice? Sto se tice Muslimovica, sacekaj presudu, ne trci pred rudu.
Tvoj brat ako je komandir neke jedinice snosi komandnu odgovornost za djela te jedinice...zato sluze oficiri.
Jesi li kad radio sa kakvim srbinom ili Hrvatom? Je li uopse se druzio sa nekim van svog etnickog prostora? Nije meni problem afrikanac iz nigerije, nego dopisni patriJoti koji se ne ustrucavaju izliva ksenofobije sa sigurne distance...a ne dijaspora.
Provociraš na temama kao stvorenih za to i kada i najmirniji forumaš reaguje onda krećeš sa pričom o ksenofobiji.
Baš si se ti našao sa pričom o ksenofobiji koji kod Abu Hamze gdje je dokazano da je nevin bio u zatvoru pišeš da je kriv pod navodnike samo zato što ti njegov izgled stvara nervozu i prezir.

Možda ćeš shvatiti jednom da pojedini komentari imaju veze sa tobom kao pojedincem ali nikako ksenofobija jer taj se argument može koristiti samo kod onih koji žive u entitetu stvorenim genocidom i etničkim čišćenjem. Ti si samo jedan zanemariv procenat koji sada liječi komplekse jer nisi 1992. otišao sa svojima.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
General War
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1285
Joined: 18 May 2021, 22:55
Has thanked: 80 times
Been thanked: 98 times
Status: Offline

Re: Poništena presuda generalu Armije RBiH Sakibu Mahmuljinu

Post by General War » 16 Nov 2021, 14:53

The 51st State wrote: 16 Nov 2021, 13:55
General War wrote: 16 Nov 2021, 13:22
Moja muka si ti kao tipican zadrti ksenofob a ne bosnjaci, iz kojih se neprestano krijes a meni imputiras...a super ako navracas, imat ces prilike da pokazes sta znas opatriotizmu ne sikiraj se...I ja svracam kod Tome na prasetinu nekad nedeljom...pa et.
Tebi je ksenofob svako ko ne pusi uzpovske i genocidaske agende, znamo se.

Ok, prepoznacu te po subari.
A tebi antibosnjak ko ne pusi tvoju pricu da su svi genocidasi i UZP ovci, naravno da se znamo.
I ja cu tebe, kad porucis sa kilom cvaraka za ponjet :oo
Sve veliki bosnjak a dusa mu uho cvrknut :D.

User avatar
General War
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1285
Joined: 18 May 2021, 22:55
Has thanked: 80 times
Been thanked: 98 times
Status: Offline

Re: Poništena presuda generalu Armije RBiH Sakibu Mahmuljinu

Post by General War » 16 Nov 2021, 15:13

Naseef Mushroom wrote: 16 Nov 2021, 14:01
General War wrote: 16 Nov 2021, 12:45
Po navodinicma jer kako moze biti Delic kriv a podcinjeni mu komadanti korpusa nisu krivi za zlocine iste te jedinice? Sto se tice Muslimovica, sacekaj presudu, ne trci pred rudu.
Tvoj brat ako je komandir neke jedinice snosi komandnu odgovornost za djela te jedinice...zato sluze oficiri.
Jesi li kad radio sa kakvim srbinom ili Hrvatom? Je li uopse se druzio sa nekim van svog etnickog prostora? Nije meni problem afrikanac iz nigerije, nego dopisni patriJoti koji se ne ustrucavaju izliva ksenofobije sa sigurne distance...a ne dijaspora.
Provociraš na temama kao stvorenih za to i kada i najmirniji forumaš reaguje onda krećeš sa pričom o ksenofobiji.
Baš si se ti našao sa pričom o ksenofobiji koji kod Abu Hamze gdje je dokazano da je nevin bio u zatvoru pišeš da je kriv pod navodnike samo zato što ti njegov izgled stvara nervozu i prezir.

Možda ćeš shvatiti jednom da pojedini komentari imaju veze sa tobom kao pojedincem ali nikako ksenofobija jer taj se argument može koristiti samo kod onih koji žive u entitetu stvorenim genocidom i etničkim čišćenjem. Ti si samo jedan zanemariv procenat koji sada liječi komplekse jer nisi 1992. otišao sa svojima.
A tebi dusa mene secirati...a ne opovrgnuti sta sam napisao...a to je refleks onoga ko nema ponuditi dokaze..vec na licnoj bazi pokusava nekoga diskreditovati...pa evo cijelo ex klix drustvo je tu, i svi ko roboti...tacno znam sta ce ko napisati sljedece. To ti vidi sa Taretom, sto se tice bradonjice...nisam ga ja proglasio opasnosti za nacionalnu sigurnost BiH...ali eto vama godi. Nije problem, samo mojne onda dreka i vika na druge.
NeTocno entiteti su nastali u dejtonu a ne etnickim ciscenjem i genocidom...nije postojao entitet do 95 te...a ja im ga nisam dao...to vidi sa bradonjicom i onim koji ih je zvao vamo...tako da je sva frustracija tvoja a ne moja.
Nema u Bosni mojih po kriterijumu koje ti se drzis vec ko je normalan...a to svakako ovo forumsko ex kliks drustvo sto kidise to nije, ali je dobro za zajebancije. :oo
Ja ne znam sto se krijete po Bosanskim prefix forumima, zar je tolika nelagoda da se napravi pravi bosnjacki forum i opletete...ma budi siguran da se nebi javio i pustio vas na miru da se tapsete medjusobno...ovako mi ba ofirno.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84577
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11069 times
Been thanked: 16656 times
Status: Offline

Re: Poništena presuda generalu Armije RBiH Sakibu Mahmuljinu

Post by Fuddo » 16 Nov 2021, 15:15

Kakva dalabu
Dozvolite da se obratimo

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Poništena presuda generalu Armije RBiH Sakibu Mahmuljinu

Post by The 51st State » 16 Nov 2021, 15:18

General War wrote: 16 Nov 2021, 14:53
The 51st State wrote: 16 Nov 2021, 13:55

Tebi je ksenofob svako ko ne pusi uzpovske i genocidaske agende, znamo se.

Ok, prepoznacu te po subari.
A tebi antibosnjak ko ne pusi tvoju pricu da su svi genocidasi i UZP ovci, naravno da se znamo.
I ja cu tebe, kad porucis sa kilom cvaraka za ponjet :oo
Sve veliki bosnjak a dusa mu uho cvrknut :D.
Djenerale, opet si nesta pobrko,, ti si bitan ko mudo od ovce sa svojim stavovima, otprilike za jedan hastal omanje kafane i ti si debelo svjestan toga pa prosipas svoju suplju po netu posto nemas kome uzivo da ne bi po zvaljama dobio zbog svoje procetaljske price.

Hvala, ali ne jedem strvinare.

User avatar
General War
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1285
Joined: 18 May 2021, 22:55
Has thanked: 80 times
Been thanked: 98 times
Status: Offline

Re: Poništena presuda generalu Armije RBiH Sakibu Mahmuljinu

Post by General War » 16 Nov 2021, 15:23

The 51st State wrote: 16 Nov 2021, 15:18
General War wrote: 16 Nov 2021, 14:53
A tebi antibosnjak ko ne pusi tvoju pricu da su svi genocidasi i UZP ovci, naravno da se znamo.
I ja cu tebe, kad porucis sa kilom cvaraka za ponjet :oo
Sve veliki bosnjak a dusa mu uho cvrknut :D.
Djenerale, opet si nesta pobrko,, ti si bitan ko mudo od ovce sa svojim stavovima, otprilike za jedan hastal omanje kafane i ti si debelo svjestan toga pa prosipas svoju suplju po netu posto nemas kome uzivo da ne bi po zvaljama dobio zbog svoje procetaljske price.

Hvala, ali ne jedem strvinare.
Ooo, da, poznato je da kod Tome sluze vrhunske dagnje:

Image

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Poništena presuda generalu Armije RBiH Sakibu Mahmuljinu

Post by The 51st State » 16 Nov 2021, 15:27

:lup

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Poništena presuda generalu Armije RBiH Sakibu Mahmuljinu

Post by Taare » 16 Nov 2021, 16:28

General War wrote: 16 Nov 2021, 13:22 kod Tome na prasetinu nekad nedeljom...pa et.
Ma zašto u startu ne napisa da si islamofob? Ako niš, barem bi nam uštedio bespotrebno piskaranje.
Svi mi se morete obratit

User avatar
General War
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1285
Joined: 18 May 2021, 22:55
Has thanked: 80 times
Been thanked: 98 times
Status: Offline

Re: Poništena presuda generalu Armije RBiH Sakibu Mahmuljinu

Post by General War » 16 Nov 2021, 17:08

Taare wrote: 16 Nov 2021, 16:28
General War wrote: 16 Nov 2021, 13:22 kod Tome na prasetinu nekad nedeljom...pa et.
Ma zašto u startu ne napisa da si islamofob? Ako niš, barem bi nam uštedio bespotrebno piskaranje.
Samo supakfob, ja sam vise u bio dodiru sa islamom i obicajem dok si jos bio u savezu komunista ako si tad uopste rodjen, a sad se busas ovdje ko kakav kalif.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119838
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5703 times
Been thanked: 12283 times
Contact:
Status: Offline

Re: Armija RBiH

Post by Maja » 17 Nov 2021, 14:36

Danas je godisnjica osnivanja 4. korpusa.


User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119838
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5703 times
Been thanked: 12283 times
Contact:
Status: Offline

Re: Armija RBiH

Post by Maja » 17 Nov 2021, 14:43

42./442. bbr. "Bregava"

42./442. brdska brigada Armije Republike Bosne i Hercegovine, popularna "Bregava" (po istoimenoj rijeci koja protiče kroz Stolac, Dubravsku visoravan i dio Čapljinske teritorije), formirana je 21. augusta 1992. godine u Stocu od strane bh. patriota Stoca, Dubrava i Capljine. Kroz 1992. godinu pa do ljeta 1993. ratovala je na istočnoj strani općine Stolac protiv srpsko-crnogorskog agresora.

Nakon sukoba HVO-a i Armije RBiH u srednjoj Bosni, te nakon toga i u Mostaru, na slobodnoj teritoriji Stoca, Dubrava i Čapljine počinju hapšenja pripadnika ove brigade od strane dotadašnjih saveznika HVO-a. Komanda brigade u vrlo teškoj situaciji sprema plan za spajanje sa slobodnom blagajskom teritorijom i deblokadu Stoca i Dubravske visoravni. Akcija je počela 13.jula 1993.

Pripadnici 42. brigade "Bregava" su napredovali iz pravca Stoca prema Gubavici, ali jedinice koje su bile zadužene da iz pravca Blagaja probiju liniju HVO-a na Buni i spoje se sa 42. brigadom na Gubavici se nisu uspjele probiti liniju. Akcija nije uspjela, te se prešlo na plan B. Pripadnici 42. bbr. su se uz gubitke i velike napore probili do Blagaja, te je i civilno stanovništvo nastanjeno u Blagaju. Bilans bitke je bio sljedeći; Stolac i Dubrave, te dijelovi slobodne Čapljinske teritorije su okupirani od strane HVO-a, a u Blagaj se slilo 18 hiljada Bošnjaka iz Stoca, Dubrava i Čapljine.

Komanda brigade je nakon 13. jula 1993. godine smještena u Blagaj, najjužniju teritoriju pod kontrolom Armije RBiH. Tu je i dočekala kraj rata. Brigada "Bregava" je odigrala ključnu ulogu u odbrani Blagaja od HVO-a i regularne Hrvatske Vojske.

Detaljan plan za oslobađanje okupirane teritorije sa koje su u ljeto 1993. prognani, brigada je predala Komandi 4. Korpusa u proljeće 1994. godine, ali ta operacija, zbog potpisivanja Vašingtonskog mirovnog sporazuma u martu 1994. između Armije RBiH i HVO-a, nikad nije započela.

U kobnoj operaciji "Jesen 94", 11. novembra 1994. godine, brigada "Bregava" je imala važnu diverzantsku ulogu u planu o oslobađanju šireg rejona Podveležja i Veleža od jedinica VRS-a. Svoj zadatak je u potpunosti izvršila, ali je spletom okolnosti, curenjem informacija o akciji do neprijatelja, te odgađanjem dogovorenog napada većine snaga 4. Korpusa, veliki broj pripadnika ostao sam iza leđa srpskog neprijatelja. Nadljudskim naporima i borbom, većina vojnika se izvukla na slobodnu teritoriju, ali je i veliki broj hrabrih ratnika ove brigade ostavio život u toj kobnoj i neuspjeloj akciji. Heroji, poput Senada Zeče - komandanta 1. bataljona 42. bbr., Nusreta Balavca - njegovog zamjenika, Zijada Božića - komandanta 3. bataljona 42. bbr., te još na desetine mladića, su dali svoje živote spremni da brane svoju zemlju.

Brigada je pored svih hercegovackih ratišta koja je prosla učestvovala u poznatoj akciji deblokade Sarajeva "Koverat", u borbama na Igmanu i Trebeviću, te zadnje godine rata u operacijama na Treskavici i Bjelašnici.

U svom ratnom putu brigada je iznjedrila 20 dobitnika najviših armijskih priznanja: orden zlatni grb sa mačevima i zlatni ljiljan. U toku rata brigada je dala 159 boraca, za sudbinu njih osam još uvijek se ništa ne zna. Nakon rata prirodnom smrću umrlo je 134 pripadnika ove brigade. Veliki broj pripadnika brigade nakon rata iselio se u zemlje širom svijeta.

Jedan pripadnik ovog korpusa (Midhat Hujdur) je posthumno odlikovan najvišim armijskim odlikovanjem Ordenom heroja oslobodilačkog rata.

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Armija RBiH

Post by Hannibal » 17 Nov 2021, 15:23

Julia-Klara wrote: 25 Apr 2020, 20:01 A bilo bi dobro da se Rankec vrati :ovaj
jesi li to jos zaljubljena 😊
🐽

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37926
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Armija RBiH

Post by Pasaga » 17 Nov 2021, 17:00

Maja wrote: 17 Nov 2021, 14:43 42./442. bbr. "Bregava"

42./442. brdska brigada Armije Republike Bosne i Hercegovine, popularna "Bregava" (po istoimenoj rijeci koja protiče kroz Stolac, Dubravsku visoravan i dio Čapljinske teritorije), formirana je 21. augusta 1992. godine u Stocu od strane bh. patriota Stoca, Dubrava i Capljine. Kroz 1992. godinu pa do ljeta 1993. ratovala je na istočnoj strani općine Stolac protiv srpsko-crnogorskog agresora.

Nakon sukoba HVO-a i Armije RBiH u srednjoj Bosni, te nakon toga i u Mostaru, na slobodnoj teritoriji Stoca, Dubrava i Čapljine počinju hapšenja pripadnika ove brigade od strane dotadašnjih saveznika HVO-a. Komanda brigade u vrlo teškoj situaciji sprema plan za spajanje sa slobodnom blagajskom teritorijom i deblokadu Stoca i Dubravske visoravni. Akcija je počela 13.jula 1993.

Pripadnici 42. brigade "Bregava" su napredovali iz pravca Stoca prema Gubavici, ali jedinice koje su bile zadužene da iz pravca Blagaja probiju liniju HVO-a na Buni i spoje se sa 42. brigadom na Gubavici se nisu uspjele probiti liniju. Akcija nije uspjela, te se prešlo na plan B. Pripadnici 42. bbr. su se uz gubitke i velike napore probili do Blagaja, te je i civilno stanovništvo nastanjeno u Blagaju. Bilans bitke je bio sljedeći; Stolac i Dubrave, te dijelovi slobodne Čapljinske teritorije su okupirani od strane HVO-a, a u Blagaj se slilo 18 hiljada Bošnjaka iz Stoca, Dubrava i Čapljine.

Komanda brigade je nakon 13. jula 1993. godine smještena u Blagaj, najjužniju teritoriju pod kontrolom Armije RBiH. Tu je i dočekala kraj rata. Brigada "Bregava" je odigrala ključnu ulogu u odbrani Blagaja od HVO-a i regularne Hrvatske Vojske.

Detaljan plan za oslobađanje okupirane teritorije sa koje su u ljeto 1993. prognani, brigada je predala Komandi 4. Korpusa u proljeće 1994. godine, ali ta operacija, zbog potpisivanja Vašingtonskog mirovnog sporazuma u martu 1994. između Armije RBiH i HVO-a, nikad nije započela.

U kobnoj operaciji "Jesen 94", 11. novembra 1994. godine, brigada "Bregava" je imala važnu diverzantsku ulogu u planu o oslobađanju šireg rejona Podveležja i Veleža od jedinica VRS-a. Svoj zadatak je u potpunosti izvršila, ali je spletom okolnosti, curenjem informacija o akciji do neprijatelja, te odgađanjem dogovorenog napada većine snaga 4. Korpusa, veliki broj pripadnika ostao sam iza leđa srpskog neprijatelja. Nadljudskim naporima i borbom, većina vojnika se izvukla na slobodnu teritoriju, ali je i veliki broj hrabrih ratnika ove brigade ostavio život u toj kobnoj i neuspjeloj akciji. Heroji, poput Senada Zeče - komandanta 1. bataljona 42. bbr., Nusreta Balavca - njegovog zamjenika, Zijada Božića - komandanta 3. bataljona 42. bbr., te još na desetine mladića, su dali svoje živote spremni da brane svoju zemlju.

Brigada je pored svih hercegovackih ratišta koja je prosla učestvovala u poznatoj akciji deblokade Sarajeva "Koverat", u borbama na Igmanu i Trebeviću, te zadnje godine rata u operacijama na Treskavici i Bjelašnici.

U svom ratnom putu brigada je iznjedrila 20 dobitnika najviših armijskih priznanja: orden zlatni grb sa mačevima i zlatni ljiljan. U toku rata brigada je dala 159 boraca, za sudbinu njih osam još uvijek se ništa ne zna. Nakon rata prirodnom smrću umrlo je 134 pripadnika ove brigade. Veliki broj pripadnika brigade nakon rata iselio se u zemlje širom svijeta.

Jedan pripadnik ovog korpusa (Midhat Hujdur) je posthumno odlikovan najvišim armijskim odlikovanjem Ordenom heroja oslobodilačkog rata.
:tooo
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119838
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5703 times
Been thanked: 12283 times
Contact:
Status: Offline

Re: Armija RBiH

Post by Maja » 17 Nov 2021, 17:11

Pasaga gdje si ti bio 13.7.93. :biba

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Armija RBiH

Post by Hannibal » 17 Nov 2021, 18:23

hujka ima ulicu u pejtonu
🐽

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Klix u posjedu dokumenata koji potvrđuju da je Srbija umiješana u agresiju na BiH [FOTO]

Post by Hannibal » 08 Jan 2022, 18:33

220108037.webp
Ukaz o unapređenju osuđenog ratnog zločinca Ratka Mladića

Riječ je o dokumentima koji se odnose na vojno kadroviranje Savezne Republike Jugoslavije (SRJ) i korespondenciju državne zajednice Srbije i Crne Gore i bivše glavne haške tužiteljice Carle Del Ponte.

SRJ je 16. juna 1994, u jeku rata u Bosni i Hercegovini, donijela ukaz 1/2-01-001/94-22 kojim se Ratko Mladić, kasnije osuđeni ratni zločinac, vanredno unapređuje u čin general-pukovnika.

SRJ je 16. juna 2001. ukazom 1/2-01-0003/2001-30/01 donijela odluku da da se s evidencije profesionalnih vojnika Vojske Jugoslavije skine Mladić i još 25 generala. Ukaz je potpisao tadašnji predsjednik SRJ Vojislav Koštunica.
220108037 (1).webp
Ukaz o izuzimanju iz evidencije profesionalnih vojnika Vojske Jugoslavije

U korespondenciji nadležnih u državnoj zajednici Srbije i Crne Gore i Suda u Hagu iz augusta 2005. je jasno istaknuto da je ova država tražila da se spomenuti ukazi - zaštite.
220108037 (2).webp
Ukaz o izuzimanju iz evidencije profesionalnih vojnika Vojske Jugoslavije

"Ministarstvo vanjskih poslova Srbije i Crne Gore ima čast da u skladu sa sporazumom postignutim razmjenom pisama glavnog tužioca Tribunala Carle Del Ponte od 8. i 27. aprila 2005. i predsjednika Nacionalnog savjeta za saradnju s Međunarodnim krivičnim tribunalom za bivšu Jugoslaviju ministra Rasima Ljajića od 18. aprila 2005., zatraži primjenu zaštitnih mjera za dokumente pod tačkama 6. i 7. ove note", istaknuto je.
220108037 (3).webp
Korespondencija Srbije i Crne Gore i Haškog suda

Također je traženo da sama korespondencija bude povjerljiva.

Sadržaj spomenutih dokumenata je u prilog tvrdnji da se desila agresija u Bosni i Hercegovini te da je Srbija bila umiješana u nju. Osim toga, potvrđuje da su između ove susjedne države i Suda u Hagu postojali tajni dogovori tokom procesuiranja ratnih zločina u bivšoj Jugoslaviji.

Podsjećamo, presudom Međunarodnog suda pravde u Hagu 2007. je odlučeno da Srbija nije izvršila agresiju na Bosnu i Hercegovinu. Revizija tužbe je bila moguća, na što se Bosna i Hercegovina odlučila 2017. Međutim, revizija je bila neuspješna zbog toga što Sakib Softić nije imao legitimitet agenta Bosne i Hercegovine.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
🐽

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Klix u posjedu dokumenata koji potvrđuju da je Srbija umiješana u agresiju na BiH [FOTO]

Post by Hurija » 08 Jan 2022, 19:20

:ooo Otkrili su Ameriku vala.
Ostalo je cutanje.

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Klix u posjedu dokumenata koji potvrđuju da je Srbija umiješana u agresiju na BiH [FOTO]

Post by Hannibal » 08 Jan 2022, 19:24

Hurija wrote: 08 Jan 2022, 19:20 :ooo Otkrili su Ameriku vala.
al vidis kako su radili sa hagom i carlom del ponte
taj detalj nisam znao
🐽

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27268
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14273 times
Been thanked: 14616 times
Status: Offline

Re: Klix u posjedu dokumenata koji potvrđuju da je Srbija umiješana u agresiju na BiH [FOTO]

Post by ironman » 08 Jan 2022, 19:30

Ovo je moralo pravo u ruke Komsica i onog drugog..i u americku ambasadu..
Peglanje na portalu ovakvim stvarima je u najmanju ruku idiotski potez..
dream of spring..
...at dawn look to the east.

Post Reply

Return to “Historija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 73 guests