Armija RBiH

Poznate ličnosti, ratovi, važni događaji

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Odraz
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5461
Joined: 03 Mar 2020, 14:52
Has thanked: 256 times
Been thanked: 254 times
Status: Offline

Re: Na današnji dan osnovana je Armija Republike BiH, temelj oružanih snaga naše zemlje

Post by Odraz » 15 Apr 2021, 17:08

Maja wrote: 15 Apr 2021, 11:45 Nakon prvih višestranačkih izbora održanih u novembru 1990. godine vlasti u tadašnjoj SR BiH su osvojile stranke s nacionalnim predznakom: SDA, SDS i HDZ BiH. Kao posljedica međunacionalne netrpeljivosti i političkih neslaganja unutar SFRJ, dolazi do njenog raspada i početka ratnih sukoba. Nakon sukoba u Sloveniji i Hrvatskoj, u Bosni i Hercegovini dolazi do osnivanja prvih tada vojnih jedinica, kao što su Zelene beretke i Patriotska liga.

Klix.ba
Valjda kao posljedica srpskog plana za stvaranje velike srbije i planiranog etnocida i genocida nad susjednim republikama ... :123

User avatar
Totem
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2035
Joined: 16 Feb 2021, 12:51
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Armija RBiH

Post by Totem » 23 Apr 2021, 15:24

Hurija wrote: 31 Mar 2021, 21:33
Totem wrote: 30 Mar 2021, 10:37 Pamti moje reci
Odstav Totemu.


:D



Ide u tom pravcu...i brze nego sto smo mislio.
Jedna lasta....men'scini prolijece

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5570
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 136 times
Been thanked: 262 times
Status: Offline

Re: Armija RBiH

Post by bosnjakinja » 24 Apr 2021, 01:22

Chloe wrote: 15 Apr 2021, 09:51 Sretan rođendan Armijo BiH ... :chloe

:aplauzz

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20672 times
Contact:
Status: Online

Re: Armija RBiH

Post by Rum » 05 Aug 2021, 17:42

Na današnji dan prestalo je kucat herojsko srce herojski je poginuo u borbi sa din dušmaninom rahmetli Izet Nanić.
Baš onako kako to dolikuje jednom Gaziji pucajući i boreći se prsa u prsa ...
Noć prije pogibije, u svom ratnom dnevniku, zapisao je:
"Sve je u igri. Nadam se da će uspjeti i ja sa njima, a onda i narod. Pobjeda je blizu, ako Bog da, bit će naša BiH. Osjećam da mogu uraditi zamišljeno. Da mi je snage i sreće. Sve sam uložio. Nestalo je struje. Sretno !“
Legendarni komandant 505. bužimske viteške brigade 5. Korpusa Armije Republike Bosne i Hercegovine Izet Nanić poginuo je 5. avgusta 1995. godine.
Izwt Nanić je bio zasigurno jedan od najhrabrijih i najboljih boraca i vojskovođa tokom agresije na našu zemlju.
Image
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Armija RBiH

Post by Krokodil Behko » 14 Aug 2021, 09:21

online

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Armija RBiH

Post by Hurija » 14 Aug 2021, 09:43

Rum wrote: 05 Aug 2021, 17:42 Na današnji dan prestalo je kucat herojsko srce herojski je poginuo u borbi sa din dušmaninom rahmetli Izet Nanić.
Baš onako kako to dolikuje jednom Gaziji pucajući i boreći se prsa u prsa ...
Noć prije pogibije, u svom ratnom dnevniku, zapisao je:
"Sve je u igri. Nadam se da će uspjeti i ja sa njima, a onda i narod. Pobjeda je blizu, ako Bog da, bit će naša BiH. Osjećam da mogu uraditi zamišljeno. Da mi je snage i sreće. Sve sam uložio. Nestalo je struje. Sretno !“
Legendarni komandant 505. bužimske viteške brigade 5. Korpusa Armije Republike Bosne i Hercegovine Izet Nanić poginuo je 5. avgusta 1995. godine.
Izwt Nanić je bio zasigurno jedan od najhrabrijih i najboljih boraca i vojskovođa tokom agresije na našu zemlju.
Image

Mogo si vala i otvoriti temu Rume,za ovu instituciju i Heroja od covjeka . :bravo
Ostalo je cutanje.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83788
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10909 times
Been thanked: 16209 times
Status: Offline

Baliluk nas nasusni-A mozda je i dobar cojek

Post by Fuddo » 28 Aug 2021, 19:49

Ratni komandant Armije RBiH Amir Reko proglašen personom non grata u Goraždu

Amir Reko
Gradsko vijeće Goražde proglasilo je Amira Reku, ratnog komandanta 43. Drinske udarne brigade personom non grata. Za Deklaraciju o proglašenju Amira Reke personom non grata glasalo je 15 vijećnika, četiri su bila suzdržana dok je šest njih bilo odsutno.

U Deklaraciji se ističe da se Amir Reko proglašava personom non grata zbog iznošenja neistina, te "bacanja ljage" u medijskim istupima na istinske branioce ovog prostora, a samim tim i nanošenja nesagledive štete braniocima.

"Amir Reko je medijskim istupima već duži period minimizirao časnu borbu Armije RBIH, njen komandni kadar, čestite i hrabre branioce, a koji su u najtežim trenucima agresije bili na prostoru Goraždanskog okruga. Pri tome je zanemario da je na ovom prostoru ubijeno preko 2.000 civila te više od 150 djece, da su na ovom prostoru ubijene cijele porodice, da su majke ostale bez nekoliko sinova, te da mnoge nemaju nasljednika, a pri tome je općina Goražde bila u potpunoj blokadi pod neselektivnim granatiranjima bez biranja cilja", navodi se između ostalog u Deklaraciji.

Foto: Klix.ba
Foto: Klix.ba
Gradsko vijeće preporučilo je i Skupštini BPK Goražde te općinskim vijećima općina Pale i Foča u FBIH da donesu identične deklaracije.

Prijedlog Deklaracije utvrdila je Komisija za pitanje boračko-invalidske zaštite i izbjeglih i raseljenih lica na zajedničkom sastanku sa predstavnicima Koorodinacije boračkih udruženja u Goraždu.

Amir Reko, poznatiji kao "Makadenac" porijeklom je iz Foče i bivši kapetan JNA, te oficir Armije RBiH i ratni komandant 43. Drinske brigade.

Glavni je akter dokumentarnog filma "Makedonac", koji govori o njegovom dolasku u Goraždu ratne 1992. godine, uz pomoć kolege oficira JNA Dragana Simića, ali i činjenici da, u vrijeme dok su Amirovu porodicu u selu Gudelj kod Foče ubili četnici, tadašnji komandant 43. Drinske brigade u Goraždu spašava više od 40 srpskih civila u selu Bučje u okolini Goražda.

Reko je i osnivač političkog pokreta Most 21, međutim njegovi istupi u medijima, a posljednji je razgovor sa Nebojšom Vukanovićem objavljen na njegovom YouTube kanalu u junu ove godine, izazvali su reakcije Koordinacije boračkih udruženja u Goraždu, što je u konačnici dovelo i do donošenja Deklaracije u kojoj ipak, nisu jasno precizirane izjave zbog kojih je Reko proglašen "nepoželjnom osobom" u Goraždu.


Kako se prema ovom postaviti?
Meni je maksimalno ljigavo, al opet ne moze cojek ni skroz zanemariti dio u kojem ipak spominje plemenite stvari, in general.
Ili je sve samo vjesto upakovana, konstantna drljavina agentura raznih drzava, placenih da relativizuju, umanjuju, i prikrivaju zlocin koji su pocinile?
I onda, et, nadju lokalnu budalu, i vodaju je okolo ko medjeda u cirkusu.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 36840
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 23147 times
Been thanked: 4505 times
Status: Online

Re: Baliluk nas nasusni-A mozda je i dobar cojek

Post by ElTriconi » 28 Aug 2021, 20:01

Morel ukratko sta i kako? 🤔
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Baliluk nas nasusni-A mozda je i dobar cojek

Post by MorningStar » 28 Aug 2021, 20:12

Cini se kao dobar covjek , a voli puno otvoreno i iskreno da prica - odma ga treba otjerati iz bosne :ooo

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83788
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10909 times
Been thanked: 16209 times
Status: Offline

Re: Baliluk nas nasusni-A mozda je i dobar cojek

Post by Fuddo » 28 Aug 2021, 20:15

ElTriconi wrote: 28 Aug 2021, 20:01 Morel ukratko sta i kako? 🤔
Ne moze bas ukratko, ovo je vise neki fenomen, treba dobar filozof, doktor….nesta, da ovo objasni.
Ja vakav kakav jesam, reagujem na prvu, na prirodnoj bazi, ko vitamin C, stamuje jeboga ljep, jel normalan?
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42147
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13776 times
Been thanked: 12330 times
Status: Offline

Re: Baliluk nas nasusni-A mozda je i dobar cojek

Post by Masamune » 28 Aug 2021, 20:22

Dobar čovjek koji otvoreno priča onako kako je bilo, a to nekima u bošnjačkim krugovima smeta. Zapalili su mu mater u kući i opet nije odlučio ići putem osvete, a mogao je, već je ostao humanista. Ovo isto bi radili Zaimu Imamoviću da je preživio. Sramota je tretirati heroje na takav način.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83788
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10909 times
Been thanked: 16209 times
Status: Offline

Re: Baliluk nas nasusni-A mozda je i dobar cojek

Post by Fuddo » 28 Aug 2021, 20:24

MarlboroGold wrote: 28 Aug 2021, 20:22 Dobar čovjek koji otvoreno priča onako kako je bilo, a to nekima u bošnjačkim krugovima smeta. Zapalili su mu mater u kući i opet nije odlučio ići putem osvete, a mogao je, već je ostao humanista. Ovo isto bi radili Zaimu Imamoviću da je preživio. Sramota je tretirati heroje na takav način.
Pa ima ih sto kazu da je neke detalje izmislio.
Kome vjerovati?
I onda se sam zapetljao upravo sa rahmetli Imamovicem, kao, atentat. Bez da za to ima ikakvog dokaza.
Meni je najvise iritantno kako ga ovaj hinjski navodi u pricu, a on ko june, samo pravo.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42147
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13776 times
Been thanked: 12330 times
Status: Offline

Re: Baliluk nas nasusni-A mozda je i dobar cojek

Post by Masamune » 28 Aug 2021, 20:26

Alija i svi oko njega su uvijek sumnjali u njih dvojicu jer su bili oficiri JNA. Vidim da se ništa nije promijenilo, a obojica su sve dali za odbranu Goražda. Sramota.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83788
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10909 times
Been thanked: 16209 times
Status: Offline

Re: Baliluk nas nasusni-A mozda je i dobar cojek

Post by Fuddo » 28 Aug 2021, 20:31

MarlboroGold wrote: 28 Aug 2021, 20:26 Alija i svi oko njega su uvijek sumnjali u njih dvojicu jer su bili oficiri JNA. Vidim da se ništa nije promijenilo, a obojica su sve dali za odbranu Goražda. Sramota.
Imas li druze neki konkretan dokaz za sve to?
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42147
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13776 times
Been thanked: 12330 times
Status: Offline

Re: Baliluk nas nasusni-A mozda je i dobar cojek

Post by Masamune » 28 Aug 2021, 20:43

Fuddo wrote: 28 Aug 2021, 20:31
MarlboroGold wrote: 28 Aug 2021, 20:26 Alija i svi oko njega su uvijek sumnjali u njih dvojicu jer su bili oficiri JNA. Vidim da se ništa nije promijenilo, a obojica su sve dali za odbranu Goražda. Sramota.
Imas li druze neki konkretan dokaz za sve to?
Nemam dokaz, ali imaju izjave obojice i ljudi oko njih. Ne vidim razlog zašto bi lagali. Pretpostavljam da su sumnjali da ne bude nova situacija kao sa Babom na drugom mjestu, pa otuda i sumnje. Čak i da ima oprečna mišljenja u vezi nekih stvari sa ovim potezom persona non grata ga stavljaju u istu ravan sa onom njuškom Dževadom Galijaševićem. To je sramota i on to nije zaslužio, a nije ni Zaim kojeg bi najvjerovatnije ovo isto čekalo.

Pa i Hakija Meholjić nije bio proglašen personom non grata i umro je kao heroj iako je svašta govorio za Aliju. Čak i gore stvari nego Makedonac.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83788
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10909 times
Been thanked: 16209 times
Status: Offline

Re: Baliluk nas nasusni-A mozda je i dobar cojek

Post by Fuddo » 28 Aug 2021, 20:47

MarlboroGold wrote: 28 Aug 2021, 20:43
Fuddo wrote: 28 Aug 2021, 20:31

Imas li druze neki konkretan dokaz za sve to?
Nemam dokaz, ali imaju izjave obojice i ljudi oko njih. Ne vidim razlog zašto bi lagali. Pretpostavljam da su sumnjali da ne bude nova situacija kao sa Babom na drugom mjestu, pa otuda i sumnje. Čak i da ima oprečna mišljenja u vezi nekih stvari sa ovim potezom persona non grata ga stavljaju u istu ravan sa onom njuškom Dževadom Galijaševićem. To je sramota i on to nije zaslužio, a nije ni Zaim kojeg bi najvjerovatnije ovo isto čekalo.

Pa i Hakija Meholjić nije bio proglašen personom non grata i umro je kao heroj iako je svašta govorio za Aliju. Čak i gore stvari nego Makedonac.
Ja prvi put cujem da se Imamovic spominje u ovom kontestu.
I zasto mi uzivamo da na sve bacimo znak sumnje?
Mislim, niko te ne tjera, citav svijet dokumentovao istinu, bez ikakve pristrasnosti. Ljudi snimali, svjedocili.
I sta sad tebe vuce da od svega pravis cirkus?
Da te Nebojsa, ispostuje?
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42147
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13776 times
Been thanked: 12330 times
Status: Offline

Re: Baliluk nas nasusni-A mozda je i dobar cojek

Post by Masamune » 28 Aug 2021, 20:58

j.... ti forum... 10 minuta pišem i onda forum zaglavi i ode.

Biži goni
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Skin
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5710
Joined: 19 Sep 2019, 15:46
Has thanked: 1818 times
Been thanked: 2239 times
Status: Online

Re: Baliluk nas nasusni-A mozda je i dobar cojek

Post by Skin » 28 Aug 2021, 21:16

MarlboroGold wrote: 28 Aug 2021, 20:58 j.... ti forum... 10 minuta pišem i onda forum zaglavi i ode.

Biži goni
Image

User avatar
Skin
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5710
Joined: 19 Sep 2019, 15:46
Has thanked: 1818 times
Been thanked: 2239 times
Status: Online

Re: Baliluk nas nasusni-A mozda je i dobar cojek

Post by Skin » 28 Aug 2021, 21:18

posebno kad imas 20 min vremena, a tipkas li tipkas. za poludit

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83788
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10909 times
Been thanked: 16209 times
Status: Offline

Re: Baliluk nas nasusni-A mozda je i dobar cojek

Post by Fuddo » 28 Aug 2021, 21:19

Pa kliknes na back gumb
Copy paste
Pa objavis
Dozvolite da se obratimo

Post Reply

Return to “Historija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests