Armija RBiH

Poznate ličnosti, ratovi, važni događaji

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Klix u posjedu dokumenata koji potvrđuju da je Srbija umiješana u agresiju na BiH [FOTO]

Post by Hannibal » 08 Jan 2022, 19:32

ne davat bakiru, srpskom spijunu
opet ce zajebat ko sa revizijom i nelegitimnim agentom sakibom softicem
🐽

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27121
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14193 times
Been thanked: 14526 times
Status: Offline

Re: Klix u posjedu dokumenata koji potvrđuju da je Srbija umiješana u agresiju na BiH [FOTO]

Post by ironman » 08 Jan 2022, 19:37

Ameri su neki dan objavili ko je srpski spijun..ne vidim el bakiroa na listi..ili da vjerujemo rekla kazala probosanskoj koaliciji za federalnu vladu :D.
Plus ja lika ne spomenuh nigdje..
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
TAFKAP
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10000
Joined: 19 Sep 2019, 21:42
Has thanked: 1542 times
Been thanked: 2647 times
Status: Offline

Re: Klix u posjedu dokumenata koji potvrđuju da je Srbija umiješana u agresiju na BiH [FOTO]

Post by TAFKAP » 08 Jan 2022, 20:11

Nema od toga ništa, oni su pravosnažno oslobođeni... Sad otvarat zapečaćenu kutiju...

#uranuzoru#
Na probnom
Na probnom
Posts: 39
Joined: 16 Dec 2021, 00:55
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Klix u posjedu dokumenata koji potvrđuju da je Srbija umiješana u agresiju na BiH [FOTO]

Post by #uranuzoru# » 08 Jan 2022, 20:13

Podsjećamo, presudom Međunarodnog suda pravde u Hagu 2007. je odlučeno da Srbija nije izvršila agresiju na Bosnu i Hercegovinu. Revizija tužbe je bila moguća, na što se Bosna i Hercegovina odlučila 2017. Međutim, revizija je bila neuspješna zbog toga što Sakib Softić nije imao legitimitet agenta Bosne i Hercegovine.
Ubjedljivo najgluplje novinare ima Klix kao najcitaniji portal.
Sta ocekivati?

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27121
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14193 times
Been thanked: 14526 times
Status: Offline

Re: Klix u posjedu dokumenata koji potvrđuju da je Srbija umiješana u agresiju na BiH [FOTO]

Post by ironman » 08 Jan 2022, 20:14

Postoje sudovi osim Haaga..
Postoje tuzbe civila..ovo su dokazi..
Koji vrag rade na ybn portalu sa pricom o izdrkavanjima karleuse..
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37873
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2941 times
Been thanked: 2280 times
Status: Offline

Re: Klix u posjedu dokumenata koji potvrđuju da je Srbija umiješana u agresiju na BiH [FOTO]

Post by Pasaga » 08 Jan 2022, 20:16

#uranuzoru# wrote: 08 Jan 2022, 20:13
Podsjećamo, presudom Međunarodnog suda pravde u Hagu 2007. je odlučeno da Srbija nije izvršila agresiju na Bosnu i Hercegovinu. Revizija tužbe je bila moguća, na što se Bosna i Hercegovina odlučila 2017. Međutim, revizija je bila neuspješna zbog toga što Sakib Softić nije imao legitimitet agenta Bosne i Hercegovine.
Ubjedljivo najgluplje novinare ima Klix kao najcitaniji portal.
Sta ocekivati?
bilo je tih agenata,svjetske klase,Bosnjaci,nudili se dzaba
...sto nisu dobili tu poziciju,zadatak.... :hm
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

#uranuzoru#
Na probnom
Na probnom
Posts: 39
Joined: 16 Dec 2021, 00:55
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Klix u posjedu dokumenata koji potvrđuju da je Srbija umiješana u agresiju na BiH [FOTO]

Post by #uranuzoru# » 08 Jan 2022, 20:22

Paso, sud se uopste nije bavio agresijom nego genocidom.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37873
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2941 times
Been thanked: 2280 times
Status: Offline

Re: Klix u posjedu dokumenata koji potvrđuju da je Srbija umiješana u agresiju na BiH [FOTO]

Post by Pasaga » 08 Jan 2022, 20:24

#uranuzoru# wrote: 08 Jan 2022, 20:22 Paso, sud se uopste nije bavio agresijom nego genocidom.
onda se nismo razumjeli,izgleda
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

#uranuzoru#
Na probnom
Na probnom
Posts: 39
Joined: 16 Dec 2021, 00:55
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Klix u posjedu dokumenata koji potvrđuju da je Srbija umiješana u agresiju na BiH [FOTO]

Post by #uranuzoru# » 08 Jan 2022, 20:28

Bice da je tako, ja u klin ti u plocu.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37873
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2941 times
Been thanked: 2280 times
Status: Offline

Re: Klix u posjedu dokumenata koji potvrđuju da je Srbija umiješana u agresiju na BiH [FOTO]

Post by Pasaga » 08 Jan 2022, 20:54

preradjena je to tema davno
ovde,i na mnogim forumima
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

BEOGRAD: Feđa Štukan se izvinjavao zbog učešća u ARBiH jer je "pucao u čovjeka"

Post by Krokodil Behko » 05 Apr 2022, 10:01

Image


U susret književnoj večeri "Blank u Beogradu", posvećenoj autobiografskom romanu "Blank", glumac Feđa Štukan je gostovao na N1 i ispričao kako je njegov roman nastao.

Kaže da ga je najprije pisao kao neki svoj dnevnik.

“Htio sam da ga svojoj kćerki dam kao poklon nekad, kad napuni 23-24 godine da vidi ko joj je bio otac”, kaže Štukan, navodeći da je želio time i da joj ne da ideju „od nekoliko glupih ideja koje je sam radio“, da ona to izbjegne.

Njegova knjiga počinje iskustvima iz rata. To su, kaže, aktuelne priče uvijek. „Imamo ratova uvijek, svuda, mi to iz naše arogancije ne vidimo, nama su bitni samo oni koji su nama blizu. U Kongu su takvi ratovi, zločini, i niko o tome ne priča. Tamo ima rude, tamo ima dijamanata i to se sve zataškava, niko o tome ne priča“, naveo je on.


“Moj put se odvijao upravo tako zato što je bio rat”, naveo je Štukan. Kazao je da je njega rat mijenjao u početku – do trenutka kada je shvatio šta je to zapravo. „Mijenjao je moj koncept misli, hemiju u mozgu, čak sam i počeo da mrzim, iako sam bio pacifista prije rata… Ali uspjeli su to – čitavom mašinerijom koja radi za to – da promjene moj način razmišljanja. Imam 'sreću' da sam se nagledao takvih užasa u životu, ali da sam to vidio dva puta, vjerovatno bih bio jako istraumiran“, rekao je.

Kaže da je bio u jedinicama (Armije RBiH) koje su prilično rano ulazile u proboje i da je vidio svašta. “Aktivno sam u borbama bio više od godinu, pa sam zaglavio u ludnici, bio sam 11 mjeseci, a nakon toga sam oslobođen vojne službe”, navodi Štukan.

Promocija je 6. aprila u 19 sati u Domu omladine u Beogradu. U Srbiji je već treći tiraž u prodaji.

“Mislim da se ovdje knjiga već raširila… Ništa još negativno nisam čuo ni u Sarajevu, čak od nacionalista, ni od jako desnih, ni u Srbiji od desnih. Kad tako otvoreno kažeš sve, bez zadrške i vidiš da nije mržnja nešto što mene pokreće, već ti tačno objasnim zašto je to tako, šta se desilo u mojoj glavi, u mojoj hemiji. Izvinjavam se čitavom svijetu, jer pucao sam u čovjeka. Ne kažem pucao sam u nekog određene nacionalnosti, jer to mi je nebitno – nikad tako ne mogu ljude da podijelim – ali samo pucanje u ljudsko biće… I jedan pas kojeg sam ubio, greškom, slučajno, i njega nosim na duši i nije mi lako zbog toga. I jednu pticu sam ubio kao klinac, i zbog toga mi je i dan-danas žao. Ljude ubijati, čemu to, zašto”, kazao je Štukan gostujući na N1 televiziji.

(SB)
online

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: BEOGRAD: Feđa Štukan se izvinjavao zbog učešća u ARBiH jer je "pucao u čovjeka"

Post by The 51st State » 05 Apr 2022, 10:27

:D. dobro, fgr standardna prica, nista posebno, navikli smo. treba pustiti covjeka na miru da olaksa dusu u duhu mira, tolerancije, humanizma i kosmopolitizma. dosta vise sa ovim provokativnim naslovima

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81262
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10211 times
Been thanked: 7083 times
Status: Offline

Re: BEOGRAD: Feđa Štukan se izvinjavao zbog učešća u ARBiH jer je "pucao u čovjeka"

Post by Julia-Klara » 05 Apr 2022, 10:34

:srce
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: BEOGRAD: Feđa Štukan se izvinjavao zbog učešća u ARBiH jer je "pucao u čovjeka"

Post by insomnia » 05 Apr 2022, 11:00

Slaba vecera u Sarajvu valja u Bg
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119668
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12171 times
Contact:
Status: Offline

Re: BEOGRAD: Feđa Štukan se izvinjavao zbog učešća u ARBiH jer je "pucao u čovjeka"

Post by Maja » 05 Apr 2022, 11:04

Nista nije rekao sto ne bih ni ja rekla.
Behko po obicaju zaebava naslovom.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: BEOGRAD: Feđa Štukan se izvinjavao zbog učešća u ARBiH jer je "pucao u čovjeka"

Post by insomnia » 05 Apr 2022, 11:13

Klasicna FGR “ko nas bre zavadi prica” oni bi sad guzice dali da im Srbi oproste sto smo se branili
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80497
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7163 times
Been thanked: 11616 times
Status: Online

Re: BEOGRAD: Feđa Štukan se izvinjavao zbog učešća u ARBiH jer je "pucao u čovjeka"

Post by spacebound » 05 Apr 2022, 11:16

Nije pomislio da je mozda samodopadni seronja? Naravno da ne, jer je samodopadan.
Exchan ❌️

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: BEOGRAD: Feđa Štukan se izvinjavao zbog učešća u ARBiH jer je "pucao u čovjeka"

Post by insomnia » 05 Apr 2022, 11:16

U sta li je taj covjek pucao?
Image
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119668
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12171 times
Contact:
Status: Offline

Re: BEOGRAD: Feđa Štukan se izvinjavao zbog učešća u ARBiH jer je "pucao u čovjeka"

Post by Maja » 05 Apr 2022, 11:17

Haj ne pregoni

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: BEOGRAD: Feđa Štukan se izvinjavao zbog učešća u ARBiH jer je "pucao u čovjeka"

Post by insomnia » 05 Apr 2022, 11:20

Sta je pregonjenje tacno ovdje? Kakvi ljudi, u kakve je on to ljude tacno pucao? I od toliko mjesta na kugli zemaljskoj on naso bas u Beogradu promovisati knjigu? Sta mislis da li ce Ukrajinci pisati knjige o pucanju u ljude koje ce promovisati po moskvi? Nece, to samo kod balijetine ima
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

Post Reply

Return to “Historija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests