Kremanska prorocanstva

Poznate ličnosti, ratovi, važni događaji

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Bahra
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2220
Joined: 03 Apr 2010, 22:36
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Kremanska prorocanstva

Post by Bahra » 30 Apr 2012, 10:14

Miloš Tarabić (1809 - 1854) i Mitar Tarabić (1829 - 1899), ujak i necak, bili su dva nepismena srpska seljaka iz sela Kremna na planini Tari. Prosti seljaci, obradjivali su zemlju, napasali stoku. Osim izuzetnog postenja, jedino po cemu su bili izuzetni bilo je sto su imali vizije buducnosti.
Kako, nisu ni sami znali objasniti. Ponekad bi Milos rekao "andjeli su mi rekli", a ponekad npr. "vidio sam to i to". Svoje vizije nisu zapisivali, posto su bili nepismeni, ali kum im je bio lokalni prota - sto ce reci, pop - Zaharije Zaharić koji je, iako nije bio 100% siguran jesu oni ludi,kao sto je mislila vecina seljana ili su ipak "bozji ljudi", vrijedno zapisivao svoje razgovore s njima, zahvaljujuci cemu su ostali sacuvani za buducnost (ili bar djelomicno, jer je knjizica u koju je pisao djelimicno izgorila u jednom pozaru).

Davno sam procitala Kremanska prorocanstva i monogo su mi jasnija i preciznija od Nostradamusa. Dobar dio onoga sto su rekli se ispunio, pad dinastije obrenovica, oba svjetska rata.

Evo kako su najavili Tita:

Srbija ce najbolje zivjeti kada se na njeno prestolje popne coek plavijeh ociju, na bijelome konju, koji budne u Srbiju dosao i doneo neku novu vjeru. Taj sto se na nase prestolje popne, bice dugovjecan i krepak, te ce umrijeti oko svoje stote godine. On ce voljeti mnogo da lovi, te ce u jednome lovu, nehotice pasti sa svoga konja bijelca i nogu izgubiti. Od toga gubitka noge ce i umrijeti, a ne od starosti svoje.

Poslje njega, doci ce da vlada nasom carevinom nekakva komisija, ali vise nece biti nako kako je bilo."

Period posli II svjetskog rata:

"Poslje drugog velikackog rata ljudi takom silom nece ratovati za dugo vremena...Bice ratova, ali nekako malijeh;
jopet ce ginuti hiljade i hiljade ljudi, ali u tijem malijem ratovima, ali velikackog rata joste nece biti;
bice nekoliko ratova blizu carstva judejskoga, pa ce, malo pomalo i tamo nastupiti mir;
u tijem ratovima ratovace brat protivu brata, pa ce se poslje miriti i grliti, ali ce ostati omraza u njima samima;
sve te ratove i bune cinice velikacka carstva od svoje ciste zlobe i pakosti, a oni sto budnu ratovali ubijace jedni druge zbog svoje manite pameti."

"Vrijeme mira i izobilja trajace dugo. Rodice se mlogo koljena koja ce zivjeti i umrijeti u miru, a da rat budnu doznavali samo preko mudrijeh knjiga, rijeci i raznijeh prikaza...""

E sad ono sto moze se odonosi na nas i prethodni rat u bivsoj Jugoslaviji:

"Iako ce u nasoj carevini ljudi zaboraviti na glad i cemer i u velikackom rahatluku zivjeti, brat ce s bratom mrziti i zlo jedan drugom misljeti.
Na nasijem granicama i preko njih pojavice se novi narod. Rasce ti ljudi iz zemlje, ko trava na livadi poslje velikoga dazda, a bice vredni i posteni, te ce na nasu mrziju odgovoriti svojom pamecu. Oni ce paziti jedni druge, ko da su svi braca rodjena. Mi, jopet, od svoje manite pameti misljecemo da sve znamo i umijemo, te cemo onaj narod krstiti nekom novom vjerom koja se budne u nas pojavila, ali svo to krstenje nase zalud ce biti, jerbo ce svi ljudi toga novoga naroda vjerovati samo u sebe i ni u koga vise. Velikacki belaj ce nastati oko toga, jerbo ce taj narod junacan biti.
Mlogo ljeta potrajace taj belaj, ali niko nista ucinjeti ne more, jerbo ce taj narod nicati svuda kao trava.
Budali možeš da oprostis, jer srlja samo u jednom pravcu i ne folira nikoga.
Foliranti su oni od kojih ti je muka...

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Kremanska prorocanstva

Post by silence » 30 Apr 2012, 14:58

butterfly wrote: E sad ono sto moze se odonosi na nas i prethodni rat u bivsoj Jugoslaviji:

"Iako ce u nasoj carevini ljudi zaboraviti na glad i cemer i u velikackom rahatluku zivjeti, brat ce s bratom mrziti i zlo jedan drugom misljeti.
Na nasijem granicama i preko njih pojavice se novi narod. Rasce ti ljudi iz zemlje, ko trava na livadi poslje velikoga dazda, a bice vredni i posteni, te ce na nasu mrziju odgovoriti svojom pamecu. Oni ce paziti jedni druge, ko da su svi braca rodjena. Mi, jopet, od svoje manite pameti misljecemo da sve znamo i umijemo, te cemo onaj narod krstiti nekom novom vjerom koja se budne u nas pojavila, ali svo to krstenje nase zalud ce biti, jerbo ce svi ljudi toga novoga naroda vjerovati samo u sebe i ni u koga vise. Velikacki belaj ce nastati oko toga, jerbo ce taj narod junacan biti.
Mlogo ljeta potrajace taj belaj, ali niko nista ucinjeti ne more, jerbo ce taj narod nicati svuda kao trava. [/b]
I kako bi ti ovo objasnila? Po tebi, koji bi ovo ovo novi narod mogao da bude? Ja ne mogu da predpodstavim na koji su narod mislili Tarabići.
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120504
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Online

Re: Kremanska prorocanstva

Post by Krokodil Behko » 30 Apr 2012, 17:34

Misli se na europejce.

I meni su zanimljiva proročanstva Tarabića, Poodavno sam čitao i
ne sjećam se svega.
Butterfly, čini mi se, da je neko pitao Tarabića, za znak, kojeg će
nositi "čovijek plavih očiju" i on je odgovorio:
Uzmi jabuku i presjeci je popola po širini i što vidiš u sredini to
će biti znak "čovjeka sa plavim očima"
Odnosno, kad se jabuka tako presiječe, u sredini se pojavi zvijezda
sa pet krakova. Jel ovo ima u proročanstvima?
online

User avatar
Bahra
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2220
Joined: 03 Apr 2010, 22:36
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Kremanska prorocanstva

Post by Bahra » 30 Apr 2012, 23:35

Behko dio gdje se pominje jabuka je prorocanstvo za 3 opsti rat:

"Kad miris izidje iz poljskoj cvijeca, kad milost izidje iz covjeka, kad rijeke izgube svoje zdravlje...ondakar ce nastupiti najveci opsti rat..."
Svijet ce biti razdvoijen na dva dijela ko ova posrijedi presjecena jabuka...
Ta vocka vise nikada ne more da budne cijela...
Javice se neki treci da svojijem srcem zacijele ovu jabuku, ali od njiove zelje i ljubavi vajde nikakve biti nece."
Budali možeš da oprostis, jer srlja samo u jednom pravcu i ne folira nikoga.
Foliranti su oni od kojih ti je muka...

User avatar
Bahra
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2220
Joined: 03 Apr 2010, 22:36
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Kremanska prorocanstva

Post by Bahra » 02 May 2012, 12:31

Silece evo ovaj dio uspijes malo bolje razumjeti. O pronalazku TV, kompjutera i o svoj ovoj tehnologiji danas. Takodjer, o busenju nafte, i covjekovo sumanuto unistavanje prirode.

"Cijelijem svijetom vladace neka bolescina te niko umijeti nece da joj rane izvida; svi ce kazivati ja znadem, ja znadem, jerbo sam ucen i naucen, a niko nista znati nece.
Lutace ljudi sa mislima okolo i naokolo, a nikako nece moci da nadju pravi lijek, a on ce Bozijom pomocu biti svudje oko njih i u njima samima."


Danas smo svjedoci pokusaja pronalaska lijeka za karcinom, AIDIS ali bez nekog velikog pomaka.

Napravice coek sanduk i u njemu ce biti neko sokocalo sa prikazama, a da nece umijeti sa mnom mrtvim da besjedi, brez obzira sto ce to sokocalo biti blizu ovome drugome svijetu ko vlas do vlasi kose na svijem ljudskim glavama.
Uz pomoc toga sanduka sa sokocalom coek ce moci da vidi sta se svudje na ovome zemaljskome saru cini.
Moci ce odavle iz Kremana da vidi sta se tamo iza sedam gora i sedam mora cini, a da za mene raba bozijeg, sto vas vako u snu i javi mrtav pohodim i sto sam vam vako blizu nece htjeti ni da zna, ni da sazna.


Mislim da nam je ovaj dio o tehnologiji jasan, jer danas svi vise vjerujemo onome sto vidimo na TV ili procitamo na netu, i sve te informacije uzimamo zdravo za gotovo i vjerujemo u njih.

Evo dijela o ludjackom unistavanju zemlje:

Busice ljudi bunare u zemlji i iz njija vaditi zlato koje ce sve okretati te im davati svijetlost, hitrinu i snagu, a zemlje ce tugom proplakati jer ce na njojzi samoj biti mlogo vise zlata i svijetlosti, no u utrobi njenoj. Boljece je rane od tijeh rupetina.- nafta danasenje crno zlato zbog kojeg se vode ratovi

Umjestio da kose i plaste ljudi ce kopati svudje, dje treba i dje ne treba, a te ce sile biti svudje oko njih, samo sto nece umijeti da zbori i da im kazuje: "Daj, uzmite me, zar ne vidite da sam tuj, svudje oko vas. Tek poslje mnogo ljeta, ljudi ce se sjetiti ove sile prave, pa ce vidjeti kakvu su ludost cinjeli sa tijem svojim rupetinama. Bice te sile i u samijem ljudima, ali ce proci podosta vremena da je oni doznaju i upotrebe. Tako ce covjek zivjeti dugo, mlogo dugo, a da nece umijeti da sam sebe pozna. Bice mlogo raznijeh mudraca koji ce preko svojijeh knjiga misljeti da sve znaju i da sve umiju. Oni ce biti velikacka prepreka da se do ovijeh doznanja dodje, a kade se sve to dozna i spozna, ondakar ce ljudi uvidjeti u kakvoj su zabludi bili, slusajuci ove njiove mudrace.,. Kad se to budne zgodilo, ljudi ce se kajati sto to prije nijesu doznali, jerbo je to doznanje sasvijem prosto.
Radice ljudi jos svakojakih gluposti, pa ce misljeti da sve znaju i umiju, a znati nista nece.
Budali možeš da oprostis, jer srlja samo u jednom pravcu i ne folira nikoga.
Foliranti su oni od kojih ti je muka...

Blackhawk
Status: Offline

Re: Kremanska prorocanstva

Post by Blackhawk » 02 May 2012, 12:36

silence wrote:
butterfly wrote: E sad ono sto moze se odonosi na nas i prethodni rat u bivsoj Jugoslaviji:

"Iako ce u nasoj carevini ljudi zaboraviti na glad i cemer i u velikackom rahatluku zivjeti, brat ce s bratom mrziti i zlo jedan drugom misljeti.
Na nasijem granicama i preko njih pojavice se novi narod. Rasce ti ljudi iz zemlje, ko trava na livadi poslje velikoga dazda, a bice vredni i posteni, te ce na nasu mrziju odgovoriti svojom pamecu. Oni ce paziti jedni druge, ko da su svi braca rodjena. Mi, jopet, od svoje manite pameti misljecemo da sve znamo i umijemo, te cemo onaj narod krstiti nekom novom vjerom koja se budne u nas pojavila, ali svo to krstenje nase zalud ce biti, jerbo ce svi ljudi toga novoga naroda vjerovati samo u sebe i ni u koga vise. Velikacki belaj ce nastati oko toga, jerbo ce taj narod junacan biti.
Mlogo ljeta potrajace taj belaj, ali niko nista ucinjeti ne more, jerbo ce taj narod nicati svuda kao trava. [/b]
I kako bi ti ovo objasnila? Po tebi, koji bi ovo ovo novi narod mogao da bude? Ja ne mogu da predpodstavim na koji su narod mislili Tarabići.
Vehabije :D. :D.

Blackhawk
Status: Offline

Re: Kremanska prorocanstva

Post by Blackhawk » 02 May 2012, 12:44


POTKOZARAC
Na probnom
Na probnom
Posts: 7
Joined: 31 Aug 2012, 11:28
Status: Offline

Re: Kremanska prorocanstva

Post by POTKOZARAC » 31 Aug 2012, 11:36

Imam knjigu i vrhunska je.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120504
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Online

Gangnam Style najavio smak svijeta po Nostradamusu

Post by Krokodil Behko » 01 Dec 2012, 11:29

Image

Internetom je počela kružiti možda najkomičnija teorija zavjere - svjetski hit korejskog pjevača Psyja ‘Gangnam Style’ je, prema toj priči, najava smaka svijeta, kako ga je predvidio Nostradamus

Nostradamus je, navodno, u svojim proročanstvima napisao:

- Iz mirnog jutra, kraj će doći, kad broj krugova konja koji pleše bude 9.

Prema kreativnoj interpretaciji ovog proročanstva, Koreja je znana i kao ‘Zemlja mirnog jutra’, Psy pleše ‘konjski ples’, a brojka devet mogla bi se odnositi na broj pogleda spota Gangnam Style na YouTube-u, koji se ubrzano približava brojci od 900.000.000. Kada dođe do jedne milijarde, pišu izvori, brojka će imati ‘devet krugova’, tj. devet nula.

Mnogi vjeruju kako je Nostradamus predvidio neke od ključnih povijesnih događaja, poput smrti Henrija II, francuske revolucije, poraza Hitlera i terorističkih napada na WTC, no brojni skeptici ističu kako su proročanstva pisana tako općenito da je jako lako povezati aktualne događaje s proročanstvima.
online

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81395
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10291 times
Been thanked: 7153 times
Status: Offline

Re: Gangnam Style najavio smak svijeta po Nostradamusu

Post by Julia-Klara » 01 Dec 2012, 12:05

sama pojava pjesme je smak svijeta :grana
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
POSAVLJAK
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2738
Joined: 24 Dec 2011, 13:53
Location: Wligorski okrug zapadno europskog centra na planini Arhipelagovog vrha
Contact:
Status: Offline

Re: Gangnam Style najavio smak svijeta po Nostradamusu

Post by POSAVLJAK » 01 Dec 2012, 16:17

za 2012 godinu, Nostradamus je predvidio rat između Španije i Francuske, međutim, od toga izgleda nema ništa. Ovi stihovi nisu njegove riječi, imam svaku knjigu Nostradamusa i ovo nisu njegove riječi, ovo je neko izvalio glupost.

Blackhawk
Status: Offline

Re: Gangnam Style najavio smak svijeta po Nostradamusu

Post by Blackhawk » 01 Dec 2012, 16:40

To je neko kome se pjesma ne svidja... da nebi klikali je na yt i dovukli do te magicne brojke :D :D

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120504
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Online

Re: Gangnam Style najavio smak svijeta po Nostradamusu

Post by Krokodil Behko » 01 Dec 2012, 18:54

POSAVLJAK wrote:za 2012 godinu, Nostradamus je predvidio rat između Španije i Francuske, međutim, od toga izgleda nema ništa. Ovi stihovi nisu njegove riječi, imam svaku knjigu Nostradamusa i ovo nisu njegove riječi, ovo je neko izvalio glupost.
Nije valjda da znaš napamet tolike knjige? :D

Kakvo je tvoje mišljenje o Nostradamusu?
online

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Gangnam Style najavio smak svijeta po Nostradamusu

Post by Konsultant » 01 Dec 2012, 19:55

a kad je datum?

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Gangnam Style najavio smak svijeta po Nostradamusu

Post by Dust » 01 Dec 2012, 19:57

heyyyyyyy sexy lady... ump ump ump ump..... Sto bas super pjesma :ooo
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: Gangnam Style najavio smak svijeta po Nostradamusu

Post by Sheval » 01 Dec 2012, 20:06

Trenutno mi ne odgovara smak.
Imam neke planove u stranci.

User avatar
POSAVLJAK
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2738
Joined: 24 Dec 2011, 13:53
Location: Wligorski okrug zapadno europskog centra na planini Arhipelagovog vrha
Contact:
Status: Offline

Re: Gangnam Style najavio smak svijeta po Nostradamusu

Post by POSAVLJAK » 01 Dec 2012, 20:33

Krokodil Behko wrote:
POSAVLJAK wrote:za 2012 godinu, Nostradamus je predvidio rat između Španije i Francuske, međutim, od toga izgleda nema ništa. Ovi stihovi nisu njegove riječi, imam svaku knjigu Nostradamusa i ovo nisu njegove riječi, ovo je neko izvalio glupost.
Nije valjda da znaš napamet tolike knjige? :D

Kakvo je tvoje mišljenje o Nostradamusu?
Čuj napamet. Ko to zna knjigu napamet?? Jednostavno volim da čitam takve knjige, zanimaju me te neke drugačije stvari. Recimo da imam i čitavu enciklopediju knjiga od Arthura C Clarka. ako znaš uopće tko je on...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120504
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Online

Re: Gangnam Style najavio smak svijeta po Nostradamusu

Post by Krokodil Behko » 01 Dec 2012, 20:39

POSAVLJAK wrote:
Krokodil Behko wrote:
POSAVLJAK wrote:za 2012 godinu, Nostradamus je predvidio rat između Španije i Francuske, međutim, od toga izgleda nema ništa. Ovi stihovi nisu njegove riječi, imam svaku knjigu Nostradamusa i ovo nisu njegove riječi, ovo je neko izvalio glupost.
Nije valjda da znaš napamet tolike knjige? :D

Kakvo je tvoje mišljenje o Nostradamusu?
Čuj napamet. Ko to zna knjigu napamet?? Jednostavno volim da čitam takve knjige, zanimaju me te neke drugačije stvari. Recimo da imam i čitavu enciklopediju knjiga od Arthura C Clarka. ako znaš uopće tko je on...

Znam ko je. Mislim da je on ipak malo prevazidjen danas. Nekada je slovio za vrlo naprednog naučnog fantazistu ali kvaka je u tome što se štošta od toga, već našlo u naučnoj literaturi. Ono što nije, znači da je bilo pogrešno pretpostavljeno.
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119837
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5701 times
Been thanked: 12281 times
Contact:
Status: Offline

Re: Gangnam Style najavio smak svijeta po Nostradamusu

Post by Maja » 01 Dec 2012, 22:33

861,218,607 moglo bi se ovo poklopiti s 21.12. :bjezi

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Gangnam Style najavio smak svijeta po Nostradamusu

Post by blento59 » 01 Dec 2012, 22:56

onda nastavljamo22. 12.
samo bih zamolio da me neko probudi kad prodje smak svijeta
znate, imam tvrd san
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

Post Reply

Return to “Historija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 43 guests