Bosansko primorje - historijat

Poznate ličnosti, ratovi, važni događaji

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
JCR
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1721
Joined: 30 Apr 2014, 10:45
Status: Offline

Re: Bosansko primorje - historijat

Post by JCR » 20 Jan 2015, 09:26

Cuj mitologija :ha

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120496
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7938 times
Status: Offline

Re: Bosansko primorje - historijat

Post by Krokodil Behko » 22 Jan 2015, 10:56

Gordana Đurović: Ne dozvoliti da Sutorina postane "nova Prevlaka"

Bivša ministarka evropskih integracija u Vladi Crne Gore Gordana Đurović kazala je u izjavi za Anadolu Agency da Crna Gora već devet godina nema nijedan ugovor o razgraničenju sa susjedima, uprkos tome što je u međunarodnim izvještajima ocijenjena kao država koja ima pozitivnu ulogu u jačanju regionalne saradnje.

Đurović napominje da će se problem koji je nastao sa Bosnom i Hercegovinom oko granice u Sutorini riješiti, ali da ne treba očekivati neke radikalne momente.

“Mislim da će dvije države, ipak, ovo pitanje riješiti i nije za očekivati neke radikalnije momente. Često se ovakve inicijative pokreću više radi domaćeg javnog mnjenja, nego radi geografskih promjena”, kazala je Đurović za AA.

Problem koji je nastao oko Sutorine, jedan je u nizu neriješenih sporova Crne Gore i susjeda kada je u pitanju razgraničenje. Pitanje Prevlake i spor sa Hrvatskom oko tog dijela teritorija već je pred Međunarodnim sudom, dok Crna Gora još uvijek nije počela proces razgraničenja sa Srbijom.
online

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Bosansko primorje - historijat

Post by laganini » 22 Jan 2015, 10:58

..ma s prevlakom je riješeno...vidili su da u hrvatskoj okreću novi vijetrovi i đetići se odma dozvali pameti :ok
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120496
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7938 times
Status: Offline

Re: Bosansko primorje - historijat

Post by Krokodil Behko » 22 Jan 2015, 11:01

laganini wrote:..ma s prevlakom je riješeno...vidili su da u hrvatskoj okreću novi vijetrovi i đetići se odma dozvali pameti :ok
Ne b rinite, mi ćemo vam riješiti Prevlaku. Čim uzmemo Sutorinu, uzet ćemo i to.
Ne može biti, da nema tu neki srpski grob. :djed
online

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Bosansko primorje - historijat

Post by laganini » 22 Jan 2015, 11:08

..je vi ste moćni :888
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Bosansko primorje - historijat

Post by drugrankovic » 23 Jan 2015, 08:22

Krokodil Behko wrote:
laganini wrote:..ma s prevlakom je riješeno...vidili su da u hrvatskoj okreću novi vijetrovi i đetići se odma dozvali pameti :ok
Ne b rinite, mi ćemo vam riješiti Prevlaku. Čim uzmemo Sutorinu, uzet ćemo i to.
Ne može biti, da nema tu neki srpski grob. :djed

ako vi uzmete sutorinu i veverica će propričat...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120496
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7938 times
Status: Offline

Re: Bosansko primorje - historijat

Post by Krokodil Behko » 23 Jan 2015, 09:44

drugrankovic wrote:
Krokodil Behko wrote:
laganini wrote:..ma s prevlakom je riješeno...vidili su da u hrvatskoj okreću novi vijetrovi i đetići se odma dozvali pameti :ok
Ne b rinite, mi ćemo vam riješiti Prevlaku. Čim uzmemo Sutorinu, uzet ćemo i to.
Ne može biti, da nema tu neki srpski grob. :djed

ako vi uzmete sutorinu i veverica će propričat...
Uzećemo i Herceg Novi. To smo mi sagradili. Zar misliš da postoji grad kojeg su Crnogorci gradili?
Ima li link o tome? :zubi
online

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Bosansko primorje - historijat

Post by drugrankovic » 23 Jan 2015, 12:07

vickasto... koji VI? budi konkretan... ako misliš na muslimane ili bošnje grdno si se zajebo... uzecete vi to kolko i bermude...


ako igrate na kartu pa uzecemo preko entiteta republike srpske koji je u sastavu BiH (pa jednom s onim "spremnim sinovima" srušit srpsku) moraš imati u vidu da će to srpska osporiti... tj njen narod iz tog djela... često se pozivaš na istoriju kako tebi paše ali dje si u brda krenuo?
znaš kolko ti imaš istinske veze i prirodnog porjekla sa starim brdima? trpaš se u stara brda, nahije, od čega je bila stvorena srpska država koja će poprimit ime crna gora, da ti ne spominjem sada da su to drobnjaci jel o drobnjacima starim i hercegovini znash koliko i o kilimandzaru... tamo su najedzu imali turci shto jes jes, cuveni drobnjaci im dodjoshe glave, i pripojili su se crnoj gori, kao srbi...

sutjeska, taj kraj, činjenice istorijske, i kakav je taj narod, pa čuveni savo kovačević, oklen je? iz istanbula? i kakav je bio karakterom? ka drobnjaci, ka svaki brdjo... oštar, zajeban, i čestit, neustrašiv... riješio ga se ćopavi kumrovčanin...

bio je tu dil da lovišta crne gore kraj sutjeske pripanu tamo a vamo sutorina, kako god i jedno i drugo je srpsko, srbi su dil napravili... a sad s koje strane jebe im se jer se medjusbono ti hercegovci i ovi iz crne gore ne razlikuju i smatraju se istima... stoga moro bi se odreć onda velikog djela lovišta kraj sutjeske, ne TI (jer to nije turskog porijekla) već oni srbi tamo...

a o herceg novom kao "vašem" presmiješno je i pričat... bataljon srpstva...

guraš nos u nešto dje u najmanjju ruku ispadaš smješan...


ti krajevi su stariji od tebe i tvog porijekla mnogo... :djed

nego mogo bi šiptarima da kažeš, ej alo drzavu koju svojatate izgradise srbi...

samo znam da neces...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120496
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7938 times
Status: Offline

Re: Bosansko primorje - historijat

Post by Krokodil Behko » 23 Jan 2015, 15:38

drugrankovic wrote:često se pozivaš na istoriju kako tebi paše ali dje si u brda krenuo?
znaš kolko ti imaš istinske veze i prirodnog porjekla sa starim brdima? trpaš se u stara brda, nahije, od čega je bila stvorena srpska država koja će poprimit ime crna gora,
Pa dobro eto, ne razumijem se. De mi ti ispričaj o toj srpskoj državi u CG?
Jesi li ikada bar čuo za ljetopis popa Dukljanina? Ima li tu igdje ikakve Srbije u CG?
Kad smo već kod pojma Duklja, znaš li slučajno kako je on nastao?

Koga je briga za te Drobnjake i ostale pastire iz kontinentalnog dijela? :valja


nego mogo bi šiptarima da kažeš, ej alo drzavu koju svojatate izgradise srbi...
Jooo čuo sam novi albanski fazon za Kosovo :ha

Kažu da je to bre svetski brend: Srpsko a naše :haha
online

User avatar
JCR
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1721
Joined: 30 Apr 2014, 10:45
Status: Offline

Re: Bosansko primorje - historijat

Post by JCR » 23 Jan 2015, 18:02

Kolko znam Trebinjci vam nešto neće halalit tu Sutorinu, da nisu slučajno dole muslimani većina

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Bosansko primorje - historijat

Post by drugrankovic » 24 Jan 2015, 16:43

Krokodil Behko wrote:
drugrankovic wrote:često se pozivaš na istoriju kako tebi paše ali dje si u brda krenuo?
znaš kolko ti imaš istinske veze i prirodnog porjekla sa starim brdima? trpaš se u stara brda, nahije, od čega je bila stvorena srpska država koja će poprimit ime crna gora,
Pa dobro eto, ne razumijem se. De mi ti ispričaj o toj srpskoj državi u CG?
Jesi li ikada bar čuo za ljetopis popa Dukljanina? Ima li tu igdje ikakve Srbije u CG?
Kad smo već kod pojma Duklja, znaš li slučajno kako je on nastao?

Koga je briga za te Drobnjake i ostale pastire iz kontinentalnog dijela? :valja


nego mogo bi šiptarima da kažeš, ej alo drzavu koju svojatate izgradise srbi...
Jooo čuo sam novi albanski fazon za Kosovo :ha

Kažu da je to bre svetski brend: Srpsko a naše :haha

nemaš pojma o crnoj gori :dole

to ti je dušmasnka tralalajka koju pričaš... :lup

i dubrovnik je spado nekad u cg, tz zetu njen gl grad bejaše... no manimo se gluposti...

plitak si za cg, tj tvoji nijesu jos doselili na ove prostore kad je u pitanju istorija brdjana da bi ista znao kako valja...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Bosansko primorje - historijat

Post by drugrankovic » 24 Jan 2015, 16:46

sutorino, sutorino ispade ti monte karlo te se za te otimaju ko za najljepsu mladu...

Parlament BiH naložio je ustavno-pravnoj komisiji da do kraja idućeg mjeseca održi javnu raspravu o predlogu granice s Crnom Gorom u rejonu sutorine, pa će da raspravljaju o ovom pitanju.

Sarajevska tj bošnja intelektualna elita mahom podržava povrat sutorine, hrvati su uglavnom protiv, dok su srbi nekako ravnodušni, što ovdje u srbiji je najzačudjujuće jer se njih to pitanje najviše tiče. Milo sa druge strane se oglašava protestno odbijajući potpisivanje ukaza kojim postavlja novog ambasadora u BiH. Sa aspekta nacionalnih interesa BiH i RS bio bi pogrešan potez da se ovo pitanje ne rješi arbitražom ili pred medjunarodnim sudom pravde u Hagu – tako smatraju u Srbiji. Smatra se da bi se to moglo učinjet u okviru spora koji vode CG i Hrvatska oko granice na Prevlaci... Uzmimo u obzir da morske granice izmedju slovenije i hrvatske uspostavljene su nakon pripajanja tzv zone B SFRJ 1954 i kao takve zatečene prilikom raspada SFRJ. Ali slovenija traži putem arbitraže.
Na mapama radjenim od 17 do sredine 20 vijeka državne granice u rejonu sutorine su nedvosmislene i pokazuju pripadnost ove teritorije od 75 km2 BiH (zajedno sa izlaskom na jadran od 7 km) naime teritorij kaže se da je teritorija BiH bila medjunarodno određena na Berlinskom kongresu 1878 a to mu dodje kažu s područjem sutorine s dvije političke opštine, Kruševica i Sutorina... Po popisu 1931 u opštini primorje sa katastarskim opštinama ove dvije opštine bilo je 2053 stanovnika (skoro svi srbi) a pripadalo je srezu Trebinje.

Međutim ministar unutrašnjih poslova kraljevine Jugoslavije doneo je uredbu krajem 1936 kojom se opština Primorje izdvaja iz trebinjskog sreza i pripaja sreskoj ispostavi Herceg Novi kotorskog sreza, što je kasnije poslužilo kao osnov crnoj gori da to područje zadrži.

OVO JE VEOMA ZANIMLJIVO, USPOREDITI SA BOŠNJAČKIM POGLEDOM NA UKRAJINU ĐE SU MUSLIMANI I HRVATI NA STRANI UKRAJINE, I AKO JE I TAMO HRUŠČOV PEDESETIH KRIM PRIPOJIO UKRAJINI KAO SVI SMO U SSSR-U, PA NIJE TOLKO BITNO… I NE PRIZNAJE BOSNA A NI SRBIJA ZVANIČNO CEPANJE UKRAJINE. DAKLE HRUŠČOV POTEZ SE PODRŽAVA KAO LEGITIMNA GRANICA SADA. ZAŠTO ONDA JE OVO PROBLEM? PO BOŠNJAMA TO MOŽE HRUŠČOV A OVO NE MOŽE? NEMA LICEMERSTVA, TJ NE MOŠ DA SE EBEŠ DA TI NE UDJE.

Medjutim predsedništvo avnoj-a je na sednici 1945 teritoriju BiH definisalo u granicama određenim berlinskim ugovorom iz 1878... U čanu 13 ustava narodne republike BiH piše: granice nardone republike ne mogu se mijenjati bez pristanka BiH. Jedna pretpostavka je da se Đuro pucar saglasio sa zamjenom teritorij, te da je crnoj gori ustupljeno područje sutorine, a da su u zamjenu dobijeno planisnko selo vučevo i „prašuma“ perućica, tj lovišta oko sutjeske takodje, koje su ušle u sastav opštine foča. Medjutim priča porema kojoj je blažo jovanović od djure pucara zatražio da ne poteže pitanje povrata odručja sutorine BiH i da se on stim saglasio je vjerovatnija. Tako vele u srbiji, a i u sarajevu...
Pričaju se sad priče kako ne postoji nikkav medjudržavni ugovor – pa nijesu to bile države već republike a tek šira vlast i maltene države u državi su dobili secesionistikom promjenom ustava 1974, a drugo nema jugoslavije, nema avnojevskih granica gospodo! Sad vam je važna jugoslavija a? Hehe licemjeri...

Ako BiH dobije potencijalnu arbitražu, rejon sutorine morao bi se vratiti opštini trebinje, odnosno pripasti RS. Tako bi to trebalo u tom slučaju ali vidji jada, tad bi bošnjo zatražio vjerovatno neki ebeni distrikt, kako bi on makar malo stavio svoj fesić na sutorinu... Oće dje guicom kročio nije nikad na obalu... zapelo mu za 7 km, a zapelo i ovim u srbiji, jer tobož eto srpskog mora... Napominju oni ovima u RS simbolički značaj!

A nervira i one u sarajevu i one u bg što su ovi tamo ravnodušni nekako i ne bi ništa menjali... Pa to je jedan narod. Srpski narod. Brdjanski. Brda su to Beograde! Brda su to bošnjo iz sarajeva! Brda i nahije, plemena, jedno te isto, od vjek vjekova... Ovi amo i oni tamo u tom području su isti! Šta je beograde sad crna gora nije srpska? Pa herceg novi je kako vele bataljon srpstva, tamo ti je i ambasada a ne u podgoricu, što sad laprdaš beograde? A oca vam glupoga? Sad je to srpsko, jel? Pa jes, a crna gora onda više za vas srpska nije? Neće zadugo ni milova lopovska vlast, sjutra ćeš se kajat beograde ako ovo podržiš. Pusti ti tamo taj narod, i poštuj njegovu volju, ako oni neće ništa dje se ti trpaš... Jel ti sad jasno što su srbi u hercegovini ambivalentni?
Dvoličnost beograda. Ovim beograd ide na kartu to pripada trebinju samim tim rs, a rs je maltene srbija i eto srpskog mora... Pa zar zaboravi beograde na onu cuvenu, srbin ima more dok je crne gore? Kako ce te hercegnovljani sad posmatrati? Oni koji se u tebe kunu Beograde!!! I oni čija opština nema nikakve donacije od vlade crne gore maltene, već su im poslednja rupa na sviralu jer vazdan glasa protiv mila i jer se tom obalom tamo vijore tvoje zastave beograde, srpske! E srbine, srbine... Njegoše ustani, i razvijaj bagru!

No znaju brdjani ko su i što su... A ti beograde sa sarajevom pod ruku pa plači! Dobićete kitu i jedni i drugi...
I posle kažu drugi nam kriv? Ma pored nas glupana ovakvijeh ne treba nam drugi!

A ti izetbegoviću uvješćeš distrikt tamo kad dokažeš da si i jedan fesić tamo u istoriji imao! A to ćeš na svetog krkleca! Tamo je srbin do srbina bilo ti krivo il ti bilo drago!
Savo kovačević je pokazao kakva je ljuta zvjer bio u borbi i od čega je skrojen karakterom, a zna se ko je i oklen savo kovačević i njegovi brdjani koji su boj bojevali oko sutjeske... jedan narod! Jedan!
Šipak milu, vazda će biti srbi, ali šipak i beogradu ovakvome, a sarajevu takodje, njima dva šipka...
Jel vam sad jasno što su srbi u bosni ravnodušni oko ovoga? Ako nije naučićete, mada znate vi to dobro... Neće brat bratu da uzima, bilo kod ovog, bilo kod onog, svejedno im i jedni i drugi mogu i tamo i vamo kad im se prohte...

Sve se sad vidi, sve je jasno. Bosna ko fol ima budućnost, zajedničku? Sarajevo grabi to, da pripane trebinju, a sjutra svakako planira da sruši rs I dokopa se svega, a Beograd misli ako pripane RS, to je srpsko, a šipak Bošnji, on od tog nema koristi, jer s papirom može da ode da prostiš u vc, a vlast je tamo RS u tom rejonu… I jednog dana, kad se bosna raspadne… eto beogradu mora… Da, jedni I durgi ne vide iskrenu budućnost Bosne, to ovim pokazuju, pa su se tobož udružili kao prvi put u nečemu… Udružili da bi se konačno jednom razračunali… Navodno zajedno, a u stvari svako za svoj ćef…
Zinulo dupe... ako ako...

Banja luka bi to ćapila pod rs, o makno bi to dodik kod dlan o dlan, al ne ide mu se krvit tamo sa brdjanima i trebinjem... Zna brav kakav je to narod, i da su od istoga skrojeni, ono što on nema niti će ikad imat… Drugo I prpa mu je da u to dira…
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120496
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7938 times
Status: Offline

Re: Bosansko primorje - historijat

Post by Krokodil Behko » 24 Jan 2015, 18:04

drugrankovic wrote:
i dubrovnik je spado nekad u cg, tz zetu njen gl grad bejaše... no manimo se gluposti...

plitak si za cg, tj tvoji nijesu jos doselili na ove prostore kad je u pitanju istorija brdjana da bi ista znao kako valja...
Pa ti si stvarno lud :lud

To u CG primorju, SVE je bila Dalmacija, kužiš?
Manje-više tako ti je sve do dolaska otomana. S njihovim dolaskom, silaze sa čuka ti tvoji Drobnjaci i razmile se po Primorju. Oni nemaju nikakve veze sa izgradnjom bilo kojeg grada na moru. Sad jasnije?
online

User avatar
JCR
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1721
Joined: 30 Apr 2014, 10:45
Status: Offline

Re: Bosansko primorje - historijat

Post by JCR » 24 Jan 2015, 18:11

Kakva Crna Gora bolan? Pa ta država nije postojala do 19. stoljeća. Evo nešto da ti bude poučno kad prisvajaš sve te teritorije:
Image
Što se tiče Sutorine u BiH ne znam da je iko direktno protiv, pa čak je i Dodik rekao da je treba uzeti. Nisam čuo ni da se Hrvati protive :cudi

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37923
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2957 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Sutorina je vlasništvo BiH

Post by Pasaga » 25 Jan 2015, 16:04

Image


Kad Ruje dodju na svoju parcelu u Sutorinu....haaaa... :ooo
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120496
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7938 times
Status: Offline

Re: Bosansko primorje - historijat

Post by Krokodil Behko » 26 Jan 2015, 17:06

Onomad, kad neki fanatici premlatiše Slavu Kukića, nazvao sam ih divljacima.
E pa možda bih trebao promijeniti stav :misli
Čuj to, nije naša Sutorina.. Pa hajd što nije naša, nego je dubrovačka :lud
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37923
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2957 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Bosansko primorje - historijat

Post by Pasaga » 26 Jan 2015, 17:16

Krokodil Behko wrote:Onomad, kad neki fanatici premlatiše Slavu Kukića, nazvao sam ih divljacima.
E pa možda bih trebao promijeniti stav :misli
Čuj to, nije naša Sutorina.. Pa hajd što nije naša, nego je dubrovačka :lud
Jes,ali se cojk ne osjeca krivim...
...tako se izjasnio pred sudom........jbg..... :D.
cija se sad pika....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Sutorina je vlasništvo BiH

Post by mrki62 » 26 Jan 2015, 19:52

ZLATKO LAGUMDŽIJA OTVORENO...
Zašto smatram da Sutorina ne može biti dio BiH, niti da RS treba 'dodirnuti more'?!

Link http://depo.ba/clanak/125202/zasto-smat ... rnuti-more
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Bosansko primorje - historijat

Post by drugrankovic » 26 Jan 2015, 20:21

Krokodil Behko wrote:Onomad, kad neki fanatici premlatiše Slavu Kukića, nazvao sam ih divljacima.
E pa možda bih trebao promijeniti stav :misli
Čuj to, nije naša Sutorina.. Pa hajd što nije naša, nego je dubrovačka :lud

srpska je, brdjanska... tebi o crnoj gori, sta je bila i kakav naziv imala, prije nego je nazva crnom gorom nepotrebno je govoriti... o brdima nahijaa i ko je upravljo tim narodom se razumiješ kolko i ...


jes dodik reko, i beograd je uz vas za to, tu se slazete, konacno ... ali svako iz svog cefa, vi licemjerno da posle unistite srpsku i dodjete do srpske zemlje dje ni jedan fesić nema a beograd da preko srspke ima more ko sibolicki znacaj... il kad se od vas odvoji, kako god ni jedni ni drugi ne vidite istinsku buducnost bosne zajednicke...


a ja rekoh, narod tamo su brdje, isti narod, i zato su abivalentni zato trebinje i ercegovce srbe zaboli kurac za to... bilo u cg bilo kod njih njihovo je... a dodik bas i nema muda s njima se kacit pa zato nije ni on nesto uporan...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
JCR
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1721
Joined: 30 Apr 2014, 10:45
Status: Offline

Re: Bosansko primorje - historijat

Post by JCR » 26 Jan 2015, 21:41

drugrankovic wrote:
Krokodil Behko wrote:Onomad, kad neki fanatici premlatiše Slavu Kukića, nazvao sam ih divljacima.
E pa možda bih trebao promijeniti stav :misli
Čuj to, nije naša Sutorina.. Pa hajd što nije naša, nego je dubrovačka :lud

srpska je, brdjanska... tebi o crnoj gori, sta je bila i kakav naziv imala, prije nego je nazva crnom gorom nepotrebno je govoriti... o brdima nahijaa i ko je upravljo tim narodom se razumiješ kolko i ...


jes dodik reko, i beograd je uz vas za to, tu se slazete, konacno ... ali svako iz svog cefa, vi licemjerno da posle unistite srpsku i dodjete do srpske zemlje dje ni jedan fesić nema a beograd da preko srspke ima more ko sibolicki znacaj... il kad se od vas odvoji, kako god ni jedni ni drugi ne vidite istinsku buducnost bosne zajednicke...


a ja rekoh, narod tamo su brdje, isti narod, i zato su abivalentni zato trebinje i ercegovce srbe zaboli k.... za to... bilo u cg bilo kod njih njihovo je... a dodik bas i nema muda s njima se kacit pa zato nije ni on nesto uporan...
Po prezimenima oni su teške feslije ;)

Bosna je bosanska, a ne zajednička :)

Haj da te vidim u Trebinju da kazes tako kako je srbima svejedno ha bila Sutorina u Trebinju ili u CG... baš me zanima kakve bi batine popio, a popio bi ih ;)

Post Reply

Return to “Historija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 37 guests