Da li je ARBiH 1995. bila pred pobjedom?

Poznate ličnosti, ratovi, važni događaji

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26738
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14862 times
Been thanked: 3968 times
Status: Offline

Re: Da li je ARBiH 1995. bila pred pobjedom?

Post by Veca » 29 Sep 2021, 12:47

Šabović Adis wrote: 29 Sep 2021, 12:44
Veca wrote: 29 Sep 2021, 12:40


...nemoj zayebavat', nisu tu bili okupatori, najdrazi ljudi su mi u Posavini poginuli :( ...a i familija mi je bila tu do kraja, skupa sa Dadom!
A ja misio zdrava zajebancija je zdrava. :oo

...ma dobro, kad se Dado i ja malkice salimo, mi se kuzimo, ali nemoj mi brale nikad na Posavske Hrvate! :srce ...a sta se poslije rata iz toga izrodilo, dusa me moja boli i tako ce biti, sve dok zivim! :djed
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Da li je ARBiH 1995. bila pred pobjedom?

Post by Šabović Adis » 29 Sep 2021, 12:51

Veca wrote: 29 Sep 2021, 12:47
Šabović Adis wrote: 29 Sep 2021, 12:44

A ja misio zdrava zajebancija je zdrava. :oo

...ma dobro, kad se Dado i ja malkice salimo, mi se kuzimo, ali nemoj mi brale nikad na Posavske Hrvate! :srce ...a sta se poslije rata iz toga izrodilo, dusa me moja boli i tako ce biti, sve dok zivim! :djed
Ohoho, evo ih, grupišu se...po regionalnoj osnovi. Razbit! :valja
Ne mereeee 👉👌

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26738
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14862 times
Been thanked: 3968 times
Status: Offline

Re: Da li je ARBiH 1995. bila pred pobjedom?

Post by Veca » 29 Sep 2021, 12:56

...ne baraci mi moju regiju, u ostale se ne misam! :ha
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Da li je ARBiH 1995. bila pred pobjedom?

Post by Taare » 29 Sep 2021, 14:01

dadojović wrote: 29 Sep 2021, 11:50 Ovo je postalo morbidno.
Vaša je teza da Hrvatske ne bi postojalo da su se Bošnjaci pridružili četnicima?
Pa da su se pridružili četnicima, bili bi četnici.
Vidiš koliko si neupućen. Nama je nuđeno da ostanemo u krnjoj jugoslaviji. Zauzvrat bi alija bio prvi predsjednik iste.
Da se to desilo, granica bih bi se spustila od bihaća i kladuše pa dole do zadra.
split bi bio bosanska luka.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Da li je ARBiH 1995. bila pred pobjedom?

Post by Šabović Adis » 29 Sep 2021, 14:05

BiH je "krnja Jugoslavija"...
Ne mereeee 👉👌

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Da li je ARBiH 1995. bila pred pobjedom?

Post by Taare » 29 Sep 2021, 14:21

Isto tako, jedna u nizu alijinih gluposti jeste taj vašingtonski sporazum.
da nije potpisao, sefer bi ih stjero do u metković.
Ono kad je tuđman govorio, zaustavljaj aljo potpisujem šta god hoćeš.
Ovako si ostavio zmiju koja radi sve što rade srbi, samo u bijelim rukavicama.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11845
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: Da li je ARBiH 1995. bila pred pobjedom?

Post by Naseef Mushroom » 29 Sep 2021, 15:16

Mi da smo ostali sa Srbima u Jugoslaviji onda bi nas Srbi izradili pred zapadom. Tu ne mislim na ono da bi bili topovsko meso u Hrvatskoj već na postupke poslije rata.
Mi bi u sklopu Jugoslavije i JNA sa Srbima vršili agresiju na Hrvatsku ali bi nas Srbi i Zapad tretirali kao pobunjenike i zločince u redovima časne JNA.

Srbija/Jugoslavija/JNA bi se predstavljali kao časni protivnici u ratu koji su gađali samo legitimne ciljeve i poštivali ženevsku konvenciju dok bi sa druge strane orgijali i činili najkrvavije zločine gdje bi Bošnjake predstavljali kao grupu koja je se otrgla kontroli i činila te zločine na svoju ruku (naravno u korist Srba i ostvarenje njijovih bolesnih želja nad Hrvatima).

Umjesto miloševića, lukića, mladića, milosevića i karadžića sjedili bi rahmetli Alija da je duže bio živ, Naser, Sefer, Dudaković, Haris, Ganić i ostali i bili bi 100% osuđeni i krivi jer bi se časna JNA distancirala od njih (to što nismo iste nacije i religije bi samo pomoglo Srbima da to nisu oni i njihov način vođenja rata).
Srbija/Jugoslavija bi izručila isključivo Bošnjake jer njihov način borbe nije oslikavao časnu antifašističku borbu koju su vodili po Hrvatskoj i ta izručivanja bi im digla samo rejting a mi bi tu bili samo korisne budale i žrtveno janje.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Da li je ARBiH 1995. bila pred pobjedom?

Post by Šabović Adis » 29 Sep 2021, 15:18

JNA bez SFRJ ne postoji.
Ne mereeee 👉👌

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Da li je ARBiH 1995. bila pred pobjedom?

Post by Taare » 29 Sep 2021, 15:50

Naseef Mushroom wrote: 29 Sep 2021, 15:16 Mi da smo ostali sa Srbima u Jugoslaviji onda bi nas Srbi izradili pred zapadom. Tu ne mislim na ono da bi bili topovsko meso u Hrvatskoj već na postupke poslije rata.
Mi bi u sklopu Jugoslavije i JNA sa Srbima vršili agresiju na Hrvatsku ali bi nas Srbi i Zapad tretirali kao pobunjenike i zločince u redovima časne JNA.

Srbija/Jugoslavija/JNA bi se predstavljali kao časni protivnici u ratu koji su gađali samo legitimne ciljeve i poštivali ženevsku konvenciju dok bi sa druge strane orgijali i činili najkrvavije zločine gdje bi Bošnjake predstavljali kao grupu koja je se otrgla kontroli i činila te zločine na svoju ruku (naravno u korist Srba i ostvarenje njijovih bolesnih želja nad Hrvatima).

Umjesto miloševića, lukića, mladića, milosevića i karadžića sjedili bi rahmetli Alija da je duže bio živ, Naser, Sefer, Dudaković, Haris, Ganić i ostali i bili bi 100% osuđeni i krivi jer bi se časna JNA distancirala od njih (to što nismo iste nacije i religije bi samo pomoglo Srbima da to nisu oni i njihov način vođenja rata).
Srbija/Jugoslavija bi izručila isključivo Bošnjake jer njihov način borbe nije oslikavao časnu antifašističku borbu koju su vodili po Hrvatskoj i ta izručivanja bi im digla samo rejting a mi bi tu bili samo korisne budale i žrtveno janje.
Nije to baš tako kako pišeš. Za zločine se osuđuju samo oni koji ih počine.
Što se tiče ostalog, neka ti adis pojasni zašto nas nijedan sud ne bi mogao teretiti za to što pišeš.
Svi mi se morete obratit

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Da li je ARBiH 1995. bila pred pobjedom?

Post by The 51st State » 29 Sep 2021, 17:22

Naseef Mushroom wrote: 29 Sep 2021, 15:16 Mi da smo ostali sa Srbima u Jugoslaviji onda bi nas Srbi izradili pred zapadom. Tu ne mislim na ono da bi bili topovsko meso u Hrvatskoj već na postupke poslije rata.
Mi bi u sklopu Jugoslavije i JNA sa Srbima vršili agresiju na Hrvatsku ali bi nas Srbi i Zapad tretirali kao pobunjenike i zločince u redovima časne JNA.

Srbija/Jugoslavija/JNA bi se predstavljali kao časni protivnici u ratu koji su gađali samo legitimne ciljeve i poštivali ženevsku konvenciju dok bi sa druge strane orgijali i činili najkrvavije zločine gdje bi Bošnjake predstavljali kao grupu koja je se otrgla kontroli i činila te zločine na svoju ruku (naravno u korist Srba i ostvarenje njijovih bolesnih želja nad Hrvatima).

Umjesto miloševića, lukića, mladića, milosevića i karadžića sjedili bi rahmetli Alija da je duže bio živ, Naser, Sefer, Dudaković, Haris, Ganić i ostali i bili bi 100% osuđeni i krivi jer bi se časna JNA distancirala od njih (to što nismo iste nacije i religije bi samo pomoglo Srbima da to nisu oni i njihov način vođenja rata).
Srbija/Jugoslavija bi izručila isključivo Bošnjake jer njihov način borbe nije oslikavao časnu antifašističku borbu koju su vodili po Hrvatskoj i ta izručivanja bi im digla samo rejting a mi bi tu bili samo korisne budale i žrtveno janje.
Ma mogli bi krcu svirati, kad ti daju oruzje u ruke...., hrvatska, kosovo, crna gkre, sve je to posredno dobilo drzave na bosnjackoj zrtvi i crpljenju cetalja.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120484
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7930 times
Status: Offline

Re: Da li je ARBiH 1995. bila pred pobjedom?

Post by Krokodil Behko » 29 Sep 2021, 17:28

Vi ne razumijete historiju.

Da su htjeli muslimane, na svojoj strani, samo su trebali ostaviti Ivana Stambolića na vlasti i dodati mu ( u to vrijeme u snazi) Latinku Perović. Oni bi nas uzeli na lijep način i bez ijednog metka - sve redom.

Nego, bilo je u planu, da se muslimani i katolici rastjeraju, a sve što imaju, da postane srpsko. Tipično širenje životnog prostora, na hitlerovski način, s tim da Srbija ima jako velika iskustva oko toga. Ona je to radila, još od srpskih ustanaka protiv otomanskog carstva i svi narodi s kojima su oni došli u kontakt, su istrijebljeni na toj teritoriji.

Zločinac se uvijek vrati u zločin, ako ga ne stigne ruka pravde, pa tako i Srbija.

Baš jučer Milanović kaže, nekad je u Subotici, živjelo više Hrvata nego u Zagrebu i Splitu skupa.

Rastjerali su i oteli sve i svima: Albancima, Bugarima, Turcima, Bošnjacima, Hrvatima, nastavite niz.....

Na osnovu čega tvrdite, da se to ne bi ponovilo i u BiH?
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37923
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2957 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Da li je ARBiH 1995. bila pred pobjedom?

Post by Pasaga » 29 Sep 2021, 17:33

pa zar je tkz. HVO bio bolji ...
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Da li je ARBiH 1995. bila pred pobjedom?

Post by Melek » 29 Sep 2021, 17:35

Pa to je bila realizacija Cvetković-Maček dogovora.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31672
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2691 times
Been thanked: 5144 times
Status: Online

Re: Da li je ARBiH 1995. bila pred pobjedom?

Post by Matan » 29 Sep 2021, 17:39

Taare wrote: 29 Sep 2021, 14:21 Isto tako, jedna u nizu alijinih gluposti jeste taj vašingtonski sporazum.
da nije potpisao, sefer bi ih stjero do u metković.
Ono kad je tuđman govorio, zaustavljaj aljo potpisujem šta god hoćeš.
Ovako si ostavio zmiju koja radi sve što rade srbi, samo u bijelim rukavicama.
Ti brate ko da si u SNS..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Da li je ARBiH 1995. bila pred pobjedom?

Post by Šabović Adis » 29 Sep 2021, 17:43

Krokodil Behko wrote: 29 Sep 2021, 17:28 Vi ne razumijete historiju.

Da su htjeli muslimane, na svojoj strani, samo su trebali ostaviti Ivana Stambolića na vlasti i dodati mu ( u to vrijeme u snazi) Latinku Perović. Oni bi nas uzeli na lijep način i bez ijednog metka - sve redom.

Nego, bilo je u planu, da se muslimani i katolici rastjeraju, a sve što imaju, da postane srpsko. Tipično širenje životnog prostora, na hitlerovski način, s tim da Srbija ima jako velika iskustva oko toga. Ona je to radila, još od srpskih ustanaka protiv otomanskog carstva i svi narodi s kojima su oni došli u kontakt, su istrijebljeni na toj teritoriji.

Zločinac se uvijek vrati u zločin, ako ga ne stigne ruka pravde, pa tako i Srbija.

Baš jučer Milanović kaže, nekad je u Subotici, živjelo više Hrvata nego u Zagrebu i Splitu skupa.

Rastjerali su i oteli sve i svima: Albancima, Bugarima, Turcima, Bošnjacima, Hrvatima, nastavite niz.....

Na osnovu čega tvrdite, da se to ne bi ponovilo i u BiH?
Na strani muslimana je Alah, na strani pravoslavaca je pravoslavni Isus a na strani katolika onaj katolički.
I da, veze s Istorijom nemaju.
Ne mereeee 👉👌

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Da li je ARBiH 1995. bila pred pobjedom?

Post by The 51st State » 29 Sep 2021, 17:48

Krokodil Behko wrote: 29 Sep 2021, 17:28 Vi ne razumijete historiju.

Da su htjeli muslimane, na svojoj strani, samo su trebali ostaviti Ivana Stambolića na vlasti i dodati mu ( u to vrijeme u snazi) Latinku Perović. Oni bi nas uzeli na lijep način i bez ijednog metka - sve redom.

Nego, bilo je u planu, da se muslimani i katolici rastjeraju, a sve što imaju, da postane srpsko. Tipično širenje životnog prostora, na hitlerovski način, s tim da Srbija ima jako velika iskustva oko toga. Ona je to radila, još od srpskih ustanaka protiv otomanskog carstva i svi narodi s kojima su oni došli u kontakt, su istrijebljeni na toj teritoriji.

Zločinac se uvijek vrati u zločin, ako ga ne stigne ruka pravde, pa tako i Srbija.

Baš jučer Milanović kaže, nekad je u Subotici, živjelo više Hrvata nego u Zagrebu i Splitu skupa.

Rastjerali su i oteli sve i svima: Albancima, Bugarima, Turcima, Bošnjacima, Hrvatima, nastavite niz.....

Na osnovu čega tvrdite, da se to ne bi ponovilo i u BiH?
To je sirenje konteksta, govorim o specificnoj odluci da sjebemo hrvatsku sa cetaljima, vjerovatno u procesu i sebe ali toliko daleko unazad unaprijed je vec tesko detalje pofatati.

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31672
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2691 times
Been thanked: 5144 times
Status: Online

Re: Da li je ARBiH 1995. bila pred pobjedom?

Post by Matan » 29 Sep 2021, 18:37

Ko je mogao, taj je i uzeo..
to je jedina istina..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27248
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14261 times
Been thanked: 14596 times
Status: Offline

Re: Da li je ARBiH 1995. bila pred pobjedom?

Post by ironman » 29 Sep 2021, 19:00

The 51st State wrote: 29 Sep 2021, 17:48
Krokodil Behko wrote: 29 Sep 2021, 17:28 Vi ne razumijete historiju.

Da su htjeli muslimane, na svojoj strani, samo su trebali ostaviti Ivana Stambolića na vlasti i dodati mu ( u to vrijeme u snazi) Latinku Perović. Oni bi nas uzeli na lijep način i bez ijednog metka - sve redom.

Nego, bilo je u planu, da se muslimani i katolici rastjeraju, a sve što imaju, da postane srpsko. Tipično širenje životnog prostora, na hitlerovski način, s tim da Srbija ima jako velika iskustva oko toga. Ona je to radila, još od srpskih ustanaka protiv otomanskog carstva i svi narodi s kojima su oni došli u kontakt, su istrijebljeni na toj teritoriji.

Zločinac se uvijek vrati u zločin, ako ga ne stigne ruka pravde, pa tako i Srbija.

Baš jučer Milanović kaže, nekad je u Subotici, živjelo više Hrvata nego u Zagrebu i Splitu skupa.

Rastjerali su i oteli sve i svima: Albancima, Bugarima, Turcima, Bošnjacima, Hrvatima, nastavite niz.....

Na osnovu čega tvrdite, da se to ne bi ponovilo i u BiH?
To je sirenje konteksta, govorim o specificnoj odluci da sjebemo hrvatsku sa cetaljima, vjerovatno u procesu i sebe ali toliko daleko unazad unaprijed je vec tesko detalje pofatati.
To je situacija u kojoj bi mi ispali epohalni glupani jer nakon sto bi uzeli Hr..cetnici bi se okrenuli nama i istrijebili nas..
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Da li je ARBiH 1995. bila pred pobjedom?

Post by MorningStar » 29 Sep 2021, 19:28

ironman wrote: 29 Sep 2021, 19:00
The 51st State wrote: 29 Sep 2021, 17:48

To je sirenje konteksta, govorim o specificnoj odluci da sjebemo hrvatsku sa cetaljima, vjerovatno u procesu i sebe ali toliko daleko unazad unaprijed je vec tesko detalje pofatati.
To je situacija u kojoj bi mi ispali epohalni glupani jer nakon sto bi uzeli Hr..cetnici bi se okrenuli nama i istrijebili nas..
Valjda bi se do tada i naoruzali na foru borbe protiv hrvata pa nebi bilo sa dvocijevkom i u patikama brani haustor. Al sta ja znam rek'o alija nezavisnost pa onda "Bosnu samo narod moze spasiti" - cime - snadjite se :oo

A Hrvati dobrice cim su skontali da su uspjeli ocuvati Hrvatsku, odma u petu pa ajmo moze sad ono iz karadjordjeva. Inace tada je doslo haman zbog sloma BiH zbog blokade od strane Hrvatske- tako su se isti prilicno usutili osim oko Mostara, a VRS pokrenuo velike ofanzive oko Sarajeva (Lukavac 93 itd)
Al otom potom. Bas cudno neko bi rekao Makijevalisticki potez Hrvata - bas iznenadjenje :oo

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120484
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7930 times
Status: Offline

Re: Da li je ARBiH 1995. bila pred pobjedom?

Post by Krokodil Behko » 29 Sep 2021, 19:55

MorningStar wrote: 29 Sep 2021, 19:28
A Hrvati dobrice cim su skontali da su uspjeli ocuvati Hrvatsku, odma u petu pa ajmo moze sad ono iz karadjordjeva. Inace tada je doslo haman zbog sloma BiH zbog blokade od strane Hrvatske- tako su se isti prilicno usutili osim oko Mostara, a VRS pokrenuo velike ofanzive oko Sarajeva (Lukavac 93 itd)
Al otom potom. Bas cudno neko bi rekao Makijevalisticki potez Hrvata - bas iznenadjenje :oo

Posloži događaje hronološki i sve će ti se reći.
Nije to bilo tako, nego je Karađorđevo bilo od samog početka.

Zaboravljate jedan detalj, Tuđman je smijenio Kljujića, tek u januaru 92. i instalirao Bobana.
U tom trenutku, rat u HR je već završen. Znači, nismo ni imali motiv da napadnemo HR, jeste da su oni meni bili mutni i nisam im ništa vjerovao, ali sve dok je Kljujić biio na čelu HDZ, mi u BiH nismo imali nikakav motiv, da zaratimo s Hrvatima.

Malo je bolje sve to bilo isplanirano, nego što ovdje neki karikiraju.
Posebno je zanimljivo učeđće Evropske unije u agresiji na BiH. Tuđman smjenjuje Kljujića u isto vrijeme kad se objavljuje Kutiljerov plan.
Kakve li koincidencije?
Prepoznao je prostor za etničko širenje, u tom sporazumu. De facto, to je bio signal i jednima i drugima, da nas napadnu.
online

Post Reply

Return to “Historija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 33 guests