Je li Jugoslavija bila osuđena na propast

Poznate ličnosti, ratovi, važni događaji

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Je li Jugoslavija bila osuđena na propast

Post by komsija » 28 Jan 2011, 01:12

Je li Jugoslavija bila osuđena na propast-Vilijem Montgomeri

Za mene je raspad bivše Jugoslavije bio predodređen dolaskom Titovih partizana na vlast. Osnovna lekcija iz ovog iskustva jeste da se moraju naći putevi za kanalisanje nacionalnih osećanja i religije na produktivan način. Pokušaji da se suzbiju takva osećanja samo pogoršavaju problem. I potrebno je da se takvi koraci preduzmu pre nego što animoziteti i strasti dobiju priliku da se zagnoje i prošire.

Moje je stanovište da budućnost Jugoslavije nije bila predodređena 1918, već su je determinisala tri događaja. Prvi je bio državni udar koji je podstakla Velika Britanijia u Jugoslaviji 1941, kojim je oboren namesnik princ Pavle i ukinut sporazum s nacističkom Nemačkom. Ta akcija je izazvala napad nacista na Jugoslaviju; usledila je formalna podela zemlje; postavljanje na vlast ustaša u Hrvatskoj; podstrekivanje četničkog i partizanskog gerilskog pokreta. Sukob koji je usledio između ove tri grupe bio je okrutan i smrtonosan i posejao je seme straha i mržnje, koje je proklijalo nekih 40 godina docnije. Jugoslaviju su u Drugom svetskom ratu više uništili njeni građani nego nacisti.


Drugi ključni događaj bio je Titova pobeda, prvobitne brutalne represalije protiv ustaških i četničkih grupa i instaliranje komunističke vlade u Jugoslaviji. Iako je u poređenju sa ostatkom Istočne Evrope, autoritarna vlada Jugoslavije postala progresivnija u izvesnim specifičnim oblastima, tako što je dala svoijim ljudima slobodu da putuju i mnogo viši životni standard, do svog samog kraja ona je održavala potpunu kontrolu političke vlasti i zabranjivala stvarnu slobodu govora u određenim specifičnim oblastima. Ona je nemilosrdno gušila bilo kakav izraz individualnog nacionalnog indentiteta - bilo Srba, Hrvata, Makedonaca, Crnogoraca, Slovenaca, Bosanaca ili Albanaca. Cilj je bio da se kreira jugoslovenski identitet koji će zameniti individualne nacionalne indentitete, da bi se obezbedilo ujedinjenje zemlje i redukovale nacionalističke tendencije. Ali istorija je pokazala iznova da je gotovo nemoguće, čak i pod najbrutalnijim režimima, iskoreniti legitimna i normalna nacionalna osećanja. Umesto toga, represija je jedino garantovala da će ova osećanja, kad konačno bude moguće da se izraze, biti snažnija i ekstremnija nego što bi drukčije bio slučaj.
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

Porta
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 141
Joined: 17 Oct 2010, 22:19
Location: Sarajevo
Status: Offline

Re: Je li Jugoslavija bila osuđena na propast

Post by Porta » 28 Jan 2011, 11:01

Moje misljenje je da je Jugoslavija pored svih svojih mana bila najhumanije uredjena drzava u pogledu socijale, zdravstva, skolstva, podjele prirodnih resursa, stvaranja jake srednje klase drustva itd.
U svijetu globalizacije, Brutalnog kapizalizma i robovlasnistva koji se sakriva iza smijesne zastave demokracije a u stvari je sirova i brutalna diktatura bogatih nad siromasnima koja raste na krvi i patnjama siromasnih, Jugoslavija nije imala sanse da opstane, iz razloga primjera drugima da se moze drugacije. Zbog toga je bilo potrebno razbiti Jugoslaviju pod svaku cijenu da bi se "Demokracija" mogla nesmetano nastaviti hraniti svojom siromasnom djecom.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Je li Jugoslavija bila osuđena na propast

Post by Krokodil Behko » 06 May 2011, 20:23

Bila nego sta...
Srbija je izvrsila ustavne promjene i ukinula autonomiju pokrajinama..
Ostale republike,su to ipak prihvatile.. Dakle,Srbija je trazila jos i jos..
namjerno su trazili nemoguce da bi razbili zemlju a da pred svojim zalupanim
sunarodnjacima,ispadnu branioci Jugoslavije..
online

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Je li Jugoslavija bila osuđena na propast

Post by komsija » 24 Oct 2011, 23:45

Dom vojske u Sarajevu
Predstavljena knjiga "Rat u Bosanskoj Posavini 1992."
Knjiga "Rat u Bosanskoj Posavini 1992.", autora Jerka Zovaka predstavljena je u ponedjeljak navečer u Domu vojske u Sarajevu.







× FOTO: EDIN PUZIĆ/SARAJEVO-X.COM

Autor kaže da je ovom knjigom želio pokazati kako je došlo do rata u Posavini, zašto je do toga došlo i koje su posljedice.

"Rat u Bosanskoj Posavini je posljedica dogovora Srbije i Hrvatske da BiH podijele teritorijalno po nacionalnom principu, muslimanima iza leđa. Tako su željeli imati cjelovitu teritoriju. Domaće stanovništvo to nije dopustilo. Nastao je krvavi rat u kojem su Posavljaci izgubili 2.000 boraca, 8.000 je ranjeno, a 100.000 ljudi se iselilo s tog područja", kazao je Zovak.

Zadovoljstvo zbog objavljivanja knjige izrazio je jedan od promotor, general Stjepan Šiber koji je naglasio da je "siguran sam da će nakon izlaska ove knjige, mnogi pisati o njoj".

Autor Jerko Zovak, dragovoljac je Domovinskog rata od 1991. godine. Na osobni zahtjev, 1994. godine, razvojačen je u činu natporučnika. Odlikovan je Spomenicom Domovinskog rata 1990. - 1992. i Redom hrvatskog pletera. Umirovljen je u martu 2006. zbog stradanja u ratu i oboljenja u miru.

Izdavač knjige je IK Posavska Hrvatska i Grad Slavonski Brod u suradnji s Hrvatskim narodnim vijećem BiH, a prije zvaničnog predstavljanja knjige prikazan je prigodan dokumentarni film.



(FENA)

http://www.sarajevo-x.com/bih/clanak/111024152
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Je li Jugoslavija bila osuđena na propast

Post by blento59 » 24 Oct 2011, 23:55

jugoslaviju nisu razbili ni srbi ni hrvati. jugoslaviju je razbio zapad.
zali boze onolikog krvoprolica za interes zapada
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Je li Jugoslavija bila osuđena na propast

Post by blento59 » 24 Oct 2011, 23:56

Porta wrote:Moje misljenje je da je Jugoslavija pored svih svojih mana bila najhumanije uredjena drzava u pogledu socijale, zdravstva, skolstva, podjele prirodnih resursa, stvaranja jake srednje klase drustva itd.
U svijetu globalizacije, Brutalnog kapizalizma i robovlasnistva koji se sakriva iza smijesne zastave demokracije a u stvari je sirova i brutalna diktatura bogatih nad siromasnima koja raste na krvi i patnjama siromasnih, Jugoslavija nije imala sanse da opstane, iz razloga primjera drugima da se moze drugacije. Zbog toga je bilo potrebno razbiti Jugoslaviju pod svaku cijenu da bi se "Demokracija" mogla nesmetano nastaviti hraniti svojom siromasnom djecom.

potpis
:pivo
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Je li Jugoslavija bila osuđena na propast

Post by Konsultant » 25 Oct 2011, 20:10

Je li Jugoslavija bila osuđena na propast-Vilijem Montgomeri
Zavisi ko je osudio-presudio. Bez inicijalne kapsle sa vana ovoga ne bi bilo. Jugoslavija je kontrolisala ogromno trziste Nesvrstanih zemalja s tim sto im nije bio cilj zivjeti na tudji racun vec fer razmjena robe bez unistenja tudje ekonomije.
Za mene je raspad bivše Jugoslavije bio predodređen dolaskom Titovih partizana na vlast. Osnovna lekcija iz ovog iskustva jeste da se moraju naći putevi za kanalisanje nacionalnih osećanja i religije na produktivan način. Pokušaji da se suzbiju takva osećanja samo pogoršavaju problem. I potrebno je da se takvi koraci preduzmu pre nego što animoziteti i strasti dobiju priliku da se zagnoje i prošire.
U Kini postoji komunizam, pa se Kina snazno razvila u zadnjih 10-tak godina. Zasto? Zato sto drugima odgovara placati usluge proizvodnje po robovlasnickom principu, gdje investitor sramno spusta cijenu rada, a na zapadu ubire golemi kajmak. U Jugoslaviji toga nije bilo jer je postojao sistem rada i zastite radnika. Radnik, a ne rob.
Naravno u Americi se postuju prava Indijanaca, potomaka bivsih robova... Pa Njemci su makar platili odstetu Jevrejima.
Moje je stanovište da budućnost Jugoslavije nije bila predodređena 1918, već su je determinisala tri događaja. Prvi je bio državni udar koji je podstakla Velika Britanijia u Jugoslaviji 1941, kojim je oboren namesnik princ Pavle i ukinut sporazum s nacističkom Nemačkom. Ta akcija je izazvala napad nacista na Jugoslaviju; usledila je formalna podela zemlje; postavljanje na vlast .... u Hrvatskoj; podstrekivanje četničkog i partizanskog gerilskog pokreta. Sukob koji je usledio između ove tri grupe bio je okrutan i smrtonosan i posejao je seme straha i mržnje, koje je proklijalo nekih 40 godina docnije. Jugoslaviju su u Drugom svetskom ratu više uništili njeni građani nego nacisti.

Citavo vrijeme rata Britanci su imali vojne ekspedicije i medju partizanima i medju cetnicima. Procjenjivali su situaciju ko ce pobjediti i kome se prikloniti. Da li vratiti kralja i reinstalirati monarhiju ili omeksati Tita i njegove crvene. Jednom je Cercila neko pitao sto podrzava Tita, a ovaj je odgovorio. "Hoces ti medju njima ziviti? Neces, necu ni ja i sta me brige. Sve je dobro dok su spremni se boriti protiv Rusije." Onda su jos napravili kalkulaciju koliko kosta jedna NATO divizija u Evropi. Pomoc koju su slali Jugoslaviji 50tih godina je bila u vrijednosti cini mi se 10-20% troskova NATO divizije, a Jugoslavija je tada raspolaga sa 6 ili 7 divizija spremih da se bore do zadnje kapi krvi. Ukratko 7 divizija po cijeni jedne na nekoliko stotina metara od ruskih tenkova. U pogranicnim incidentima u pocetkom i sredinom 50tih, u pogranicnim dijelovima bilo je oko 1800 zrtava.
Naravno da su je unistili njeni gradjeni uz pomoc njemackih panzera, stuka, italijanskih fiat oklopnjaka... jer niti NDH niti Drazine pristalice nisu proizvodile tesko naoruzanje, avione, brodove,... Sve je to uredno placano zlatom, porezima, rudama, otimacinom. Jasenovac i slicna stratista su samo globalni outsouring projekta "Konacno rjesenog" uz lokalana odstupanja.
Sami gradjani su se organizovali u Handzar diviziju kako bi im bilo bolje ili je mozda Himleru trebala svjeza vojska (procjenjuje se na 20 000 vojnika) jer je Njemacka gubila inicijativu na istocnom frontu.
Drugi ključni događaj bio je Titova pobeda, prvobitne brutalne represalije protiv ustaških i četničkih grupa i instaliranje komunističke vlade u Jugoslaviji. Iako je u poređenju sa ostatkom Istočne Evrope, autoritarna vlada Jugoslavije postala progresivnija u izvesnim specifičnim oblastima, tako što je dala svoijim ljudima slobodu da putuju i mnogo viši životni standard, do svog samog kraja ona je održavala potpunu kontrolu političke vlasti i zabranjivala stvarnu slobodu govora u određenim specifičnim oblastima. Ona je nemilosrdno gušila bilo kakav izraz individualnog nacionalnog indentiteta - bilo Srba, Hrvata, Makedonaca, Crnogoraca, Slovenaca, Bosanaca ili Albanaca. Cilj je bio da se kreira jugoslovenski identitet koji će zameniti individualne nacionalne indentitete, da bi se obezbedilo ujedinjenje zemlje i redukovale nacionalističke tendencije. Ali istorija je pokazala iznova da je gotovo nemoguće, čak i pod najbrutalnijim režimima, iskoreniti legitimna i normalna nacionalna osećanja. Umesto toga, represija je jedino garantovala da će ova osećanja, kad konačno bude moguće da se izraze, biti snažnija i ekstremnija nego što bi drukčije bio slučaj.
Sigurno su oni iz Irske, Meksika, Afrike.. nosili zastave maticnih drzava ili su po Vijetnamu, Iraku, Afganistanu i ostalim vrletima mahali americkom zastavom. Ocito je bolje imati jednu jaku vecu teritorijalnu jedinicu i jedan veliki ekonomski sistem. Koliko je samo na ovim prostorima bilo imperija, razno-raznih oblika civilizacija i sukoba u zadnje vrijeme, pa niko vise ovdje ne moze tvrditi da vlastiti DNK nema srodstva sa Bushmanima, Pigmejima, Aboridzanima... a kamoli srodstvo s nekim Evropskim narodom.
A ako bas mislite Americi dobro i ne gledate samo svoj licni interes, pokusajte se za pocetak ugledati na zdravstveni sistem Jugoslavije i prava koja su imali borci te drzave o cemu ce Amerika jos dugo sanjati.
O demokratiji i pravima cemo nekad drugi put.

Anastasios
Na probnom
Na probnom
Posts: 21
Joined: 30 Mar 2012, 02:10
Status: Offline

Re: Je li Jugoslavija bila osuđena na propast

Post by Anastasios » 01 Apr 2012, 05:23

Iz mog iskustva, Jugoslavija je okupatorska sila koja je okupirala moj grad koji nikad nikakve veze sa Srbijom Bosnom Hrvatskom nije imao.

Jezik kojim narod u mom kraju govori sistematski je unistavan, proglasavan za seljacki, ja sam ucen da govorim kao neki ljudi iz Beograda,Kragujevca i sl.

Porodicama su menjana prezimena, da bi covek dobio posao morao je da promeni svoje Damjanov-Damjanovic (npr.)

Nasi gradovi (da ne bi cinili vecinu) podeljeni su u 3 okruga sa Srpskom vecinom.

Ekonomski je kraj masovno upropascavan, da bi se naterali ljudi da se presele u Pernik ili u Sofiju.

1920, kada su Bosilegrad i Vlasina okupirani, u tom kraju bilo je 50.000 ljudi Bugarske nacionalnosti danas ima jedva 15.000.

U isto vreme raste procenat Srpskog stanovnistva doseljenog s Kosova Bosne i ko zna odakle.

Tako da - Smrt Jugoslaviji, Smrt Srbiji za ovo.
Majka mi je Srpkinja ali ovo ne moze da se precutkuje.

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Je li Jugoslavija bila osuđena na propast

Post by Sheval » 01 Apr 2012, 09:15

Sad nam je puno bolje :jupi :jupi :jupi
Imao sam priliku prošle godine proći malo Srbijom,brate rođeni pa tamo su ljudi toliko opterećeni sa nacionalnošću i toliko se gleda na to kako se netko zove da to nisu istine.Hajde Beograd i Novi Sad,mogu proći ali što južnije to tužnije.
Hrvatska je u odnosu na Srbiju 5 svjetlosnih godina daleko,ni približno nisu 'zaglibili' u prošlosti kao Srbija.Naročito Istra,Kvarner,Zagreb,Zagorje...neki drugi Svijet.
Slovenija i Hrvatska,najveći dobitnici raspada Juge,ovo ostalo agonija.

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Je li Jugoslavija bila osuđena na propast

Post by mrki62 » 01 Apr 2012, 09:23

Zgembo Adislić wrote:
Porta wrote:Moje misljenje je da je Jugoslavija pored svih svojih mana bila najhumanije uredjena drzava u pogledu socijale, zdravstva, skolstva, podjele prirodnih resursa, stvaranja jake srednje klase drustva itd.
U svijetu globalizacije, Brutalnog kapizalizma i robovlasnistva koji se sakriva iza smijesne zastave demokracije a u stvari je sirova i brutalna diktatura bogatih nad siromasnima koja raste na krvi i patnjama siromasnih, Jugoslavija nije imala sanse da opstane, iz razloga primjera drugima da se moze drugacije. Zbog toga je bilo potrebno razbiti Jugoslaviju pod svaku cijenu da bi se "Demokracija" mogla nesmetano nastaviti hraniti svojom siromasnom djecom.

potpis
:pivo
X2 :ok
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
hojla
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2468
Joined: 22 Aug 2011, 22:58
Status: Offline

Re: Je li Jugoslavija bila osuđena na propast

Post by hojla » 01 Apr 2012, 10:12

sto me moralo strefit.........ne more me promašit
što me moralo promašit.....ne more me strefit

i to je sva logika raspada juge....tražit krivca izvan sebe je glupo.....ja ne bi al me "ubijedili" pa moro...a i tako su oni "drugi" počeli...bem ti logiku i opravdanje.... pa ko da su svi retardirani....e ja tu igru ne prihvatam....
ko ono ..jel ba sto udari druga...pa on je meni PRVI VRATIO....
Our solution mind revolution

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Je li Jugoslavija bila osuđena na propast

Post by mrki62 » 01 Apr 2012, 10:13

VAKI su je upropastili :pusi
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
hojla
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2468
Joined: 22 Aug 2011, 22:58
Status: Offline

Re: Je li Jugoslavija bila osuđena na propast

Post by hojla » 01 Apr 2012, 10:21

Alija Izetbegović wrote:VAKI su je upropastili :pusi
e jesu vala lijepi...čudo jedno...sjede ko u dženetu....
pu nalet ih bilo....
Our solution mind revolution

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Je li Jugoslavija bila osuđena na propast

Post by blento59 » 01 Apr 2012, 15:43

ovdje, u dijaspori, vrlo cesto sam prisutan "filozofskim" raspravama u kojima se kritikuje sfrj(naravno uz pune casice).
sve drvlje i kamenje
nije valjalo ovo nije valjalo ono,diktature, jednoumlje ...
kada mi prekipi , samo upitam:
a da li biste se vratili u to doba svi zamalo uglas odgovore pozitivno
sta onda seru koje bozije matere
ako je ono bilo jednoumlje ovo je bezumlje
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

Anastasios
Na probnom
Na probnom
Posts: 21
Joined: 30 Mar 2012, 02:10
Status: Offline

Re: Je li Jugoslavija bila osuđena na propast

Post by Anastasios » 02 Apr 2012, 22:26

To sto kaze Blento, da neki osecaju jugonostalgiju, nije toliko posledica lepote Jugoslavije nego teskog stanja, besposlice i siromastva danas.

User avatar
Mic-Sokoli
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1012
Joined: 29 Jan 2012, 21:23
Status: Offline

Re: Je li Jugoslavija bila osuđena na propast

Post by Mic-Sokoli » 02 Apr 2012, 22:45

mrki62 wrote:VAKI su je upropastili :pusi
:lup
http://www.youtube.com/watch?v=W2QmK8XszUM

Se shqiptari i fort si guri,
Jo s'lufton pa u mbështet për muri
Po kur t'pshtetët dije djallë
O zor asht turrin me ja ndalë!

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Je li Jugoslavija bila osuđena na propast

Post by blento59 » 03 Apr 2012, 01:31

Anastasios wrote:To sto kaze Blento, da neki osecaju jugonostalgiju, nije toliko posledica lepote Jugoslavije nego teskog stanja, besposlice i siromastva danas.

nije to jugonostalgija nego objektivnost
bilo nam je puno bolje u svakom pogledu
stalni izgovor: jebavali nas srbi
sad nas jebu nasi
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

chat7
Na probnom
Na probnom
Posts: 8
Joined: 21 Apr 2012, 12:09
Status: Offline

====

Post by chat7 » 21 Apr 2012, 14:08

Sve što propadne, i bilo je osuđeno na propast.

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31591
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7128 times
Been thanked: 3862 times
Status: Offline

Re: Je li Jugoslavija bila osuđena na propast

Post by Mister No » 22 Apr 2012, 12:33

mrki62 wrote:VAKI su je upropastili :pusi
Jasta su, sve Bosnjaci i to sasvim slucajno ;), a onakvi kao Lagumdzija narocito.

Tudjman, Milosevic, Racan, general Hadzic, general Kadijevic, Milo Djukanovic... e oni su se borili za istu, al ono svojski.

Ovamo ti nedostaje samo jos Kiro Gligorov uz Bosnjake, jer je jedini on uz Aliju rasturo, i vidi vraga uspio rasturit dragu nam Yugu.

NE SERI BOLAN!!!
High Hopes...

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Je li Jugoslavija bila osuđena na propast

Post by mrki62 » 22 Apr 2012, 12:42

zagor wrote:
Jasta su, sve Bosnjaci i to sasvim slucajno ;), a onakvi kao Lagumdzija narocito.

Tudjman, Milosevic, Racan, general Hadzic, general Kadijevic, Milo Djukanovic... e oni su se borili za istu, al ono svojski.

Ovamo ti nedostaje samo jos Kiro Gligorov uz Bosnjake, jer je jedini on uz Aliju rasturo, i vidi vraga uspio rasturit dragu nam Yugu.

NE SERI BOLAN!!!
Pardon , da se malo ispravim :pusi

Evo ih ,.................



Image
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

Post Reply

Return to “Historija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests