Je li Jugoslavija bila osuđena na propast

Poznate ličnosti, ratovi, važni događaji

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31664
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7206 times
Been thanked: 3917 times
Status: Offline

Re: Je li Jugoslavija bila osuđena na propast

Post by Mister No » 22 Apr 2012, 16:57

mrki62 wrote:
zagor wrote:
E, ova ti je dobra.

Pa Slobo ti je prvi "uletio" u monetrani sistem bivse drzave i nastanco sebi para, te usput A. Markovica skino, jer se protivio tome.

Sjecas li se ti, a ili nista ne znas???

Ono kad je 1 Dinar vrijedio 7 Njemackih Maraka pa odjednom zbog Slobe ode na 9 pa onda na....

Ili je i za to Alija kriv ;)
Ovako, Slovenija se je odvojila i uvela svoju privremenu valutu - bonovi
Hrvatska se odvojila i uvela svoje hrvatske dinare
BiH ??????????
Šta je sa BiH ????

Slovenija prije odcjepljenja je imala svoju vojsku, Hrvatska također.
Šta je sa BiH ?

Kontaš li ti težinu izdajničke odgovornosti ?
Ma kakve izdajnicke???
Nastojao da ga masi rat na sve moguce nacine i to mu je najveca greska bila, jer ga nije mogao izbjeci.
Rat je u BiH poceo sa napadom JNA na selo Ravno (bar po meni), a zajedno sa Hrvatskom trebalo je i u BiH napasti kasarne JNA.

Al ko zna kako bi sve zavrsilo... sta bi bilo kad bi...

Trebao je hlor pustit sa Majevice pa dezinfekciju napravit od Nasica do Panceva, e vidis to mu ja zamjeram, sto to nije uradio, jer samo tako se moglo sa zivotinjama ratovat.
The Dark Side Of The Forum...

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Je li Jugoslavija bila osuđena na propast

Post by mrki62 » 22 Apr 2012, 17:05

Vako: ako on nije znao, to znači da nije bio sposoban, jer čovjek bez osnovnog znanja je nesposobnjaković
Mesić i Mile Dedaković Jastreb ( komandant odbrane Vukovara ) su govorili da će se rat preseliti iz Hrvatske u BiH a Alija izađe na TV i kaže kako rata neće biti,.......... zapucalo se i u Sarajvu a Alija izađe na TV i šeta se Sarajvom da pokaže kako nije opasno , kako to što drugi mediji pokazuju to nije istina.
Kad se je JNA ukopala po okolnim brdima oko Sarajva je Alija govorio, neka to je naša vojska, oni nas čuvaju.
Žalosno je da i dan danas ima ljudi koji brane Miloševića, Tuđmana i Izetbegovića.
Ja sam uvjeren da ti ne bi prepustio Srebrenicu Srbima i njihovoj RS al nisam ubijeđen da za nešto tako možeš naći opravdanje a za rodnu grudu da i ne govorim !
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Je li Jugoslavija bila osuđena na propast

Post by blento59 » 22 Apr 2012, 17:21

alija se trebao drzati tespiha i kozice a ne politike za koju je bio totalno nesposoban
ili je ne daj boze bio iitekako sposoban da je iskoristi za ostvarenje svojih interesa
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31664
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7206 times
Been thanked: 3917 times
Status: Offline

Re: Je li Jugoslavija bila osuđena na propast

Post by Mister No » 22 Apr 2012, 17:25

mrki62 wrote:Vako: ako on nije znao, to znači da nije bio sposoban, jer čovjek bez osnovnog znanja je nesposobnjaković
Mesić i Mile Dedaković Jastreb ( komandant odbrane Vukovara ) su govorili da će se rat preseliti iz Hrvatske u BiH a Alija izađe na TV i kaže kako rata neće biti,.......... zapucalo se i u Sarajvu a Alija izađe na TV i šeta se Sarajvom da pokaže kako nije opasno , kako to što drugi mediji pokazuju to nije istina.
Kad se je JNA ukopala po okolnim brdima oko Sarajva je Alija govorio, neka to je naša vojska, oni nas čuvaju.
Žalosno je da i dan danas ima ljudi koji brane Miloševića, Tuđmana i Izetbegovića.
Ja sam uvjeren da ti ne bi prepustio Srebrenicu Srbima i njihovoj RS al nisam ubijeđen da za nešto tako možeš naći opravdanje a za rodnu grudu da i ne govorim !
Vako: Sa vecinom sto si naveo mogu se sloziti i ovo je nesto drugo od onoga kad kazes da je izdajnik.
Isto tako nikada i ni po cemu ga ne mozes izjednacavati sa Tudjmanom i Milosevicem.
Bio je neprocjenjivo posteniji i korektniji covjek od ove dvojice, a svi koji ga znaju (a njih nekoliko licno znam, pa su mi pricali) kazu da je bio i jako dobar covjek, bez mrznje u sebi.
Najvise mu je Tito (komunisti) nanio zla a najmanje ga je u negativnom kontekstu spominjao, dok su ova dvojica (general JNA i bankar YU u inozemstvu) politicke karijere gradili na mrznji prema Titu.
Dakle ne izjednacaji.
I da, obojica od navedenih su bili puno podmukliji i sposobniji od Alije u sprovodjenju svojih ciljeva, i vjerovatno je nama (Bosnjacima) trebao neko sa drugacijim karakterom u tom periodu.
The Dark Side Of The Forum...

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Je li Jugoslavija bila osuđena na propast

Post by blento59 » 22 Apr 2012, 17:30

ne znam o kojem postenju pricas
prema svom narodu je bio krajnje neposten
pa karadzic mu otvoreno poslao poruku rata a on i dalje tvrdi da za rat treba dvoje
koji licemjer
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Je li Jugoslavija bila osuđena na propast

Post by mrki62 » 22 Apr 2012, 17:50

zagor wrote:
Isto tako nikada i ni po cemu ga ne mozes izjednacavati sa Tudjmanom i Milosevicem.
Bio je neprocjenjivo posteniji i korektniji covjek od ove dvojice, a svi koji ga znaju (a njih nekoliko licno znam, pa su mi pricali) kazu da je bio i jako dobar covjek, bez mrznje u sebi.
Najvise mu je Tito (komunisti) nanio zla a najmanje ga je u negativnom kontekstu spominjao, dok su ova dvojica (general JNA i bankar YU u inozemstvu) politicke karijere gradili na mrznji prema Titu.
Dakle ne izjednacaji.
I da, obojica od navedenih su bili puno podmukliji i sposobniji od Alije u sprovodjenju svojih ciljeva, i vjerovatno je nama (Bosnjacima) trebao neko sa drugacijim karakterom u tom periodu.
Ako ti izjednačavaš njega sa Miloševićem i Tuđmanom, to još ne znači da i ja izjednačavam, ja samo pominjem ljude koji ne daju na svoje nacio vođe jer ljude , sljedbenike ja pominjem i nigdje nisam iznio da ih izjednačavam a kad već ti pominješ da i ja pomenem; jednaki su u vođenju politike do vlastite države i naroda koji su živjeli u tim državama - radili su svjesno i nesvjesno protiv naroda i države.
Mislim da je blento već nakazao stav o Aliji u predhodnom postu.
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Je li Jugoslavija bila osuđena na propast

Post by blento59 » 22 Apr 2012, 17:54

imao je srecu da umre na vrijeme
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31664
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7206 times
Been thanked: 3917 times
Status: Offline

Re: Je li Jugoslavija bila osuđena na propast

Post by Mister No » 22 Apr 2012, 18:10

blento59 wrote:ne znam o kojem postenju pricas
prema svom narodu je bio krajnje neposten
pa karadzic mu otvoreno poslao poruku rata a on i dalje tvrdi da za rat treba dvoje
koji licemjer
Pa recimo po tebi, sta je trebao da uradi pocetkom 90-tih?

Sta bi ti uradio na njegovom mjestu npr. onako hipoteticki, valjda si bio tu pa imas pravo da tumacis i da kririkujes odluke, a i da sugerises sta je trebalo uraditi?!
The Dark Side Of The Forum...

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31664
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7206 times
Been thanked: 3917 times
Status: Offline

Re: Je li Jugoslavija bila osuđena na propast

Post by Mister No » 22 Apr 2012, 18:13

mrki62 wrote:
zagor wrote:
Ako ti izjednačavaš njega sa Miloševićem i Tuđmanom, to još ne znači da i ja izjednačavam,
Jest vala bas, javna je tajna da ga ja positovjecujem a ne TI, sa svim sto je najgore na ovom dunjaluku :)
The Dark Side Of The Forum...

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Je li Jugoslavija bila osuđena na propast

Post by blento59 » 22 Apr 2012, 18:14

pripremati svoj narod na nadolazece dogadjaje a ne zaludjivati ga o tome da rata nece biti
ne prodavati oruzje narodu(koje je dobijeno besplatno) nego ga dijeliti kao sto su drugi radili
i jos mnogo toga
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Je li Jugoslavija bila osuđena na propast

Post by blento59 » 22 Apr 2012, 18:17

zagor wrote:
mrki62 wrote:
zagor wrote:
Ako ti izjednačavaš njega sa Miloševićem i Tuđmanom, to još ne znači da i ja izjednačavam,
Jest vala bas, javna je tajna da ga ja positovjecujem a ne TI, sa svim sto je najgore na ovom dunjaluku :)
od milosevice i tudjmana smo to ocekivali, ali noz u ledja od naseg vodje ne
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31664
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7206 times
Been thanked: 3917 times
Status: Offline

Re: Je li Jugoslavija bila osuđena na propast

Post by Mister No » 22 Apr 2012, 23:15

blento59 wrote:pripremati svoj narod na nadolazece dogadjaje a ne zaludjivati ga o tome da rata nece biti
ne prodavati oruzje narodu(koje je dobijeno besplatno) nego ga dijeliti kao sto su drugi radili
i jos mnogo toga
Ma slusaj, nabijem ja i nas narod na qrac, znas.
Jer kad se sabro "Muslimanski" narod u jednoj dvorani, u koju su dosli i predstavnici opcine (citaj nacelnik i jos neki iz SDA sa "nivoa"), i gdje je glavna tema bila naoruzavanje, tih ljudi, jer su Srbi zauzeli Bijeljinu i Zvornik, te pobili tamo sve sto su stigli, kazu ljudi iz "naroda" na tom zboru:
"Necemo mi puske da pucamo na Srbove, oni su nasa braca"

Reko im Tito da su im Srbi braca i tacka, ne mere bit drugacije. To sto su Srbi spicili prije sedam dana Zvornik nista im ne znaci, jer oni tamo Srbi (oko Bijeljine i Zvornika) nisu kao ovi nasi ovdje.
E to je bila filozofija Muslimana, petnest dana prije nego ce i njih (nas) napast svugdje u BiH.

Da ne pricam o tome kako su posle prvog metka svi nastojali zdimit i latit se "West Europe", a da im Bosnu ili podrinje oslobadjam ja ili neko treci sto smo ostali ovdje.

I sad je tebi Alija kriv sto mu je narod ko cenzura muljave dezerteske, koje ne znaju ni dan danas sta hoce.

Ovaj mu ubio dijete iz snajpera a on kaze da mu ga bi vidjet da popije kafu sa njim i da ga pita kako je to mogao uciniti :lud :lud
Ili se cude (neki dan citam u novinama) kako Heraka pustaju iz zatvora, a poklao im pola familije, i kazu nema pravde.
Šonjo cenzura, raduj se sto ce izac napolje, ulovi zivotinju, uzmi bic i struzi ga do kosti mjesec dana i peci zivog na rostilju...e to bi mu ja uradio :)

j... ga meni Tito nije simpa, sta cu? Ma nije mi ni posebno mrzak, samo ne svrsam na njega kao vi ostali.
Last edited by Krokodil Behko on 22 Apr 2012, 23:23, edited 1 time in total.
Reason: brisani uvredljivi izrazi
The Dark Side Of The Forum...

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Je li Jugoslavija bila osuđena na propast

Post by blento59 » 22 Apr 2012, 23:35

ne pricam o nasem narodu , made se slazem sa tobom i ja sam se mnogo razocarao. ali j... ga kakvi smo kakvi smo
i ti i ja smo iz tog naroda

nego govorimo o ovcaru koji je ,umjesto da izvede ovce na pravi put, odveo ih u propast
jos jednom
slazem se u razocarenju u nas narod, posebno onih koji su uz casicu bili najveci branioci
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

Obrisan profil
Status: Offline

Re: Je li Jugoslavija bila osuđena na propast

Post by Obrisan profil » 23 Apr 2012, 00:29

Nazalost DA

i necemo da se lazemo, nisu politicari krivi

Obrisan profil
Status: Offline

Re: Je li Jugoslavija bila osuđena na propast

Post by Obrisan profil » 23 Apr 2012, 00:31

[media]zDgH0KaMchw[/media]

i ne, ovo nije off

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Je li Jugoslavija bila osuđena na propast

Post by blento59 » 23 Apr 2012, 02:06

o ne
ovcari su itekako krivi samo sto to ovce ne shvataju
izgleda da ovca zna samo da bude kurbansko meso
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Je li Jugoslavija bila osuđena na propast

Post by carobnjak N » 23 Apr 2012, 08:15

zagor wrote:
blento59 wrote:pripremati svoj narod na nadolazece dogadjaje a ne zaludjivati ga o tome da rata nece biti
ne prodavati oruzje narodu(koje je dobijeno besplatno) nego ga dijeliti kao sto su drugi radili
i jos mnogo toga
Ma slusaj, nabijem ja i nas narod na qrac, znas.
Jer kad se sabro "Muslimanski" narod u jednoj dvorani, u koju su dosli i predstavnici opcine (citaj nacelnik i jos neki iz SDA sa "nivoa"), i gdje je glavna tema bila naoruzavanje, tih ljudi, jer su Srbi zauzeli Bijeljinu i Zvornik, te pobili tamo sve sto su stigli, kazu ljudi iz "naroda" na tom zboru:
"Necemo mi puske da pucamo na Srbove, oni su nasa braca"

Reko im Tito da su im Srbi braca i tacka, ne mere bit drugacije. To sto su Srbi spicili prije sedam dana Zvornik nista im ne znaci, jer oni tamo Srbi (oko Bijeljine i Zvornika) nisu kao ovi nasi ovdje.
E to je bila filozofija Muslimana, petnest dana prije nego ce i njih (nas) napast svugdje u BiH.

Da ne pricam o tome kako su posle prvog metka svi nastojali zdimit i latit se "West Europe", a da im Bosnu ili podrinje oslobadjam ja ili neko treci sto smo ostali ovdje.

I sad je tebi Alija kriv sto mu je narod ko cenzura muljave dezerteske, koje ne znaju ni dan danas sta hoce.

Ovaj mu ubio dijete iz snajpera a on kaze da mu ga bi vidjet da popije kafu sa njim i da ga pita kako je to mogao uciniti :lud :lud
Ili se cude (neki dan citam u novinama) kako Heraka pustaju iz zatvora, a poklao im pola familije, i kazu nema pravde.
Šonjo cenzura, raduj se sto ce izac napolje, ulovi zivotinju, uzmi bic i struzi ga do kosti mjesec dana i peci zivog na rostilju...e to bi mu ja uradio :)

j... ga meni Tito nije simpa, sta cu? Ma nije mi ni posebno mrzak, samo ne svrsam na njega kao vi ostali.
Upravo tako ,još su mi najgori kad počnu kukati kao eto ispade da su oni koji su se branili i borili da ga ne zakolju i eto odbranili i sačuvali kakvu takvu BiH maltene najveće budale.
Pa halo ba ,borio sam se da me ne zakolje ! Međutim oni nastavljaju sa pitanjem: šta ja imam od toga ,đe sam ja tu? Kao eto preživio si tu koljačinu i sad je belaj što nisi njima dao svilu i kadifu ... Ali džaba opet si ti kriv ,šta se ti imaš boriti i dizati glas ,lezi bosanac i moli za milost . To je njihova sva filozofija.
Hvala Bogu imali smo i imamo i sad jedan dio naroda koji drži do sebe
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Je li Jugoslavija bila osuđena na propast

Post by carobnjak N » 23 Apr 2012, 08:25

blento59 wrote:pripremati svoj narod na nadolazece dogadjaje a ne zaludjivati ga o tome da rata nece biti
ne prodavati oruzje narodu(koje je dobijeno besplatno) nego ga dijeliti kao sto su drugi radili
i jos mnogo toga
Ko je ba prodavo oružje ? Prodavali šverceri i ratni profiteri ,a Alija nije imao nikakvo oružje . Ako je neki tamo Hase iz nekog predgrađa sarajevskog bio u sda i prodavo oružje ,odmah ga je kao Alija poslo ....ma daj malo ozbiljnosti druže
Izetbegović je tad bio na čelu naroda koji je bio obezglavljen ,a Jna je srbima dijelila oružje i to su svi znali i Kukanjac potvrdio mnogo puta. Šta je trebalo da kaže Alija narodu i to kojem tačno narodu jer hrvati su već gledali u hrvatsku ,srbi sanjali o velikoj srbiji i šta je po vama trebao onda Alija da kaže muslimanima koji su predstavljali 95% tog bosanskog naroda ? Ljudi pripremite se za rat ,uzmite vile ,motike i ostali alat i zauzmite položaje jer će sad naići agresori sa tenkovima???
Pa da onda još Karadžić slavodobitno kaže "pa vidite mudžahedini pozivaju na rat"
E jeste mozgovi
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: Je li Jugoslavija bila osuđena na propast

Post by Sheval » 23 Apr 2012, 09:29

Neko moje mišljenje o svemu onome što je prethodilo raspadu YU.
Bošnjaci su bili najmanje za rat.Možda su i jedini koji su htjeli izbjeći rat po svaku cijenu.Jednostavno,nije bio taj naboj,čekalo se do zadnje i tek kad je se vidilo da od mira nema ništa,onda je se krenulo.Ovdje ne treba kriviti Aliju jer je mišljenje većine bošnjaka(po meni ok)da se ne ratuje.Nažalost,zbog toga su u startu bili 'donji'.
S druge strane,srbi su jasno znali šta žele,obrana 'vjekovnih srpskih ognjišta' i kolektivno ludilo tih godina,sa pretenzijom i na nesrpska područja.
Kod bh Hrvata je opet druga slika.Nacionalni zanos jača sa prvim neredima u matici,u Hrvatskoj.Osjećaju se dužni pomoći i počinje naoružanje,vježbe i nemali broj ljudi odlazi na ratišta u Hrvatsku,od Dubrovnika do Vukovara.Tu se stječe i vojno znanje,naoružanost raste i manje više su spremni za rat u BiH.
Dakle,ne treba biti neki znalac i reći da je velikosrpska politika najodgovornija za raspad Jugoslavije.

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Je li Jugoslavija bila osuđena na propast

Post by carobnjak N » 23 Apr 2012, 10:05

Sheval wrote:Neko moje mišljenje o svemu onome što je prethodilo raspadu YU.
Bošnjaci su bili najmanje za rat.Možda su i jedini koji su htjeli izbjeći rat po svaku cijenu.Jednostavno,nije bio taj naboj,čekalo se do zadnje i tek kad je se vidilo da od mira nema ništa,onda je se krenulo.Ovdje ne treba kriviti Aliju jer je mišljenje većine bošnjaka(po meni ok)da se ne ratuje.Nažalost,zbog toga su u startu bili 'donji'.
S druge strane,srbi su jasno znali šta žele,obrana 'vjekovnih srpskih ognjišta' i kolektivno ludilo tih godina,sa pretenzijom i na nesrpska područja.
Kod bh Hrvata je opet druga slika.Nacionalni zanos jača sa prvim neredima u matici,u Hrvatskoj.Osjećaju se dužni pomoći i počinje naoružanje,vježbe i nemali broj ljudi odlazi na ratišta u Hrvatsku,od Dubrovnika do Vukovara.Tu se stječe i vojno znanje,naoružanost raste i manje više su spremni za rat u BiH.
Dakle,ne treba biti neki znalac i reći da je velikosrpska politika najodgovornija za raspad Jugoslavije.
Pa upravo tako i zato kažem da ne možemo ni za našeg bivšeg predsjednika reći da je isti kao i srpski i hrvatski predsjednik ,ne zbog toga što je naš nego zbog tih činjenica o kojima pričamo.
Ljudi koji ga žele izjednačiti ili optužiti za neku našu sadašnju nevolju su ili zlonamjerni ili glupi ili žele tim izjednačavanjem smanjiti odgovornost onih koji za tu nevolju zaista jesu odgovrni.
Evo ko želi može pogledati dio intervijua koji je pred smrt dao rahmetli Izetbegović ,Nenadu Vujeviću i koji govori o tome baš:
[media]doJP_ms-PNE&feature=relmfu[/media]
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

Post Reply

Return to “Historija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 43 guests